Отиди на
Форум "Наука"

Жуков и минните полета


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 1 час, Frujin Assen said:

А те колко трябва да са тъпи, че да не се обърнат срещу заград отряда?

Не от глупост, а от страх за семейството и близките..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, bulgaroid said:

Свали ли си вече часовник от някои германец? 

Едно време от един швейцарец исках да му взема часовника , с 27 камъка ! Швейцареца не го даде и си взей японски " Сергейко" 24 камъка. Няколко пъти му чиупих стъклото както ученик. После като бях в казармата ниосехме торби с цемент - 50 кг торби. Докато носех се напраших с цемент както мелничар. Понеже нямаше жени в казармата - снех си дрехите и си изтупах куритката в каменната ограда . Когато рекох да изтупам войнишките панталони в оградата се оказа че часовника ми с 24 камъка е в джоба... Така изпрасках гащите в оградата, на часосвника Сергейко му нямаше нещо, ама стъклото му се счупи и стрелките му штръкнаха нагоре. Не полдежеше на ремонт ! 

За това руснаците за разлика от нас имаха по 3 часовника - ако куршума на врага ги удари в часовника или го счупят , остава резервния и резервата на резервата ! Стратегически мислят. 

GS_2.jpg

Нещо такова беше часовника ми , само че не пишеше някакхъв си Сейко - мейко а пишеше РАКЕТА ! С моя часовник можеш и в космоса да летя - такъв готин беше докато не го праснах в камъка на оградата ! 

Баба ми го купи на рождения ден когато бях в 4 клас ! Не всички в класа имаха часовници ! Аз имах от 4 клас ! 

chasy_raketa_2409_redkie_kollekcionnye_pozolota_au_20_rrrrrrrrrrrr.jpg

Ето това е моя часовник от 4 клас до казармата , но не беше злате а беше бял - платинен . Цвета както горния часовник - платина. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Doris said:

Реално точно това се получава, двамата се сприятеляват и имат повод за неформални разговори по време на визитата на Айзенхауер в СССР. Книгата на Айзенхауер излиза през 1948, така че Жуков е имал възможност да възрази по някакъв начин, ако написаното за него не е вярно. И то много време е имал , защото доста по-късно Жуков също издава свои мемоари.

Жуков, Конев и прочее щабни офицери привеждат в изпълнение прословутата Сталинова заповед №227 "Нито крачка назад!" Създават тактиката на живите  вълни - непрекъснати фронтални  атаки срещу укрепените немски позиции без оглед на загубите  , като посоката на движението се насочва от  заградителни отряди на специалните части .

"През четрите години на ВОВ военният състав (и войници и офицери) на пехотните роти, батальони и полкове десет-дванадесет пъти се е сменил изцяло. Всеки ден е имало по 12000 убити....

Огромният брой жертви беше предизвикан от некомпетентността на висшето ни командване: безброй фронтални атаки, при положение че вражеската отбрана не е била достатъчно отслабена предварително; тенденцията да се съсредоточават върху завземането на възвишения, независимо дали са тактически важни; грижата да отвоюват обратно градове преди официални празници и др.

През този период съветските генерали можеха да постигнат победа единствено като пролеят реки от кръв. ....

В немски полеви дневник на военните операции записвалият от 4-та германска танкова армия споменава нападенията на 17-та и 44-та руска кавалерийска дивизии срещу германските позиции:  Не можехме да повярваме, че врагът се канеше да атакува танковете ни на това широко поле, по-подходящо за провеждане на паради...Но към нас тръгнаха три линии кавалерия. През снега, който искреше на слънцето ездачите смело галопираха с извадени саби и се притискаха към шиите на конете си. Първите снаряди избухнаха в средата на атакуващите. Във въздуха полетяха парчета хора и коне...Объркахме се когато след първата атака руските кавалеристи отново ни нападнаха. Бе невъзможно да повярваме, че след клането на първите ескадрони ужасното представление ще се повтори...Нашите оръжия вече бяха на прицел и втората вълна кавалеристи бе унищожена още по-бързо от първата. Почти всички от 44-та дивизия и три четвърти от 17-та бяха убити.

