Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Реално огъня не е спирал нито за момент. Но както и да го погледнеш, под огъня може само капитулация да се подписва. Тогава обаче преговорите са безсмислени, докато сега все пак се говори за такива. Утре ще разберем какво ще се случи, макар че аз съм силно скептичен. Но сега за капитулация не става дума, за признаване на Крим към Русия - хептен.

Според мен Лукашенко ще измисли нещо. Усещам, че това е неговия момент :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 часа, Sekynda_69 said:

https://www.vesti.bg/bulgaria/biznesyt-u-nas-e-gotov-da-osiguri-rabota-na-200-hil.-ukrainci-6138933

Ако това се случи, няма да е добре за Българските безработни.

Според мен ще е точно обратното - ще е добре. Ще живне още икономиката, тези украинци за разлика от мнозина български безделници ще имат много по-голям стимул да се научат и да работят, което от една страна ще изхвърли някои лентяи ходещи заради едната заплата и скатаващи по цял ден, от друга ще подтикне една маса мързеливци да започнат наистина да работят, а не само да симулират работа. Погледни на колко много места няма нормални и свестни работници, текучеството е голямо, хората искащи да започнат работа са по-зле от някои неграмотни цигани ( а в същото време се оплакват, че са се преработили и парите били малко ).
 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Според мен Лукашенко ще измисли нещо. Усещам, че това е неговия момент

Недей така. Той е бита карта. Още повече, че цел ден се носят слухове, че беларуската армия е на границата и се кани да помогне на руснаците.  Никой не го брои за фактор. Той и Зеленски не искаше предните преговори в Гомел да бъдат, защото част от ракетите дойдоха от Беларус.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, Garabadouble said:

Майтапът настрана.Регистриран съм в този форум от 2009г.От тогава го чета е еджневно.През годините съм си изградил някаква своя представа за участниците.Много неща съм научил от тук,но това ,че има членове,които могат да оправдаят тази агресия е възмутително.Винаги ще си останем същата кочина.Мозъкът на българина е смачкан от руският ботуш,също както този на македонеца от сръбският.Щетите са непоправими.Утре ще има сеир на Шипка.Срам!

То майтап няма.

Аз винаги търся информация, да съм максимално безпристрастен. Всичко е пределно ясно на всички, но никой не го споменава.

Вина имат Русия, Украйна и САЩ. 

Ако украинците не избиваха хората на изток, и не им даваха по милион дневно да финансират неонацистките батальони, вероятно нямаше да са виновни. Ако САЩ, не ги даваха тези милиони също. Както и ако не бяха започнали НАТО бази в страна, която дори не е приета, както и биолаборатории. Наскоро унищожихажа 50 такива обекта в Украйна.

А Русия в никакъв случай не биваше да нахлува. Можеше да влезе в Донецк и да извади кирливите ризи. Но явно имат споразумение, да не го прави и нахлу. А и спретна управници на новите области. Болшой театър в действие.

А САЩ винаги това са искали, да има война и да продават оръжие, както и руснаците сами да се избиват. Още след вземане на поста от Байдън тук написахме платформата му. Която е точно тази. Целият СОЦ блок на бойна нога. Няма нищо тайно, за никой от нас.

А за по-сигурно затвориха Босфора, за да не влезе НАТО въпреки, че НАТО е и вътре в Черно море. Поне от Румъния, България и Турция. Сега има оправдание, че не помагат, поне на американският флот.

Всички действия са само и само след затоплените отношения на Германия и Русия, да не се случи споразумение между ЕС и Русия и САЩ да станат отново прерия. Русия дори пожелаха да влязат в НАТО.

Докато се бореха за независимост от Европа, САЩ сега се борят за зависимост на Европа, но от тях.

За това в целият конфликт.

Сега върнаха нещата от времето на студената война, но с други краски.

В мръсната игра, чисто няма.

После може и пак мир да има и разоръжаване, особенно за да се намали цената на горивата и метала. Докато не се сближи Русия с Европа и Сначала.

Лошото е, че нашият Нефтохим работи с техен нефт, ползваме донбаски въглища, всички налични самолети с тяхна поддръжка, АЕЦ с ядрено гориво и сме доста вързани. И нито една стъпка за реална независимост.

Най-потърпевши сме от всички в НАТО. А половината свят, не обявява санкции на Русия.

Дори цар Борис не е заявявал толкова твърда позиция.

...

