Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 19 минути, Capitainofmarine said:

Не мога да не се съглася!

А как според тебе трябваше? Минаха осем години, защо през това време нито един европейски политик не притисна украинските политици да разследват убийците на майдана, убийците в Мариупол, подпалвачите в Одеса, грабителите, мародерите и убийците от националните батальони в Донбас. Да-а на двама или трима има условни присъди и домашен арест. Знаеш ли че Зеленски ги амнистира и ги изпрати да си събират бойните групи?!

Не знам. Ако знаех отговора на този въпрос, нямаше сега да дискутирам тук този въпрос, а може би щях да съм екстрасенс.

Проблемите са сложни и са заложени преди много години. Смятам, че ако руската дипломация бе проявила повече активност през тези 8 години, сега не би имало война. Съжалявам, но според мен Путин е също толкова виновен, колкото Зеленски, Байдън и Европейските лидери. Не трябваше да се стига дотук.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 9 минути, bulgaroid said:
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Къде бяхте когато изгориха стотици хора в профсъюзният дом в Одеса?

Жертвите са 42,не знам за какви стотици говориш? Там ще ни разкажеш ли какво беше или аз да обеснявам? Нали си обективен дай подробностите?

42, не 142. Все едно нищо.  Ампутиран ти е морала.  Моля ти се, не се крий зад ника Булгароид. Не си българин, нали?

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, bulgaroid said:

Преврат викаш? А има ли шанс да ни припомниш защо почна майдана? Или не си чувал? :ag: Нещо се случи ли се преди това или хората щото няма какво да правят излязоха на улицата? Дай да те видим колко си обективен?

 

Жертвите са 42,не знам за какви стотици говориш? Там ще ни разкажеш ли какво беше или аз да обеснявам? Нали си обективен дай подробностите?

 

Стотици! Нещо ни послъгваш. 7 загинали,а защо ?

Ами аз знам кой нападна тогава,ти знаеш ли ?Ихтамнет знаеш ли какво е? Стрелков ? Я да те видя?

 

Тука вече ни лъжеш,Украйна изплаща до ден днешен пенсии и плащания на Донбас. Путин викаш ги храни! Не ме карай да пиша дълги постове дето не са по темата.

 

:ag:я кажи заплатите колко са, и на колко месеца ги изплащат,затова е така.

 

Искаш ли разбивка колко са взели комунягите всеки път като се доберат до власта? Колко взеха миналата година знаеш ли? А защо? Кирето ни закопа с Радко заедно,колко пари взеха ?

 

Руснаците се изложиха ,много. Аз следя,вече ми е ясно,това е катастрофа.

А това с " Руснаците като валяк бавно се прдивижват и се стараят да не стрелят срещу обикновенни войници и срещу цивилни обекти." беше смешно,отиваш в телеграм или твитър и гледаш после ела ми разказвай кой какъв е. 

Честно казано за никой.  Не са ми никакви. нито едните нито другите, същото ми е мнение за всички народи по света,майната им. Нацисти, комунисти, не ми пука за тях.

Бързаше се и то много но се натресоха на засади,затова се позабавиха.Проблема е ,че руските воййници са наборници предимно и не искат да се бият а и не могат,затова е пълно с ОМОН,чеченци и от сорта,украйнците се бият ,това шокира руснците не очакваха. Дотука четох поста ти мързи ме .Ама като гледам си майстор на късия разказ.Браво.:ag:

Знаеш ли радвам се че не си българин а си само жалък булгароид. Не разбираш ли, иронията ти по страдащите все още хора в донбас, които 8 години бяха жертва на режима в украйна най-малкото е непристойно.

Аз го оценявам като много ниско. Впрочем от тебе не ми е неочакван, винаги така си постъпвал!

Смени си ника!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Димитър Йорданов said:

ОТ: Тантине, пак ли отантиняваш темите? Не може ли поне в една единтвена тема да ни пожали твоето експерно мнение и многословност? Поне в една, моля те. Знам вече, че разбираш от АБСОЛЮТНО ВСИЧКО, но поне за малко си почини и остави другите да си мерят сабите с думи, а ти просто чети. "Моля от сърце" (краднато лафче от фейса). 

