Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Дмитрий Быков: Путин -посмъртен политически проект и край на московския етап в историята на славянството

Дмитрий Быков е един от хората опитали от "Новичока" на Путин.

Той е повече сатирик и хуморист и понеже осмива Путин в стихотворения, подобно Радой Ралин. Путин и хората от спецслужбите го следят и в един момент почти го неутрализират. Разследването на Хр.Грозев и Навални показаха фактите как това е станало.

Много интересна прогноза на Быков - за края на хегемонията на Московското славянство. И за това че Путин не "росийски", а е политически проект. С падането на Путин "Русия" , руснаците и путинистите ще бъдат запратени при фашисти, хитлеристи и нацисти .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, nik1 said:

... на кого можеще разчита Украйна за совоята сигурност и териториална цялост, освен на НАТО?

На теория изглежда така, но на практика какво стана: с мераците си за НАТО, Уктрайна се
вкара във война с Русия. Значи украинската политика за сближаване с НАТО не е далновидна.

Много тъпо, че украинците имат за съсед бабаит като Русия ... но като им се е паднал такъв
съсед, умното нещо от тяхна страна е да се съобразяват с него.

Въобще не оправдавам бабаитството на Русия, но да се репчиш на бабаит хич не е умно и
случващото се в момента е съвсем логично ... колкото и да е несправедливо.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 24 минути, tantin said:

Дмитрий Быков е един от хората опитали от "Новичока" на Путин.

Той е повече сатирик и хуморист и понеже осмива Путин в стихотворения, подобно Радой Ралин. Путин и хората от спецслужбите го следят и в един момент почти го неутрализират. Разследването на Хр.Грозев и Навални показаха фактите как това е станало.

Много интересна прогноза на Быков - за края на хегемонията на Московското славянство. И за това че Путин не "росийски", а е политически проект. С падането на Путин "Русия" , руснаците и путинистите ще бъдат запратени при фашисти, хитлеристи и нацисти .

Това са глупости, Русия винаги е съществувала благодарение на авторитарни правителства. То като погледнем САЩ там нещата са уж демократични, но  там действа " Атлантическият демократизъм " който в същността си не е нещо много по различно от задкулисен авторатизъм.  С изключение на Джон Кенеди всичките президенти на Америка са защитавали през вековете едни и същи ценности, Долърът да е на върха и владения чрез разцепление на другите народи, подчинявайки ги така на своите доктрини.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За абсурдността на тази война и за невижданата изолация в която вече сами се набутаха руснаците благодарение Путин.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=294650936100238&id=100066660016222&set=a.263349005897098&source=48

Руснаците не измислиха нищо по умно от тези безконечни колони от техника.Станаха лесна плячка на украинците 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, deaf said:

Може би руските командири нарочно нищо не правят с цел да дискредитират Путин? Може би има някакви раздори по високите етажи на Кремъл? Няма логика Путин да оставя украинците да се окопитят.

Колкото и парадоксално да звучи, според мен руснаците не правят нищо ... защото нямат идея
какво да правят.

Вече обсъждахме, че руснаците не изглежда да са имали ясни стратегически цели преди инвазията.
По всичко личи, че тяхната първоначална "стратегия" е била да се вкара много войска и украинците
да клекнат и да се предадат.

Само че като украинците не клякат, тогава какво се прави? Руснаците явно чак сега го мислят това.

Ако украинците са умни, те ще предложат някаква отстъпка на руснаците. Така Путин ще тръби как
си е постигнал целите и ще се изтегли.

Но ако украинците го ударят на чест и тръгнат да се бият ... без никакви отстъпки ... тогава само ни
чака излишна продължителна окупация.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Предлагам да гласуваме. В коя война руската/съветската армия се представя най зле:

-Зимната 1939/40 година.

- Първата чеченска 1994/5 година 

- Украинската 2022 година. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, resavsky said:

Абе тази война няма ли да свършва вече?

И аз искам да се споразумеят по най-подходящ начин и да спре това кръвопролитие.

Не знам защо и нас ни събират - тези, които сме учили Criminal Law преди 7-8 г. Уебинари, материали за споделяне в социалните мрежи, дискусии... 

