Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отразят санкциите на Русия и как на останалия свят?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 38 минути, Exhemus said:

То не бе квичене, как ще се разпадне Русия. Кой ще се разпадне бе?

Голям залък хапни, голяма дума не казвай.

Ако украинците продължават ефективната си съпротива срещу руснаците, много скоро
(може би дори до месец), руската армия ще е сериозно обезкървена.

В същото време санкциите и икономическата изолация на Русия сериозно ще подкопаят
руската икономика. Някои дори прогнозират пълен колапс на икономиката.

Без силна армия и без пари, Путин е пътник.

Ако те интересува, погледни видеото, което Атом е пуснал горе. Интервюираният е руски
физик от Новосибирск, понастоящем живеещ в САЩ. Той самият е убеден, че Москва използва
Сибир като колония. Със сигурност не е единственият с подобна нагласа.

Падне ли Путин от власт, ще последва пренареждане на политическия ред в Русия.
Вижда се до какво доведе абсолютната власт на Путин и не вярвам това да се повтори.

Доскоро и аз не вярвах, че Русия може да се разпадне ... но това в същност е реална
възможност, предвид случващото се.

Много е възможно един ден историците да пишат, че Путин временно е стабилизирал
Русия след разпадане на Съвесткия съюз ... но след войната с Украйна самата Русия
не е удържала на вътрешните напрежения и се е разпаднала.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 27 минути, Exhemus said:

Очертава се да сме само ние. Големите - Германия и др. ще се отсърдят за броени седмици, а Путин ще им прости само на тях, защото са взаимно зависими.  Палета като нас ще бъдат ритнати и от изток и от запад.

Не схвана ли, че Путин обяви война на НАТО и колективния запад. Забрави ли, че се разменяха писма, поставяха се ултиматуми, имаше отговори и отговори на отговорите.   В цялата тази работа Украйна я нямаше никаква. Беше обект, а не субект по отношение на всичко.

За добро или зло, България е член и на НАТО и на ЕС. При това не става въпрос дали това е правилно или неправилно, а просто, че това е ФАКТ. Следователно България  е част от т.н. "колективен запад" или поне е такава в очите на Путин. Т.е. ние сме страна в тази война, а не кибик - страничен наблюдател. 

Не се очертава нещата да се урегулират зя няколко седмици. Напротив, сигналите които идват от двата центъра на запада - САЩ и ЕС намекват, че по-скоро се очертава дълъг период на несигурност от всяко естество - икономическа, военна, кибер и т.н.

Виж например прогнозата на  Кръстев - "Започва една нова история. Отмина времето на нежната сила. Силни занапред ще бъдат само онези общества, които могат да издържат на болка." - https://www.dw.com/bg/иван-кръстев-мирният-ред-в-европа-си-отива-идва-нова-ера/a-61040143

Това е положението - свиквай да издържаш на болка. Ако не ти харесва, може да се присъединиш към Възраждане и да подемете кампания за излизане от ЕС и НАТО.   При успех обаче болката няма да е по-малка, а напротив  - по-голяма, защото тогава наистина ще станем боксова круша и за запада и за Русия.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, gmladenov said:

Голям залък хапни, голяма дума не казвай.

Ако украинците продължават ефективната си съпротива срещу руснаците, много скоро
(може би дори до месец), руската армия ще е сериозно обезкървена.

В същото време санкциите и икономическата изолация на Русия сериозно ще подкопаят
руската икономика. Някои дори прогнозират пълен колапс на икономиката.

Без силна армия и без пари, Путин е пътник.

Ако те интересува, погледни видеото, което Атом е пуснал горе. Интервюираният е руски
физик от Новосибирск, понастоящем живеещ в САЩ. Той самият е убеден, че Москва използва
Сибир като колония. Със сигурност не е единственият с подобна нагласа.

Падне ли Путин от власт, ще последва пренареждане на политическия ред в Русия.
Вижда се до какво доведе абсолютната власт на Путин и не вярвам това да се повтори.

Доскоро и аз не вярвах, че Русия може да се разпадне ... но това в същност е реална
възможност, предвид случващото се.

Много е възможно един ден историците да пишат, че Путин временно е стабилизирал
Русия след разпадане на Съвесткия съюз ... но след войната с Украйна самата Русия
не е удържала на вътрешните напрежения и се е разпаднала.

Ако Русия ще се разпада, то няма да е заради Путин, а въпреки Путин.

Пропускате какво наследство получи той и как възроди империята от нищото.

Засега Русия е в ремисия, не е излекувана. Мерките на Путин са правилни, но той не може да

огрее навсякъде и няма компетенции за всичко. И още не е намерил комплексна личност като себе си,

за да предаде властта.  

 Руският народ живна и вкуси от цивилизацията, но това може да се окаже капанът на цивилизацията.

