Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отрази войната на българското общество?


Recommended Posts

  • Потребител

Рублофилията се е активизирала. Комсомолски секретари-олигарси, агенти на ДС и мутри в синхрон ще протестират. Няма такива карикатури...

https://www.24chasa.bg/novini/article/11559007

  • ХаХа 2
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 396
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 26 минути, новорегистриран2 said:

Рублофилията се е активизирала. Комсомолски секретари-олигарси, агенти на ДС и мутри в синхрон ще протестират. Няма такива карикатури...

https://www.24chasa.bg/novini/article/11559007

Забележете: Бизнесмените не искат да плащат (или искат да им се намалят) за техните бизнеси -  ДДС, тол-такси и акцизи.Ресторантьорите освен това  от тях искат продължение на мярката 60/40 и след юни (при условие че Ковида-ограниченията паднаха, и летния им сезон е  силния им!)..

(WTF?)

Демек: Редовите граждани трябва да издържат бизнеса (т.е бизнесмените) и бюджета.. 45+30 години не стигат 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това са бкп/дс "бизнесмени". След като взимащите решенията у нас смениха банкянската мутра, идва ред и за смяна на икономическия модел у нас. Комсомилските секретари-олигарси, дс агентурата и мутрите свършиха своята работа и е време да останат в историята. Не всички са глупаци и се досещат за какво иде реч, затова си мълчат и се съобразяват с новите реалности. Някои направо кешират и си гледат старините или се опитват да правят бизнес по нормален начин.

Остават само по-тъпите и по-арогантните, обвързани с банкянеца, които наистина са повярвали, че те са тези, които движат нещата в България. Явно те са решили да протестират. Хубаво, нека протестират, тъкмо ще се видят, че са няколко човека. А, ако реално станат заплаха за плановете на господарите си, не трябва да пропускат съдбата на редица руски олигарси и висши чиновници.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 21 часа, nik1 said:

Българите масово се страхуват от Русия, не познават историята ни и затова са за снишаване

https://www.mediapool.bg/balgarite-masovo-se-strahuvat-ot-rusiya-ne-poznavat-istoriyata-ni-i-zatova-sa-za-snishavane-news335423.html?fbclid=IwAR3u1SMQFbpnLHDmjtv-Y0jRLE3tp1vepUggsh6Qo7w3J7knQik4_q3bL-c

Проблемът е, че българите, поне от моето поколение познават историята и помнят много добре саожертвата на руските войници за свободата на Родината ни. По - голям проблем е обаче, какво ще правим с истеричната антируска пропаганда, която така манипулира съзнанието на младите поколения българи с измислици и лъжи относно българо-руските отношения, че вече много млади българи не знаят, дори елементарни исторически понятия, като кой е Апостола на свободата, кой е Каравелов, Ботев и пр. Положението е отчайващо, но това е така, заради бившите агенти на ДС, които от бесни комунисти и съветофили станаха яростни русофоби и демократи. Докато не се реши на една национална конференция на българският народ, дали да оставим историята такава, каквато е с истинската фактология или да учим, че едва ли не причини за всичките ни страдания са само руснаците, няма да има обединение и разбирателство и ще продължаваме да тънем в мизерията и немотията на историческото невежество. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, новорегистриран2 said:

Рублофилията се е активизирала. Комсомолски секретари-олигарси, агенти на ДС и мутри в синхрон ще протестират. Няма такива карикатури...

https://www.24chasa.bg/novini/article/11559007

Те всички мутри и олигарси в момента са върли русофоби и привърженици на американските демократични ценности. Така, че не виждам причина да ги наричаме русофили. :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В резултат на войната в Украйна проблемите които чепкахме в темата за демографията и доходите станаха много по-остри.  Лъснаха две категории хора, които до скоро не забелязвахме или се правихме, че не забелязваме:
- лумпен-пролетариат.  Хора, които имат постоянна работа, но доходите им са толкова ниски, че не могат да осигурят базовите им потребности.
- прекариат.  Хора, които нямат постоянна работа и постоянни доходи.  