Няма да участвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, resavsky said:

Предлагам да гласуваме. В коя война руската/съветската армия се представя най зле:

-Зимната 1939/40 година.

- Първата чеченска 1994/5 година 

- Украинската 2022 година. 

Тоест,да направим прогноза? Това е мъчна работа. Никога не се знае как ще свърши една война.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Atom said:

Две различни визии за изхода от войната:

И двамата грешат. 😛

Твоята интуиция е много правилна и много добре си хванал, че в момента в Русия има
еднолично управление на Путин и че руснаците като страна имат криза на идентичността.

(Апропо, не знам защо ти изтриха темата за проблема на Русия. Беше много смислена и
нямаше никаква пропаганда или тролене. )

Руснаците наистина имат криза на идентичността, но ти го гледаш повече като национално
самосъзнание. А по-голямата криза е, че руснаците не знаят коя държава са.

В момента те не са нито Великата Руска Империя, нито пък Великата Съветска Империя
... и това ги обърква. Те демократична държава ли са? Империя? Халифат?

В този вакуум Путин е узурпирал властта и управлява сам като цар. Така че Русия дефакто
е царство на Путин в момента. Еднолично царство с имперски амбиции.

Анализаторите се чудят какво правят руснаците в Украйна, защото не могат да си представят,
че Путин е цар, който търси да си разшири царството ... в 21-ви век.

Как ще стане това разширение за сметка на друга държава?? Ако бяхме 19-ти век, тогава
иди-дойди. Ама в 21-ви век??

Путин ще трябва да си ходи скоро (по една или друга причина) и за Русия може би ще е
най-добре да дойде военна хунта на власт.

В темата за стопяването на българската нация се обсъждаше дали за нас не е най-добре да
имаме хунта. За нас не, но на Русия определено и трябва хунта. Много по-добре от сегашното
еднолично управление на Цар Путин ... като в същото време ще даде на руснаците силната
държавна власт, по която те явно имат неудържима носталгия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

FM2nCAVX0AUIHJs?format=jpg&name=medium

FM2nCUOXEAcjMbB?format=jpg&name=medium

FM2nCiJXoAA_dJz?format=jpg&name=medium

FM2nCvlXMA0pz4Q?format=jpg&name=medium

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, esox22 said:

Предполагам че няма да използват термобарични бомби. Бункерите и другите воени съоръжения не са обезопасени срещу това изпепеляващо оръжие. Това оръжие не действа на избирателен принцип. Май че само плашат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:

за Русия може би ще е
най-добре да дойде военна хунта на власт.

Но тази хунта пак ще има Вожд,който ще я управлява,нея и държавата. За Русия най-добрата форма на управление е монархията,но това е изключено да стане при Путин,защото той е комунист. Как монархия? Както Франко в Испания. Той завзе властта,но остави краля Хуан-Карлос. Путин можеше по същият тертип да постъпи.

Преди 15 минути, gmladenov said:

Путин е цар, който търси да си разшири царството

Не е цар. Дори приблизително не е цар. Защото се явяваше на избори. Някаква смешна и грозна имитация на избори. Путин се изживява като генерален секретар на КПСС и СССР. Ким Чен Ун втори номер.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, deaf said:

Не е цар. Дори приблизително не е цар. Защото се явяваше на избори. Някаква смешна и грозна имитация на избори. Путин се изживява като генерален секретар на КПСС и СССР. Ким Чен Ун втори номер.

Е как Путин да не е цар ако изборите са само фиктивни.

В СССР имаше политбюро, така че властта поне донякъде е била колективна.
А сега по-зле: Путин управлява еднолично. Дали ще го наречеш цар или
диктатор е все тая.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Capitainofmarine said:

Специално заради нея построих в староруски стил вила край Мариупол, с дърворезби, греда по греда съм избирал и поставял, с двете си ръце. В 2014 година нацистчетата вилата я ...

Специален поздрав за капитана от Мариупол :D 

https://t.me/Doninside/9888

Изглежда са вдигнали забраната за публикуване на украински трупове, защото днес каналите са пълни с кайма. Всичко живо снима :) 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...