Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отрази войната на българското общество?


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 1 час, Atom said:

Близо половината (44%) от българите, участвали в допитване на агенция YouGov, вярват, че НАТО изцяло - или в по-голяма степен, отколкото Русия - носи вина за войната в Украйна. Когато се добавят и 13%, отдаващи еднакво на НАТО и Русия вината за случващото се там, до 60% наближава делът на смятащите, че алиансът, в който членува България и на който разчита за отбраната си, е застрашил сигурността на страната.

Русия не е виновна, искаме телевизиите на Путин, казват много българи

Може да бъде изображение с 6 души и текст, който гласи 'не стреляйте, аз съм българин и съм бавноразвиващ се! докажи докажи го! го днем-повед днем поведы'

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 396
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 4 часа, Atom said:

Близо половината (44%) от българите, участвали в допитване на агенция YouGov, вярват, че НАТО изцяло - или в по-голяма степен, отколкото Русия - носи вина за войната в Украйна. Когато се добавят и 13%, отдаващи еднакво на НАТО и Русия вината за случващото се там, до 60% наближава делът на смятащите, че алиансът, в който членува България и на който разчита за отбраната си, е застрашил сигурността на страната.

Русия не е виновна, искаме телевизиите на Путин, казват много българи

Тотално сме сдали багажа, особено ако сравним с останалите държави. 🤣

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

БГ путинофилите са много по-"гласовити" /пример К. Нинова и К. Копейкин/, активни-агресивни, може би затова създават впечатление, че са повече от нормалните хора.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Шпага said:

БГ путинофилите са много по-"гласовити" /пример К. Нинова и К. Копейкин/, активни-агресивни, може би затова създават впечатление, че са повече от нормалните хора.

В тия иследвания обаче едва ли само Копейкин и Нинова са били питани. Явно това са настроенията в обществото ни. Може и да са преувеличени, но не с много. Джуджи нас да беше нападнал, щеше да има по-голям успех, то тука има повече колаборационисти, отколкото в Донбас. :)

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 9.05.2022 г. at 20:58, nik1 said:

Снимки от днешното шествие

Може да бъде изображение с един или повече хора, изправени хора и на открито

 

Може да бъде изображение с един или повече хора, изправени хора и на открито

 

280519696_10160194157445152_8280898872318330537_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-6&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=84tn7U74a_wAX_2cx-e&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=00_AT-yREBhCB18tOBcMVlQ6tj8fB7IHmaP7AScfdT2QUtBig&oe=627F076F

 

280540522_10160194157315152_8968609947946408145_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-6&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=Mxewch_6V8IAX9FL4B2&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=00_AT-8C245KRRjUl0VJE5lrNmv2UI2iSh43oYXMyLKY-uAgQ&oe=627E5A55

 

🙂

И мен ме има на една от снимките.

 

Най-новото национално представително проучване, направено между 16 и 28 април 2022 сред 1002 пълнолетни лица, осъществено от агенция ЕСТАТ "Войната в Украйна и познаването на историческите факти в отношенията България - Русия"  https://frgi.bg/uploads/Ukraine_Pres_PDF.pdf

Интерпретацията на "Стандарт" е:

Повечето българи не познават ключови събития от отношенията с Русия

https://segabg.com/hot/category-bulgaria/68-bulgarite-nastoyavat-za-neutralitet-vuv-voynata

 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Българите масово се страхуват от Русия, не познават историята ни и затова са за снишаване

https://www.mediapool.bg/balgarite-masovo-se-strahuvat-ot-rusiya-ne-poznavat-istoriyata-ni-i-zatova-sa-za-snishavane-news335423.html?fbclid=IwAR3u1SMQFbpnLHDmjtv-Y0jRLE3tp1vepUggsh6Qo7w3J7knQik4_q3bL-c

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

https://frgi.bg/uploads/Ukraine_Pres_PDF.pdf

 

Как бихте постъпили при удари срещу България или военни действия на българска територия? База: Всички [1002 респ.]

38,1% Нищо няма да правя, ще се опитам да живея доколкото може както досега

15,7% Ще се укрия на безопасно място в страната

13,7% Ще напусна страната и ще отида в побезопасна държава

8,3% Ще стана доброволец за хуманитарни и спасителни дейности

6,6% Ще се запиша доброволец в армията

0,5% Друго

17,0% Не мога да преценя

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Съгласни или несъгласни сте със следните твърдения? База: Всички [1002 респ.]

