Отиди на
Форум "Наука"

Двата “лъва”: България и Сингапур


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 9 часа, kall said:

90 процента за кое? То това, че те ни "хвалят", не значи нищо, ако трябва да сме честни, те си имат свои съображения за това. Да, законосъобразно се "усвояват", но нецелесъобразно. Дали има един европроект, който да е по-различен от строеж на чешма в центъра на затънтена паланка. Да, навсякъде по тия ширини, имам преки наблюдения от Италия, кдето новият бизнес на мафията са европроектите...

Кофти демагогия, или тотално невежество..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 329
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Кофти демагогия, или тотално невежество..

 

 Понеже не можеш да си докажеш по никакъв начин тезите, затова "отговаряш" така:-)

Я малко ограмотяване по темата, щото виждам, че е нужно:

"Публикувано във факти.бг: "Пайнер" спечелили европроект за 2 милиона лева

Публикувано във факти.бг:

Музикалната компания "Пайнер" е спечелила почти 2 млн. лева европейско финансиране.

"Пайнер Медиa" ООД, собственик на телевизия „Планета”, е одобрена и ще получи 1 918 233 лв. като бенефициент по Оперативна програма "Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" за популяризиране на поп-фолк музиката (популярна с наименованието "чалга") не само у нас, но и на международните пазари.

"

https://fakti.bg/biznes/56998-painer-spechelili-evroproekt-za-2-miliona-leva

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 часа, nik1 said:

Става дума за  първото правителство на ГЕРБ разбира се.
След 2014 година ГЕРБ започва да се превърна в народняшка партия, играеща със страховете на "средните" хора и вече се е превърнала в такава..За прост народ, който всъщност не знае какво иска за себе си като народ, и като държава какво друго развитие да се очаква?..(Т.н.Патриоти освен да се борят с бурки, ебати и абсурда, какво всъщност правят в управлението)
Бедността не е порок (Тя и Европа започва да  става богата във втората половина на 20 век, но балканците си мислят че в Европа винаги са растяли пари и социални придобивки по дърветата)

Ето за това става дума. Писах в тази сравнителна тема между икономиките на Сингапур и България с единствената цел да покажа алтернативата в икономиката на Сингапур, а също така, че българската икономика е с вградени органично в основата й дефекти: преди всичко тя е изградена върху корупция, заради тясната обвързаност на политика и бизнес с държавния бюджет под благосклонния поглед на Темида. Докато това е така и не се реформира базата на българската икономика, като реформата е гарантирана от работеща съдебна власт, каквито и козметични промени да се правят в политическата надстройка върху сбърканата икономическа основа, положителен ефект в развитие в икономиката не би могло да има.

5 процента българи средна класа, 40 процента под чертата на бедността, една четвърт работещи в реалния сектор, тежка и раздута администрация, 24 процента на държавна хранилка при средно 15 за Европа, кръгове и обръчи от феодални фирми, скачени чрез корупция с организираната престъпност и висшите етажи на администрацията и партокрацията – това е моделът на губещите. Личностите и партиите тук са подробности от пейзажа и тяхната смяна няма да има практически ефект, докато основата на икономическия модел си остава непокътната, а съдебната система не работи. Ще наблюдаваме само бутафорен театрален бой на политическата сцена между партиите и лидерите им, демагогия и популизъм от тяхна страна за хвърляне на прах в очите на избирателите им, а държавния бюджет ще става все по-празен и по-празен, дълговете на държавата ще растат. Алтернативата накрая ще бъде или диктатура или фалит на държавата, като едното не изключва другото, напротив. И понеже вече се повтарям, наистина няма какво повече да напиша в тази тема, всичко това съм го написал по няколко пъти в нея.

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Преди 1 час, nik1 said:

Дали има един европроект, който да е по-различен от строеж на чешма в центъра на затънтена паланка.

 

Наистина си много невеж , но не се притеснявай,  за сметка на това си нагъл :)

http://www.eufunds.bg/novini/item/14105-realiziranite-investitzii-sas-sredstva-ot-es-povishavat-realniya-bvp-na-stranata-s-10-1-kam-kraya-na-2015-g

http://www.eufunds.bg/images/eu_funds/EU Effects.pdf

Razpredelenie%20na%20sredstavata%20ot%20

 

 

 

 

 

https://fakti.bg/biznes/56998-painer-spechelili-evroproekt-za-2-miliona-leva

Калчо, това е нашата култура...Харесва ли ти или не, чалгата е евъргриина , не само тук, а изобщо на Балканите..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 34 минути, Б. Киров said:

Ето за това става дума. Писах в тази сравнителна тема между икономиките на Сингапур и България с единствената цел да покажа алтернативата в икономиката на Сингапур, а също така, че българската икономика е с вградени органично в основата й дефекти: преди всичко тя е изградена върху корупция, заради тясната обвързаност на политика и бизнес с държавния бюджет под благосклонния поглед на Темида. Докато това е така и не се реформира базата на българската икономика, като реформата е гарантирана от работеща съдебна власт, каквито и козметични промени да се правят в политическата надстройка върху сбърканата икономическа основа, положителен ефект в развитие в икономиката не би могло да има.

