Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Европа не ги връща. Връщат ги от границата украинските властти.  Възрастта 18-60 г. са годни за военна служба, има заповед от Зеленски. Война е.

И за което ЕП го аплодира днес.

Днес гледах по нашите новини един интересен репортаж. За украинец, който се прибира в Украйна да защитава родината си. Сума ти телевизионнсо време, беше отделено за интервю с един пътник в автобуса, прибиращ се в Украйна.

Какво ти говори това? Според мен фейка е не само в интернет, но и в манипулиращите европейски медии.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Just now, Sekynda_69 said:

Искати се ама няма да стане 😁

Не аз за разлика от вас зная езика и обожавам тяхната телевизия хумора и много  други неща и за жалост съм прав.Както винаги.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Янков said:

Не знам. Ако знаех отговора на този въпрос, нямаше сега да дискутирам тук този въпрос, а може би щях да съм екстрасенс.

Проблемите са сложни и са заложени преди много години. Смятам, че ако руската дипломация бе проявила повече активност през тези 8 години, сега не би имало война. Съжалявам, но според мен Путин е също толкова виновен, колкото Зеленски, Байдън и Европейските лидери. Не трябваше да се стига дотук.

 

И аз мислех, че Путин прояви необоснована нерешителност да предотврати майдана.

Не беше ли поводът, че Янукович не подписа договорът със евросъюза? А можеше да подпише и това нямаше никакви последствия за Русия.

Абсолютно неграмотна оценка на ситуацията от КГБ!  Европа ги отлъгваше украинците като турците, а КГБ се вързаха  на тоя блъф.

Втора грешка, че Янукович не обяви автономия на областите /кантонизация/.   Това щеше да изолира бандерите в тяхната област и да не бъдат използвани за маша от ЦРУ.

Сега виждам, че бандеровщината е била много по-мащабна и подхранвана с години и може би и без горните гршки щеше да вземе властта. А Русия е била доста слабовата в сравнение сега. Бандерите вилняха в източна Украйна и отнесоха много човешки животи. Путин можеше да се намеси, но не го направи и това трябва да тежи на съвестта му. Първо той ламтеше за цяла Украйна, Второ искаше повече жертви да събудят ленивия мужик и да му закипи кръвта. Това е целесъобразно, но не е съвсем морално. Сигурно е прав като шахматист....  Сеха уж води хуманно операцията, но дали му е ясно, че при войната на фейкове тоя хуманизъм се обезличава?

 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Atom said:

Разликата е огромна. Това, че тогава се е разминало, не означава, че ще се размине и сега. Ние с теб и всички останали живеем тук и сега, а не във времената на кубинската криза.

Разликата е в това, че тогава Русия отстъпи, сега не иска. Приликата е в това, че и тогава и сега, САЩ не отстъпва.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Янков said:

И за което ЕП го аплодира днес.

Днес гледах по нашите новини един интересен репортаж. За украинец, който се прибира в Украйна да защитава родината си. Сума ти телевизионнсо време, беше отделено за интервю с един пътник в автобуса, прибиращ се в Украйна.

Какво ти говори това? Според мен фейка е не само в интернет, но и в манипулиращите европейски медии.

Не знам, това което говориш вероятно е някаква репортерска раздувка. Аз доста следя нещата, наистина малко връщащи се емигранти попаднаха, грубо ги оценявам на 20-тина души интервюирани, няаше групи, като една трета се връщаха не да се бият. Но любопитно, доста повече чеченци идват от Европа да се бият в Украина срещу руснаците...

P.S. Две жени се връщаха да се бият.

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

нол коммент. Нямам времето и нервите да дискутирам фантазии.