Русия е световна икономическа сила 

 

63,7% -Да ( WTF ?)

20,74% - Не

15,6%- Не мога да преценя

 

Nominal GDP Rankings by Country

https://worldpopulationreview.com/countries/countries-by-gdp

What are the largest economies in the world? According to the International Monetary Fund, these are the highest ranking countries in the world in nominal GDP:

  1. United States (GDP: 20.49 trillion)
  2. China (GDP: 13.4 trillion)
  3. Japan: (GDP: 4.97 trillion)
  4. Germany: (GDP: 4.00 trillion)
  5. United Kingdom: (GDP: 2.83 trillion)
  6. France: (GDP: 2.78 trillion)
  7. India: (GDP: 2.72 trillion)
  8. Italy: (GDP: 2.07 trillion)
  9. Brazil: (GDP: 1.87 trillion)
  10. Canada: (GDP: 1.71 trillion)
  11. 11 South Korea        
    12 Russia        
    13 Spain        
    14 Australia
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 10.05.2022 г. at 15:10, sir said:

В тия иследвания обаче едва ли само Копейкин и Нинова са били питани. Явно това са настроенията в обществото ни. Може и да са преувеличени, но не с много. Джуджи нас да беше нападнал, щеше да има по-голям успех, то тука има повече колаборационисти, отколкото в Донбас. :)

България е пълна с "евроатлантици" на служба към руснаците. Същите тия предатели успяха да наложат имиджа на България в чужбина и нас като на корумпирана и провалена държава. А властването на банкянската мутра беше кулминацията на всички досегашни усилия на рубладжиите. След като взе да залязва и да проявява опити за независимост от господарите си, бе заменен с един друг "генерал".

Та така и с разните НПО-та пълни с номенклатурни чеда.

Цялата борба на местните рубладжии е да удържат властта докато някой ден руснаците наберат достатъчно сила и да станат изгодни за рубладжиите ни. А цената... цената я плаща цялото ни племе, ежедневно...

Редактирано от новорегистриран2
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди време в Германия и Унгария изживях кофти моменти, защото объркваха нашия език с руския и ни гледаха с нескрита омраза. Занапред обаче навсякъде по света ще е най-разумно да си мълчим или да се преструваме на неми😬 Иначе, докато обясним, че не сме руснаци, може и да загубим някой и друг зъб:hypnosis:

Но и че сме българи май ще е по-безопасно да не си признаваме - тъй като "славата" ни на путинофили вече се разнася надлъж и нашир🌐

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

България няма нужда и не зависи от руски нефт

Нито ще има дефицит на горива, нито ще се вдигнат цените. Нито някой ще остане без работа. Който твърди обратното, просто лъже, за да защитава руски интереси.

© Цветелина Николаева, Капитал

Нито ще има дефицит на горива, нито ще се вдигнат цените. Нито някой ще остане без работа. Който твърди обратното, просто лъже, за да защитава руски интереси.

 

Коментарът е от профила на автора във фейсбук.

 

Надявам се тези "новини" за някакво българско вето срещу санкциите на ЕС върху руския нефт да се окажат фалшиви. Словакия и Унгария, за които се предвиждат няколко месеца изключение от санкциите, получават руски нефт по тръбопровод (подобно на газа) и имат дългосрочни договори за доставка с клаузи "взимаш или плащаш". Тези държави също така нямат близки морски пристанища за внос на суров нефт или нефтопродукти с танкери.

 

България няма такива проблеми. Нито внасяме нефт по тръбопровод, нито имаме дългосрочни договори. И си имаме прекрасно пристанище, където могат да се разтоварват танкери и с нефт, и с рафинирани нефтопродукти.

 
 

България няма нужда и не зависи от руски нефт. "Нефтохим" може да преработва всякакъв нефт. Може и да не работи изобщо, ако "Лукойл" реши да го спре. Това няма да предизвика дефицит на горива в страната, нито ще вдигне цените. И в момента много от големите вериги внасят горивата си - от Австрия, от Гърция и от Румъния. Хората не знаят, но бургаската рафинерия е спирала често за месеци - за основни ремонти и монтаж на нови инсталации - и животът в България не е спирал.

