Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

Не е въпросът кой на кой е , тая територия на кой, драгата на друг. Главният въпрос е да се изрита Западът от нашите <славянски> територии, славянотракийски, български, турски, гръцки....... Текмета по разпраните им.............гащи !:D

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Вечерната терапия сводка от Арестович:

Любопитно, дискутира изказванията и поведението на Путин при срещата с Лукашенко. Тезисът му е: Путин иска да приключи с генералитета на армията...

 

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, resavsky said:

Пропаганда.Българите в Бесарабия ценят свободата си.

Личен разговор от днес.

-Аааааа, Вие сте от молдова?

-Да. Отивам да навестя родителите си защото баща ми е много болен.

-И как е там с тази война? Боят ли се хората от руснаците?

-Напротив. Много ги чакат и се надяват да отидът до там.

-?????

-През съюзът много по-добре живяхме. Сега е ужасна немотия....

........Толкова за пропагандата..... 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, scaner said:

Изглежда, голяма част от сегашната действаща руска армия е от най-бедните и най-изостанали областои от Русия... Но степента на изостаналост е наистина поразяваща, едно е да се спомене някъде в статистика, съвсем друго е да се види на практика.

Ето едно видео, в които едни бабки разказват как войниците се учудвали какво е това "тоалетна чиния" и как и защо се ползва:

https://t.me/nevzorovtv/4637

 

Ами та азиатската пъплеч е свикнала да прикляка да си върши работата до входа на юртата.... Тук през ВСВ носят разпраната риба да я омият и я слагат в чиния и после искат да застреля домакинът защото им изчезва...Има и....когато си мият си лицето в чинията....

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, scaner said:

Гледам ги аз непрекъснато по телеграм каналите. Малко преди да тръгнат да напускат Буча и другите киевски квартали, се почна една организирана акция - идват тежки камиони, една група влиза в някакъв апартамент и го изчиства до шушка, включая долното бельо - отмъкват всичко, до маси и столове. Много свидетелски показания за такива акции. После големи опашки например в Беларус, за колети до Русия. И търговия по пазарите.

Но тези с телефоните са кокошкари направо, камионите с награбеното се връщат с колоните в Русия. Изглежда организацията е на много високо ниво, кой ще ти отпусне воененни камиони за крадена стока току така?

Забрать. В унгарският се образува един глагол за подобни дейстия. ZABRÁL. ZABRÁLNI.

Тук през ВСВ влиза при един часовникар един такъв червеноармеец със свитите очи и му дава един будилник с нареждане да му направи 3 малки ръчни часовника а останалото е за него....

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, руската армия се насочва към финландската граница?

https://t.me/truexanewsua/40746

Россия начала стягивать войска к границе с Финляндией после заявлений о вступлении в НАТО.

На территории России по направлению к границе с Финляндией замечено тяжелое вооружение, включая ракетные системы, через несколько часов после того, как кремль предостерег Хельсинки от вступления в НАТО.
Об этом сообщает Daily Mail.


https://t.me/truexanewsua/40753
https://t.me/rosanticenter/12386

А тук има видео как тежки камиони се движат по магистралата за Хелзинки към финландската граница.

 

Лапландец, изчислили са те, идват за тебе! :)

 

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като чета изказванията тук, все повече ставам с убеждението, че Патън е бил прав когато е казвал, че трябва да въоражат германците и заедно с тях да изгонят тази азиатска пъплеч извън Европа. Зад Урала....Иначе Европа мира, свобода няма да има....Може би тук сега се довършва ВСВ? Поне кат гледам част от техниката която се влачи и дрънка насред украинските села, градове...

 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съвсем прясна новина:

2 батальона ВСУ сдались в Мариуполе
По данным проекта @wargonzo среди них более 200 раненых.
 
@wargonzo
 
 
  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://telewebgram.com/Sladkov_plus

Сладков си говори сладки приказки с пленения батальон от Мариупол.  Почти 13 минути .   Това е групата, която е опитала вчера да си пробие път през обсадата, били са пленени и без боеприпаси. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Две новини, свързани с Мариупол:


https://t.me/WarLife/10018

В 200 км от Мариуполя: крупная группа "Азова" с танками и бронетехникой идет на Донбасс с севера Крупное подразделение "Азова" при поддержке тяжелой бронетехники и танков перебрасывают на восток Украины.

Отдельный отряд специального назначения "Азов" движется на юг и уже достиг Запорожья. Об этом в своем телеграм-канале сообщил руководитель Центрального штаба Нацкорпуса Максим Жорин. Крупное подразделение бойцов в полной экипировке при поддержке тяжелой бронетехники и танков переброшены на юго-восток Украины. "Киев отстояли, перемещаемся на Восток для выполнения новых задач!" - отметил он.