Тези хора са далеч от това което става в Европа или света. Не са нито русофили, нито русофоби и в общия случай не се интересуват от тези въпроси.  В същото време нищетата и мизерията в която се намират ги прави податливи на всякакви внушения и са готови да се хванат за всяка сламка.  Именно такива хора се използват и мобилизират от всякакви популисти, путинисти и други -исти.   

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 20 часа, Шпага said:

Преди време в Германия и Унгария изживях кофти моменти, защото объркваха нашия език с руския и ни гледаха с нескрита омраза. Занапред обаче навсякъде по света ще е най-разумно да си мълчим или да се преструваме на неми😬 Иначе, докато обясним, че не сме руснаци, може и да загубим някой и друг зъб:hypnosis:

Но и че сме българи май ще е по-безопасно да не си признаваме - тъй като "славата" ни на путинофили вече се разнася надлъж и нашир🌐

Ясно е, че ще ни гледат с неприкрита омраза на Запад, там нацизма все още не е изчезна напълно, особено към славянските народи на Изтока. Не случайно навремето над 80% от англичаните са одобрявали национал-социализма и Хитлер, докато не ги е бомбардирал. Докато нацизма живее в сърцата и душите на европейците, ние все ще сме мразени, защото сме славяни. :)

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, Донатело Версаче said:

Проблемът е, че българите, поне от моето поколение познават историята и помнят много добре саожертвата на руските войници за свободата на Родината ни. По - голям проблем е обаче, какво ще правим с истеричната антируска пропаганда, която така манипулира съзнанието на младите поколения българи с измислици и лъжи относно българо-руските отношения, че вече много млади българи не знаят, дори елементарни исторически понятия, като кой е Апостола на свободата, кой е Каравелов, Ботев и пр.

Да го кажем така - русофилията не е любов към Русия, руснаците, руската култура, кухня, наука и т.н., а сляпо поддържане на руската политика към дадения момент, при това независимо каква е тя и без оглед на вижданията на конкретния "русофил".  Русофобията възниква като опозиция и контра на така дефинираните русофили и в България е по-скоро фобия от българските русофили, отколкото фобия към самата Русия.

Например през последните 30 години в Русия върлува възможно най-свирепия и див капитализъм.  В същото време в България русофилството е най-разпространено сред хора с леви и социалистически убеждения. 

Аз например много се кефя на руската класическа музика. Харесва ми и руската литература, включително и някои автори от съветския период.  Не ми харесва обаче Путин, не ми харесва империализма на  руското управление, демагогията и т.н. 

При нормална ситуация най-вероятно бих се определил като "русофил".   Това, че не харесваш дадено политическо управление или дадени политики не те прави етно-фоб.  Например човек може много да харесва французите  (американци, англичани, германци и т.н.) и френската култура (американска, английска, германска и т.н.) и в същото време да не одобрява, да критикува и дори да мрази  определен техен текущ политически лидер или политики на дадената държава.  Ако не харесваш например Макрон или Шолц или Байдън, ако не одобряваш политиките им и ги критикуваш за техните простотии,  на никой няма да му мине през ума да те обвинява във франкофобия, германофобия и т.н.

В българската действителност обаче думата "русофил" има друго съдържание.  В България ако не одобряваш текущата руска политика, ако си критик на Путин, то в очите на русофилите си най-големия "русофоб".

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 6
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Atom said:

Например през последните 30 години в Русия върлува възможно най-свирепия и див капитализъм.  В същото време в България русофилството е най-разпространено сред хора с леви и социалистически убеждения. 

Възможно основата на това противоречие стои в това, че за много от хората от старото поколение двата противникови лагера не се определят само като социализъм - капитализъм, но и като НАТО - Варшавски договор. Вероятно за тях Русия е надежда за краха на НАТО. В някаква степен бързото ни присъединяване към "вражеския" блок настройва тези хора силно отрицателно.