А на всички, които не им се празнува 3 ти март от освобождението, тогава празнувайте 3 ти март от победата, срещу Русия. Берст-литовски мирен договор от 1918г. Пак е на 3 ти март.

 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кухулин said:

Ооо, ти нямаш идея за каква лисица става дума :D Само седи и гледай шоуто

Аз шоуто му го гледам поне трета година, от 2019. В момента без пари от Путин той е безсилен, а тея пари с тая война съвсем ще секнат.

Преди 3 минути, gmladenov said:

Ами нали точно това е целта на войната.

Не бързай. Това е само мечтата на Путин. Войната се води от две страни в момента.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преговорите изглежда са само манипулации за прегрупиране и преместване на въоръжените групи. Реално никакво преговаряне няма. 

Украйна ще я изпепелят, ще я превърнат в Сирия.  Руснаците са на път да си тестват целия запас от конвенционални оръжия, а вероятно имат в предостатъчно . Украинските градове в скоро време ще са без ток, вода, храна и комуникации. 

Особено зависи от Киев. Като гледам бомбардировките от ден на ден ще се ожесточават. Американците и НАТО ще нахъсват Зелински за крайна съпротива и борба до последно. (Световния капитализъм има интерес да отстрани и премахне Путин и Русия като независими играчи).

Украйна в момента е нещо като инвестиция, капан, троянски кон.  Целта на световния капитализъм естествено са богатствата и ресурсите на Русия, и най-вече принуждаването Русия да играе по правилата на световния капитализъм и империализъм.

А де-факто Русия е империя.

Русия е последната колониална империя, незасегната от разпада на колониализма от миналия век.

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 минути, tantin said:

 

Русия е последната колониална империя, незасегната от разпада на колониализма от миналия век.

 

САЩ също са колониална империя. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, miroki said:

Вина имат Русия, Украйна и САЩ. 

...

А Русия в никакъв случай не биваше да нахлува.

Точно. Никой не оравдава/подкрепя войната ... но нека не се лъжем какво става.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, tantin said:

Украйна ще я изпепелят, ще я превърнат в Сирия.

Натам са тръгнали нещата. Украинците трябва да се осъзнаят, иначе нищо добро не ги чака. САЩ просто вият в оргазъм на тоя етап. Между другото, Китай също.

Първи клип с "издевателства" над украински пленници. Определено има промяна в политиката през последните 24 часа.

https://t.me/vorposte/14757

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, tantin said:

Целта на световния капитализъм

Абе хора, стига с тези мегаломански геополитически обяснения.  Писна ми да гледам американците това, германците онова, пък китайците третото.  Нещата поне в този случай са елементарни. Имаме две воюващи страни - Путин и Украйна. Първо се гледат причините, мотивите и целите на всяка една от воюващите страни. Чак след това и то само ако е нужно или като допълнителна информация, могат да се търсят мотивите и целите на останалите глобални играчи. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, Димитър Йорданов said:

Според мен ще е точно обратното - ще е добре. Ще живне още икономиката, тези украинци за разлика от мнозина български безделници ще имат много по-голям стимул да не научат и да работят, което от една страна ще изхвърли някои лентяи ходещи заради едната заплата и скатаващи по цял ден, от друга ще подтикне една маса мързеливци да започнат наистина да работят, а не само да симулират работа. Погледни на колко много места няма нормални и свестни работници, текучеството е голямо, хората искащи да започнат работа са по-зле от някои неграмотни цигани ( а в същото време се оплакват, че са се преработили и парите били малко ). 
 

Ти сигурно не си вадиш хляба с къртовски труд, че расъждаваш така. То че в България има айлази които нищо не работят а взимат пари на разни длъжности, бол, но има и много безработни от съкратено производство, или такива по здравословни причини които ще трябва да са безработни много дълго време, защото някакви украинци дошли тук и заели и без друго малкото работни места. Виж ако им измислят работа в сферата на социала добре, но фирмите в българия работят малко защото изнасят малко, отам и работници наемат малко, та с тези украинци хептен. А и не виждам как Украинците ще ни учат на работа, май не са толкова работолюбиви, щом голяма част от тях са се занимавали с разни далавери, незаконни търговии и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, miroki said:

То майтап няма.

Аз винаги търся информация, да съм максимално безпристрастен. Всичко е пределно ясно на всички, но никой не го споменава.

Вина имат Русия, Украйна и САЩ. 

