Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

Преди 3 минути, nik1 said:

ПС

Член съм на две групи за помощ на украински бежанци . След няколко дни, когато взема заплата , ще купя неща от които имат нужда, и ще ги даря в центъра на Мостова 3

Ааа, тук те подкрепям...................... обмислям да даря средства......

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Модератор История
Преди 43 минути, tantin said:

 Източна Украйна винаги си е била част от руската култура..  

А какво да правим с Калининград и неговата област?По точно Източна Прусия. Или нашето си е наше чуждото е общо...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  

Преди 7 минути, Doris said:

Според моя познат, българин от Украйна, недолюбването на руските "освободители" се дължи главно на една прозаична, но сериозна причина - масовото мародерство от страна на руската армия. Местните от всякакви етноси са пропищели. Войниците влизали по къщите с автоматите и грабели каквото могат , заплашвали. Това съобщават неговите роднини.

Политиката на насилие, репресии и мародерството се очертават като основни отличителни характеристики на руската армия - във всички времена, и преди и сега, и ако остане така, неминуемо в бъдеще...

Само да припомня, стихотворението на Радой Ралин "Писмо за Ванка с танка"...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, tantin said:

Омразата си е вътре в самите украинци, особено тези със свастиките.  Как си обясняваш забраната или конфискациите на църкви,  източно-православни?  Защо нац.формированията посегнаха и на църквите и на свещениците?  Това не е ли от времената на СССР?

Кога и къде и кой?

Десен Сектор го няма.Нали разбираш че мразиш цял заради нещо в миналото (и ако изобщо това за което пишеш се е случило, а не е поизмислено от пропагандата)

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, resavsky said:

И после нашите путиноиди твърдят че бесарабските българи подкрепят руснаците..

Сега има проектозакон в Украйна, според който за отклонение от военната служба се предвижда 10 години затвор.  Украйнските мъже в чужбина трябвало да се върнат в Украйна, за да бъдат мобилизирани. Ако някой откаже да се върне то закона предвиждал 10 г затвор.   Отделно си има закон забраняващ мъжете да напускат Украйна,  напуслкащите Украйна се смятат за бегълци, за предатели.   Това по повод защо бесарабските българи се биели за Украйна - ами те нямат избор.  Избора е между фронта и затвора.  Третият избор е да са емигранти - невъзвращенци.. Но предвид тесните отношения Запад-Украйна то има реален шанс западни страни да започнат да изпращат принудително украински граждани към Украйна, за да бъдат мобилизирани . За момента последното е слабо вероятно. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tantin said:

Сега има проектозакон в Украйна, според който за отклонение от военната служба се предвижда 10 години затвор.  Украйнските мъже в чужбина трябвало да се върнат в Украйна, за да бъдат мобилизирани. Ако някой откаже да се върне то закона предвиждал 10 г затвор.   Отделно си има закон забраняващ мъжете да напускат Украйна,  напуслкащите Украйна се смятат за бегълци, за предатели.   Това по повод защо бесарабските българи се биели за Украйна - ами те нямат избор.  Избора е между фронта и затвора.  Третият избор е да са емигранти - невъзвращенци.. Но предвид тесните отношения Запад-Украйна то има реален шанс западни страни да започнат да изпращат принудително украински граждани към Украйна, за да бъдат мобилизирани . За момента последното е слабо вероятно. 

Тези закони не са ли нещо нормално за една цивилизована държава? Особено в извънредна ситуация - война - както е сега?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, nik1 said:

Кога и къде и кой?

Десен Сектор го няма.Нали разбираш че мразиш цял заради нещо в миналото (и ако изобщо това за което пишеш се е случило, а не е поизмислено от пропагандата)

Как да го няма ДС, след като тази идеология вече се превърна в официална държавна идеология? Цялата тази пропаганда с руските фашисти - наричани рашисти. С отцепниците от донбас - наричани терористи.. Украйна (официалната) не приема реалностите, не приема референдумите и мнението на Донбас и хората от Крим.  Украйна не приема Минските споразумения, не ги спазваха.   

Да си бяха обозначили границите, да се бяха разбрали с договори за мирен транспорт, свободно преминаване, търговия и подобно. Вместо да копаят окопи и да трупат оръжие.  Украйна - трябваше да бъде "идея",  мир,  спокойствие.. Отцепниците трябваше сами да поискат да се украинизират, а не с автоматите.  

Зеленски дойде с обещания за мир,  а сега заявява че ще се бори за земя, за територия до последния човек ? Това ли е стремеж за мир?

Зеленски прегърна същите идеи като нац.батальоните.  Вече и той не се различава много от тези със свастиките. 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, tantin said:

Точно пък аз ли съм бил мразещият Украйна? Нещо си се объркал.

