Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребители
Преди 4 минъти, Евристей said:

Руските мигранти прекрасно се вписват в страните , които емигрират - Франция, Великобритания, САЩ , ФРГ (Германия), Скандинавието и т. н.

Да допълня нещо тук - и в България. Моят дядо ми е разказвал, че по време на ВСВ при него в фабриката (бил е инженер в дървопреработвателна фабрика) са работели доста бивши белогвардейци. Много от тях са се записали доброволци и са заминали да се бият срещу Червената армия, когато е започнала войната. Казвам само факт, който знам, не пускам червени пердета пред Фружин (майтап).

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 288
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

в момента тече един много бърз исторически процес. исторически, защото става смяна на държавност, ценности и пр. неща, които отиват в историята. и бърз , защото преди тези неща са ставали за мининум 100г., в рамките на няколко поколения, а сега стават пред очите ни. и пак не се забелязват.

америка отдавна е културна нищета. тя бе робовладелска "страна", по едно време реши да се преименува, камуфлира и сега пак е робовладелска страна, където 70-80% от хората са в състояние много по-близко до робското от колкото до свободното. и са доведени до такова образовано състояние, че си нямат идея за какво иде реч. и това е точно благодарение на съвремения начин на робовладеене - скъсване връзката между поколенията и "обгрижване" на децата в институции, където им заличават здравата ценностна система (евентуално) и ги правят зависими от системата. връзката между поколенията, тази която предава здравите ценности, е прекъсната. да не задълбавам.

в европа върви същия процес, досега по-бавно, а сега вече ускорено. европа вече не е духовния двигател който беше. 

сега русия се явява единствената частично свободна страна с недоразрушени междупоколенчески връзки и все още живеещи здрави ценности. и която е способна да даде отпор на америка- източника на заличаване на връзки и ценности. и със запазен духовен и научен потенциал. 

сега западна европа или ще се превърне в пазар за америка, или с последни сили ще търси помощ от русия за да оцелее. иначе ще се превърне в подобие на близкия изток с постоянни войни и вражди, които америка ще контролира.

watch?v=lcXMyvmOmy8&feature=youtube_gdat

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, sirius said:

в момента тече един много бърз исторически процес. исторически, защото става смяна на държавност, ценности и пр. неща, които отиват в историята. и бърз , защото преди тези неща са ставали за мининум 100г., в рамките на няколко поколения, а сега стават пред очите ни. и пак не се забелязват.

америка отдавна е културна нищета. тя бе робовладелска "страна", по едно време реши да се преименува, камуфлира и сега пак е робовладелска страна, където 70-80% от хората са в състояние много по-близко до робското от колкото до свободното. и са доведени до такова образовано състояние, че си нямат идея за какво иде реч. и това е точно благодарение на съвремения начин на робовладеене - скъсване връзката между поколенията и "обгрижване" на децата в институции, където им заличават здравата ценностна система (евентуално) и ги правят зависими от системата. връзката между поколенията, тази която предава здравите ценности, е прекъсната. да не задълбавам.

в европа върви същия процес, досега по-бавно, а сега вече ускорено. европа вече не е духовния двигател който беше. 

сега русия се явява единствената частично свободна страна с недоразрушени междупоколенчески връзки и все още живеещи здрави ценности. и която е способна да даде отпор на америка- източника на заличаване на връзки и ценности. и със запазен духовен и научен потенциал. 

сега западна европа или ще се превърне в пазар за америка, или с последни сили ще търси помощ от русия за да оцелее. иначе ще се превърне в подобие на близкия изток с постоянни войни и вражди, които америка ще контролира.

watch?v=lcXMyvmOmy8&feature=youtube_gdat

Ще ти се , а:)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Браво, Киров, страхотен постинг, +++, няма да пиша от прима виста по него защото ще е проява на неуважение, т.е. първо ще го прочета пасаж по пасаж, за съжаление в момента съм без време, но обезателно ще отговоря при първа възможност, защото съм несъгласен с маса неща в него и ще се аргументирам. Но въпреки несъгласието ми - комплименти за компетентността, която личи в постинга и добрата аргументация. Обаче - аз несъгласен. Напълно. Поздрави и хубав ден.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

По постинга на Киров: 

 няма начин да не ти е известна тази посока, Южняк, тя си пое в добре познатата й посока към нео-СССР, този път наречена „Евроазийски съюз”, но това са уводни закачки."