Ако украинците не избиваха хората на изток, и не им даваха по милион дневно да финансират неонацистките батальони, вероятно нямаше да са виновни. Ако САЩ, не ги даваха тези милиони също. Както и ако не бяха започнали НАТО бази в страна, която дори не е приета, както и биолаборатории. Наскоро унищожихажа 50 такива обекта в Украйна.

А Русия в никакъв случай не биваше да нахлува. Можеше да влезе в Донецк и да извади кирливите ризи. Но явно имат споразумение, да не го прави и нахлу. А и спретна управници на новите области. Болшой театър в действие.

А САЩ винаги това са искали, да има война и да продават оръжие, както и руснаците сами да се избиват. Още след вземане на поста от Байдън тук написахме платформата му. Която е точно тази. Целият СОЦ блок на бойна нога. Няма нищо тайно, за никой от нас.

А за по-сигурно затвориха Босфора, за да не влезе НАТО въпреки, че НАТО е и вътре в Черно море. Поне от Румъния, България и Турция. Сега има оправдание, че не помагат, поне на американският флот.

Всички действия са само и само след затоплените отношения на Германия и Русия, да не се случи споразумение между ЕС и Русия и САЩ да станат отново прерия. Русия дори пожелаха да влязат в НАТО.

Докато се бореха за независимост от Европа, САЩ сега се борят за зависимост на Европа, но от тях.

За това в целият конфликт.

Сега върнаха нещата от времето на студената война, но с други краски.

В мръсната игра, чисто няма.

После може и пак мир да има и разоръжаване, особенно за да се намали цената на горивата и метала. Докато не се сближи Русия с Европа и Сначала.

Лошото е, че нашият Нефтохим работи с техен нефт, ползваме донбаски въглища, всички налични самолети с тяхна поддръжка, АЕЦ с ядрено гориво и сме доста вързани. И нито една стъпка за реална независимост.

Най-потърпевши сме от всички в НАТО. А половината свят, не обявява санкции на Русия.

Дори цар Борис не е заявявал толкова твърда позиция.

...

А на всички, които не им се празнува 3 ти март от освобождението, тогава празнувайте 3 ти март от победата, срещу Русия. Берст-литовски мирен договор от 1918г. Пак е на 3 ти март.

 

Браво, точно в 10 ката , за разлика от някои тролове тук.😉

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Last roman said:

САЩ също са колониална империя. ;)

 

Все пак САЩ са столица на световния Капитализъм , финансово ядро, център на борсите. И естествено в САЩ е концентрирано сега ядрото на еврейските капитали.

А какво има в Русия :  гори,нефт и газ. Слаби закони, никаква сигурност за инвестиции, корупция, безнаказаност, произвол .

Голяма част от руските олигарси НЕ СА етнически руснаци. Още от времето на Елцин богатствата на Русия са под контрол на една шепа избрани приятели, приближени на президента.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 22 минути, scaner said:

Не бързай. Това е само мечтата на Путин. Войната се води от две страни в момента.

Какво очакваш, че една смотана Украйна да победи най голямата военна сила в момента. Това само фантазиори могат да си го представят.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Atom said:

Абе хора, стига с тези мегаломански геополитически обяснения.  Писна ми да гледам американците това, германците онова, пък китайците третото.  Нещата поне в този случай са елементарни. Имаме две воюващи страни - Путин и Украйна. Първо се гледат причините, мотивите и целите на всяка една от воюващите страни. Чак след това и то само ако е нужно или като допълнителна информация, могат да се търсят мотивите и целите на останалите глобални играчи. 

Спомни си какво стана преди 1 месец. Американците доставиха на Украйна джавелини и подобни оръжия. Обучиха укр.спецслужби как да ги ползват. Разработиха някакви схеми , оттренираха нещо и загадъчно бързо се "оттеглиха". Изпариха се американците за няма и седмица.

После се почна със загадъчната паника "Руснаците идват"". 

И сега както виждаме разработките за това нахлуване са още от Януари. 

Така че ЦРУ, американците и политическото ръководство на САЩ са последните изненадани, след като те извършиха толкова много предварителни ходове и подготовка.  Украйна без подкрепа от САЩ щеше да е като индиянците с лъкове и копия. Или като талибаните без 'Стингър".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Atom said:

Почему переговоры Москвы и Киева закончатся безрезультатно? Мнение экс-главы МИД России Козырева

 

 

Изпревари ме ти, изпревари ме, докато аз си изгледам канала и да се наканя... :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 12 минути, Sekynda_69 said:

Какво очакваш, че една смотана Украйна да победи най голямата военна сила в момента. Това само фантазиори могат да си го представят.