Като цяло обаче понятията "русофил" и "русофоб" наистина са доста противоречиви. Аз напримерно изобщо не се определям като "русофоб", но определено съм "путинофоб". Изобщо не бих могла да бъда вече етно-фоб.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Atom said:

Да го кажем така - русофилията не е любов към Русия, руснаците, руската култура, кухня, наука и т.н., а сляпо поддържане на руската политика към дадения момент, при това независимо каква е тя и без оглед на вижданията на конкретния "русофил".  Русофобията възниква като опозиция и контра на така дефинираните русофили и в България е по-скоро фобия от българските русофили, отколкото фобия към самата Русия.

Например през последните 30 години в Русия върлува възможно най-свирепия и див капитализъм.  В същото време в България русофилството е най-разпространено сред хора с леви и социалистически убеждения. 

Аз например много се кефя на руската класическа музика. Харесва ми и руската литература, включително и някои автори от съветския период.  Не ми харесва обаче Путин, не ми харесва империализма на  руското управление, демагогията и т.н. 

При нормална ситуация най-вероятно бих се определил като "русофил".   Това, че не харесваш дадено политическо управление или дадени политики не те прави етно-фоб.  Например човек може много да харесва французите  (американци, англичани, германци и т.н.) и френската култура (американска, английска, германска и т.н.) и в същото време да не одобрява и дори да мрази  определен техен текущ политически лидер или политики на дадената държава.  Ако не харесваш например Макрон или Шолц или Байдън, ако не одобряваш политиките им и ги критикуваш за техните простотии,  на никой няма да му мине през ума да те обвинява във франкофобия, германофобия и т.н.

В българската действителност обаче думата "русофил" има друго съдържание.  В България ако не одобряваш текущата руска политика, ако си критик на Путин, то ти си най-големия "русофоб".

"Аз например много се кефя на руската класическа музика. Харесва ми и руската литература, включително и някои автори от съветския период. " - цитат. Уж, не си русофил, но се кефиш на руската класическа музика и на руската литература?! Как стават тия неща? Аз също не съм русофил в политическо отношение, а духовно-културно такова. Харесвам великите руски класици и писатели като Гогол, Достоевски, поети, като Пушкин и Есенин, както съветския Маяковски например, но не харесвам Путин и главореза Каридов. :) Мисля, че няма как да бъде обвинен в путинофилия, виж в русофилия (музикална и писателска), може спокойно да ме обвиниш. ;)
 

"Например през последните 30 години в Русия върлува възможно най-свирепия и див капитализъм. " - цитат. Някой русофоби, не визирам никой конкретно, твърдят, че в Русия все още било див комунизъм, а ти твърдиш, че вече е див капитализъм. Следователно политическите привърженици на Путин са един вид фенове на капитализма и антикомунисти, а русофобите в този ред на мисли са комунистите (стана обърквация🤪). 

"При нормална ситуация най-вероятно бих се определил като "русофил".  - цитат. В този ред на мисли, би ли с опредилил, като русофоб в една ненормална ситуация? 🤔 - Мисля, че изпадаш в лека логическа колизия, приятелю. Не те обвинявам в политическо - социални пристрастия към Русия/ Запада, просто казвам, че не винаги политическите определения и пристрасия са конкретно - верни. Аз например мога да съм русофил и да харесвам руската музика и култура, но да см путинофоб и да не харесвам Путин. Мога да бъда и американофил и да харесвам американската класическа литература (Едгар Алън По, Джей Селинджър, Елвис Пресли и пр. ) но да не одобрявам американската външна политика, това не ме прави американофоб, нито пък ме прави русофил. :)

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 54 минути, Донатело Версаче said:

Те всички мутри и олигарси в момента са върли русофоби и привърженици на американските демократични ценности. Така, че не виждам причина да ги наричаме русофили. :)

Мутрите и олигарсите (в голямото си множество) на терена са участници в кремълските мрежи. Те може да не са русофили в класическия смисъл, но твърдението че са "привържениоци на американските ценности" е нон-сенс, просто шаблон.
Върховество на закона, честна конкуренция, свободена преса или какво?.С държавните чадъри, удобното законодатество което дава предимство пред конкурента , и регулаторите който удрят конкурентите (политически и икономеиски),със завладените медии те не и доблиажват до "американски ценности". но до руско-путино-пост-съветските са много близо.