Тя хубаво пое натам, но "Евразийският съюз" засега е форма без съдържание. Няма "евразийска идея" - засега е само празна фраза, на която тепърва ще се търси съдържание. Евразийската идея е само име на нещо, което го няма Оттам и *неизвестната посока* - къде отива и Русия не знае,  освен че напуска съвременния културен модел на  запада. Алтернативен модел на западния - т.е. евразийската идея - все още няма. Може и никога да няма, ще видим.

"Изглежда даже налудничаво, но е факт. ...Икономическите ползи от „овластяването на хомосексуалистите”; в една пазарна икономика каквато е тази на Запада, способностите на тази част от хората (която е доста голяма) са неизмерими"

-Киров, сигурно си прав. Не познавам ситуацията в Русия, но не мисля, че на руските хомосексуалисти им е забранено да работят;

Хилари изисква,  *овластяване* - empowering, така, както е в америка - когато Хевън Монахан, баничар от Индиана, миналата година отказа да направи сватбена торта за сватбата на двойка хомосексуалисти,  загуби бизнеса си, беше привлечен под съд, осъден и влезе в затвора за отказа си - нямам идея как формулира "престъплението" му американския съд, но върхушката в медиите беше страховита; един от съдиите подписа присъдата с особено мнение и беше уволнен на минутата; възрастен човек, отиде на посещение в затвора при монахан и му се извини.

Ето това хилари нарича овластяване - правото на хомосексуалистите на последна дума по всеки обществен дебат и поставянето им в привилегировано отношение спрямо останалите по отношение на закона, работата им и образованието им - малцинствата, вкл. сексуалните, имат право на преференциален прием в университетите, нещо като някогашния рабфак тука - определен процент от местата трябва да отива за "видимите" и "сексуалните" малцинства. Резултатът, рабира се, е стагнация на западната академия и в крана с/ка забавяне на растежа му, а и пълзяща катастрофа в научната сфера - на което се и позовавам в репликата ми за 20-те години - и запада, и русия технологично и научно вървят надолу, понастоящем западът е пред русия, но русия слиза надолу, а западът лети надолу, и цялото му технологично превъзходство меже да се изпари в рамките на 20 г - освен ако не промени фундаментално позицията си.

 

Не знам дали знаеш, в момента част от Америка се готви за стачка - поради квотите за Харвард - не следя проблема в детайли, но има подписана петиция от преподаватели, които искат реформа и връщане на меритократичния дух на харвард - да се приемат на-добрите по успех, а не както е сега - почти само представителите на различни малцинства, вкл. сексуални, независимо от успеха на изпитите им; според преподавателите, нивото на студентите е паднало ужасяващо поради селекцията, базирана на цвят на кожата (различен от бял) и сексуалната ориентация (в никакъв случай хетеро, само хомо, особено за определени дисциплини - визирам обществените - там пиле не може да прехвръкне, ако е хетеро, камо ли човек)

Проблемът на горния модел обаче, който съществува от десетилетия в различна степен е, че не произвежда достатъчно квалифицирани кадри за науките и технологиите - само образцови политкоректници, влезли на мястото на няко с по-висок успх от техния - но - бял и хетеросексуален. Поради което, част от преподавателите тези дни излизат - ами в стачка. Те не мразят черните и хомосексуалистите - искат връщане на духа на меритокрация в американските университети, където приемът да се осъществява на база приемни изпити - това е всичко.

 

Ако западните елити не успеят да унищожат русия в рамките на следващите 20 г., те няма да имат достатъчно компетентни кадри да го направят след това - образователната им система е смъртно ранена. Поради което и Хилари иска да бомбардират русия, ако не овласти хомосексуалистите, защото така русия ще се хлъзне по същата плоскост, по която в момента се пързаля запада. А путин не ще. Разбираемо. Те и 9 от всеки 10 американеца не щат, ама никой не ги пита - който задава въпроси и *знае*, нмястото му е при хевън монахан в затвора - освен ако не е доналд тръмп и има някой друг спестен милиард за черни дни и време за губене. Поради което американците си налягат парцалите. А путин говори за "евразийскии модел", кото изключва гей-парадите, (страхува се, че рухването на америка би се повторило в русия) ама не знае какво е.

