Отиди на
Форум "Наука"

Един починал и двама в реанимация след реваксинация в Германия


Recommended Posts

Един починал и двама в реанимация след реваксинация в Германия
10% от 90 реваксинирани пациенти в гада със сериозни здравословни проблеми

Един от обитателите на старчески дом в Оберхаузен-Холтен (Северен Рейн-Вестфалия) почина, а други двама попаднаха в реанимация три дни след реваксинацията срещу коронавирус.

Според портала състоянието на двамата, настанени в реанимация е стабилизирано. В същото време се уточнява, че около 10% от 90 реваксинирани пациенти в града имат сериозни здравословни проблеми - предимно сърдечно -съдови заболявания, дихателни и неврологични нарушения, информира БГНЕС.

В същото време, дали има пряка връзка между реваксинацията и тези случаи, предстои да се изследва. Независимо от това, съответните здравни органи на Германия бяха информирани за инцидента.

Ваксинацията срещу коронавирус започна в Германия в края на декември. Първи бяха ваксинирани възрастните граждани, лекари и социални работници.

Към днешна дата 54,8 милиона германци (65,9% от населението) са получили поне една доза ваксина, а около 51,1 милиона души (61,4%) са напълно ваксинирани.

Използваните в Германия ваксини са на Pfizer/BioNTech, американските компании Moderna и Johnson & Johnson, както и британско-шведската компания AstraZeneca.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/09/08/edin-pochinal-i-dvama-v-reanimaciia-sled-revaksinaciia-v-germaniia.502996
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, laplandetza said:

Един починал и двама в реанимация след реваксинация в Германия
10% от 90 реваксинирани пациенти в гада със сериозни здравословни проблеми

Един от обитателите на старчески дом в Оберхаузен-Холтен (Северен Рейн-Вестфалия) почина, а други двама попаднаха в реанимация три дни след реваксинацията срещу коронавирус.

Според портала състоянието на двамата, настанени в реанимация е стабилизирано. В същото време се уточнява, че около 10% от 90 реваксинирани пациенти в града имат сериозни здравословни проблеми - предимно сърдечно -съдови заболявания, дихателни и неврологични нарушения, информира БГНЕС.

В същото време, дали има пряка връзка между реваксинацията и тези случаи, предстои да се изследва. Независимо от това, съответните здравни органи на Германия бяха информирани за инцидента.

Ваксинацията срещу коронавирус започна в Германия в края на декември. Първи бяха ваксинирани възрастните граждани, лекари и социални работници.

Към днешна дата 54,8 милиона германци (65,9% от населението) са получили поне една доза ваксина, а около 51,1 милиона души (61,4%) са напълно ваксинирани.

Използваните в Германия ваксини са на Pfizer/BioNTech, американските компании Moderna и Johnson & Johnson, както и британско-шведската компания AstraZeneca.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/09/08/edin-pochinal-i-dvama-v-reanimaciia-sled-revaksinaciia-v-germaniia.502996
 

Страхотна новина!

Някои от обитателите на старчески дом имат сериозни сърдечни, дихателни и неврологични проблеми!

Искам само да изтъкна, че тези болести не се лекуват с ваксина.

Редактирано от Изчезнал
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 31 минути, Изчезнал said:

Страхотна новина!

Някои от обитателите на старчески дом имат сериозни сърдечни, дихателни и неврологични проблеми!

Искам само да изтъкна, че тези болести не се лекуват с ваксина.

С ваксина не се кекува нищо, тя не е за лечение, а за профилактика-предотвратяване и ограничаване на заболяване.  Напълно  е противопоказна при развихрил се вирус от близо 2 години, все едно да поставяте противогрипна ваксина след 24 май !

п.п. в Германия това става скандал, защото е официално препотвърдено и има увреждания на млади хора в града, не само на обитатели в старческия двор. Покрай този изгряващ скандал почват да излизат и много други неотразени правилно случаи, докладвани , но случайно заметени под килима.

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, laplandetza said:

Напълно  е противопоказна при развихрил се вирус от близо 2 години, все едно да поставяте противогрипна ваксина след 24 май !

Това мнение все едно го е написал някой кофражист, хамалин или миньор, а не медицинско лице. 

