Отиди на
Форум "Наука"

Всеки, който има въпрос, да пише тук!


Beki

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, имам няколко въпросчета относто правенето на огледални предмети. Примерно бутилка със сребърно покритие и други подобни стъклени и пластмасови предмети. Това което знам е, че се ползва разтвор на сребърен нитрат, сипва се малко в бутилката, след това се активира разтвора с вода и започва да се клати яко докато се отложи среброто.

Какъв разтвор точно да използвам(по възможност ако да се активира само с вода тоя разтвор)?

Знам, че огледалата се правят със сребърен нитрат и се активира с вода(поне в едно клипче за производство на огледала това показаха). Как става номера с алуминий(водят ги по-евтини огледа)?

Ще ви бъда много благодарен да ми отговорите, защото и аз не съм ходил много в часовете по химия - чиста теория без никакви опити не е особено интересно ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Мнения 765
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Здравейте ! Бих искал да задам няколко въпроса на човек, който наистина разбира от Химия. Предлагам заплащане по договаряне след решаването на проблема. Моля да ми пише на ЛС човек, който наистина разбира от Химия. Гарантирам заплащане. Проблема не е кой знае какъв, трябват средни познания в областта.

Редактирано от Ime
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте! Имам запитване относно р-ции с бензен,а именно как от бензен да получа : C6H5-CH2CH2CH2-C6H5; Реакцията би трябвало да е по метода на Фридел,но кой халоген участва и ако е по тази р-ция би трябвало продукта да е C6H5R + HX,а не от двете страни на R да има бензен. Много ще съм благодарна,ако някой ми помогне!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега сама съобрази кой реагент ще използваш за дадения продукт. Горното не е просто алкилиране, затова давам и допълнителна реакция:

post-2130-039389800 1334583940_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Реакцията е ацилиране по Фридел-Крафц и най-общо може да се запише така:

"ацилирането" е метод за получаване на ароматни кетони,а моят продукт не трябва да е кетон. От долното уравнение виждам,че присъстват 2 халогена,при което и двата вземат участие в продуктите.Продуктът ми e C6H5-CH2CH2CH2-C6H5,без наличието на халогени.следователно трябва да използвам CH2CH2CH2Br +C6H6->C6H5-CH2CH2CH2-C6H5 + HBr ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ацилиране ли съм написал? Грешка разбира се. Да се чете алкилиране. То аз съм дал реакция на алкилиране.

Моето предложение е да вземеш долната реакция но бензена да реагира с 1,3 хлор, флуор пропан. Получения продукт реагира с нова молекула бензен до получаването на твоето съединение. Така е на теория де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уфсс 1-хлор, 3-бром пропан. Мислех, че е ясно. Няма една трета. Това значи, че хлора е в началото на веригата, брома в края (или хлора при първия С атом, брома при третия). Днес съм много 'добър' ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бих ви бил благодарен, ако някой от вас може да ми помогне с ето тази задача: Колко Zn се съдържат в 2 тона сфалерит, който е чист ZnS? , Отговор:1340кг. Начин по който може да се реши задачата, благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тази задача е толкоз проста, че чак се питам защо се занимавам. Е не, не очаквай да ти я реша. Само ще ти кажа да погледнеш атомните маси на елементите влизащи с с-ва на сфалерита. После пак да си прочетеш у-вието. Че ти даже и отговора имаш!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От таблицата на Менделеев, както ти е казал mitaca:

Цинк, Zn, 30 - 65,39 u

Сяра, S, 16 - 32,065 u

65,39 . Х + 32,065 . ( 2000 - Х ) = 2000

По нататък си ти...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пак съм аз,здравейте.Имам нужда от малко помощ с наименование на съединение. На прав път ли съм или доста се отклонявам от правия? 4-(1',2'-диметил-3-хидроксипропил)p-толуенсулфонова к-на

post-11586-067025100 1335203610_thumb.pn

Редактирано от Anastasiya
Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте! Трябват ми лентички или някакъв друг лесен начин за откриване на олово в калая на медни съдове. Преди време имах едни, но са много стари и не действат вече. Ако някой знае отде може да се намери такова нещо ще съм му много благодарен да сподели. Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте . Може ли някой да каже в какво се изразява зловредното действие на азотни бои при използване за оцветяване на дрехи? Какви точно последствия може да има за човешкия организъм и кожата и може ли по някакъв начин да се останови дадена дреха дали е боядисвана с азотна боя ? Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрастии нчкой може ли да ми отговори на един въпрос :)какъв е характер на средите на тези соли(NH4)2SO4 KNO3

Я пак! Що е туй характер на средите, и има ли той почва у химията?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как може да се разбере дали в етиловия алкохол има и метилов / преди да се употреби вътрешно, а не след това :hmmm: / и има ли начин метилът да се "обезвреди" без дестилация, демек преварка

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...