Човекът, който ще видите в клипа е физик със стотина публикации, декан на един от факултетите в Иейл. На хелоуин преди 3 месеца група афроамерикански студентки се оплакали на жена му, също преподавател, че на едно от партитата някакви бели студенти поканили само бели момичета, което според африканките било расизъм, изискващ изключване от университета; жена му отговорила писмено, че студентките не са малки деца и нямат нужда от надзиратели, които да следят кой как се облича по хелоуин и дали кани черни студентки на срещи; Следват обвинения в расизъм и опит за окупация на университета в йеил; човекът излиза да успокои студентките: 

Псуван на майка, подритван от пикли от Йеил с родители милионери (нищо че са черни) - нещо като културната революция на мао в китай през 68-а и акциите на хунвейбинните. Погледнете коментарите под видеото; човекът, излязал да ги успокоява, тоя дето му крещаха и го ритаха, беше уволнен на следващия ден и писА извинително писмо заради това, което виждате на видеото.

Поради което и репликата ми, че:ако (русия)издържи следващите 20 години, бих заложил на нея.В същото време културния модел на запада в момента е толкова самодеструктивен, че на русия не и е необходимо да прави абсолютно нищо, за да спечели - западът ще се погрижи сам за самоуноищоението си,ще се погрижи добре.

окупациите на университетите и оставките продължиха и след това, по всякакви поводи; По никакъв начин, америка не може да запази предимството си пред русия с хора като тези от видеото - няма да стане. А ако западът колабира, а русия - не - това означава, че западните елити подаряват цялото полукълбо на русия с действията си. Те не искат това, естествено, поради което трябва да унищожат русия - заради което и търсят конфронтация с нея. Не мисля, че западът иска демократизацията на русия - иска главата и; при загуба, русия ще бъде разпарчетосана на 10-тина държави и изтрита от картата.

 

Тука стигаме до Сирия; Русия е горе долу наясно с предстоящото; С навлизането си в Сирия русия направи избор на бойно поле;

при евентуална война на нейна територия, русия ще бъде сама срещу всички, без нито един съюзник; а в сирия има двама - иран и хизбула - колкото и да са слаби; поради което русия предпочете, ако ще има военен конфликт, той да е там, където са единствените и съюзници. Поради което и сирия. Но ако този конфликт  се състои - русия ще загуби;  преди няколко дни сенатът на сащ подписа закон, че президентът  може да обявава войни и без съгласието на конгреса, с което предизвика доста тревоги у американското дясно. Поради това и гледам на заплахите на хилари клинтън сериозно.

 

Путин има още един проблем освен американските суперелити - лудият Ердоган.  Ердоган гледа на Турция като на бъдещия наследник на демографски изчезналата европа, и напира да унищожи потенциалния си съперник и да влезе във владение на хипотетичното си европейско наследство докато европа още мърда - т.е. сега;  Поради което Ердоган ще търси - и търсеше - военна конфронтация между русия и "нато" на всяка цена.

Ако прибърза прекомерно обаче вместо европа ще получи една ядрена дупка на мястото на турция. Разбира се, меко казано, не съм пророк и е възмождо да греша - силно се надявам се да греша и даже мисля, че преувеличавам опасността от военна конфронтация. надявам се, че я преувеличавам крайно съществено.  Хубава вечер и ще продължа по постинга на Киров когато мога.

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, то приемът в елитните американските университети на колежанско ниво винаги е бил квотен. Нарочно търсят разнообразие - толкова спортисти, толкова медалисти от международни олимпиади по математика, толкова артистични натури и т.н. Проблемът е, че никога не го обявяват явно.

Друг е въпросът, че ако приемът е по успех, "азиатската квота" в Ivy League може да бъде преизпълнена в пъти и пак да няма достатъчно места за хетеросексуални бели. По статистика американо-азиатците показват едни от най-високите резултати по тестовете, но са прецакани, особено в елитните университети.

Asian Quotas in the Ivy League? "We See Nothing! Nothing!"

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Ами те азиатците протестират, не белите. Сега реформата ощети тях. Белите не смеят. Но азиатците нямат задръжките им и протестират. Да, квоти има от края на 60-те, поне. Но ако през 80-те и 90-те на принципа на квотите да са приемали 4 % (толкова е било); сега са съществено увеличени. А в обществените дисциплини - социология, история и т.н., квотата на малцинствата и гейовете в момента гони 100%, т.е. там други няма. Сега има и квоти (т.е. хора, приемани без изпит на база това че са черни, жълти или хомосексуалисти и в хард дисциплини като физиката - вкл. на пиейч ди ниво, в резултат на което хората с реален потенциал за физика също остават на улицата и скоро ще се появи феномена "малоумен физик", което е доста абсурдно. Но има още, ех, има още - за казване по темата. Няма да ти повярват ушите. Както и да е, не виждам как америка би запазила предимството си - дълго. В краткосрочен план, със сигурност, но в дългосрочен, няма как.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Южняк said:

Сега има и квоти (т.е. хора, приемани без изпит на база това че са черни, жълти или хомосексуалисти и в хард дисциплини като физиката - вкл. на пиейч ди ниво

Ако ще го правят и за PhD е голяма глупост. Останал съм с убеждението, че досега "квотите" засягат само колежите.

