Отиди на
Форум "Наука"

гиганти


Recommended Posts

  • Потребител

http://www.burgasnovinite.com/Smidsanoviyat-unoversitet-prizna-unishtojavaneto-na-gigants.html

Смитсъновият институт призна, че е унищожил в началото на 1900 г. хиляди гигантски човешки скелети.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще ми е интересно колко часа или дена ще доживей темата в отдела археология или ще бъде пратена в отдела на псеудо науки или фантастика.....

Нали си спомняш когато писах за мексиканското селище където масово са намирали малки скулптури където човеци и динота са изобразени заедно......

Уникално бибило в един и същ археологически слой да намерят човешки и такива животински кости които са добре каталогизирани във времето.

Защото онзи на снимката ми се вижда доста здрав скелет спрямо времето което е прекарал под земята....Но ако е истински......отваря много въпроси. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

източникът е изключително достоверен, така че няма как темата да не се озове в този раздел.:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не само в Америка и в Гърция често се намират такива скелети на гиганти.Има ги чак в Австралия.Човечеството се състои от гиганти, но ни пръскат с кемтрейлс за да ни поддържат в по удобен за използване ,малък размер.А и за да ни станат обувките, които вече сме си купили.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ми да, че иначе е тегаво да чакаш половин година поръчкови дрехи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нали си спомняш когато писах за мексиканското селище където масово са намирали малки скулптури където човеци и динота са изобразени заедно...

А не знам ти дали си спомняш, че още тогава ти писах, че тези фигурки са доказан FAKE ?!!

Още през 1969 г. е установено, чрез термолуминисцентно датиране, че възрастта им е не повече от 30-ина години.

Но разбира се това не пречи на мистерио-конспираторите да си ги търкалят тия статуетки до безкрай.

Унищожените скелети на гигантите са същата смехория. Смитсъновия институт бил виновен за тва, че сега нямаме доказателства за гигантите бродели някога по земята. Открили хиляди скелети на гиганти, но само на тоя институт му се отдавало да ги открива и само на територията на днешен САЩ. И накрая решили да им драснат клечката, за да не им се отвори работа по пренаписване на учебниците :haha: Всичко това е чудесно за сюжет на шантаво анимационно филмче, но не и за този форум.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

мдам, съвременни техномитове, популяризирани чрез псевдоисторически канали, които се съобразяват със суеверната аудитория. Което ме подсеща защо от 10 години съм спрял да гледам подобни спекулативни предавания.

Иначе в древността често скелетите на изкопаеми праисторически животни били смятани за циклопски или драконски. Но добре че е науката палеонтология, да ни извади от скудоумния мрак.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди десет години науката палеонтология намери джуджета, какво пречи скоро да намери и гиганти?

http://www.smithsonianmag.com/science-nature/ten-years-flores-hobbit-human-evolution-fossil-puzzle-180953108/?no-ist

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://skeptoid.com/episodes/4390

http://skeptoid.com/episodes/4144

Няколко неща, внасящи малко здрав разум по отношение на гигантските скелети, вторият линк е по-общ, а първият е относно определен частен случай.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Преди десет години науката палеонтология намери джуджета, какво пречи скоро да намери и гиганти?

http://www.smithsonianmag.com/science-nature/ten-years-flores-hobbit-human-evolution-fossil-puzzle-180953108/?no-ist

Палеонтологията няма нужда да ни доказва съществуването на джуджета, след като те и днес си съществуват.

А какво пречи да намери и гиганти ли? Ами очевидно това, че ги няма й пречи, какво друго?

Не знам и чисто биологически дали е възможно такива хора да съществуват (по 3 метра и повече), един куп физиологични проблеми се натрупват при хората страдащи от т.нар. гигантизъм, който си е болест. Така че генетична мутация в тази насока просто моментално ще бива ликвидирана от еволюцията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди десет години науката палеонтология намери джуджета, какво пречи скоро да намери и гиганти?

http://www.smithsonianmag.com/science-nature/ten-years-flores-hobbit-human-evolution-fossil-puzzle-180953108/?no-ist

Ха-ха!

Сещам се за разказ на Агоп Мелконян "Най-дългия смях" (по памет):

...

