Отиди на
Форум "Наука"

Неблагодарни ли са българите на Русия за Освобождението през 1878 г.?


Recommended Posts

  • Потребител

Имам въпрос към русофилите.

В каква форма би се разгърнала тяхната благодарност към Русия?

Например:

поднасяне на цветя на някой оаметник, целувки и обяснение в любов, извличане на лична материална изгода....

въобще каква е целта на занятието?

За мен цялото това шумене около Русия ми прилича, като шуменето около гей парадите. Гейовете по всякакъв начин привличат общественото мнение и с назидание изискват останалите да ги харесват, обичат и да им са задължени за нещо си, което само те знаят какво е. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 303
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Да, България е най неблагодарните от всички страни които Русия е освободила!

1 Гърция

ПСВ с Русия, ВСВ с Русия, Студената война против Русия 2 на 1

2 Сърбия

ПСВ с Русия, ВСВ с Русия, студената война с Русия 3 на 0

3 Румъния

ПСВ с Русия, ВСВ против Русия, студената война с Русия 2 на 1

4 БЪЛГАРИЯ

ПСВ против Русия, ВСВ против Русия, студената война с Русия 1 на 2

Целта на занятието е:

1 Излизане от НАТО

2 Излизане от ЕС

3 Влизане в Евразийския съюз

Всичко кратко и ясно по точки, по Ленински!

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тая тема по поръчка на посланника на САЩ ли е писана? И изказванията вътре?! Ясно е - нова студена война между Русия и САЩ. Форума се включва във войната на страната на САЩ?! Така ли да разбираме?! Ами опитайте се да обясните, защо позволявате да ви забутат между шамарите?!

За Румъния не знам да са благодарни на Русия за свободата си - при общуване с румънци досещам се по-скоро не, така са ги научили , научили са ги че им е прибрано 32 тона злато- да не е същото дето го пише в един от постовете. Защо не обясните какви тонове злато е прибрала Русия от България и на какво се дължала липсата на златно покритие на валутата ни а и също хиперинфлацията -  какви са тия глупости вие в българско училище училили сте.

Сърбия - да благодарни са! Даже си мисля, че автора на темата, ако напише подобна тема в сръбски форум ще му се израдват в Сърбия но по ориенталски.

За Гърция и Кипър - уверен съм благодарни са, случайно днес беше такъв разговор на подобна тема - аз живея в Кипър - нещо повече, хората виждат бъдещето си с задълбочаване на икономическите контакти с Русия и са недоволни от ембаргото.

Изобщо да обобщим, и нашият народ и другите народи са благодарни на руския народ, политиците и вие политиканстващите сте друго тесте. Интересите на България не са в конфронтация с Русия! Русия е енерго и суровинна база в световен мащаб и световните биснесмени са за близки икономически отношения с Русия, Америка е друго тесте -те си имат собствена енергийна независимост политика и живеят от продажбите на китайските  стоки по света. За българските продукти нямат друг естествен пазар освен Русия. ЕС не купува и се обгражда с квоти, за да не допуска конкуренция от български  стоки - ясно е, че пиша за селскостопански. Въобще господа европейци наясно ли сте, че при 12 милиарда долара дълг в началото на демокрацията, при началото на управлението на Сакскобурготски дълга е доведен до 10.5 милиарда долара а в края на управлението му до 6 милиарда. От началото на управлениета на ББ и от началото на членството в  ЕС насетне външния дълг започва да расте, преструктурира се в евро и в момента е към 11 милиарда евро, като  тихичко се планира да се изтеглят 15 милиарда, за да се покрие старите 11 и с остатъка да се построят нови шосета, за да се стимулирал туризма. А  кои са туристите в България, да ви попитам?

Да попитам господина Б Киров, да Ви разбираме ли, че българските интереси изискват конфронтация с Русия и възпитаване на антирусизъм - защото на тази тема това е явната и неприкрита цел. Ако имаше Южен поток и плащахте по-евтина газ щеше да ви е лошо?! Такъв ли е интереса ни ?

На автора на темата , не очаквах , имах високо , мноого високо мнение за автора в личната ми класация най-висок рейтинг - имаХ.

МОЛЯ МОДЕРАТОРА ДА ЗАКРИЕ ТЕМАТА - НЕПРИСТОЙНА Е , НЕМОРАЛНА!!! МНОГО МОЛЯ!!!

