Отиди на
Форум "Наука"

Химнът на МВР в епохата на чалга-културата


Recommended Posts

  • Потребител

"Цели 131 години,

в униформите си сини,

из села и градове,

неуморно бди МВР.

Няма съмнение обаче, че дълго време ще ги поднасят заради това изпълнение на "типични полицейки жестове" в стил "Мариус Куркински". "

Ето за този текст може да бъдеш подведен под наказателна отговорност за дискриминация и уронване престижа на институцията.

Това са сериозни въпроси и моят искрен съвет, защото съм изучавала "Европейско право" в немската си магистратура, е да внимаваш с изказвания, когато използваш дискриминационни признаци. Прочети Конвенцията, тя ще ти помогне. :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ангелите са "същества", които бдят над нас, нали? А думите имат по няколко значения, включително и сигнални, но това е друго равнище на комуникация. :v: :v: :v::))::)): :))::)): :))::)):

Нали знаеш, че си събирам емпиричен материал за учебника за езикови манипулации. Студентите и в България трябва да изучават политическа лингвистика. :good:

Сега да поздравя всичките ти никове с изпълнение на любимия ти DJ Bobo, Superstar - http://www.youtube.com/watch?v=Q16rM6DTzsE&translated=1 :punk:

Май ще ти се наложи да правиш нови профили, нали, Ангелче мое? :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

P.S. Обърнете внимание на балетистите, които представят фона на изпълнението на D.J.Bobo. И те ли са хомосексуалисти или става дума за изкривена в България представа за съвременния балет като фон на попмузиката - http://www.youtube.com/watch#!v=BOkA26TJ-WE&feature=related. Едно клипче за сравнение :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

P.S. Обърнете внимание на балетистите, които представят фона на изпълнението на D.J.Bobo. И те ли са хомосексуалисти или става дума за изкривена в България представа за съвременния балет като фон на попмузиката - http://www.youtube.com/watch#!v=BOkA26TJ-WE&feature=related. Едно клипче за сравнение :)

Между двете изпълнения няма ама почти нищо общо. Не съм светил вечер на танцьорите от клипа на D.J.Bobo, тъй че не мога да кажа какви са сексуалните им наклонности. Но пък танца им е съвсем адекватен на песента. Никъде не видях танцьорите да са с гръб към зрителите и да се чупят в кръста, да седят като балеринки на буквата "Ф" или да се засилват да се разсъблекат. А нашето си е просто лошокачествен стриптийз, с хореография, която съвсем не е съобразена с идеята за песента. Иначе казано нашето не е никакъв балет. И женската половина от ансамбъла да бяха докарали нищо нямаше да променят, при положение, че е направена хореография за бардак.

Ето за този текст може да бъдеш подведен под наказателна отговорност за дискриминация и уронване престижа на институцията.

Това са сериозни въпроси и моят искрен съвет, защото съм изучавала "Европейско право" в немската си магистратура, е да внимаваш с изказвания, когато използваш дискриминационни признаци. Прочети Конвенцията, тя ще ти помогне.

Правото на ЕС (с абревиатура ПЕС) и ЕКПЧ са две различни неща. Едното е право на европейските общности и се прилага само за страните от съюза. ЕКПЧ се прилага и в държави които нито са, нито искат да са част от ЕС. До сега никой не е бил подведен под наказателна отговорност пред Съда в Страсбург и няма да бъде, защото макар да се нарича съд не се занимава с наказателни дела. То едно е да изучаваш нещо, друго е да научиш нещо.

Друг е въпросът, че Веско Маринов ако го бяха пуснали с вързани очи сред участниците в гей-парада щеше да намери много по-добри танцьори и хореограф. Много ме съмнява дори при такъв подбор вместо танц изпълняван с химн дали щяха да направят долнокачествен стриптийз.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Признавам, че в началото бях твърде критичен и дори озлобен кам тази песен. След като я изслушах още няколко пъти и изгледах клипа отново смея да търдя, че това е една от най-стойностните продукции в българската музикална история.

1. Текста: Само привидно мже да се стори, при това на лаиците само, че текста е пошъл и елементарен. Всъщност той е стегнат, ритмичен, изпълнен с патриотизъм и наситен със страст. Римата е лека, запомняща се, внушаваща уважение към полицията и любов към Родината. Призива да подарим цвете ме подразни в началото, но после осъзнах връзката с "революцията на карамфилите" и това ме разтърси силно. Това дава съвсем различна посока на разсъжденията ми. Текста по изключителен начин съчетава в себе си единството на нацията, полага основите на съюз между обикновения човек и институционалната машина и възпитава младите в патриотизъм. В същото време този химн дава морални сили на органите на реда да се борят не само с престъпността, но и с ниския(незаслужен) социален статус. Човек изпитва необходимост да се труди не само за пари, но и за едно удоволетворение от добре свършената работа, критерий за което е уважението на обществото.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сексуалността нещо те мъчи, обърни се към сексолог за помощ, форумът не може да ти помогне. Навсякъде ти се привиждат хомосексуалисти, просто преувеличаваш, но дори и да е така, ти нямаш право да дискриминираш никого по признак пол.