Имам въпрос към теб, Б.Киров и останалоте активни в темата за капана на Тукидит. Въпроса ми не е точно по тази тема, но е свързан. 
Според вас вероятността да се използва тактически ядрен удър от някоя страна дали в момента е по-голяма отколкото при предишни конфликти от времето на студената война? И дали има реална опасност от използването на мини атомни бомби с минимален обхват и поражения или размяна на няколко удъра от 2 враждуващи страни? Въпроса ми е породен от намляването на силата на атомните бомби с цел да могат да бъдат използвани без да се нанасят огромни и безразборни поражения по инфраструктурата. Дали Путин, Щатите или някоя друга ядрена сила би си позволила първа да удари с такава? А, ако се случи другата страна дали ще има смелостта да рискува допълнителна ескалация като отговори по същия начин и да се получи една бърза и кратка размяна на няколко малки ядрени удъра по определени цели БЕЗ да се използват големи и мощни бомби? 
Ето ТАЗИ статия ме накара да се замисля по въпроса още повече. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Exhemus said:

И аз мислех, че Путин прояви необоснована нерешителност да предотврати майдана.

Не беше ли поводът, че Янукович не подписа договорът със евросъюза? А можеше да подпише и това нямаше никакви последствия за Русия.

Абсолютно неграмотна оценка на ситуацията от КГБ!  Европа ги отлъгваше украинците като турците, а КГБ се вързаха  на тоя блъф.

Втора грешка, че Янукович не обяви автономия на областите /кантонизация/.   Това щеше да изолира бандерите в тяхната област и да не бъдат използвани за маша от ЦРУ.

Сега виждам, че бандеровщината е била много по-мащабна и подхранвана с години и може би и без горните гршки щеше да вземе властта. А Русия е била доста слабовата в сравнение сега. Бандерите вилняха в източна Украйна и отнесоха много човешки животи. Путин можеше да се намеси, но не го направи и това трябва да тежи на съвестта му. Първо той ламтеше за цяла Украйна, Второ искаше повече жертви да събудят ленивия мужик и да му закипи кръвта. Това е целесъобразно, но не е съвсем морално. Сигурно е прав като шахматист....  Сеха уж води хуманно операцията, но дали му е ясно, че при войната на фейкове тоя хуманизъм се обезличава?

 

Имам удоволствието да се познавам лично с професор Бильченко Евгения Витальевна. Нарекоха я поетесата на революцията на националното достойнство. То преврат някак неудобно звучи. Нейните стихове станаха химн на майдана. После нацитата след проврата когато тя започна да пише за убитите деца в Донбас и за това че те са жертва на нацгвардията и ВСУ и разказаха играта, днес тази красавица се е превърнала в бабичка. Но от мен да знаеш тя е милиони пъти повече мъж от тези двамата които се гаврят с паметта на убитите за правото си да говорят на своя си език. А инъче; Протестите бяха за Евросъюз не за радикализация. Подписаха споразумение гарантирано от ЕС за смяна президента, тоест предсрочни избори, амнистиране на задържаните протестиращи и хората се разотидоха а сутринта стана преврат осъществен от въоръжени формирования на националистите. Поне да бяха погледали телевизия или да бяха прочели нещо в интернет. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Янков said:

Разликата е в това, че тогава Русия отстъпи, сега не иска. Приликата е в това, че и тогава и сега, САЩ не отстъпва.

Не не съм съгласен. Русия тогава отстъпи да! Днес отстъпи Америка. 

Тогава Америка изпрати самолетоносачи към Куба и прояви воля за война. Днес не. Байдън си го каза. Няма да воюваме ще налагаме санкции.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Янков said:

Разликата е в това, че тогава Русия отстъпи, сега не иска. Приликата е в това, че и тогава и сега, САЩ не отстъпва.

Виж, това какво е било тогава си е за тогава и не виждам какво общо има със сегашната ситуация. Писах вече, че войната ще е пагубна за Русия, независимо от изхода на военните операции. Ако ще цяла Украйна да бъде превзета,  Русия няма да спечели абсолютно нищо.  Дори няма теоретична възможност това да се случи.  Напротив, тепърва ще понася огромни щети от всяко едно естество. 

Накрая  Путин ще натисне бутона. Не за друго, а защото няма топки да е признае собствените си издънки.