ОТ. не се казва "отантиняване", а "Тантанизирине" на темите. И в настройки имаш опция за игнориране на определени членове на форума.. Повярвай ми, много помага. Знам го от личен опит.

Въпреки, че в някои теми пропускаш поне половината от постовете.

Редактирано от Янков
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Exhemus said:

42, не 142. Все едно нищо.  Ампутиран ти е морала.  Моля ти се, не се крий зад ника Булгароид. Не си българин, нали?

Ех ,още един "историк" и борец за правда, я да видим какво пише в случайно избрана статия https://www.dw.com/bg/досието-одеса-какво-се-случи-на-2-май-2014/a-18416412

ЯЯЯЯ гледай ти, 42 :ag: пак гледам ....пак 42:ag: я виж ти аз може нещо да бъркам?!

Разбира се че не съм,аз съм от бъдещето просто ви разказвам какво пише в нашите учебници в това бъдеще:ag: 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, nik1 said:

За всичко си  има начини за оправяне.., а изчадието Путин  реши да нападане когато вратите бяха широко отворени за преговори.

Има неща, които по принцип не трябва да се споменават в преговорите ;) 

След 12:46. Коментарът е преди инвазията.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Capitainofmarine said:

Знаеш ли радвам се че не си българин а си само жалък булгароид. Не разбираш ли, иронията ти по страдащите все още хора в донбас, които 8 години бяха жертва на режима в украйна най-малкото е непристойно.

Аз го оценявам като много ниско. Впрочем от тебе не ми е неочакван, винаги така си постъпвал!

Смени си ника!

Я глей как се промениха нещата:ag: Пък така непринудено си хортувахме! Толкова беше естествено и приятелски ! Вече ми липсва. Явно няма да ни разкажеш предисторията,неудобно е някак си:ag: Абе вие колко пари вземате да говорите глупости по форумите, дай да видя цените може и аз  да се хвана да пиша глупости? Ама защо ни лъжете не е ясно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 минути, Capitainofmarine said:

Бежанците идват в Европа. Чакай и в България украински неонацисти, обаче се чува че ще орежат плащанията на българските пропагандатори за да могат да плащат на украинските бежанци социални... 

 

Злобен и отмъстителен докрай...

Голяма прилика си с ботокса.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Янков said:

ОТ. не се казва "отантиняване", а "Тантанизирине" на темите. И в настройки имаш опция за игнориране на определени членове на форума.. Повярвай ми, много помага. Знам го от личен опит.

Въпреки, че в някои теми пропускаш поне половината от постовете.

ОТ: Именно за да не пропусна нещо важно или интересно не съм блокирал дори душко на времето. И на мен са ми интересни страшно много теми, но в повечето съм единствено читател. Позволявам си да участвам или коментирам само там където наистина мога да допринеса с нещо или да задам въпрос на някой знаещ много повече от мен по даден въпрос. Точно затова не мога да разбера Тантин и някои други, които пишат все едно са във фейсбук. Ей така да се отбележат. Ако исках да чета 1000 коментара от които 10 полезни щях да си вися там, не тук във форума. 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

Преврат викаш? А има ли шанс да ни припомниш защо почна майдана? Или не си чувал? :ag: Нещо салучи ли се преди това или хората щото няма акво да правят излязоха на улицата? Дай да те видим колко си обективан?

Той за себе си е обективен. Начинът на мислене на Путин е следния:

1- Хората не са фактор, те са тълпа, стадо животни. Ако първичните им нужди са задоволени, не могат и нямат право да искат нищо друго.
2- Малките държави не са фактор. Те не могат и нямат право да искат каквото и да е.
3- Единственият фактор са геополитическите играчи и всичко което става по света е по техен план и замисъл.

В тази мисловна матрица е съвсем "обективно"я и "логично" да се приеме, че майданът е работа на американците. 

