Отиди на
Форум "Наука"

Истинската история на Македония


Recommended Posts

  • Мнения 3,7k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 13 часа, deaf said:

започва от 1945г.

Започва с грешка, която се мъчим да поправим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Пандора said:

Започва с грешка, която се мъчим да поправим.

Грешка е вместо педала за газта,да натиснете спирачката. Това не е грешка,а съзнателно предателство на "българските" комунисти...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди време можехме да отстъпим по своя воля, с благородство, и така да спечелим уважение.

Сега ще отстъпим под натиск и ще "спечелим" презрение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, deaf said:

Грешка е вместо педала за газта,да натиснете спирачката. Това не е грешка,а съзнателно предателство на "българските" комунисти...

Така да е, но така или иначе това трябва да бъде озвучено, тълкувано, разбрано, осъдено, за да не се повтаря никога.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Шпага said:

Преди време можехме да отстъпим по своя воля, с благородство, и така да спечелим уважение.

Сега ще отстъпим под натиск и ще "спечелим" презрение.

Зависи какво се разбира под "отстъпване".

Аз лично и до момента не мога да разбера по какво конкретно искат да отстъпим условните шолцо-макрони и тукашните т.нар. либерали, каквито си имаме и във форума. Ако се има предвид да свалим всички условия и утре да ходим в Брюксел да подписваме, това няма как да се случи, независимо от всякакъв натиск.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Аз лично и до момента не мога да разбера по какво конкретно искат да отстъпим

Абсолютно точно наблюдение! Фактът,че македонците не знаят какво искат от нас,обрича борбата им на провал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, sir said:

Зависи какво се разбира под "отстъпване".

Аз лично и до момента не мога да разбера по какво конкретно искат да отстъпим условните шолцо-макрони и тукашните т.нар. либерали, каквито си имаме и във форума. Ако се има предвид да свалим всички условия и утре да ходим в Брюксел да подписваме, това няма как да се случи, независимо от всякакъв натиск.

Имах предвид да отстъпим в този смисъл:

Макетата да започнат преговорите за присъединяване към ЕС преди да сме постигнали с тях разбирателство по "болните" теми. Все пак тези преговори ще продължат достатъчно дълго и ако в отношенията ни няма напредък, ние ще можем отново да наложим вето в някакъв по-късен момент.

П.П. Нелепо е чрез нашия "език на омразата" постоянно да ги упрекваме за техния "език на омразата".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Шпага said:

Сега ще отстъпим под натиск и ще "спечелим" презрение.

Независамо как ще постъпим, реакцията на политиците от РСМ ще е една и съща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, deaf said:

Абсолютно точно наблюдение! Фактът,че македонците не знаят какво искат от нас,обрича борбата им на провал.

Не само те. Аз не разбирам и тези, които уж ни натискат, какво точно искат да отстъпим. Ако е това, което пише Шпага:

Преди 2 часа, Шпага said:

Макетата да започнат преговорите за присъединяване към ЕС преди да сме постигнали с тях разбирателство по "болните" теми. Все пак тези преговори ще продължат достатъчно дълго и ако в отношенията ни няма напредък, ние ще можем отново да наложим вето в някакъв по-късен момент.

то няма как да се случи. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Шпага said:

Имах предвид да отстъпим в този смисъл:

Тоест,да се (ни) правим на маймуни!!! Наложихме вето,сега искате да го вдигнем,а после пак да го наложим!!! Какъв е смисълът? Реално. И къде е логиката?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, deaf said:

Тоест,да се (ни) правим на маймуни!!! Наложихме вето,сега искате да го вдигнем,а после пак да го наложим!!! Какъв е смисълът? Реално. И къде е логиката?!

АКО НЕ изпълнят договорените с нас условия, само тогава отново бихме наложили вето за приемането им в ЕС.

Ти защо така си истерясал, че даже и не си разбрал елементарната логика на написаното от мен?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Шпага said:

АКО НЕ изпълнят договорените с нас условия, само тогава отново бихме наложили вето за приемането им в ЕС.

Ти защо така си истерясал, че даже и не си разбрал елементарната логика на написаното от мен?

Само че няма никакви договорени условия. Или поне на мен не са ми известни такива. Имаме само едно включване на българите в конституцията и до там. Погледни последните изказвания на Мицковски по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

Само че няма никакви договорени условия. Или поне на мен не са ми известни такива. Имаме само едно включване на българите в конституцията и до там. Погледни последните изказвания на Мицковски по въпроса.

