Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 57 минути, Стоедин said:

Как върви мача? Твоите печелят ли? Или се играе за равен? Ще има ли скоро Кюрдистан?

Мъка. Къси пасове и безкрайни разигравания. Агитката със зелените шалчета е окупирала части от терена и си цъкат на 21. Тече 72-рото продължение. Старият съдия си събра багажа и се омете. Новият пък не може да прекрати мача, щото свирката му е сделана и няма топче. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, Стоедин said:

Как върви мача? Твоите печелят ли? Или се играе за равен? Ще има ли скоро Кюрдистан?

Следи темата и ще разбереш. Хем е с малко думи и много картинки.

Иначе глобално ситуацията е следната. На терена има няколко играчи. Асад, опозицията, Халифата, кюрдите, американците и турците.

Асад вече владее по голямата част от страната, а засега офанзивата в Дараа се развива успешно. Половината вече е заета успешно, за другата тепърва започва борбата. Отделно там са последните стабилни халифатски територии. Ежедневно обновявам новините. 

Опозицията владее Дараа и Идлиб. Освен това опозиционери има също в турската и американската зона. Там все още си играят на умерена ДТС и неумерена опозиция ХТШ (отделно другите по малки групировки). Те воюват както помежду си, така и с Асад и частично с кюрдите. Те са на път да бъдат изритани от сцената, тъй като имат сериозни проблеми в Дараа, а се говори, че след нея идва реда и на Идлиб. 

Американците държат Ат Танаф макар да е непонятно защо им е. Проамериканската опозиция е вече в сериозно отстъпление, а на кюрдите тази пустиня няма как да им помогне. Съдбата на Ат Танф ще се разреши между Путин и Тръмп. 

Халифата е практически разгромен. Каквото и да им остана в пустинята е по скоро въпрос на противопартизански действия, а не на пълномащабна война. 

Кюрдите владеят значителна част от Сирия, но имат проблема. Първия са арабите които не желаят да живеят под кюрдска власт и са съгласни да подкрепят всеки арабин който воюва с кюрдите, било то Халифата, Асад или опозицията. Вторият им огромен проблем е Ердоган. Той за нищо на света не би допуснал кюрдска държава.

Турците. Тяхната основна цел е да не допуснат кюрдска държава. Засега Ердоган успява.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Frujin Assen said:

Следи темата и ще разбереш. Хем е с малко думи и много картинки.

Иначе глобално ситуацията е следната. На терена има няколко играчи. Асад, опозицията, Халифата, кюрдите, американците и турците.

Асад вече владее по голямата част от страната, а засега офанзивата в Дараа се развива успешно. Половината вече е заета успешно, за другата тепърва започва борбата. Отделно там са последните стабилни халифатски територии. Ежедневно обновявам новините. 

Опозицията владее Дараа и Идлиб. Освен това опозиционери има също в турската и американската зона. Там все още си играят на умерена ДТС и неумерена опозиция ХТШ (отделно другите по малки групировки). Те воюват както помежду си, така и с Асад и частично с кюрдите. Те са на път да бъдат изритани от сцената, тъй като имат сериозни проблеми в Дараа, а се говори, че след нея идва реда и на Идлиб. 

Американците държат Ат Танаф макар да е непонятно защо им е. Проамериканската опозиция е вече в сериозно отстъпление, а на кюрдите тази пустиня няма как да им помогне. Съдбата на Ат Танф ще се разреши между Путин и Тръмп. 

Халифата е практически разгромен. Каквото и да им остана в пустинята е по скоро въпрос на противопартизански действия, а не на пълномащабна война. 

Кюрдите владеят значителна част от Сирия, но имат проблема. Първия са арабите които не желаят да живеят под кюрдска власт и са съгласни да подкрепят всеки арабин който воюва с кюрдите, било то Халифата, Асад или опозицията. Вторият им огромен проблем е Ердоган. Той за нищо на света не би допуснал кюрдска държава.

Турците. Тяхната основна цел е да не допуснат кюрдска държава. Засега Ердоган успява.

Просто те барбальосвам. Прегледах темата и видях, че тема няма, а само фенски пристрастия и коментари като на футболен мач. Ти си болен и заслепен фен, а трагедията на един народ за теб е повод да си избиваш комплексите и да викаш ура. Щом подобни касапници те забавляват разбирам по добре защо пусна темата за психарите на власт. Не ти е удобно да хвалиш откачалките като Путин и Асад и затова им търсиш оправдание. Видиш ли те са най-нормални хора, а това че избиват цивилни безогледно е нормално. Хора като теб са съучастници на престъпления, разбираш ли това? Не? Ти не си психопат обаче, защото си форумен модератор, нали? Как би било възможно да се съчетаят двете неща? :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

стоедине, не разводнявай темата с глупости. От писанията ти разбирам, че явно си фен на халифата и 'демократичната опозиция', които се борят за шериат и рязане на глави /и то само, защото последните са крепени през всичките тези години от хамариканците и саудитите/. Иначе ситуацията в Сирия се промени, когато руснаците влязоха в играта. Без тях Сирия щеше да е на равнището на Либия и да изнася тероризъм наоколо, а населението щеше просто да бъде избивано заради религиозната си принадлежност. Сега има поне надежда, че с края на ИДИЛ-ците, алкайда и имитиращите ги терористчета, държавността и редът ще бъдат възстановени. Разбира се законната власт е в ръцете на Асад и това е изборът на сирийците, както показаха изборите преди няколко години. Така че това е положението, колкото и да не ти се ще. друга алтернатива за бъдещето на Сирия като единна държава просто няма.

