Отиди на
Форум "Наука"

Двата “лъва”: България и Сингапур


Recommended Posts

Преди 8 минути, Б. Киров said:

На пръв прочит в интернет откривам това:

"Началникът на пловдивското военно поделение 32 900-68 бригада "Сили за специални операции", е бил открит мъртъв в дома си, съобщават от Министерството на отбраната. По първоначална информация, смъртта е настъпила вследствие на огнестрелна рана в главата. Най-вероятно става дума за самоубийство.

Тялото на 35-годишния капитан Атанас Ангелов Ангелов, който е зам.-началник щаб на 2-ри батальон и началник на отделение „Тактическо" в под. 32 990 в Пловдив, е било открито около 14 часа следобяд. За случая е сигнализирала  неговата съпруга. Ангелов се прибрал в къщи по време на обедната почивка и се е застрелял най-вероятно с личното си оръжие. Според негови колеги от поделението, той не е посегнал на живота си заради лични или семейни проблеми.

Капитан Ангелов е постъпил на служба в Българската армия на 16 август 1997 г. По случая се води разследване. Военна прокуратура-Пловдив е образувала досъдебно производство, потвърди за Дарик говорителят на прокуратурата ст. лейт. Ангел Узунов."

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=356693/

Какво повече има зад това вестникарско съобщение?

п.с. И още:

"Капитан Ангелов е оставил предсмъртно писмо, в което обяснява причините да посегне на живота си. Случаят е поет от военна прокуратура. Според близки до разследването капитанът скоро щял да заминава  с контингент в Афганистан. Той бил гласен за командир на рота, но се чувствал притеснен от голямата отговорност и предпочитал да е редови рейнджър. Мисия на Ангелов в Афганистан е била насрочена за наесен.

Колегите на Атанас бяха потресени от зловещата новина. Той беше перфекционист и мъжкар, не можем да проумеем защо го е направил, коментираха командосите. Ангелов е парашутист, отличен стрелец, с многобройни отличия. 

Родом е от Любимец, родителите му пътуваха в петък следобяд за Пловдив, драмата е невероятна за колегите му от "Специални сили".

http://www.plovdiv-online.com/plovdiv/item/13941-командос-от-68-бригада-специални-сили-се-простреля-в-главата

 

Не ми се иска да навлизам в подробности в убийството на капитана. Оръжието е намерено частично разглобено, имало е борба. Той е познавал убийците, аз също . 

 

Погледни тази мисия с каква окомплектовка е щяла да замине, какво снаражение, техниката за предвижване, каква е поръчката и кой я е организирал, какви са техническите данни, отговарят ли за терена на действията.  Погледнете икономическата страна , посредници , финанси Ще разберете !

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 329
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители
Преди 4 минути, nik1 said:

Сменяха се всякакви типажи главни прокурори, членове на ВСС, министри,министър-председатели, но нито един закон на омертата не падна, има информационно  затъмнение изатъмнение от прокуратурата за подробностите за приватизационните сделки.

(Изводът трябва да можете да го направите)

Не съм чул да има такова нещо като политически индивидулизъм в западните страни.. Има практики и закони които го изключват и създават универсални правила. Всеки е изкушен от властта и парите, дори и да не в такава степен както в България, то пак има правила и уредба които гарантират че хората няма да се подадат..

ПС

Системата трабва да се промени и усъвършенства и стане попрозрачна , в случая говорим най-малкото за конституционна уредба на прокуратурата по румънски модел..

Това е малко като спора кое е първо - кокошката или яйцето; нали за да работи която и да е система, трябва да има хора, чрез които тя да заработи. Давам конкретен пример с борбата срещу сицилианската мафия през 80-те; нещата там започват да се променят, когато един конкретен човек, прокурор, решава, че ще си заложи живота, но ще го промени, естествено, намират се и негови последователи, но постепенно мафията е изтласкана в периферията на обществото и структурата й е разбита. Имало е страхотна съпротива, атентати, убийства, драми, но нещата са се случили. Нищо съществено в системата отначало не е било променяно, промените, законодателни, са се извършвали в хода на тази борба. И е много съществено, че обществото ги е подкрепяло.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, laplandetza said:

Не ми се иска да навлизам в подробности в убийството на капитана. Оръжието е намерено частично разглобено, имало е борба. Той е познавал убийците, аз също . 