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, Capitainofmarine said:

Да попитам господина Б Киров, да Ви разбираме ли, че българските интереси изискват конфронтация с Русия и възпитаване на антирусизъм -

МОЛЯ МОДЕРАТОРА ДА ЗАКРИЕ ТЕМАТА - НЕПРИСТОЙНА Е , НЕМОРАЛНА!!! МНОГО МОЛЯ!!!

Не. Не означава.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Е за това говорим..............Не може да се смесват 1878 и 2016 г.Аз също съм за приятелство с Русия между другото.Но не под формата на благодарност.И темата не е поръчкова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 часа, resavsky said:

Да Освобождението на България в резултат на руско-турската война е факт който никой не трябва да отрича и забравя но нищо повече.Никой няма право да набива исторически комплекси на българите При това напълно незаслужени.

Комплексът принадлежи на този, който опитва да наложи комплекса. Но не може да се припише на насилвания да приеме комплекса. В този смисъл това явление бих го описал с някакви еволюционистични, зоологически термини. Когато едно общество не е успокоено от духовните постижения на съвременната цивилизация то продуцира навред нарцистични себеидеализации от нисш порядък, защото са за сметка на другите.

За размисъл давам мнения на разни граждани. Приятно се изненадах, че сред многобройните гнусни мнения поне един път прозвучава тихият глас на правдата и разума.

Quote

С отвращением отношусь к тем странам, которых мы освобождали, проливая кровь русских солдат, а в результате, они, как какие-то облезлые шавки лают в нашу сторону, в угоду заокеанским хозяевам, не избавившись от рабской психологии, добровольно вылизывая им ..... Болгария в этом очень паоказательна, просто "тьфу!" полное. И польша, которая по итогам второй мировой, благодаря советским войскам не стала рабским анклавом Третьего Рейха, лишившись большой части своих территорий, а наоборот расширила свои границы. А ведь Германия размазала поляков всего за одну неделю. Чего он пырятся и чем гордятся, "пшепрашки" хреновы. Можно продолжать этот список позорных "шестёрок" от которых тошнит, насколько они омерзительны.

Рабы могут жить только в интересах хозяина. Эти "суверенные" страны обречены на вассальное положение их только так и надо воспринимать и общаться соответственно.

Я вот не пойму, зачем наши цари освобождали этих братушек от многовекового османского колониального ига? Зачем даровали им свободу, ценой жизни тысяч наших солдат? Болгары эту свободу спустили в унитаз при первой же возможности.
Ну если им нравится быть чьими то подстилками, то это их проблемы и мы более не должны за них впрягаться. 
Вот сирийцы не хотят быть подстилками, бьются за свободу, погибают ...

http://www.vz.ru/news/2015/10/13/772197.html

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 15 минути, Frujin Assen said:

Да, България е най неблагодарните от всички страни които Русия е освободила!

1 Гърция

ПСВ с Русия, ВСВ с Русия, Студената война против Русия 2 на 1

2 Сърбия

ПСВ с Русия, ВСВ с Русия, студената война с Русия 3 на 0

3 Румъния

ПСВ с Русия, ВСВ против Русия, студената война с Русия 2 на 1

4 БЪЛГАРИЯ

ПСВ против Русия, ВСВ против Русия, студената война с Русия 1 на 2

Целта на занятието е:

1 Излизане от НАТО

2 Излизане от ЕС

3 Влизане в Евразийския съюз

Всичко кратко и ясно по точки, по Ленински!

За Сърбия и студената война сериозно бих поспорил.Не са членове нито на СИВ нито на Варшавския договор.Гонят си собствения интерес съвсем успешно.А и през ВСВ с какво сме срещу СССР?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В България винаги политиците мислят едно, а народа друго  и същия тоя  народ може само да псува политиците но не и да ги обеси на площада - за това сме на това дередже...

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фружине Асене. и ти ли сине Бруте!

Объркал си целта обаче, целта е  : Единни, в единен ОФ строй в атака срещу Русия. 

А народа знае дяда Вазова и неговото " Кат Русия ..." и даже Борис ІІІ не посмя да изпрати войска срещу Русия защото ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Frujin Assen said:

Забрави да споменеш и самата Русия! В Русия е национален празник отделянето на РСФР от СССР!