Освен това има метастази, кито тепърва ще се разрастват. 

При тоя външен натиск, не го облазявам.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Exhemus said:

Мерките на Путин са правилни, но той не може да
огрее навсякъде и няма компетенции за всичко. И още не е намерил комплексна личност като себе си,
за да предаде властта.  
 

Хайде моля ти се! Отвори си очите: Путин е едно подло диктаторче, което манипулира всички наред. 

Какъв беше този цирк с изборите през 2008 с Медведев? Заобиколиха конституцията и никой нищо
не им каза. Сега пък промени конституцията, за да си осигури доживотна власт.

Не ми казвай, че след такива манипулации ти смяташ, че той е добър държавник.
Въобще пък да не говорим за Украйна.

Путин е диктатор, който ще завърши като себеподобните си: разстелян като куче на улицата.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

Но не знам колко процента от цената

Другото е 100% въздух. Лошото е е че и калиевите торове са монопол на руснаците, а и катализаторите за много промишлени хим. процеси.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Atom said:

Не схвана ли, че Путин обяви война на НАТО и колективния запад. Забрави ли, че се разменяха писма, поставяха се ултиматуми, имаше отговори и отговори на отговорите.   В цялата тази работа Украйна я нямаше никаква. Беше обект, а не субект по отношение на всичко.

За добро или зло, България е член и на НАТО и на ЕС. При това не става въпрос дали това е правилно или неправилно, а просто, че това е ФАКТ. Следователно България  е част от т.н. "колективен запад" или поне е такава в очите на Путин. Т.е. ние сме страна в тази война, а не кибик - страничен наблюдател. 

Не се очертава нещата да се урегулират зя няколко седмици. Напротив, сигналите които идват от двата центъра на запада - САЩ и ЕС намекват, че по-скоро се очертава дълъг период на несигурност от всяко естество - икономическа, военна, кибер и т.н.

Виж например прогнозата на  Кръстев - "Започва една нова история. Отмина времето на нежната сила. Силни занапред ще бъдат само онези общества, които могат да издържат на болка." - https://www.dw.com/bg/иван-кръстев-мирният-ред-в-европа-си-отива-идва-нова-ера/a-61040143

Това е положението - свиквай да издържаш на болка. Ако не ти харесва, може да се присъединиш към Възраждане и да подемете кампания за излизане от ЕС и НАТО.   При успех обаче болката няма да е по-малка, а напротив  - по-голяма, защото тогава наистина ще станем боксова круша и за запада и за Русия.

Харесех поста ти заради някои части от анализа. Но този Кръстев или лъже като разпран, или сам си вярва на фантасмагориите си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Atom said:

Виж например прогнозата на  Кръстев - "Започва една нова история. Отмина времето на нежната сила. Силни занапред ще бъдат само онези общества, които могат да издържат на болка." - https://www.dw.com/bg/иван-кръстев-мирният-ред-в-европа-си-отива-идва-нова-ера/a-61040143

Именно. Засега на болка може да издържа само Русия.  САЩ санкции, но за петрола и газта - специален режим да не ни боли и нас /тях де/. Германия се превива и търси вратичка в САЩ-правилата за да се измъкне.  Зелената илономика в текущото състояние е игра на зарове - не съществуват технологии да я направят устойчива.   

Европа, че и САЩ в момента нямат грам лека промишленост.  Ако се разсъхат работите с Китай и Индия, ще ходим голи и боси и ще мрем без лекарства. /Всички мръсни производства /но крайно необходими са или в Китай или в Индия//

Базови химикали изчезнаха. Ако не сте го разбрали, скоро ще го разберете.

   

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Янков said:

части от анализа

Тук не става въпрос за "колективният запад" , защото по две причини токова животно няма. Има САЩ и "партньори"(англосакси) както и марионетки. Освен това сега има временен ситуационен мир между неолибералният(финансовия) капитал и индустриалният сектор. Общият им враг е многополюсният модел, за място в който претендират Китай и Русия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Янков said:

Но този Кръстев или лъже като разпран, или сам си вярва на фантасмагориите си

Не  подценявай това което идва от него. Кръстев е нещо като официален говорител на "колективния запад"  за политики и събития в източна Европа.  Много от нещата за пръв път се съобщават именно чрез него.  Цитират го всички влиятелни медии и в САЩ и в Европа. Статията която цитирах не е предназначена за българите, а за германците и първоначално е публикувана в Die Zeit. Българската секция на Дойче веле само я ретранслира до нас. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да продължа.

Западните експлоататорски общества ще бъдат ударени не по-малко от собствените си санкции.

Жизнения стандарт на тяхното население неминуемо ще падне, а какво ще последва?

Гражданска война в САЩ и завземане на Европа от емигрантските пълчища.

Путин може и да ги надживее.  :)

пс. Всички химически концерни нямат и един завод на собствена територия. Само фабрики за разфасовки.