Там кроманьонката кандидат_съпруга Ира Маха заравя (скрива) глинени плочки с драсканици по тях, та кандидат_жениха, кроманьонецът Хам Хум, ако ги намери, тя ще му пристане...

Не ги намерил.

Обаче, хиляди години след тях, когато цивилизованите ги намерили, започват спорове - какво е пишело на тях? плочки.

Един елитен мъдрец казвал, че на тях пише:

"Днес хванах два заека и един килограм гасена вар!" - тълпата го приветствала...

Друг подобен мъдрец, казвал, че на тях пише:

"Земята е кръгла и всичко е трап!" (това последното съм го ползвал като сигнатура, щото е "физично" :grin: )

...

И него тълпата го приветствала... Та, така с проучванията и разчитанията. Зависят и от късмет! :grin:

...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то гигантопитеци си е имало, просто не са баш от нашия клон.:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе вие.... не вярвате на доказателствата, които са пред нас. Ми във София има поне 10 магазина на които си пише: Гигант!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://jeb.biologists.org/content/215/12/1995.full

Нещо за гигантизма, но не сред хора и други такива измислици, а сред морските полярни организми. Надявам се да е интерсно за другите участници във форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че нали е БГ Наука, що да не важат.


P.S. Ако наистина мястото на статията не е тук, може да се копира или премести линкът в тема, в която ще е по-уместен

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бих ви преместил всичките директно в друг форум, но просто ми е забавно какво още ще съчините :) Я раздуйте за полярните гиганти! Да има какво да разказвам на внуците

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако е имало гигантизъм при растенията, животните, защо е невъзможно при човеците? Кой, къде е казал, че земята бива обитавана от човеци само веднъж?

Може и по време на динотата да е имало хора или нещо подобни и при големият БУМ и те да измрът и да почне всичко наново.....Game Over. :grin::groupwave2::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Warlord, май изобщо не си погледнал линка, който съм дал, статията в него е от peer-reviewed journal. Май понякога само си пишеш, колкото да не заспиш.


P.S.

Данните на статията:

doi: 10.1242/​jeb.067066

June 15, 2012

J Exp Biol 215, 1995-2002.

Това трябва да укроти страстите на някои хора за местене по други форуми, надявам се.

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

какво общо има гигантизмът в природата с тази измислена статия с фотошопна снимка, дето е изплескана в началото на темата? Айде да не я разводняваме в желанието си да покажем, колко сме 'запознати' с материята, разбираш ли.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Откога съм длъжен да чета всички линкове за гиганти с които ме замерят?! Нито имам време нито нерви за подобно безумие, нито пък ме вълнува.

Скуби, ако е имало и човеци по времето на динозаврите - къде са техните кости? По някакъв мистериозен начин палеонтолозите все не попадат на тях, ами на поредния трицератопс ;)

И каква е логиката да бъдат откривани миниатюрните скелетчета на джуджета (като хомо флоренсиенсис и тн.), но далеч по-огромните скелети на хипотетичните гиганти някакси да успяват да се скатаят от палеонтолозите?

Дайте поне един разумен довод.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отговарям по ред на номерата. Last roman, КГ вече ти е отговорил защо това е тук. Тъй като темата започна да клони към гигантизъм изобщо, реших, че ще е добре да има едно сериозно( забележи!) и евентуално интересно за участниците във форума четиво, а не измишльотините от началото на темата. Признавам, че може би наистина това разводнява темата и разделът може би не беше подходящия и вече писах за това (и не само аз) и че може би е добре преместване на линка със статията.

Warlord, явно си мързелив и затова просто не си вършиш работата както трябва. И не употребявай израза "линкове за гиганти", защото в статията става въпрос за гигантизъм при полярни МОРСКИ организми, митологичните образи нямат нищо общо.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

е, тази тема е в този раздел, именно защото търси 'доказателства' за изкопаеми митологични организми. Ако имаш доброто желание въз основа на линковете, които си дал - подготви статия и я пусни в някой биологичен раздел. Определено ще е ползотворно и интересно. Тук просто няма нужда от наука поради естеството на дискусията.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...