Този договор /от 1 август 2017/ не е ли актуален вече?

https://conservative.bg/dogovor-bulgaria-makedonia-tekst-bulgarski/

И ако започне да се спазва, не може ли да послужи за основа на малко по-нормални отношения между нас и макетата? Иначе сме като в омагьосан кръг, от който сякаш излизане няма...

П.П. Ето тук някакъв опит за изясняване на проблемите:

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30960364.html

Редактирано от Шпага
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Този договор /от 1 август 2017/ не е ли актуален вече?

https://conservative.bg/dogovor-bulgaria-makedonia-tekst-bulgarski/

И ако започне да се спазва, не може ли да послужи за основа на малко по-нормални отношения между нас и макетата? Иначе сме като в омагьосан кръг, от който сякаш излизане няма...

П.П. Ето тук някакъв опит за изясняване на проблемите:

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30960364.html

Не искат да го спазват. В това е част от проблема. Отдавна трябваше да приложим втората част на чл. 13, ал. 2 от договора.

Редактирано от Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Шпага said:

Този договор /от 1 август 2017/ не е ли актуален вече?

https://conservative.bg/dogovor-bulgaria-makedonia-tekst-bulgarski/

И ако започне да се спазва, не може ли да послужи за основа на малко по-нормални отношения между нас и макетата? Иначе сме като в омагьосан кръг, от който сякаш излизане няма...

П.П. Ето тук някакъв опит за изясняване на проблемите:

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30960364.html

Актуален е, но не се спазва. По-горе Атом е пуснал за пореден път Рамковата позиция. Не е лошо да я прочетеш внимателно. В нея на Договора за добросъседство е отделно много внимание. Почти никакъв реален напредък няма, да не кажа изобщо никакъв.

Аз съм "за" разумен компромис, но не може насреща да не се прави нищо и само да се тупа топката с надеждата някой да ни натисне да клекнем. Това от своя страна допринася и за нарастването на неадекватността, която наблюдаваме и от наша страна - изказванията на лицето "натовски генерал", както и действията и приказките на други групи в българското общество.

Компромис само от едната страна няма как да се случи. Най-много с.-македонците да докарат нещата дотам, че у нас на власт да дойдат политици с възможно най-радикалните позиции по въпроса. И тогава ще гледаме това, което гледаме например в момента от Орбан - спъване на процесите до дупка. Могат ли с.-македонците да си позволят едно такова развитие на нещата? Струва ми се, че не. :)

Редактирано от sir
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, sir said:

Компромис само от едната страна няма как да се случи. Най-много с.-македонците да докарат нещата дотам, че у нас на власт да дойдат политици с възможно най-радикалните позиции по въпроса. И тогава ще гледаме това, което гледаме например в момента от Орбан - спъване на процесите до дупка. Могат ли с.-македонците да си позволят едно такова развитие на нещата? Струва ми се, че не. :)

Нали при Орбан се крие путлераста груевски, а руското и сръбското влияние в медийни сектор във фиром минава, до голяма степен, през унгарци. Втората линия на скрито/смесено руско, сръбско, а и турско, влияние е през турски фирми и НПО-та. А третата е през словенски и хърватски бивши югокомунисти. И точно Орбан прокарва политика, която е в интерес на германците.

При нас има някакви "бивши" комунисти преоблечени като либерали, които също много настояват да капитулираме пред фиромите. Само се чудя в каква валута получават преводите си? В рубли, лири или динари?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, sir said:

Аз съм "за" разумен компромис, но не може насреща да не се прави нищо и само да се тупа топката с надеждата някой да ни натисне да клекнем. Това от своя страна допринася и за нарастването на неадекватността, която наблюдаваме и от наша страна - изказванията на лицето "натовски генерал", както и действията и приказките на други групи в българското общество.

А защо мислиш, че целта е разумен компромис, а не вето до дупка?  Вето, заради самото вето. Според мен именно това се представя като "национален интерес", а не постигането на компромис, пък ако ще да е по-по-най-разумния.    Обществото ни се обработва именно в тази посока.    Мнозинството от хората не се интересуват от компромиси и дали ще са малки, големи или разумни, а от това да не се вдига ветото изобщо, при каквито и да е обстоятелства.  Всеки компромис, независимо колко е "разумен"  се представя пред българите като "клякане" и "национално предателство".   

Нещата според мен бяха стигнали до някаква развръзка и разумен компромис, но тогава Радев изкара картата с "българите в македонската конституция". Нещо което го няма нито в договора, нито в рамковата позиция, нито в декларацията на НС.  Т.е. върна процеса в изходна позиция.  При това положение за мен е очаквано македонците да не правят нищо и само да тупат топката.  Какво да правят? - да си променят конституцията, та след това да им измислим още нещо, което го няма нито в договора, нито в рамковата позиция нито където и да е другаде?  

