Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отрази войната на българското общество?


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 18 минути, Шпага said:

Така е. Но Радев май има такъв интерес, въпреки че твърди обратното. Още едно служебно правителство доста ще му развърже... ръцете/езика/ пропутинските амбиции.

П.П. Когато се решаваше въпросът за военна помощ на Украйна ПП не намери кураж да се противопостави на БСП, въпреки че те едва ли щяха да напуснат коалицията именно поради "непредвидимо по-лоши" резултати на следващи избори. Оказа се, че всъщност пак сме "на червено" управление. Жалко, но факт.

Напълно съгласен съм - Радев играе подмолкно за сваляне на правителството (то няма как да играе открито, защото другите лидери на ЕС ще го изритат като мръсно коте)

За БСП..Можем само  да се надяваме че няма да са "кърваво-червени" путинофили

Всъщност мисля те  няма как да  останат такива де, коалицията поне формално е проевропейска, и за БСП ще се наложи да си подтиска "кървавочервеното", 

-------------------------

Алтернативата? ГЕРБ, ДПС, въZраждне".. За себе си се замислям за емигация..

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 396
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 9 минути, nik1 said:

Алтернативата? ГЕРБ, ДПС, въZраждне".. За себе си се замислям за емигация..

Уви. Намираме се в положението "Ела зло, че без теб ще е още по-зло". Остава ни "само" да преценим кое е най-голямото зло. Според мен въZраждне вече дори не може да се нарече зло. То е направо страховито... и набира привърженици със стряскаща бързина.

Значи пак ни остава ПП като най-малкото зло. Но и за емигриране вече няма как да не се замислим🙄

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 39 минути, Atom said:

Постфактум е лесно  да се каже, но по това време е било много трудно да се осъществи.  И "най-добрия" арбитраж би се приел като национално предателство. По отношение на Македония нашата политика е последователна - всичко или нищо.  Това е напълно ирационална политика, но е факт.  Виж положението в момента.  Никакви отстъпки и вето до дупка. И не само това, но летвата непрекъснато се вдига. Т.е. към първоначалните условия и искания поставяме още и още нови условия. 

За ирационалността: Аз изобщо не съм сигурен че Фердинанд  не е бил обект на австро-унгарска разработка. Има нявколко на брой разумни аргументи за това, но разбира се, няма доказтелства.


Тогава ни остава да твърдим че всички са били "луди", Всеобща лудост?
Сори, не го вярвам- има тема за това писал съм. Правителството е насно какво следва, и войската е уморена и не иска война (вкл и генералитета,) със съюзниците- та войската трябва  да се занимава със селскостонаската работа в къщи., Нова война ли?   

Това е популярната (народна) теза (Димитров я беше развил по неговия начин). Не ми се връзва

"Класическата" научна пък вижда и намира вината на ген. Михов ,

Можем ли да  си представим, че Михов ще вземе сам решението за атаката през главата на Фердеинанд?Та Фердинад убива Стамболов без да му мигне окото..

Редактирано от nik1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, nik1 said:

Правителството е насно какво следва, и войската е уморена и не иска война

Армията е била напълно боеспособна. Доказателство е участието и в ПСВ.

Преди 20 минути, nik1 said:

Фердинад убива Стамболов

Стамболов е убит от руски агенти...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, nik1 said:

Тогава ни остава да твърдим че всички са били "луди", Всеобща лудост?

Ами знам ли. Виж какво става в момента например в руското общество. Луди ли са всички?  Или виж какво става в нашето по отношение на  Македония. Непрекъснато вдигаме и вдигаме ставката и изискванията си. Луди ли сме всички?

Пак казвам, лесно е да се каже постфактум какво е трябвало да се направи. В епицентъра на събитията обаче нищо не е ясно. Пътища много, както и много възможни развръзки. Никой обаче не знае какво ще стане в реалност, но всеки се надява на нещо.   Постфактум например може да кажем, че Русия, Австро-Унгария, Германската империя и Османската не е трябвало да влизат в първата световна война.  В резултат на войната всички тези империи рухват.  Тази опция обаче не е предвидена в нито един генерален щаб на тези империи, където са се планирали военните действия и са правени сметки за бъдещи победи и "печалби". Луди ли са били, че влизат в тази война?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, deaf said:

Стамболов е убит от руски агенти...