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 50 минути, Atom said:

В резултат на войната в Украйна проблемите които чепкахме в темата за демографията и доходите станаха много по-остри.  Лъснаха две категории хора, които до скоро не забелязвахме или се правихме, че не забелязваме:
- лумпен-пролетариат.  Хора, които имат постоянна работа, но доходите им са толкова ниски, че не могат да осигурят базовите им потребности.
- прекариат.  Хора, които нямат постоянна работа и постоянни доходи.  

Тези хора са далеч от това което става в Европа или света. Не са нито русофили, нито русофоби и в общия случай не се интересуват от тези въпроси.  В същото време нищетата и мизерията в която се намират ги прави податливи на всякакви внушения и са готови да се хванат за всяка сламка.  Именно такива хора се използват и мобилизират от всякакви популисти, путинисти и други -исти.   

Мисля, че се наричат полезни идиоти, има ги при всеки режим и всяка политическа партия ги употребява за своя изгода, както например Волен и партийката му Атака, която използваше ромския проблем за да внася смут в привържениците му, или пък контра-антинационалистическата ромска партия "Евророма", която използва страховете на ромите за да ги манипулира да гласуват за тях. И двете партии - "Евророма" и "Аака" са като скачени съдове и се възползват от услугите едни на други. :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, nik1 said:

Мутрите и олигарсите (в голямото си множество) на терена са участници в кремълските мрежи. Те може да не са русофили в класическия смисъл, но твърдението че са "привържениоци на американските ценности" е нон-сенс, просто шаблон.
Върховество на закона, честна конкуренция, свободена преса или какво?.С държавните чадъри, удобното законодатество което дава предимство пред конкурента , и регулаторите който удрят конкурентите (политически и икономеиски),те не и доблиажват до "американски ценности". но до руско-путино-пост-съветските са много блозо

Говоря за новоизлюпените демократи, като Бакарджиев и Костов, които станаха големи олигарси, след масовата приватизация, те от съветофили станаха русофоби в един миг, тъй щото партията - майка ги нагласи за да има уж някаква антикомунистическа опозиция в България. :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, Atom said:

В резултат на войната в Украйна проблемите които чепкахме в темата за демографията и доходите станаха много по-остри.  Лъснаха две категории хора, които до скоро не забелязвахме или се правихме, че не забелязваме:
- лумпен-пролетариат.  Хора, които имат постоянна работа, но доходите им са толкова ниски, че не могат да осигурят базовите им потребности.
- прекариат.  Хора, които нямат постоянна работа и постоянни доходи.  

Тези хора са далеч от това което става в Европа или света. Не са нито русофили, нито русофоби и в общия случай не се интересуват от тези въпроси.  В същото време нищетата и мизерията в която се намират ги прави податливи на всякакви внушения и са готови да се хванат за всяка сламка.  Именно такива хора се използват и мобилизират от всякакви популисти, путинисти и други -исти.   

Това са хора, които навсякъде виждат конспирация, че някой ги лъже, някой нарочно ги държи бедни. И е нормално да мислят така, защото наистина някой нарочно ги държи бедни. Защото един работник в завод в България взима 900-1600 лева, а в Германия 1800-2500 евро, като върши същата работа. И как тези хора да вярват на "запада", когато са убедени, че този запад ги държи бедни по някаква причина. Вече прави ли са, че "Западът" ги държи бедни или това е много хитра пропаганда на нашите мафиоти е друг въпрос. 

Всъщност, като погледнем стандарта на живот на повечето хора, си е успех, че путинофилите не са мнозинство. Значи, дори от крайно бедните слоеве има хора, които мислят с главата си.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, nik1 said:

Мутрите и олигарсите (в голямото си множество) на терена са участници в кремълските мрежи. Те може да не са русофили в класическия смисъл, но твърдението че са "привържениоци на американските ценности" е нон-сенс, просто шаблон.
Върховество на закона, честна конкуренция, свободена преса или какво?.С държавните чадъри, удобното законодатество което дава предимство пред конкурента , и регулаторите който удрят конкурентите (политически и икономеиски),те не и доблиажват до "американски ценности". но до руско-путино-пост-съветските са много блозо