Целият букет от химически производи :  пластмаси, текстилни влакна, бои, лекарствени прекурсори  лежи върху  малък брой мръсни производства. Те са в Индия, а някои по-фини и особено съществени са в Китай. тези производи са тясно свързани с цената на петрола и газа. Индия и Китай нямат такава гъвкавост в доставките. Какво правим?

Редактирано от Exhemus
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Exhemus said:

Да продължа.

Западните експлоататорски общества ще бъдат ударени не по-малко от собствените си санкции.

Жизнения стандарт на тяхното население неминуемо ще падне, а какво ще последва?

Гражданска война в САЩ и завземане на Европа от емигрантските пълчища.

Путин може и да ги надживее.  :)

Това пак няма да  е довод срещу неистовото желание на много колеги-камикадзе тук, да видят Русия "размазана" от санкциите... :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Exhemus said:

Жизнения стандарт на тяхното население неминуемо ще падне?

 

Тези неща и без това са неизбежни и Путин няма отношение по този въпрос.  В случая по-скоро Путин прави услуга на запада и благодарение на него има консолидация.  Просто сега процесите ще се ускорят и спадът на жизнения стандарт и трансформацията на обществото ще се приемат с една идея по-лесно. Всичко това ще се обясни с войната и естествено ще се пише на сметката на Путин. 

Що се отнася до Путин, той наистина закопава Русия.  Без войната пак щеше да го направи, но по-бавно.

Въобще първо трябва да се гледат вътрешните проблеми и какво става вътре в дадено общество. Едва след това може да се гледа геополитиката. Да се гледа първо геополитиката е все едно да слагаш каруцата пред магарето. 

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Atom said:

Не  подценявай това което идва от него. Кръстев е нещо като официален говорител на "колективния запад"  за политики и събития в източна Европа.  Много от нещата за пръв път се съобщават именно чрез него.  Цитират го всички влиятелни медии и в САЩ и в Европа. Статията която цитирах не е предназначена за българите, а за германците и първоначално е публикувана в Die Zeit. Българската секция на Дойче веле само я ретранслира до нас. 

Колегата правилно казва, че тоя лъже. Аз бих добавил лицемерно при това. Точно путинските пропагандисти изтъкват като довод насилствената "демократизация" чрез военната машина на САЩ през последните 30 год. Другото са финансовите лостове на принуда. За никакви "общоевропейски" или "евроатлантически" ценности не иде реч. Всичко опира до контрол над пазарите и технологиите. Истина е обаче, че това са последните издихания на международните организации. Важният момент е, къде ще се окажем ние след новата Ялта за Европа.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Що се отнася до Путин, той наистина закопава Русия.  Без войната пак щеше да го направи, но по-бавно.

Без войната щяха да го гътнат за 1 месец и после не ми се мисли...

Толкова късогледи! Въпросът преди 2 седмици беше живот или смърт за Путин и Русия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Atom said:

Не  подценявай това което идва от него. Кръстев е нещо като официален говорител на "колективния запад"  за политики и събития в източна Европа.  Много от нещата за пръв път се съобщават именно чрез него.  Цитират го всички влиятелни медии и в САЩ и в Европа. Статията която цитирах не е предназначена за българите, а за германците и първоначално е публикувана в Die Zeit. Българската секция на Дойче веле само я ретранслира до нас. 

Изобщо не подценявам западната пропаганда. Моралните и етични норми за които той говори, са за употреба от гражданите. Лидерите на държавите като Путин, Байдън и европеските лидери, не изповядват тези морални ценности, за които той или те  говорят. За тях те са само реклама пред обществото. Ние сме добрите, а те са лошите.

Само че аз имам един проблем. При това много сериозен. Вярващ християнин съм. Знаеш ли какво казва Исус? По делата им ще ги познаете. По делата, не по думите.  Ако искаш можем да коментираме делата на западните лидери. Нямам проблем. Обаче ако коментираме конкретно делата им, а не думите им лишени от реална подкрепа чрез действията им.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Exhemus said:

Без войната щяха да го гътнат за 1 месец и после не ми се мисли...

Толкова късогледи! Въпросът преди 2 седмици беше живот или смърт за Путин и Русия.

Глупости. Година-две,даже десет да, но не две седмици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Междувремнно, каквото и да стана с войната към Европа скоро се очертават нови вълни бежанци, тоя път от глад:

https://www.marketwatch.com/story/russia-ukraine-war-puts-wheat-on-track-for-biggest-weekly-price-surge-since-at-least-1959-11646334541

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Atom said:

Тези неща и без това са неизбежни и Путин няма отношение по този въпрос.  В случая по-скоро Путин прави услуга на запада и благодарение на него има консолидация.  Просто сега процесите ще се ускорят и спадът на жизнения стандарт и трансформацията на обществото ще се приемат с една идея по-лесно. Всичко това ще се обясни с войната и естествено ще се пише на сметката на Путин. 

