Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

 

Преди 3 минути, nik1 said:

Какви да са ако  не про-украински? Промолдавски ли, прогерманским или какви? 

https://portal-21.com/3288/ruslan-maynov/

Цитирай

Руслан Мъйнов: Защо никой не говори как украинци изгориха живи 50 души и бременна жена в Одеса?

...

Toвa, ĸoeтo тoй зaяви твъpдo oбaчe e, чe иcтинaтa e, чe вoйнaтa e зaпoчнaлa oщe пpeз 2014-тa. И пoпитa зaщo тoгaвa ниĸoй нe e oтpaзил избититe oт yĸpaинцитe xopa пpeз тeзи oceм гoдини и дeceтĸитe дeцa, пoгyбeни oт cъщитe.

 

Погледни мнението и на друг известен бесарабски българин, живеещ в по-свободна страна. 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Ти си го виждал гол? По какъв повод? :)

Ми гледах на снимка какво те ползва. Ама и ти си един палавник човека има татуировка блок на рамото, бива ли да лудуваш със кримки със стаж 15 от-до...

 

 

 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Основните положения след срещата на Путин и Лукашенко:

Главное из заявлений Путина:

📍Украина, Беларусь и Россия — триединый народ. То, что происходит в Украине — это трагедия, но выбора у России не было;

📍Блицкриг, на который рассчитывал Запад, не состоялся. Экономика и финансовая система прочно стоят на ногах. Но в среднесрочной и долгосрочной перспективе риски могут нарастать;

📍Переговоры с Украиной начались во многом благодаря Лукашенко;

📍В сложившихся обстоятельствах надо укреплять интеграцию России и Беларуси;

📍Киев отошёл от договоренностей, достигнутых на переговорах сторон в Стамбуле;

📍Операция в Украине будет продолжаться до полного завершения и достижения целей, поставленных в самом начале;

📍«Все двери и все окна» для России никому извне захлопнуть не удастся;

📍Антироссийская истерика на Западе даёт о себе знать, но время расставит все по местам;

📍В украинской Буче такой же фейк, как был с химоружием в Сирии;

📍Тем, кто вводит санкции, лучше одуматься.
 
  • Харесва ми! 3
  • Тъжен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://paralel42.com/10218/ruslan-mainov/

Цитирай

Πpeди oĸoлo мeceц в интepвю пpeд Лopa Kpyмoвa пo Hoвa тeлeвизия Mъйнoв, ĸoйтo e бecapaбcĸи бългapин пo пpoизxoд, paзĸpи глeднaтa cи тoчĸa зa вoйнaтa. Toй cпoдeли, чe зa нeгo тoвa e вoйнa мeждy Pycия и Aмepиĸa. Ocвeн тoвa ĸaзa, чe тя e зaпoчнaлa пpeз 2014 г., c ĸoeтo нaмeĸнa, чe звepcтвaтa cpeщy pycнaцитe в Дoнбac ca cтapтиpaли вcичĸo.

Изявлeниeтo нa aĸтьopa cтигнa чaĸ дo Уĸpaйнa, ĸъдeтo oбявиxa Pycлaн зa пpeдaтeл и poдooтcтъпниĸ. Зaбpaниxa мy дopи дa влизa в cтpaнaтa, ĸъдeтo ce e poдил.

Имeннo зaтoвa ce oчaĸвaшe, чe Mъйнoв щe ce извини зa дyмитe cи, нo тoвa нe ce cлyчи. Aĸтьopът e ĸaтeгopичeн, чe cтoи зaд вcяĸa cвoя дyмa и нямa нaмepeниe дa ce извинявa зa ĸaĸвoтo и дa билo.

Heщo пoвeчe, зa Pycлaн Pycия и Уĸpaйнa ca eднo цялo. C тoвa тoй oщe пoвeчe вбecявa yĸpaинcĸитe влacти, ĸoитo c цeнaтa нa вcичĸo жeлaят дa ce paзгpaничaт oт Pycия.

“Pycия винaги щe бъдe в cъpцeтo ми. Aз cъм изpacнaл c pycĸи пecни, тe ca чacт oт мeн”, cпoдeля звeздaтa oт дeceтия ceзoн нa “Kaтo двe ĸaпĸи вoдa”.

 Няма да се извиня, да живее Русия!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, tantin said:

 

https://portal-21.com/3288/ruslan-maynov/

Погледни мнението и на друг известен бесарабски българин, живеещ в по-свободна страна. 