 

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

Имам удоволствието да се познавам лично с професор Бильченко Евгения Витальевна. Нарекоха я поетесата на революцията на националното достойнство. То преврат някак неудобно звучи. Нейните стихове станаха химн на майдана. После нацитата след проврата когато тя започна да пише за убитите деца в Донбас и за това че те са жертва на нацгвардията и ВСУ и разказаха играта, днес тази красавица се е превърнала в бабичка. Но от мен да знаеш тя е милиони пъти повече мъж от тези двамата които се гаврят с паметта на убитите за правото си да говорят на своя си език. А инъче; Протестите бяха за Евросъюз не за радикализация. Подписаха споразумение гарантирано от ЕС за смяна президента, тоест предсрочни избори, амнистиране на задържаните протестиращи и хората се разотидоха а сутринта стана преврат осъществен от въоръжени формирования на националистите. Поне да бяха погледали телевизия или да бяха прочели нещо в интернет. 

Ами нали точно това се чудех? Дали ако Янукович беше подписал с евросъюза, нямаше да има повод за майдан?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Виж, това какво е било тогава си е за тогава и не виждам какво общо има със сегашната ситуация. Писах вече, че войната ще е пагубна за Русия, независимо от изхода на военните операции. Ако ще цяла Украйна да бъде превзета,  Русия няма да спечели абсолютно нищо.  Дори няма теоретична възможност това да се случи.  Напротив, тепърва ще понася огромни щети от всяко едно естество. 

Накрая  Путин ще натисне бутона. Не за друго, а защото няма топки да е признае собствените си издънки.

 

Въпросът е - кой първи ще проплаче от щети. Според мен Европа бързо бързо ще се отсърди на Путин, а Макрон ще даде тон за песен "вечная дружба.."

Интересен сеир ще има тук, как кученцата от джаф-джаф ще го обърнат на близ-близ.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Виж, това какво е било тогава си е за тогава и не виждам какво общо има със сегашната ситуация. Писах вече, че войната ще е пагубна за Русия, независимо от изхода на военните операции. Ако ще цяла Украйна да бъде превзета,  Русия няма да спечели абсолютно нищо.  Дори няма теоретична възможност това да се случи.  Напротив, тепърва ще понася огромни щети от всяко едно естество. 

Накрая  Путин ще натисне бутона. Не за друго, а защото няма топки да е признае собствените си издънки.

 

Съгласен съм с теб че тази война е пагубна за Русия. И не само за нея. За всички хора ще е.

Но ако Путин натисне бутона, то това ще е  че не само няма топки топки да признае собствените си издънки, но и че САЩ и ЕС, също нямат топки да признаят издънките си.

Колкото и странно да звучи на някои хора, но моето мнение е че голямата грешка на на САЩ и ЕС е че не се опитаха да приобщят Русия към своите структури.

Но от друга страна страна, НАТО е създадена като организация за борба със СССР, а конкретни страни от ЕС не искат да възприемат Русия като равноправна на тях. Именно в това се корени проблема. Русия никога няма да влезне като нас в тези организации, като ръка второ качество, а те не искат да е такава. Според мен, докато Русия не стане член на НАТО и ЕС, няма шанс за траен мир.

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Любовь Соболь поговорила с политиком Михаилом Ходорковским — о дефолте в российской экономике, переговорах российской и украинской сторон, планах и будущем Владимира Путина, а также о том, что вообще творится в голове у президента России.

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Exhemus said:

Въпросът е - кой първи ще проплаче от щети. Според мен Европа бързо бързо ще се отсърди на Путин, а Макрон ще даде тон за песен "вечная дружба.."

Интересен сеир ще има тук, как кученцата от джаф-джаф ще го обърнат на близ-близ.

В Европа предстоят избори. Макрон го пиши "бегал". Дружбата ще я пее друг. Да му мисли Шулца, вече неофициално но му казаха не ни заплашвай с военна помощ за Украйна ние сме идвали в Берлин.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Янков said:

Съгласен съм с теб че тази война е пагубна за Русия. И не само за нея. За всички хора ще е.

