Отиди на
Форум "Наука"

Николай Михайлов: Америка беше надежда. Сега е друго


Recommended Posts

  • Потребител

Ангеле, като си дойдохме от Чехия живеех до Герена точно на пътя на кацащите и излитащите самолети и така 30-на години. Не можеш да си представиш какъв шум беше! От ТУ-тата най-вече. Всичко се тресеше ;). Та законите не са срещу Туполевите самолети, а заради шума. Освен това я ми кажи кои авиокомпании освен свързаните с СССР използваха Туполев 134 и 154? Или Илюшин 12 и 24? Виж Яковлев в двете модификации на 40-сетката не бяха толкоз шумни. Аз ги познавах (авиокомпаниите) още по трясъка и не малко басове печелех ;).

Всички самолети от онова поколение са еднакво шумни. Сега ти ако щеш си вярвай, че всичко това е било заради шума. А пък хората с малко повече критично мислене са наясно с преразпределението на пазара и печалбите реализирани от западните авиокомпании и производители, благодарение на наложените стандарти.

По въпроса кои авиокомпании са използвали Ту, няма какво да коментираме, там където държавите имаха независими правителства, а не американски проксита, Ту се купуваха. А за останалите държави, ти ще продължиш да фантазираш за свободен пазар, но в случая то е същото все едно да видиш натовска армия си купи калашници от Русия. Нали се сещаш колко нелепа е тезата ти?

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 182
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

ВПК-то е ясно, че не можеше да продължи по стария начин. Какво правехме ние!? Патрони и калашници и муниции за съветските с-ми. Матушката Рус нямаше да ни позволи, даже да бяхме продължили по някакъв начин в разрез с условията на ЕС. А и на кого продавахме!? Като махнем 'народо-освободителните' движения, в близкия Изток и черна Африка (когато някое от тези движения вземеше властта за малко ;)). А да КИНкалерия и ТЕКСтил продаваха и малко по-различни нещица, ама те и тогава си бяха тотално незаконни!

Лоша сделка била ЕС ;). Ми дай пример какво би било по-добро!? Не сме Русия да си турим цар ;).

Аби, знам какво е етатизъм, но аз като правоверен либерал (не либертарианец) съм върл противник на етатизма, щото това си е ляво от всякъде. Аз поне знам какъв съм и за к'во се боря, а ти ;)!?

Радвам се за теб, т.е. съжалявам те бре! К'во си търсил там бре, кой те е заточил ;)? Да не би да имаш черен печат за Русия? В Северна Корея е трудно, ма пробвай в Куба, там ще те приемат ;).

Ми пак питам, що не си седял тук? Къде по-точно и как си се клел и пред кой? Че аз само в казармата и си изпълних дълга. За мен обаче е важно каква ще е България. Ако не е демократична, ако не спазва основните човешки ценности, ако потъпква правата и свободите на малцинствата и различните то това не е моята родина (бе аз съм роден в Чехия, ама няма значение, българин съм и по произход и такъв се чувствам ;)). И важно е! Ако е царство или т.нар. народна република, изчезвам моменталически, или отивам на барикадите ;). В зависимост колко има смисъл.

Не Аби, бачкал съм в Европата, даже в тухларна близо до Чешке Будейовице в Долно Буковско, уж за малко (като чух цигелна (т.е. тухларна) в първия момент мислех да абдикирам, ма си казах, НЕ ще се справя), а откарах 5 месеца и не ми се тръгваше ;).

Относно квалификациите ти за мозъка ми, няма да ти отговоря със същото.

- За ВПК си абсолютен невежа, ама и как да си запознат след като знанията ти са от приказки на дирнека със съседа подполковник.

- След като си либерал и си върл противник на етатизма, как да разбирам сляпата ти любов към етатичния ЕС?

- И в Русия съм бил, и в Куба, че и в Ангола и са ме приемали навсякъде. Е в Северна Корея за сега не съм бил, но знае ли човек

- Ами седя си тук, тук ми е постоянния адрес, тук си плащам данъците, тук осигурявам работни места, тук в България!!! Клел съм се, но за разлика от теб клетвата ми не приключва след казармата(Аз в казарма не съм бил, все пак съм с две военни училища,или забрави?).И според теб Европа е демократична? То бива наивитет, ама твоето си е направо глупост. Приказката за барикадите ще я пропусна, просто не вярвам че си способен, все пак си зенитчик, а всяко дете знае че на барикадите зенитки няма. Така че няма смисъл ;)

- Значи за Европа съдиш от височината на тухлата от Долно Буковско.

- Що ли разказът ти ме трогна и ми напомни за едни клетници на един Виктор Юго и едно детенце на име Гаврош и си те представих как си пълниш кошничката на барикадата...........ама ме напуши смях....абе хумор разен

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ангеле, като си дойдохме от Чехия живеех до Герена точно на пътя на кацащите и излитащите самолети и така 30-на години. Не можеш да си представиш какъв шум беше! От ТУ-тата най-вече. Всичко се тресеше ;). Та законите не са срещу Туполевите самолети, а заради шума. Освен това я ми кажи кои авиокомпании освен свързаните с СССР използваха Туполев 134 и 154? Или Илюшин 12 и 24? Виж Яковлев в двете модификации на 40-сетката не бяха толкоз шумни. Аз ги познавах (авиокомпаниите) още по трясъка и не малко басове печелех ;).