 

https://t.me/truexanewsua/40819

Хорошие новости из Мариуполя:
подразделение 36-й отдельной бригады морской пехоты им. контрадмирала Белинского смогло выйти из окружения врага и соединиться с полком «Азов»

Выйти удалось нескольким сотням морских пехотинцев, в том числе и раненым.


Тук потвърждават:

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/04/12/7339144/

https://news.pn/ru/RussiaInvadedUkraine/270533

https://korabelov.info/2022/04/242109/v-mariupole-podrazdelenie-nikolaevskih-morpehov-vyshlo-iz-okruzheniya-i-soedinilos-s-polkom-azov/


Доколко истина има в тях?

Редактирано от scaner
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, tantin said:

Щат не щат всички руско-говорящи на изток от Днепър ще минат към руската страна, щото скоро няма да имат избор.  Избора ще е между живот и смърт. 

И защо така реши? Понеже са рускоезични? 
Много пъти отправя обвинения към Зеленски, че бил с еврейски корен, говорел руски но не можел да говори почти украински. Това прави ли го ПО-МАЛКО украинец? 

Ти, капитана и онзи третия дето само се хили много често омесвате етнически произход, говорим език, самосъзнание, поданство. Колко пъти викате "ма те говорят руски много ясно, че ще са с Русия". Не схващате ли, че това дали са етнически руснаци или руско езични няма никакво значение? Украинците се бият за държавата си. Може да са татари, гърци или руснаци по произход, но защитават родината си. В същото време Русия смята всеки етнически руснак в Украйна за свой, всеки рускоговорящ за свой. А що тогава в Азов ( по думите на Тантин ) част от лидерите и доста от членовете са руснаци по етнос и руско езични по говор, ама се бият с руснаците? Че и това ви се вижда нелогично и странно. Ами помислете малко, зарежете тъпата пропаганда и клишета и си дайте сметка за следното:
Аз живея тук. Иде някой, напада ме, руши всичко, тормози хората около мен, убива и ми вика "ти си еди си какъв защото говориш на нашия език". Ма дреме ми бе. Аз съм поданик на родината си и не ми пука вие какъв ме виждате. Кратко и ясно.  Ей затова има украинци, които знаят само руски, но са не по-малко украинци, такива, които са руснаци по произход, но са украинци по самосъзнание и местоживеене, по поданство и вярност. Както има и украиноезични в руската армия, има украинци по произход пак там - но това не ги прави по-малко руснаци живеейки в Русия и борейки се за своята родина и нейните интереси. 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, scaner said:

Хорошие новости из Мариуполя

По его словам, несмотря на большую сложность, спецоперация была проведена успешно.

 

По всичко личи да са истина, но процента на успеваемост при тази операция не изглежда да е висок . От около 2000 може да са се спасили 200, което пак си е успех. Колко са убитите и ранените не знаем,  доста са пленените.   Това е успех и за ДНР, понеже с това се намалява необходимостта от зачистване на заеманите от тези сили обекти и съответно по-малко жертви за всички..  Докато им предлагаха сами да си излязат никой от тези не се възползва, а сега се мъчат в невъзможните условия и дават неимоверни жертви.  

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 55 минути, Втори след княза said:

Поддържам мнение, че изрази като "паплач" и "недочовеци" са по- присъщи на нацистката идеология.

Руснаците безчинстват като башибозук в Украйна: бомбардират жилищни блокове, избиват
цивилни и изнасилват жени. Меко казано, това е брутално неуважение към украинците.

Възможно ли е ... и редно ли е ... да се отнасяме уважително към хора, които показват пълно
неуважение към други хора?

Аз лично смятам, че неуважителите трябва да бъдат гилотинирани без капка уважение.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Руснаците безчинстват като башибозук в Украйна: бомбардират жилищни блокове, избиват
цивилни и изнасилват жени. Меко казано, това е брутално неуважение към украинците.

Възможно ли е ... и редно ли е ... да се отнасяме уважително към хора, които показват пълно
неуважение към други хора?

Аз лично смятам, че неуважителите трабва да бъдат гилотинирани без никакво уважение.

Младенов, на колко чаши си? Пак говориш врели некипели и утре ще те е срам от думите ти.