За икономистите как го правят номера? Там доколкото знам, за да се класираш в елитна PhD програма, трябва като бакалавър да си взел с отлична оценка една камара курсове по математика и на практика местата са достъпни само за хора завършили математика, статистика, физика и чат-пат инженерство. Става и с икономика, но + минор математика и то за средните  университети, за елита няма шанс.  Сега какво, с музика ли ще ги приемат?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Южняк said:

Хубава вечер и ще продължа по постинга на Киров когато мога.

Ще чакам, интересно е, и ще ми трябва време да осмисля и отговоря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On Sunday, February 07, 2016 at 20:50, Б. Киров said:

Да допълня нещо тук - и в България. Моят дядо ми е разказвал, че по време на ВСВ при него в фабриката (бил е инженер в дървопреработвателна фабрика) са работели доста бивши белогвардейци. Много от тях са се записали доброволци и са заминали да се бият срещу Червената армия, когато е започнала войната. Казвам само факт, който знам, не пускам червени пердета пред Фружин (майтап).

Умен ход. Изглежда са изкарали кьсмет. И какво стана с фабриките и записалите се доброволци ? Един си купил фабрика на 8 септември. Не много умен ход. 

Един поляк син и внук на ратай и слугиня разказваше. Нашата графиня имаше три нощни гьрнета - сребьрно , медно и емайлирано. Когато дойде Червената армия се изходи в кревата.

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 36 минути, Du6ko said:

Умен ход. Изглежда са изкарали кьсмет. И какво стана с фабриките и записалите се доброволци ? Един си купил фабрика на 8 септември. Не много умен ход. 

Един поляк син и внук на ратай и слугиня разказваше. Нашата графиня имаше три нощни гьрнета - сребьрно , медно и емайлирано. Когато дойде Червената армия се изходи в кревата.

Душко по принцип на такива постове не отговарям, ама този път ще направя изключение заради симпатичното ти име. Доброволците никога не са се върнали в България, вероятно костите им са заровени в някой масов военен гроб. Фабриката са я национализирали, но дядо ми е продължил да работи в нея и при "народната" власт; чорбаджията му е казал през 1945, защото още е бил собственик тогава: "Прочетох вашите класици (защото дядо ми, колкото и странно да ти се види е бил комунист) и разбрах всичко - вие ще ни ликвидирате като класа."

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Фружине, кои британци и какво имаш предвид, би ли уточнил?

Ксантип, по-лесно е да се отговори "как", отколкото "защо"; нямам отговор на "защо" и предлагам на колегите  да *не* изказват хипотези - отговорът вероятно го знаят само суперелитите, дори не цялата част от тях; може би знаят нещо, което ние, останалите, не знаем? Може би *има* нещо, за което ние, обикновените хора, не подозираме? Предлагам на колегите форумци да не прибързват и ако някой мисли, че знае отговора на въпроса на Ксантип, да го запази за себе си - за да не съсипва темата. Аз не го знам този отговор, т.е. кой е факторът, кото прави суперелитите да действат, както действат - ако изобщо има такъв; нека условно го наречем фактора Cthulhu :) - това нещо, което кара супер елитите да действат по начин, който не изглежда безумен. ("At the bottom of the Ocean sits  Cthulhu and shakes  ..... hidden in distant wastes and dark places all over the world until the time when the great priest Cthulhu, from his dark house in the mighty city of R'lyeh under the waters, should rise and bring the earth again beneath his sway. Some day he would call, when the stars were ready" и още

 "In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming" - та, ще нарека този фактор, който подлудява суперелитите,  "The Call of Cthulhu" :0 и ще спра дотук, защото не знам отговора.