Ако македонците  са разчели целта ни като "вето до дупка" е нормално да не предприемат нищо и да чакат  някакви по-добри времена. Логиката е супер проста:  - така и така българите няма да вдигнат ветото,  независимо от това какво ще направят македонците, защо в такъв случай македонците да се напъват да правят каквото и да е , пък дори и неща които не им струват нищо, или пък имат ниска за тях цена. Що почнат да ги правят когато има смисъл и шанс за пробив. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Atom said:

А защо мислиш, че целта е разумен компромис, а не вето до дупка?  Вето, заради самото вето. Според мен именно това се представя като "национален интерес", а не постигането на компромис, пък ако ще да е по-по-най-разумния.    Обществото ни се обработва именно в тази посока.    Мнозинството от хората не се интересуват от компромиси и дали ще са малки, големи или разумни, а от това да не се вдига ветото изобщо, при каквито и да е обстоятелства.  Всеки компромис, независимо колко е "разумен"  се представя пред българите като "клякане" и "национално предателство".   

Нещата според мен бяха стигнали до някаква развръзка и разумен компромис, но тогава Радев изкара картата с "българите в македонската конституция". Нещо което го няма нито в договора, нито в рамковата позиция, нито в декларацията на НС.  Т.е. върна процеса в изходна позиция.  При това положение за мен е очаквано македонците да не правят нищо и само да тупат топката.  Какво да правят? - да си променят конституцията, та след това да им измислим още нещо, което го няма нито в договора, нито в рамковата позиция нито където и да е другаде?  

Ако македонците  са разчели целта ни като "вето до дупка" е нормално да не предприемат нищо и да чакат  някакви по-добри времена. Логиката е супер проста:  - така и така българите няма да вдигнат ветото,  независимо от това какво ще направят македонците, защо в такъв случай македонците да се напъват да правят каквото и да е , пък дори и неща които не им струват нищо, или пък имат ниска за тях цена. Що почнат да ги правят когато има смисъл и шанс за пробив. 

Казвам, че аз съм "за", а не, че такава е политиката на нашите властимащи. Казвам и същото като теб - нещата можеше и да отидат към някакъв компромис, но до голяма степен и заради с.-македонското тупане на топката - включващо, но не изчерпващо се с тоталното игнориране на Договора за добросъседство - на преден план у нас излязоха лица като "натовския генерал" с неговото радикално говорене. Уважаемият новорегистриран2 смята, че родните т.нар. либерали, които настояват за "клякане", били платени в рубли/динари/лири, за мен обаче няма съмнение, че същото вече е пределно ясно и за радикалите, начело с "натовския генерал". Ако някой ще сяда да спори, че въпросният, лицата около него, както и някои други групи от типа на Копейкин и компания не са москалска агентура, то всякаква по-нататъшна дискусия е безсмислена.

С последния абзац обаче не съм съгласен. С.-македонците имаха достатъчно време да предприемат нещо, т.е. реален напредък по това, за което уж се договорихме. Почти пет години. Погледни началото на темата, ето - цитирам те какво си пуснал на втора страница, изказване на "натовския генерал" от ноември 2020:

On 4.11.2020 г. at 16:44, Atom said:

Дори и той преди две години все още не е бил на толкова радикална вълна като днес:

Като страна, отговорен член на ЕС, ние не трябва и не можем да си позволим да вкарваме в ЕС нови, нерешени проблеми. Не можем да даден легитимация на омразата към България. Не може като самоуважаваща се нация, 3 години след подписването на Договора за добросъседство, да виждаме текстове в учебници, в музеи, паметници обидни и недопустими формулировки по отношение на България.

Какво направиха с.-македонците през трите години преди лицето да се разприказва и какво направиха в следващите две, в които се засили радикализацията у нас?

Нищо и половина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Atom said:

А защо мислиш, че целта е разумен компромис, а не вето до дупка?  Вето, заради самото вето. Според мен именно това се представя като "национален интерес", а не постигането на компромис, пък ако ще да е по-по-най-разумния.

Много добро предложение. Подкрепям го напълно. Само че, дай предложение точно какъв компромис да направим и какъв компромис да направи РСМ. И най-важното - да става въпрос за нещо, което РСМ би приела.

Дотук червените линии са ясно прокарани от тяхна страна - искат всичко. Или ние сме виновни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Янков said:

Много добро предложение. Подкрепям го напълно. Само че, дай предложение точно какъв компромис да направим и какъв компромис да направи РСМ. И най-важното - да става въпрос за нещо, което РСМ би приела.