Дай източник на интервюто. Горния портал преразказва, но не посочва от кое интервю е това изказване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 минути, tantin said:

 

https://portal-21.com/3288/ruslan-maynov/

Погледни мнението и на друг известен бесарабски българин, живеещ в по-свободна страна. 

Българите тук са непричем - конфликтът и мелето довели до трагедията е между рускоезични и украинци. Изгорените  щяха да бъдат украинци, ако  рускоезичните  бяха взели превес в патакламата и ги бяха залостили.. 

 

Цитирай

 

“Pycия винaги щe бъдe в cъpцeтo ми. Aз cъм изpacнaл c pycĸи пecни, тe ca чacт oт мeн”, cпoдeля звeздaтa oт дeceтия ceзoн нa “Kaтo двe ĸaпĸи вoдa”.

 Няма да се извиня, да живее Русия!

 

На това му казват "Стокхолмски синдром". Нищо не значи

 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, БатеВаньо said:

Дай източник на интервюто. Горния портал преразказва, но не посочва от кое интервю е това изказване.

Това трябва да е?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Capitainofmarine said:

Ми гледах на снимка какво те ползва.

Аха, снимки сте си разменяли значи...

И втори въпрос: какво значение има каква татуировка има човек? При положение, че после и да иска, не може да я махне лесно, а в младостта си като я е правил е бил умен и зрял колкото пъпеш?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

А с какво можеш да докажеш своето твърдение?

Със смъртта на този бесарабски българин на първа бойна линия с оръжие в ръка в борба за свобода.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, nik1 said:

Българският има признат статут е регионален език в Украйна, те са признати за малцинство, и да се твърди че българите са "тормозени" в Украйна  е  евтина пропаганда..

Ха сега де! Всички украински българи твърдят, че след 2014 се притесняват и са тормозени ! Ти каква латерна си , бе. повтаряш брътвежите на урсулайдерите от ЕС !, не те ли е срам ! Безродник!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, scaner said:

Това трябва да е?

 

Така, изгубих едни 15 минути само за да разбера, че имаме поредната, ако не fake news, то свободна интерпретация на интервюто.

 

Цитирай

 

Руслан Мъйнов: Защо никой не говори как украинци изгориха живи 50 души и бременна жена в Одеса?

...

Toвa, ĸoeтo тoй зaяви твъpдo oбaчe e, чe иcтинaтa e, чe вoйнaтa e зaпoчнaлa oщe пpeз 2014-тa. И пoпитa зaщo тoгaвa ниĸoй нe e oтpaзил избититe oт yĸpaинцитe xopa пpeз тeзи oceм гoдини и дeceтĸитe дeцa, пoгyбeни oт cъщитe.

 

От къде  се е появил този цитат? Няма кой да ни каже.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, БатеВаньо said:

Дай източник на интервюто. Горния портал преразказва, но не посочва от кое интервю е това изказване.

То ако беше въпрос за отрицание или за извинение - самият Мъйнов вече щеше да го е направил. Но доколкото можем да разберем - човека не се е отрекъл от думите си. Няма нужда да прави ново заявление че все още стои на същата позиция.  Такива дето сменят мненията си всеки ден има достатъчно много.

Относно източник - не мога да кажа откъде са го взели като информация, всички дават https://paralel42.com/ . Питайте Михаил Здравков който е написал статията. 

Преди 6 минути, nik1 said:

Българите тук са непричем - конфликтът у мелето довели до трагедията е между рускоезични и украинци. Изгорените  щяха да бъдат украинци, ако  рускоезичните  бяха взели превес в патакламата и ги бяха залостили.. 

Защо непрекъснато се вменява такава омраза от руснаци към украинци,  защо им е на руснаците да убиват техни съ-братя?

Относно нациките, тия със свастиките и автоматите, дето гледат как да проливат кръв - то там присъдата са си я подписали самите нацове.. Трябваше тия да бъдат съдени и наказвани от самата Европа, а не да им бъдат раздавани медали и по-мощно оръжие за убиване..  Времето на Сталин и репресиите /голодомор/ отдавна е минало.. Сталин не е етнически руснак, а е грузинец.. Да се сърдят украинците на грузинците ако толкова много им е виновен Сталин.

Въобще 80% от първите ръководители на СССР са хора с еврейски корени, включително другаря Джуагашвили.. СССР е политически експеримент по онова време и там е замесена прогресивната интелигенция на цяла Европа, особено разни еврейски мислители теоретици -революционери.  Никаква омраза между украинци-руси не е имало и не би трябвало да има.  Разделението тръгна по политическа линия..  Такива разделения винаги е имало и ще има:  републиканци-монархисти, червени-бели,  капиталисти - работническа класа и прочие..  Източна Украйна винаги си е била част от руската култура..  

