Отиди на
Форум "Наука"

Какво предстои след ерата Путин?


Recommended Posts

  • Потребител

Винаги ми е била интересна тезата ,че Русия и НАТО са имали принципно споразумение НАТО ,да не се разширява на Изток ,когато на власт бе администрацията на Елцин.Моите спомени са ,че през 1997 и България и Русия бяха ,кандидат членове на НАТО и участваха в съвместни бойни учебни операции в програмата  Партньорство за мир.После ,каквито и да е споразумения неофициални предполагам 4 съседи на Русия влезнаха в НАТО Полша ,Литва ,Латвия и Естония ,защо не ги нападнаха в момента ,в който са преговаряли с НАТО преди ,да се включи член 5.Това винаги е било енигма за мен ,някой по запознат с геополитическите процеси ,да ми каже ,каква е разликата Прибалтийските страни ,да влезнат в НАТО ,каква е била руската реакция на този акт и ,каква е разликата ,да влезе в НАТО Украйна ,независима страна призната от самата РФ отделно РФ гарантира териториалната и цялост с Крим и Донбас 1994 в Будапеща..

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 334
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 24 минути, todorg said:

Винаги ми е била интересна тезата ,че Русия и НАТО са имали принципно споразумение НАТО ,да не се разширява на Изток ,когато на власт бе администрацията на Елцин.Моите спомени са ,че през 1997 и България и Русия бяха ,кандидат членове на НАТО и участваха в съвместни бойни учебни операции в програмата  Партньорство за мир.После ,каквито и да е споразумения неофициални предполагам 4 съседи на Русия влезнаха в НАТО Полша ,Литва ,Латвия и Естония ,защо не ги нападнаха в момента ,в който са преговаряли с НАТО преди ,да се включи член 5.Това винаги е било енигма за мен ,някой по запознат с геополитическите процеси ,да ми каже ,каква е разликата Прибалтийските страни ,да влезнат в НАТО ,каква е била руската реакция на този акт и ,каква е разликата ,да влезе в НАТО Украйна ,независима страна призната от самата РФ отделно РФ гарантира териториалната и цялост с Крим и Донбас 1994 в Будапеща..

МСМ като баш "специалист"е,че когато рухна комунизмът и тази огромна армия която я имаше в екс соц страни и я изтеглиха с офицерите им заедно, до такава степен деморализира СА=РА, че което според мен сега ще бъде окончателното й разпадане като преди 1917 (И тогава почнаха с нападение на две армии и ги биха здравата)ако не победи. Путин беше който долугоре ги пооправи, но видимо не е успял да свърши пълна работа....https://hu.khanacademy.org/humanities/kozepiskolai-tortenelem/x3c94c9499459dcd5:a-20-szazad/x3c94c9499459dcd5:a-haboru-europai-hadszinterei/v/world-war-i-eastern-front

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, Втори след княза said:

Част от "Ерата Путин" ще са "След ерата Зеленски" и "След ерата Байдън", така че "След ерата Путин" зависи и от тези значими фактори. 

Изразът "Ерата Путин" има смисъл само за хронологията на Русия.  Изразите "ерата Байдън" и "ерата Зеленски" нямат смисъл.  Няма феномен, който да описват тези два израза.  

Дали "ерата Путин" ще продължи  след президентските мандати на Байдън и Зеленски зависи от два фактора. Първият е здравето на Путин и вторият са самите руснаци. Т.е. ще продължат ли да подкрепят Путин. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

Изразът "Ерата Путин" има смисъл само за хронологията на Русия.  Изразите "ерата Байдън" и "ерата Зеленски" нямат смисъл.  Няма феномен, който да описват тези два израза.  

Дали "ерата Путин" ще продължи  след президентските мандати на Байдън и Зеленски зависи от два фактора. Първият е здравето на Путин и вторият са самите руснаци. Т.е. ще продължат ли да подкрепят Путин. 