Не не съм, питай Романа, абе който си искаш питай, може ако имаш желание и да се срещнем. Евтино взимам само 200 евро за първа среща, но за следваща само долари 100 на ръка и 100 на посочената от мен НПО ;)!

1. НЕ! Има пари и те се получават след изпълнение на съответните процедури. Бюджета е работа на Правителството на РБ, не е виновен ЕС. Ако искаш да задълбаем по европейските пари давай тема, готов съм. Ма така да словоблудстваш, не ти приляга според мен поне.

2. А за какво имат мерак хората? Дай ти панацеята! Дадох няколко примера, мога да дам и от България! Ето ти един!

Имам една любима племенница, не точно де, по линия на жена ми ;). Та хлапето много амбициозно и решило, че не само няма да остане в Кюстендил, а ще се развива. Баща и е вдигнал къща на 3 ката, приземния за него, двата отгоре за щерката и сина. Щерката обаче завърши УННС с отличие (МИО) и сега е в Ротердам за магистратура (аз ги закарах ;) с гаджето и, завършил в Шотландия между другото). Сина е трети курс пак там, ма го влече.......ооо не Русия, не ЕС, а Щатите!. А Пича дето е малко по-голям от мен обмисля вече да си продаде имота за да е по-близо до децата. Надява се в БГ да са може в София, може и във Варна, ама знае, че няма да е в БГ. Той е миньор, т.е. бивш де. И на него ли е промит мозъка!? От кого бре Стефане!?

Наистина живеем в различни светове! Но аз давам реални примери и реални ситуации, които ако желаеш веднага може да се проверят!

3. Така ли!? Мога да дам поредния си пример, професор в Щатите борещ се да създаде секция наблизо. Ма ще се въздържа. Да наистина не участват активно, но не щото са малко, а защото не са активни. А що не са активни!? Щото там и е добре. Повечето хора това желаят. И не ги съдя за това.

4. Хмммм, това вече е не зная как да го формулирам. Аз лично не виждам каквото и да е задължение. С циганите се оправям общо взето с всичко. Доразвий го!

Митак, ами те съфорумците хубаво ти отговориха на фантазиите. От правителството в София не зависи кой знае какво. То това е и смисълат на системата. Всичко да зависи от един център. Ако си запознат, както се изкарваш щеше да знаеш,че процедурите са различни за различните държави. Примерно в Гърция никой не им изисква реално, това което де иска от нас. Там за щастливи кокшки и прасета не са и чували. Мизерията (имам предвди мръсотията им) е по-голяма отколкото в българските села от преди 1944, само че на тях се отпущат субсидии без проблем. В България не е така. Най-пресния случай. При епидемията от син език по животните. ЕС ни забрани да ваксинираме животните, защото това трябвало да стане догодина. Кога намаляха парите в БГ - от както влязохме в ЕС. Не само нямаме полза от ЕС на загуба сме от него.Сега като спяраха Южен поток, първо загубихме от самия проект и второ загубиха поризводителите, които търгуваха с Русия. Кой ще покрие загубите- никой. Всичко е за сметка на хората. Зщо ще плащаме по-скъп ток? Защот първо ни изнудиха от Зарада да приватизираме енергоразпределението и после приватизатолите започнаха да изнудват българските правителства да им гарантират големи печалби. А що се отнася до емиграцията на теб и на онова бургаско адвокатче, не знам колко пъти трябва да се обясни, че Запада първо ни съсипа икономически и тъй като няма къде да се работи, не коментираме за заплати, а за работа изобщо , хората емигрират. Повечето от тях не се чувстват добре, но тук няма работа. И това ги държи там, а не готиния Запад. Примерите дето ги даваш са все ялови, но те не могат и да бъдат други, защото да изсмукани от пръстите.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Поредната порция глупости на Галахад, които трябва да докажат, че за всичко са виновни комунистите, даже и за многото дъждове това лято . Ако мислиш че в Гърция или Италия или Полша да речем не крадат, даже много повече от нашите значи пишеш за неща, за които не си в час, факт който и кучетата в Люлин знаят. Ама що така при тях проблем няма с паричките. Отговорът е повече от ясен за всичко са виновни комунистите. Вземи прочети малко ограмоти се пък тогава сядай да пишеш.

За дъждовете не, ама за наводненията е съвсем втори въпрос. Защото микроязовирите се стопанисват от кадри на БСП и ДПС, а повечето наводнени селища са с кметове, дето не са от тези партии. Тъй като са затворени всички еврокранчета се надяваха по този начин за измъкнат нещо за крадене, като видяха каква помощ се оказа на Сърбия. Но пак удариха на камък и това значително намали наводненията.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За дъждовете не, ама за наводненията е съвсем втори въпрос. Защото микроязовирите се стопанисват от кадри на БСП и ДПС, а повечето наводнени селища са с кметове, дето не са от тези партии. Тъй като са затворени всички еврокранчета се надяваха по този начин за измъкнат нещо за крадене, като видяха каква помощ се оказа на Сърбия. Но пак удариха на камък и това значително намали наводненията.

В грешка си язовирите ги приватизира либерала и голям приятел на американците Иван Костов, който никак не крадеше и беше много честен. ГЕРБ и НДСВ и те милите нито една стотинка не са откраднали, само комунистите само те крадат и са виновни за всичко. Галахд, ставаш смешен.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От правителството в София не зависи кой знае какво. То това е и смисълат на системата. Всичко да зависи от един център.