Естествено в настоящата военно-хуманитарна операция, украинците се защитават не защото защитават родината, домовете и семействата си, а защото така са ги подкокоросали американците. Ако не бяха скапаните американци, военно-хуманитарната операция  по освобождението на украинците отдавна щеше да е приключила.

Та ако прекараш събитията през тази мисловната матрица от 1 до 3,  няма как да не стигнеш до същите "обективни" изводи.

 

 

  • Харесва ми! 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, bulgaroid said:

Ех ,още един "историк" и борец за правда, я да видим какво пише в случайно избрана статия https://www.dw.com/bg/досието-одеса-какво-се-случи-на-2-май-2014/a-18416412

ЯЯЯЯ гледай ти, 42 :ag: пак гледам ....пак 42:ag: я виж ти аз може нещо да бъркам?!

Разбира се че не съм,аз съм от бъдещето просто ви разказвам какво пише в нашите учебници в това бъдеще:ag: 

На тебе 42 човека изгорени живи са ти малко?

Ти си изрод в такъв случай!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Capitainofmarine said:

Атоме това са обсолютни глупости! 

Кое е глупост?
- Факт ли е, че Путин е агресор в Украйна - факт е.
- Факт ли е, че тази война не може да донесе каквито и да е ползи за Русия, а само вреди от всякакво естество. Човешки жертви и огромни икономически и морални вреди.
- Факт ли е, че Путин като някоя мутра-рекетьор заплашва света с ядрен удар? 

Ама викаш това не са факти, а глупости и американска пропаганда. Хайде отвори си очите и поне за малко се опитай да избягаш от путиновата мисловна матрица от 1 до 3.  Само за един кратък момент и сам ще се убедиш кое е глупост и кое реалност.
 

  • Харесва ми! 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

Той за себе си е обективен. Начинът на мислене на Путин е следния:

1- Хората не са фактор, те са тълпа, стадо животни. Ако първичните им нужди са задоволени, не могат и нямат право да искат нищо друго.
2- Малките държави не са фактор. Те не могат и нямат право да искат каквото и да е.
3- Единственият фактор са геополитическите играчи и всичко което става по света е по техен план и замисъл.

В тази мисловна матрица е съвсем "обективно"я и "логично" да се приеме, че майданът е работа на американците. 

Естествено в настоящата военно-хуманитарна операция, украинците се защитават не защото защитават родината, домовете и семействата си, а защото така са ги подкокоросали американците. Ако не бяха скапаните американци, военно-хуманитарната операция  по освобождението на украинците отдавна щеше да е приключила.

Та ако прекараш събитията през тази мисловната матрица от 1 до 3,  няма как да не стигнеш до същите "обективни" изводи.

Съгласен съм с теб, но с някои  важни добавки:

Начинът на мислене на Путин, Байдън и европейските лидери е следния:

Преди 6 минути, Atom said:

1- Хората не са фактор, те са тълпа, стадо животни. Ако първичните им нужди са задоволени, не могат и нямат право да искат нищо друго.
2- Малките държави не са фактор. Те не могат и нямат право да искат каквото и да е.
3- Единственият фактор са геополитическите играчи и всичко което става по света е по техен план и замисъл.

 

Преди 7 минути, Atom said:

В тази мисловна матрица е съвсем "обективно"я и "логично" да се приеме, че майданът е работа на американците.

Едва ли е тяхна работа, но го използваха в своя изгода.

Преди 8 минути, Atom said:

Естествено в настоящата военно-хуманитарна операция, украинците се защитават не защото защитават родината, домовете и семействата си, а защото така са ги подкокоросали американците. Ако не бяха скапаните американци, военно-хуманитарната операция  по освобождението на украинците отдавна щеше да е приключила.

Съгласен. Но какви са правата на тези украинци, които не са избрали да защитават родината, а предпочитат да избягат от войната. Защо Европа ги връща обратно на война? Дава ли им според теб, някакво право на мнение по въпроса?