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщава се, че градовете Нава и Джасим са започнали преговори за капитулация.

дераа41.jpg

Отбелязал съм ви ги с червено.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Last roman said:

стоедине, не разводнявай темата с глупости. От писанията ти разбирам, че явно си фен на халифата и 'демократичната опозиция', които се борят за шериат и рязане на глави /и то само, защото последните са крепени през всичките тези години от хамариканците и саудитите/. Иначе ситуацията в Сирия се промени, когато руснаците влязоха в играта. Без тях Сирия щеше да е на равнището на Либия и да изнася тероризъм наоколо, а населението щеше просто да бъде избивано заради религиозната си принадлежност. Сега има поне надежда, че с края на ИДИЛ-ците, алкайда и имитиращите ги терористчета, държавността и редът ще бъдат възстановени. Разбира се законната власт е в ръцете на Асад и това е изборът на сирийците, както показаха изборите преди няколко години. Така че това е положението, колкото и да не ти се ще. друга алтернатива за бъдещето на Сирия като единна държава просто няма.

Нещо се обърка. Не съм за никого в този конфликт. Там е всеки срещу всеки и всички се надпреварват да извършват гадости. Не ми е забавно да чета за поредните изстъпления в Сирия, защото не е добре за България заради постоянното изнудване на Ердоган с евентуална бежанска вълна. Забавлява ме по скоро ентусиазма на Фружин, но той си е ясен отдавна. Питам се какво стана със едно момче във форума което беше от сирийски произход? Някой знае ли какво става с него? Често виждам по различни медии един човек с интересни анализи по темата - Руслан Трад, който май има сирийска жилка в рода си. Да не е случайно нашия Сириец от форума?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА !!!

Съобщава се, че опозиционерите в Ат Танф по заповед на американците са започнали да предават оръжието си на йорданските власти.

Очакваме подробности!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 32 минути, Стоедин said:

Да не съм влязъл в БЛИЦ или ПИК? А не, Фружин се е превъзбудил...

Не съм се превъзбудил, новината е наистина важна.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се, че е важна, но не се ли усещаш как пишеш и поднасяш понякога новините? Или за теб така написано е нормално? Превръщаш трагедията на Сирия в някаква пародия. Вече в няколко свои поста се опитвам да ти го обясня. Не е проблем, че ни информираш. Не е проблем, че имаш позиция. Напротив! Това само е похвално, но начина ти на изразяване е катастрофа в подобна тема.

Редактирано от Стоедин
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ВАЖНИ НОВИНИ! 

Сирийската армия е заела село Хирбет ас Сария и хълмовете при Тулул ал Мутук. Пред град Джасим е устроен пункт за предаване на оръжието където местните опозиционери вече са започнали да носят оръжие. 

дераа43.jpg

Отбелязъл съм ви го с червено.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините

1 Сирийците са превзели Машару и щурмуват Тел Машара. 

2 Сирийската армия е започнала голяма антипартизанска офанзива против халифатците в Сувейда.

3 Ал Хара, Акраба, Нимр и Джасим вече сдават оръжието си и дефакто тези градове са под сирийска власт. 

4 ХТШ събират силите си в Нава и умуват какво да правят- надделяват мненията да се изнасят в Идлиб при своите.

5 Групировката "Сирийско съпротивление в Рака" са взривили хотел Тадж в града където е бил команден център на кюрдите. Днес те са обещали да продължат атаките си.

6 Племената от Хасака са провели обединена конференция на която са протестирали против кюрдите които мобилизират мъжете и така лошо ръководят стопанството, че там е събрана най лошата реколта от 40 години. Те са се обявили за преминаване под властта на Асад.

дераа44.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Асад вече контролира поне 70 процента от територията на страната.Ако падне и Идлиб войната може да се смята за приключила.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения за ново сирийско настъпление в хода на което са превзети Хирбет ал Малиха, Тел ал Ахмар, Ум ал Асудж. Последните новини (буквално от преди минути са, че са превзели градовете Ал Хара и Акраба.

дераа45.jpg

Нарисувал съм ви с червено последното настъпление на сирийската армия.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новини от последните минути!

1 Сирийската армия е влязла в Кафр Насидж.

2 Сирийците са превзели стратегическия хълм Тел Хамад

3 В Нимр всеки момент ще влезе сирийската армия.

Отбелязал съм ви на картата за какво иде реч по пунктове.

 

дераа47.jpg

 

Другите новини.

1 От Дераа е започнало извозване на опозиционери в благословенния Идлиб.

2 Появи се карта на териториите в пустинята където действат халифатците. 

дераа48.jpg

Нарочно пускам в по голям мащаб за да видите за какво иде реч. На ляво е Сувейда където сега върви успешната сирийска офанзива, а в дясно е Ат Танф.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Фружине а можеш би да кажеш в кой момент от войната Асад е контролирал най малка част от територията на Сирия?И колко е била тя - 30 35 процента?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

През 2015, когато вече Халифата бе в разцвета си. Колко процента не мога да кажа, но малко, може би 30%. Основната част от Сирия е пустиня, която "владееха" (доколкото има какво да се владее в пустиня) халифатците и опозицията. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
1 hour ago, Last roman said:

мдам, точно преди руснаците да се включат ;)

 

Това никой не го отрича.Но все пак до 2015 година Асадчо се оправяше сам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, resavsky said:

Това никой не го отрича.Но все пак до 2015 година Асадчо се оправяше сам.

по-точно губеше територия след територия, особено след като идилците завзеха Палмира и напредваха към Дамаск /виж мненията от съответната година/.

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...