Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

Преди 32 минути, resavsky said:

Е сега на бърза ръка ще ги обявят за фашисти....

Заложници са там. До колкото знам много младежи са успели да избягат, но закъснелите са прибрани. Насилственно в някаква армия , която не е тяхата армия......... това си е отвличане, престпление, все едно в българия да мобилизират младежи от цветнокож произход с майчин небългарски език, за които Р.Б  е един тормозител, врагът на обикновенния човек.

  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Модератор История
Преди 19 минути, laplandetza said:

Заложници са там. До колкото знам много младежи са успели да избягат, но закъснелите са прибрани. Насилственно в някаква армия , която не е тяхата армия......... това си е отвличане, престпление, все едно в българия да мобилизират младежи от цветнокож произход с майчин небългарски език, за които Р.Б  е един тормозител, врагът на обикновенния човек.

Някакви доказателства?Аз твърде че са там по своя воля.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Там донякъде е и който както го разбира. Споделяли са ми и доста хора от други малцинства в Украйна, че има натиск да стават украинци, съответно да получават украинско гражданство и паспорт, и след това, донякъде доброзорно, да бъдат мобилизирани на фронта - Донецк-Луганск. И това някъде 2015-16 години.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, kirasirrav said:

Там донякъде е и който както го разбира. Споделяли са ми и доста хора от други малцинства в Украйна, че има натиск да стават украинци, съответно да получават украинско гражданство и паспорт, и след това, донякъде доброзорно, да бъдат мобилизирани на фронта - Донецк-Луганск. И това някъде 2015-16 години.

Е, това нали го бях пуснал в нашите официални новини мисля от 2015г.

Съвсем официално го казаха. Българите не искали да ги мобилизират и за това се стигнало до убийство. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментари от няколко известни руски политолози за това, което се случва в Кремъл, между партията на войната и партията на мира:


«Партия войны» теснит «партию мира», Путин самоустраняется, первый шаг к перевороту. Эксперты дали оценки публичным спорам в высших эшелонах власти.

Российские политологи комментируют в соцсетях публичную перепалку в руководстве страны, которой не было со времен Бориса Ельцина — нападки Кадырова на Мединского (после оглашения им пунктов возможно выхода из войны), затем на Пескова, обструкцию Пескова со стороны Турчака, и наконец бойкот Пескову, объявленный одним из главных ресурсов военной пропаганды — тг-каналом «Ридовка» с миллионной аудиторией.

«Война башен была в Кремле всегда. Путин так и не смог — или не захотел — создать из своих соратников единую монолитную команду. Но между тем, что было раньше, и тем, что мы имеем сейчас, есть большая разница. То, что дозволялось в мирное время, становится неприемлемым в военное», — пишет политолог, бывший спичрайтер Путина Аббас Галлямов.

По его мнению, «налицо очевидное обострение ситуации», а также бросающаяся в глаза неспособность Кремля «сохранить сплочённость и единство» правящего класса. Он считает показательным тот факт, что в разгар переговоров о мире и обсуждения резни в Бучи в «РИА Новостях» выходит статья, которая «забила последний гвоздь в крышку гроба наших оправданий»

«На Западе этот материал уже вовсю используют как доказательство того, что российское руководство подвело под бойню теоретическую базу и, следовательно, инцидент есть не случайность и не эксцесс исполнителя, а целенаправленная государственная политика», — резюмирует эксперт.

Галлямов не верит, что это эксцесс исполнителей, и статья вышла по недоразумению: «В профильных подразделениях администрации президента работает вполне себе квалифицированная публика. Многих из них, в конце концов, я знаю лично». По его мнению, это «осознанный шаг «партии войны», пытающейся максимально осложнить переговоры с Киевом», отсюда и атаки «ястребов» на оставшихся в руководстве «голубей».