Делата за клевета са от наказателен характер в националния съд. Юридическото понятие за клевета покрива: невярна информация, опозоряваща личността, разпространена чрез медиите /интернет е медия/. Жалбите, които се подават в Европейския съд за правата на човека в Страсбург, са срещу държавата - за умишлено бездействие или за злоумишлени действия срещу личността. Там се съди не отделна личност, фирма и т.н., А ДЪРЖАВАТА. Република България е ратифицирала Конвенцията през 1992 г. Оттогава българите като граждани на Съвета на Европа имат право да подават жалби в съда в Страсбург.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Сексуалността нещо те мъчи, обърни се към сексолог за помощ, форумът не може да ти помогне. Навсякъде ти се привиждат хомосексуалисти, просто преувеличаваш, но дори и да е така, ти нямаш право да дискриминираш никого по признак пол.

Делата за клевета са от наказателен характер в националния съд. Юридическото понятие за клевета покрива: невярна информация, опозоряваща личността, разпространена чрез медиите /интернет е медия/. Жалбите, които се подават в Европейския съд за правата на човека в Страсбург, са срещу държавата - за умишлено бездействие или за злоумишлени действия срещу личността. Там се съди не отделна личност, фирма и т.н., А ДЪРЖАВАТА. Република България е ратифицирала Конвенцията през 1992 г. Оттогава българите като граждани на Съвета на Европа имат право да подават жалби в съда в Страсбург.:)

И в крайна сметка кой и за какво е дискриминиран? Или и ти не знаеш?

Интернет не е медия, макар Искра Фидосова да имаше идея да се направи такова приравняване, но си остана само нейна идея.

Жалбите в Страсбург се подават не за всякакви нарушения, а за лимитативно изброени нарушения, предимно с по-висока значимост - като лишаване от живот, лищаване от свобода и т.н. Иначе казано не се заниманат с клевета.

Дискриминирането на хомосексуалистите е по признак сексуална ориентация, а не пол. И няма нищо общо с темата. Така както ако ги бяха викнали да тавцуват виенски валс, а бяха изиграли шопско хоро и ги критикуваха за това няма да са дискриминирани по националност или етнос. Или пък ако поискаш от зарзаватчията патладжани, а той ди даде червени домати и ти откажеш да ги вземеш - това не е дискриминация по партийна принадлежност или цвят на кожата.

.................

Що се отнася до клеветата, освен че ако съществува твоя любим Ангел извън главата ти, то той не само може да те съди за глупостите дето пишеш за него, ами при оплакване от негова страна ще падне и едно доста голямо триене на твои мения от тая тема. Тъй че преди да почнеш да се изсилваш с международно и наказателно право ще е по-добре да поработиш първо над форумния правилник.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

P.S. Обърнете внимание на балетистите, които представят фона на изпълнението на D.J.Bobo. И те ли са хомосексуалисти или става дума за изкривена в България представа за съвременния балет като фон на попмузиката - http://www.youtube.com/watch#!v=BOkA26TJ-WE&feature=related. Едно клипче за сравнение :)

Сравнението определено не е в полза на полицейския химн. И въпросът съвсем не е в това дали балетистите са симпатични и доколко умеят да танцуват, нито пък какви са сексуалните им предпочитания. Проблемът е в това, че колкото и да са добри, при липса на хореография и на репетиции (нещо очевидно в нашия химн) резултатът неминуемо ще е посредствен и неубедителен. Клипчето, което даваш за сравнение, е непретенциозно, но си личи професионализмът - движенията на танцьорите са синхронизирани и в съответствие с музиката, вижда се, че са се подготвили и репетирали, има и някаква идея в цялостния клип. А нашите все едно са изтикани ей така, за да има и танцьори - просто да запълват сцената, разхождайки се вяло и демонстрирайки неорганизираност с отпуснатите си и несинхронизирани движения - нима това е представата за действията на полицията, които се опитва да ни внуши този "балет"? :)

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Яка манипулативна мрежа в защита на БСП има тук. И агресията на хората от мрежата, използващи различни никове, подсказва привързаността към идеологията, която все повече редуцира влиянието си в обществения живот. Заради привилегиите и кражбите без край. Слава Богу се движим, макар и трудно, към обществото на ПРАВОВАТА ДЪРЖАВА.