5 процента българи средна класа, 40 процента под чертата на бедността, една четвърт работещи в реалния сектор, тежка и раздута администрация от 24 процента при средно 15 за Европа, кръгове и обръчи от феодални фирми, скачени чрез корупция с организираната престъпност и висшите етажи на администрацията и партокрацията – това е моделът на губещите. Личностите и партиите тук са подробности от пейзажа и тяхната смяна няма да има практически ефект, докато основата на икономическия модел си остава непокътната, а съдебната система не работи. Ще наблюдаваме само бутафорен театрален бой на политическата сцена между партиите и лидерите им, демагогия и популизъм от тяхна страна за хвърляне на прах в очите на избирателите им, а държавния бюджет ще става все по-празен и по-празен, дълговете на държавата ще растат. Алтернативата накрая ще бъде или диктатура или фалит на държавата, като едното не изключва другото, напротив. И понеже вече се повтарям, наистина няма какво повече да напиша в тази тема, всичко това съм го написал по няколко пъти в нея.

 

Голям плюс от мен! Повтаряй го повече, потретвай го (когато имаш време и кеф де:)..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, nik1 said:

 

 

Наистина си много невеж , но не се притеснявай,  за сметка на това си нагъл :)

http://www.eufunds.bg/novini/item/14105-realiziranite-investitzii-sas-sredstva-ot-es-povishavat-realniya-bvp-na-stranata-s-10-1-kam-kraya-na-2015-g

http://www.eufunds.bg/images/eu_funds/EU Effects.pdf

Razpredelenie%20na%20sredstavata%20ot%20

 

 

 

 

 

https://fakti.bg/biznes/56998-painer-spechelili-evroproekt-za-2-miliona-leva

Калчо, това е нашата култура...Харесва ли ти или не, чалгата е евъргриина , не само тук, а изобщо на Балканите..

Интересни стъкмистики, то ясно, че така ще бъдат изкарани нещата... Сега, ясно, че ще има положителен ефект за икономиката, то подобен ефект биха имали и увеличените социални помощи, щото ще се повиши покупателната способност на част от населението. Същото и с европроектите, тия пари влизат в нашата икономика, супер. Но нека отново не прехвалваме нещата. А за чалгата- не е до възмущение от стила, дал съм го като демострация на това как се харчат парите по европроекти и за какво, все тая кое къде и как било евъргрийн. Ако това са евросредствата в иновации, здравеопазване и прочие- леле, леле... Но това е механизма на прехвалените от тебе европроекти- важно е по документация и законово всичко да е ОК, а вече как и за какво реално отиват тия пари- кой може да ти каже. 

П.С. А ти хич не си нагъл, друже:-)

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 34 минути, nik1 said:

Голям плюс от мен! Повтаряй го повече, потретвай го (когато имаш време и кеф де:)..

Всичко това е обяснено на много високо ниво от Румен Аврамов като исторически корен в манталитета на българите и отражението му в икономиката на страната. Неговата монография, която ти си поставил на разискване във форума, си заслужава да се прочете внимателно, за да се разбере защо дефектния икономически модел се възпроизвежда отново и отново в България през целия 20 век, а продължава да се възпроизвежда и през 21-ви. И все имаме "неуспешен опит за летене", все не се получава.

 

 

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 27 минути, kall said:

Интересни стъкмистики, то ясно, че така ще бъдат изкарани нещата... Сега, ясно, че ще има положителен ефект за икономиката, то подобен ефект биха имали и увеличените социални помощи, щото ще се повиши покупателната способност на част от населението. Същото и с европроектите, тия пари влизат в нашата икономика, супер. Но нека отново не прехвалваме нещата. А за чалгата- не е до възмущение от стила, дал съм го като демострация на това как се харчат парите по европроекти и за какво, все тая кое къде и как било евъргрийн. Ако това са евросредствата в иновации, здравеопазване и прочие- леле, леле... Но това е механизма на прехвалените от тебе европроекти- важно е по документация и законово всичко да е ОК, а вече как и за какво реално отиват тия пари- кой може да ти каже. 