С негласната подкрепата на Фердинанд..

 

Преди 1 час, deaf said:

Армията е била напълно боеспособна. Доказателство е участието и в ПСВ.

Може , но войската и генералитета не искат да воюват по това време - източници за това има бол ,
За генералитета- източниците са открити и лесно достъпни,
За мненията и настроенията във войсвската също има източници (вкл интервюта на чужди кореспонтденти), стиога да се търсят целенасочено..

Никой не си е правил труда да ги търси и систематизира, защото нали войската е неприкосновена в националния ни разказ, царя (Владетеля) - също.

Кой остава виновният - народа и политиците, и един генерал, който уж се правил на политик

Ами не е така - политиците показват все пак зрялост и ум (има бол извори)
Генералитета също - той не е от днешните зелени чорапи - комундета.. 

Редактирано от nik1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 55 минути, Atom said:

Ами знам ли. Виж какво става в момента например в руското общество. Луди ли са всички?  Или виж какво става в нашето по отношение на  Македония. Непрекъснато вдигаме и вдигаме ставката и изискванията си. Луди ли сме всички?

Отговора ми към Deaf

Цитирай

Виж какво става в момента например в руското общество. Луди ли са всички?  Или виж какво става в нашето по отношение на  Македония. Непрекъснато вдигаме и вдигаме ставката и изискванията си. Луди ли сме всички?

Ние, русия и македония  в момента (или доскоро)  сме по "зелени чорапи" . Не можем да ги свалим за някалко месецаи и да обуем сивите или черните. /Русия е далече от събуване/

Украйна събу "зелените чорапи" и виждаме, че си изиграва добре картите..

Редактирано от nik1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Doris said:

Не всички плащат. Тук може да има дезинформация. Но и ако е така, в чисто комерсиален план да се предадеш при пазарлъците не е добра тактика. България няма голямо като обем потребление на газ, а и в много случаи може да се замени. Реално газът не е чак толкова голям проблем за нас, колкото го представят. 

Е, договора ни не изтича ли към края на годината така или иначе? Не мисля, че щеше да има проблем да си плащаме, като някои други, докато си намерим алтернативни. И няма да загубим някакво доверие от съюзниците, защото просто вече сме го загубили.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 8 часа, nik1 said:

Цялата  и работа е скапана и шибана на великата Русия/СССР през последните 100  години. "Доброто",  което сме видяли от нея е същата бира :) 

 

Вечна слава и признатеност на братска Русия/СССР и дай Боже руската армия отново да се завърне в България, за да се отървем от отрепките, които ни управляват днес. :)

изтеглен файл (1).jpg

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чудя се каква е вероятността в този форум да се появят два трола едновременно.  Дълго време нямаше ни един, а сега цели два.  Плашилакис да не тъче на два стана?

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 26 минути, Atom said:

Чудя се каква е вероятността в този форум да се появят два трола едновременно.  Дълго време нямаше ни един, а сега цели два.  Плашилакис да не тъче на два стана?

:) Много пари има окрадени от  мафията, и много пари влизат от Кремъл..Трябва  да се изразходват по целесъобразност..

.Безработни писатели и хора на словото могат да изкарат мангите - няколко опорки, няколко готови шаблона ,в точните теми,  точните обиди малко съобразителност, добри писателски умения, и интелигентност доста над средната (Версачето взе че се издаде не е от типа на Ландландеца - аааа...ъъъъ, и тъпизмите тогава не се връзват)., бърза мисъл... Възможност за писане през нощта - ето ти "трудово правоотншение". :)

Приятелю Атом, тези активираха цял президент, тука  говорим за един или двама обеднели труженици на словото, Какво да говорим? :)

 

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, nik1 said:

Безработни писатели и хора на словото могат да изкарат мангите - няколко опорки, няколко готови шаблона ,в точните теми,  точните обиди малко съобразителност, добри писателски умения, и интелигентност доста над средната (Версачето взе че се издаде не е от типа на Ландландеца - аааа...ъъъъ, и тъпизмите тогава не се връзват)., бърза мисъл... Възможност за писане през нощта - ето ти "трудово правоотншение".