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Не, яка параноична мрежа има тук. С един единствен, но качествен (качествен откъм параноя, не откъм друго) представител, вечно преследван от злия демон на републиката - Ангел Пачев. laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кой е този виртуален герой? Вие познавате ли го? Нещо да ми кажете за него? Той има ли нещо общо с МВР и песничката по случай 131-та годишнина на институцията?:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Не, не го познавам. Единственото място, където той вихри демоничната си дейност, подкопаваща устоите на всичко чисто, красиво, прекрасно, напредничаво, меверейско и изобщо европейско, е главата ти, Любима. laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Никога няма да разбера връзката между полицията и езикознанието. Всъщност само Сталин я е разбирал :P

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всъщност снимката си е моя (не знам какво значение има това), чел съм "Марксизм и вопросы языкознания" на Сталин и всъщност съм си вече филолог, благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пффф, нещо си сбъркала подхода. Чета каквото ми се чете, а за гаджетата няма какво да се обяснявам по форуми :) И случайно не съм нито на хиляда години, нито на заплата при ситските лордове. Но мен вуци ме яли, просто темата, както си я поднесла тук, е ялова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Поредни глупости от човек, който дори не е присъствал в залата, няма никаква представа от атмисферата и целостта на спектакъла, както и от хореографията, която си беше съвсем намясто.

На мен ми е по-интересно как се е получило така, че др. Любима е била в залата, след като е евролингвист, а не е имало място за редовите служители на МВР, въпреки че е бил техният проф. празник? Но пък както се вижда от писанията на др. Любима, тя внимателно е проследила кога министър Цветанов говори по телефона и кога си тръгва. Определено който не е бил в залата е изтървал много от това, което др. Любима е гледала. ;)

Гледам, че др. Любима е забравила за своя Ангел. Ама, др. Любима, та вие го клеветите вече 14 страници и, като гледам, той е и единственият, който може да се жалва, че е оклеветен. Иначе, за да се набави бланката до съда в Страсбург, не трябва международна специализация, а стигат няколко кликвания в нета. Но, като гледам колко сте схванала от обучението си по европейско право, май пак сте гледала кой говори по телефона и кога си тръгва. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Огромно значение има, защото твоите "връстници" се занимават с гаджета, а ти четеш не нещо друго, а именно "Марксизм и вопросы языкознания" на Сталин. Много марксически го раздаваш за човек на 20 години. Или си на 60-т? И работиш като манипулатор в нета? Защо не си пишеш твоите езиковедски статии, ами си се лепнал за мене. С мене се отчиташ за парички? Вярно е, че името ми е известно в твоите среди. Препечелваш нещо покрай мене.:)

Това вече ме разби! Тотално. Ясно бе казано, че опонента е филолог, а сега е обвинен (освен, че е манипулатор), че ЧЕТЕ!!! :), а не се занимава с гаджета (все едно, че двете не може да се смесват някак си ;)). Е, не, наистина желаете да "четете" лекции. Един от малкото опоненти, дето има образование (но май вече желание няма, според мен) да дискутира с вас, а вие забивате в откровени клевети.

Обвинявате другите в агресивност, а от доста време по-агресивен потребител във форумите не съм виждал (поне не - и баннат след рецидив на агресията). Не ми е работа да давам акъл на ръководството, кой да бъде баннат и кой - не, просто имам доста голям опит в интернет форумите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Огромно значение има, защото твоите "връстници" се занимават с гаджета, а ти четеш не нещо друго, а именно "Марксизм и вопросы языкознания" на Сталин. Много марксически го раздаваш за човек на 20 години. Или си на 60-т? И работиш като манипулатор в нета? Защо не си пишеш твоите езиковедски статии, ами си се лепнал за мене. С мене се отчиташ за парички? Вярно е, че името ми е известно в твоите среди. Препечелваш нещо покрай мене.:)

Колега, наистина ли си мислиш, че Ангел работи сам? Все пак става дума за голяма и сериозна организация. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

2. Музика: Мелодията е звънка, игрива, запомняща се. След 18то прослушване аз, който съм доказан музикален инвалид и на когото, Бог да го прости, уважаемият учител по музика Костурков никога не позволяваше да пее сам в часовете, усетих тези нежни, но силни трели, които ме извисиха и запратиха право в царството на хармонията...Каква сила и страст само се крие в мелодията и колко умело е направен аранжимента, за да даде допълнителна светлина и чуство на песента! През последните няколко дена непрекъснато си я тананикам докато пиша във форума, докато къпя детето, кокато съм в тоалетната и знаете ли какво? Мелодията ми помага да се справям по-добре със всички тези неща от ежедневието! Очаквам ефекта да се отрази положително на органите на реда. Сигурен съм, че мнозина от полицаите вече слушат редовно тази песен докато патрулират.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Ето, коментарите към тази статия са силно манипулативни в политическо отношение и при наличие на време трябва да бъдат анализирани.