Много удобно. Все някой друг ни е крив - ЕС, МВФ, Световната банка, ционистите, комунистите, Путин, турците ....... целия цвят. България трябва да е много специална щом всички правят пъклени планове само и единствено заради нея.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много удобно. Все някой друг ни е крив - ЕС, МВФ, Световната банка, ционистите, комунистите, Путин, турците ....... целия цвят. България трябва да е много специална щом всички правят пъклени планове само и единствено заради нея.

Аз доколкото съм запознат само трима водачи на България не са я крали. Стамболов, Живков и Виденов, всички останали са мекерета и бивши и настоящи. От предните трима първите двама са били независими до колкото са могли, третия се опита но му спретнаха една зима.............

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В грешка си язовирите ги приватизира либерала и голям приятел на американците Иван Костов, който никак не крадеше и беше много честен. ГЕРБ и НДСВ и те милите нито една стотинка не са откраднали, само комунистите само те крадат и са виновни за всичко. Галахд, ставаш смешен.

За кой Иван Костов говориш - преподавателя по Политикономия ("Икономика на социалистическото стопанства", която заедно с Научния комунизъм бяха двете основни дисциплини за комунистически управленски кадри) и съпруг на секретарката на Райкома на БКП? Либерала известен с прозвището "Командира" заради авторитарните комунистически навици, от които така и не можа да се отучи?

Що се отнася до ГЕРБ, то кой от следните не е бил член на БКП/БСП: Бойко Борисов, Цецка Цачева, Георги Близнашки или агент Тервел (Божидар Димитров)? Или има някакъв друг ГЕРБ дето не е направен с кадрите на БКП?

НДСВ докато управляваха си имаха задължителните квестори от БСП и ДПС.

Във всички държави от ЕС хората живеят нормално, само на България международното положение и климата и пречат, та трябва да има режим на тока, мизерни заплати и огромни цени на продукцията на олигополите?!? Наистина ли си вярваш и си мислиш, че някой е толкова глупав да се върже на това?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак,

ти говориш от гл.т. на отделната личност. Това са твоите примери.

А някои тук говорим за държавата.

Аз също не мога да се оплача от интеграцията си в канада.

Ама ми е криво задето не съм в БГ (щото не мога да си плащам сметките) и има още много такива като мен по света.

Както върви България ще се загуби като държава. От вносни права и свободи българия се циганизира.

Ей точно затова се циганизираме. Тези права и свободи са ни натресени от едни дето отдавна са видяли сметката на циганите.

А къде е свободата и правото българия сама да определя кое е свобода и право? Погледни пак конституцията и виж, че "международното право е с приоритет спрямо българското". А "международното" право не е гласувано да обслужва нашия, българския, държавния, интерес. Затова при нас става лошо и свободно бегаме навън.

Но личната и държавната позиция са различни неща, а ги смесваш.

Аз не искам в българия да е лошо. Но виждам, че ЕС не помага, а обратното. Инвеститора не е в бг заради нашия интерес, той е за неговия си интерес. А по конституция ние нямаме държавен интерес и следователно не можем да си го отстояваме. То и как ли.

Както върви, няма да е далеч времето когато ще сме народ без държава.

И ще се правим кой на французин, кой на германец или американец. Няколко поколения трябват.

И нашата територия ще е подхвърлена на по-послушните - малко на турция, малко на гърция.

Правата и свободите Митак, са само средство за водене на геополитическата игра. :cool:

Сириус, въпроса е, че интеграцията на д-вата минава през интеграцията на гравданите им. Справка д-вите от т.нар. СИВ уж бяха интегрирани към СССР, но гражданите в по-голямата си част никога не приеха (освен мимикримически) тази интеграция. Сътвори сума ти постове, а не обясни нормално, защо гражданите на БГ предпочитат да се интегрират на Запад именно в омразния за теб, тираничен и деспотичен ЕС, а не си останаха тук или не потърсиха интеграция на друго място, като например СССР. Та и ти си класически пример! Не вярвам, че законите на Канада са много по-различни от тези в ЕС или в големия Сатана САЩ!? Проблема на България не са циганите. Не те управляват, нали ;). Циганите са друг вид проблем, но след като не може да ги изгоним или унищожим ще трябва да ги интегрираме, или смяташ, че трябва да ги изгоним, но тъй като никой няма да ги приеме, да ги унищожим? Или да ги вкараме зад бодлива тел в гета? Дай твое решение за това.

Хммм, според теб Държавата трябва да ограничава правата и свободите на гражданите си, защото нейните цели са различни от тези на нейните граждани ли? Интересна мисъл, но това е най-бързия начин дадената д-ва да престане да съществува! Примери бол, СССР е най-пресния. Това излиза от твоята 'логика', че интеграцията е различна за д-вата и индивидите!

Кой точно права и свободи са ни натресени!? И от кого и насила ли? Още френските енциклоппедисти, Дидро, Волтер и Монтескьо пишат за равни права и свободи. Те са французи както знаеш предполагам ;). По това време ние сме били, т.е. нашите предци де, безправна рая. Добре че не живееше тогаз. Щеше да си яростен противник на равните права и свободи нали ;). Щото и те са били западно 'влияние'. Добре, че Ботев и Левски не са мислели така ;).

Извинявай, ти все още ли вярваш в приказката, че живеем в демократична система и от гласа ти въобще нещо зависи?

Нищо не зависи от един глас. Но зависи от много гласове, питай кака ти Мегленка ;). Също така питай Серго СтаниШефката що така яко се сгромоляса ;). Същите тез много гласове определиха желанието на БГ гражданите да са в ЕС. Системата не е демократична, само защото законите, които са демократични не се спазват. Най-малка вина за това носи ЕС.

