Отиди на
Форум "Наука"

Кой не иска евро?


За или против влизането в еврозоната 2024  

50 потребители са гласували

  1. 1. За или против влизането в еврозоната 2024

    • За влизането в еврозоната 2024
      30
    • Против влизането в еврозоната 2024
      20


Recommended Posts

  • Потребител
On 15.03.2023 г. at 16:35, Кибик said:

Хе. днес гледам в новините:

https://www.dnes.bg/politika/2023/03/15/doklad-na-ministerstvo-na-finansite-bylgariia-e-zaplashena-ot-falit.563117

Доклад на финансовата министърка:

Честито на левовите патриоти.

Защо спря атаката срещу българската банкова система? Сега моментът е най подходящ. Съвпадението? на фалита на Американските банки и статията в "Днес" на финансовата ни министърка открива нови възможности. Ако се пропуснат сетне ще бъде по трудно. :)

Каква беше целта на доклада на финансовата министърка?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 седмици по-късно...
  • Администратор

Ще има ли наистина референдум против еврото

И още пет въпроса, които следват от внесените в парламента 590 хиляди подписа

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Р. Теодосиев said:

Ще има ли наистина референдум против еврото

Доколкото знам референдума е за отлагане на приемането на еврото,а не срещу него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, deaf said:

Доколкото знам референдума е за отлагане на приемането на еврото,а не срещу него.

Или по-точно:

За отлагане на приемането на еврото до приемане на копейката🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Една еретична мисъл. Виждаме  какво се случва с цените в България, при което големите вериги( в евентуално картелно споразумение) си начисляват огромен процент печалба, като в същото време прилагат  непазарни и нервноправни клаузи в договорите с доставчиците. Това е възможно, защото властта през всичките тези години в лицето на КЗК го позволява. При това положение можем да очакваме, че опасенията, за закръгляне на цените при приемането на еврото ще се сбъднат. И това не е проблем в самата валута, а вътрешен структурен недостатък. Нещо подобно стана в Хърватия, където цените необосновано литнаха в един кратък период от време.
Та идеята ми е, че дори и формално да отговаряме на повечето критерии, а за някои да може да се допусне компромис, докато не си изчистим собствената градинка май е по-добре да не приемаме еврото. Само ще опорочим тази добра инициатива.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Gravity said:

Парламента не може ли просто на каже "Добре ще има референдум на 18 Април 2100 г."

Цялата шумотевица е напълно безсмислена,защото отдавна от Еврозоната казаха,че няма да приемат България. Но се шуми с друга скрита цел...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Цялата шумотевица е напълно безсмислена,защото отдавна от Еврозоната казаха,че няма да приемат България. Но се шуми с друга скрита цел...

Оня ден гледах по телевизият някакъв политик от "новата" левица дето не влезе в парламента да дава "некои съображения" по въпроса, лек руски акцент, пуска думички като "стигнахме до тупик" итн. Та той скърбеше и се тюхкаше че част от златния резерв бил депозиран в Лондон и трябвало да бъде прибран понеже ето на руснаците им прибрали златото зад граница и не било сигурно.

Мнението ми е, че Копейкин просто си изпълнява задачите поставени от Москва да дърпа губернията назад. Едва ли има нещо друго.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кибик said:

Едва ли има нещо друго

Представете си,че с Вас сме приятели. По някое време решавате да се ожените и да вдигнете сватба,но изрично ми казвате,че няма да ме поканите на нея. Но аз разказвам наляво и надясно,че ще отида на сватбата Ви и се приготвям за нея. Каква причина може да има да разправям такива откровени глупости?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, deaf said:

Представете си,че с Вас сме приятели. По някое време решавате да се ожените и да вдигнете сватба,но изрично ми казвате,че няма да ме поканите на нея. Но аз разказвам наляво и надясно,че ще отида на сватбата Ви и се приготвям за нея. Каква причина може да има да разправям такива откровени глупости?!

Ами ако приготвленията включват изриване на обора и премитане на двора, приемане на разни липсващи закони за хармонизиране на правилата, може пък да размисля.

Пък даже и да не размисля оставате с преметен двор и изринати обори  :)

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Приемане на еврото е отстъпление от шанса за независима България. Независимите държави имат своя валута. Колониалните са с валутата на колонизаторите.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Приемане на еврото е отстъпление от шанса за независима България. Независимите държави имат своя валута. Колониалните са с валутата на колонизаторите.

И ваксината е отказ от естествения подбор, но въпреки това си я бием  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Р. Теодосиев said:

И ваксината е отказ от естествения подбор, но въпреки това си я бием  ;)

И хомосексуалните връзки са отказ от естествения подбор, но е избор за малцина. 

Хубаво е да имаш свой дом, свои деца, контрол над своята валута. Искрено желая здраве на семейството ви.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Втори след княза said:

И хомосексуалните връзки са отказ от естествения подбор, но е избор за малцина. 

Те никога не са били част от естественият подбор :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Втори след княза said:

И хомосексуалните връзки са отказ от естествения подбор, но е избор за малцина. 

Хубаво е да имаш свой дом, свои деца, контрол над своята валута. Искрено желая здраве на семейството ви.

Кой ще го прави този контрол ?

Вярвам повече на европейските институции отколкото на българските.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, vandu said:

Кой ще го прави този контрол ?