«Похоже, что отечественные элиты перешли в режим индивидуального спасения. Кто-то считает, что оно заключается в войне до победного конца, кто-то — что оно в переговорах и снятии санкций, — констатирует политолог. — Главное, что Путин во всём этом участвует всё меньше. Все уже поняли, что вовсе не такой уж он великий стратег, что он тоже может ошибаться и проигрывать». А это — первый шаг к перевороту, заключает эксперт.

«Партии войны» в Кремле на самом деле противостоит не «партия мира» — а «партия пострадавших», пишет в «Инсайдере» политолог Александр Морозов. — И эти пострадавшие просто выходят из игры, покидают свои должности. Никакого влияния на Путина или Совбез они не оказывают. Одни уже ушли, как многие из аппарата Центробанка или как гендиректор «Яндекса», другие еще проводят конференции на тему: это уже «мобилизационная» (т. е. нерыночная) экономика или еще «рыночная»?»

Медведев примкнул к партии войне, поскольку лучше чувствует настроение Путина — и тех кто мечтал бы его «отправить на почетную пенсию», указывает Морозов. Поэтом он «публикует свои взвинченные колонки в телеграм-канале, рассчитывая показать Путину, что он «верен до гроба», вместе с Патрушевым, Кадыровым и прочими демонами войны».

«Вместо «партии мира» в Москве крепнет такая ментальная конструкция, которая позволяет «пострадавшим» отодвинуться от событий: войну затеяли не мы, а США, которые порабощают Европу, — пишет Морозов. — Поэтому с песнями и плясками покатимся к гибели все вместе: партия пострадавших под руководством партии войны»

К такому же выводу приходит политолог Кирилл Рогов: «В российских элитах полно людей, способных осознать и осознающих эту перспективу [коллапса], но никто не обладает не только правами, но главное — волей, чтобы остановить или хотя бы притормозить это удивительное национальное харакири».

«Пассажиры машут флагами, исписанными идиотическими лозунгами ("денацификация", "импортозамещение", "можем повторить"), опасливо и уважительно поглядывая на затылок пилота, решительно направившего самолет в склон горы», — дает эксперт неутешительный прогноз.
 
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 15 минути, resavsky said:

Някакви доказателства?Аз твърде че са там по своя воля.

Своя воля, другия път!
Ако си спомняте, колегата, жена му е българска украинка, сега в тях се подвизава и неин племенник. какво да правят хората , търсят спасение. Патриоти там са мижаво малцинство.
За справка в БГ е подобна <патриотича ситуация>. Почти всички младежи от деца и внуци на приятели , познати смятат да се <мобилизират> в странство, ако нещо се случи в БГ. Имам и запитвания  <дали могат да разчитат на моето гостоприемство>

п.п. Племенник и синът ми пожелаха да служат ефективна военна повинност във Финландия, успяха цялата като <кашици> в специално поделение, но те бяха с отлична физическа и бойна подготовка ,тренират още от 6 годишни!

Link to comment
Share on other sites

Вероятно не сте видели и чули видеообръщението на Зеленски в гръцкия парламент. Няма и да го видите!

Такива знаменити събития не се показват по нашите телевизии и не се коментират от мисирките на всяка власт. Точно когато цялата парламентарна зала на гръцкия парламент беше въодушевена от рециталите на украинския комик, самият той реши да включи в обръщението си и командир от нацисткия батальон „Азов“. Настана истински смут в залата и половината от депутатите я напуснаха. Другата половина, очевидно объркани и смутени от демонстрираната топла връзка между Зеленски и нацистите, не знаеха какво да правят и дали мястото им е в този формат. Надявам се, че вече са осъзнали истинския проблем на ситуацията в клетата Украйна.

За разлика от гърците, обаче, нашите управляващи са в пълно безсъзнание по всички въпроси свързани с устойчивото управление на държавата и се занимават само със себе си. Овладяват и обяздват завалиите всички ключови постове в територията и живо се интересуват от всякакви позиции за приближените им на различни държавни катедри. Гладни за власт, пари и още влас! На всяка цена, днес и веднага.