 
Всичко, което трябва да знаете за: Спирането на руския газ (78)

Освен това имаме 120-дневни запаси от нефтопродукти на склад, което е изискване на ЕС за всяка държава-членка. Танкери с нефтопродукти могат да се разтоварват и на терминала на петролната база във Варна. А баржи с нефтопродукти от Централна Европа могат да се разтоварват на пристанищата във Видин, Свищов и Русе. Внос на големи количества горива с танкери може да се прави и през терминала в Солун. Внос на нефтопродукти от рафинериите в Гърция и Румъния се прави спокойно и в големи количества с жп цистерни. Знам за какво говоря, защото съм бил в ръководството на една от големите петролни компании в България. Както и в надзорния съвет на "Нефтохим".

 

Повтарям, за да е пределно ясно за всички: България няма нужда и не зависи от руски нефт. Нито ще има дефицит на горива, нито ще се вдигнат цените. Нито някой ще остане без работа. Който твърди обратното, просто лъже, за да защитава руски интереси. Лъжат ви, това е. Плашат ви. По същия начин, както ви лъжат и плашат, че обявяваме война на Русия, ако изпратим оръжие на Украйна. Да се тропа по масата в Брюксел с националното ни вето си е чиста про-руска политика и нищо друго. И граничи с предателство. Това не е в националния интерес на проевропейска България. Това е в интерес единствено на Лукойл, Газпром и руската държава. Ясно е, че Корнелия Нинова и Румен Радев влияят силно на премиера, но хайде стига толкова! Стига толкова!

 

Силно се надявам, ако това с ветото се окаже истина, "Демократична България" да не обявят във фейсбук поредното "започване на консултации с коалиционните партньори", а да приключат веднага с този неуспешен и много вреден за страната политически експеримент.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

Цялата борба на местните рубладжии е да удържат властта докато някой ден руснаците наберат достатъчно сила и да станат изгодни за рубладжиите ни.

С какво днес положението на рубладжиите в България не е изгодно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, Шпага said:

Преди време в Германия и Унгария изживях кофти моменти, защото объркваха нашия език с руския и ни гледаха с нескрита омраза. Занапред обаче навсякъде по света ще е най-разумно да си мълчим или да се преструваме на неми😬 Иначе, докато обясним, че не сме руснаци, може и да загубим някой и друг зъб:hypnosis:

Но и че сме българи май ще е по-безопасно да не си признаваме - тъй като "славата" ни на путинофили вече се разнася надлъж и нашир🌐

Що се вкарваш във филми?! Да ни гледат както си искат! Честно казано, комплексари има по цял свят, специално западняците не са много обичани из бившите си колонии, което ги прави по-голямата част от света. Докато ние и руснаците сме приемани като нормални хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато поколения са възпитавани в духа на идеята, че "Дружбата със СССР е нужна на България така, както въздуха и слънцето за всяко живо същество" няма какво да се чудим за поколението 50+. Малко или много по-голямата част от това поколение  са засегнати по един или друг начин.  По-важно според мен е, че все още робофилията оформя мирогледа на българите.   Русофилията върви ръка за ръка с робофилията.  Двете явления са неразривно свързани.  Дори официално русофилията да не се афишира, има ли робофилия има и поне прикрита русофилия.  

Въобще не се учудвам на резултатите от проучването.  Качества като снишаване, бягане от лична инициатива и отговорност, търсене на външни причини и покровители и т.н. са оформени от робофилските идеологеми налагани от образователната система.   Показателно е, че на въпросите отнасящи се за някакво действие, независимо дали става въпрос за "подпомагане на украинските бежанци" (73,5% не искат да помагат),   активно участие в НАТО (61,9% са за снишаване и въздържане от активност) или участие в отбраната на сраната в случай на военна агресия на наша територия (67,5% заявяват, че ще намерят начин да се скатаят и да не участват в отбраната на страната)  няма толкова отчетлива разлика при различните поколения.   

Високите проценти на хората които проявяват пасивност и избягват всякакви активни действия ( 73,5, 61,9 и 67,5) показват, че тези качества -пасивност, търсене на външни причини и т.н. са по-скоро оформени и следствие от робофилската идеология и нямат толкова пряка връзка с русофилията.  