Всички самолети от онова поколение са еднакво шумни. Сега ти ако щеш си вярвай, че всичко това е било заради шума. А пък хората с малко повече критично мислене са наясно с преразпределението на пазара и печалбите реализирани от западните авиокомпании и производители, благодарение на наложените стандарти.

По въпроса кои авиокомпании са използвали Ту, няма какво да коментираме, там където държавите имаха независими правителства, а не американски проксита, Ту се купуваха. А за останалите държави, ти ще продължиш да фантазираш за свободен пазар, но в случая то е същото все едно да видиш натовска армия си купи калашници от Русия. Нали се сещаш колко нелепа е тезата ти?

Това не е вярно! Тучковците бяха много по-шумни и тогаз. Не става въпрос за вяра Ангеле ти си по тази част. Аз ги чувах! В пиковите часове на всеки две минути. Но да предположим, че не е било така. Боингите и еърбусите, ако са били шумни са ги направили по-малко шумни. Що конструкторското бюро на Туполев на направи Ту-тата по-малко шумни!? Абе руските компании с какви самолети летят? С 34-ки или 54-ки ли?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

- За ВПК си абсолютен невежа, ама и как да си запознат след като знанията ти са от приказки на дирнека със съседа подполковник.

- След като си либерал и си върл противник на етатизма, как да разбирам сляпата ти любов към етатичния ЕС?

- И в Русия съм бил, и в Куба, че и в Ангола и са ме приемали навсякъде. Е в Северна Корея за сега не съм бил, но знае ли човек

- Ами седя си тук, тук ми е постоянния адрес, тук си плащам данъците, тук осигурявам работни места, тук в България!!! Клел съм се, но за разлика от теб клетвата ми не приключва след казармата(Аз в казарма не съм бил, все пак съм с две военни училища,или забрави?).И според теб Европа е демократична? То бива наивитет, ама твоето си е направо глупост. Приказката за барикадите ще я пропусна, просто не вярвам че си способен, все пак си зенитчик, а всяко дете знае че на барикадите зенитки няма. Така че няма смисъл ;)

- Значи за Европа съдиш от височината на тухлата от Долно Буковско.

- Що ли разказът ти ме трогна и ми напомни за едни клетници на един Виктор Юго и едно детенце на име Гаврош и си те представих как си пълниш кошничката на барикадата...........ама ме напуши смях....абе хумор разен

- Тогава ме осветли, ако желаеш. Ако не, ще приема, че просто си ляляш. А подполковника освен съсед е и стар приятел още от лейка с две мисии в Афганистан зад гърба си и куп други от типа обмен. И ме осведомява само за текущите неща.

- Аз изпитвам любов само към жена, най често една ;). Аз съм върл противник на етатизма по принцип, в държавата. И върл привърженик на ЕС, като единна държава с една армия, една политика и едни цели, тези на ЕС, а не на САЩ, на Евразия (каквото и да значи това) или на някой друг! Единни закони, единна банкова с-ма и контрол, единна енергийна политика. Едни правила за всички при спазване на правата и свободите на всеки! А в рамките на тази единна д-ва, ограничаване на правата на администрацията в рамките на контрол и преразпределение. Контрола задължителен, а преразпределението по-скоро не социално, а браншово, т.е. достойни заплати за непроизводителния сектор, като учители, лекари, полицаи и армия, ако щете. И пенсионерите разбира се.

- Радвам се за теб! Аз не съм бил в Русия и Ангола и желанието ми да отида там е равно на желанието ми да посетя Северна Корея ;).

- Аз пък се върнах, но това не значи, че е окончателно ;). А какво точно включва твоята клетва!? Би ли осветлил този въпрос, след като знаеш какво включва за мен ;). Да според мен е най-демократична на тоз етап. Даже по-демократична от САЩ. За Канада не знам, сириус да пише, както и за Австралия не знам. Може и да съм наивен, дай твоята пример за демократичност!? Да ги сравним де. Не знам дали съм способен вече за барикадите ;), наистина. Това, че съм бил зенитчик, няма никакво отношение, пък и там бях в РПК, не при цафките. Но ето бай ти Манол (Глишев визирам) е литератор, историк, интелектуалец и никога не е бил в казарма, но беше на нещо като барикади, а и искаше истински барикади ;). Та да прескочим този въпрос, щото споменавайки го имах предвид, само едно нещо, а то е ако някой тук реши да отнема права и свободи. Та ако на БГ народа това му хареса, аз няма да бъда с БГ народа, но не вярвам, вече сме други, така че брой ме на барикадата ;)! А относно моя ВОС, не знам дали има в БА специалност барикададжия, в БНА определено нямаше, а и моя ВОС е комендантски, смених го след казармата, щото един ненормалник искаше да ме праща в Астрахан за усвояване на новата техника, като запас (заплашваше ;))

- Не, дадох този пример, за да покажа, че и това съм работил. Аз всъщност не бачках в тухларната ;). А правех стропи е чешкия термин, на български не го зная, но са заготовки за колони, еркери и т.н. Също напълно ново предприятие направено с европейски пари (от еврофондовете де), австрийско. Накрая управлявах роботите ;). Като компютърна игра е ;). Но като се скапеха участвах и ръчно. Част от колегите ми бяха правник от Прага (т.е. юрист), даскал, бивш полицейски шеф дошли там за пари ;). Полицейския шеф после стана популярен водещ в радио 'Фактор' в Чешке Будейовице. Но съм работил в цяла стара Чехия позната, като Бохемия без Карлови Вари. И там бях командирован в град Аш, но ми се скапа колата. Отказах страхотна работа близо до Мюнхен. Не знаех немски, а счетох, че английския не би ми помогнал. Бе бях се съгласил, но чехчето дето трябваше да дойде като преводач ми 'призна', че мове да говори немски, ама нищо не разбира ;). Е то и аз мога да рецитирам неща на немски, а и беше марихуанист, а щяхме да ходим с моята кола. Просто си представих как ме тарашат и откриват марихуана в колата.

