Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 49 минути, vvarbanov said:

:)

 И от мобилизацията печелят всички руснаци.

Родителите на мобилизираните получават дърва, децата им получават безплатни ваучери и влизат в университета без изпити, жените им получават бели лади, а банките масово  закриват техните ипотеки .  Самите мобилизирани пък попадат направо в рая(Путин даде гаранция). 🥲

П.П. Берегите там Путина !

Ще им направиш мерак на русофилите да подадът молба за руско гражданство и да одат да мрат за Путинчо....

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА  ГРАЖДАНСТВО ОТ ЛИЦА , ЧРЕЗ КОНСУЛСКАТА СЛУЖБА НА РЕПУБЛИКА ХУ:

  1. Молба от лицето по образец – 2 екземпляра.
  2. Декларация по образец– паспортен формат – 3 бр.
  3. Препис от акта за раждане
  4. Свидетелство за съдимост от или от страната, чийто гражданин е молителят. 
  5. Свидетелство за съдимост от  (от МВР) + копие
  6. Медицински документ,+ копие.
  7. Препис от акт за граждански брак или развод /само за омъжени или разведени жени/ - оригинал + копие.
  8. Фотокопие на документ, удостоверяващ самоличността на молителя /ПАСПОРТ/-2 бр.
  9. Оригинал на вносна бележка за платена държавна такса по Тарифа № 1 за МП в размер на 16 евро + копие, преведена в евро по сметка.
Редактирано от Skubi
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 2 часа, Incorrectus said:

В пъти повече, защото на 1 млн мобилизирани са нужни 100 хил. офицери. Мобики ще се намерят, но офицери няма откъде. На ден руснаците губят по 500-600 мобики, украинците 1/10 от това. Което никак не е успокоително, защото украинците нямат пушечно месо.

Ето една, която чака мобилизация, за да получи 4 млн рубли (около 100 хил. лв.). Разбира се, тези пари не им ги дават с разни измислени аргументи. Дават им железни медалчета.

Тази благодари, че са й платили за мъжа 20 хил. рубли (500 лв.), дърва и плодове.

Тея са някакви уникални дегенератки... 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Александър Коваленко:

Фактор Соледара… Комплекс Соледара? Нивелирование Соледаром?

Придумывая заголовок к этому посту, я всё никак не мог выбрать подходящий, ведь каждый из них достаточно точно характеризует то, что произошло в Соледаре.

Небольшой городок стал плацдармом, на котором:
-Был уничтожен колоссальный передовой ресурс ЧВК «Вагнер»;
-Пригожин лишился лояльности руководства ни доказав ничего, а лишь продемонстрировав свою бесполезность;
-Кирзачи вернули управление боевыми действиями на Бахмутском плацдарме, где до того была безоговорочная монополия Пригожина;
-Конфликт между мо рф и петушиным генералом Пригожиным выходит на новый уровень.

Таким образом, небольшой городок не только перемолол основной ресурс петушиной армии, но и выбил из обоймы самого Пригожина. В результате, видя в Соледаре возможность показать свою эффективность, Пригожин показал лишь полную профнепригодность и никчёмность.

Северо-западная локация Соледара по-прежнему находится под ВСУ, а сам городок в той части, где присутствуют оккупанты, превращается в место их планомерной утилизации артиллерией, благодаря преимуществу украинских позиций. Особенно восточная и юго-восточная локации.

То есть, помимо всего прочего, Пригожин заполучил не только место для садомазо, физического и морального, но и свою личную Чернобаевку, где продолжают перемалывать ресурс оккупантов. И я не исключаю, что Соледар может ожидать судьба Песок, которые сейчас больше серая зона, чем чья-то позиция. Просто оккупанты этого ещё не поняли.

9 января я написал - Соледар, выполнял, выполняет и будет выполнять свои функции, как любое другое село, населённый пункт или город в зоне боевых действий. Причём выполнял, выполняет и будет выполнять на пределе возможностей.