Не знам. Аз ако трябва да давам пари не бих ги дал за тролинг.  Тролингът се хваща сравнително лесно и е прекалено прозрачен и праволинеен.  Общо взето пълна скука и с много ниска ефективност ако се прилага с цел манипулация.  Виж, интелигентния и качествен спам е съвсем друго нещо. Един добър манипулатор-спамер може да се прояви като изключителен артист.  Там може без да се усетиш да те очарова като при тангото - две напред, една назад, чупки в кръста, завъртане.....   Ама и парите сигурно ще са съвсем различни. 

Като помислиш обаче нещата за Кремъл са толкова натопорчени, че в момента качеството е последното нещо  за  което трябва да мислят. По-скоро се действа като при трудно гасим пожар и се пробват всякакви инструменти и хватки за които се предполага, че могат да свършат някаква работа. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Atom said:

Чудя се каква е вероятността в този форум да се появят два трола едновременно.  Дълго време нямаше ни един, а сега цели два.  Плашилакис да не тъче на два стана?

Като няма незабавно - чемАдан - вАкзал - мАсква , така ще е - ще сме принудени да търпим ,,кифленските,, изстъпления на Донателла.

п.с.Предвид ,,бързата,, и ,,своевременна,, реакция ,  можем да очакваме единствено нови попълнения - апетита идва с яденето.

В крайна сметка за русолизието бронебойни патрони няма открити.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 часа, Atom said:

По отношение на Македония нашата политика е последователна - всичко или нищо.Това е напълно ирационална политика, но е факт.  Виж положението в момента.  Никакви отстъпки и вето до дупка.

Добре, разкажи моля твоята версия за 16 юни 1913 г. Кой, защо и как взема решението за атаката? (Да си я тестваш тази версия за теб самия например, аз не държа , но все пак ще се радвам да я чуя)

С общо приказки (в добрия  смисъл), "ние", и "това не е така" или "скептичен съм" ще продължим да пишем историята, такава каквато ти по принцип не харесваше.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Добре, разкажи моля твоята версия за 16 юни 1913 г. Кой, защо и как взема решението за атаката? (Да си я тестваш тази версия за теб самия например, аз не държа , но все пак ще се радвам да я чуя)

Има ли значение кой точно е подписал нещо си?  Навремето четох една статия върху преглед на настроенията в българската общество по тогавашната преса. Сега не мога да я намеря, но общо взето ставаше въпрос за някакъв всенароден транс и вяра в крайния успех.  И никакво отстъпление от "националния интерес".  Т.е. в общонароден план войната от 1913 не се възприема като нова, а като "същата война", продължение на вече започнатата в 1912.

Сега не съм се ровил по-надълбоко в обществените настроенията по това време, но ако те наистина са били такива, то войната от 1913 получава своята логика..  Ако имаш някаква цел и твърдо си убеден, че тя е осъществима, то при първия неуспех не се отказваш, а в общия случай влагаш нови ресурси и продължаваш. Това е общо правило и важи без значение какво точно правиш.  

 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 минути, Atom said:

Има ли значение кой точно е подписал нещо си?  Навремето четох една статия върху преглед на настроенията в българската общество по тогавашната преса. Сега не мога да я намеря, но общо взето ставаше въпрос за някакъв всенароден транс и вяра в крайния успех.  И никакво отстъпление от "националния интерес".  Т.е. в общонароден план войната от 1913 не се възприема като нова, а като продължение на вече започнатата в 1912.

Сега не съм се ровил по-надълбоко в обществените настроенията по това време, но ако те наистина са били такива, то войната от 1913 получава своята логика..  Ако имаш някаква цел и твърдо си убеден, че тя е осъществима, при първия неуспех не се отказваш, а в общия случай влагаш нови ресурси и продължаваш. Това е общо правило и важи без значение какво точно правиш.  