Какво общо има това от колко време върлува вируса и каква дата сме при положение, че ваксините се слагат на онези, до които вируса още не е стигнал?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, makebulgar said:

Това мнение все едно го е написал някой кофражист, хамалин или миньор, а не медицинско лице. 

Какво общо има това от колко време върлува вируса и каква дата сме при положение, че ваксините се слагат на онези, до които вируса още не е стигнал?

Не разбираш от медицина, как да ти обясня...... все ми се иска някой Независим и достоeн тесен специалист да го направи , но не виждам такива около този форум, а и изобщо са мнооого малко по цяла Европа......... за мен - разбираемо защо е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

Един от обитателите на старчески дом в Оберхаузен-Холтен (Северен Рейн-Вестфалия) почина, а други двама попаднаха в реанимация три дни след реваксинацията срещу коронавирус.

Да им имаме проблемите на германците...

При тях един бил умрял, а при нас е нормално да мрат по 50-100 заразени човека на ден...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 часа, laplandetza said:

Бръкни дълбоко в интелигентното Начало, демек Достойнството ти и дано да намериш..............

Колкото и дълбоко да бъркам да ти напомня че форума е научен сам по себе си а за Ковид 19 си има достатъчно теми.Няма нужда от нови особено по такива частни случаи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Един, сигурно 90+ годишен, германец умрял в старчески дом, от кой знае какво и давай сега истерия, само защото бил ваксиниран.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 часа, Warlord said:

Един, сигурно 90+ годишен, германец умрял в старчески дом, от кой знае какво и давай сега истерия, само защото бил ваксиниран.

Ами явно някой много бърка ваксината с философския камък за вечен живот......

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

Нещо сте объркани. Нали не сте забравили , че сън лекар, хирургзъболекар, моите роднини са в медицината, лекари - баща , брат,  братовчеди и племенници. Имаме и хора в университети и на важни позиции.  Да не би да сте объркали нашата позиция с явлението антиваксърство , нищо подобно. Дълго е за обяснение, може би някой ден........ , но принципно съм заобграден с хора , които в повечето случаи неизпълняват глупави заповеди и нарушават глупави закони и правила, така беше при ,комунизма> , така е и сега и ще бъде така. В този случай с изфабрикуваната пандемия, наложена от трети опит, имаме точно Глупави Правила, Вредни Правила пляснати по масата от Несъществени интелектуално хора. Нали не би трябвало да очаквате да се подчиним!? .......... и най вече да оставим това посегателство без подобаващ Отговор!

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

:::::  

Германската биотехнологична компания "Бионтех" ще кандидатства за одобрение ваксината, която произвежда съвместно с американския фармацевтичен гигант "Пфайзер", да бъде прилагана при деца на възраст между 5 и 11 години. Това съобщи изпълнителната директорка на германската компания Йозлем Тюреджи, цитирана от ДПА.

 

"През предстоящите седмици ние ще предоставим на властите в Европа, както и в други страни по света, резултатите от наше изследване сред деца на възраст от 5 до 11 години и ще кандидатстваме за одобрение за прилагането на ваксината в тази група", съобщава Тюреджи в днешния брой на сп. "Шпигел".

Тя допълва, че базираната в гр. Майнц в Западна Германия компания е започнала подготовка за производство на ваксината за деца, която ще е същата, като прилаганата при възрастни хора, но ще бъде прилагана в по-малки дози.

В момента "Бионтех" обработва информация за по-малки деца на възраст от едва шест месеца, като резултатите ще бъдат представени до края на годината.

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 часа, makebulgar said:

Това мнение все едно го е написал някой кофражист, хамалин или миньор, а не медицинско лице. 

Какво общо има това от колко време върлува вируса и каква дата сме при положение, че ваксините се слагат на онези, до които вируса още не е стигнал?

Проблема е, че по време на разгара на вирусна епидемия, ако почне ваксинация, вируса си намира начин да заобиколи ваксината, т.е. продължава да заразява въпреки ваксинацията. Правилото е, да не се ваксинира по време на вирусна епидемия. Разбира се всяко правило се нарушава, в зависимост от условията, колко е удачно или неудачно е това е друг въпрос.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според вас в Израел дали са луди, че си ваксинираха почти цялото насление точно по време на епидемията? Не знам каква е тая диверсантска вълна да се убеждават хората да не се ваксинират. То не са листовки, не са фалшиви новини, не са 90 годишен старец умря след ваксиниране. Ми той сигурно, Бог да го прости е и ял преди това или пил вода...... Осъзнайте се. 