Но ако Путин натисне бутона, то това ще е  че не само няма топки топки да признае собствените си издънки, но и че САЩ и ЕС, също нямат топки да признаят издънките си.

Колкото и странно да звучи на някои хора, но моето мнение е че голямата грешка на на САЩ и ЕС е че не се опитаха да приобщят Русия към своите структури.

Но от друга страна страна, НАТО е създадена като организация за борба със СССР, а конкретни страни от ЕС не искат да възприемат Русия като равноправна на тях. Именно в това се корени проблема. Русия никога няма да влезне като нас в тези организации, като ръка второ качество, а те не искат да е такава. Според мен, докато Русия не стане член на НАТО и ЕС, няма шанс за траен мир.

На Русия не бе оставна възможност за друг полезн ход, освен пръста върху бутона. САЩ го усетиха и се дръпнаха малко, да би Путин да не направи грешката. Но заповедта не е стигнала още до клакьорите в ЕУ. Джафкането ще продължи още малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 34 минути, Димитър Йорданов said:

Имам въпрос към теб, Б.Киров и останалоте активни в темата за капана на Тукидит. Въпроса ми не е точно по тази тема, но е свързан. 
Според вас вероятността да се използва тактически ядрен удър от някоя страна дали в момента е по-голяма отколкото при предишни конфликти от времето на студената война? И дали има реална опасност от използването на мини атомни бомби с минимален обхват и поражения или размяна на няколко удъра от 2 враждуващи страни? Въпроса ми е породен от намляването на силата на атомните бомби с цел да могат да бъдат използвани без да се нанасят огромни и безразборни поражения по инфраструктурата. Дали Путин, Щатите или някоя друга ядрена сила би си позволила първа да удари с такава? А, ако се случи другата страна дали ще има смелостта да рискува допълнителна ескалация като отговори по същия начин и да се получи една бърза и кратка размяна на няколко малки ядрени удъра по определени цели БЕЗ да се използват големи и мощни бомби? 
Ето ТАЗИ статия ме накара да се замисля по въпроса още повече. 

Според мен, да, и САЩ и Русия предвиждат използване на такива тактически ядрени удари. За пръв път го чух от Путин, след конфликта за Крим, когато британски офицери коментираха изпращане на британски експедиционен корпус в помощ на Прибалтика, при евентуална руска атака там. Путин заяви, че тези сили могат и да не стигнат до Прибалтика, просто ще ги спрат с тактически ядрен удар, готови ли са британците да влязат в такава авантюра?

След това, мисля че през 2019, може да и да бъркам годината, Майк Помпео предупреди Русия, че слагат на подводниците си тактически ядрени ракети и са готови да ги използат, в случай на руска инвазия в Прибалтика.

Извън тази реторика, която обаче според мен е подплатена с реални действия и от двете страни, чуйте какво казва Путин след срещата му с Макрон от този линк някъде между 3.20 - 3.50 мин. "победители не будуть".

https://www.youtube.com/watch?v=WSs-can91Ys

Мисля, че тази хладна решителност спря НАТО да участва пряко в Украйна. Готови са и този път са много сериозни.

  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Янков said:

Колкото и странно да звучи на някои хора, но моето мнение е че голямата грешка на на САЩ и ЕС е че не се опитаха да приобщят Русия към своите структури.

Всъщност Путин беше този, който отказа да се присъедини към западния свят и да се "приобщава към западните структури".  Насила хубост не става. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Capitainofmarine said:

4-й день войны. Украина разгромила чеченцев и удержала все областные  города. Русские атакуют. Карта - Telegraf.by

Капитане, като гледам тази карта, не знам откъде е, но и в западни медии има подобни, очертава се нещо като затваряне на кръг по линията на Днепър от север и юг, ако успеят да съединят двата вектора на настъпление. За същото говори и Игор Стрелков, който е грамотен военен историк и има опит на оперативен офицер. Това предполага ли, според теб, разделянето на Източна и Западна Украйна след тази война?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Atom said:

Всъщност Путин беше този, който отказа да се присъедини към западния свят и да се "приобщава към западните структури".  Насила хубост не става. 