Много е смешно как най-големите русофили тук (ти, Кухулин и бясното капитанче) се изживявате
като неутрални ... и даже "умерени русофоби". 🤣

Ти не си спрял да говориш за азовци и затова как Зеленски е терорист ... но въобще не мразиш
украинците.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, scaner said:

Политиката на насилие, репресии и мародерството се очертават като основни отличителни характеристики на руската армия

Ей ги тука се хвалят колко телефони са отмъкнали:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=137182818877437&id=104351038827282&m_entstream_source=timeline

Та, какво можем да кажем за бойния дух на руската армия? Както винаги ще компенсират с количество, но едва ли ще е достатъчно.

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Doris said:

Ей ги тука се хвалят колко телефони са отмъкнали:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=137182818877437&id=104351038827282&m_entstream_source=timeline

Гледам ги аз непрекъснато по телеграм каналите. Малко преди да тръгнат да напускат Буча и другите киевски квартали, се почна една организирана акция - идват тежки камиони, една група влиза в някакъв апартамент и го изчиства до шушка, включая долното бельо - отмъкват всичко, до маси и столове. Много свидетелски показания за такива акции. После големи опашки например в Беларус, за колети до Русия. И търговия по пазарите.

Но тези с телефоните са кокошкари направо, камионите с награбеното се връщат с колоните в Русия. Изглежда организацията е на много високо ниво, кой ще ти отпусне воененни камиони за крадена стока току така?

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Тъжен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 41 минути, tantin said:

Цялата тази пропаганда с руските фашисти - наричани рашисти. С отцепниците от донбас - наричани терористи..

Русия  е фашистка държава (без фашистка  партия) - това е дискутирано във форума многократно. Тя е такава не от днес (и според най-известните анализатори и познавачи на Русия)

Въоръжените групировки  от Донбас могат да се нарекат и терористи от страна на украинските  официални лица, аз не  виждам проблем в това. Те тероризираха стотици хиляди, милиони са в техния капан, и са причинили смъртта на стотици или над хиляда цивилни..

 

Цитирай

не приема референдумите и мнението на Донбас и хората от Крим.  

Така наречените референдуми за Крим и Донбас бяха направени под дулата на въоръжени хора, не беше взето мнението на хората (след свикването на референдум по правило се изисква обсъждане и се  дава време за обсъждане - такова липсваше), липсваха независими наблюдатели,  броенето на гласовете  беше извършено под контрола на същите въоръжени хора, и данните бяха нагласени

Максим Кац имаше едно предаване за т.н. референдум в Крим и показа технологията на нагласяването (и технологията, по която се проверява и разбира,  че данните са нагласени)

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100064694739550/posts/347040554129100/

Свален руски самолет над Донецка област 

https://www.facebook.com/groups/3023528687863009/permalink/3194086614140548/

Мариопул 

https://www.facebook.com/193089614048827/posts/5462018270489242/

Унищожени реактиви руски системи. 

https://fb.watch/cls-dI1W-7/

Дронове 

https://www.facebook.com/groups/3023528687863009/permalink/3194083330807543/

Възможно е тежко въоръжение от САЩ за Украйна. Ракети с далечен обсег .. 

https://www.facebook.com/467971416571719/posts/4890798570955626/

Комунизмът и мрака ръка за ръка 

https://www.facebook.com/groups/3023528687863009/permalink/3194058787476664/

Мариопул

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 38 минути, nik1 said:

...

Въоръжените групировки  от Донбас могат да се нарекат и терористи от страна на украинските  официални лица, аз не  виждам проблем в това. Те тероризираха стотици хиляди, милиони са в техния капан, и са причинили смъртта на стотици или над хиляда цивилни..

 

Така наречените референдуми за Крим и Донбас бяха направени под дулата на въоръжени хора, не беше взето мнението на хората (след свикването на референдум по правило се изисква обсъждане и се  дава време за обсъждане - такова липсваше), липсваха независими наблюдатели,  броенето на гласовете  беше извършено под контрола на същите въоръжени хора, и данните бяха нагласени

Максим Кац имаше едно предаване за т.н. референдум в Крим и показа технологията на нагласяването (и технологията, по която се проверява и разбира,  че данните са нагласени)

Не са терористи. Така като си я подкарал шиптарите косовари са терористи, бившите в Югославия бяха терористи, индианците в САЮ бяха едно време терористи, баските и каталунци са терористи, в Сирия-т.н. <демократична опозиця> са терористи и пр.

Американските военни сили зад граница са терористи, самата им държава прави Международен Глобален Тероризъм , изнудвайки другите държави..........

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментари по повод вероятното използване на химическо оръжие в Мариопол. Интервю с Руслан Левиев от CIT. Накратко - не е ясно...

