Отиди на
Форум "Наука"

Защо в един форум за наука има раздел "Религии" ?


Recommended Posts

  • Потребител

Ти прочети какво съм написал, Т 34, а иначе нямам против да си хортуваме. Впрочем, имаш право да вярваш в собствената си червена религия и да смяташ чуждите за заблуда. Както аз имам право да вярвам в своята и да смятам чуждите за заблуда :)

Ами това не е Червена Религия ...

това е напълно , научно обоснована , прогресивна реалност .

Религииите са деградивни и разградни и водят до битово разложение .

създаивайки упадъчни суб-култури ,

това е вредно за единноста на строя .

индивидуализма е също толкова упадъчен

, ти не си съгласен с мен само поради индивидуализма ти

ако нямаше индивидуализъм хората щяха да се съгласят и да вървят напред към светлото социалистическо бъдеще ...

смятам че когато ти защитаваш религията си ,най - малкоTo, безотговорен по отношение на хората заблудени от нея ...

църкви , джамии , синагоги и тн , трябва да се бутнат и на тяхно място да се строят училища .

пс. не вярвам че си религиозен .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами това не е Червена Религия ...

това е напълно , научно обоснована , прогресивна реалност .

Религииите са деградивни и разградни и водят до битово разложение .

създаивайки упадъчни суб-култури ,

това е вредно за единноста на строя .

индивидуализма е също толкова упадъчен

, ти не си съгласен с мен само поради индивидуализма ти

ако нямаше индивидуализъм хората щяха да се съгласят и да вървят напред към светлото социалистическо бъдеще ...

смятам че когато ти защитаваш религията си ,най - малкоTo, безотговорен по отношение на хората заблудени от нея ...

църкви , джамии , синагоги и тн , трябва да се бутнат и на тяхно място да се строят училища .

Аз пък смятам, че религиите са били винаги в помощ на хората, не само защото те винаги са имали нужда да вярват в нещо, но и защото съдържат набор от норми, които регулират в правилна посока живота им и им дават някакво морално възпитание.

На глупостите ти за индивидуализма изобщо не смятам да отговарям, освен че отсъствието на индивидуализъм води до спиране на всякакъв напредък. Достатъчно се нагледахме на това за 45 (65) години комунизъм у нас.

Ако трябва да бъде събаряно нещо, това са мавзолеите на разните комунистически престъпници и прочее боклуци. Трябва да бъдат забранени със закон всички комунистически партии и голям брой от социалистическите. Аз не искам да ме учи на добро и зло някой тъп партиен секретар.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Т 34, може да вярваш каквото искаш. За съжаление на готовата соц-теория, която смята, че вярващи могат да бъдат само идиоти, аз всъщност съм религиозен. И смятам това за свое предимство. Струва ми се, че и ти не си невярващ - просто вярата ти е друга. Колкото до индивидуализма - ти също си индивидуалист. Всеки е индивид. Ти на това отгоре продължаваш да вярваш в комунизма и след краха му, а това е похвална лоялност (макар и към фалшив идол) и във всеки случай показва завидна индивидуална самостоятелност. Индивидуализмът е нещо прекрасно. Също като вярата. Моля - имаш моето възхищение и, разбира се, независещото от мен право да вярваш във всички незащитими постулати на компартията. А кой от нас е прав - Божа работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Няма нищо общо .

Комунизма е базиран изцяло на наука ...

и е против религиозните заблуди .

:tooth: Що не се възползва от темата за майтапи, ами пусна отделна тема. Комунизмът си е религия, но от доста примитивните. Светлото бъдеще, което трябваше да изгрее или след 1980г. или след 800 дни на Н.В. си е чиста проба вяра, защото никой не го е виждал като осъществена действителност. Вярата в комунизма обикновено се котира най-добре сред народи, на които по-умните глави са били подрязвани преждевременно векове наред.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ти на това отгоре продължаваш да вярваш в комунизма и след краха му, а това е похвална лоялност (макар и към фалшив идол) и във всеки случай показва завидна индивидуална самостоятелност.

Може в днешни дни, току-що, да е повярвал.:)

Светлото бъдеще, което трябваше да изгрее или след 1980г. или след 800 дни на Н.В. си е чиста проба вяра, защото никой не го е виждал като осъществена действителност.

Това е добър аргумент срещу вярата в Бог. :bigwink:

Вярата в комунизма обикновено се котира най-добре сред народи, на които по-умните глави са били подрязвани преждевременно векове наред.

Следователно сред бедни народи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това е добър аргумент срещу вярата в Бог. :bigwink:

Прав си, Некоректний, затова обаче християните (и мюсюлманите, и останалите религиозни пичове) сме се усетили отдавна и не се ангажираме със срокове. Св. Павел навремето заявил, че някои от по-младите новопокръстени може и да видят Второто пришествие. Като не станало точно така, религията спряла да се изхвърля на едро. Когато Шефът реши - тогава ще има Пришествие. Може утре, а може и... милиард години до свършека на света ;)

Някакъв пастор от Щатите не попил ценния урок и се ангажирал с прогноза - светът трябвало да свърши на точната дата еди-коя си в ХІХ в. Сещай се какво е станало с паството и с приходите в църковната му касичка след тая дата. Човекът е станал обект на вицове, а не на линч, защото е имал късмета да проповядва в миролюбив щат.