Е не знаех че воюват със САЩ.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Sekynda_69 said:

Какво очакваш, че една смотана Украйна да победи най голямата военна сила в момента. Това само фантазиори могат да си го представят.

Ти не виждаш какво се случва изобщо, само рипаш.

Ей на, руснаците са влезли в Херсон. И никаква помощ от населението не получават. Населението в пререкания с тях, по улиците, развява украински флагове. Не могат да наложат властта си над града, администрацията отказва да се подчинява, независимо че са го превзели. И не само в Херсон е така. Само две малки селища кметовете са се съгласили на сътрудничество. Ако продължава така, ще е големият цирк.

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, miroki said:

То майтап няма.

Аз винаги търся информация, да съм максимално безпристрастен. Всичко е пределно ясно на всички, но никой не го споменава.

Вина имат Русия, Украйна и САЩ. 

Ако украинците не избиваха хората на изток, и не им даваха по милион дневно да финансират неонацистките батальони, вероятно нямаше да са виновни. Ако САЩ, не ги даваха тези милиони също. Както и ако не бяха започнали НАТО бази в страна, която дори не е приета, както и биолаборатории. Наскоро унищожихажа 50 такива обекта в Украйна.

А Русия в никакъв случай не биваше да нахлува. Можеше да влезе в Донецк и да извади кирливите ризи. Но явно имат споразумение, да не го прави и нахлу. А и спретна управници на новите области. Болшой театър в действие.

А САЩ винаги това са искали, да има война и да продават оръжие, както и руснаците сами да се избиват. Още след вземане на поста от Байдън тук написахме платформата му. Която е точно тази. Целият СОЦ блок на бойна нога. Няма нищо тайно, за никой от нас.

А за по-сигурно затвориха Босфора, за да не влезе НАТО въпреки, че НАТО е и вътре в Черно море. Поне от Румъния, България и Турция. Сега има оправдание, че не помагат, поне на американският флот.

Всички действия са само и само след затоплените отношения на Германия и Русия, да не се случи споразумение между ЕС и Русия и САЩ да станат отново прерия. Русия дори пожелаха да влязат в НАТО.

Докато се бореха за независимост от Европа, САЩ сега се борят за зависимост на Европа, но от тях.

За това в целият конфликт.

Сега върнаха нещата от времето на студената война, но с други краски.

В мръсната игра, чисто няма.

После може и пак мир да има и разоръжаване, особенно за да се намали цената на горивата и метала. Докато не се сближи Русия с Европа и Сначала.

Лошото е, че нашият Нефтохим работи с техен нефт, ползваме донбаски въглища, всички налични самолети с тяхна поддръжка, АЕЦ с ядрено гориво и сме доста вързани. И нито една стъпка за реална независимост.

Най-потърпевши сме от всички в НАТО. А половината свят, не обявява санкции на Русия.

Дори цар Борис не е заявявал толкова твърда позиция.

...

А на всички, които не им се празнува 3 ти март от освобождението, тогава празнувайте 3 ти март от победата, срещу Русия. Берст-литовски мирен договор от 1918г. Пак е на 3 ти март.

 

Какво право има тази свременна реинкарнация на персийска сатрапия да определя правилата.Ако не се лъжа,тя загуби студената война?Има си законни методи,но какво тук значи международното право.Това ,че САЩ и Украйна имат вина не е никакво оправдание за инвазия.Ако бяха спрели до Донецк и Луганск ,бих приел друго мнение,но това е скандално.Няма как да има нова Ялта.Никой не ги бръсне за слива освен Еритрея, Беларус, Северна Корея, Сирия

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, scaner said:

Ти не виждаш какво се случва изобщо, само рипаш.

Ей на, руснаците са влезли в Херсон. И никаква помощ от населението не получават. Населението в пререкания с тях, по улиците, развява украински флагове. Не могат да наложат властта си над града, администрацията отказва да се подчинява, независимо че са го превзели. И не само в Херсон е така. Само две малки селища кметовете са се съгласили на сътрудничество. Ако продължава така, ще е големият цирк.

Като ги изолират и вземат да мрат от глад, ще се предадат, по патриотичните ще ги избият, връщане назад няма, то и без друго и ако спре войната русия пак ще е в изолация, даже още по зле, ще рухне. Връщане на зад няма Украйна е обречена. Не дай си боже да се намеси военно и НАТО, направо 3 световна.

  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...