-Хмм, споменах вече за какво и как бих отишъл на барикадата. Не намесвай Юго, като и Гаврош и Козет. Или даже Депардьо ;). Просто си в голяма грешка, аз отидох в Чешко за да вида д-вата в която съм се родил, но огромната част от българите там не са Гавроши. Знаят за какво работят, знаят и да работят, могат и моментално да се преориентират, ако ги цакат. И го правят! На първата ми работа, ме прецакаха с една заплата. Бързо си намерих работа, но въпроса не беше в парите (вече), прецакаха ми едно отиване в Париж, където щях да бъда със семейството ми. Не знаех добре чешки тогаз, но имах необходимите телефони. Даже преводач ми осигуриха. Просто и казах, че ще ги съдя до дупка, без значение разходите. След три дена парите бяха по сметката, но изпуснах Париж ;(. А тогава щерката вече беше на 16-сет щях да и покажа Париж не като беше на 7, където помни кулата, арката, Трокадеро, де-з-Енвалид (гроба на Наполеон), метрото и Евродисни. Но както и да е, таз телефон стана вълшебен ;). Малко забавяне и на заплатите на другите българи и аз и давах телефона, а само при споменаването, работодателите плащаха ;).

Та такива ми ти работи.

Митак, ами те съфорумците хубаво ти отговориха на фантазиите. От правителството в София не зависи кой знае какво. То това е и смисълат на системата. Всичко да зависи от един център. Ако си запознат, както се изкарваш щеше да знаеш,че процедурите са различни за различните държави. Примерно в Гърция никой не им изисква реално, това което де иска от нас. Там за щастливи кокшки и прасета не са и чували. Мизерията (имам предвди мръсотията им) е по-голяма отколкото в българските села от преди 1944, само че на тях се отпущат субсидии без проблем. В България не е така. Най-пресния случай. При епидемията от син език по животните. ЕС ни забрани да ваксинираме животните, защото това трябвало да стане догодина. Кога намаляха парите в БГ - от както влязохме в ЕС. Не само нямаме полза от ЕС на загуба сме от него.Сега като спяраха Южен поток, първо загубихме от самия проект и второ загубиха поризводителите, които търгуваха с Русия. Кой ще покрие загубите- никой. Всичко е за сметка на хората. Зщо ще плащаме по-скъп ток? Защот първо ни изнудиха от Зарада да приватизираме енергоразпределението и после приватизатолите започнаха да изнудват българските правителства да им гарантират големи печалби. А що се отнася до емиграцията на теб и на онова бургаско адвокатче, не знам колко пъти трябва да се обясни, че Запада първо ни съсипа икономически и тъй като няма къде да се работи, не коментираме за заплати, а за работа изобщо , хората емигрират. Повечето от тях не се чувстват добре, но тук няма работа. И това ги държи там, а не готиния Запад. Примерите дето ги даваш са все ялови, но те не могат и да бъдат други, защото да изсмукани от пръстите.

Не зная какво точно според теб са ми отговорили, но сега аз и отговорих. От правителството в София зависи страшно много за нещата в БГ. Отричаш ли го!? Да така е, но правителството в София прави така, че да не получаваме и това дето сме спечелили, както и кои да печелят. Не е вярно това, правилата са еднакви за всички, друг е въпроса за спазването им. Както казват гърците, 'Бе ние не крадем, ама много лъжем' ;)! Аз бях на почивка и кокошки не видях, сори за това :(. Следващия път ще ги питам ;).

Какво какво? Преди да влезем в ЕС са намелели парите? Я го развий това! Искаш да кажеш, че пари е имало преди да влезем в ЕС, а после са секнали!? Ми от де бре!? Южен поток е отделна тема, може и да я пусна, ама Романа ще я спре, ако не е правоверна ;).

Глупости! Ама наистина! Ние де факто не търгуваме с Русия, особено на ниво производители!

А сега за тока! Ще плащаме по скъп ток, защото предишното правителство направи страхотни поразийки! Принудиха ни да ги приватизираме ли!? Еми ето НЕК е пред фалит а тя е държавната. Дай и ти като сириус панацеята, за тогаз и за сега де. И на теб ти осигурявам форум ма след изборите де, в Дарик.

Добре бе! Все пак мисля, че си разумен човек и затова комуникирам с теб, но би ли оставил квалификаците за колегите!?

Емиграцията почна преди ЕС. Не точно емиграция, а имиграция. Либия, Алжир, даже КОМИ АССР ;)!

Тогава нямаше ЕС имаше СИВ, ама що ли хората се загробваха не при дивия запад, а в Африка, вместо в рая на СССР!?

Добреее, не се чувстват добре тук! Но къде избират да работят и живеят!? Ялови ми били примерите! Ми дай ти не ялови бре! Къде изкарват семействата си!? ЗАЩО НЕ СЕ ЧУВСТВАТ добре тук!? САЩ и ЕС ли са виновни!? А след като те са виновни, що на там запрашват!?