Единствения начин да се спасите от това нещо е ваксината, а тоя вирус никак ама никак не е за подценяване. Заминаха си хора ..... 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 часа, laplandetza said:

 В този случай с изфабрикуваната пандемия, 

Ако нямаш контакти с хора, не се подчинявай на медицинските правила. След като имаш, ще се подчиниш и още как .... 

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, КГ125 said:

Според вас в Израел дали са луди, че си ваксинираха почти цялото насление точно по време на епидемията? Не знам каква е тая диверсантска вълна да се убеждават хората да не се ваксинират. То не са листовки, не са фалшиви новини, не са 90 годишен старец умря след ваксиниране. Ми той сигурно, Бог да го прости е и ял преди това или пил вода...... Осъзнайте се. 

Единствения начин да се спасите от това нещо е ваксината, а тоя вирус никак ама никак не е за подценяване. Заминаха си хора ..... 

Аз съм последния който ще кара някой да не се ваксинира. Но истината трябва да се казва и в случая за споменатато Лапландеца е прав. Наистина има такова правило.

Мутацията Делта, се получи следствие ваксинацията. Ако нямаше ваксинирани нямаше да се разпространи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, КГ125 said:

Ако нямаш контакти с хора, не се подчинявай на медицинските правила. След като имаш, ще се подчиниш и още как .... 

НЕ, няма да се подчиня, защото имам силата , знанието, уменията и интелекта да го направя !. 

Космическото равновесие е на моя страна ...... всичко друго ми е през дедовия !

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, skiahtro said:

Проблема е, че по време на разгара на вирусна епидемия, ако почне ваксинация, вируса си намира начин да заобиколи ваксината, т.е. продължава да заразява въпреки ваксинацията. Правилото е, да не се ваксинира по време на вирусна епидемия. Разбира се всяко правило се нарушава, в зависимост от условията, колко е удачно или неудачно е това е друг въпрос.

Правилото се нарушава  по Желанията на едни Тъмни НЕбалкански субекти.............................. съгласен ли си ?

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, КГ125 said:

Според вас в Израел дали са луди, че си ваксинираха почти цялото насление точно по време на епидемията? Не знам каква е тая диверсантска вълна да се убеждават хората да не се ваксинират. То не са листовки, не са фалшиви новини, не са 90 годишен старец умря след ваксиниране. Ми той сигурно, Бог да го прости е и ял преди това или пил вода...... Осъзнайте се. 

Единствения начин да се спасите от това нещо е ваксината, а тоя вирус никак ама никак не е за подценяване. Заминаха си хора ..... 

Така, на лекар няма да даваш съвети............... юом съм решил да не се ваксинирам физически.................... означава , че има МНОГО основателни причини. Помисли върху този факт ! Проблемите на самите ваксини са на втори план, Друго е водещото !

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, skiahtro said:

././

Мутацията Делта, се получи следствие ваксинацията. Ако нямаше ваксинирани нямаше да се разпространи.

И да и НЕ, мутацията, ако изобщо е правилно така да се нарича............. е  един вид Напомпан с Отрова Трол............... продукт на нечии КОПНЕЖИ !

Правилно , обаче е твоето мислене, НЕПРАВИЛНАТА ваксинация и НЕПРАВИЛНИТЕ мерки Сега и в последните няколко месеца и година са предпоставка за мутации и то за Неправилните мутации. Когат о иоставиш нормалните коронавируси, а този е нормален, не е нещо необичайно на <диво отглеждане> се закрепят мутации подпомагаши бързо заразяване и размножаване с по малка патогенност. Съгласен ?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

Аз съм последния който ще кара някой да не се ваксинира. Но истината трябва да се казва и в случая за споменатато Лапландеца е прав. Наистина има такова правило.

Мутацията Делта, се получи следствие ваксинацията. Ако нямаше ваксинирани нямаше да се разпространи.

Е, това откровено не е вярно.

Вирусът митира непрекъснато, и това е негово вродено качество. Вероятността да се случи мутация е пропорционална на количеството на вирусната маса, която е в оборот. Това е като при радиоактивното разпадане: независимо че вероятността от два атома уран един да се раззпадне е средно 1 за 700 милиона години, ако вземем един образец и го доближим до гайгеров брояч, той ще затрака непрекъснато  от поредицата разпадащи се атоми. При вируса е същото, колкото е по-голяма вирусната маса, толкова по-често някой вирус ще създаде нов клон мутация.