Това, поне мен, малко ме обърква. Държавата с най-силно политическо влияние и с най-голям финансов интерес от съюза да празнува разпада на този съюз.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Du6ko said:

 ... Русия беше васал на Татарските ханове после ги завладя. Нищо лично нямало е никакьв геноцид. Живеят си хорицата и до днеска ... За разлика например от индиянците ...

Спомените на един от руснаците обсаждали Казан: Вече около пет седмици россияните стояха под Казан и убиваха излизащити от града не по-малко от десет хиляди неприятели,.. Никой не се предаде жив, спасиха се малко... ранените... Градът беше завзет.. убиваха всички които се намираха, в домовете, или в ямите; вземаха в плен жени, деца или чиновници... сечта престана но кръвта се лееше... Царския дворец, улиците, крепостните стени и дълбоките ровове бяха запълнени с мъртви.. тела се носеха по реката...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Капитанофмарине, да слагате червено и главни букви във форум, е все едно да крещите с все сила на обществено място, въздържайте се, ако обичате, неприятно е за околните. А да ми задавате въпроси, в които да ми влагате Ваши мисли, които не съм развивал, направо си е некоректно. Това, което съм искал да кажа, съм го казал ясно - ние българите имаме право и задължение да защитаваме нашите национални интереси и те стоят на първо място за мен. Всички приказки за благодарност и т.н. са от сферата на междуличностните отношения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Capitainofmarine said:

Защо не обясните какви тонове злато е прибрала Русия от България и на какво се дължала липсата на златно покритие на валутата ни а и също хиперинфлацията -  какви са тия глупости вие в българско училище училили сте.

https://www.google.bg/search?q=32+%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B0+%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE+%D0%9E%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=5xrjVpvPD8Le6QT1rofIDg

И нямам нищо против руснаците, няма нужда да изпадаш в защитен ступор. А що се отнася до проамериканската държавна политика, не смятам, че тя е изразител на народната воля. Българите не желаят да са роби нито на турци, нито на руснаци, нито на американци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Определено не крещя - и тъй като съм много отдавна в този форум, въпреки, че рядко вземам отношение по темите ,следва да съм запознат с общоприетите морални интернет норми - това като юрист съм длъжен да го зная. Аз не съм изказвал моя мисъл - просто доизказах това, което премълчавате Вие.

Ако с това съм засегнал нежните Ви чувства - простете, моля! Ако неправилно съм разбрал мислите Ви, доизкажете ги Вие. Какви са българските интереси - антирусизъм - така ли , или може би напротив?!

Относно червено подчертано и големите букви - явна е и неприкрита е  целта - да се привлече вниманието на модератори и да закрият темата.

Пошла е!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

Аз не съм изказвал моя мисъл - просто доизказах това, което премълчавате Вие.

Това е глупаво.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 7 часа, resavsky said:

Между другото Русия помага за независимостта на Влашко,Сърбия,Гърция и кой ли още не но претенции за вечна благодарност имат само към нас.Това е нещото кое не мога да проумея.

То е, защото отдавна им е станало ясно, че само България евентуално може да откликва положително на подобни претенции.

И - за да не ми бъдат вменявани неща, които не съм нито казал, нито помислил - бързам подобно на автора на темата да заявя, че несъгласието ми с безапелационните изисквания за вечна благодарност (с подчертано политически измерения) от страна на Русия не означава съгласие с подобни изисквания от страна на някой друг - все едно отвъд или отсам Атлантика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 20 минути, Capitainofmarine said:

Ако неправилно съм разбрал мислите Ви, доизкажете ги Вие. Какви са българските интереси - антирусизъм - така ли , или може би напротив?!

Специално за Вас, "доизказвам" мислите си, за да Ви освободя от затруднението Вие да ги "доизказвате"; Българските национални интереси на този етап са в България да се живее по-добре и да има по-висок жизнен стандарт. Те не включват нито "антирусизъм", нито "прорусизъм"; в личен план всеки има свободата да бъде русофил или русофоб, лично аз мога да бъда причислен към русофилите, обичам руската литература, чета я, ходил съм неведнъж в Русия и харесвам руснаците като хора. Но интересите на държавата България и държавата Русия не винаги са едни и същи, което въобще не означава "антирусизъм". Това е специално за Вас, за да не ме "доизказвате".