Атаки като описаната, предназначени да изтощят германците доста често се прилагаха през 1941 и 1942 година. Съкрушихме ги с нашите трупове."

                                                                                                                                         Борис Богачов ,  " Цената на победата"

 

И това какво общо има с преодоляването от пехотата на минните полета?  А общото е алабализма.

Конкретно за атаката със кавалерия срещу танкове тоест със саби срещу танковекаквоискаш да кажеш, че не е трябвало,че е трябвало да вдигат ръцете и да се отправят под строй към либералното учреждение във заксенхаузен?

Алабализми, ще прощаваш, но съм свикнал да чета друг тип постове от тебе, това последното го е писал тякой друг не ти.

Явно не знаеш но единствения маршал който издава заповед с която забранява фронталните удари срещу укрепени позиции е маршал Жуков и то още през 1942 година.

Такова нещо като живи вълни няма в тактическите прийоми, има няколко ешалонни атаки или атака във няколко вълни. 

Да след първите месеци на поражения през 1941 година недостига елементарното стрелково оръжие, да не говорим за танкове, оръдия самолети. принуждават се да атакуват с една винтовка на 5 човека. нещо от типа с две гранати срещу три танка, алтернативата е  да се предадат.

Днес може и да се счита за приемливо предателството, тогава не.

 

 

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Skubi said:

Капитане, Капитане....

Колко години са ти прахосали с такива глупости....

Реална военна служба 2 години и 10дни точно по документ, после 3 месеца ШЗО, после в университета по избор военна специалност факултативно, после при следдипломната квалификация година и половина в института за чуждестранни студенти военна катедра пак доброволно. 

После - това не е за пред публика - всеки си е имал младоста.Просто помня това което са ме учили и това което ме е научил живота. Добре и дълго помня...

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За кавалерията. Де е Ямбол, де е стамбул...

Поляците атакуват с кавалерия немските танкове. Руснаците ползват кавалерията под Москва и то в гората, където танкове няма и не могат да минат. Гората не е толкова гъчта , кавалерията се просмуква и атакува немсските щабове и ги разгромява . Там разни офицери с пищови и тиловаци падат посечени от червените кавалеристи. Позорен акт в немската история и бягството под Москва. Механизированно конните части атакуват тила на противника и сеят паника там , а не танковете му. 

До битката при Москва  кавалерията все още може понякога при определени обстоятелства да свърши хубава работа. Конете не се нуждаят от дизел или бензин, а в селските местности под Москва ( не В а под Москва ) намирането на фураж не е било толкова сложно. Разбира се, не можем да надценяваме кавалерията. При Сталинград също там където няма Ж П линии кавалерята служи за бързо придвиждане, не за атака а за придвижване до фронта. Там където липсва непрекъснат фронт кавалерията минава в тила и го громи.

-%D0%B7%D0%B0-%D0%A1%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D0%9A%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D0%B7-%D0%B2%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%8F-%D0%92%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B9-%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B9-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D1%8B-e1448553951179.jpg

Не само кавалерия но и КАМИЛИ от КАЛМИКИЯ саучаствали в громенето на фашисткия окупатор при Сталинград ! Там на юг от Сталинград немците и румънцие и руснаците са нямали непрекъснат фронт - фронта е бил нкъсан и кавалерия и камили са минавали в тила на врага и са го громели ! Немците не завладяват Калмикия с камилите и !

 

File:Ww2 map23 july42 Nov 42.jpg

Ако някой освен художественна литература разбира от ГЕОГРАФСКИ карти ще види, че на част от фронта няма нито танкове, нито войници, нито минни полета , има дупка през която руснаците атакуват с леки подвижни сили от коне и камили ( верблюди) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

880c7d838a175daf9e3eb017bff0347a.jpg

Паметник на камилите (верблюди) сражавали се с врагът в град Астрахан , до където не достига окупатора поради липса на средства за придвижване ! 

Една камила може да носи товар колкото един камион , не се нуждае от пътища и бензин, 5 дена може д кара без Н2О и дава мляко - храна и вода за бойците в тила на врага. 

Ето разказ на руски как двете камили -- артилеристи - Мишка и Машка стигат от Сталинград до Берлин на 30 април 1945 година !