Що се отнася до Путин, той наистина закопава Русия.  Без войната пак щеше да го направи, но по-бавно.

Въобще първо трябва да се гледат вътрешните проблеми и какво става вътре в дадено общество. Едва след това може да се гледа геополитиката. Да се гледа първо геополитиката е все едно да слагаш каруцата пред магарето. 

 

 

А не е ли според теб възможно, вътрешните проблеми да са следствие на геополитически такива? Вярно е че Путин закопава Русия, Но също така е вярно и че „запада“ закопава „западната ценностна система“.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Absurde said:

Междувремнно, каквото и да стана с войната към Европа скоро се очертават нови вълни бежанци, тоя път от глад:

https://www.marketwatch.com/story/russia-ukraine-war-puts-wheat-on-track-for-biggest-weekly-price-surge-since-at-least-1959-11646334541

Гениално. Че аз това говоря в предходните седем страници на темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Янков said:

Изобщо не подценявам западната пропаганда. Моралните и етични норми за които той говори, са за употреба от гражданите. Лидерите на държавите като Путин, Байдън и европеските лидери, не изповядват тези морални ценности, за които той или те  говорят. За тях те са само реклама пред обществото. Ние сме добрите, а те са лошите.

Остави моралните норми. Чети между редовете. Виж новото което казва, а не изтърканите клишета . Новото е "болката", а останалото е пълнеж. Такова послание виждам за първи път и не само при Кръстев, но където и да е другаде.  С други думи това което се спуща до публиката е: "ще има болка и тя няма да е за кратко време, а продължителна". 

Това не означава, че аз искам да има болка.  Просто казвам какво съм прочел в тази статия и как съм го разбрал. Може да съм прав, може да съм крив, но не убивайте вестоносеца само защото на някой не му харесва новината.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Остави моралните норми. Чети между редовете. Виж новото което казва, а не изтърканите клишета . Новото е "болката", а останалото е пълнеж. Такова послание виждам за първи път и не само при Кръстев, но където и да е другаде.  С други думи това което се спуща до публиката е: "ще има болка и тя няма да е за кратко време, а продължителна". 

Това не означава, че аз искам да има болка.  Просто казвам какво съм прочел в тази статия и как съм го разбрал. Може да съм прав, може да съм крив, но не убивайте вестоносеца само защото на някой не му харесва новината.  

Аз също не искам болка. Но проблема е - кой я причинява? Западните общества отдавна са се отказали от своите морални и етични ценности. Извод - трябва да изживеем своя катарзис. Само че, докато отричаме проблемите, няма как да намерим решението за лечението им.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Atom said:

Това не означава, че аз искам да има болка.  Просто казвам какво съм прочел в тази статия и как съм го разбрал. Може да съм прав, може да съм крив, но не убивайте вестоносеца само защото на някой не му харесва новината.

On 4.03.2022 г. at 10:55, Р. Теодосиев said:

От тези контра санкции Русия ще страда повече от колкото Европа. 

Слушах едни руски прогнозси, че кризата ще е по-голяма от колкото след разпада на СССР, дали ще е така не знам, но се говори как заможните и богатите руснаци вече масово напускат Русия.

Така е. Борсовите цени на метали и горива вървят нагоре, печеливши в Европа няма. Ударът е по Германия, моторът на европейската икономика. Въпросът е кой търпи по-добре на болка.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тая компания ще я разнищят преди края на войната, какво ли ще значи това за българския филиал:
"Лукойл" призывает остановить войну на Украине 
https://ru.euronews.com/2022/03/04/oil-giant-lukoil-calls-for-cease-fire

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Янков said:

Аз също не искам болка. Но проблема е - кой я причинява? Западните общества отдавна са се отказали от своите морални и етични ценности. Извод - трябва да изживеем своя катарзис. Само че, докато отричаме проблемите, няма как да намерим решението за лечението им.

Не знам, това е сложен въпрос и да си отговорим трябва да навлезем много дълбоко във философски и морални категории. Много  лесно е да се каже трябва да изживеем своя катарзис, но е много трудно да се направи.  И не за друго, а именно заради идентификацията на проблемите.  Докато не се открият базовите същностни проблеми, няма как да имаме и катарзис. 

Да вземе например Путин. Човекът е набелязал като основен проблем НАТО, ракетите и геополитиката. Основният му проблем обаче е, че не си е подредил двора. Унищожи старите институции, а на тяхно място не създаде абсолютно нищо.  Няма държава без поне базови институции.  Затова и прогнозирах, че Русия ще се разпадне, а не заради нещо друго.  С други думи човекът не може да идентифицира основния проблем, а вместо това се занимава с глупости. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...