В същото време умнокрасивитетът прави списъци за психическо и физическо ликвидиране на инакомислещите. Навсякъде по света има различна гледна точка и тя се чува твърде отчетливо, само у нас не може да се чува различно мнение от политкоректното. Така се защитавала демокрацията, а според мен така се слага край на нейното съществуване завинаги и невъзвратимо!!! Но какво ли разбирам аз от демокрация!?

Затова съм включен в „оня списък“ за одиране на кожата жив, източване на кръвта ми в пластмасов бидон, намазване с газ и покриване на тялото с гъши пера и прочее добри демократично-нацистки практики – ей тъй, като строг и напълно демократичен отговор на угоените телета за дързостта ми да изказвам някакво лично мнение. Много добре разбирам и познавам нацистките традиции и обичаи, но тайно си мислих, че тази страница е затворена за нашите ширини.

Оказа се, че нашия прогресивен „Десен сектор“ също принадлежи към нацистката църква на правоверните идиоти. Има неща от които всеки нормален човек ще потрепери. Добрата новина е, че у нас рядко се срещат нормални хора и това все още върши политическа работа на политически ненормалници.

Лошата новина е, че човек може само да предполага, но един Господ разполага с всички нас, заедно и поотделно. Знае ли се какво има в главата на този Господ, след като самия той не е на пълна издръжка към някоя фондация и не е зависим от който плаща за играта на смърт. Сигурно стои някъде отгоре над нас и ни се присмива на плановете и списъците, защото всичко зависи само от него. Нашето право стига до това да мечтаем, да планираме и да кроим всички и всичко без да сме скроили себе си!

Крайната точка на нашето човешко право стига до една яма с размери: 2 метра дължина, един метър ширина и 1.50 м дълбочина. Каквото и да правим, както и да се движим, това е наградата ни. Няма изключения.

Мислите и разума са две различни неща, приятели! Мислите ни подлудяват, а разумът ни успокоява.

Николай Марков

 

Полк. Николай Марков е водещ експерт по национална сигурност. Роден през 1970 г. Завършва висшето военно училище във Велико Търново, а след това и право във Великотърновския университет. Започва работа в Националната служба за охрана /НСО/ през 1993 г. и се издига с качествата си до ръководни нива. Висококвалифицираният и надпартиен експерт непоколебимо отстоява офицерската чест по-предявени обвинения за „неизпълнение на задача“ – да направи… 50 лицеви опори и за обида на началник. По време на делата срещу него той разкрива, че държавните охранители шпионират по нареждане на ръководството наши и чужди политици, но това не е разследвано. Полковник Марков е отстранен от НСО през 2007 г., след скандал с президента Първанов, че гардове събират нерегламентирано информация за политиците, които охраняват)

 

полковник Николай Марков го познавам лично и отлично. Приятел и колега от <армията> и отвъд нея............ все още е колега.😀

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, resavsky said:

Е сега на бърза ръка ще ги обявят за фашисти....

сега опорката е, че за смъртта на българина са виновни украинците /които са го накарали да се бие срещу агресора/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментар от Владимир Пастухов, политолог в Лондон, по повод възможните сценарии за изход от войната:
 

В зависимости от того, кто победит в войне, Россию ждет — три сценария: ядерная катастрофа, застой или революция. Об этом пишет политолог из Лондона Владимир Пастухов, обозначая эти сценарии как «крематорий», «мавзолей» и «ресайклинг».

«Главная проблема этой войны для России заключается в том, что ее цели в ней иррациональны и недостижимы в принципе, — пишет Пастухов в колонке в «Полигоне». — По причинам сугубо религиозно-идеологического характера Путин именно с Украины начал активную фазу борьбы за переустройство мирового порядка, по сути — за долевое мировое господство. Во-первых, она не может завершиться успехом даже в случае полной победы над Украиной, в связи с чем обязательно потребуется «продолжение банкета». Во-вторых, она недостижима в принципе, так как у России нет амуниции, чтобы обеспечить обозначенные амбиции».