--------

В столицу нацистского рейха полк с боями вошел ранним утром 30 апреля 1945 года. Именно орудийный расчет, в составе которого были командир Нестеров (к тому времени старший сержант), наводчик Кармалюк и неутомимые горбатые тягачи Мишка и Машка (това са двете камили) , сделал один из первых выстрелов по Рейхстагу. Об этом говорится в рапорте командира 902-го стрелкового полка Г.А.Ленева (документ сохранился в архиве). Наряду с другими подразделениями расчет Нестерова оказывал огневую поддержку бойцам, которые штурмовали Рейхстаг. Среди них были и те, кто водружал над ним Знамя Победы. К слову, таких знамен было несколько. Один из снарядов, выпущенный прямой наводкой, угодил в высоченное стрельчатое окно, деморализовав находившихся в том помещении немцев из состава гарнизона Рейхстага. В его стенах держали оборону 2500 человек.

2 мая 1945 года Рейхстаг был взят. Появление двух наших верблюдов у этого мрачного символа нацистского рейха, а затем у Бранденбургских ворот вызвало там всеобщее оживление. Все хотели непременно пообщаться с двугорбыми «артиллеристами», дошедшими от Сталинграда до Берлина. Удивительно, что за войну все номера орудийного расчета менялись по восемь раз, а в этом – два бойца и два верблюда остались живы. А сам Нестеров ни за что не хотел сменить своих двугорбых тягачей на студебекер. Ну как же без них? Так что известный кинорежиссер Юрий Озеров, сам в прошлом участник войны, по праву включил кратенький эпизод с верблюдом в «Битву за Берлин» – заключительную серию своей киноэпопеи «Освобождение».

В 902-м стрелковом полку солдаты с юмором, по-простецки решили отблагодарить двух «исторических» животных. На них голубыми лентами повязали трофейные немецкие награды. Командир Георгий Матвеевич Ленев показал головой, но возражать не стал. Поначалу Машке и Мишки «украшения» пришлись не по нраву, но вскоре они настолько привыкли к своим блестящим безделушкам, что не желали дефилировать на берлинских улицах без «наград». Однажды во время одного из таких дефиле их увидел первый комендант города и начальник гарнизона генерал-полковник Николай Берзарин. Узнав подробности о заслугах Мишки и Машки, он распорядился временно разместить двугорбых красавцев в Берлинском зоопарке, а затем отправить их на заслуженный отдых в зоопарк московский.

-----

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Capitainofmarine said:

Реална военна служба 2 години и 10дни точно по документ, после 3 месеца ШЗО, после в университета по избор военна специалност факултативно, после при следдипломната квалификация година и половина в института за чуждестранни студенти военна катедра пак доброволно. 

После - това не е за пред публика - всеки си е имал младоста.Просто помня това което са ме учили и това което ме е научил живота. Добре и дълго помня...

Ами щом е било доброволно, значи Те е кефило...

Аз понеже прекарах близо 7 години в седмичен колегиум, с всичките му дивотии после никога не ме е кефил този стил на живот...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Du6ko said:

880c7d838a175daf9e3eb017bff0347a.jpg

Една камила може да носи товар колкото един камион , не се нуждае от пътища и бензин, 5 дена може д кара без Н2О и дава мляко - храна и вода за бойците в тила на врага.

-----

"Една камила може да носи товар колкото един камион....."Лъжиш.

Една съветска камила понеже два камиона товар носи....mack-no27.6 t. полезен товар....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 22 часа, Skubi said:

Мен, ме извикаха когато взех подънство, понеже тук всеки инжинер по-принцип беше в запас до 50 или 55 годишна възръст. тогава му дават обшита и трябва да си върни чувала в който униформата отдавна му е малка или са я изяли молците....

Но правилото си е правило /аз понеже не съм получавал никакво обучение/, ги затрудних малко. За всеки случай, ми попълниха формуляра. И когато ме питат къде бих желал да служа съвсем сериозно им казах, че или на самолетоносач или подводница, но ако може да стана пилот на изтребител. За изтребител неможе защото трябвало да завърша съответното више, но другите две ги вписаха /съвсем сериозно, и око не им мигна/....