Какви изнасилвачи, какви жени? Ами че те руските войничета на по 20-30 години си имат приятелки и семейства, чакат ги съпругите им и децата им..  Теб ако те вземат в запас и те пратят някъде ще правиш ли такива неща?  Що си мислиш че тези хора са изнасилвачи ?  Дотук само украинската и британската преса си позволяват такива своеволия да приказват врели и некипели .. Щом бомбардират жилищни блокове и цивилни, то те няма как да не са и изнасилвачи , ами не е ли така?  Това е по логиката на праволинейната пропаганда.. А ти сега и с гилотината.. Ами послушай украинската пропаганда, те също предлагат разстрели , при това има предложения за разстрели на съпругите, майките и децата на тези войничета.. А ти пък дори и с гилотината? Май си прекалил с питиетата..

Уважението трябва да е към всички честни и достойни хора.  Британските медии вече се доказаха като лъжци , няма да давам примери за техни лъжи..  Лъжата е висша форма на неуважение.  Неуважение към истината, неуважение към хората, неуважение към собствените си читатели или зрители, които целенасочено са вкарвани в заблуда..  В известна степен съм съгласен че трябва да сме непримирими с лъжата, но чак за гилотина и дума да не става... 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, tantin said:

Какви изнасилвачи, какви жени? Ами че те руските войничета на по 20-30 години си имат приятелки и семейства ...

Показваш шокираща наивност, непонятна за един възрастен човек.

Изнасилванията са част от всяка война ... и според Радио Свободна Европа текущата
не е изключение:

"Част от руския арсенал: обвиненията за изнасилвания от руските войски се увеличават":
https://www.rferl.org/a/russia-rape-ukraine-allegations-war-crimes/31800013.html

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Димитър Йорданов said:

И защо така реши? Понеже са рускоезични? 
Много пъти отправя обвинения към Зеленски, че бил с еврейски корен, говорел руски но не можел да говори почти украински. Това прави ли го ПО-МАЛКО украинец? 

Ти, капитана и онзи третия дето само се хили много често омесвате етнически произход, говорим език, самосъзнание, поданство. Колко пъти викате "ма те говорят руски много ясно, че ще са с Русия". Не схващате ли, че това дали са етнически руснаци или руско езични няма никакво значение? Украинците се бият за държавата си. Може да са татари, гърци или руснаци по произход, но защитават родината си. В същото време Русия смята всеки етнически руснак в Украйна за свой, всеки рускоговорящ за свой. А що тогава в Азов ( по думите на Тантин ) част от лидерите и доста от членовете са руснаци по етнос и руско езични по говор, ама се бият с руснаците? Че и това ви се вижда нелогично и странно

Бях се зарекъл да не влизам повече в спор с теб и да игнорирам мненията ти, но последния ти постинг е  много смислен.

Значи ти сам виждаш , наясно си какво значи културна връзка, обща култура и политически различия.. Източна Украйна е част от Руската Култура (език, фолклор, религия, традиции .. вие можете да го продължите)...

Западна Украйна не е съвсем част от тази култура, но не е много далечна,  в много отношения те са подобни и се преплитат.  В езиково отношение - за неподготвен човек езиковата бариера дори може да се каже че е непреодолима: владеещите руски не биха разбрали и не биха могли да се изкажат на украински..

 Тогава къде е проблема? Проблема е политически,  но понеже вече Украйна се е обособила в отделна държава, то проблема вече е и между-национален, между-държавен..  Понеже държавата Украйна е млада държава , част от руския свят все още не може да свикне с тази идея, не може да приеме релаността че Украйна е друга държава, друг свят и друга култура.. Дори и измежду самите украинци има много такива , които се считат част от Руския свят и за които Украинския (про-Полски) е чужд като култура, език и разбирания.  

Този процес на силова украинизация( разбирай донякъде полонизация)  е чужд на една голяма група от хора, самодефиниращи се за привърженици на руския свят..   Това не може да се разбере от Запада. Това не искат да го признаят украинските националисти..  Това не искате да го признаете и вие които сте за Западните ценности и демокрация.. Но точно заради свободата и демокрацията - трябваше тези про-руски "украинци" да бъдат оставени да следват собствения си път и да не бъдат обстрелвани в продължение на 8 години.  Трябваше Крим да бъде признат, трябваше да има стремеж за взаимно уважение, а не стремеж за взаимно унищожение..  Политическата върхушка на Украйна отказа да приеме релаността.. А такива грешки се наказват.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:
Преди 17 минути, tantin said:

Какви изнасилвачи, какви жени? Ами че те руските войничета на по 20-30 години си имат приятелки и семейства ...

Показваш шокираща наивност, непонятна за един възрастен човек.