И това се случи в Индия. Вирусът попадна на благоприятна почва, голямо население с никаква вксинация която да му пречи. Индия се превърна в огромен биореактор, в който вирусът имаше възможността да мутира на воля. При такава свобода най-успешно адаптиралата се мутация се разпространява най-бързо, на големи маси хора, това е естественият подбор при вирусите. Точно от липсата на ваксинирано население се породи варианта Делта - той дава преимущества на вируса да заразява по-лесно, способността му да намалява ефективността на ваксините е съвсем случаен и страничен ефект, делта варианта се сблъсква с ваксинираните на по-късен етап, когато вече е набрал сила. Ако индииците бяха ваксинирани преди да се получи тази мутция, в оборот щеше да има много по-малка вирусна маса, и вероятността да се получи таи мутация щеше да е много по-малка, а при достатъчно количество имунизирани можеше и да се спре цялата история. Но тоя шанс за сега го пропуснахме.

Ако нямаме ваксинирани, тоя биореактор пак ще заработи на пълна сила, и каква мутация ще се пръкне, никой не знае.

 Съвсем случаайно може да е доста по-смъртоносна.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, laplandetza said:

НЕ, няма да се подчиня, защото имам силата , знанието, уменията и интелекта да го направя !. 

Космическото равновесие е на моя страна ...... всичко друго ми е през дедовия !

Абе още малко да се затегне ситуацията, и космическото ти равновесие ще го катурнат, а силата и интелекта ти ще им подрежат крилцата в някоя институционална маза....

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Абе още малко да се затегне ситуацията, и космическото ти равновесие ще го катурнат, а силата и интелекта ти ще им подрежат крилцата в някоя институционална маза....

Няма, преди година аз бях ония с качулката в мазата............. дано си разбрал.

Link to comment
Share on other sites

Преди 39 минути, scaner said:

Е, това откровено не е вярно.

Вирусът митира непрекъснато, и това е негово вродено качество. Вероятността да се случи мутация е пропорционална на количеството на вирусната маса, която е в оборот. Това е като при радиоактивното разпадане: независимо че вероятността от два атома уран един да се раззпадне е средно 1 за 700 милиона години, ако вземем един образец и го доближим до гайгеров брояч, той ще затрака непрекъснато  от поредицата разпадащи се атоми. При вируса е същото, колкото е по-голяма вирусната маса, толкова по-често някой вирус ще създаде нов клон мутация.

И това се случи в Индия. Вирусът попадна на благоприятна почва, голямо население с никаква вксинация която да му пречи. Индия се превърна в огромен биореактор, в който вирусът имаше възможността да мутира на воля. При такава свобода най-успешно адаптиралата се мутация се разпространява най-бързо, на големи маси хора, това е естественият подбор при вирусите. Точно от липсата на ваксинирано население се породи варианта Делта - той дава преимущества на вируса да заразява по-лесно, способността му да намалява ефективността на ваксините е съвсем случаен и страничен ефект, делта варианта се сблъсква с ваксинираните на по-късен етап, когато вече е набрал сила. Ако индииците бяха ваксинирани преди да се получи тази мутция, в оборот щеше да има много по-малка вирусна маса, и вероятността да се получи таи мутация щеше да е много по-малка, а при достатъчно количество имунизирани можеше и да се спре цялата история. Но тоя шанс за сега го пропуснахме.

Ако нямаме ваксинирани, тоя биореактор пак ще заработи на пълна сила, и каква мутация ще се пръкне, никой не знае.

 Съвсем случаайно може да е доста по-смъртоносна.

🙂

Добре прав си, но просто се хващаш за думата. Неправилно се изразих...

Ето наново:

Проблема с мутацията Делта, се получи следствие ваксинацията. Ако нямаше ваксинирани нямаше да се разпространи!

Сега няма за какво да се хванеш....😉

Всеки вирус може да мутира произволно, за да се утвърди обаче дадена мутация трябват благоприятни условия.

В случая благоприятните условия са ваксинираните, които се заразяват и предават инфекцията. Точно за това в момента в Европа преобладава Делта варианта, за сметка на първия вариант. 

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...