Има точно толкова смисъл, колкото другите изрази за другите страни. Само че всичко е в зависимост. Здравето и обществената подкрепа е фактор и за тримата.

Така че ако отречем смисъла на "Ерата на " за един, следва да я отречем за тримата. Аз съм съгласен. Ера не е нещо кратко, така че по- добре би било друго, но авторът толкова го е могъл.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Има точно толкова смисъл, колкото другите изрази за другите страни.

И какво се променя кардинално в САЩ, при смяната на президентите? Може би вътрешната политика, а може би външната?  САЩ са институирани така, че в тази страна много трудно биха станали някакви промени по волята на един единствен човек.  Там цялата власт е изградена като система за сдържане и противовеси, която не позволява на нито една институция  да се наложи над всички останали. 

Изразът "ерата Путин" описва конкретно държавно устройство. Русия на Путин е персонална империя.  Лична държава на Върховния вожд. Хайде пак да припомним думите на Володин: "Есть Путин - есть Россия, нет Путина - нет России". Това не са празни думи или ПР ход, а искрено мнение на един от най-важните хора в РФ. Какво се крие зад тези думи става ясно от статията на Сурков:

"В новой системе все институты подчинены основной задаче – доверительному общению и взаимодействию верховного правителя с гражданами. Различные ветви власти сходятся к личности лидера, считаясь ценностью не сами по себе, а лишь в той степени, в какой обеспечивают с ним связь"

При това положение "след ерата Путин" означава ни повече, ни по-малко, а цялостно преформатиране на държавата на нови основи.  Разбира се "ерата Путин" може да продължи по путински и без самия Путин, стига човекът който ще поеме лидерството на Русия успее да запази персоналния характер на държавата и подчини  останалите институти така, че основната им задача да бъде "доверительному общению и взаимодействию верховного правителя с гражданами". Според всички анализатори и наблюдатели обаче, вероятността за подобно развитие е нищожна. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изглежда се предприемат някакви мерки за трансформирането на Русия от авторитарна в тоталитарна държава.  Най-вероятно мерките ще се озвучат на 21 февруари, когато се очаква Путин да направи обръщение за състоянието на РФ пред двете камари на руския парламент. На следващия ден в Москва е планиран голям митинг-концерт и там вероятно ще чуем лозунгите и новите мемове (опорки)

Какви може да са тези мерки може да се съди от някои изказвания и интервюта на висши руски чиновници. Управляващите най-вероятно ще се опитат да консолидират и мобилизират обществото.  Т.е. от дълбоко аполитично и апатично общество да го трансформират в политично и ангажирано и то ангажирано с "правилните политики"  Ето някои мисли изказани  в този връзка от Наил Мухитов, помощник секретар в съвета за безопасност на РФ (т.е. помощник на Патрушев) в интервю за Российская газета:

Наиль Мансурович, сегодня появился целый пласт общества, который громко высказывает свое презрение к России и даже гордится, когда их называют иноагентами и пятой колонной. Это заблуждение или все-таки циничное предательство, возведенное в абсолют?

Наиль Мухитов: Хвастовство либералов своей антигосударственной позицией, их бахвальство ненавистью к собственной стране - это глумление над памятью предков, святотатство и циничное предательство по отношению к настоящему и будущему России.......

......Помните лозунг времен Великой Отечественной "Все для фронта, все для Победы!"? Он без сомнения должен стать современным девизом.

.......

Проблема в отсутствии пропаганды на государственном уровне, в позитивном смысле этого слова?

Наиль Мухитов: Сотни телеканалов и радиостанций специализируются на развлечениях, а тысячи телеграм-каналов тиражируют слухи либо ложь. Важно разобраться в этом потоке, распознавать вредоносное и деструктивное содержание. Необходимо организовать разъяснительную работу среди всех слоев населения. Агитаторы, пропагандисты и политработники - это не архаичные профессии, потребность в них высока как никогда. Классные руководители в школах, кураторы курсов в вузах, актив на предприятиях обязаны доводить до людей достоверную информацию.