Накраят в рубликата за годност вписаха заради здравеословни причини /високо кръвно и колестерин, донесох лекарски и лабораторни документи/ ме освобождават и ми дават обшита.

Така, че в случай на война, аз само за заложник ставам.../след Вуди Ален свободно/😭

"Триъгълника на смъртта" , "дивите кашици", "черните полкове"

https://bg.wikipedia.org/wiki/Триъгълник_на_смъртта_(България)

Това са жаргони за кашишките (петохните, т,е "мотострелковите" както ги водеха)  поделения в този т.н триълник , за кашишката  служба и за кашиците

За мен "триъгълника" обознаваше  нещо гадно. Поделения с много извращения, и наборници с провинения и проблеми (с това свързам и думата кашик от наборния период),  изпратени да служат там .

 

Аз съм служил  в "смарт" поделения, и само с момчета  от града.
Служил само с пловдивани и плевенци.. Страхотно хора бяха момчетата от Плевен - възпитани, интелигентни, кротки.. Ние, пловдивчани сме малко или много калпазани , и ни избива на щуротии и тарикатщини (но не се дъним, защото не ни хващат)

-----

Ако говорим за професионалната служба:

В САЩ в Марината (в Морската Пехота) служат преобладаващо момчета и хора от средната бяла класа (не че няма и черни)

Нарича се "Морска", защото я прехвърлят по море,

Тя е на пряко подчинение  на Президента на САЩ, 

Жаргонно и казват "ударната сила" или "юмрука на чичо Сам"

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, nik1 said:

"Триъгълника на смъртта" , "дивите кашици", "черните полкове"

https://bg.wikipedia.org/wiki/Триъгълник_на_смъртта_(България)

Това са жаргони за кашишките (петохните, т,е "мотострелковите" както ги водеха)  поделения в този т.н триълник , за кашишката  служба и за кашиците

За мен "триъгълника" обознаваше  нещо гадно. Поделения с много извращения, и наборници с провинения и проблеми (с това свързам и думата кашик от наборния период),  изпратени да служат там .

 

Аз съм служил  в "смарт" поделения, и само с момчета  от града.
Служил само с пловдивани и плевенци.. Страхотно хора бяха момчетата от Плевен - възпитани, интелигентни, кротки.. Ние, пловдивчани сме малко или много калпазани , и ни избива на щуротии и тарикатщини (но не се дъним, защото не ни хващат)

-----

Ако говорим за професионалната служба:

В САЩ в Марината (в Морската Пехота) служат преобладаващо момчета и хора от средната бяла класа (не че няма и черни)

Нарича се "Морска", защото я прехвърлят по море,

Тя е на пряко подчинение  на Президента на САЩ, 

Жаргонно и казват "ударната сила" или "юмрука на чичо Сам"

 

 

 

 

 

 

 

Най искрени съболезвонания.......Прахосано време....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, Skubi said:

Най искрени съболезвонания.......Прахосано време....

Аз не служих там, не съм кашик. Всички знаехме за тези поделения, те също бяха към Трета Армия, където служих .

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Capitainofmarine said:

И това какво общо има с преодоляването от пехотата на минните полета?  А общото е алабализма.

Конкретно за атаката със кавалерия срещу танкове тоест със саби срещу танковекаквоискаш да кажеш, че не е трябвало,че е трябвало да вдигат ръцете и да се отправят под строй към либералното учреждение във заксенхаузен?

Алабализми, ще прощаваш, но съм свикнал да чета друг тип постове от тебе, това последното го е писал тякой друг не ти.

Явно не знаеш но единствения маршал който издава заповед с която забранява фронталните удари срещу укрепени позиции е маршал Жуков и то още през 1942 година.

Такова нещо като живи вълни няма в тактическите прийоми, има няколко ешалонни атаки или атака във няколко вълни. 

Да след първите месеци на поражения през 1941 година недостига елементарното стрелково оръжие, да не говорим за танкове, оръдия самолети. принуждават се да атакуват с една винтовка на 5 човека. нещо от типа с две гранати срещу три танка, алтернативата е  да се предадат.