 

Погледни тази мисия с каква окомплектовка е щяла да замине, какво снаражение, техниката за предвижване, каква е поръчката и кой я е организирал, какви са техническите данни, отговарят ли за терена на действията.  Погледнете икономическата страна , посредници , финанси Ще разберете !

Не само пистолета, самото обяснение на мотива от журналистите, че се е самоубил, защото не искал да поеме отговорност като командир на рота, а да участва като рейнджър е като за дебили. Ако не иска да е командир, защо да се самоубива, има много други избори, няма никакъв реален мотив да го прави затова.

Поне поднесено по такъв начин, може би има връзка това, което пишеш за снаряжението и техниката с това, че не е искал да бъде командир на ротата и да носи отговорност, тогава двете неща обаче имат съвсем различен смисъл.

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

Преди убийството се бяха чули с брат ми, първи приятели са, казал е . че е нагазил в лайната на бг системата и има много да разправя. След 2 седмици............ бум........ групата от.................... звъни на вратата !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 20 минути, Б. Киров said:

Това е малко като спора кое е първо - кокошката или яйцето; нали за да работи която и да е система, трябва да има хора, чрез които тя да заработи. Давам конкретен пример с борбата срещу сицилианската мафия през 80-те; нещата там започват да се променят, когато един конкретен човек, прокурор, решава, че ще си заложи живота, но ще го промени, естествено, намират се и негови последователи, но постепенно мафията е изтласкана в периферията на обществото и структурата й е разбита. Имало е страхотна съпротива, атентати, убийства, драми, но нещата са се случили. Нищо съществено в системата отначало не е било променяно, промените, законодателни, са се извършвали в хода на тази борба. И е много съществено, че обществото ги е подкрепяло.

 

Италианската прокуратура също търгува с влияние,  и не може да се справи с корупцията по високите върхове (имаше един случай когато правителството се намеси по бат бойковски- уволни една цяла градска управа,която беше корумпирана). В Италия прокуратурата изпълява политически поръчки както и нашата  (Моделът ни е италиански)..
 

Цитирай

 

В резултат на това в Италия се появил феноменът "юридическо преследване" - магистрати завеждат дела по политически причини, без да имат убедителни доказателства.В същото време, прокурорите не носят отговорност за инициираните от тях скъпи и продължителни разследвания, дори в случаите, когато няма осъдителна присъда.


 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, nik1 said:

 

Италианската прокуратура също търгува с влияние,  и не може да се справи с корупцията по високите върхове (имаше един случай когато правителството се намеси по бат бойковски- уволни една цяла градкса управа,която беше корумпирана). В Италия прокуратурата изпълява политически поръчки както и нашата , моделът ни е италиански..

 

За съжеление не е само италианската и балканска прокуратура. Тукашната е подобна, гарантирам, следя събитията.Чувам и за хАмерика, Швеция , Франция, Германия.,

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Винаги ми е бил малко смешен израза "организирана престъпност" - организирана от кой? Тълкувам си го като организирана от друга по-мощна групировка в обществото, а тя коя е - държавата. Това е шега разбира се, но е факт, че където има мафия (сицилианска, ндрангета или др.) не вирее дребна престъпност, по-организираната престъпна система веднага поставя под контрол по-дребните престъпници и те или работят за нея или въобще не работят. В тоя смисъл организираната престъпност въвежда ред и законност.

Link to comment
Share on other sites

Това също е опасна тема. Според мен организирана престъпност е цялата държавна икономика на всички развити и силни развиващи се страни. вероятно и много други , но липсва инфо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не е баш така, лапландец (това е за предишния ти пост). Тук е практика, там е по-скоро отклонение или чудо на чудесата. Визирам Германия. Прокурорите в Германия не могат да пикаят дори без контрол, а системата гарантира, че ще се издигнат най-етичните и кадърни хора . Тук практиката на издигането е по-скоро заради връзки и договорености, или заради отношение пред/на шефовете (то и главните прокурори напоследък май ги избират с договорености между партийно-олигархичната върхушка,  избират ги такива за да не закачат Ония). Наскоро видяхме такъв случай и за издигане на съдия (от ВСС който отговаря за кадровата политика и издигането на магистратите), в нарушение на закона, от същия този ВСС, Висш съдебен съвет е главният органът на съдебната власт (сигурно си чувал израза "рибата мирише от главата")..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, laplandetza said:

е говоря за БГ и Финландската икономика и двете са изпълнени с организирани престъпни групи. Желаете ли подробности.