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Atom said:

Изглежда се предприемат някакви мерки за трансформирането на Русия от авторитарна в тоталитарна държава.  Най-вероятно мерките ще се озвучат на 21 февруари, когато се очаква Путин да направи обръщение за състоянието на РФ пред двете камари на руския парламент. На следващия ден в Москва е планиран голям митинг-концерт и там вероятно ще чуем лозунгите и новите мемове (опорки)

Какви може да са тези мерки може да се съди от някои изказвания и интервюта на висши руски чиновници. Управляващите най-вероятно ще се опитат да консолидират и мобилизират обществото.  Т.е. от дълбоко аполитично и апатично общество да го трансформират в политично е ангажирано и то ангажирано с "правилните политики"  Ето някои мисли изказани  в този връзка от Наил Мухитов, помощник секретар в съвета за безопасност на РФ (т.е. помощник на Патрушев) в интервю за Российская газета:

Наиль Мансурович, сегодня появился целый пласт общества, который громко высказывает свое презрение к России и даже гордится, когда их называют иноагентами и пятой колонной. Это заблуждение или все-таки циничное предательство, возведенное в абсолют?

Наиль Мухитов: Хвастовство либералов своей антигосударственной позицией, их бахвальство ненавистью к собственной стране - это глумление над памятью предков, святотатство и циничное предательство по отношению к настоящему и будущему России.......

......Помните лозунг времен Великой Отечественной "Все для фронта, все для Победы!"? Он без сомнения должен стать современным девизом.

.......

Проблема в отсутствии пропаганды на государственном уровне, в позитивном смысле этого слова?

Наиль Мухитов: Сотни телеканалов и радиостанций специализируются на развлечениях, а тысячи телеграм-каналов тиражируют слухи либо ложь. Важно разобраться в этом потоке, распознавать вредоносное и деструктивное содержание. Необходимо организовать разъяснительную работу среди всех слоев населения. Агитаторы, пропагандисты и политработники - это не архаичные профессии, потребность в них высока как никогда. Классные руководители в школах, кураторы курсов в вузах, актив на предприятиях обязаны доводить до людей достоверную информацию.

Опитват се да гонят целите на Сталин, но без да разполагат с нужните ресурси, имидж и време. Съмнително ми се струва  при сегашното състояние, но да видим...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, scaner said:

Опитват се да гонят целите на Сталин, но без да разполагат с нужните ресурси, имидж и време. Съмнително ми се струва  при сегашното състояние, но да видим...

Съгласен съм, че от тези мерки няма да излезе нещо, което да им помогне за победа в  настоящата война или дори за някакъв по-приличен изход от нея.  Ако режимът оцелее обаче, подобни мерки могат да повлияят на бъдещето. Т.е.  ще  засегнат  това което обсъждаме в тази тема, а именно какво предстои след ерата Путин.  Ако имаме институционализирана идеология, която се подкрепя на държавно ниво и обхваща целия обществен живот, а несъгласните се преследват и репресират,  за около десетина години могат да се създадат условия за изграждането на съвсем нова Русия. Това ще е една реваншистки настроена, тоталитарна и силно милитаризирана ядрена държава. 

Тези мерки няма да са достатъчни да запазят  персоналисткия режим, но правят възможно в бъдеще да се появи някакво  тоталитарно управление, базирано  на еднопартийна  система с управляваща партия и задължителна държавна квазирелигия под формата на официална идеология.

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А дали "след ерата Путин" е възможно са се конструира някаква демократична система (пък била тя и несъвършена) или такава опция е невъзможна (или с много ниска вероятност).  Оставам с впечатлението, че повечето анализатори прогнозират по-скоро  авторитарно или тоталитарно развитие на РФ. Разбира се изключвам политическите лидери на опозицията в емиграция, които просто са длъжни да предсказват демократично  бъдеще на Русия. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

А дали "след ерата Путин" е възможно са се конструира някаква демократична система (пък била тя и несъвършена) или такава опция е невъзможна (или с много ниска вероятност).  Оставам с впечатлението, че повечето анализатори прогнозират по-скоро  авторитарно или тоталитарно развитие на РФ. Разбира се изключвам политическите лидери на опозицията в емиграция, които просто са длъжни да предсказват демократично  бъдеще на Русия. 