Комунистите (и царят) също се ангажираха с конкретни обещания, в резултат на което работата им се разсъхна. Тодор ІІ Правешки нали е обещал да навлезем в светлото бъдеще към 1980, пък работата май се отложи за неопределено време... После имаше някакви осемстотин дни (на които и аз, признавам, се вързах навремето - тъкмо навършвах възраст за гласуване и най-сополански пуснах една жълта бюлетина, да се таковам у главата проста).

Оттогава обаче - доверие никому. Религията обещава Пришествие без да се ангажира със срокове, значи е най-разумно да разчитам на нея. Освен това не ми гарантира Рая, а само ми го дава като възможност, което направо си е почтено (особено по стандартите на българските политици).

Оказва се, че дори християнството не разчита толкова на предопределението (пардон, на "историческата закономерност") колкото комунизмът. Следователно комунизмът не само е религия, но е и много по-примитивна религия от християнството. Карго култ за мужици.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, аз пък се отказах, когато преди време разбрах, че освен Павел, Йоан също обещава откровения, които трябва да станат "скоро". А Йоан е бил по-близък и повече знае по въпроса. Ако се разтърсим, може да открием и други.

На едро всички лъжат: днес ще се мъчиш, за да живееш после, но кога, къде?! Повече ми пасват критиките на Бернщайн, който казва, че е важен пътят, а не целта, която е нищо. Правилно е да обещаеш, а ако не се получи да се извиниш.

Ако комунизмът е религия, макар и примитивна, как аргументирате сравнението, което правите със своята вяра? Да вярваш в нереализирано обещание (комунизъм) и да вярваш в нереализирано обещание за пришествие (християнство) не е ли едно и също?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разликата между комунизма и християнството е като между Хитлер и Чърчил. Хитлер обещава победа, но извършва куп престъпления и отнася поражение. Чърчил обещава кал, пот, кръв и сълзи, изпълнява си обещанието и накрая побеждава.

Комунистите уж трябваше да победят, пък извършиха огромни гадости и пак не им се получи. Християните обещават царство "не от мира сего" и засега изглежда, че са прави. Поне относно частта за "не от мира сего". За останалото - ще умрем, ще видим.

Във всеки случай християнският бас е по-честен от комунистическия. Християнинът чака да пукне, за да види какво ще стане после, а комунистът трепе други, за да предизвика това, дето трябва да стане (което пак е примитивна религиозна проява - нещо като човешка хекатомба пред олтара на историята, схващана като неумолимо и кръвожадно божество).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Т-34 (между другото митологията около този танк е силно раздута), комунизма доказа пълната си несъстоятелност. Той не е религия - той е престъпна дейност и към комунистите трябва да се отнасяме като към престъпници.

Комунизмът няма никакво бъдеще - и хората се убедиха в това. Дори болшинството от тъпите руски мужици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив , аз съм против индивидуализма ...

Той е упадъчен .. и деградивен за строя .. и нашето социалистическо строителство .

Подобни слова говорят за мракобесни и буржоазни диверсии .

на подобни хора трябва да бъде дадена възможноста да се поправят в нашите институции за трудово-превузпитание ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разликата между комунизма и християнството е като между Хитлер и Чърчил. Хитлер обещава победа, но извършва куп престъпления и отнася поражение. Чърчил обещава кал, пот, кръв и сълзи, изпълнява си обещанието и накрая побеждава.

Комунистите уж трябваше да победят, пък извършиха огромни гадости и пак не им се получи. Християните обещават царство "не от мира сего" и засега изглежда, че са прави. Поне относно частта за "не от мира сего". За останалото - ще умрем, ще видим.

Във всеки случай християнският бас е по-честен от комунистическия. Християнинът чака да пукне, за да види какво ще стане после, а комунистът трепе други, за да предизвика това, дето трябва да стане (което пак е примитивна религиозна проява - нещо като човешка хекатомба пред олтара на историята, схващана като неумолимо и кръвожадно божество).

Глишев, разликата между А и В е несравнима, затова се нарича разлика. Не ти разбирам аргумента. Дай приликите, та да имаме база за сравнение, за разискване...

Християнинът също е трепал други, впрочем. Трепал е преди всичко християни - ромеи, унгарци, схизматици - същи християни... Разликата между християни и комунисти не е в трепането, защото това е приликата, а в обекта на вярата. И двата (двамата) обекта са имагинерни, но различни: при комунистите - обществото; при християните - личността.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе майтапчия си е танкчето ;). От вяра към религия! Така се започва. "Умните глави" отдавна са наясни, че ако "канализират" вярата, ако я "структурират", ако премахнат "конкурентите" ще имат повече успех ;). Така се раждат религийте и техните пазители, които аз наричам ордени. Дали ще са Църква или партия (по-точно в един период "верска" полиция без значение ЧК/ГПУ/ОГПУ/НКВД и т.н.). Не слагам знак за равенство между световните религии и комунизма. Не, Глишев е прав! Има и престъпни религии. Както и е прав за друго нещо ;) "Ще умрем - ще видим" ;) (но дано да не е скоро).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гнилата Буржоазна интелигенция е пуснала дълбоко корен в този , форум ....