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Ей ги украинските мародери!

 

Украински туроператори подвеждат бежанци, че ще ги настанят в БГ хотели
100% ръст на пристигащите на ГКПП-Дуранкулак в следните дни

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/04/12/ukrainski-turoperatori-podvejdat-bejanci-che-shte-gi-nastaniat-v-bg-hoteli.526641
 

100% ръст на пристигащите на ГКПП-Дуранкулак украински граждани е отбелязан в последните дни. Ситуацията драстично се е променила заради нарасналия поток хора, които след удара срещу жп гарата в Крематорск предпочитат да напускат Украйна с автобуси, а не с влакове, съобщиха от пресслужбата на МС.


Във Варна: По два депозита вземат от украинските наематели
Украинските бежанци вече оказват натиск върху наемния пазар
На ГКПП-Дуранкулак вече е разпределен допълнителен персонал и от БЧК, и от МВР, както и доброволци, които правят всичко възможно да регистрират идващите хора. На Дуранкулак вече функционират 11 пункта за издаване на временна закрила.

Струпването на хора се случва главно заради активизирането на туроператорски фирми, действащи на територията на Украйна. Срещу комисионна те подлъгват хората там и им обещават, че ще бъдат настанени в български хотели. В повечето случаи хотелите не са информирани и реално нямат повече свободни места да приемат украински граждани. 80% от автобусите на границата се оказват в това положение и реално това е причината за опашките там.

“Тези автобуси заобикалят нарочно българската организация за настаняване и когато пристигнат тук, ние спешно се налага тепърва да им търсим подслон. За да ги настаним безплатно по програмата обаче те трябва да има временна закрила”, обясни Валери Рачев, ръководител на оперативната координационна група, създадена към МС.

Властите отправят и молба всеки, който има информация за нередности по отношение на превозването и настаняването на украински граждани, да отправя сигнал към Кризисния щаб в Министерския съвет или на националната денонощна телефонна линия 02 9055555.

България е на второ място в Европа по процент регистрирани за временна закрила хора, бягащи от войната в Украйна, на база общ брой престояващи в страната. В последните дни има съществено увеличение в броя на хората, решаващи да останат в България.

15 април пък е крайният срок, в който програмата за настаняване в хотелите ще им плаща независимо от това дали настанените там хора са регистрирани или не са. След този срок в хотелите няма да има как да бъдат настанени хора, които не са потърсили регистрация за временна закрила или не са вече регистрирани за такава.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/04/12/ukrainski-turoperatori-podvejdat-bejanci-che-shte-gi-nastaniat-v-bg-hoteli.526641
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, laplandetza said:

Всички украински българи твърдят, че след 2014 се притесняват и са тормозени ! 

 

Не  може да го докажеш, трябва да ти вярваме на думите значи? 

Аз мисля че често послъгваш и "надписваш", освен всичко се омотваш, и не ти вярвам..Е Тантинката да ти вярва

 

Цитирай

Не те ли е срам ! Безродник!

Нещо пак се омота нещо. Моята родина не е Русия..

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Източна Украйна винаги си е била част от руската култура.

Зарежи това. В Източна европа първо стъпи руската политика, културата я насадиха след това, като колеца към доматите.

И сега е добре да се правви разлика между културата и политиката. По-горе в споменатото интервю Мъйнов обаче не прави тази разлика - не осъжда поведението на Русия сега, защото някога се бил запознал и възпитал с руската култура.  Двете неща обаче не са свързани в реалността, а само във въображението.

Ми на, хората са различни. И аз съм израснал с руските песни. Песента е като кехлибара, в който с времето се закрепват спомените, от тогава когато си я слушал. И когато пак я слушаш, тези спомени изникват отново. Но да се смесва това с Русия като политическа система е катастрофално за човека. Мое мнение.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, nik1 said:

 

Не  може да го докажеш, трябва да ти вярваме на думите значи? 

Аз мисля че често послъгваш и "надписваш", освен всичко се омотваш, и не ти вярвам..Е Тантинката да ти вярва

 

..

Не ми дреми дали Верваш.Трябва да има Равновесие, аз възстановявам Космическия ред, твърд отпор срещу ОЧЗ, това ми е задачата тук.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, scaner said:

Зарежи това. В Източна европа първо стъпи руската политика, културата я насадиха след това, като колеца към доматите.