С други думи  българите може да даваме всякакви оценки - за или против Русия, Украйна, НАТО и т.н.  Когато опре обаче до някакви конкретни действия свързани с тези оценки, всички (или поне по-голямата част) сме против.  Снишаване, пасивност и чакаме някой друг да дойде да ни оправи. Това са ни ценностите. Естествено когато този някой друг вземе, че ни "оправи" се сърдим на него, че не ни е оправил както трябва, но няма да погледнем себе си и да потърсим отговорност в нас самите. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Преди време в Германия и Унгария изживях кофти моменти, защото объркваха нашия език с руския и ни гледаха с нескрита омраза. Занапред обаче навсякъде по света ще е най-разумно да си мълчим или да се преструваме на неми😬 Иначе, докато обясним, че не сме руснаци, може и да загубим някой и друг зъб:hypnosis:

Но и че сме българи май ще е по-безопасно да не си признаваме - тъй като "славата" ни на путинофили вече се разнася надлъж и нашир🌐

В нормална държава най-много да си направиш зъбите за сметка на някой с лабилни нерви, ако имаш късмет и още някой лев може да ти остане. В Холандия като кажеш, че си българин се чудят защо си толкова бял. Хал хабер си нямат какви сме, а и тук вече има доста украинци в допълнение към поляците и хърватите и хората се виждат в чудо да различават толкова различни славяни. Абе с две думи всички на изток от Одер сме втора ръка хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В друга тема бях написал че и в България  се води реална война (хибридна), но като че ли това остана неразбрано.

Ето нещо в тази връзка:

5 ч  · 
Вчера, след участието ми в ДЕНЯТ с Веселин Дремджиев предишната вечер, е имало масово докладване на мои съобщения тук. Ровили са с часове, опитвайки се да намерят нещо, докладвайки дори съобщения по-стари от войната ( "войната като разделителен час" е добра метафора) По-късно е имало дори атака срешу имейл адресите ми и хостинг провайдера, на който е качен сайта ми.
Изглежда ме бъркат с "Български пощи".
Нито един пост не успяха да свалят, няма никакви поражения.
Изглежда съм ядосал някой много, че да се активират така троловете. Съжалявам, че не са успели да заработят надницата си.
Излишно е да казвам, че това внимание ме ласкае. Както се казва - свършили сме си добре работата с г-н Дремджиев.
Ето текста на интервюто, резюмиран от Веселин Дремджиев. Цялото интервю е в първия коментар.
Особен е този 9 май - за първи път в #Русия се случи това което беше немислимо до скоро - Кремълската власт и #Путин оскверниха и предадоха #паметта за #войната. Това руснаците още не го разбират заради трещящата пропаганда която е ефикасна само в Русия, но въобще не работи на Запад. Има една теза - който спечели #интелектуалците и #артистите той печели сърцата на хората и той печели и войната в крайна сметка. Аз не помня някога досега при други военни конфликти Запада и #цивилизацията да бъдат толкова обединени зад една кауза. Абсолютно всички западни #медии са напълно единодушни в подкрепата си за #Украйна. Дори намек за #неутралитет в отношението към тази война не се усеща. Няма нито един глас, който да защитава друга позиция или "другата гледна точка" както се казва в България. Това което направиха кремълските идеолози и сатрапи е, че умножиха цялата руска #култура по нула.Те просто изтриха като с гума постиженията, които имаха от няколко века и това е изключително тежко, руските интелектуалци го усещат.
Имам много приятели руснаци - артисти и отношението им към войната е еднозначно. Те са много по-активни в отрицанието си към този #рашизъм отколкото артистите в България. Бих разбрал ако мотивацията им е че искат да се откъснат от ужасяващия тътен на войната. По време на #социализма много от българските артисти бяха сервилни към тогавашната власт и много от хората продължиха да бъдат популярни и след това и да бъдат подкрепяни от същите #проруски кръгове в България. И мисля че и на това дължим мълчанието им.
У българите е залегнала една #робска нагласа - да бъдеш сервилен към силния, към този който смяташ за силен. Путин по някакъв начин олицетворяваше силната фигура, и много виждаха спасение за собствените си неудачи, за това че са бедни, че не им се работи, за собствения си мързел, за собствената си некадърност. Те си представяха че Путин ще дойде и ще съсипе този #демократичен ред, който те ненавиждат.
Хората които се бият на фронта в Украйна са от места, които са откъснати от #цивилизацията. Тази война наистина е война на цивилизацията срещу изоставащото ватничество и срещу изостаналите #роби.
Победата вече е за Украйна и и те я спечелиха още от първия ден с умелото влияние и пропаганда, която направиха. Целият свят е за Украйна. Няма как Украйна да загуби. Въпросът е да намалим #жертвите които те ще дадат.
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

Когато поколения са възпитавани в духа на идеята, че "Дружбата със СССР е нужна на България така, както въздуха и слънцето за всяко живо същество" няма какво да се чудим за поколението 50+. Малко или много по-голямата част от това поколение  са засегнати по един или друг начин. 