Така, тука стигаме до противната част.През декември 2015 група полезни идиоти (SJW, social justice warriors, както иронично наричат в американските мрежи двигателите на "промяната" които бавно но сигурно поставят запада на колене) поискаха в отворено писмо до американските физици да започната да приемат черни и хомосексуалисти без приемни изпити. След като физиците избягнаха отговора, любителите на физиката отнесоха случая до върховния съд на сащ, като обвиниха физиците в хомофобия и расизъм и че пречат на малцинствата да учат физика; след голямо мънкане, върховния съд на сащ някак си се измъкна от директен отговор, което впеси бойците за мир и разоръжаване, които налетяха както на физиците, така и на върховния съд; на много си изпати един от съдиите, Антони Скалиа, който ги беше питал каква по-точно уникална перспектива ще внесат студентите, приемани без изпит в департаментите по физика - и му поискаха главата; не знам дали я получиха, но делото ще се гледа наново; борците за мир и разоръжаване събраха подписите на хиляди физици - не мислете, че между тези хиляди подплашени хора ще видите няко стивън хокинг - отиват борците за справедливост при съответния физик или преподавател и го питат: "Абе ти расист ли си? А гейовете мразиш ли ги?" - съответния физик само като чуе въпросите и му се изправя косата и яростно отрича да е такъв. "Ами подпиши писмото ни тогава" - и физикът подписва с трепереща ръка и пита за още писма да подписване; въпреки това, на известните физици отказаха да подпишат писмото, с което се иска ново дело срещу физиците във върховния съд; цитати от "писмото": " .. “As we work continuously to educate ourselves about the obstacles facing students of color, we see, now more than ever, a need for action.”  - а дествието, което се иска, е премахване на входните изпити (ГРЕ И ГРЕ физикс) от пиейчди програмите по физика в американските университети; още:  "We reject the premise that the presence of minority students and the existence of diversity need to be justified, but meanwhile segregation in physics is tacitly accepted as normal or good," the scientists wrote. "Instead, we embrace the assumption that minority physics students are brilliant and ask, 'Why does physics education routinely fail brilliant minority students?'"  - под отхвърляне се има предвид, че ги карат да държат изпити като останалите физици :-) - останалото няма да го цитирам, писмото го подписаха...2000 физика, останалите успяха да се покрият - имам предвид, по -известните; по късно се установи че болшинството от "физиците", подписали писмото, са все още учащи студенти (с тях е доста по-лесно, те само като чуят думата "расизъм" или хомофобия" и припадат, защото знаят, че с кариерата им е свършено още преди да е започнала.  Медиите се включиха в атаката срещу Скалия и да, сега като виждам, американския конгрес също се е включил и е изискал изключването на скалия от върховния съд - значи скалия би трябвало да е заминал - и това заради...един въпрос, който е задал (за решението на конгреса да отстрани Скалия - http://www.judiciaryreport.com/antonin_scalia_slammed_by_members_of_congress_as_racist.htm - и аз току що го виждам)

 

Та, това горе долу отговаря на въпроса "как". Механизмите са прости. Резултатите от тази политика обаче трайно влошават качеството на американската наука; респективно - на технологиите. Поради това и написах в постинга си до Киров "часовникът тиктака". 

 

Още един куриоз, заради куриоза - млад американски поет-студент  праща някакво стихотворение, което написал, до 100-на списания за литература; отвсякъде му го връщат с обяснения, че е слабо; зачита се в едно от отхвърлилите го списания и открива някакво стихотворение в него "Поема за вагината ми", подписано от студентка с китйаско име. Вбесен, отхвърления поет си сменя името на китайско и разпраща стихотворението си до същите стотина списания; от *всички получава молба *те* да го публикуват - това е същото стихотворение; поетът дава съгласието си на едно от списанията; но това не е краят на историята, краят на историята е че, стихотворението не просто е публикувано, то е избрано за стихотворение на годината от някаква си американска асоциация на поетите и канят "китайката" да я наградят; вместо това американецът им пише "*бете си майките. Никъде не съм твърдял, че съм китаец - просто си направих името да звучи по китаски и ви гледах сеира. А сега си заврете наградата в *ъза" - историята стигна до НИТ и мисля, е от 2012-та г. Но поезията е най-малкия кахър. Мисълта ми е - във всички области на публичния живот е същото, което не се отразява добре на американската конкурентност.

 

Атом, не знам дали в икономическите дисциплини е така. Не знам дали има квоти и там. Ма дълго време там нямаше, но никога не съм знаел/проверявал, и сега не знам.

 

М/у другото преди 2-3 дни мо близък ми писа, че в Канада са редактирали Шекспир и отело (учат го в 11-ти клас) вече е африканец от субсахарска африка, т.е. негър, а не от "варварския бряг на северна африка", както било в оригиналната творба. Познатият ми по една случаност бил чел и старото, и новото издание и бил шашнат от многоброните промени в новото.Сече се изкорен и бързо се гради нов свят и ново минало, очевидно - по някакъв план, но какъв, нямам идея;

 

Играта на суперелита обаче е сложна - те трябва да доведат до безпомощност *едновременно* собствените си държави и Русия, т.е действията трябва да са в някакъв синхрон, ако загробят собствените си държави и народи твърде бързо, няма да има кой да им спечели войната с Русия, нито ко да и се противопостави.