В голяма степен една част от тях аз не възприемам като бизнесмени. Само някои от тях вероятно имат нюх и умения за бизнес. Просто бяха назначени за такива. У нас положението е същото - истински добрите бизнесмени се броят на пръсти. Няма пазарна култура. И няма как да има след като няколко поколения не са взимали сами решения, не са носили отговорност за тях и са разчитали само на Политбюро. Много бизнесмени у нас чакат все още едва ли не държавата да им постели червени килими. В пазарната икономика няма такова нещо.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, Донатело Версаче said:

Говоря за новоизлюпените демократи, като Бакарджиев и Костов, които станаха големи олигарси, след масовата приватизация, те от съветофили станаха русофоби в един миг, тъй щото партията - майка ги нагласи за да има уж някаква антикомунистическа опозиция в България. :)

хайде стига с пикаджийски опорки - Костов нито е  бил съветофил, нито е олигах, .
Освен това (каквам го като модератор)-темата не е за обща политика,  за Костов и с-ие, а за войната, и конкретно във връзка с войната - протестите на въпросните. 

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Донатело Версаче said:

При нормална ситуация най-вероятно бих се определил като "русофил".  - цитат. В този ред на мисли, би ли с опредилил, като русофоб в една ненормална ситуация?

Не. Нито в нормална, нито в ненормална.  

Link to comment
Share on other sites

Преди 16 минути, Konche said:

Това са хора, които навсякъде виждат конспирация, че някой ги лъже, някой нарочно ги държи бедни. И е нормално да мислят така, защото наистина някой нарочно ги държи бедни. Защото един работник в завод в България взима 900-1600 лева, а в Германия 1800-2500 евро, като върши същата работа. И как тези хора да вярват на "запада", когато са убедени, че този запад ги държи бедни по някаква причина. Вече прави ли са, че "Западът" ги държи бедни или това е много хитра пропаганда на нашите мафиоти е друг въпрос. 

Всъщност, като погледнем стандарта на живот на повечето хора, си е успех, че путинофилите не са мнозинство. Значи, дори от крайно бедните слоеве има хора, които мислят с главата си.

Стандарта ни на живот е стотина пъти по - нисък дри от този на поляците и чехите, да не сравняваме бедните българи с богатите германци или швейцари пък, там положението е още по- фрапиращо. И това, че един човек е беден или пък богат не говори много за неговите политически пристрастия. Има богати - русофили и бедни русофоби. По - горе някой написа, че русофилите у нас били капиталисти и бизнесмени, сиреч по обратната логика русофобите са бедни и работници? 🤔

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, nik1 said:

хайде стига с пикаджийски опорки - Костов нито е  бил съветофил, нито е олигах, .
Освен това (каквам го като модератор)-темата не е за обща политика,  за Костов и с-ие, а за войната, и конкретно във връзка с войната - протестите на въпросните. 

 

Добре, отсега нататък ще бъда русофоб и ще приписвам почти всички световни грехове на руснаците, както правят пропагандаторите на Запад, белким се харесам на Ваше величество! :)

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Atom said:

Не. Нито в нормална, нито в ненормална.  

За да не оспамвам темата и да не пиша непрекъснато морални оправдания защитавайки т. нар. "русофили" в България, които явно са мишена на "десните" партии в България, ще добавя, че в Родината ни няма и никога не е имало русофили, а само български патриоти, които са признателни на руснаците за Руско-турската освободителна война и който почитат паметтта на загиналите за нашата свобода руски войници. Терминът "русофил" е измислен от народно-либералната партия на предателят -турколюбец Стефан Стамболов след освобождението, за да осмива българите, които помнят и са признатени към Русия. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, Донатело Версаче said:

Добре, отсега нататък ще бъда русофоб и ще приписвам почти всички световни грехове на руснаците, както правят пропагандаторите на Запад, белким се харесам на Ваше величество! :)