Вярвам повече на европейските институции отколкото на българските.

Въпросът е друг. Ако България имаше честна,умна и силна държава,защо и е да приема еврото?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 56 минути, deaf said:

Въпросът е друг. Ако България имаше честна,умна и силна държава,защо и е да приема еврото?

Ние сме се доказали, че не можем да правим нищо качествено без външен контрол. Валутният ботд е точно това - контрол и спирачки на нашите политици. 

А тук ако сега имаме евро целият народ ще спечели и ще имаме възможност да се докоснем до по-добри финансови възможности - обикновенният човек дори ще ги усети. Лично аз в момента губя пари, защото постоянно работя с евро и превалутирането и изпращането на пари от лева и евро ми е доста скъпо ;)

Шенген също ме спува да си разширя бизнеса...

Аз лично страдам от това, че не сме в евро зоната и в шенген.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Втори след княза said:

Приемане на еврото е отстъпление от шанса за независима България. Независимите държави имат своя валута. Колониалните са с валутата на колонизаторите.

Значи всичките държави използващи еврото са колонизирани. А кой е колонизаторът?

Виждал ли си банкноти евро? Думата "евро" е написана на латиница, гръцка и на кирилица. Кои колонизатори изпозват азбуката на колонизираните на колонизаторската си валута!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Приемането на еврото ще снижи някои разходи и даде предимства на бизнеса. НО пак от нас си зависи да развием икономиката си и да стигнем ЕС. И това не идва автоматично с приемането на общата валута. Има един друг момент, който пак отпраща към нашите авгиеви обори. Спекулата и откровнният картел на веригите при определяне на цените. Сега се възползват от инфлацията(във формрането, на която те участват), за да налагат безумни цени. А покрай големите и малките се опитват. И при заспали контролни органи(КЗК, КЗП) можем да очакваме при евентуално приемане на еврото да започне закръгляне на цените, каквото стана в Хърватия. И след това народа да обвинява еврото за инфлацията и намаленат покупателна способност. А проблемът да си е наш вътрешен.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 31 минути, deaf said:

Валутният борд е наложен от българската държава и само от нея! Не го ли знаехте това?!

Какво точно искаш да кажеш, че е наложен? То и еврото ще е "наложено" от българската държава и само от нея. Ние като общество можем да се откажем от влизането на еврото, можем да се откажем от членството от ЕС и от НАТО и от много други неща можем да се откажем или да ги приемем. Ние като народ и като държава. Но ние като народ и държава имаме консенсус, че "наложените" борд и после евро ще бъдат по-добре за нас като народ и като държава. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Р. Теодосиев said:

Какво точно искаш да кажеш, че е наложен?

Същите управници,които през Жан-Виденовата изкуствено предизвикана хиперинфлация ограбиха голяма част от спестяванията на българите,след това наложиха валутен борд за да:

– попречат на бъдещи управници да ограбят тях самите чрез хиперинфлация.

– и за да покажат на ЕС,че владеят положението и България може да бъде приета в съюза.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Втори след княза said:

Приемане на еврото е отстъпление от шанса за независима България. Независимите държави имат своя валута. Колониалните са с валутата на колонизаторите.

Това е много странно. Значи Германия и Франция са колонизирани, а България не? И се пъчи със своя лев?

...

Не е ли реално Германия и Франция да имат своята европейска валута, като страни от европейския, както и ние сме в европейският и своята валута се явява еврото.  За да не сме колониална, излиза, че трябва да вземем своята европейска валута. На която документът за собственост и изобразен на гърбът и.

Да, аз също предпочитам да се пъча и с лицето на монетата, че е лев. Но искам Шенген. Писна ми от граници и да сме 3 та категория европейци заради това. Предпочитам европейското семейство, пред някакво друго. Не да стоим разкрачени 20 години.

Аз си спомням каква колонизирана бяхме и като бяхме във Варшавският договор. А е имало случаи, когато са ни казвали и строяваме армията и на ешалоните за Чехословакия. Дори и не се замисля някой, да не изпълнява желанието на Кремъл.  Никой не се сещаше да каже нещо за запада, но бягаха там.

Сега си говорят за изтока, нищо че 20 години сме в НАТО, но не бягат на изток. Но поне е разрешено да се говори. Преди и това не беше.

Винаги сме били в сфери на влияние, поне от освобождението от Турско.

Трябва да изберем. Или да не изберем. Не да сме разкрачени и полу-влезли в европейското семейство. Но Шенген май върви с еврото. Няма граници, няма различни пари. Става едно.  Или пък да си седим на дувара и да си пазарим с левчета.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 29 минути, deaf said:

Същите управници,които през Жан-Виденовата изкуствено предизвикана хиперинфлация ограбиха голяма част от спестяванията на българите,след това наложиха валутен борд за да:

– попречат на бъдещи управници да ограбят тях самите чрез хиперинфлация.

– и за да покажат на ЕС,че владеят положението и България може да бъде приета в съюза.

 

Не разбирам какво те притеснява. Последните години дори нямаме правителство и нещата са по-зле от всякога...

Избора на еврото е и избор да имаме много по-голям контрол над парите ни. Тези хора, които в момента ни управляват с и без правителство ли искаш да решават твоето бъдеще и за твоите пари? Или сега както се кани Възраждане на двземе управлението - какво ще се случи там?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...