да, за финландската икономика, ако имаш данни, там нищо не знам и ми изглежда невероятно.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, nik1 said:

Не е баш така, лапландец. Тук е практика, там е по скоро отклонение или чудо на чудесата. Визирам Германия. Прокурорите в Германия не могат да пикаят дори без контрол, а системата гарантира, че ще се издигнат най-етичните и кадърни хора . Тук практиката на издигането е по-скоро заради връзки и договорености, или заради отношение пред/на шефовете (то и главните прокурори напоследък май ги избират с договорености между партийно-олигархичната върхушка,  избират ги тазкива такива за да не закачат Ония). Наскоро видяхме такъв случай и за издигане на съдия (от ВСС който отговаря за кадровата политика и издигането на магистратите), в нарушение на закона, от същия този ВСС, Висш съдебен съвет е главният органът на съдебната власт (сигурно си чувал израза "рибата мирише от главата")..

Ако говорим за Бг прокуратура. Преди номиниране за кандидати главен прокурор, последния избор, имаше убийство на един от потенциалните кандидати. А сегашния главен, докато беше пловдивски, вкара мен в ареста, а баща ми , успя и да го осъди, възрастен човек , без вина в затвора. Какво да говоря още !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, Б. Киров said:

Винаги ми е бил малко смешен израза "организирана престъпност" - организирана от кой? Тълкувам си го като организирана от друга по-мощна групировка в обществото, а тя коя е - държавата. Това е шега разбира се, но е факт, че където има мафия (сицилианска, ндрангета или др.) не вирее дребна престъпност, по-организираната престъпна система веднага поставя под контрол по-дребните престъпници и те или работят за нея или въобще не работят. В тоя смисъл организираната престъпност въвежда ред и законност.

+

Прав си, организраната престъпност може да доведе до ред.

(Моите приятели от ТИМ избиха дребна риба из Варна, и Във варна има ред и спокойствие)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, nik1 said:

+

Прав си, организраната престъпност може да доведе до ред.

(Моите приятели от ТИМ избиха дребна риба из Варна, и Във варна има ред и спокойствие)

Свършиха ми плюсовете, но примера ти си го бива.

п.с. Но виж какъв отбор направиха като продукт от нищо и никакво селско тимче - Лудогорец стои като равен срещу европейски грандове, е не съвсем като равен, ама добре. това е без ирония, продуктът им е добър, не знам какво е съотношението вложени пари, постигнат ефект, но изглежда добре.

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, laplandetza said:

Ако говорим за Бг прокуратура. Преди номиниране за кандидати главен прокурор, последния избор, имаше убийство на един от потенциалните кандидати. А сегашния главен, докато беше пловдивски, вкара мен в ареста, а баща ми , успя и да го осъди, възрастен човек , без вина в затвора. Какво да говоря още !

Цацаров е продукт на модела  #Кой.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ти остави друго, ама нали сме малка страна, всички знаем кой е Кой.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Б. Киров said:

да, за финландската икономика, ако имаш данни, там нищо не знам и ми изглежда невероятно.

 

Картелна икономика. Малка по население държава с феодално либерал полицейски капитализъм, със затихваща социална система.Има няколко основни картела,печелят държавни поръчки на държавно и обшинско ниво, Всички са обвързани , имат спрямо броя население огромна обслужваща класа. В последните години, тези , без международни връзки като мен, трябва да са част от някой ктъг приятели на местен милиционер, иначе не се развиват. Важи за всички , които могат да израстват кариерно. Прокуратура и съд служат на силните картели., имаше процеси наскоро, осъдиха един шеф от полицията,, позволил си да слоижи свой ред в наркобизнеса, той е бил против разпростр. на  опасните твърди наркотици, но го отстреляха. Друг случай, дълго разследване и притискане на бившминистърпредседател  отказал мерките на либералн.иконом. модел. Още го преследват.Други случаи на средно ниво общински бюрократи, доноси за семейно насилие срещу децата им, взеха им децата и ги сасипаха. Оказа се че са отклонили поръчки към едни фирми ,, и още и още...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, laplandetza said:

 

Картелна икономика. Малка по население държава с феодално либерал полицейски капитализъм, със затихваща социална система.Има няколко основни картела,печелят държавни поръчки на държавно и обшинско ниво, Всички са обвързани , имат спрямо броя население огромна обслужваща класа. В последните години, тези , без международни връзки като мен, трябва да са част от някой ктъг приятели на местен милиционер, иначе не се развиват. Важи за всички , които могат да израстват кариерно. Прокуратура и съд служат на силните картели., имаше процеси наскоро, осъдиха един шеф от полицията,, позволил си да слоижи свой ред в наркобизнеса, той е бил против разпростр. на  опасните твърди наркотици, но го отстреляха. Друг случай, дълго разследване и притискане на бившминистърпредседател  отказал мерките на либералн.иконом. модел. Още го преследват.Други случаи на средно ниво общински бюрократи, доноси за семейно насилие срещу децата им, взеха им децата и ги сасипаха. Оказа се че са отклонили поръчки към едни фирми ,, и още и още...

 

 

Имах намерение да правя тема за икономиката на Финландия като страна с приблизително нашия брой население и тръгнала от много ниско ниво в БВП, бях цитирал данни, че в началото на 20 век сме имали по-висок БВП от техния, но май сега не ми се ще толкова да се ровя в цифрите им.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 22 минути, Б. Киров said:

Свършиха ми плюсовете, но примера ти си го бива.

п.с. Но виж какъв отбор направиха като продукт от нищо и никакво селско тимче - Лудогорец стои като равен срещу европейски грандове, е не съвсем като равен, ама добре. това е без ирония, продуктът им е добър, не знам какво е съотношението вложени пари, постигнат ефект, но изглежда добре.

Повечето хора са склонни да ги разглеждат като Робин Худовци..Държавата ни е стигнала дотам, народът да не вярва на управниците си. (В интерес на истината и аз им симпатизирам, по своему са симпатични. Успяха да излезнат на светло, и в момента играят по правилата на откритата игра)

Сега като говорим се сещам, че и бат Бойко е бивша мутра, но народът го обича..
(Като бивша мутра, им знае всичките спатии на мутрите, и успя да ги поозапти, Вече мутрите в България не са толкова голям проблем,както бяха по времето на Станишев, спор няма мисля).

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 минути, nik1 said:

Повечето хора са склонни да ги разглеждат като Робин Худовци..Държавата ни е стигнала дотам народа да не вярва на управниците си
В интерес на истината и аз им симпатизирам; Успяха да излезнат на светло, и в момента играят по правилата на откритата игра).

Сега като говорим се сещам, че и бат Бойко е бивша мутра, но народът го обича..
(Като бивша мутра, им знае всичките спатии на мутрите, и успя да ги поозапти, Вече мутрите в България не са толкова голям проблем,както бяха по времето на Станишев, спор няма).

повечето хора симпатизират по принцип на мутрите, това си е малко насадено от време оно, народните хайдути, не може просто хайдути, трябва да са народни, щото вземат от богатите (чорбаджиите, те винаги са лошите) и дават на сиромасите (те пък по подразбиране трябва да са добри страдалци); малко крива логика, според мен - по същата логика Андрешко е народен герой, защото оставя бирника в блатото, а братята Галеви са народни закрилници и старците в родния им край писаха петиции в тяхна защита, преди "братята" да духнат нейде си.

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

Представите ви са много объркани. По правило наказанието за елита е винаги добро, избягването на репресии от народния човек, неплашане на данъци е винаги добро, и то наистина е добро. 

Мутрите не ги тачат много в народа, не съм съгласен, хората, повечето , мислят те крадат съграденото от народа или директно грабят, рекетират. Те са лоши.

Хайдути са примерно грабешите банки, фирми, богаташи и пр. . както и някои избегнали правораздаване и данъци.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...