Не, предупреждавам да пишете по темата, вкл. да не я оспамвате с ПИК-"информация" и опорки, извън темата. Може да припишете "грехове" и на САЩ ,Украйна, Полша или Грузинската църква, (ако имате теза, и да я защитите) - все ми е тая.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

Това са бкп/дс "бизнесмени". След като взимащите решенията у нас смениха банкянската мутра, идва ред и за смяна на икономическия модел у нас. Комсомилските секретари-олигарси, дс агентурата и мутрите свършиха своята работа и е време да останат в историята. Не всички са глупаци и се досещат за какво иде реч, затова си мълчат и се съобразяват с новите реалности. Някои направо кешират и си гледат старините или се опитват да правят бизнес по нормален начин.

Остават само по-тъпите и по-арогантните, обвързани с банкянеца, които наистина са повярвали, че те са тези, които движат нещата в България. Явно те са решили да протестират. Хубаво, нека протестират, тъкмо ще се видят, че са няколко човека. А, ако реално станат заплаха за плановете на господарите си, не трябва да пропускат съдбата на редица руски олигарси и висши чиновници.

Евгевни Кънев е публикувал нещо скоето според е ще е интересно да се прочете:

5 ч  · 
 
Снощи при Веселин Дремджиев не успях да развия в дълбочина тезата си за изградените бизнес мрежи, през които протича руското влияние у нас.
Не става дума, че участниците съзнателно се включват в такива мрежи да сътрудничат на Русия. Не, тези мрежи са нещо като взаимоспомагателни каси - само че не само на парични, а и на ресурсни помощи.
Примерно, аз съм политик и знам, че ще ми трябват организирани гласове на следващите избори. За целта помагам на определен бранш (или някои фирми от него) да получи преференциални помощи под формата на:
- лицензи за избрани фирми, а за тяхната конкуренция не;
- прокарване на законодателство, което затруднява алтернативните доставчици на стоката или услугата;
- общински или държавни нагласени поръчки в полза на фаворитите;
- административен тормоз над конкурентите или алтернативните доставчици или направо тяхната дисквалификация;
- удобно данъчно законодателство, което да оставя вратички за намаляване или неплащане на данъци и т.н.
Отплатата на бизнеса не идва само на избори. Много често техните икономически ресурси се мобилизират като опорни колони на някоя партия за различни политически цели. Най-често заетите се командироват като протестиращи пред някое министерство или парламента. Или ако политическите приятели на техните шефове са на власт - като контрапротестиращи. Ако ли пък са строителни или транспортни фирми - то в ход влиза цялата техника за блокаж на пътните артерии до постигане на политическите цели.
Примерно, в момента трябва да се изпълни поръчка да се свали правителството. Поводи винаги има: инфлацията, цената на горивата, тол таксите и т.н. Общото е, че се иска нещо неизпълнимо от бюджета, като при неизпълнение следва искане за оставка.
Оправданието за исканата оставка се крепи на обръщане на причина и следствие:
- цената на газа се повишава заради действия на Газпром, но всъщност като причина за високата цена се изтъква отказ на правителството да купува “евтин” руски газ реално на всяка цена;
- цената на петрола скача заради ценовата политика на Лукойл, но причината според протестиращите е нежеланието на правителството ( всъщност на ЕС) да махне акциза;
- тол- таксите са нужни за построяване на качествени пътища, но се протестира срещу плащането им, защото не можело да се плаща за некачествени пътища (сякаш са продукт на сегашното правителство);
- плащанията за строителните фирми са спрени, заради усвоени огромни аванси, които не са стигнали до работниците, но на тях им е казано от усвоителите да ходят да си търсят парите от държавата и т.н.
И така, тези старателно отглеждани от политиците, най-вече ГЕРБ, бизнес сдружения могат да бъдат активирани по всяко едно време за всякакви политически цели. Тяхната конкурентоспособност е немислима без политически чадър за данъчни привилегии, вратички в закона, квази или реален отраслов олигопол на приятелски фирми. Това са фирми преди всичко от сектор строителство, транспорт, ресторантьорство и хотелиерство, търговия с акцизни стоки.
Но не само. На практика няма по-голяма работодателска организация у нас, която да не е свързана с тъмното минало на куфарчетата и масовата приватизация. Общо взето, от същите среди са и политиците, с които разменят “услуги”.
На тези “протести” няма да видите ИТ, инженери, служители в технологични бизнеси, дори рядко в ескпортни производства. Не, те работят на свободния пазар и нямат нужда от чадъри и след това да се отплащат на политиците за тях.
Та вестта за по-евтин американски газ хвърли в ступор “протестиращите”, които сега чакат новите опорки, за да подновят протеста. Защото само американският газ не подлежи на някакъв руски контрол.
Вече дори има подсказки:
- че американските доставки не са сигурни (Президента);
- че катарския, алжирския и египетския газ е по-близо, за какво ни е американски? (Аталай, ДПС);
- че тръбният, т.е руският газ е винаги по-евтин, заради избягване на неговата регазификация и т.н.
Неведоми са пътищата руски.
 