Какъв е избора!? Тук не става, ЕС и САЩ са гадове, ама м№№мка му никой не е на изток! Сериозно те питам Стефане, какво е предложението ти!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

- Тогава ме осветли, ако желаеш. Ако не, ще приема, че просто си ляляш. А подполковника освен съсед е и стар приятел още от лейка с две мисии в Афганистан зад гърба си и куп други от типа обмен. И ме осведомява само за текущите неща.

- Аз изпитвам любов само към жена, най често една ;). Аз съм върл противник на етатизма по принцип, в държавата. И върл привърженик на ЕС, като единна държава с една армия, една политика и едни цели, тези на ЕС, а не на САЩ, на Евразия (каквото и да значи това) или на някой друг! Единни закони, единна банкова с-ма и контрол, единна енергийна политика. Едни правила за всички при спазване на правата и свободите на всеки! А в рамките на тази единна д-ва, ограничаване на правата на администрацията в рамките на контрол и преразпределение. Контрола задължителен, а преразпределението по-скоро не социално, а браншово, т.е. достойни заплати за непроизводителния сектор, като учители, лекари, полицаи и армия, ако щете. И пенсионерите разбира се.

- Радвам се за теб! Аз не съм бил в Русия и Ангола и желанието ми да отида там е равно на желанието ми да посетя Северна Корея ;).

- Аз пък се върнах, но това не значи, че е окончателно ;). А какво точно включва твоята клетва!? Би ли осветлил този въпрос, след като знаеш какво включва за мен ;). Да според мен е най-демократична на тоз етап. Даже по-демократична от САЩ. За Канада не знам, сириус да пише, както и за Австралия не знам. Може и да съм наивен, дай твоята пример за демократичност!? Да ги сравним де. Не знам дали съм способен вече за барикадите ;), наистина. Това, че съм бил зенитчик, няма никакво отношение, пък и там бях в РПК, не при цафките. Но ето бай ти Манол (Глишев визирам) е литератор, историк, интелектуалец и никога не е бил в казарма, но беше на нещо като барикади, а и искаше истински барикади ;). Та да прескочим този въпрос, щото споменавайки го имах предвид, само едно нещо, а то е ако някой тук реши да отнема права и свободи. Та ако на БГ народа това му хареса, аз няма да бъда с БГ народа, но не вярвам, вече сме други, така че брой ме на барикадата ;)! А относно моя ВОС, не знам дали има в БА специалност барикададжия, в БНА определено нямаше, а и моя ВОС е комендантски, смених го след казармата, щото един ненормалник искаше да ме праща в Астрахан за усвояване на новата техника, като запас (заплашваше ;))

- Не, дадох този пример, за да покажа, че и това съм работил. Аз всъщност не бачках в тухларната ;). А правех стропи е чешкия термин, на български не го зная, но са заготовки за колони, еркери и т.н. Също напълно ново предприятие направено с европейски пари (от еврофондовете де), австрийско. Накрая управлявах роботите ;). Като компютърна игра е ;). Но като се скапеха участвах и ръчно. Част от колегите ми бяха правник от Прага (т.е. юрист), даскал, бивш полицейски шеф дошли там за пари ;). Полицейския шеф после стана популярен водещ в радио 'Фактор' в Чешке Будейовице. Но съм работил в цяла стара Чехия позната, като Бохемия без Карлови Вари. И там бях командирован в град Аш, но ми се скапа колата. Отказах страхотна работа близо до Мюнхен. Не знаех немски, а счетох, че английския не би ми помогнал. Бе бях се съгласил, но чехчето дето трябваше да дойде като преводач ми 'призна', че мове да говори немски, ама нищо не разбира ;). Е то и аз мога да рецитирам неща на немски, а и беше марихуанист, а щяхме да ходим с моята кола. Просто си представих как ме тарашат и откриват марихуана в колата.

-Хмм, споменах вече за какво и как бих отишъл на барикадата. Не намесвай Юго, като и Гаврош и Козет. Или даже Депардьо ;). Просто си в голяма грешка, аз отидох в Чешко за да вида д-вата в която съм се родил, но огромната част от българите там не са Гавроши. Знаят за какво работят, знаят и да работят, могат и моментално да се преориентират, ако ги цакат. И го правят! На първата ми работа, ме прецакаха с една заплата. Бързо си намерих работа, но въпроса не беше в парите (вече), прецакаха ми едно отиване в Париж, където щях да бъда със семейството ми. Не знаех добре чешки тогаз, но имах необходимите телефони. Даже преводач ми осигуриха. Просто и казах, че ще ги съдя до дупка, без значение разходите. След три дена парите бяха по сметката, но изпуснах Париж ;(. А тогава щерката вече беше на 16-сет щях да и покажа Париж не като беше на 7, където помни кулата, арката, Трокадеро, де-з-Енвалид (гроба на Наполеон), метрото и Евродисни. Но както и да е, таз телефон стана вълшебен ;). Малко забавяне и на заплатите на другите българи и аз и давах телефона, а само при споменаването, работодателите плащаха ;).

Та такива ми ти работи.