Според мен, с толкова много ето-културни различия и нисък жизнен стандарт, демокрацията в РФ е химера. 

За тях демокрация ще е = на разпад. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, БатеВаньо said:

с толкова много ето-културни различия и нисък жизнен стандарт, демокрацията в РФ е химера. 

Те са следствие,а не причина... Руската култура е варварска и изключва демокрацията по презумпция. Под демокрация аз лично разбирам възможно най-голяма свобода за възможно най-много хора сред дадено население.

Жизненият стандарт на руснаците пред десетина години беше на нивото на гърците в Гърция,но демокрация в Русия – йок.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Atom said:

А дали "след ерата Путин" е възможно са се конструира някаква демократична система ...

И аз не вярвам. На руснаците са им промити мозъците, че демокрацията е слободия и упадък.
Така че самият народ не е готов за демокрация.

Другото нещо е, че ФСБ-то е много мощно и дълбоко вкопано във властта ... а демокрацията е
несъвместима с подобна служба. За да може в Русия да има демокрация, руснаците трябва
да се откажат от ФСБ-то и тем подобни служби - което не се знае как ще стане, след като
именно тези служби са истинските властоимащи ... от Октомврийската революция насам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Царска Русия един помешчик хранил прасетата си със...сметана! Същевременно крепостните му селяни кротко се хранили или по-скоро гладували,с по един-два помръзнали картофа и една мижава херинга с избелели очички на ден. Е,как при такава култура може да вирее демокрация?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

И аз не вярвам. На руснаците са им промити мозъците, че демокрацията е слободия и упадък.
Така че самият народ не е готов за демокрация.

Другото нещо е, че ФСБ-то е много мощно и дълбоко вкопано във властта ... а демокрацията е
несъвместима с подобна служба. За да може в Русия да има демокрация, руснаците трябва
да се откажат от ФСБ-то и тем подобни служби - което не се знае как ще стане, след като
именно тези служби са истинските властоимащи ... от Октомврийската революция насам.

Мога да се съглася, че самият народ не е готов за демокрация, а и не иска такава.  Не мисля обаче, че ФСБ са истинските властимащи в РФ. Властта в РФ е персоналиска и произтича от Путин. Той е източникът на власт, а не ФСБ.  

Да опитаме да видим нещата през погледа на елита.

Основната цел на всеки елит е на първо място  да запази и гарантира своя социален и икономически статус.  Сегашният елит е "кръгът на Путин".  Ако след него имаме нов лидер, някой Путин-2 и той продължи по путински, то новият лидер задължително ще трябва да се опре на свой собствен "кръг Путин-2". Двата кръга обаче - този на Путин и този на Путин-2 няма да съвпадат и е почти сигурно, че ще има размествания в елита и сътресения. 

Ако властта директно премине в ръцете на някакви силови структури - било само ФСБ, било комбинация от няколко такива силови структури, то почти сигурно пак ще има размествания и сътресения в елита. 

Една от опциите на сегашният елит да запази своя икономически и социален статус след "ерата Путин" е именно демокрацията.  Вадят например Навални, Карамурза и др. подобни от затвора, канят някой друг опозиционер от чужбина и организират кръгла маса на която да се договорят условията на прехода.  Резултатът най-вероятно ще е  някаква "демокрация по руски". По този начин, чрез един управляем и контролиран преход към демокрация  членовете на елита си гарантират своето непосредствено бъдеще, а от там нататък каквото сабя покаже.