Сегодня я скажу – по своему эффекту Соледар даже перевыполнил поставленные перед ним задачи. Такой разноуровневой аннигиляции врага, физической и политической, моральной и информационной, я давно не наблюдал. Но, наблюдаем за событиями дальше – это ещё не конец.
 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, новорегистриран3 said:

Просто украинците са решили да направят това, което ти предположи и спасиха една бригада от саможертва.

Друг е въпроса, че сега руснаците могат да почнат да бият по Бахмут с пехотни вълни. 

Факт е, че 93-та бригада от самото начало на войната е все по най-тежките участъци (Суми, Изюм, Соледар) и със сигурност е изтощена. Но не са окей тези ротации, които проведоха украинците в Соледар - нещо не сработи така, както трябва. Аз си спомням, че и при Северодонецк имаше подобни проблеми. Не ги знам как ги провеждат, но оставам с впечатлението, че извеждат накуп бригадите от даден участък и вкарват свежи, но незапознати с обстановката и терена, и от там тръгват проблемите.

А руснаците не са спрели с пехотните вълни от месеци. То това е и проблемът с тази им тактика. Дори и да успеят да пробият някъде отбраната, както стана сега със Соледар, не могат да се възползват и да развият успеха. Няма дълбоки пробиви, няма обкръжения. Десет дена не могат да излязат от Соледар. Къде са мобилните групи, които да развият пробива на 10-15-20км дълбочина, къде е бронетехниката? Мен затова са ми и смешни предсказанията за някакви страшни настъпления към Киев, към Запорожие, към Берлин. С какво? При положение че ти един път най-после успяваш да направиш нещо като хората и се оказва, че нямаш готов резерв в близкия тил.

p.s. Впрочем, същите такива атаки с пехотни вълни текат почти по целия фронт, но напредък другаде на практика няма. Защо така според теб?

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Incorrectus said:

... 

Ето една, която чака мобилизация, за да получи 4 млн рубли (около 100 хил. лв.). Разбира се, тези пари не им ги дават с разни измислени аргументи. Дават им железни медалчета.

Тази благодари, че са й платили за мъжа 20 хил. рубли (500 лв.), дърва и плодове.

Много е странно, че на тези патологични изказвания - напълно неприсъщи на никоя нормална жена! - някои наши путинофили откликват с "емотиконно" хилене. Но защо ли се въздържат от коментари?🤔 Само мълчат и се хилят...

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Шпага said:

Много е странно, че на тези патологични изказвания - напълно неприсъщи на никоя нормална жена! - някои наши путинофили откликват с "емотиконно" хилене. Но защо ли се въздържат от коментари?🤔 Само мълчат и се хилят...

Ти какво друго очакваш от нашите путинофили? Ако освен да мълчат и да се хилят, се и позамислят малко, няма да са вече путинофили...

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, sir said:

Факт е, че 93-та бригада от самото начало на войната е все по най-тежките участъци (Суми, Изюм, Соледар) и със сигурност е изтощена. Но не са окей тези ротации, които проведоха украинците в Соледар - нещо не сработи така, както трябва. Аз си спомням, че и при Северодонецк имаше подобни проблеми. Не ги знам как ги провеждат, но оставам с впечатлението, че извеждат накуп бригадите от даден участък и вкарват свежи, но незапознати с обстановката и терена, и от там тръгват проблемите.

Има вероятност най-боеспособните части въобще да не са в Украйна в момента. И битката за Соледар още не е завършила. ;) 

Както и да го погледнем икономически, социално и политически е по-изгодно да се държат руснаците по линията Бахмут-Соледар-Северск, отколкото боевете да разрушават 500 хилядната агломерация на Славянск. 