Пояснението в тубата:

Многие обсуждают, был ли удар химическим оружием по Мариуполю, попробовали разобраться вместе с Русланом Левиевым, что были за удары, и какие есть свидетельства. Также у российской армии проблема с солдатами, они не хотят ехать воевать. Откуда будут брать резервы, и как скоро мы увидим масштабную битву за Донбасс?

ВОЙНА. ДЕНЬ 48. ХИМИЧЕСКОЕ ОРУЖИЕ В МАРИУПОЛЕ? ВРАНЬЕ ПУТИНА, АРМИЯ РФ ОТКАЗЫВАЕТСЯ ВОЕВАТЬ

 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100064694739550/posts/347098190790003/

Украйнците са хванали Виктор медведчук 

https://www.facebook.com/100002003280271/posts/5052859444790782/

Танкова руска колона покрай Изюм е разгромена 

https://www.facebook.com/100077387752746/posts/139915065264751/

Украйна

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 34 минути, laplandetza said:

Не са терористи. Така като си я подкарал шиптарите косовари са терористи, бившите в Югославия бяха терористи, индианците в САЮ бяха едно време терористи, баските и каталунци са терористи, в Сирия-т.н. <демократична опозиця> са терористи и пр.

 

Дрън- дрън, Както  винаги трудно вдяваш.   Нищо подобно няма , в Донецк  и Луганс има едни въоръженни банди, които държат  за заложници населението..

Ти как мислиш е населението там гори от желание да го управляват банди, и да живее в "сивата зона"? Където  всичко се решава с оръжието на силните?

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, nik1 said:

Дрън- дрън, Както  винаги трудно вдяваш.   Нищо подобно няма , в Донецк  и Луганс има едни въоръженни банди, които държат  за заложници населението..

Тези "банди" се борят за правото си на съществуване и самоопределение. За ужас и съжаление на Киев,  бандата става все по-голяма, а много украинци сами ще се присъединят към "заложниците".   Тази банда, както ти ги наричаш си имат парламент, няколко телевизии, болнична помощ,  оркестри, институти.  По територия и  брой население са съпоставими с малка европейска страна. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, tantin said:

Тези "банди" се борят за правото си на съществуване и самоопределение. За ужас и съжаление на Киев,  бандата става все по-голяма, а много украинци сами ще се присъединят към "заложниците".   Тази банда, както ти ги наричаш си имат парламент, няколко телевизии, болнична помощ,  оркестри, институти.  По територия и  брой население са съпоставими с малка европейска страна. 

Глупости. Това население винаги  е било част от историческата Украйна и никой не го питал дали иска да се "обособява" (в какво да се обособява  и как като е генетично и родствено свързано с Украйна, Все едно Пловдив да се отдели от Пазарджик и Софи).
Бандите от   криминални и поддържани от Кремъл елементи, не го представляват

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, nik1 said:

Това население винаги  е било част от историческата Украйна ..

Няма такава историческа Украйна.  Има УССР.  Всички такива опити да им се придаде давност досега се сгромолясват подобно на македонизма на РСМ.

Напоследък Арестович заговори за това че Киевската Русь били автентичните руснаци, че Украйна имала правото да се наричат автентични руснаци или подобно.. Кой ли ги знае още какво ще измислят междувременно. Подобно на македонските напъни.  

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, tantin said:

Тези "банди" се борят за правото си на съществуване и самоопределение.

И Украйна се бори за същото ... пък ти си на страната на руснаците.
А когато руснаците размазваха Чечня, ти къде беше да хулиш руските нацисти??

Като изключим Косово, повечето сепаратисти се броят за вътерешен проблем.
Примери колкото щеш: кюрди, арменци, чеченци и т.н..

Косово е специален случай. След геноцида в Босна няма как да им разрешат на
сърбите да се намесват там. Иначе не се знае дали сърбите нямаше и те да броят
косоварите за терорости.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tantin said:

Няма такава историческа Украйна.

Прочети малко история. Украйна преди да стане съветска република е искала да стане
независима. Но така са се стекли нещата, че е станала съветска република.

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, gmladenov said:

Прочети малко история. Украйна преди да стане съветска република е искала да стане
независима. Но така са се стекли нещата, че е станала съветска република.

Няма украйна, има различни владения, ако го подкараме от средновековието.......... са много.Било е и България............. значи е българска, давай да си я взимаме!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, tantin said:

Няма такава историческа Украйна.  Има УССР.  

Подобно на македонските напъни.  

УССР е историческата Украйна
(Хайде Кубан остава за ботоксовия ти чичо, който се обяви за наследник на СССР - същата която измори от глад  кубанските украинци )

Цитирай

Напоследък Арестович заговори за това че Киевската Русь били автентичните руснаци, че Украйна имала правото да се наричат автентични руснаци или подобно.. Кой ли ги знае още какво ще измислят междувременно.

Ами образовайте се малко по история и география  къде е Рутения и къде Московия , недейде само  да зобите кремълска пропаганда..

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...