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докъде се докарахме - да се обясняваме като ученички , че като мислим за доброто на България това в никакъв , ама в никакъв случай не означава , че не харесваме(или харесваме) трети страни.Все едно едното има общо с другото.

п.с. а дядо Вазов е писал и други стихотворения , защо ли народа не е чувал за тях...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Capitainofmarine said:

Относно червено подчертано и големите букви - явна е и неприкрита е  целта - да се привлече вниманието на модератори и да закрият темата.

Пошла е!

Редно е като всеки да си кажеш скромното мнение.Всеки може да мисли, че казва нещо важно, но не пише в червено.Ти се опитваш да се отличиш с важното си мнение.Темата наистина е пошла ,но в друг смисъл.Тази вечна благодарност е кучешка.Само кучето каквото и да го прави стопанина му, да го бие или да го държи гладно, то пак го обича.Тука при него липсва достойнство, гордост, самостоятелност и чест.Има вечна кучешка благодарност.Пак питам, къде е вечната благодарност на руснаците към САЩ, които им помогнаха толкова много през ВСВ?Ами как очаквате да ви помогне Русия?Европа ви дава кредити, ако очаквате от руснаците пари, то те са я окъсали яката.Освен да ви направят колхози ,не виждам как другояче ще ви помогнат

 

1 hour ago, Capitainofmarine said:

А народа знае дяда Вазова и неговото " Кат Русия ..." и даже Борис ІІІ не посмя да изпрати войска срещу Русия защото ...

 Народа знае и Вазовото:   Защо сте. дошли на полята балкански. немили, неканени гости?  А цар Борис успя да запази  България от жестокостите на войната и не дадохме жертви.Докато още с идването на руснаците българския народ беше хвърлен във войната и даде 40 000 жертви за кефа на Русия.

 

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Изобщо да обобщим, и нашият народ и другите народи са благодарни на руския народ, политиците и вие политиканстващите сте друго тесте.

Да проруски настроените българи, които се грижат предимно за руските интереси изпитват необходимост, някой да ги пази защитава, да им помага пее и дундурка. Тая благодарност изглежда я разбирате като подчиняването на България на Руските интереси.Съветския съюз щото ни освободи и ние станахме социалистическа държава като тях.Ами ако ни освободят престъпници, като тях ли трябва да станем и ние?Ами ако ни помогнат хомосексуалисти, и ние ли трябва да станем гейове за благодарност, че и за цял живот?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vorfax said:

Това, поне мен, малко ме обърква. Държавата с най-силно политическо влияние и с най-голям финансов интерес от съюза да празнува разпада на този съюз.

Няма какво да те обърква. Някои предполагаха , че когато Демократично Косово, Демократична Албания, Босна и хецеговина, Турция, процъфтяваще Украина, Мароко, Грузия, Молдова  влязнат в ЕС - Германия и Франция могат да излезнат :) Или да фалират.

Чисто теоретически Великобритания - втората икономика и една от 2 те европейски  официално велики държави в ООН също може да излезне от великият, братски, пргоресивеен и нерушим Евр. Съюз. Аз не вярвам Великобритания да излезне, но има някаква вероятност. Реално в СССР само 2 - 3 републики бяха донори - останалите бяха паразити.

Донори бяха - Русия и Казахстан . Когато цените на нефта бяха високи - донор беше и Азербайджан. Останалите цоцкаха. Най - много цоцкаха Прибалтика и Грузия. В Прибалтика има демографски срив сравним с нашия .

Ако има някаква логика Великобритания да излезне или поне да направи референдум за излизане от най- прогресивния и най- братски в света нерушим Евр. Съюз , то за демократична Русия да излезне от реакционния Съв. Съюз има 100 пъти по - голяма логика. Англия не храни и не е донор на Евр. Съюз, докато Русия беше главен донор в Съв. Съюз.

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Du6ko said:

... Русия беше главен донор в Съв. Съюз.