За съжаление проблемът не е само в 50+ и наследството от соца.

Защото тогава не са ни плашели с такива  чудесии като кемтрейлс, биолаборатории за унищожение на славянския ген, заличаване на православието , джендърство ... Това са неща от съвременната медийна среда.

Но какво да кажем за съвременната българска наука, проф. Иво Христов, например, чиято мисия е тъкмо да внушава безпомощност и нищожност.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Doris said:

Защото тогава не са ни плашели с такива  чудесии като кемтрейлс, биолаборатории за унищожение на славянския ген, заличаване на православието , джендърство ..

Тогава в комунистическа,тоест тоталитарна "българска" държава,ни плашеха с реални заплахи...  И не само,плашеха ни със СПИН...

Link to comment
Share on other sites

On 26.04.2022 г. at 21:38, Atom said:

Дайте някакви прогнози.  Това което виждам аз е силно поляризиране. Една част от обществото подкрепя Украйна, а другата Русия.   Позициите са непримирими и всяка от двете групи претендира, че позициите  и са продиктувани  от гледна точка  на "националните интереси".   

Ще може ли това разделение да се преодолее или напротив, обществото ни ще тръгне по пътя на окончателен разпад.   Имаме ли изобщо "национални интереси" при положение, че всяка една от двете групи има претенции, че именно тя защитава "националните интереси", но двете позиции са  противоположни и не могат да се съчетаят в една единствена и наистина "национална позиция".

Не съм оптимистично настроен по отношение на войната и нейното спиране. Конфликтът Русия - Украйна ще продължи докато някоя от двете страни не изчерпа ресурсите си или когато свършат парите. 

 

"...всяка от двете групи претендира, че позициите  и са продиктувани  от гледна точка  на "националните интереси".   - цитат. И аз това забелязвам, почти всички русофили и русофоби използват кредото за "националния интерес", като пречупват собствените си гледни точки, през призмата на личните си тълкувания за това, кое е добро и кое не за България. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 14 часа, Atom said:

Когато поколения са възпитавани в духа на идеята, че "Дружбата със СССР е нужна на България така, както въздуха и слънцето за всяко живо същество" няма какво да се чудим за поколението 50+. Малко или много по-голямата част от това поколение  са засегнати по един или друг начин.  По-важно според мен е, че все още робофилията оформя мирогледа на българите.   Русофилията върви ръка за ръка с робофилията.  Двете явления са неразривно свързани.  Дори официално русофилията да не се афишира, има ли робофилия има и поне прикрита русофилия.  

Въобще не се учудвам на резултатите от проучването.  Качества като снишаване, бягане от лична инициатива и отговорност, търсене на външни причини и покровители и т.н. са оформени от робофилските идеологеми налагани от образователната система.   Показателно е, че на въпросите отнасящи се за някакво действие, независимо дали става въпрос за "подпомагане на украинските бежанци" (73,5% не искат да помагат),   активно участие в НАТО (61,9% са за снишаване и въздържане от активност) или участие в отбраната на сраната в случай на военна агресия на наша територия (67,5% заявяват, че ще намерят начин да се скатаят и да не участват в отбраната на страната)  няма толкова отчетлива разлика при различните поколения.   

Високите проценти на хората които проявяват пасивност и избягват всякакви активни действия ( 73,5, 61,9 и 67,5) показват, че тези качества -пасивност, търсене на външни причини и т.н. са по-скоро оформени и следствие от робофилската идеология и нямат толкова пряка връзка с русофилията.  

С други думи  българите може да даваме всякакви оценки - за или против Русия, Украйна, НАТО и т.н.  Когато опре обаче до някакви конкретни действия свързани с тези оценки, всички (или поне по-голямата част) сме против.  Снишаване, пасивност и чакаме някой друг да дойде да ни оправи. Това са ни ценностите. Естествено когато този някой друг вземе, че ни "оправи" се сърдим на него, че не ни е оправил както трябва, но няма да погледнем себе си и да потърсим отговорност в нас самите. 