Дотук червените линии са ясно прокарани от тяхна страна - искат всичко. Или ние сме виновни.

Да, това е и моето питане. Какъв точно компромис?

Но да не е това, което писа Шпага - да подпишем, пък след това да му мислим. Това е политическо харакири и ще доведе до кой знае още какви непредвидими последици. Т.е. нереалистично е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Да, това е и моето питане. Какъв точно компромис?

Да ги приемем обратно е достатъчен компромис.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Шпага said:

АКО НЕ изпълнят договорените с нас условия, само тогава отново бихме наложили вето за приемането им в ЕС.

Ти защо така си истерясал, че даже и не си разбрал елементарната логика на написаното от мен?

Шпага,ти ли ще говориш за логика?! Добре,да си представим хипотетично,че България вдига ветото. С.Македония почва преговори с ЕС за членство в него. Това значи и с българския еврокомисар и с българските евродепутати. Сега се постави на тяхно място. Няма ли да се почувстваш като идиотка?! Къде е логиката да се преговаря за членство,когато С.Македония не е изпълнила условието поставено от България,да признае че съществува като нация от 1945г.?! Къде е логиката по дяволите,Македония да НЕ иска да признае нашето условие,но да иска да преговаря (!) за членство в ЕС?! Не се правете на ударени с мокър парцал! Искането на Македония за вдигане на ветото е просташки,нахален номер от селска вечеринка с който цели тарикатски да принуди България да капитулира в спора. Защото не се съмнявайте,че ако България вдигне ветото,македонците в един момент ще ореват орталъка как с вдигането на ветото българите са признали,че грешат в спора с тях.

А сега Шпага се постави на мястото на президента Радев. По някакви причини си наложила вето,но изведнъж решаваш да го отмениш. Знаеш ли какво ще последва? 99,99% от депутатите и от българския народ,ще те обвинят във всички земни грехове. Ще кажат,че си мижитурка и предател. И с право. Че македонските и сръбски тайни служби ти плащат да предадеш България. В Народното събрание ще почнат тежки спорове какво да правят с теб - да те импийчват ли,да те притискат ли,какво. А през това време македонците ще потриват злобно ръчички:"Как им го натаковахме на българите!"

И един друг въпрос изниква. Македония неофициално преговаряше с България относно кражбата на българска история от македонците,(имаше и неформална историческа смесена българо-македонска група). Въпрос,защо Македония да не изпълни неофициално условията поставени от ЕС за приемането и в съюза?! С какво ветото пречи на Македония да изпълни условията на ЕС? Има ли логика да пречи? Ето,едно от условията е македонците да се преборят с корупцията. С какво ветото пречи на македонския премиер Ковачевски да поведе героична борба срещу корупцията?!

Не е истина как се правите на луди и се опитвате и нас да правите на луди!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, sir said:

Да, това е и моето питане. Какъв точно компромис?

Но да не е това, което писа Шпага - да подпишем, пък след това да му мислим. Това е политическо харакири и ще доведе до кой знае още какви непредвидими последици. Т.е. нереалистично е.

За да се постигне какъвто и да е било компромис, е необходимо и двете страни да са готови на компромис и да желаят това. Такова в РСМ няма, при нас също. Кирил Петков тръгна абсолютно неподготвен на преговори и без никаква подкрепа и съответно се изложи тотално.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Янков said:

Много добро предложение. Подкрепям го напълно. Само че, дай предложение точно какъв компромис да направим и какъв компромис да направи РСМ. И най-важното - да става въпрос за нещо, което РСМ би приела.

 

Преди 10 часа, sir said:

Да, това е и моето питане. Какъв точно компромис?

В момента никакъв.   Не виждам такава възможност.  В края на краищата става въпрос за идентичности, а не за спор за кило ябълки.  Чисто теоретично, възможният компромис би бил трансформирането на сегашния антибългарски юго-македонизъм в пробългарски македонизъм.  Писах вече, че според мен Договорът е подготвен и написан именно с тази идея. Само в този случай той би имал някакъв смисъл. За всичко друго това е само някакъв текст - просто думи и общи приказки, които обаче нямат правен смисъл и белезите на договор, а са просто някаква пожелателна и необвързваща декларация. 

Договорът може и да е написан с идеята за трансформиране на македонската идентичност в пробългарска посока, но по някаква причина тази идея не е нашата цел.  А за да има компромис, трябва да сме наясно какво целим и в каква рамка. Какво искаме да постигнем като максимум и какво като минимум.  В момента и максимумът и минимумът на това което искаме е македонците да се откажат от своята идентичност, а не да я трансформират.  В този случай обаче няма място за компромиси. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...