Разбирам те.. По твоята логика и по логиката на тези , правили изследването ( Радио Свободна Европа) по време на всяка война се случват някакъв процент изнасилвания...  Ми то по тази логика няма значение дали са руснаци, чеченци, арменци, дагестанци..   Има война - има изнасилвания.. Тогава защо се тръби за тези руски "изнасилвания"?   А за изнасилванията от страна на Азовци по мирно време, когато нямаше никаква война - защо не искаш за това да се говори?

Аз имам видеоматериали и сведения от свидетели за такива деяния на Азов..  Защо не се говори за това как Азовци са изнасилвали собствените си съграждани при това безнаказано и със одобрението на действащата власт ?  Защо така Младенов?   А ако по време на война си ги има традиционния процент изнасилвания и грабежи то средностатистически ти смяташ ли че тоя показател при руснаците е 3 пъти по-голям спрямо тоя при американци, араби и французи??  Дори и да знаеш отговора в число - нямаш право да го кажеш, щото ще те обявят в расова дискриминация...  Така е в демократичното общество. Но по време на "пропаганда" , расовите атаки и дискриминация са не само одобрени, ами поощрявани и дори в някаква степен задължителни.. Това е хипокритството, двойните стандарти на западната демокрация..  В момента тече расова атака, дискриминационнен процес по отношение на руско-говорящите...  За това казах че тези на изток от Днепър рано или късно ще се видят принудени да се присъединят към руския свят, щото полската западна украйна няма да ги признае за част от себе си.. 

  • ХаХа 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, tantin said:

Има война - има изнасилвания.. Тогава защо се тръби за тези руски "изнасилвания"?   

Украинците не изнасилват своите жени; руските варвари ги изнасилват.
Затова говорим за руските насилници.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, tantin said:

Британските медии вече се доказаха като лъжци , няма да давам примери за техни лъжи..  Лъжата е висша форма на неуважение.  Неуважение към истината, неуважение към хората, неуважение към собствените си читатели или зрители, които целенасочено са вкарвани в заблуда..  В известна степен съм съгласен че трябва да сме непримирими с лъжата, но чак за гилотина и дума да не става... 

Горното не е лошо да го адресираш и към себе си. Първо се гледа в своята си паничка и след това в чуждата. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Украинците не изнасилват своите жени; руските варвари ги изнасилват.
Затова говорим за руските насилници.
 

Отказвам се да споря с теб. Тука ти влизаш в стихията си - както в случая за грешката в СТО и колко Айнщайн е сгрешил.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, tantin said:

Разбирам те.. По твоята логика и по логиката на тези , правили изследването ( Радио Свободна Европа) по време на всяка война се случват някакъв процент изнасилвания...  Ми то по тази логика няма значение дали са руснаци, чеченци, арменци, дагестанци..   Има война - има изнасилвания.. Тогава защо се тръби за тези руски "изнасилвания"?   А за изнасилванията от страна на Азовци по мирно време, когато нямаше никаква война - защо не искаш за това да се говори?

Аз имам видеоматериали и сведения от свидетели за такива деяния на Азов..  Защо не се говори за това как Азовци са изнасилвали собствените си съграждани при това безнаказано и със одобрението на действащата власт ?  Защо така Младенов?   А ако по време на война си ги има традиционния процент изнасилвания и грабежи то средностатистически ти смяташ ли че тоя показател при руснаците е 3 пъти по-голям спрямо тоя при американци, араби и французи??  Дори и да знаеш отговора в число - нямаш право да го кажеш, щото ще те обявят в расова дискриминация...  Така е в демократичното общество. Но по време на "пропаганда" , расовите атаки и дискриминация са не само одобрени, ами поощрявани и дори в някаква степен задължителни.. Това е хипокритството, двойните стандарти на западната демокрация..  В момента тече расова атака, дискриминационнен процес по отношение на руско-говорящите...  За това казах че тези на изток от Днепър рано или късно ще се видят принудени да се присъединят към руския свят, щото полската западна украйна няма да ги признае за част от себе си.. 

За съжаление май само симулираш разбиране. 

Ако рашистите си бяха седели на задниците, нямаше да ги има обвиненията за руските изнасилвания. Нали това ви е философията на вас путинофилите, да си седиш мирно и кротко и по-силния да те освобождава когато му е кеф. Ако рашистите си бяха седели тихо и покорено, сега бензина нямаше да ти е над 3 лева, нито газта щеше да ти е двойна. Та така, путинофилите нямате право да ревете срещу покачващите се цени, нито срещу това как ще бъде етикиран агресора. Панимайш. :)

 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...