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Донатело Версаче said:

български патриоти, които са признателни на руснаците за Руско-турската освободителна война и който почитат паметтта на загиналите за нашата свобода руски войници.

предателят -турколюбец Стефан Стамболов

От какви факти изхождаш и как определяш кой е патриот и кой е предател? Зарежи историята и дай примери от съвремието.  Все пак темата е за това как ще се отрази тази война върху българското общество, а не е историческа. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, Atom said:

От какви факти изхождаш и как определяш кой е патриот и кой е предател? Зарежи историята и дай примери от съвремието.  Все пак темата е за това как ще се отрази тази война върху българското общество, а не е историческа. 

От самопризнанията на Стамболов при разговорите му с офицер Сава Муткуров: - "– Но ще приеме ли султанът да ни бъде княз, когато днеска той е император – обади се Живков, който следеше с внимание обясненията на Стамболова и наливаше вече трети път чашата с чай. (Питащият преди да стане регент е участник в две анти-турски въстания, и две войни – Освободителната и сръбско-българската, три пъти председател на Парламента и веднъж министър на просвещението. Пред „великана” Самболов, възкачил се на върха на държавното управление благодарение на умението си да приказва и пее, героят от битките може обаче само смирено да пита…. – б.м.)
„Философът” обаче отново се оказва подготвен:


– Тук не важи титлата; но ако султанът вижда унижение за своя висок сан в титлата – защото съгласно Берлинския договор, той като български княз ще бъде васал на турския султан, т.е. на себе си (значи не ставало дума за конфедерация, нито даже за федерация, а за обикновен протекторат, чрез запазване на тогавашния постановен в Берлин васален статут на България спрямо Турция. А по желание на Стамболова – даже… още по-васален. " - Това ао не е предателска позоция на Стамболов, спрямо България, не знам какво е...? 

Да цитирам ли големият български русофил Иван Вазов? - "

 Русия! Колко ни плени

туй име свято, родно, мило!

То в мрака бива нам светило,

надежда - в нашите злини!" 

Ясно си проличава, кой е българофл и кой българофоб, ако изхождаме от тая позиця на историческите обсотятелства. 

 

Няма съвремие. Русофобията използва едни и същи антируски идеологеми още от преди Освобождението. :)

Редактирано от Донатело Версаче
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://nova.bg/news/view/2022/05/12/368589/константинов-около-10-подкрепа-за-български-възход-на-стефан-янев/

 

Най-интересен ми е въпроса за това кой е най-сериозния проблем.

 Ще бъде голяма грешка инфлацията и войната в Украйна да бъдат обвързани като следствие и причина, защото тази война ще продължи дълго време и когато инфлацията стане нетърпима отговора на това тя да намалее ще в това да се прекрати войната в Украйна, по какъвто и да е начин, включително с победа на Русия. Това е не просто тъпо мислене, това е грешно мислене, защото инфлацията не произтича от войната, а от безразборното печатане на пари и края на войната няма да реши проблема с инфлацията.

1652338630-clipboard05.jpg

Доверие в институциите.jpg

Кой е най-сериозният проблем пред страната.jpg

Кога е най-вероятно да се проведат избори.jpg

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...