Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 12 часа, Atom said:

 

Лъжи или го принуждават така да говори...Вижда се, чува се когато тежка въздишка или запъване при четенето на текста сложен пред него...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,2k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор История

https://www.championat.com/football/news-4958639-vladimir-putin-poruchil-otprazdnovat-100-letie-cska-v-2023-godu.html

Негово величество намира време да мисли за всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Значи можело. 

received_702135981581983.jpeg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, makebulgar said:

Интересно Холандия от къде добива толкова газ. Може би от Русия, през Индия, Китай и някоя офшорка...

Достатъчно е да провериш в гугъл... Иначе холандците имат една от най-развитите индустрии на добив на нефт и газ и обслужването му. Май само американците могат да се мерят с холандците и не толкова заради ефективността на американските фирми в сектора, а заради по-големия пазар в САЩ. 

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ерата на крипто валутите залязва, но чугуните са тръгнали да създават нова...

https://meduza.io/en/news/2023/01/16/russia-and-iran-discussing-creation-of-joint-stablecoin-backed-by-gold 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, makebulgar said:

Интересно Холандия от къде добива толкова газ. Може би от Русия, през Индия, Китай и някоя офшорка...

От Марс.

Танто да не ти хакнал акаунта?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Четох наскоро и че Германия ще инвестира в нова съвместна разработка за добив на газ с Нидерландия, мисля някъде пак в тяхната акватория, но немците ще дадат повечето от средствата. Рязко забравиха за еко-био-зелените приказки отпреди войната и дори отново поставиха на масата добива на въглища от собствените им залежи. Това може да се отбележи като един от положителните ефекти на случващото се в Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 27 минути, Warlord said:

Четох наскоро и че Германия ще инвестира в нова съвместна разработка за добив на газ с Нидерландия, мисля някъде пак в тяхната акватория, но немците ще дадат повечето от средствата. Рязко забравиха за еко-био-зелените приказки отпреди войната и дори отново поставиха на масата добива на въглища от собствените им залежи. Това може да се отбележи като един от положителните ефекти на случващото се в Украйна.

Тук нещата са много интересни, защото се оказва, че в световен мащаб използваме и плащаме все повече за въглища от колкото когато и да е било преди, а политически говорим за тяхното спиране.

А Русия ще става все по-изолирана от своите енергийни ресурски. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Четох наскоро и че Германия ще инвестира в нова съвместна разработка за добив на газ с Нидерландия, мисля някъде пак в тяхната акватория, но немците ще дадат повечето от средствата. Рязко забравиха за еко-био-зелените приказки отпреди войната и дори отново поставиха на масата добива на въглища от собствените им залежи. Това може да се отбележи като един от положителните ефекти на случващото се в Украйна.

Онези еко-био-зелени приказки си мисля че са били насочени към Русия точно заради това което се случва. Но бюрокрацията в Европа си каза думата и 15 години много малко се направи.

За България няма нищо положително, ние си ликвидирахме рудниците, Германия ги консервира.

Редактирано от vandu
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Warlord said:

Рязко забравиха за еко-био-зелените приказки отпреди войната

Или рязко секнаха еко-био-зелените грантове от Москва. 😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, vandu said:

Онези еко-био-зелени приказки си мисля че са били насочени

към вменяване на измислена вина у хората. Въобще,за жалост на Запад много психопати (Грета Туборг е класически случай) най-вече от левичарите,се докопаха до власт и вменяват на нас нормалните хора вина за несъществуващи проблеми – озонова дупка,горите в Амазонка (уж) изчезвали,"бежанци" от Близкия изток,(които няма никакви причини да ги каним в Европа),,измислената "пандемия" от китайската настинка,заради която ни обвиняваха,че ако не носим маска на лицето,значи сме...убийци,(да,да такива ни нарече дъщерята на писателя Димитър Димов,Теодора,че като не носим маска,убиваме хора...!) и т.н.,и т.н.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И какво стана сега с Унгарията и мега хитрата проруска политика на Орбан, дето щеше да им осигури горива за без пари, докато ние мръзнем? 🤔

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Warlord said:

И какво стана сега с Унгарията и мега хитрата проруска политика на Орбан, дето щеше да им осигури горива за без пари, докато ние мръзнем? 🤔

И освен това на картата Крим и Донбас, Луганск и Херсонщината  са украински :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За тоя служител на руското посолство в Стокхолм, дето е пуснал картата, ще е най-добре да не се връща повече в Русия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Warlord said:

За тоя служител на руското посолство в Стокхолм, дето е пуснал картата, ще е най-добре да не се връща повече в Русия.

Шведите имат опит с даването на политическо убежище. Русия обаче няма с какво да ги натиска в днешно време по въпроса, за разлика от Турция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъй, тъй, забавата продължава. Герасимов отново го слага на Пригожин. :)

https://www.actualno.com/europe/rusija-prizna-che-armijata-na-prigojin-e-dyrjava-v-dyrjavata-news_1885794.html

Ступин е задал въпрос на руското военно министерство как е уредено вазимодействието на руската армия с частната армия на руския олигарх Евгений Пригожин, тъй като е получил жалби от роднини на подписали договори с ЧВК Вагнер, с които вече нямат връзка. Съответно отговорът, подписан от Герасимов, гласи, че ЧВК Вагнер не е част от структурите на руското военно министерство и не може да съдейства за контакт с хора, които са подписали договори за влизане в редиците на частната армия на Пригожин.