 

А може би греша напълно и няма никакви "планове" - просто суперелитите са влезли в една самодеструктивна спирала в стил ко е по-по-най политически коректен и в момента това, което клати запада е не някакъв мистериозен  "план", а човешката глупост и безумната спирала - състезание по политкоректност, в която са се набутали лидерите му.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 минути, Южняк said:

 

Става все по-интересно, поздравления, но наистина трябва да се мисли много, за което сега просто не разполагам с време, все пак, насъщният... Ще дискутираме.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Да, знам, Киров, аз самия не знам какво да мисля, хубав ден ти желая, и аз ще тичм; отново - не съм абонат на истината, възможно е ти да си правият.

П.С. Отвореното писмо, подписано от президента на американската асоциация на астрономите, с което се иска премахване на входните изпити за факултетите по физика и астрономия в името на борбата за мир, разоръжаване и други висши цели, както и наказание за съдията Скалия заради "расисткия" му въпрос (кото беше, да припомня, "Каква по точно "уникална" перспектива ще внесат във физическата наука студентите от малцинствата, приети без изпит?"): https://aas.org/posts/news/2015/12/presidents-column-rethinking-role-gre

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, Южняк said:

Да, знам, Киров, аз самия не знам какво да мисля, хубав ден ти желая, и аз ще тичм; отново - не съм абонат на истината, възможно е ти да си правият.

П.С. Отвореното писмо, подписано от президента на американската асоциация на астрономите, с което се иска премахване на входните изпити за факултетите по физика и астрономия в името на борбата за мир, разоръжаване и други висши цели, както и наказание за съдията Скалия заради "расисткия" му въпрос (кото беше, да припомня, "Каква по точно "уникална" перспектива ще внесат във физическата наука студентите от малцинствата, приети без изпит?"): https://aas.org/posts/news/2015/12/presidents-column-rethinking-role-gre

Важното е колкото се може да стигнем по близо до истината; няма значение кой ще доминира в един спор, значение има единствено истината, която също е относително понятие.

А това в послеписа направо е ужасяващо и смехотворно, не знам кое от двете има предимство.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

   Бясната агитация , рекламата на хомосексуализма тръгна в началото на 90-те. Натискът беше към известни личности, кумири на милиони тинейджъри - певци , артисти, спортисти - да си признаят. Един по един започнаха да оповестяват, че са гейове, с мъгливото мото, че повече не могат да се крият и искат да бъдат себе си.  От първите беше идолът на милиони - Елтън Джон, който дори се омъжи и ....семейството осинови дете, което вече излиза от релсите на природата. Джоди Фостър (Мълч. на агнетата) какво я накара на 50 години с двама големи сина , да се ожени и публично да обяви колко е "щастлива"? Какво накара един от символите на Heavy metal бандата  Judas Priest от 80-те - Роб Халфорд на 50 + да признае , че е гей ?  Семейство Бранджелина (Джоли и Пит) тържествено обявиха, че се гордеят, че една от дъщерите им е гей. Потресаващото е, че правели всичко възможно да я насърчават !!!  Та това го казват хора, чиито образи са в мокрите сънища на милиони тинейджъри и тинейджърки.  Да кажа клишето - нямам нищо против гейовете, от тях има много умни, интелигентни хора, духовити, забавни, но да си остане като една публична тайна, а не да се агитира особено сред подрастващите. Самите хомосексуалисти (не заклетите, а тези които имат/имали семейства) са споделяли, че не искат децата им да са такива. (Едно отклонение - в казармата имахме един ..аха - аха  беше обърнал часовника. Яде бой, подигравки и т. н. Сега е горд баща на 3 деца от 2 брака. Та ако беше "в днешно време", тези деца нямаше да ги има ) Другият въпрос е за тъмнокожите. Нещата направо излизат от контрол. Доказва го и заплахата за бойкот от страна на тъмнокожите за таз-годишните номинации Оскар ! Това е гнило отвсякъде. Когато 12 год. в робство обра наградите, бойкот нямаше. Явно се цели задължителни квоти и там. Защо не бойкотират баскетбола, където 95% са техни хора, или дисциплините в атлетиката ? Също нещо нездраво има и в провокациите на чернокожи към бели полицаи.