Но нека знаят , че дори и да падна в труд или битка , ДРУГ ЩЕ МЕ СМЕНИ ...

голяма работа ... някаква си личност ... НО ИДЕЯТА .. Тя ще живее вечно ....

гроб и после червей ... това е толкова логично ...

Пада другаря ... в смъртен бой ... пада за теб свобода .....

за да изгрее и стане той ... малка червена звезда ...

Ураааа !

ИЗПРАВИ СЕ ГОРА ОТ СТОМАНА !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами виж сега , Ленин е в мавзолея и чака момента когато технологиите ще позволвят да го съживим ...

може би с мълния като Франкенщаин ...

Ленинщаин ...

Веднъж на линия той ще смачка капиталистите с техните религиозни и фашиски лъжи .

http://vbox7.com/play:b0698f53

Eто така се прави:

http://vbox7.com/play:0e7d7a86

Преди години и аз посетих мавзолея на Ленин, но нямам спомен за мумията, защото вместо нея зяпах войничетата :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Eто така се прави:

http://vbox7.com/play:0e7d7a86

Преди години и аз посетих мавзолея на Ленин, но нямам спомен за мумията, защото вместо нея зяпах войничетата :happy:

Това е упадъчна рок музика . мракобесие , фашизъм и други контра-революционни елементи .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Изправи се гора от стомана" не е комунистическа песен, Т34, моля следвай си репертоара според партийното поръчение.

Почва се с Интернационалът, после Варшавянка, после Слушай, рабочий, и накрая може да дойдеш до Е от запад се надига..

Гнилата Буржоазна интелигенция е пуснала дълбоко корен в този , форум ....

Но нека знаят , че дори и да падна в труд или битка , ДРУГ ЩЕ МЕ СМЕНИ ...

голяма работа ... някаква си личност ... НО ИДЕЯТА .. Тя ще живее вечно ....

гроб и после червей ... това е толкова логично ...

Пада другаря ... в смъртен бой ... пада за теб свобода .....

за да изгрее и стане той ... малка червена звезда ...

Ураааа !

ИЗПРАВИ СЕ ГОРА ОТ СТОМАНА !

Ще те смени, ама нема. Не останахте.

И после - лоша пропагандистка подготовка, слабо познаване на пропагандния материал! Остана сам на барикадата, а провалящ делото.

Текстът е:

"Разстрел. И след разстрела червеи - това е толкоз просто и логично/но в бурята ще бъдем пак със тебе, народе мой, защото те обичахме"

Учете материала, другарю, преди да взимате микрофона. От всички изкуства за нас днес най-важен е интернетът.

Ленин всегда живой,

Ленин всегда с тобой –

В горе, в надежде и радости.

Ленин в твоей весне,

В каждом счастливом дне,

Ленин в тебе и во мне.

http://www.youtube.com/watch?v=-yAUX5MFMtY&feature=related

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето ти една частушка ;)

от началото на 20-те

знам съм хубавка съм аз

имам поглед верен

Троцки ако ме не ще

взимам и Чичерин

За това в началото на 30-те

8 години ;)..лагер

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мхм. И пак добре, че са знаели колко. Онзи ден разбрах, че в Северна Корея лагерният срок не се съобщава. Когато решим, ще ви пуснем, другарю.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Т 34, аз съм буржоа и особено се радвам на този факт :) Буржоазията има дискретен чар, както знаем. Ако се смяташ за пролетарий, това е много забавно - чудно откъде пролетарий ще има време да пише във форуми (па на това отгоре и що-годе грамотно - пролетариите са адски зле с правописа).

Пък и очевидно наистина си индивидуалист (което е добре) - щом можеш да хвалиш комунизма в 2010, значи се движиш против вкуса на времето. Това е индивидуализъм във висша степен. Все едно да похвалиш цар Борис ІІІ в 1950.

Такива работи, господа. Дъ жувеят Бог, Царят и Отечеството, великобългарският шовинизъм, дребно- и среднoсобственическата класа!

и

Второ поздравче

:P

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Покай се, упадъчни капиталисте, преди червения мечок да те е погнал:

http://www.youtube.com/watch?v=DEjWPO7eobw

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това е добър аргумент срещу вярата в Бог. :bigwink:

Следователно сред бедни народи.

И защо да е аргумент срещу вярата в Бог?

А бедността е последица от комунизма, а не причина. Др. Маркс и др. Енгелс са смятали, че богатите държави първо ще стигнат до него. Което си е логичен начин на мислене. Все пак и двамата не са пролетарии. :tooth: Както и помещиците Улянови. Но техните шегички са излезли прекалено солени за много народи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И защо да е аргумент срещу вярата в Бог?

Никой не е виждал осъществено светлото бъдеще, така както никой не е виждал Бог.

А бедността е последица от комунизма, а не причина.

Бедните се хващат на приказките за комунизъм. Богатите ги е страх от национализацията.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...