Другият вариант сегашният елит да запази своя икономически и социален статус е властта от персонална да се трансформира в партийна. Моделът е една управляваща партия и една официална идеология, а всичко останало подчинено на тях. Т.е. от фашизоиден да се премине на класически фашистки режим. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.02.2023 г. at 10:07, Atom said:

Мога да се съглася, че самият народ не е готов за демокрация

И тук същото. Народът във форума не може да оцелее без администратор. 

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.02.2023 г. at 10:07, Atom said:

Другият вариант сегашният елит да запази своя икономически и социален статус е властта от персонална да се трансформира в партийна. Моделът е една управляваща партия и една официална идеология, а всичко останало подчинено на тях.

Ако този вариант мине и със смяна на елита, и самоназначаването на нов(избран извън Русия), то ще има повторение на "болшевишката революция". А историята има особеното свойство да се повтаря, често като фарс. Което пък е лелеяно зрелище за жадните за това маси, на които да им се премести фокусът на внимание от все по-набиращата скорост роботизация + намаляващи работни места за хора, както и растящата пропаст между доходите и разслоението на обществата на изключително бедни и свръхбогати.

Редактирано от kipen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, kipen said:

избран извън Русия)

Нито Троцки,(действителният инициатор на Октомврийската революция),нито Ленин,нито Сталин са "избрани извън Русия...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, deaf said:

Нито Троцки,(действителният инициатор на Октомврийската революция),нито Ленин,нито Сталин са "избрани извън Русия...

Аз пък си мислех, че болшевиките са действали в международна мрежа, която даже е съдействала на Ленин да допътува навреме през Финландия. Ама може и да съм в грешка! Явно само Коминтерна е международна организация...

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може би в тази тема е удобно място за това видео. Накратко - за историята на Украйна с Русия, кражбата на името и идентичността, защо Путин сега не строи империя, какъв можеше да е правилният подход при началото на военната операция:

Алексей Арестович. Беседа с Юлией Латыниной. Вменяем ли Путин? Его идеалы. Что такое империя. Украина. Петр I. Прокопович. Московия и империя. Российская империя создавалась как европейская держава и на основе унии с европейской Украиной. Путин хочет построить Московию. А Московия вообще может победить в современном мире? Путин, который упустил все возможности. 

Алексей Арестович. День 358. Вменяем ли Путин? Империя ли Россия? Колония ли Украина?

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, scaner said:

Може би в тази тема е удобно място за това видео. Накратко - за историята на Украйна с Русия, кражбата на името и идентичността, защо Путин сега не строи империя, какъв можеше да е правилният подход при началото на военната операция:

Алексей Арестович. Беседа с Юлией Латыниной. Вменяем ли Путин? Его идеалы. Что такое империя. Украина. Петр I. Прокопович. Московия и империя. Российская империя создавалась как европейская держава и на основе унии с европейской Украиной. Путин хочет построить Московию. А Московия вообще может победить в современном мире? Путин, который упустил все возможности.

Безсъмнено историческите интерпретации на Арестович са правдиви.  Не съм съгласен обаче, че Путин се опитва да построи Русия като национална държава на руснаците.  Това което прави на практика Путин (неговите дела, а не думите му) е едно единствено - този човек построи своя собствена, персонална  държава. Той никога не е имал за цел да строи Русия като нещо различно - било национална държава, било универсална империя.  

Цялото говорене при Путин е ситуативно и има за цел решаването на неговите текущи проблеми и оправдание на моментните му действия, а няма за цел  постигането на някакви дългосрочни цели. Що се отнася до  "текущите му проблеми", те се свеждат до разширяване и запазване на властта.  Власт заради самата власт,  а не власт заради постигане на някакви национални или държавнически цели.  