П.С. А ти хич не си нагъл, друже:-)

Парите се харчат за култура, примерът е ясен само надървените форумци не го разбират :)

Не е стъкмистика,Калчо. Подобни числа се дават и от ЕK. 66 процента от общите ЕС фондове в България се инвестират в транспорт и инфрастурктура, а 40 процента от капиталните разходи на държвата са от ЕС фондовете.

(не същото дали говната от Созопол и Равадиново  ще се изливат в морето, или не, не мислиш ли)

Проблемът тук е със зависимостта на икономиката ни от тези средства, и както писахме десетки пъти тук, докато съдебната система ни власт и система не заработи (това пък е проблем на законодателаната власт), ние сме обречени на такъв тип икономика (за да преминем капана на "средните доходи" и зависимостта ни от субсидии,т.е за да имаме достатъчно частни инвенстиции от вскякаъв тип,  ни трябват  на първо място работеща съдебна система и постигане на високи  нива на върховенство на закона, тезата не моя а е евъгрийн, А и Б в икономиката- само трябва  да се чете и мисли ) . Изпълнителната власт, сама за себе си е последнато колело в системата, тя има роля само в това дали тези средства ще дойдат или няма да дойдат, (с тях лошо, но без тях още по-лошо разбира се )

Нагъл съм , но само за неща с които съм напълно наясно, които са проверени и доказани по безспорен начин. Иначе съм много скромен и притеснителен..

(По това се различаваме с теб:))

За Боби: Върховенство на закона, реформи в съдебната система, музика за ушите ми; но Радко се отметна (това за Радко пък е за Калчо):

Тука и двамцата са пичове:

https://www.24chasa.bg/novini/article/5866375

Опа, как Корни и Олигарсите имат последната дума, бай Радко е изполван като парцал.. 

http://www.mediapool.bg/gen-radev-ne-uspya-da-zapazi-ustrema-si-za-sadebna-reforma-dori-24-chasa-news256416.html

Честита нова мама на всички българи :)

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, nik1 said:

Парите се харчат за култура, примерът е ясен само надървените форумци не го разбират :)

Не е стъкмистика,Калчо. подобни числа се дават и от ЕK. 66 процента от общите ЕС фондове се инвестират в транспорт и инфрастурктура, а 40 процента от капиталните разходи на държвата са от ЕС.

Пробелемът тук е със зависимостта на икономиката ни от тези средства, и както писахме десетки пъти тук, докато съдебната система ни власт и системна не заработи (това пък е проблем на законодателаната власт), ние сме обречени на такъв тип икономика (за да преминем капана на "средните доходи" и зависимостта ни от субсидии, ни трябва на първо място работеща съдебна система и високи нива на върховенство на закона, тезата не моя а е евъгрийн- само тябва да се чете ) . Изпълнителната власт, сама за себе си е последнато колело в системата, тя има роля само в това дали тези средства ще дойдат или няма да дойдат, (с тях лошо, но без тях още по-лошо разбира се )

Нагъл съм , но само за неща с които съм напълно наясно, които са проверени и доказани по безспорен начин. Иначе съм много скромен и притеснителен

(По това се различаваме с теб:))

За Боби: Върховенство на закона, реформи в съдебната система, музика за ушите ми; но Радко се отметна (това за Радко пък е за Калчо):

тука и двамцата са пичове:

https://www.24chasa.bg/novini/article/5866375

Опа, как Корни и Олигарсите имат последната дума, бай Радко е изполван като парцал.. 

http://www.mediapool.bg/gen-radev-ne-uspya-da-zapazi-ustrema-si-za-sadebna-reforma-dori-24-chasa-news256416.html

Честита нова мама на всички българи :)

 

 

Сега с риск да ме срежат модераторите, ще ти кажа какво мисля за Радев: гледах го в двете пресконференции след изборите и впечатлението ми за него като човек е много добро. Той говори премислено, мисли бързо, изразява се ясно, има характер. Това са негови лични качества. Освен това, на втората пресконференция сряза каката и даде съвсем различна от нейната оценка, което предизвика смут и паника върху трибуната. Беше интересно. Не знам доколко такъв индивидуалист може да бъде контролиран, след като той самият доказано контролира перфектно свръхмощна и бърза машина, каквато е военен изтребител. Времето ще покаже. Това, което казва в първата цитирана от теб статия звучи като музика за ушите ми:

"Какво казва Брюксел? Защо ви е страх от Румъния и Моника Маковей? Защо, като дойде тук тя, никой не я прие?", сряза конкурентката си ген. Радев. "До края на годината ще бъде приет антикорупционният закон", декларира Цачева. "Още, след като бъда избран, ще посетя националната антикорупционната дирекция. Над 2 милиарда евро са върнати за година в Румъния от антикорупция. Там ръстът на БВП е 4,2 процента", каза Радев. И двамата се съгласиха, че и сега, и при управлението на БСП по високите етажи на властта корупция има."

