Отиди на
Форум "Наука"

Допитване относно темата "Буковски..."


Gravity

Recommended Posts

  • Потребител

Не еднократно беше изразено мнение, че е крайно време темата да бъде затворена. След като има потребители желаещи темата да бъде отворена и такива, които иската тя да бъде затворена, демократичното нещо би било да се гласува.

Предлагам всеки да каже дали иска темата да бъде затворена като напише "Да се затвори" или да бъде оставена отворена като напише "Не".

п.п. Моля без гласувания и странични пререкания. Целта на темата е преброяване и уведомяване на модераторите, в случай, че повечето за затваряне.

Моят глас е "Да се затвори".

Редактирано от ISTORIK
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 71
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Гравити, тук не работи демократическия централизъм! Ако така подходим утре аз ще предложа Гравити да се махне от форума и ще го подложа на гласуване (преди това, че си удьелам 100 различни ника (знам как ;)).

Не, не става така!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, как може да спамиш и в такава тема! Разбира се, че можеш да предложиш Гравити да бъде баннат или каквото друго нещо искаш. Допитване може да има за всичко. И естествено модераторите/администраторите не са длъжни да се съобразяват с каквото и да е било гласуване.

Темата е да се види какво е мнението на потребителите. Администраторите ще вземат решени което смятат за правилно независимо дали съвпада с желанието на потребителите. Защо трябва да ти обеснявам такива елементарни неща.

Моля модераторите да изтрият мненията които не са по темата.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По принцип темата се превърна в място за избиване на комплекси и арена на евтина нацистка пропаганда, така че аз като автор на темата не виждам особен смисъл тя да съществува в този вид. Явно ще трябва да отворя нова тема за политическата коректност, която копае гроба на западната цивилизация. Както и да е, давам ви една седмица време да се налудувате /докато ме няма/, пък после ще я заключа /ако забравя ми напомнете/.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В един момент аз бях заключил и едновременнно с това бях скрил тази тема (бях й сложил "шапка-невидимка).

Но някой друг преценил, че е жизнено важна за форума и я беше отключил и показал. И така, от този момент тя живее своя втори живот, така да се каже.

Лично аз смятам, че първият постинг в нея е напълно достатъчен. Той я прави информативна тема.

Смятам, че следващите дискусии по нея са излишни, тъй като не водят до конкретен и видим резултат.

В сайта на вестник "Капитал" имаше дискусия по подобна тематика - за браковете на гей двойките, която по същество също не води до никъде.

Единствената "полза" от дискусиите по тази тема е изпокарването между потребители, между модератори и между потребители и модератори.

Редактирано от ISTORIK
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Очаквах да поискаш темата за Буковски да бъде забранена. Като спорта, например.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Авторът на темата е едновременно и модератор в раздела, така че може с чиста съвест да си я затвори или да я остави. В полемиката няма нищо лошо, а и уж е минало времето на „единствено правилната наука“, но едно охлаждане на страстите също няма да е излишно. Обаче пък там поне има полемика, а има теми, в които вместо полемика има само мнения за това кой бил тъп, кой сектант, кой с мизерно айкю и не знам какво си... Но форумите си действат подмладяващо, в смисъл вдетиняващо :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По принцип темата се превърна в място за избиване на комплекси и арена на евтина нацистка пропаганда, така че аз като автор на темата не виждам особен смисъл тя да съществува в този вид. Явно ще трябва да отворя нова тема за политическата коректност, която копае гроба на западната цивилизация. Както и да е, давам ви една седмица време да се налудувате /докато ме няма/, пък после ще я заключа /ако забравя ми напомнете/.

Да, тъпо е, че някои хора превръщат всичко в политическа трибуна на идиотските си утопични искания...

Лошото е, че колкото и теми да отворим - не сме застраховани от това и в бъдеще. А още по-лошото е, че в българското общество стават все по-актуални подобни модели на обществено развитие. Т.е., искам да кажа, че инвазията тук е логично следствие от настроенията навън - глас народен - глас Божи, един вид...

Иначе тема за политкоректността има вече, пуснал я е моя милост през далечната вече 2011 г., ако прецените, че няма нужда от нова - може да използваме и тази при нужда: http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=10710&hl=%2B%EC%E0%F0%EA+%2B%F2%E2%E5%ED

Да остане. Не мога да разбера защо всяка тема, която буди полемика, трябва да бъде затваряна.