Днес може и да се счита за приемливо предателството, тогава не.

 

 

Темата не е за преодоляването на минните полета, а за значението на казаното  от Жуков пред  Айзенхауер. Самият Айзенхауер е впечатлен от отношението към живота на обикновения войник, а не от техническата страна на въпроса. Общото с атаката на кавалерията срещу танковете  е същото отношение - а именно незачитане. Жуков може и да е издавал по-късно заповеди с упреци към безсмисленото пилеене на човешки ресурс, но също е издавал и заповеди  за атакуване на всяка цена. Конкретно например Берлин е можел да падне и с обсада и изчакване , а не с атака.

Колкото за предателството -през ВСВ към 6 милиона съветски военни се предават. Аз не казвам, че е трябвало кавалеристите да се предадат, но и атаката им със саби срещу танкове и гибелта им е била безсмислена.

Преди 14 часа, Du6ko said:

За кавалерията. Де е Ямбол, де е стамбул...

Поляците атакуват с кавалерия немските танкове. Руснаците ползват кавалерията под Москва и то в гората, където танкове няма и не могат да минат. Гората не е толкова гъчта , кавалерията се просмуква и атакува немсските щабове и ги разгромява . Там разни офицери с пищови и тиловаци падат посечени от червените кавалеристи. Позорен акт в немската история и бягството под Москва. Механизированно конните части атакуват тила на противника и сеят паника там , а не танковете му. 

До битката при Москва  кавалерията все още може понякога при определени обстоятелства да свърши хубава работа. Конете не се нуждаят от дизел или бензин, а в селските местности под Москва ( не В а под Москва ) намирането на фураж не е било толкова сложно. Разбира се, не можем да надценяваме кавалерията. При Сталинград също там където няма Ж П линии кавалерята служи за бързо придвиждане, не за атака а за придвижване до фронта. ....

Това за руската кавалерия, дето разгромила немските щабове сигурно си го сънувал или гледал във фентъзи филмче. И въобще , има разлика  между кавалерия и транспортни коне и други животни . Това, че някои от вас са набивали 2 години крак по  плацовете на социалистическите казарми не значи, че автоматично са наясно с историята на ВСВ. Историята се научава по друг начин  - от документи, книги, артефакти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Feanor said:

Това че Айзенхауер приписва някакви думи на Жуков въобще не означава, че Жуков ги е казал.  Ако Жуков случайно ги е казал(за което аз дълбоко се съмнявам) това също въобще не означава, че са факти, които отговарят на истината. Съвсем нормално е да пращаш за зелен хайвер конкурентите си, дори е още по-удобно ако сте съюзници  - това се прави постоянно и до ден днешен. Обаче аз не мисля, че Жуков е бил толкова дребнав, че да подбъзиква Айзенхауер.

Няма нужда да се спекулира. Имаме спомените на Айзенхауер. Жуков може да не е командир на тактическо ниво, но е можел да задава тактически приьоми. Включая как се атакува през минни полета. Друг е въпроса, доколко тези заповеди са били изпълнявани от батальонните командири и как са били интерпретирани.

По-скоро са игнорирали такива безумия. Иначе щяха да загубят войната. Батальонните командири са гръбнака на армията и почти не са засегнати от чистките, които режат глави главно от бригадни командири нагоре.  Другото е че се сменят често, заради големите загуби. Понякога батальона губи няколко командира за няколко месеца. Така че там има голям шанс да попаднат читави хора с истински качества а не партийни каскети. 

Обаче това няма никакво отношение към личността на Жуков, който обсъждаме. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жуков - Муков, каквото и да драскате , още по време оно , ако се придържаме по-точно до оригинала , Макиавели го е казал „човек трябва да съди по резултата“  , по-популярното предполагам го знаете

 

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Бобо said:

Някой от вас чел ли е "Повест за истинския човек"?

 

Явно въпроса ти важи за хора  под 40 г  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, JImBeam said:

Явно въпроса ти важи за хора  под 40 г  :)

Имал късмета, че го грабва агитпропа.....Иначе беше кончил в някой спецлагер за инвалиди....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Skubi said:

Имал късмета, че го грабва агитпропа.....Иначе беше кончил в някой спецлагер за инвалиди....