Времето ще покаже, дали този мъж е истински лидер и има здрав гръбнак, засега изглежда, че е така. Между другото, някъде в началото на тази тема, посочих качествата, според мен, които би трябвало да притежава лидер, за да изведе страната от трудното положение, в което е затънала. Дадох си труд да приложа този списък от качества, разбира се субективно, върху личността на Радев и установих, пак субективно за мен, че над 85 процента има съвпадение с неговите. Не случайно на втория тур процентите бяха толкова големи, те не са само протестен вот, мажоритарният вот е много силно изразен. Изказвам само лично мнение, без никакви намерения да убеждавам този или онзи в тях.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 минути, Б. Киров said:

Сега с риск да ме срежат модераторите, ще ти кажа какво мисля за Радев: гледах го в двете пресконференции след изборите и впечатлението ми за него като човек е много добро. Той говори премислено, мисли бързо, изразява се ясно, има характер. Това са негови лични качества. Освен това, на втората пресконференция сряза каката и даде съвсем различна от нейната оценка, което предизвика смут и паника върху трибуната. Беше интересно. Не знам доколко такъв индивидуалист може да бъде контролиран, след като той самият доказано контролира перфектно свръхмощна и бърза машина, каквато е военен изтребител. Времето ще покаже. Това, което казва в първата цитирана от теб статия звучи като музика за ушите ми:

"Какво казва Брюксел? Защо ви е страх от Румъния и Моника Маковей? Защо, като дойде тук тя, никой не я прие?", сряза конкурентката си ген. Радев. "До края на годината ще бъде приет антикорупционният закон", декларира Цачева. "Още, след като бъда избран, ще посетя националната антикорупционната дирекция. Над 2 милиарда евро са върнати за година в Румъния от антикорупция. Там ръстът на БВП е 4,2 процента", каза Радев. И двамата се съгласиха, че и сега, и при управлението на БСП по високите етажи на властта корупция има."

Времето ще покаже, дали този мъж е истински лидер и има здрав гръбнак, засега изглежда, че е така. Между другото, някъде в началото на тази тема, посочих качествата, според мен, които би трябвало да притежава лидер, за да изведе страната от трудното положение, в което е затънала. Дадох си труд да приложа този списък от качества, разбира се субективно, върху личността на Радев и установих, пак субективно за мен, че над 85 процента има съвпадение с неговите. Не случайно на втория тур процентите бяха толкова големи, те не са само протестен вот, мажоритарният вот е много силно изразен. Изказвам само лично мнение, без никакви намерения да убеждавам този или онзи в тях.

 

Човекът има лидерски качества и здрав гръбнак, мъжкар е, това е ясно.

Аз бях против него заради етични съобръжения, историята я описах тук и тя е такава, каквато съм я представил  (искам човекът който олицетворява нацията да е символ на етика, честност и интегритет на първо място!),  и поради това че разиграваше карти с кемтрейса,с  бежанците, и с Русия.
Между впрочем заради руската карта бях и против Цецето, поне в първия диспут, и на първите избори гласувах за проевропейския кандидат разбира се- Трайчо Трайков и ген Съби. Събев, последният е и беше според мен разбира се, най-интелигентния човек от всички  42 кандидати..

Да се надяваме че Корнелия и другата Змия, няма да го изманипулират и няма да им се подаде..

(Онази е абсолютна змия, още на първи ден след избирането си започна за нарежда кабинетите, говорейки против правителствто (разделението на властите не значи нищо за нея очевидно), БСП, за разлика от АБВ-то започват да се представят като антисистемна и популистка партия, дано да греша,  и не знам накъде вървим)

 

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, nik1 said:

Човвекът има лидерски качества и здрав гръбнак, мъжкар е, това е ясно.

