Отиди на
Форум "Наука"

Всеки, който има въпрос, да пише тук!


Beki

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

трябва да сравня лазерно с електронно лъчево изпарение за обработка на повърхност и обем. Става въпрос за изключително миниатурни неща, от сорта на пико фаради... Помощ :S

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 765
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Здравейте, искам да попитам от къде мога да закупя Нафиндол и каква му е цената ? благодаря ви предварително !

http://www.mdairesearch.com/products/JWH210/

Има го навсякъде. ПИшеш името и излиза хиляди страници от където можеш да си го закупиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.mdairesearch.com/products/JWH210/

Има го навсякъде. ПИшеш името и излиза хиляди страници от където можеш да си го закупиш.

Това JWH - 210 вече в синтетичен канабинол а нафиндол е JWH - 011 има разлика ....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...

Не намирам аналогичната тема в раздел физика, за това ще пиша тук:

Колко е атмосферното налягане в килограми на квадратен сантиметър, на морското равнище?

Редактирано от alexandar888
Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми покажеш? Защото аз не успях да намеря. Освен това 1kg ми звучи :Oo: Някъде бях чел, че е около 300кг. кв. см. Все пак, това са 9+ километра въздух... И затова не е хубаво да се разхерметизираш в космоса...

Редактирано от alexandar888
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

101325 Pa (паскала); 1 Pa = 1 N/m2; (нютон на кв.м); 1 N = 1 kg × m × s-2;

1 Pa ≡ 1 N•m−2 ≡ 1 J•m−3 ≡ 1 kg•m−1•s−2

вж. паскал и нютон

Ами на 1 кв.м. имаш 10 тона! Като се има предвид, че 28 малко повече гр. заемат обем 22.4 л. (но при нормални у-вия, а колкото по-високо отиваш, обема на мол газ нараства (налягането пада много по-бързо от т-рата)), тези 10 тона ще образуват 357 хил. мола, които заемат 8 млн. литра или 8 хил куб.м.. Това пък прави стълб висок 8 км. с площ 1 кв.м. Ся разбра ли ;)?

Link to comment
Share on other sites

Ясно :good: И сега един въпрос по химия:

Ако загреем натриева основа до 90 градуса, и към нея добавим също толкова загрята вода (в количествено съотношение, водата да е по-малко), ще изкипи ли всичката добавена вода?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

НЕ ПРАВЕТЕ ТАКИВА ОПИТИ!

Натриевата о-ва е с плътност малко над 2гр. на милилитър и с т-ра на кипене над 300 градуса целзии. Силно хигроскопична. Р-рянето на натриевата о-ва във вода е екзодермичен процес (т.е. при процеса се отделя топлина). Всъщност е силно екзотермичен процес. Не зная дали е правен такъв тъп опит, но т-ратурата, отделянето на топлина и по-високата плътност на о-вата гарантира изкипяването на водата. Но това е МНОГО ОПАСНО! Ще припомня правилата за смесване на вода и конц. к-ни (щото се среща по-често). ВИНАГИ к-ната се налива на тънка струя във водата, а не обратното (поради плътността, к-мата потъва и предотвратява изпръскване, което ще се получи, ако налеем вода в конц. к-на).

Не виждам смисъл в този опит! Илиии, нещо ни тестваш???

Link to comment
Share on other sites

Съвсем сериозен въпрос си е ;) А ако постоянно се налива вода, при същите условия, ще се достигне ли до момент, в който водата ще започне да разрежда основата или топлината ще се повиши допълнително, от което водата постоянно ще изкипява?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами при изкипяването се губи и о-ва, така че най-вероятно в един момент ще се получи р-р на о-вата във вода (т.е. водата ще е в повече), но не съм правил (и никого не съветвам!) такъв опит. Пак не разбрах практическото значения/приложение на този опит?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не става така! При изпръскването водните пари увличат и "молекули" о-ва. Поне така става при концентрираните к-ни. Такъв метод за дестилация не знаех ;), пък ще бъде и доста скъп. Интересно е и "замърсителите" от които желаеш да очистиш водата как ще реагират със силно реактивната натриева о-ва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С азотна к-на. разтворих прах, който съдържа цинк, мед, сребро и желязо. Знае ли някой начин за извличането на среброто без използване на солна к-на. или медни шини? Би трябвало да става с токоизправител но не зная каква наситеност трябва да има разтвора, колко трябва да е волтажа и ампеража, от какво трябва да са катода и анода :( За пръв път ми попада такъв прах и е в големи количества.