 

Е как да няма значение? Има, ако искаме  да напишем историята такава каквато е.

Ако няма значвние - няма история , има една обща приказка за общо ползване , но тя по дефиниция не е история, и може да служи единствено за целите  на идеологията или пропагандата

"За съжаление в това съдбоносно за България време държавният и военният елит не са на необходимото ниво за справяне със сложната политическа ситуация. Нека обаче за момент си представим, че се намираме на тяхно място. За по-малко от година българската армия успява да разбие по безапелационен начин турците и да стигне почти до столицата им. В резултат голяма част от Санстефанския идеал сякаш е постигнат – Беломорска Тракия, Странджанско и Пиринският край са изцяло в български предели. Това обаче не се отнася за по-голямата част от Македония. А осъществяването на националния идеал е толкова близо, че те губят търпение и искат да го постигнат още сега, в рамките само на една година. Не се отчитат много важни фактори като изморената войска, която е на бойното поле от октомври 1912, липсата на подкрепа сред която и да е от другите Балкански държави и възможността съседите ни да се обърнат срещу нас."

Това не само е "обща приказка", но и анти-историческа, защото

1.  Генералния щаб е против , с изказано мнение пред Върховния Главнокомандващ 
2. Правителството  е против

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, nik1 said:

Е как да няма значение? Има, ако искаме  да напишем историята такава каквато е.

Ако няма значвние - няма история , има една обща приказка за общо ползване , но тя по дефиниция не е история, и може да служи единствено за целите  на идеологията или пропагандата

Има значение разбира се.  Винаги съм твърдял, че историята като наука или както казваш ти "историята такава каквато е" може да се намери само в научните публикации.  Навсякъде другаде това е просто някакъв разказ.  Ако по въпроса няма научни публикации картината може да се изясни като се направи подробно изследване. То не става  с ровене в интернет, а в архивите и в библиотеките.  Със или без изследвания обаче не е възможно да  "напишем история" различна от разказ. А разказът пек ще си е разказ - т.е. "обща приказка".   Единственото което може да направим е да напишем разказа така, че приказката да не е  анти-историческа. В това отношение те подкрепям напълно. 

Не съм се ровил в библиотеките да чета тогавашната преса, а за статията който ти казах говоря по памет. Това което исках да кажа е, че ако обществените настроения по това време наистина са били такива, не се учудвам от това което е станало. 

Ти търсиш някаква персонална "вина" и отговорност. Ако въпроса опира само до  тренинга, дай да направим тогава друго упражнение. Кой носи отговорност и взема решения за сегашната ни политика спрямо Македония? Сега поне едно подобно проучване може да се направи сравнително лесно. Всички материали и документи са налични в интернет и няма нужда човек да се рови в архиви и библиотеки. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Atom said:

Ако въпроса опира само до  тренинга, дай да направим тогава друго упражнение. Кой носи отговорност и взема решения за сегашната ни политика спрямо Македония? Кой носи отговорност и взема решения за сегашната ни политика спрямо Македония? Сега поне едно подобно проучване може да се направи сравнително лесно. Всички материали и документи са налични в интернет и няма нужда човек да се рови в архиви и библиотеки. 

Тук според мен ще трябва да се изгради цяла теория :)

Днешната ни политиката ни спрямо Македония се формира в един дълъг период (над 30 години) , и има много участници,
Има и  комплексни връзки между отделните времеви части. 
---------------------------


:) Ако говорим само за появата на мотото "разпни го", то аз съм изказвал някаква хипотеза:  активирана е една (поне  хипотезата ми е за нея) партия.


*тази партия беше активирана с други елементи при един важен момент,   в точното време. Има едно страхотно сравнително изследване по въпроса, Аз съм "добавял" за себе си неща, известни от историята, отразявана в медиите и интернет.