Аз бях против него заради етични съобръжения, историята я описах тук и тя е такава, каквато съм я представил  (искам човекът коийто олицетворява нацията да е символ на етика, честност и интегритет на първо място!),  и поради това че разиграваше карти с кемтрейса,с  бежанците, и с Русия.
Между впрочем заради руската карта бях и против Цецето, поне в първия диспут, и на първите избори гласувах за проевропейския канддат разбира се- Трайчо Трайков и ген С. Събев, последният е и беше най-интелигентния човек от всички ки 42 кандидати..

Да се надяваме че Корнелия и другата Змия, няма да го изманипулират и няма да им се подаде..

(Онази е абсолютна змия, още на първи ден след избирането си започна за нарежда кабинетите, говорейки против правителствто (разделението на властите не значи нищо за нея очевидно), БСП, за разлика от АБВ-то започват да се представят като антисистемна и популистка партия, дано да греша,  и не знам накъде вървим)

 

 

 

Единствено от него зависи. Има огромен шанс пред себе си, ако го използва за доброто на България, става шанс за всички в страната.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, nik1 said:

Парите се харчат за култура, примерът е ясен само надървените форумци не го разбират :)

Парите се харчат, за да бъдат "усвоени" от наши хора, но нали такава ни е културата... така че, да, отиват за "култура":-)

Не е стъкмистика,Калчо. Подобни числа се дават и от ЕK. 66 процента от общите ЕС фондове в България се инвестират в транспорт и инфрастурктура, а 40 процента от капиталните разходи на държвата са от ЕС фондовете

Баш стъкмистика си е, задай си въпроса откъде ЕК, МЕК, твърд и другите подобни ги взимат числата за тия стъкмистики. Това, че се инвестира в инфраструктура и строителство, означава точно, че се краде, но трябва човек да е наясно със строителството в БГ.

(не същото дали говната от Созопол и Равадиново  ще се изливат в морето, или не, не мислиш ли)

Интересно дали тия европроекти не благоприятстват именно застрояването по Черномутрието, не мислиш ли?

Проблемът тук е със зависимостта на икономиката ни от тези средства, и както писахме десетки пъти тук, докато съдебната система ни власт и система не заработи (това пък е проблем на законодателаната власт), ние сме обречени на такъв тип икономика (за да преминем капана на "средните доходи" и зависимостта ни от субсидии,т.е за да имаме достатъчно частни инвенстиции от вскякаъв тип,  ни трябват  на първо място работеща съдебна система и постигане на високи  нива на върховенство на закона, тезата не моя а е евъгрийн, А и Б в икономиката- само трябва  да се чете и мисли ) . Изпълнителната власт, сама за себе си е последнато колело в системата, тя има роля само в това дали тези средства ще дойдат или няма да дойдат, (с тях лошо, но без тях още по-лошо разбира се )

Не го отричам това, но и самата система на европроектите е сбъркана в цяла Европа. Естествено, това няма да го видиш по официалните стъкмистики на ЕС. А за четенето- те и протестантите викат да се чете Библията....

Нагъл съм , но само за неща с които съм напълно наясно, които са проверени и доказани по безспорен начин.(Не, не ти вярвам за това:-) Иначе съм много скромен и притеснителен..(само не казвай, че си вярваш:-)

(По това се различаваме с теб:))

И Слава Богу:-)

За Боби: Върховенство на закона, реформи в съдебната система, музика за ушите ми; но Радко се отметна (това за Радко пък е за Калчо):

Тука и двамцата са пичове:

https://www.24chasa.bg/novini/article/5866375

Опа, как Корни и Олигарсите имат последната дума, бай Радко е изполван като парцал.. 

http://www.mediapool.bg/gen-radev-ne-uspya-da-zapazi-ustrema-si-za-sadebna-reforma-dori-24-chasa-news256416.html

Честита нова мама на всички българи :)

Както казах, това е протестен вот, но като пееш, Пенке, ле...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, kall said:

 

едно си баба знае едно си пее..

Не Калчо, ЕК си правят собствени проучвания по други метроики, числата не са същите но са близки, произвания в които дават и прогнози за 2020 година

Да, вярвам на публикациите и на това че 2+2 е равно на четири и знам че инвестираните средства повишават БНП на България (с неопределностите), а според теб всичко е стъкмистика, Е добре ти си разбирачът :), нека няма повишение на БНП. (Явно не се усещащ колко ти зле, ама проблемът си е твой) 

Пак демагогия..Презастрояването на черноморието е наш проблем (проблем на общините и общинските управления), и той не е от 2007-2008 година, (когато започваме да усвояваме субсидиите и фондовете) както се опитваш да внушаваш Калчо , а е от началото на демокрацията; (Що не идеш в БСП, там ще си ценен кадър?:) 
Доколкото и там където има натиск за опазване на околната среда и черноморието, то е свързано с  ЕС- законите и директивите за опазване на околната среда,
(чакам да почнеш да твърдиш, че и това не е вярно , и ще искаш доказателства, ама ще го преживея :animatedwink:: к'во да правиш, с тоя БСП електорат е така всички са "генерали" и "професори"

http://www.cadastre.bg/zakoni/zakon-za-ustroistvoto-na-chernomorskoto-kraibrezhie-izm-i-dop-dv-br20-ot-15-mart-2016g

 

 

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

едно си баба знае едно си пее..