- Да те осветля за ВПК? Ами трябва да се отвори нова тема, където да се обсъди измамата ДОВСЕ и националното предателство на Луджев, Ганев,Ноев и компания. За невероятните разработки на наши учени в сферите на лекото стрелково/двигателостроенето/електрониката/оптиката/ и не само. За затриването на уранодобива(закриване на 48 мини и два завода). Въобще сриването на отрасъл носея на страната годишно около 6 милиарда лева и то по времето когато доларът се обменяше за 0,98 лв. Така че брътвежите ти за калашниците и мунициите са си само....брътвежи

- За "върлата" ти поддръжка на утопията ЕС както си я описал, мога да кажа само че или си слепец или си глупак да вярваш на тази пропаганда която преписваш. Едва ли си слепец

- Не си бил в Русия и Ангола,......Е, като не си бил там,а само си чувал не се отваряй като познавач. В Куба хареса ли ти?

- Относно неокончателното ти връщане и глупостите в последствие. Трябва да сме наясно че с теб сме от двете страни на барикадата. Ти си наемен работник, който на база уменията си се предлага на пазара. Аз отивам на пазар и купувам такива като теб-изпълнители необходими за осъществяването на моята идея. Всичко щеше да е добре ако изпълнителите си изпълняваха това за което са се продали и държавата не се месеше във взаимоотношенията между нас.Ти не създаваш, ти изпълняваш, но искаш да си ми съдружник и държавата ти помага да ме съсипеш мен и моята идея. Без значение дали си некадърник, мошеник и крадец.тя сляпо те поддържа и дори ти дава телефон на който да доносничиш и да се правиш на голямата работа..........а ти от своя страна го даваш на други некадърници, мошеници и крадци и те да доносничат. Та така, аз не се "връщам" от Европа, аз съм в нея, така че няма как да се върна от там от където съм. Ти ходиш в Париж за чужда сметка и дори съжаляваш че не си взел щерка си с теб, та барем и тя намаже покрай теб. Аз за разлика от теб, съм бил десетки пъти в Париж и все за моя сметка и нито един път дъщеря ми не е дошла с мен, защото съм бил по работа, а не на разходка. Правиш ли разлика?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо не зависи от един глас. Но зависи от много гласове, питай кака ти Мегленка ;). Също така питай Серго СтаниШефката що така яко се сгромоляса ;). Същите тез много гласове определиха желанието на БГ гражданите да са в ЕС. Системата не е демократична, само защото законите, които са демократични не се спазват. Най-малка вина за това носи ЕС.

Да така е и има огромни и отлично финансирани организации, чиято основна работа е да манипулират (а понякога и директно да купуват) гласа на лесно манипулируемата тълпа, а в много моменти и директно да фалшифицират изборите. Като купят половин милион цигани и върви обяснявай, че мислещата част от България има други искания. И престани с това че сме били избрали в ЕС. Мен лично никой не ме е питал искам ли или не искам в ЕС. Всяка партия която даваше признаци че води политика отдалечаваща ни от ЕС и нато беше превръщана в незначителен маргинал или беше спретвана някаква криза и "протести"(БСП през 97-ма и 2013-та например), което доведе до резултати да има огромна пропаст между исканията на хората и действията на политиците, така че в момента НЯМА партия в България, която наистина да говори с гласа на народа. За това и избирателната активност е толкова ниска. За това и ще има бунтове, може би дори и кървави! Скоро може и да видим политици висящи над жълтите павета. От всички партии... А ти през това време продължавай с фантазиите, че избираш и че партиите са твои представители. Явно живееш в някакъв паралелен свят.

Това не е вярно! Тучковците бяха много по-шумни и тогаз. Не става въпрос за вяра Ангеле ти си по тази част. Аз ги чувах! В пиковите часове на всеки две минути. Но да предположим, че не е било така. Боингите и еърбусите, ако са били шумни са ги направили по-малко шумни. Що конструкторското бюро на Туполев на направи Ту-тата по-малко шумни!? Абе руските компании с какви самолети летят? С 34-ки или 54-ки ли?

А ако не си забравил известно време съветския съюз се управляваше от една западна подлога, а след това Русия от друга такава. Над десетилетие руснаците не бяха фактор в производството на модерни самолети. А това изоставане оставя празнина, която трудно се наваксва. Но работят по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Полицейския шеф после стана популярен водещ в радио 'Фактор' в Чешке Будейовице
.

Наборе, не мога, това звучи като продължение на Швейк и Илф и Петров едновременно:

"Познавах един полицай... казваше се Небаба.... сега е музикален критик". :):):):) :mrgreen:


А ако не си забравил известно време съветския съюз се управляваше от една западна подлога, а след това Русия от друга такава..

Что верно - то верно...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, тя горна и долна италия не може да се обедени, камо ли цяла северна, южна, източна и западна европа да се обединят. И то демократично. Няма такива демократични (според всички участници) закони, които да обединяват толкова разнородна маса.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кога намаляха парите в БГ - от както влязохме в ЕС. Не само нямаме полза от ЕС на загуба сме от него.Сега като спяраха Южен поток, първо загубихме от самия проект и второ загубиха поризводителите, които търгуваха с Русия. Кой ще покрие загубите- никой. Всичко е за сметка на хората.
Ще се аргументираш ли за намалянето?? на парите , за загубите от членство - какви са, как са измерени,.......колко са загубили производителите от търговията с Рус и какво?
Проекта ЮженПоток e спрян временно - и то по вина на Рус(иска да е монополист - дори да оставим ЕС на страни, ти как мислиш, това добре ли е? Добре ли е да има монопол?)
А що се отнася до емиграцията на теб и на онова бургаско адвокатче, не знам колко пъти трябва да се обясни, че Запада първо ни съсипа икономически и тъй като няма къде да се работи, не коментираме за заплати, а за работа изобщо , хората емигрират.
Огледай се на метър, два встрани. Поогледай партиите, политиците, изкарай някой друг документ от държавните администрации, прочети новините от страната и като цяло поживей малко в БГ и ако всичко ти се струва нормално със сигурност тогава USA и ЕС ще са виновни за моментното състояние на българското общество.