 

Цитирай

А руснаците не са спрели с пехотните вълни от месеци. То това е и проблемът с тази им тактика. Дори и да успеят да пробият някъде отбраната, както стана сега със Соледар, не могат да се възползват и да развият успеха. Няма дълбоки пробиви, няма обкръжения. Десет дена не могат да излязат от Соледар. Къде са мобилните групи, които да развият пробива на 10-15-20км дълбочина, къде е бронетехниката? Мен затова са ми и смешни предсказанията за някакви страшни настъпления към Киев, към Запорожие, към Берлин. С какво? При положение че ти един път най-после успяваш да направиш нещо като хората и се оказва, че нямаш готов резерв в близкия тил.

След доунищожаването на 1 ГТА край Изюм едва ли има кой да развива подобни пробиви... А и не мисля, че Донбас е мястото, където да се развърне голяма настъпателна операция - силно укрепен и урбанизиран район. В такава среда единственото решение са пехота, артилерия, поддръжка от механизирани части и удари по командните пунктове. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предварително се извинявам, ако въпросът ми е прекалено невежествен:

Преди около седмица случайно чух по ТВ някакъв коментатор, който каза, че руснаците се подготвяли за дълга окопна война и че вече имали около 200 км. /?!?/ окопни съоръжения. Това възможно ли е и в какво би се изразила в днешно време - 21 век! - една такава война. На мен ми се струва някак си допотопно... а може и да не съм разбрала за какво точно говореше човекът.

Редактирано от Шпага
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Capitainofmarine said:

Да-а, руснаците са от джунглите на Папуа и не са чували за разминиране и разминираща техника и прочия...

Те не могат да произведат кола, която да е конкурентна на световните пазари, не могат да произведат битова техника, която да е конкурентна на световните пазари, ама видите ли ще произведат разминираща техника😁😁😁

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран3 said:

Има вероятност най-боеспособните части въобще да не са в Украйна в момента. И битката за Соледар още не е завършила. ;) 

Както и да го погледнем икономически, социално и политически е по-изгодно да се държат руснаците по линията Бахмут-Соледар-Северск, отколкото боевете да разрушават 500 хилядната агломерация на Славянск. 

 

След доунищожаването на 1 ГТА край Изюм едва ли има кой да развива подобни пробиви... А и не мисля, че Донбас е мястото, където да се развърне голяма настъпателна операция - силно укрепен и урбанизиран район. В такава среда единственото решение са пехота, артилерия, поддръжка от механизирани части и удари по командните пунктове. 

За тази цел първо трябва да се докопат до Славянск. :) А и то не е като досега да не го разрушваха, особено докато седяха в Изюм и Лиман. С темповете, с които напредват с тази си невероятна тактика, ще продължаваме да гледаме епични битки за всяко селце, дори и цялата линия Северск-Бахмут да падне. Още повече, че преди Славянск не е гола нива, а също има дълговременни опорници. Един от тях, за който си спомням по памет, е в района на Малиновка-Тихоновка по пътя Бахмут-Славянск - от него още навремето Стрелков плачкаше много.

Що се отнася до 1ГТА и има ли кой да развива пробиви - абе то месо има, но парадоксално или не, техниката свършва по-бързо от месото. Както и боеприпасите. С подобни пехотни вълни може и да успееш да вземеш някой ден 70-хилядния Бахмут, но градове и агломерации в 5-10 пъти по-големи от Бахмут? За градове-милионници пък изобщо няма смисъл да говорим, там и самото население с молотовки много бързо ще приключи с разните му вагнеровци и чмобики.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Incorrectus said:

Преди години един възрастен немец ми каза: руснаците винаги бързаха, хвърляха се на тълпи, а нашите картечари повръщаха от отвращение, защото гледаха разхвърчани човешки телеса. Каза още, че война се печели от армията, която умее да забави и да успокои топката. Същото го казва посвоему преди 10 минути и този боец.

На мен руснак ми каза друго:

И ние след войната взехме много от Германия, ама манталитета им на работа не можахме.