ПС 
Част от лидерите, политиците и висшия клир (или самата БПЦ) са зависими и "държани" като :

бивши агенти на ДС, 
двойни агенти,
получатели на кредити от ВТБ,
получатели на кредити от КТБ (10 процента от КТБ бяха на ВТБ ),
от други такива банки - например от банка свързана с саудитската компания е семейния кредит за милион на семейство на "Пи-ар Бойко"
получатели  на висши руски награди (вкл. награди с парична сума-Първанов и Патриарха имат такава)
получатели на спонсорство от Кремъл, (БПЦ като цяло)
извършители на криминални престъпления с неизтекла давност (по случая с Мишо Бирата давността е 15 години, т,е до 2025)
и  други,вкл и "държани" по сексуална ориентация)

 

 

Преди 2 часа, Atom said:

Ако по въпроса няма научни публикации картината може да се изясни като се направи подробно изследване. То не става  с ровене в интернет, а в архивите и в библиотеките.  Със или без изследвания обаче не е възможно да  "напишем история" различна от разказ.

Така е

Проф Г. Марков има един труд в които изследва началото на междусъюзническата война. 
Макар и труда да се базира на архивни материали ,  Г. Марков не прави изводи и не изказва хипотези за основното,  а оставя правенето на изводите на четящите.

Г. Марков се е боял са прави изводи и изказва хипотези за основното (разбирам го донякъде).
Трудът изглежда поради това е станал "безцветен" и незабележим, и вече като че ли е забравен (ако изобщо някога  е бил широко известен)

Редактирано от nik1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 26.04.2022 г. at 21:38, Atom said:

Как ще се отрази войната на българското общество?

Ето един  пример до какво може да доведе липсата на качествена журналистика и качествени журналисти в медиите.

Заглавието на материала е "Украинците искат да останат в хотелите по морето, но отказват да работят"

Интервюира се една собственичка на хотел в курорт на морето, тя го казва, и това се превръща в заглавие.
Журналитите според самите тях са си свършили работата, 

Да, но те не я попитаха дали има къде украинските жени да си оставят децата
-има ли детски градини в това градче/курорт, и има ли свободни места;
-има ли училища за по-отрасналите 

В Слънчев бряг има една детска градина, а в някои от малките градчета  украинските бежанци  са повече от местното население.

Това е само едната страна на монетата, другата страна са формалностите и бюрокрацията при постъпване в детските градини и училища - предгледи в РЗИ и лаборатории (това значи в големия град) , имунизационен статус за учениците (за който трябват медицински  документи от Украйна), незнание на език при учениците..

А третата немаловажна причина за отказ  е че при започване на работа, работещите, както и придружаващите  ги деца губят правото на безплатно настаняване:
Много жени търсят работа за сезона като камериерки или в кухнята (това го чета  във  ФБ, в украинските бежански групи)  , но работаделите предлагащи работа (най-често чрез са украински посредници) не се ангажират да им предоставят жилище или самостоятелна стая, и съответно работата, когато те казват че са с деца!

 

Та ето какво представлява материала, вижте и коментарите под видеото.. Журналистите в случая са просто едни симпатични  държачи на микрофони, слабопознаващи (или непознващи) материята
 

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Никола Янков: президентът #Радев явно защитава #проруски интереси, но проблемът е, че се опитват, той и други зависими от #Кремъл гласове, да рисуват #апокалиптични картини за зависимост на България от руските #енергийни източници. Това не е вярно - #Нефтохим може да работи с всякакъв #петрол, а дори и да бъде спрян от #Лукойл това нито ще създаде недостиг на горива, нито ще повиши #цените им защото веригите внасят от чужбина. Проблемът с #превозвачите, а и други сектори в икономиката, е това, че се опитват да пренесат проблемите си не в #цените, върху държавния #бюджет. Нека е ясно - обсъждането за въвеждането на #еврото в България, който се извършва в момента е единствено по техническите въпроси - как ще става физическата обмяна на #банкнотите, изтеглянето им, превалутирането на сметките и т.н.

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 14.05.2022 г. at 9:50, Atom said:

Навремето четох една статия върху преглед на настроенията в българската общество по тогавашната преса. Сега не мога да я намеря, но общо взето ставаше въпрос за някакъв всенароден транс и вяра в крайния успех.

Това всъщност е само довод за далият/съгласувалият завоведта за  атаката на 16 юни - Фердинанде, но не е причина. 