По мнению эксперта, у войны есть три выхода, в зависимости от того, кто победит. В первом, самом худшем сценарии («крематорий»), Путин добивается стратегического поражения украинской армии — или за счет применения оружия массового поражения или за счет всеобщей мобилизации и тотальной войны.

Но «полная оккупация Украины — фиаско для путинского режима»: за ней следует длительная партизанская война, поглощение Молдавии и Грузии и новое повышение ставок. В итоге РФ окажется перед выбором: признать поражение или вступить в прямой военный конфликт с НАТО — то есть вступить в ядерную войну.

Второй сценарий («ресайклинг») — полная победа Украины, она маловероятна, но может стать следствием «серии непродуманных и преступных действий российского военного командования». Стратегическое поражение, которое пропаганда не смогла бы затушевать, «могло бы спровоцировать в России ту самую революцию, для борьбы с которой весь этот милитаристский цирк с конями, собственно, и был изначально придуман».

Третий сценарий («мавзолей») — замораживание конфликта на тех или иных условиях и долгие политические заморозки в самой России. «В этом случае вся Россия станет напоминать свой главный советский символ — Мавзолей, но только с живым политическим трупом на постаменте в большом плохо освещенном помещении. Как долго он там пролежит, зависит от глубины заморозки», — резюмирует эксперт.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Last roman said:

сега опорката е, че за смъртта на българина са виновни украинците /които са го накарали да се бие срещу агресора/.

Ако е бил отвлечен и насила каран в армията, естественно украинците са виновни, няма кой друг. На война не се ходи насила, не се става така войник, така се става или труп, или нелечимо психично болен, или изменник и предател.
  

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, laplandetza said:

Вероятно не сте видели и чули видеообръщението на Зеленски в гръцкия парламент. Няма и да го видите!

И защо бе, джанъм?

Който иска, може. Правиш две телодвижения над клавиатурата към Гугъл, и получаваш:

 

После прочиташ и новините. Партията СИРИЗА била нарекла "позор" това, че двама етнически гърци в бойно снаряжение се били появили във видеото и също молели парламента да вземе мерки, били "азовци", следователно нацисти (??). . И цялата пропутинска преса изпада в оргазъм от това?

И значи за да не се очернел Зеленски, тук никой нямало да покаже интервюто? Има ли изобщо мисъл в тая конспирология?

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, scaner said:

И защо бе, джанъм?

Който иска, може. Правиш две телодвижения над клавиатурата към Гугъл, и получаваш:

 

После прочиташ и новините. Партията СИРИЗА била нарекла "позор" това, че двама етнически гърци в бойно снаряжение се били появили във видеото и също молели парламента да вземе мерки, били "азовци", следователно нацисти (??). . И цялата пропутинска преса изпада в оргазъм от това?

И значи за да не се очернел Зеленски, тук никой нямало да покаже интервюто? Има ли изобщо мисъл в тая конспирология?

Няма го по телевизиите предполагам
 Иначе мисъл няма никаква. Да се перчиш и защитаваш мъчителите и изедниците си , това си е диагноза. Тези Западнали от ЕС бюрокрациите и комисиите в едрия бизнес и финанси и т.н.т. да не ги изброявам ви готвят Три в Едно,  ПостПландемична криза с очакване на нова пЛандемия, Зеления фашизъм , екологичното зануляване и <войната> в задния двор на ЕС. Задава се огромно бедствие за редовия европеец и това ако не виждате сте или тЪпи или продажни същества........

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Няма го по телевизиите предполагам

Не знам, нямам телевизор.