Сега съжалявам задето не записах химия в СУ.

Редактирано от tgv
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С азотна к-на. разтворих прах, който съдържа цинк, мед, сребро и желязо. Знае ли някой начин за извличането на среброто без използване на солна к-на. или медни шини? Би трябвало да става с токоизправител но не зная каква наситеност трябва да има разтвора, колко трябва да е волтажа и ампеража, от какво трябва да са катода и анода :( За пръв път ми попада такъв прах и е в големи количества.

Сега съжалявам задето не записах химия в СУ.

Към разтвора добавяш разтвор на готварска сол в излишък. Само среброто ще се утаи като сребърен хлорид. Утайката може да се изолира с филтруване. Преди да предприемеш утаяването, трябва да се убедиш, че киселината не е в излишък. Ако е така, излишъкът трябва да се неутрализира преди утаяването.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Към разтвора добавяш разтвор на готварска сол в излишък. Само среброто ще се утаи като сребърен хлорид. Утайката може да се изолира с филтруване. Преди да предприемеш утаяването, трябва да се убедиш, че киселината не е в излишък. Ако е така, излишъкът трябва да се неутрализира преди утаяването.

Разтворът ми стана с кафеникав цвят.

Бяха ми казали, че ставало с потенциали. Така и не разбрах как точно :( Замислям се дали да не си купя учебник по електрохимия.

Ако азотната е много ще я неутрализирам с карбамид.

След като направя сребърния хлорид как да постъпя? Пробвал съм със слона киселина и пирони но става много бавно и е опасно :(

Трябва ми и Бюхерова фуния но никъде не се продават свестни такива :( Виждал съм по клипчета такива фунии с вакуумни помпи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,журналист сам към популярна медия и подготвяме предаване за дизайнерските дроги.За по популярните събрахме доста страници информация но въпроса ми е следния.Запознати ли сте с БРОМКЕТОН C6H12O тъй като по непотвърдена unформация се предлага и вече има токсично отровени.Предварително Благодаря.Ако информацията Ви е по конкретна моля пище на ЛС

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,

за тези които знаят въпроса ми е елементарен, но за такива като мен които, са учили химия преди доста време си е направо с повишена трудност.

И така: При горенето на водорода какво е е съотношението м/у водородни и кислородни атоми?

И още: Какво ще се получи ако смесим ННО газ и СО2 газ, ще гори ли тази смес и ако гори какво е оптималното съотношение м/у тях?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съотношението е 2 към 1 в полза на водорода.

По вторият въпрос. Най-общо той няма никакъв смисъл. Въглеродният двуокис не гори т.е. това, което ще прави на практика е да гаси.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте! Нуждая се от малко помощ! Въпроса ми е може би доста елементарен за вас, но химията я оставих през далечната 1994 г.!

(CHNO)3 - какво представлява това съединение, как се казва. Всякаква информация ще ми е от полза.

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такова съединение няма. Както си го написал тази тройка след скобите означава че "групата" CHNO се повтаря три пъти. Като оставим това, че няма такава група формула на съединение не може да се запише по такъв начин. HNO3 е азотна к-на.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте! Нуждая се от малко помощ! Въпроса ми е може би доста елементарен за вас, но химията я оставих през далечната 1994 г.!

(CHNO)3 - какво представлява това съединение, как се казва. Всякаква информация ще ми е от полза.

Благодаря предварително!

Това е цианурова киселина (тример на циановата киселина).Напиши в гугъл-а цианурова киселина и ще получиш каквото трябва.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...