Редактирано от Евристей
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 часа, Южняк said:

 

Не успях да изтрия клипа, извинения за което.

"Алтернативен модел на западния - т.е. евразийската идея - все още няма. Може и никога да няма, ще видим." - цитат.

Ако обаче има – чисто териториално „бойно поле”, не непременно военно, това става територията на Европа, защото Русия трябва да настъпва там. И пак опираме до позицията на Китай в нейния азиатски тил.

"но русия слиза надолу, а западът лети надолу, и цялото му технологично превъзходство меже да се изпари в рамките на 20 г - освен ако не промени фундаментално позицията си." - цитат

Това са фрапиращи неща, но успоредно с тези "рабфаковци" западните елити не „коват” ли и тесен кръг от супер-елити от гении, които отглеждат на специален режим в елитните си университети? Гений от сорта на Цукерман и създателите на Гугъл?

"Ако западните елити не успеят да унищожат русия в рамките на следващите 20 г., те няма да имат достатъчно компетентни кадри да го направят след това - образователната им система е смъртно ранена."

Защо да го правят западните елити, изглежда самоубийствено за тях, освен ако тези „политкоректни” верни еничари, по-лесно контролируеми от независими интелектуалци, не подготвят базата за бъдеща жестока диктатура:  „Желязната пета” на Джек Лондон, Патриотичния закон... Цензура, верноподаничество, диктатура на „проверени кадри” – апарат. При такава диктатура не е задължително да има технологичен упадък - в нацистка Германия, за кратките десетина години на Хитлер, просто има бум на технологиите - реактивни самолети, ракети (Фон Браун разви американската ракетна програма), аутобаните бяха немски патент преди щатите, и какво ли не още - германците бяха на сантиметри от направата на ядрено оръжие, но това е друга тема. Мисълта ми е, че при ясно изразена фашистка диктатура може да има технологичен напредък с огромни темпове, защото всичко се централизира. Това също е опция за Америка. И винаги е била.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, Южняк said:

"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming" - та, ще нарека този фактор, който подлудява суперелитите,  "The Call of Cthulhu" :0 и ще спра дотук, защото не знам отговора.

"А може би греша напълно и няма никакви "планове" - просто суперелитите са влезли в една самодеструктивна спирала в стил ко е по-по-най политически коректен и в момента това, което клати запада е не някакъв мистериозен  "план", а човешката глупост и безумната спирала - състезание по политкоректност, в която са се набутали лидерите му. ...нека условно го наречем фактора Cthulhu  - това нещо, което кара супер елитите да действат по начин, който не изглежда безумен." - цитат

Понеже във форума видях предупреждения да не се пише за „конспирации”, досега се въздържах. Но конспирациите всъщност са внимателно прикривани тайни, така че такива има в изобилие, а начин да си заровим главите в пясъка е, ако не мислим и говорим за тях. Разбира се, с риск да станем смешни, ако нямаме проверени факти.фактора Cthulhuвсъщност е образ, който съществува много преди автора му да го опише в книгата си; въпросът е дали не е реалност?

Нямам никаква информация, но знам, че има абсолютно необясними неща от гледна точка на конвенционалния разум и те са тук и сега. Има и друга версия – цялата тази серия на „черния роман” и окултизма да е подхранвана от заинтересовани, херметично затворени и добре прикрити общности с цел манипулация; огромна почва за изследване в тази посока са окултните практики в Третия Райх и манипулативните техники (в това число с химия и медикаменти) върху самия Адолф Хитлер; цялата му държавна и партийна структура е изградена върху принципа на окултизма и действа, движена от много мощна финансова ръка, но невидима. Резултатът беше съвсем видим, когато се вдигна пушилката от Втората световна война.

Кастанеда говори за Орела, и под въздействието на психотронни вещества и водачеството на „нагуал” успява да го види, поне така твърди той, но книгите му се продават добре. Но и ти сам казваш:

"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming" - та, ще нарека този фактор, който подлудява суперелитите,  "The Call of Cthulhu" :0 и ще спра дотук, защото не знам отговора.

И аз също бих спрял дотук. Просто не мога да кажа нищо смислено по-натам. Подозирам обаче, че сега ще се отвори във форума такава говорилня от безмислици, че просто не ми се ще да ги чета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, Южняк said:

Играта на суперелита обаче е сложна - те трябва да доведат до безпомощност *едновременно* собствените си държави и Русия, т.е действията трябва да са в някакъв синхрон, ако загробят собствените си държави и народи твърде бързо, няма да има кой да им спечели войната с Русия, нито ко да и се противопостави.