0194059001674054438_big.jpg

Първоизточникът - телеграм каналът на въпросния общински съветник Ступин:

https://t.me/evstupin/3484

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Цитирай

О чем Путин говорил с учеными в Сочи: генная терапия, сиговые рыбы, стрессовые расстройства у военных и налоговый инвествычет

2 декабря 2022
 

До Путина на конгрессе с лекцией о природоподобных технологиях выступал президент Курчатовского института Михаил Ковальчук.

— Мечта элиты западной, а она сконцентрирована во многих клубах: Горном, Бильдербергском, Римском, Давосском, которые уже столетия заседают и думают, как быть, что делать,— мечта в том, чтобы вывести служебных людей для того, чтобы существующий строй уже больше не менялся и они могли бы царствовать,— доходчиво объяснял он молодым ученым.— И сегодня появилась технологическая возможность создания служебных людей.

Михаил Ковальчук имел в виду людей, которые выполняют то, что им предписано, и ни о чем другом не задумываются.

На вниманието на господина с шаманите и шаманските дайрета - цялата статия тук.

Обръщам внимание, че този господин - Михаил Ковалчук е най-великият съвременен учен на великая, а е такъв, защото путя му вярва. Той е известен с атомната си батерийка, върху която работи от години и казва, че ще издържа 20 години. До къде е стигнал с изобретението - нямам представа. Негов брат е банкерът на путин Юрий Ковалчук.

Западният елит „столетия заседают“ и мислят как да създадат „служебни хора“. На брътвежите на този се основават съобщенията на конашенко и небензя в ООН за бойни украински комари, които могат да разпознават руснаците и да хапят само тях, бойни украински гъски и т.н. Заради този путя носи тоалетно куфарче в чужбина, защото му е внушено, че ако се докопат до негово ДНК могат да създадат биологично оръжие, което да го порази.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мога нещо да се ориентирам в диагнозата на този...:

«С Чебурашкой нам не победить».

Российских философ и активный сторонник вторжения в Украину Александр Дугин раскритиковал Чебурашку, фильм о котором стал хитом российского проката нынешней зимой, побив все рекорды по кассовым сборам.

На собственной странице в «ВК» Дугин написал, что стране необходимо возрождение "Традиции" а "Чебурашка — это какое-то слабоумие".

"Я понимаю, что иду против всех, но чебурашка — это совсем не то, что надо России. Нам не нужен чебурашка, это какое-то слабоумие. Нам нужно пробуждение и полноценное возрождение Традиции — почти полностью утраченной, жестко оборванной сто лет назад", — написал Дугин.

По его мнению, с такими образами Россия не сможет победить на геополитической арене.

"С чебурашкой нам не победить", — подытожил Дугин.

Отметим, что это не первая критика Чебурашки со стороны Дугина. Ранее он уже проводил исследование по поводу «метафизики Чебурашки» и пришёл к выводу, что «речь идет о демоне Луны, которого зовут Шердбаршемотшертатан. Имя, конечно, не совсем похоже, но что-то в этом есть».

Также сугубо негативно Дугин оценил образ крокодила Гены.

«Если крокодил разрешается в Левиафане, то образ «крокодила Гены» меняет свое значение. Так к нам приходит левиафаническое начало — атлантизм — вместе с джинсами, с «Битлз», финским плащом и сапогами на платформе. А потом смотришь — и страны нет. А начиналось с безобидного «катится голубой вагон», - писал Дугин.

К слову, касательно фильма «Чебурашка». Российские кинокритики объясняют его популярность тем, что в нынешнее жестокое и тревожное военное время россиянам хочется добродушного и «мирного» кино, с узнаваемыми персонажами и со счастливым финалом.

https://t.me/stranaua/86747

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 часа, scaner said:

Не мога нещо да се ориентирам в диагнозата на този...:

Малко известно е, че през 80-те се подвизава като бард под псевдонима Ганс Зиверс. Китарата му страшно дращи по нервите, а текстовете му са побъркани като самия него (цък). Шовинизъм, сатанизъм, окултизъм, комунизъм, православие, фашизъм, садизъм - това е неговото учение, което разработва още от 80-те, заедно с побърканите си приятели Головин (създателят на „Черный орден СС“) и Мамлеев. 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Философия на брадата.

Без брада, означ. кастриран. Петър I кастрирал руснаците и внесъл хомосексуализма в Русия. Явно същото в тези дни извърши и герасимов.😆

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Incorrectus said:

Философия на брадата.

Без брада, означ. кастриран. Петър I кастрирал руснаците и внесъл хомосексуализма в Русия. Явно същото в тези дни извърши и герасимов.😆

 

И кво да правят кьосетата?🤣😂😂 ИДИОТЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ?

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...