България по линията на фактическа окупация, държи към 170 000 кв.километра, територията  се уголемила над 2 пъти, а монархът реална причина да се страхува за трона си, още повече че Арбитражът е заложен с сръбско-българския договор.
Фердинад дори и прфи неблагоприятният изход от Арбитража (приемаме ченеблагоприятния вариант е арбитражът ще отсъди  граници по линията на фактическата окупация), винаги е можел да каже "направих каквото трябваше , бях коректен". 


От друга страна- твърди се от ген.Михов (на процеса и изобщо) че целта на атаката на 16 -ти юни е била да се постигнат по-добри условия за Арбитража. Т.е, така или иначе се е мислело за отиване на Арбитраж.
И тука нещата вече не се връзват никак. Русия многократно предупреждава (най-заплашително малко преди 16-ти) , че за всяка страна която наруши примирието ще има крайно неблагоприятни последствия при арбитража, ще бъде наказана един вид..
Няма никаква логика Фердинанд иска да се "самоубива" на арбитража. По метода на иключването излиза, че Фердинанд е или напълно е неакватен (въщност малоумен) или е нещо друго..

За това "друго" говори и самия ген Михов - че перефразирам "има много какво да приказва и говори за някой хора и неща " (смятам намеква че има какво да каже за Фердинанд, което обществото не знае)

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, nik1 said:

Това всъщност е само довод за далият/съгласувалият завоведта за  атаката на 16 юни - Фердинанде, но не е причина. 

България по линията на фактическа окупация, държи към 170 000 кв.километра, територията  се уголемила над 2 пъти, а монархът реална причина да се страхува за трона си, още повече че Арбитражът е заложен с сръбско-българския договор.
Фердинад дори и прфи неблагоприятният изход от Арбитража (приемаме ченеблагоприятния вариант е арбитражът ще отсъди  граници по линията на фактическата окупация), винаги е можел да каже "направих каквото трябваше , бях коректен". 


От друга страна- твърди се от ген.Михов (на процеса и изобщо) че целта на атаката на 16 -ти юни е била да се постигнат по-добри условия за Арбитража. Т.е, така или иначе се е мислело за отиване на Арбитраж.
И тука нещата вече не се връзват никак. Русия многократно предупреждава (най-заплашително малко преди 16-ти) , че за всяка страна която наруши примирието ще има крайно неблагоприятни последствия при арбитража, ще бъде наказана един вид..
Няма никаква логика Фердинанд иска да се "самоубива" на арбитража. По метода на иключването излиза, че Фердинанд е или напълно е неакватен (въщност малоумен) или е нещо друго..

За това "друго" говори и самия ген Михов - че перефразирам "има много какво да приказва и говори за някой хора и неща " (смятам намеква че има какво да каже за Фердинанд, което обществото не знае)

Може би Фердинанд е очаквал ултиматум от Румъния и пасивност от Османската империя, тя и без това влиза, когато сме победени. В крайна сметка може да си позволи да предаде Добруджа, а срещу Сърбия и Гърция изглежда, като да сме по-силни. Да не забравяме, защо си запазваме беломорския излаз и къде точно е гръцката армия и от кого обкръжена. Решението към онзи момент може да е било доста логично в главата на Фердинанд, малко като решението да се нападне Украйна в главата на Путин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 Иска ми се да споделя едно лично впечатление и разговор от днес в Елхово. 

 Та ходих днес до там по работа и ми направи впечатление, огромното количество жандармерия, полиция и гранични коли там. Значително повече от нормалното, а там нормалното е наистина много, та сега е буквално пълно. Точно на входа/изхода за Ямбол има Т-маркет и там на паркинга заговорих едно момче от жандармерията за причината да има толкова хора там и ми отговори, че очакват "сериозен натиск откъм границата, ние сме тук да да вършим работата *усмивка*", но не са му казали много подробности. (Те може и да са му казали, но на мен да не казва). Та, вероятно българското общество го очаква и бежанска вълна от южната граница.

 Иначе добре, че управляващите не спят и са пратили хора, които да са в готовност.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...