 

 

Това е изключително интересно и оригинално, но за мен най-доброто предположение. Би могло да е изчисление от свърхмощен изкуствен интелект. Между другото, миналата година се срещнах с познат българин, който работи като програмист в Гугъл, човекът през цялото време на разговора ме убеждаваше, че един изкуствен интелект би управлявал света много по-добре от хората. Може и да си му е фикс-идея, може.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 8.02.2016 г. at 18:08, Южняк said:

Не знам дали знаеш, в момента част от Америка се готви за стачка - поради квотите за Харвард - не следя проблема в детайли, но има подписана петиция от преподаватели, които искат реформа и връщане на меритократичния дух на харвард - да се приемат на-добрите по успех, а не както е сега - почти само представителите на различни малцинства, вкл. сексуални, независимо от успеха на изпитите им; според преподавателите, нивото на студентите е паднало ужасяващо поради селекцията, базирана на цвят на кожата (различен от бял) и сексуалната ориентация (в никакъв случай хетеро, само хомо, особено за определени дисциплини - визирам обществените - там пиле не може да прехвръкне, ако е хетеро, камо ли човек)

Проблемът на горния модел обаче, който съществува от десетилетия в различна степен е, че не произвежда достатъчно квалифицирани кадри за науките и технологиите

Докато имат кеш да купуват учени и кадри от целия свят, ще се справят. САЩ в наши дни са нещо като късната Римска империя и варварите, като "варварите" днес са населенията на Азия и Източна Европа, които биват изсмуквани откъм хора, които работят за "новите римляни".

Иначе за другите неща, като срока от 20 години за Русия, мога да напиша и аз нещо, но ме е налегнал уви един мързел, та не се знае кога ще се разпиша.

Редактирано от Aspandiat
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 часа, Южняк said:

 

Здравей Южняк. Тъй като в последните постове разводнихме темата, предлагам ти една малка „профайлърска игра” на ужким – допускаме хипотетично, че НИЕ (ти, аз и още няколко души, нека който иска и може се присъедини) сме суперелита на една измислена от нас „Русия”. Срещу нас има огледален суперелит на един измислен „Запад”; успоредно с нас, но не за нас, а за себе си, играе и трети „отбор” от „китайци”.

Сега наслагваме тази измислена конфигурация върху реалностите днес, и си задаваме въпроса като екип: какви са нашите печеливши ходове за следващите 20 години, така че да спечелим повече точки в играта и да „матираме” опонентите от другите два екипа? Или поне да ги неутрализираме и да ги направим наши доброжелателни съюзници.

Свикваме събрание и всеки трябва да предложи стратегия и тактика за реализирането й.

Киров предлага: Пътят ни на развитие през последните десетина години бе добър, постигнахме по-голяма икономическа мощ със суровинната стратегия, модернизирахме армията, днес сме много по-голям фактор в Европа НО реалностите вече са други: отбор Запад смени правилата на играта и ни атакува в най-силното ни място – подкопаха суровинната ни стратегия, изолираха ни от капиталовия пазар, вкарват ни в гражданска война с Украйна. Отбор Китай, както винаги, изчаква и следва стратегията си да трупа вътрешна сила, но не се знае кога ще прецени, че е дошъл момент за атака; какво правим ние?

Продължаваме ли старата си стратегия, отразявайки икономическата атака на отбор Запад, с надежда той да се изтощи и да рухне?

Или е време да сменим правилата? Южняк, доколкото разбрах, предлагаш глуха защита – ще издържим на ударите им 20 години, те ще рухнат сами. Киров има друго предложение – трябва да поемем инициатива и да не играем по чужди правила, трябва да им наложим нашите. За целта обаче трябва да сменим цялата си икономическа стратегия и да насочим всичките си усилия към високи технологии и развитие на вътрешния си пазар, както и създаване и износ на високотехнологични продукти.

Как да стане? Все още имаме добро образование, имаме млади и способни хора, трябва да им развържем ръцете да работят за себе си тук, в Русия, да печелят добре и да имат самочувствие, че страната им превъзхожда Запада и Китай;  време е за смяна на цялата ни икономическа стратегия, докато поддържаме стабилен военен паритет и охлаждаме всякакви мераци да ни „завоюват” – откъде да започнем?

Южняк – имаш думата. Думата имат и останалите членове на „суперелита” ни. Ако нямате какво да предложите, мълчете си, това също е нещо.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...