Не Калчо, ЕК си правят собствени проучвания по други метроики, числата не са същите но са близки, произвания в които дават и прогнози за 2020 година

Отделен въпрос е какви са им методиките и колко са точни.

Да, вярвам на публикациите и на това че 2+2 е равно на четири и знам че инвестираните средства повишават БНП на България (с неопределностите), а според теб всичко е стъкмистика, Е добре ти си разбирачът :), нека няма повишение на БНП. (Явно не се усещащ колко ти зле, ама проблемът си е твой) 

Аз пък казах как повишават БНП и изобщо как влияят "благотворно" на икономиката- подобно на социалните помощи( което не е похвално, колкото и да им се ще на някои), това трябва да ти е ясно, нали си "икономист". Този факт обаче едва ли се отразява в публикациите на ЕС. 

Пак демагогия..Презастрояването на черноморието е наш проблем (проблем на общините и общинските управления), и той не е от 2007-2008 година, (когато започваме да усвояваме субсидиите и фондовете) както се опитваш да внушаваш Калчо , а е от началото на демокрацията; (Що не идеш в БСП, там ще си ценен кадър?:) 

Европроектите обаче благоприятстват този процес( (нека ако ще да е и от турско още, това не ме интересува), защото строителството на разните му там хотели може да се финансира по европрограмите. Отделен е и въпросът как се печелят самите европроекти и от кого( интересна методика ще да е...). Остави ти кой от БСП, кой от СДС и кой демагогствал( то ясно, че щом нещо не изнася някому, ще се етикетира като демагогия)
Доколкото и там където има натиск за опазване на околната среда и черноморието, то е свързано с  ЕС- законите и директивите за опазване на околната среда,
(чакам да почнеш да твърдиш, че и това не е вярно , и ще искаш доказателства, ама ще го преживея :animatedwink:: к'во да правиш, с тоя БСП електорат е така всички са "генерали" и "професори"

http://www.cadastre.bg/zakoni/zakon-za-ustroistvoto-na-chernomorskoto-kraibrezhie-izm-i-dop-dv-br20-ot-15-mart-2016g

О, вярвам ти, сигурно е така, това все пак е още една добра евроцица:-)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 34 минути, kall said:

защото строителството на разните му там хотели може да се финансира по европрограмите

http://eufunds.ruse.biz/мярка-6-развитие-на-стопанства-и-предпр/подмярка-6-4-инвестиционна-подкрепа-з/

За цялата мярка, бюджетът за 2017 година от 50 милиона лева, така че.. не е баш така. Може, ама на практика е влиянието е незначително, сравнено с мутренското и криминално застрояване. Мярката се отнася до микропредприятия (семейни хотели да кажем, които са просто няколкоетажни къщи, ресторанти), всъщност няма нищо смущаващо

ПС

В Албания, по адриатическото крайбрежие  сега тече същия процес както у нас преди 10-15-20 години..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, kall said:

Аз пък казах как повишават БНП и изобщо как влияят "благотворно" на икономиката- подобно на социалните помощи( което не е похвално, колкото и да им се ще на някои), това трябва да ти е ясно, нали си "икономист". Този факт обаче едва ли се отразява в публикациите на ЕС. 


Виж, 11-13 процентото нарастване на номиналния GDP в резулата на кохезионните и инвестиционните политики и средства го имаше 2013-2014 година в Латвия и в Естония например, не разбирам за какво се дървиш толкова (само за да стане на твоето?)..

:animatedwink: Аз пък казвам че не "завишават", а "занижават", за да не излезне че сме станали зависими от ЕС по време на тяхното управление, т,е че нищо не са нпаравили икономиката да се развие и модернизира (Точно това ни убеждаваше Дончев, което е нонсенс, защото е ясно и на малките деца, че на този етап икономиката е пристрастена към "европейските стероиди")

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, kall said:

Остави ти кой от БСП, кой от СДС и кой демагогствал( то ясно, че щом нещо не изнася някому, ще се етикетира като демагогия)

Използвам думата демагогия като ефемизъм на лъжа и умишлено заблуждаване, а не защото написаното не ми изнася..