Преди 2 минути, laplandetza said:

Иначе мисъл няма никаква. Да се перчиш и защитаваш мъчителите и изедниците си , това си е диагноза. Тези Западнали от ЕС бюрокрациите и комисиите в едрия бизнес и финанси и т.н.т. да не ги изброявам ви готвят Три в Едно,  ПостПландемична криза с очакване на нова пЛандемия, Зеления фашизъм , екологичното зануляване и <войната> в задния двор на ЕС. Задава се огромно бедствие за редовия европеец и това ако не виждате сте или тЪпи или продажни същества..

Какво общо имат тези жалвания с интервюто?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай
 
 
На границе Харьковской и Белгородской области были взорваны железнодорожные пути.
Очевидно, что ВСУ перекрывает, на всякий случай, возможные пути доставки техники и вооружения из Белгородской в Харьковскую область.
Украина делает то, что мы давным давно должны были сделать на Украине.
Повреждения существенные.

Диверсионния акт на украински групи на територията на РФ.

 
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, laplandetza said:

Все едно в българия да мобилизират младежи от цветнокож произход с майчин небългарски език, за които Р.Б  е един тормозител, врагът на обикновенния човек.

Българският има признат статут е регионален език в Украйна, те са признати за малцинство, и да се твърди че българите са "тормозени" в Украйна  е  евтина пропаганда..

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Шабельское

Краснодарски край

Русия

Украинска Точка У според очевидка е паднала в руско градче на брега на Азовско море.  Аз обаче се съмнявам това да е Точка-У, понеже големината на ямата е много голяма.

ПП. По всичко личи че това е приятелски огън - авиобомба, която е била предназначена за Мариупол.   Няма как Украинците да пуснат такава бомба на такова разтояние.  100% си е тяхна руска. 

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, resavsky said:

Някакви доказателства?Аз твърде че са там по своя воля.

А с какво можеш да докажеш своето твърдение?

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, tantin said:

Диверсионния акт на украински групи на територията на РФ.

А украинците ли са го извършили?

Доколкото стана ясно, това е линия по която се движи някаква междуселищна електричка, нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Forwarded from Dambiev
 
Сообщается, что первая партия танков Т-72М, находившихся на базе хранения бронетехники сухопутных войск Польши в Люблине отправлена на Украину. Всего планируется передача 100 танков Т-72М.
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Зеленски

Този тука си е под кайф и даже срича текста си🤣

Ако едновеждият "грък" "етнически" си смъкне фланелката и си покаже лявото рамо ще стане интересно...

  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, tantin said:
Forwarded from Dambiev
 
Сообщается, что первая партия танков Т-72М, находившихся на базе хранения бронетехники сухопутных войск Польши в Люблине отправлена на Украину. Всего планируется передача 100 танков Т-72М.

Ева си ве бате колко много жилязо ще има после за събиране! Джангър-мангър ша има!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 часа, tantin said:

Вие мислите ли че този човек по телевизията каза истинското си мнение? Вярвате ли че бесарабските българи са абсолютно про-украински?  Аз това не го вярвам. 

Особено пред телевизията, че и пред чужда телевизия. Ами какво ще стане с тоя човечец ако утре репортажа го излъчат някъде и местните укр. нац. го видят? Какво ще направят с къщата му и семейството му?

Какви да са ако  не про-украински? Промолдавски ли, прогерманским или какви? 

Опорката че с Русия имат някаква "любов" е поредната заблуда за шарани..

Просто е - по времето на СССР са  репресирани (началото на репресиите  е 1938 г!)

Интересно е че дори емигриралите в България бесарабски българи , след 1944 са  върнати обратно в СССР , а  мнозинството отива в съветстки лагери

 

https://www.dw.com/bg/българите-като-враг-на-ссср/a-18666797

 

При тях има и голодомор, ама това вие путинистите пак не го знаете..

http://www.focus-news.net/opinion/0000/00/00/19816/

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Capitainofmarine said:

Ако едновеждият "грък" "етнически" си смъкне фланелката и си покаже лявото рамо ще стане интересно...

Ти си го виждал гол? По какъв повод? :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...