Кой има страх от полицията?Само ПРЕСТЪПНИКЪТ!

Да, към полицията има и отдел за киберпрестъпления, а политическата манипулация в нета се числи именно към този тип престъпност. :crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето, коментарите към тази статия са силно манипулативни в политическо отношение и при наличие на време трябва да бъдат анализирани.

Кой има страх от полицията?Само ПРЕСТЪПНИКЪТ!

Да, към полицията има и отдел за киберпрестъпления, а политическата манипулация в нета се числи именно към този тип престъпност. :crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot:

Вярно е!!!

И аз, като виден футуролог, но не от песента на "Щурците" съм го предвидил:

И Прометей да бе, не би успял -

как огън да дадеш на тези твари?

В главата им кебапчета и скари,

научний дух - отвсякъде изтлял!

С власт си мислят те, че разполагат,

и смятат, че с бан ще спрат прогреса,

На Пачев Ангелчо копои верни те са,

но що ще стане май не предполагат!

Така че, бана махвайте й бързо,

че родната полиция ни пазят,

правата на Любима щом се газят,

ще се проливат модерските сълзи!

:tooth: :tooth: :tooth:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това уличен фолклор ли е? Защото смешното стихоплетство няма нищо общо с коментар по същество и по темата на публикацията. Израз на безпомощност е претенцията за писане на стихове. :vertag: :vertag: :vertag: :vertag: :vertag: :vertag: :vertag: :vertag: :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По-зле е от уличен фолклор!!!

Това е най-елементарна даскалска поезия!!!

Но, какво да правим, като Евтим Евтимов не ни одобри???!!!

Тончо Русев, и той???!!!

И последната ни сламка остана тоя пошъл форум, подиграващ се с героизма на МВР - форумът на БГ Наука!!!

Нека го заклеймим!

Да живее Веселин Маринов!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато създадеш творчество като назованите по-горе творци, тогава ще имаш право да говориш. Сега можеш единствено да мълчиш. Колкото до моите предпочитания, обикновено слушам класическа музика, учила съм този жанр и забавния слушам между другото.

Но ти седни и понапиши нещо и едва тогава говори. Сега думите ти не тежат, защото нямат покритие.

Вярна е максимата, че ЧОВЕК Е НАЙ-СМЕЛ, КОГАТО НЕ ЗНАЕ. Твоето поведение я потвърждава. :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето, коментарите към тази статия са силно манипулативни в политическо отношение и при наличие на време трябва да бъдат анализирани.

Кой има страх от полицията?Само ПРЕСТЪПНИКЪТ!

Да, към полицията има и отдел за киберпрестъпления, а политическата манипулация в нета се числи именно към този тип престъпност. :crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot:

Бих перифразирал. А Полицията от кой/кого има страх? От Министъра ли? От Премиера ли? Аз от полицита страх нямам, от КАТ тоже, даже само веднъж рушвет съм дал на едни наглеци (да не се притесняа дъщеря ми).

Няколко въпроса:

1. Престъпника кога е престъпник? Как е Евромисленето? Когато го е страх или когато е зад Алкатраз ;)? Белене или Софийския Централен?

2. К'во значи Претъпник за "Нашата Полиция"? Питам бре? Нарочен, арестуван или осъден?

3. Дал господ арестувани по нашата земя (не без основания), почти всички освободени с една диагноза Полицията не си е свършила работата! Абе "Нашата Полиция" идиоти ли са?

4. Преди беше: Ние ги арестуваме Те ги пускат. Ся ....пак същото. Що? Или Вся власт Советам?

5. Първанов, съдийте и недоубитите комунисти виновни. Мииии ЗАКОНА! К'о чакате, що'т си Герберче та не променяте закона?

6. Има и още, ама окъснях, ше включа и държавни служители ;), ама да направя и аз частна анкета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Права си, Любима!

Ето, това го бях подготвил за такива моменти:

И накрая ще завърша с няколко лозунга:

Свобода за Любима!

Любима, ние сме с теб!

ЕС - България, дружба навеки!

Долу Ангел Пачев!

Долу модераторите!

Да живее Веселин Маринов!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...