Аз за разлика от теб съм грамотен икономически, ако се сравня с теб- писал съм в десетки теми и имам стотици постинги със стотици цитирани публикации (може да провериш и в подфорума, но нев само в този) , чета и се интересувам, опитвам се да вникна в най-дълбокото и същността , и да се опитвап да ме правиш на балама с твоите фантазии и глупости (чул - недочул),  още повече толкова арогантно и безпардонно, и да очакваш да си мълча, е доста тъпо от твоя страна.

ПС

Спорът започна от теб с твърдението ти и опитите ти да ме "обучаваш", че е така..

Цитирай

Дали има един европроект, който да е по-различен от строеж на чешма в центъра на затънтена паланка..

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

http://eufunds.ruse.biz/мярка-6-развитие-на-стопанства-и-предпр/подмярка-6-4-инвестиционна-подкрепа-з/

За цялата мярка, бюджетът за 2017 година от 50 милиона лева, така че.. не е баш така. Може, ама на практика е влиянието е незначително, сравнено с мутренското и криминално застрояване. Мярката се отнася до микропредприятия (семейни хотели да кажем, които са просто няколкоетажни къщи, ресторанти), всъщност няма нищо смущаващо

ПС

В Албания, по адриатическото крайбрежие  сега тече същия процес както у нас преди 10-15-20 години..

Ами то мутренското застрояване се стимулира точно от тези средства, а иначе те строежите могат да се пишат като семейни хотели, това изобщо не е проблем. Поне аз не виждам да е. Кой ще тръгне да проверява това семейни хотели ли са, или мутробарок...

Преди 1 час, nik1 said:


Виж, 11-13 процентото нарастване на номиналния GDP в резулата на кохезионните и инвестиционните политики и средства го имаше 2013-2014 година в Латвия и в Естония например, не разбирам за какво се дървиш толкова (само за да стане на твоето?)..

:animatedwink: Аз пък казвам че не "завишават", а "занижават", за да не излезне че сме станали зависими от ЕС по време на тяхното управление, т,е че нищо не са нпаравили икономиката да се развие и модернизира (Точно това ни убеждаваше Дончев, което е нонсенс, защото е ясно и на малките деца, че на този етап икономиката е пристрастена към "европейските стероиди")

 

 

ОК, хубаво...

1 hour ago, nik1 said:

Използвам думата демагогия като ефемизъм на лъжа и умишлено заблуждаване, а не защото написаното не ми изнася..

Т.е., лепваш етикет, ясно, разбрахме се:-)

За нещата по-надолу- хубав емоционален изблик, впрочем, но без информативна стойност:-) Май се опитваш да прилагаш Argument from authority

http://rationalwiki.org/wiki/Argument_from_authority

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

OT Бях обвинен че си измислям..

https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/5880817

Госпожа бъдещата президентша Десислава Генчева е Пи-Ар на генерала от доста време (както е написано под снимката по-горе: сегашната (бъдеща) съпруга на генерала го придружава като Пиар) , и аз няма как да повярвам, че връзката им се развивала за един ден и ден нощ (нощта преди да решат да се оженят), още повече че двамата имат деца от първите си бракове

Генералът е разследван за конфликт на интереси в тази връзка, но в случая по-важно е, че е проявил неуважение към устава на БА, който забранява връзките между висш офицер и подчинените му . Аз няма как да гласувам такъв човек да олицетворява нацията ( и не се оправдавайте толкова де  - протестен вот може да се изрази с "не подкрепям никого", или дори по този начин http://www.plovdivmedia.com/114693.html?utm_source=newspaper.bg&utm_medium=freetraffic&utm_campaign=nopriority .)

Вярно мъжкар е, с гръбнак, но е амбициозен и склонен е да нарушавава професионалната етика и правила в собствена полза..

Има и данни и материали в мрежата за членството му в БКП до 1990 година, дори негови изказвания (аз не съм бюро справки или бюро доказателства за нежелаещите или неможещите да се информират от мрежата)

------------------

Но да не спуквам "розовия балон" :)- да се надяваме, че генералът ще прояви гръбнака си и мъжкарството си за нещо хубаво..(за съдебната реформа, борбата срещу корупцията, и срещу "законите за омертата" по случаите КТБ, "Белене", "Янева-гейт", "Костинброд" и т.н. )

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, Frujin Assen said:

Тя и Цецка Цачева е била член на БКП преди 1990). Сама си призна.