Аз съм останал с различно впечатление, че ресурсите от съветските републики се насочваха на безценица към Русия. Още малко ще напишеш и че е било изгодно България да е в СССР. И Русия не са искали да напуснат СССР, това пък откъде изскочи? Принудени са от Беларус и Украйна. Разпада е следствие на експлоататорството от страна на Русия, децентрализацията и неспособността на Русия да запази позициите си. Борис Елцин не е желал да подписва, а Путин определя краха на Съветския съюз като “най-голямата геополитическа трагедия на XX век”.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всъщност от всички "освободени" от Русия, България е най-прецаканата. Сърбия и Гърция са освободени много преди България. По време на Освободителната за нас война, Сърбия, Гърция и Румъния получават независимост. България си постига сама независимостта, а Русия по-скоро и пречи в това отношение.

Когато Гърция и Сърбия са били освободени, българите са били оставени на произвола на съдбата, защото те получават свободата си, но военните действия си се водят тук. Много българи от страх от турски репресии се изселват във Влашко, Молдова и Румъния. Така например след войната 1828-1829г. Варна на практика е била почти обезлюдена. Притеснен от обезлюдяването на Добруджа султанът предложил да създаде автономно българско княжество начело със Стефан Богориди, ако населението се завърне, но планът му е осуетен от Русия. Султанът, тъй като много му се е искало да направи Богориди княз, го обявил за княз на Самос. Така е пропусната възможността султанът да ни освободи и това е станало благодарение на "Освободителката" Русия. Когато Русия ни "освобождава" Северна Добруджа, която е трябвало да стане княжеството на Богориди е дадена на Румъния за компенсация на една доста голяма част от Молдова, която е взета от "безкористната освободителка" Русия. Да обърна и внимание, че руските успехи са на Балканския фронт, където помага българското население. В Мала Азия нещата изобщо не вървят добре за Русия - руските войски са изтласкани до довоенните граници и ако не са били успехите на Балканите е можело да стане още по-зле.

Но да се сещате Русия да е благодарила на българските опълченци, че благодарение и на тях тя се е уголемила с онова, дето днес е държавата Молдова?

Австро-Унгария е също един нереализиран освободител на България. Чипровското и въстанието от 1737г. са тясно свързани с военните действия на австрийците срещу Османската империя. Като сме тръгнали да сме благодарни, не би ли трябвало да трябва да се отплащаме и на Австрия за усилията ни да ни освободи. Така както е освободила Босна и Херцеговина, което съвсем безкористно присъединяване на тези земи към територията си у нас съвсем неблагодарно наричат анексия.

Негово блаженство екзарх Антим им го е казал много хубаво на братушките: Сполай ви, че ни освободихте, ама сега кой ще ни освободи от вас, руснаците!

За второто освобождение ако го бяхме пропуснали, можеше да сме с доста по-големи територии. България е водела преговори с Англия и САЩ за излизане от войната (тя само на тях е била обявила война, не и на СССР) и те са предлагали да остане с довоенните си граници, а нашата страна е искала Беломорието, части от Македония и Западните покрайнини. Сега едно такова искане на страна от губещия лагер изглежда абсурдно, но Англия и САЩ са намирали тези искания за справедливи, а още между войните Гърция и Югославия са имали доста колеблива позиция за въпросните територии. Това огъване е довело да затрудняването на преговорите. Нахлуването на Русия в България е довело да решаването на въпроса, т.е. България да се прости с тези земи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сега в ЕС Германия е главният донор и двигател. Когато им писне на швабите, ще дойде краят и на това интернационално явление.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фружине, няма да скрия, че твоето преклонение ми е приятно!Но повече се радвам, че ти помогнах да се ориентираш правилно в българо-руските отношения и да захвърлиш сърпа.Очаквам скоро и Душко изтърве чука.

Сетих се нещо та ми стана смешно.Значи един добър човек помогнал на друг във нужда и той му изразил своята благодарност.Сина на освободения на свой сед благодарил на сина на освободителя.Внука също благодарил на внука, правнука е длъжен да благодари на правнука , на свой ред пра-пра-пра...... внука трябва и е длъжен да изпитва огромна пра-пра-пра-пра,,внуческа благодарност към пра-пра-пра-... внука на тоя който е освободил твоя пра-пра-пра -родител.Не зная дали не написах някое пра- повече, но няма значение.Защото скоро при археологически разкопки беше намерена каменна стела с надпис който Б.Д. успя да разчете.Според него  маймуната от която са произлезли руснаците още тогава не само е освободила нашата маймуна ,но и е дала и един банан.И сега заедно с благодарноста, трябва да връщаме и бананите с лихвите за изминалите години.:)

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...