 

За изтънчения европеец,Русия може и да е кочина,но за руснака-това си е неговата кочина.Не пренебрегвайтае мотивацията на руснака да отстоява своето си.Примерите в историята са достатъчно.

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Бобо said:

За изтънчения европеец,Русия може и да е кочина,но за руснака-това си е неговата кочина.Не пренебрегвайтае мотивацията на руснака да отстоява своето си.Примерите в историята са достатъчно.

Кончил=починал. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 5 часа, Doris said:

Темата не е за преодоляването на минните полета, а за значението на казаното  от Жуков пред  Айзенхауер. Самият Айзенхауер е впечатлен от отношението към живота на обикновения войник, а не от техническата страна на въпроса. Общото с атаката на кавалерията срещу танковете  е същото отношение - а именно незачитане. Жуков може и да е издавал по-късно заповеди с упреци към безсмисленото пилеене на човешки ресурс, но също е издавал и заповеди  за атакуване на всяка цена. Конкретно например Берлин е можел да падне и с обсада и изчакване , а не с атака.

Колкото за предателството -през ВСВ към 6 милиона съветски военни се предават. Аз не казвам, че е трябвало кавалеристите да се предадат, но и атаката им със саби срещу танкове и гибелта им е била безсмислена.

Това за руската кавалерия, дето разгромила немските щабове сигурно си го сънувал или гледал във фентъзи филмче. И въобще , има разлика  между кавалерия и транспортни коне и други животни . Това, че някои от вас са набивали 2 години крак по  плацовете на социалистическите казарми не значи, че автоматично са наясно с историята на ВСВ. Историята се научава по друг начин  - от документи, книги, артефакти.

Още един мит от ВСВ! Този път плод на германската пропаганда.

Този път са намесени поляци. Идиотите поляци, били толкова тъпи, че скочили на танкове с кавалерия и разбира се били изклани. 

Какво се случва в действителност? Поляците сгащват германска тилова част и я атакуват. Естествено става въпрос за клане, не за бой- тиловаците не са били готови за боя. На призивите за помощ се отзовава танкова част, която бърза да ги спаси. Когато поляците се усещат, че работата става дебела побързват да отстъпят. 

Хер Гьобелс раздува случката, като я украсява до неузнаваемост.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 9 минути, Skubi said:

Кончил=починал. 

Случайно сходствов звученето-не съм се объркал.

Понеже коментирате методите на Жуков,тоест на командването,някак си остава на заден план мотивацията на обикновения войник, и неговата решимост в тази война да я спечели на всяка цена..

 

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, JImBeam said:

Жуков - Муков, каквото и да драскате , още по време оно , ако се придържаме по-точно до оригинала , Макиавели го е казал „човек трябва да съди по резултата“  , по-популярното предполагам го знаете

 

Европейците ни е удобно да съдим как ЗАПОЧНАХМЕ -- както АСЛАНИ при Карл 12, Фридрих Велики, Наполеон Велики, Хитлер.

Как завършиха както на*** НЕ Е ПРИЛИЧНО да се говори !
Пепел ти на устата ! Не казвай как завърши за Европа двубоя с Русия ! Шшшшттт ! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 55 минути, Бобо said:

Някой от вас чел ли е "Повест за истинския човек"?

 

Тая повест "либерал" ли я е писал или нормален човек ? Ако не я е писал "либерал" значи никой няма да я издава и да се чете !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Бобо said:

 

Случайно сходствов звученето-не съм се объркал.

Понеже коментирате методите на Жуков,тоест на командването,някак си остава на заден план мотивацията на обикновения войник, и неговата решимост в тази война да я спечели на всяка цена..

 

Ами туй е заглавието.

Жуков и минните полета.

Поставянето му на тази пиедеста която му се полага. Дали е бил гениален стратега или касапин, безгрешен грал рицър или плячковащ крадец, това с дискуции, обяна истински или фалшиви информации, могат да преценят тези които са отворени за това....А онези които само са се опулили про или за някоя идеология, изъм, фобия, тях неможем ги събуди защото си мъмрят своето евангиле....

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...