По техните правила и като втора категория хора. По този начин приеха нас. Затова ли го обвиняваш?

Да Атоме, за ЕС и САщ, ние сме "низши европейци". Отричаш ли го? И смяташ ли че Русия би приела същото унижение като нас?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Б. Киров said:

Капитане, като гледам тази карта, не знам откъде е, но и в западни медии има подобни, очертава се нещо като затваряне на кръг по линията на Днепър от север и юг, ако успеят да съединят двата вектора на настъпление. За същото говори и Игор Стрелков, който е грамотен военен историк и има опит на оперативен офицер. Това предполага ли, според теб, разделянето на Източна и Западна Украйна след тази война?

Въпреки че въпроса не е насочен към мен - вероятно да. И Азовско море, става вътрешно руско море.

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Atom said:

Всъщност Путин беше този, който отказа да се присъедини към западния свят и да се "приобщава към западните структури".  Насила хубост не става. 

Така е.

От времето на Филотей и ,,прозрението,, му - два Рима паднаха , Третия се държи и четвърти няма да има - Русия съчетава реалната политика с психопатични религиозни месиански идеи. Лоша комбинация , която не може да бъде проумяна от нормалната логика.

Така , че ако има приобщаване към нечии структури ,  в главите на московските владетели , включвайки и последния се върти идеята , че по-скоро ЕС и САЩ ще станат руски губернии отколкото обратното.

Редактирано от ДеДо Либен
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Янков said:

Въпреки че въпроса не е насочен към мен - вероятно да. И Азовско море, става вътрешно руско море.

От военна гледна точка е логично, от политическа, според мен, много трудно осъществимо. Китай няма основание да подкрепи такова разделяне, а без пазарите на Китай, Русия няма да издържи много дълго на изолация. Китайският външен министър се е обадил на украинския си колега днес с предложение да бъде посредник за мирни преговори, което означава, че Китай гледа на Украйна като суверенна страна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, Янков said:

Колкото и странно да звучи на някои хора, но моето мнение е че голямата грешка на на САЩ и ЕС е че не се опитаха да приобщят Русия към своите структури.

Само отбелязвам

Западът и САЩ всъщност не са единно цяло , и не винаги интересите им съвпадат
 

Е 2008-а   Германия и Франция се противопоставиха на  приемането на Украйна в НАТО (предложението беше на САЩ)

Меркел  и  Борисов (и после Орбан) пък помогнаха на Путин да "махнее" Украйна от картата на газовите доставки за Европа (е нашият случай е е малко по-различен  от германския, но последствията са аналогични)

 

Изолирана и без възможности и инструменти (и без членство в големия военен  съюз) , за  защита  и влияние Украйна се превърна в мишена 

Виждаме днешната ситуация.

 

Апропо

Голяма част от анализаторите посочваха, че Турски поток е политически проект ма Путин  за "шунтиране" на Украйна от трасето на газовите доставки за Европа   Имаше открита информация че газопроводът е икономически губещ за Газпром - себестойността му бе нарастнала три пъти спрямо проектната и не би се изплатил за периода си на експлоатация. 

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, nik1 said:

Голяма част от анализаторите посочваха, че Турски поток е политически проект ма Путин  за "шунтиране" на Украйна от трасето на газовите доставки за Европа   Имаше открита информация че газопроводът е икономически губещ за Газпром - себестойността му бе нарастнала три пъти спрямо проектната и не би се изплатил за периода си на експлоатация. 

Само да отбележа, без да се разпростирам, нищихме го в другата тема - тръбата през Украйна може да транспортира реверсивно азерски газ през Южен поток към Западна Европа, няма технически пречки това да се прави, освен количествата газ, доставени по нея.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...