Редактирано от vandu
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно как всички русофили квичат, че Соледар е превзет, след като имаме безспорни доказателства, че не... като това. Украинско знаме, снимано от километри... 

https://twitter.com/666_mancer/status/1614196416187883523?s=20&t=3UvqBRLNIJpOOxt7dsYA7g

И да, Соледар "вече" няма значение, забравих... 

Редактирано от World War Z
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Шпага said:

Много е странно, че на тези патологични изказвания - напълно неприсъщи на никоя нормална жена! - някои наши путинофили откликват с "емотиконно" хилене. Но защо ли се въздържат от коментари?🤔 Само мълчат и се хилят...

Вашите синове са герои и отиват да мрат за родината, не защото аз ги изпращам, а защото вие така сте ги възпитали. Това в основни линии е неговото обяснение към т.нар. майки на онази среща.

Цитирай

А завершая своё краткое вступительное слово, хотел бы сказать то, о чём говорю постоянно, а именно о том, что, во-первых, всё идёт из семьи. То, что ваши ребята – большинство из них – выбрали такую судьбу, как служение Отечеству, защита Отечества, защита Родины, России, защита наших людей, в данном случае в Новороссии, на Донбассе, – это тоже результат вашей работы, без всякого сомнения. Это не результат каких-то наставлений и нравоучений – это результат личного примера. Это всегда так.

Потому что что там и как бы ни говорили в школе, что очень важно, конечно, но всё-таки основа самосознания любого человека, основа его ценностных ориентиров закладывается в семье личным примером родителей. Это самый основной, важнейший и самый фундаментальный метод воспитания – личный пример.

Судя по тому, что ваши ребята ведут себя так, именно героически, именно об этом я хотел сказать, это, конечно, огромный ваш вклад – ваш и ваших мужчин, ваших мужей, безусловно, это в семье с обеих сторон всегда происходит. Но только они, сами ребята, знают, что они герои по-настоящему.

 

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://t.me/operativnoZSU/70651

Украинците упорито твърдят че битката за Соледар продължава. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Що се отнася до 1ГТА и има ли кой да развива пробиви - абе то месо има, но парадоксално или не, техниката свършва по-бързо от месото. Както и боеприпасите. С подобни пехотни вълни може и да успееш да вземеш някой ден 70-хилядния Бахмут, но градове и агломерации в 5-10 пъти по-големи от Бахмут? За градове-милионници пък изобщо няма смисъл да говорим, там и самото население с молотовки много бързо ще приключи с разните му вагнеровци и чмобики.

 

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, resavsky said:

https://t.me/operativnoZSU/70651

Украинците упорито твърдят че битката за Соледар продължава. 

Тя си и продължава - в западните покрайнини на града и по-точно между тях (контролирани от ВСУ) и централната част (контролирана от орките).

https://t.me/robert_magyar/336

https://t.me/bahshid2023/48

Засега няма данни как точно се развиват нещата в локациите западно-югозападно (Благодатне) и южно от Соледар (Красна гора, Парасковиивка, Пидгородне), които са не по-малко важни. Има от вчера едно съобщение, че вагнеровците щели да опитват да форсират реката, вероятно около Благодатне, но няма данни за някакъв техен напредък.

https://t.me/KARAS_EVGEN/7620

https://deepstatemap.live/#12/48.6738/38.0069

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей така се показват руската мощ и евразийските ценности - няма еврогейове, няма укри-наците, няма московски либерали. Само Путин, Шойгу и руските съюзници

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, skorpion1980 said:

Те не могат да произведат кола, която да е конкурентна на световните пазари, не могат да произведат битова техника, която да е конкурентна на световните пазари, ама видите ли ще произведат разминираща техника😁😁😁

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 24 минути, Capitainofmarine said:

 

Хихи, „Гвоздика“ е разработена в Харковском заводе. Импортозамещение опять и в СССР.

Скот Ритер - смешна капейка.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...