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Atom said:

Той за себе си е обективен. Начинът на мислене на Путин е следния:

1- Хората не са фактор, те са тълпа, стадо животни. Ако първичните им нужди са задоволени, не могат и нямат право да искат нищо друго.
2- Малките държави не са фактор. Те не могат и нямат право да искат каквото и да е.
3- Единственият фактор са геополитическите играчи и всичко което става по света е по техен план и замисъл.

В тази мисловна матрица е съвсем "обективно"я и "логично" да се приеме, че майданът е работа на американците. 

Естествено в настоящата военно-хуманитарна операция, украинците се защитават не защото защитават родината, домовете и семействата си, а защото така са ги подкокоросали американците. Ако не бяха скапаните американци, военно-хуманитарната операция  по освобождението на украинците отдавна щеше да е приключила.

Та ако прекараш събитията през тази мисловната матрица от 1 до 3,  няма как да не стигнеш до същите "обективни" изводи.

 

 

Хайде бе жалки хорица разкажете ми на мене и на другите несведущи с какво се започна майдана и как се разви?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, Кухулин said:

Има неща, които по принцип не трябва да се споменават в преговорите ;) 

След 12:46. Коментарът е преди инвазията.

Е, говорихме за бандеровците. Нали това беше проблемът за решаване?


Иначе съм съгласен с теб,  Зеленски в този момент трябваше  да подхожда  по-разумно в публичните си изказвания..  

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

- Факт ли е, че Путин е агресор в Украйна - факт е.

Факт е.

Преди 2 минути, Atom said:

- Факт ли е, че тази война не може да донесе каквито и да е ползи за Русия, а само вреди от всякакво естество. Човешки жертви и огромни икономически и морални вреди.

Не е факт. Лавров днес обяви, че иска оттегляне на определени оръжия за масово унищожаване на хора, от определени страни в Европа.

Преди 4 минути, Atom said:

- Факт ли е, че Путин като някоя мутра-рекетьор заплашва света с ядрен удар?

Факт е. Също и както САЩ го направи при кубинската криза. Каква е разликата?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Янков said:

Съгласен. Но какви са правата на тези украинци, които не са избрали да защитават родината, а предпочитат да избягат от войната. Защо Европа ги връща обратно на война? Дава ли им според теб, някакво право на мнение по въпроса?

Европа не ги връща. Връщат ги от границата украинските властти.  Възрастта 18-60 г. са годни за военна служба, има заповед от Зеленски. Война е.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Capitainofmarine said:

На тебе 42 човека изгорени живи са ти малко?

Ти си изрод в такъв случай!

Не но констатирам твоята как да кажа...необективност. И забрави за предисторията за стрелбата по хората убийствата или това не е интересно? Или за пръв път чуваш? Кой стреля по хората ще кажеш ли? Всеки път ти давам шанс да кажеш истината и всеки път се проваляш.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Atom said:

Кое е глупост?
- Факт ли е, че Путин е агресор в Украйна - факт е.
- Факт ли е, че тази война не може да донесе каквито и да е ползи за Русия, а само вреди от всякакво естество. Човешки жертви и огромни икономически и морални вреди.
- Факт ли е, че Путин като някоя мутра-рекетьор заплашва света с ядрен удар? 

Ама викаш това не са факти, а глупости и американска пропаганда. Хайде отвори си очите и поне за малко се опитай да избягаш от путиновата мисловна матрица от 1 до 3.  Само за един кратък момент и сам ще се убедиш кое е глупост и кое реалност.
 

Русия е пътник,тя и без войната беше но сега се ускориха нещата,това е простата истина, аз много съжалвам, за тях но е така. Доката не преживеят катастрофа от ранга на нашите няма да се осъзнаят. Това е истината. Надявам да се да оцелеят или поне без много големи загуби,но едва ли,Китай чака.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Янков said:

Лавров днес обяви, че иска оттегляне на определени оръжия за масово унищожаване на хора, от определени страни в Европа.