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Навремето Путин прокараше идеята за РФ като държава на российската нация (а не на руската).  От тази идея не се получи абсолютно нищо, тъй като преди  установяването на Русия като държава на някаква нация би трябвало да се формира самата нация. Или поне двата процеса да протичат успоредно.  Сега российската идея се позабрави и на мода пак е руската.  Докато Путин е на власт и от тази идея няма да излезе нищо, но за сметка на това по всичко изглежда, че "руската идея" има най-голям потенциал да предопредели ерата "след Путин".  Ето един цитат:

"Фашизмъ — формула чистаго націонализма, появившаяся въ противовѣсъ безбожному безпощадному интернаціоналу. Фашизмъ положилъ въ основу охранять старину—нравственную, свои національно историческія святыни—религію.

Значить, русскій фашизмъ не можетъ быть принятымъ полностью — итальянцами, итальянскій — китайцами, китайскій — американцами, американскій фашизмъ — японцами и т. д. Поэтому у каждой націи будетъ свой специфическій фашизмъ, хотя—бы съ неизмѣннымъ однимъ основнымъ положеніемъ для всего міра: всѣ и все для своей націи и свою жизнь для нея.

Да, только одинъ религіозно-нравственный фашизмъ сотретъ съ лица земли этотъ кровавый, звѣриный матеріалистическій интернаціонализмъ съ возглавляющимъ его жидо—масонствомъ."

Това е цитат от книжката "Первый русский фашист Петр Аркадьевич Столыпин", публикувана през 1928г. от Ф. Т. Горячкин.  С лека редакция с цел осъвременяване на понятията тези идеи са актуални и в днешна Русия.  Според Горячкин основният враг на Русия тогава е "звѣриный матеріалистическій интернаціонализмъ". Сега  не е модерно да се говори за интернационалисти, а за глобалисти.  И тогава и сега противодействието се базира на опора в "нравствените особености" на руснаците и се търси в традициите и миналото. И тогава и сега от хората се очаква жертвоготовност - да отдадат живота си за нацията, за русския мир или за Россия.

Днешните идеи за русский мир и противопоставянето му на някакъв глобализъм и "глобалния елит" не са нещо ново и революционно.  Същите идеи могат да се видят в работите на Горячкин, Илин, Дугин, Сурков и др.  По своята същност това са идеите на фашизма. И ако Горячкин, Илин или Дугин споменават директно фашизма и се уповават на него, то Путин, Сурков и другите съвременни идеолози прокламират все същите фашистки идеи, но свенливо и без изрично да афишират, че става въпрос за фашизъм.  Като едноличен властелин Путин не иска да се обвързва официално с която и да е идеология, тъй като всяка идеология може да ограничи собствената му власт. 

Предстои да видим дали "след ерата Путин" Русия ще се трансформира в пълноценна фашистка държава. Това е една от опциите и тя си има своите солидни предпоставки. Все пак "глубинния народ" е достатъчно облъчен с фашистка пропаганда, а и за елита това е една от опциите при която самият елит би имал възможност да запази статуса си и да получи някакви перспективи. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.02.2023 г. at 8:19, gmladenov said:

И аз не вярвам. На руснаците са им промити мозъците, че демокрацията е слободия и упадък.
Така че самият народ не е готов за демокрация.

Другото нещо е, че ФСБ-то е много мощно и дълбоко вкопано във властта ... а демокрацията е
несъвместима с подобна служба. За да може в Русия да има демокрация, руснаците трябва
да се откажат от ФСБ-то и тем подобни служби - което не се знае как ще стане, след като
именно тези служби са истинските властоимащи ... от Октомврийската революция насам.

Бих казал от февруарската революция 1917 тогава Русия се самоизключи от нормалните страни ,въпреки ,че съпротривата срещу царизма е демократично ,не и по този начин ,не и срещу този цар точно.

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все по- ясно стана, че краят на ерата Зеленски предопределя ерата Путин. А краят наближава- милиардите спират. Още няколко медийни изяви и Зеленски ще последва Тунберг. Нея вече я арестуват за мероприятията й. Така че въпросът всъщност е, "Как ще продължи ерата Путин след края на ерата Зеленски?".

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...