Казано по друг начин:

Manol Glishev /Блокиран отново
До: Путин, Владимир Владимирович,
президент на Руската федерация
Москва, Кремъл (или алтайския му бункер)
Уважаеми г-н президент,
Украйна не ви иска, а и не заслужава да избивате населението ѝ. Цената плюс това е прекалено висока за вашата армия. Не си струва да си разваляте отношенията с цял свят заради тази негостоприемна страна. Оставете Украйна на мира. Няма смисъл да жертвате повече руснаци и да загиват повече украинци. Изтеглете се оттам. Гордостта ви на завоевател и освободител ще бъде запазена чрез настоящето предложение. Заповядайте в България. Тук ще намерите точно това, което желаете, а не намирате в Украйна: сервилно, покорно население, послушна опозиция, корумпирани чиновници и политици, готови срещу скромен процент винаги да работят за вас, каквито и да са целите ви. Никой в България не се интересува от неприятни, абстрактни теми като свобода и справедливост. Армията ни не съществува. Полицията ни е всевластна, но некадърна. Хората са страхливи. Мисля, че тук ще ви хареса. Добре дошли! Имаме хляб от фуражни смески, обезсолена сол, соеви кебапчета, скъп руски газ и симпатични, дружелюбни каракачански овчарки, които чудесно умеят да имитират поведението на болонки. Впрочем, вие вече знаете това. За Девети май можете да отбележите чудесна победа и без пушка да пукне. На това отгоре НАТО и ЕС няма да тръгнат да пращат оръжие на страна с доказано ниска лоялност, така че това са си ползи без риск. Очакваме ви с разтворени... да речем, обятия.
Със славянски поздрав:
Манол Глишев, бивш български патриот,
София, 20 април 2022
  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Пуснах си да изгледам живото включване на БТВ от протеста на #Възраждане днес. Извадих няколко снимки, въпреки че си заслужава да се види и чуе всичко. Извадих и няколко цитата, за да ги използвам заедно със снимките и да попитам приятели и роднини, които се идентифицират като близки до идеите на Възраждане. И нека бъдем наясно - това е представителната извадка на тази партия, защото тези хора са тяхното активно ядро. Това е така, защото след всеки техен протест мога да правя подобен обзор със същите резултати. Подкрепяте ли идеите им, подкрепяте и тях с всичките им възгледи и искания.
- Да ви кажа и друго. #Белене да отворят (ехиден смях втстрани). Белене да отворят и всички там да ги вкарат. Там при прасетата!
- Долу чуждите символи! Долу чуждото знаме!
- Утре ше ги свали Путин, спокойно! Путин ше ги свали, спокойно!
- Защо се забрани руската телевизия (Екзалтирана млада дама се изкрещява встрани „к*р за БТВ)? Защо се забраниха руските сайтове? Защо слушаме едни и същи лъжи по телевизията?
- /репортерка/ А Вас какво ви доведе днес?
- Доведе ме стремежът за свобода, за справедливост...
/жалко, че нямаше кой да я попита как са медиите в Русия и там ще има ли свободата някой да излезе на площада и да каже, че е против войната. бел.ред./
- Заливате ни с помия! Тази сутрин слушах една украинка как казва, че Русия ги била нападнала (размахва пръст)?
/Утре ако някой си прибере Кърджали дали ще се водим нападнати? бел. ред./
Питам сега - с тези хора ли се приравнявате? Това ли е вашата среда и вашето ниво, в което се чувствате комфортно? Такива ли сте? Смятате ли, че аз и приятелите ми трябва да бъдем затворени в Белене? Искате ли #Путин да дойде да ни опрви държавата? А дали аз ще бъда жив, ако Путин се заеме с оправяне на държавата ни? А Вие ще дръпнете ли спусъка, който е насочен към мен и ще реши проблемите в дръжавата ВИ? Вие ли сте хората на снимките? Това ли е поведението, което пасва най-близо до вашите ценностни разбирания?
Рефлексията е хубаво нещо и не е зле всеки да си я прилага периодично. Не е лошо да разберете, че не сте застанали на правилната страна. Аз съм бил там и знам. Лошо е, когато отказвате да признаете пред себе си, че не ви е мястото там!
П.С.Живото включване е 15 минутно и камерата се разходи навсякъде. Обстановката и атмосферата беше хомогенна.
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...