Отиди на
Форум "Наука"

2 юни - ден на Ботев или ден на апатията?


Спряхте ли когато чухте сирените на обяд?  

21 потребители са гласували

  1. 1. Спряхте ли когато чухте сирените на обяд?



Recommended Posts

  • Потребител

Пак е 2 юни.

Повод да продължим анкетата.:)

Тази година видях повече хора да се спират. По мои наблюдения към половината от хората около мен вложиха смисъл в този ден.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разбира се, че не спрях :unsure: А повечето от хората, които видях да спират, едва ли бяха наясно какво точно почитат... ако ме разбирате.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днес, 2 юни е денят на Ботев...На обяд свирят сирени и трябва да се стои мирно за да се отдаде почит на загиналите за свободата на България. Обаче почти никой не го прави.

Днес на нашата улица се спряхме само аз и един мой познат, ветеран от ВСВ. Всяка година на този ден се питам защо става така?

Всъщност аз си бях в къщи но излязох на терасата, когато пуснаха сирените. Направи ми приятно впечатление, че много хора се бяха спрели. Всякакви хора, стояха на едно място, е имаше и такива дето си вървяха напред и говореха по телефоните, но повечето хора уважиха вика на сирената.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разбира се, че не спрях :unsure: А повечето от хората, които видях да спират, едва ли бяха наясно какво точно почитат... ако ме разбирате.

Ама, Лилава, това е ужасно... От почит към мъртвите, по дяволите. От това, че споделените жестове ни правят общност. Много неприятно признание, трябва да кажа. Наистина е ужасно човек да не спре при звука на сирените. Е, нямам предвид някакви извънредни обстоятелства.

Но знам ли, твоя работа си е, разбира се. И все пак всичките ми инстинкти крещят, че човек просто е длъжен да спре. Даже без да го мисли толкова. То е просто нещо естествено. Не е нещо, което може или трябва да се обясни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама, Лилава, това е ужасно... От почит към мъртвите, по дяволите. От това, че споделените жестове ни правят общност. Много неприятно признание, трябва да кажа. Наистина е ужасно човек да не спре при звука на сирените. Е, нямам предвид някакви извънредни обстоятелства.

Но знам ли, твоя работа си е, разбира се. И все пак всичките ми инстинкти крещят, че човек просто е длъжен да спре. Даже без да го мисли толкова. То е просто нещо естествено. Не е нещо, което може или трябва да се обясни.

Човек трябва да почита родовата си памет. В крайна сметка, днес почитаме нашите собствени предци и техните дела за това, което се нарича Родина и нашата собствена история. А младите... колкото и все по-трудно да става, младите се възпитават от по-възрастните. Ако един възрастен не спре, как може след това да обяснява и да иска наследниците му да го правят?

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Днес във Враца беше почивен ден. Но тъй като се мотах до Леденика, не чух сирените.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се, че не спрях :unsure: А повечето от хората, които видях да спират, едва ли бяха наясно какво точно почитат... ако ме разбирате.

Разбира се, че спрях.

Аз лично знам какво почитам, както и защо го почитам.

Нещо повече - знам и какво бих загубил, ако не спра да почета със символичен жест това, което почитам. ;)

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се, че спрях...с автомобила. Не бях нито единствен, нито първи в колоната. Светофара също не беше червен. Огледах се и видях, че почти всички около мен (пешеходци и коли в насрещното) бяха спряли.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Спях! Бях на едно оживено кръстовище и това, което ми направи огромно впечатление бе, че всички спряха! На кръстовището имаше спрени поне 20 автомобила, от които само 3 продължиха без да спрат.

Смятам, че е важно за всички нас на този ден да спрем за момент!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спрях! Заставих и "кучката" (на 31 години), която вървеше с мен да спре! Е, и кво? Тя десет пъти ми каза: - Хайде! Пък и никой и нищо наоколо не спря. Станах един глупак!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Никой, който почита родината и борците за неговата свобода не е глупак! Безподобен срам е да не искаш да застанеш мирно за 1 минута един път в годината заради тези, които са дали живота си за твоята лична свобода, както и на роднините приятелите ти и цялата Родина!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Доколкото авторът на това казва fuсk your opinion, то и аз съм фъкнал неговото. Който както и когато иска може да чете Ботев. Мисля, че точно тук повечето от нас са го чели в по-голям размер от препоръчвания в читанките за училище, а тези, дето тропат наляво-надясно на втори юни, са го изтървали. Изобщо, либертинството е едно, а либерастията - друго и всеки "антипозьор" може просто да ходи да се посрамува пет минутки в тъмното кьоше (щях да напиша друго, ама щеше да е невъзпитано, та само ще си го помисля).

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо трябва да спрем? За да сме хора, а не добитък! Какво ни прави хора? Символите с които общуваме и обясняваме света, който ни заобикаля. Иначе сме двукраки свини, които ядат, чифтосват се и се изхождат на метеното! Спираме и мълчим, не за Партията, не за Ботев дори, а за това да си спомним, че свободата е ценост, че лесно се губи, а трудно се добива...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Защо трябва да спрем? За да сме хора, а не добитък! Какво ни прави хора? Символите с които общуваме и обясняваме света, който ни заобикаля. Иначе сме двукраки свини, които ядат, чифтосват се и се изхождат на метеното! Спираме и мълчим, не за Партията, не за Ботев дори, а за това да си спомним, че свободата е ценост, че лесно се губи, а трудно се добива...

Е... доста повече неща ни правят хора. При това истинско щастие е, че тези неща са твърде разнообразни и затова хората са така уникални. Не е задължително непочитащите символи да са "двукраки свини", при цялото ми уважение към тези прекрасни животинки :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е... доста повече неща ни правят хора. При това истинско щастие е, че тези неща са твърде разнообразни и затова хората са така уникални. Не е задължително непочитащите символи да са "двукраки свини", при цялото ми уважение към тези прекрасни животинки :bigwink:

Вай, вай, вай! Лилава, ако те чуе някой мюсюлманин... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо трябва да спрем? За да сме хора, а не добитък! Какво ни прави хора? Символите с които общуваме и обясняваме света, който ни заобикаля. Иначе сме двукраки свини, които ядат, чифтосват се и се изхождат на метеното! Спираме и мълчим, не за Партията, не за Ботев дори, а за това да си спомним, че свободата е ценост, че лесно се губи, а трудно се добива...

Прилича на написаното от поп Минчо Кънчев: "И за какво е человеческият живот? За овчици? На смерт, Братя!“

Според мен по отношението си към 2 юни хората се разделят на такива, които вярват, че има нужда от национални идеали и такива, които вярват, че няма нужда от национални идеали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

По-скоро на такива, които проявяват и които не проявяват някакво уважение към официалните символи и жестове.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...