И сега е добре да се правви разлика между културата и политиката. По-горе в споменатото интервю Мъйнов обаче не прави тази разлика - не осъжда поведението на Русия сега, защото някога се бил запознал и възпитал с руската култура.  Двете неща обаче не са свързани в реалността, а само във въображението.

Ми на, хората са различни. И аз съм израснал с руските песни. Песента е като кехлибара, в който с времето се закрепват спомените, от тогава когато си я слушал. И когато пак я слушаш, тези спомени изникват отново. Но да се смесва това с Русия като политическа система е катастрофално за човека. Мое мнение.

Принципно всички , или почти всички съвременни държави са изкуственни и подлежат на унищожение, това е бъдещето , пътя до там  е разнообразен.

Празните хора им дават (олигарсите, местни и международни) легенди, скалъпени летописи за да придадат <добавена стойност> на примитивните съзнания..................

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, tantin said:

Защо непрекъснато се вменява такава омраза от руснаци към украинци,  защо им е на руснаците да убиват техни съ-братя?

Гледай кадрите от мелето.. Никаква омраза  нямам към украинците (рускоезични или украиноезични)

Всъщност ти и другите твои съмишленици   не спирате да вменявате омраза срещу украинците у Украйна..

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според моя познат, българин от Украйна, недолюбването на руските "освободители" се дължи главно на една прозаична, но сериозна причина - масовото мародерство от страна на руската армия. Местните от всякакви етноси са пропищели. Войниците влизали по къщите с автоматите и грабели каквото могат , заплашвали. Това съобщават неговите роднини.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, nik1 said:

Гледай кадрите от мелето.. Никаква омраза  нямам към украинците (рускоезични или украиноезични)

Всъщност ти и другите твои съмишленици   не спирате да вменявате омраза срещу украинците у Украйна..

ПС

Член съм на две групи за помощ на украински бежанци . След няколко дни, когато взема заплата , ще купя неща от които имат нужда, и ще ги даря в центъра на Мостова 3

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Гледай кадрите от мелето.. Никаква омраза  нямам към украинците (рускоезични или украиноезични)

Всъщност ти и другите твои съмишленици   не спирате да вменявате омраза срещу украинците у Украйна..

Точно пък аз ли съм бил мразещият Украйна? Нещо си се объркал.  Омразата си е вътре в самите украинци, особено тези със свастиките.  Как си обясняваш забраната или конфискациите на църкви,  източно-православни?  Защо нац.формированията посегнаха и на църквите и на свещениците?  Това не е ли от времената на СССР?

Или пък защо пък сегашните украински власти не се концентрираха да въведат ред и порядък на контролираните от тях територии вместо да ламтят за земята на неподконтролните им територии?   

Украйна можеше да си продължи на е мирна и спокойна страна, можеше да продължи да се развива икономически и устойчиво, стабилна.  А Донбас и Луганск сами щяха да се окажат в  позиция Владивосток - тоест икономически изостанали , слабо-развити, милитаризирани.  Вместо военно противопоставяне Украйна имаше шанса да покаже много високи темпове на икономическо развитие, висок стандарт на живота .. Нямаше нужда да се правят тези непрекъснати провокации с ДНР и ЛНР... Но ястребите от САЩ не обичат да губят и са готови всичко да загубят, но само и само да спечелят едно  малко късче.

Аз ги съжалявам украинците, щото те имаха пълния шанс да се превърнат в стабилна и цветуща държава. А вместо това те се обърнаха в тотална конфронтация с РФ. Това което виждаме в Украйна: са най-уродливите елементи на Капитализъм /Запада/ съчетани с  недостатъците на социалистическата система /на практика ДНР и ЛНР функционират по механизми от времето на соц-а/...

То е ясно че западната система функционира в пъти по-добре.  Но в условията на такъв военен и идеологически сблъсък и когато има риск от трета световна война не беше добър този подход.. Западната система е система на модерно управление, комплексни сложни системи.. Високи технологии и ефективност.  А съветската система е упрстенческа, елементарна. Най-обикновенна йерархия, без възможности за собствено усъвршенстване,  прогнила и остаряла.. 

Но в моменти на война тази "съветска" система може да изненада с нови въведения, с механизми за оцеляване в екстремни условия..   Донецката република е учудващо жизнена за живот във военни условия, непрекъснати бомбардировки, режим на тока, недостиг дори на питейна вода..  Ако погледнете живеещите в Донецк - ами че то там са останали май само старци и жени.  Щото мъжете им са все по фронтовете..  Щат не щат всички руско-говорящи на изток от Днепър ще минат към руската страна, щото скоро няма да имат избор.  Избора ще е между живот и смърт. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...