Отчитам го и това е една от причните да не гласувам за Цецка , (не са читави тези членства, ще обясня по-долу), още повече че Цецка се показа в най-лошата светлина- като неуспяла да прегърне десно-центристките ценности; Но генералът се преставяше от всички като напълно независим, и имаше затъмнение в тази връзка.. Цецето поне беше открита ("простичка" жена, но открита). Генералът един път се беше се изпуснал, че е станал член на БКП за да лети с реактивен самолет (зад изпускането му- чисто и просто човекът си казва, че си е гонил интереса и кариерата с това членство)

Фружине, да си говорим честно: членовете на БКП , с техния опортюнизъм и поддръжка на системата и режима са много по-"виновни" (морално) и отговорни за случилото се през тези 45 години, отколкото някой доносник (а колкото от тях наистина са били доносници, а не просто са подписали съгласие за да си спестят главоболия, кои да каже?). Да но  нямаше как да се направи лустрация върху членството в БКП. Всички на кръглата маса и във Великото Народно събрание с малки изключения (репресираните и истинските дисиденти) бяха "редови" членове на БКП..

 

ПС Генералът се жени за пиарката си и гаждето си Десислава през август 2016 година, когато е издигнат за президент. След брака им, тя  напуска МО заедно с него, за да се включи в предизборната му кампания. (Освен това е видно той е назначил Десислава за Пи-Ар този пост през ноември 2014, преди това тя е една обикновена счетоводителка в МО)

http://www.mediapool.bg/rumen-radev-parvata-dama-i-konfliktat-na-interesi-news256364.html

https://www.24chasa.bg/novini/article/5880170

Иначе първата жена на генерала изглежда по-хубава и стилна от металистката с червената коса Десислава, но така е в живота

https://www.24chasa.bg/novini/article/5878547

 

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Абе вие до кога ще нарушавате правилата и ще плямпате за политика. Посочвам НИК  а, той е основният подстрекател в тези теми, замесващ целенасочено актуална и дежурна политика. 

Приемам , и на мен ми е разрешено да подреждам политически постове.  Ник  спомена членове на БКП и тяхната вина. По онова време , всички , които имаха някаква възможност да не сътрудничат тясно със службите, тези с висок интелектуален статус и някакво над средното положение в обществото бяха членове на БКП. Имаше хиляди такива строители на съвременна България.Те с каква вменена вина са.Страдаха от милиционерската система, страдаха и страдат след промените и сега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 минути, laplandetza said:

Абе вие до кога ще нарушавате правилата и ще плямпате за политика. Посочвам НИК  а, той е основният подстрекател в тези теми, замесващ целенасочено актуална и дежурна политика. 

Приемам , и на мен ми е разрешено да подреждам политически постове.  Ник  спомена членове на БКП и тяхната вина. По онова време , всички , които имаха някаква възможност да не сътрудничат тясно със службите, тези с висок интелектуален статус и някакво над средното положение в обществото бяха членове на БКП. Имаше хиляди такива строители на съвременна България.Те с каква вменена вина са.Страдаха от милиционерската система, страдаха и страдат след промените и сега.

Пак не се усешащ какво приказваш май:)? Хората били членове на БКП и нямали никаква отговорност за режима и случилото се..Дисидентите и политическите противници на режима са виновните, така ли?Бая сбъркана ти е етиката и кантарчето приятелче.

ПС

Честните хора, които не харесваха режима, не бяха членове на БКП..Имам роднина лека и пръст, от семейството над средното ниво (учен в БАН), който не харсеваше режима и съответно не беше член на БКП, въпреки че имаше възможност да бъде. (Останалото е просто опортюнизъм и нагаждачество)

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Никой не е страдал от никаква милиционерска система. За да заемеш от малко малко по престижна позиция беше задължително да си член на Партията. При нас в малкия град безпартийни бяха само бачкаторите. Всеки началник беше партиец.

Най се нервя като започнете да говорите за дисиденти. Знаете ли какво е дисидент? Партиен член който не е съгласен с курса на партията. Тоест той се явява комунист, вътрешна опозиция, но в никакъв случай не е противник "на режима".

 

Link to comment
Share on other sites

Ти си се пообъркал, ..от лекарствата.

Имаше преди време партийна върхушка със съответната я обслужваща партийна класа, част от общата зависима <армия> от хора на която се крепеше режима. В партийната класа бяха не повече от две трети от партийните членове, дори и много от тези там в тази т.н. класа не може да им се вмени отговорност. Говориш неверни неща , заблуждаваш.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...