Не стават така нещата, с искане. Дълги години се водеха преговори за контрола на тези оръжия, и дълги години тоя контрол беше в сила. Сега изтекоха част от договорите, но пак само с искане не стават нещата. Просто в момента Русия иска да каже нещо, за да не излезе че няма идея какво става.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Янков said:

Факт е. Също и както САЩ го направи при кубинската криза. Каква е разликата?

Разликата е огромна. Това, че тогава се е разминало, не означава, че ще се размине и сега. Ние с теб и всички останали живеем тук и сега, а не във времената на кубинската криза.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, Янков said:

Съгласен съм с теб, но с някои  важни добавки:

Начинът на мислене на Путин, Байдън и европейските лидери е следния:1- Хората не са фактор, те са тълпа, стадо животни. Ако първичните им нужди са задоволени, не могат и нямат право да искат нищо друго.
2- Малките държави не са фактор. Те не могат и нямат право да искат каквото и да е.
3- Единственият фактор са геополитическите играчи и всичко което става по света е по техен план и замисъл.

Напълно вярно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Кое е глупост?
- Факт ли е, че Путин е агресор в Украйна - факт е.
- Факт ли е, че тази война не може да донесе каквито и да е ползи за Русия, а само вреди от всякакво естество. Човешки жертви и огромни икономически и морални вреди.
- Факт ли е, че Путин като някоя мутра-рекетьор заплашва света с ядрен удар? 

Ама викаш това не са факти, а глупости и американска пропаганда. Хайде отвори си очите и поне за малко се опитай да избягаш от путиновата мисловна матрица от 1 до 3.  Само за един кратък момент и сам ще се убедиш кое е глупост и кое реалност.
 

Да той се явява агресор в Украйна за управляващите там, нека видим края на войната и ще разберем дали и за народа е такъв.

Понеже не познаваш руснаците, да те не харесват Путин, но в случая не става въпрос за икономическите жертви а за нещо друго което ти никога няма да разбереш, простичко ще ти гокажа с думите на Лили Иванова " не всичко е пари". Но продаващите са за пари не могат да го разберат.

Факт е че заплашва с ответен удар да-а-а заплашва. Каза си го направо... "попробуйте вмешатса, вы что с Росии хотите воевать" 

Не знам за путинска матрица, истина е че не го харесвам и че го смятам за предател, винаги съм го казвал.

Не ще забравя когато каза през 2014 година "хочу увидеть те которые будут стрелят в руский народ в Донбасе" и не си мръдна пръста тогава. А хората правеха живи вериги срещу танкове беемпета и бронетранспортьори с голи ръце, правеха мирни митинги демонстрации и референдуми. за което ги колеха като пилета. Знаеш ли че в Мариупол пуснаха от колонията за изтърпяване на наказания за лица с тежки присъди всички рецидивисти и на 9 май им дадоха оръжие и ги пуснаха в Мариупол с команда "фас". Знаеш ли политикане, аз там спасявах тъста си на 75 тогава искаха да го бият защото маршируваше с ветераните на СА. Аз изнасях от болница приятел с прерязано гърло, прерязали му гърлото и го оставили в локва кръв а той затиснал гърлото си и на своите си два крака се добрал до такси... Жив е днес защото успях да го изнеса от болница изпреварвайки на пет минути патрулка с полицаи и рецидивисти заедно дошли да го довършват. Той моя приятел бивш полицай от криминална. Как ти е?

Май си от една категорията на онзи с небългарският ник, опериран от морал. 

Жалък си!

Айде и на теб много здраве, става ми дълъг списъка от хора на които не казвам добър ден!

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, bulgaroid said:

Русия е пътник,тя и без войната беше но сега се ускориха нещата,това е простата истина, аз много съжалвам, за тях но е така. Доката не преживеят катастрофа от ранга на нашите няма да се осъзнаят. Това е истината. Надявам да се да оцелеят или поне без много големи загуби,но едва ли,Китай чака.

Искати се ама няма да стане 😁

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...