Отиди на
Форум "Наука"

Динамични карти


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Динамична карта показваща промените в териториалния обхват на Първо българско царство.

681_1945.gif

Собствено производство :) ще има и ъпгрейд по-нататък.

Първо българско царство

Второ българско царство

След Освобождението

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Качени са вече картите и на Второ Българско царство. Тези след Освобождението смятам да ги правя на отделна карта в по-малък мащаб, тъй като териториите са по-малки, а границите се знаят с абсолютна точност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Браво и от мен! :coolthumb:

Впрочем наскоро ми попадна нещо подобно,но на целия Стар свят. Не съм сигурен доколко са точни картите,но е интересно. Не е анимиран gif, а програма (.exe), която показва териториалното разширение и предвижване на отделни държави и народи,като има допълнително глезотийки като контрол на скоростта,показване на конкретни региони и тн., но естествено има още какво да се желае...Може и вече да е коментирано из форума, но ето връзка към rapidshare.com

post-1219-1184441430_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Браво Warlord :good: картата е много хубава, сега ще чакаме и тази за след Освобождението. Между другото колко време ти беше нужно да я направиш?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Готова е и следосвобожденската :)

Между другото колко време ти беше нужно да я направиш?

Ами няколко часа, намери се малко свободно време, имаше я идеята и така. Ако имате забележки, препоръки за ъпгрейдване или за някакви бъдещи проекти подобни на този казвайте.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, Радо не бях видял след освобождението, иначе си знаеш. Браво!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И от мен браво за картата, може да се окаже полезна в доста случаи и пести времето да се ровиш да съпоставяш и сравняваш различни карти за различни периоди...

Идеята си я бива :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако можеш да се върнеш още по-назад във времето, въпреки различните мнения и евентуалната неточност ще е много добре. Иначе - поздравления!

Редактирано от BgNauka
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Така ако може една-две поправки

1.От 1195-1242 да се включат и земите м-у Днестър и Днепър

2.От 1300-до около 1389-1393 да се включи Влашко и Молдова които са все още васали на България

3.Държавните формации на Влашко ,Молдова иТрансилвания да се броят за Български държавни формирования до 1859г.

4.Можеш да избичиш и картите на Казанското царство иВолжко -камска България

5. Не е задължително да почваш с 681 ,пробвай 185/6

Link to comment
Share on other sites

  • 11 месеца по късно...
  • Потребител
Динамична карта показваща промените в териториалния обхват на Първо българско царство.

681_1945.gif

Собствено производство :) ще има и ъпгрейд по-нататък.

Първо българско царство

Второ българско царство

След Освобождението

БРАВО!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Глобален Модератор

Малък ъпгрейд, добавена е и картата на военно-временните граници от ПСВ 1916-1918:

post-28-028690400 1288631814_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • 5 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Ех тая карта се скъсаха да я крадат, май трябваше да я патентоваме на времето ;) Но нямам против, радвам се, че така се внася по-ясен поглед върху историческите граници на България в очите на съвременните българи и то точно моята гледна точка :)

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, нека, нека, щом се харесва. Не е зле да се посочи, че е ползвана твоя карта, ама ся няма лошо, нали е на полза роду:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привет, харесаха ми картите, като идея, но за изпълнението има и по-добро ... Гледах наскоро някаква карта на Ал.Македонски, много професионално направена ... Много бих се радвал ако някой ми покаже как, не ще си пожаля труда, колегата е дал насоката като информация, нека го направиме истинско - по-плавни преливания, всички карти да са на една подложка, за да не се мести например столицата насам-натам...Мисля си, че е хубаво да е векторна, за да подлежи на мащабиране ( и да изглежда винаги добре), много нагледно е ако е релефна ... Ами, наистина ми се ще да я направиме като хората , че и по-добре, сигурен съм , че можем ! Ако някой ми каже КАК , още утре почвам, докато си намеря работа време колкото искаш ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • Глобален Модератор

Ето няколко много хубаво направени динамични карти на Европа, Средиземноморието и Анатолия за последните 2400 или повече години.

1. Граници и население на Европа и Средиземноморието по години от 400 г. пр.Хр. до 2016 г.

 

2. Граници и владетели на Европа и Средиземноморието по години от 400 г. пр.Хр. до 2016 г.

 

3. Държави и граници в Анатолия от 1500 г. пр.Хр. до 2018 г.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...