може ли някой да ме светне

Именно! +1 от мен!

Има полемика, има позиции, е, има и доста неадекватност, както и радикализъм, но без тях в такава тема май не може.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не виждам някаква полемика в тази тема. Някой промени ли си възгледите или пък научи ли нещо от нея - не :(

На всичко отгоре е пълна с неприлични, вулгарни изказвания, картинки и клипове по адрес на жените. На това полемика ли му викате?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Направих анкета.

Моля, гласувайте по съвест! Можете да поканете и приятелите си да гласуват!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Посочих "Да се остави, но да се следи от модераторите и администраторите!", защото не видях "Да се остави, но да не се следи от модераторите и администраторите!"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С тази анкета напълно променяш темата ми! Тогава изтрии темата ми. Аз не исках да пускам анкета, още по-малко с тези възможни отговори.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това, че е сложена анкета, не означва дискусиите тук да спрат.

А с какви отговори би искал да бъде анкетата?!

Мисля, че анкетата покрива възможните варианти, освен, ако аз съм пропуснал някой вариант.

Естествено, никоя тема не може да се остави без модераторски надзор. Нали се сещате, че това няма да стане, още повече, че нейният автор е и модератор.

Гравити, а ти под "затваряне" какво имаш предвид - заключване или скриване на темата?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не става дума, че ще спре дискусията, аз не искам дискусия и препрояване на мнения. Не искам анкета за да е съвсем очевидно за какво гласуват и какво е мнението на редовните потребители. И двете възможности са написани в първия пост. Под затваряне се разбира заключване, а не скирване. С анкетата променяш всичко това и аз не желая да съм автор на такава тема. Все едно да си поръчаш кафе и да ти донесат чай, нищо лошо няма в чая, но не е това което си искал.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз не виждам преправяне на мнения, но, хайде, да не ти чупя хатъра, махнах анкетата.

Смятам, че чрез нея щеше да бъде много по-лесно да се преброят подкрепящите различните варианти. Сега, без анкетата, това ще е по-трудно.

А, заключване, значи...

А аз предлагах и други варианти (заключване на темата, оставяне само на първия постинг, скриване на цялата тема), ама явно не те устройват.

За протокола, аз апелирам или за оставяне само на първия постинг или (още по-добре) - скриване на цялата тема.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гравити, не искаш дискусия, но явно хората не могат да се ограничат само с "да" и "не".-

Пропуснах да напиша - ДА СЕ ЗАТВОРИ!

Редактирано от Doris
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

като цяло желая да напомня на гласуващите, че допитването е безсмислено, тъй като този, който преценява дали една тема трябва да бъде затворена или не е единствено и само модераторът на съответния раздел /в случая - аз/. Аз си казах мнението по въпроса, така че последващите напъни от страна на потребителите са напълно ненужни.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гравити, не искаш дискусия, но явно хората не могат да се ограничат само с "да" и "не".-

Пропуснах да напиша - ДА СЕ ЗАТВОРИ!

:) Да, това беше другото което исках да проверя. Дали при изрично изискване за постове само с "да" или "не" ще се получи, или пак ще се стигне до дълги дискусии. Поне да бяха за наука.

като цяло желая да напомня на гласуващите, че допитването е безсмислено, тъй като този, който преценява дали една тема трябва да бъде затворена или не е единствено и само модераторът на съответния раздел /в случая - аз/. Аз си казах мнението по въпроса, така че последващите напъни от страна на потребителите са напълно ненужни.

Не е безсмислено. Както съм написал в пост към Митака. Модератора прави това което смята за добре и не е нужно да се съобразява с мнението на потребителите. Но те от своя страна могат да изказват мнения и да искат от модератора действие, независимо дали той ще го направи.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

като цяло желая да напомня на гласуващите, че допитването е безсмислено, тъй като този, който преценява дали една тема трябва да бъде затворена или не е единствено и само модераторът на съответния раздел /в случая - аз/. Аз си казах мнението по въпроса, така че последващите напъни от страна на потребителите са напълно ненужни.

За мен има смисъл да се разбере мнението на потребителите за "безценната" ти тема. Благодаря на Гравити, че реши да разнищи този въпрос :) . Виждам, че не само аз съм против нея, което ме радва. :harhar:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...