"Неев — Ега ти държавата, щом аз съм ѝ вицепремиер"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

- Да те осветля за ВПК? Ами трябва да се отвори нова тема, където да се обсъди измамата ДОВСЕ и националното предателство на Луджев, Ганев,Ноев и компания. За невероятните разработки на наши учени в сферите на лекото стрелково/двигателостроенето/електрониката/оптиката/ и не само. За затриването на уранодобива(закриване на 48 мини и два завода). Въобще сриването на отрасъл носея на страната годишно около 6 милиарда лева и то по времето когато доларът се обменяше за 0,98 лв. Така че брътвежите ти за калашниците и мунициите са си само....брътвежи

- За "върлата" ти поддръжка на утопията ЕС както си я описал, мога да кажа само че или си слепец или си глупак да вярваш на тази пропаганда която преписваш. Едва ли си слепец

- Не си бил в Русия и Ангола,......Е, като не си бил там,а само си чувал не се отваряй като познавач. В Куба хареса ли ти?

- Относно неокончателното ти връщане и глупостите в последствие. Трябва да сме наясно че с теб сме от двете страни на барикадата. Ти си наемен работник, който на база уменията си се предлага на пазара. Аз отивам на пазар и купувам такива като теб-изпълнители необходими за осъществяването на моята идея. Всичко щеше да е добре ако изпълнителите си изпълняваха това за което са се продали и държавата не се месеше във взаимоотношенията между нас.Ти не създаваш, ти изпълняваш, но искаш да си ми съдружник и държавата ти помага да ме съсипеш мен и моята идея. Без значение дали си некадърник, мошеник и крадец.тя сляпо те поддържа и дори ти дава телефон на който да доносничиш и да се правиш на голямата работа..........а ти от своя страна го даваш на други некадърници, мошеници и крадци и те да доносничат. Та така, аз не се "връщам" от Европа, аз съм в нея, така че няма как да се върна от там от където съм. Ти ходиш в Париж за чужда сметка и дори съжаляваш че не си взел щерка си с теб, та барем и тя намаже покрай теб. Аз за разлика от теб, съм бил десетки пъти в Париж и все за моя сметка и нито един път дъщеря ми не е дошла с мен, защото съм бил по работа, а не на разходка. Правиш ли разлика?

Ми отваряй, ако ти позволят админите, аз съм за! Долара никога не се е обменял за 0.98 ст. Имам предвид, че държавата плащаше толкоз, но само когато купуваше долари тук от чужденци. Иначе го продаваше за 2.40 (да сблъсках се този парадокс на 16 години, когато се наложи да пътувам за Алжир и д-вата отпусна благосклонно 40 долара за трима души). На черно беше 3 лв., а на работещите и носещите долари се даваха т.нар. бонове с които се пазаруваше в Кореком. Ми дай да видим колко от тези 6 млрд. са от калашници, муниции, каптагон и колко от високи технологии. Урана няма отношение към ВПК

Нищо не преписвам! Няма от кого ;). Сам си го творя.

Не се отварям като познавач, просто казвам, че нямам никакво желание. И в Куба не съм бил. Няма и да отида. Не съм привърженик на секса за 5 долара ;). А и скоро Куба ще дойде в САЩ.

Определено сме от двете страни на барикадата ;). А където съм бил е било винаги на мои разноски, а в Париж два пъти (както и дъщеря ми, която сега е в Измир да подкрепи родните грации, и добре ги подкрепи, че донесоха злато. На собствени разноски, работи през лятото вместо да отиде на море с класа си или с нас).

За доносите нещо не разбрах!? Донос през живота си не съм правил. Не са се опитали да ме вербуват, опитаха се да ме направят член на БКП, ама не рачих, през '85-та. А сега се сещам, че можех да направя един донос и да загробя един приятел ;) и може би да си 'оправя' живота, ...за малко. През 87-ма или 88-а, се движех с една компания математици. На една бригада се засекохме. Наближаваше 100 годишнината от СУ, където имаше среща с Т. Живков, та тоз приятел дойде в къщи с гаджето си да гледаме видео. И изведнъж ми заяви, че главното зло е Т. Живков и ще се опита да го убие на срещата. Направо изтръпнах (не знаех дали не се подслушва стаята, и за миг не си помислих, че е провокатор). Не бяхме пили нищо, беше на обяд. Разубедих го, но на самата среща гледах да съм с него и направих така, че въобще не влязохме в зала едно. Така, че не чухме култовото обръщение на генералния 'Драги студенти, честит 8-ми март' ;).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да така е и има огромни и отлично финансирани организации, чиято основна работа е да манипулират (а понякога и директно да купуват) гласа на лесно манипулируемата тълпа, а в много моменти и директно да фалшифицират изборите. Като купят половин милион цигани и върви обяснявай, че мислещата част от България има други искания. И престани с това че сме били избрали в ЕС. Мен лично никой не ме е питал искам ли или не искам в ЕС. Всяка партия която даваше признаци че води политика отдалечаваща ни от ЕС и нато беше превръщана в незначителен маргинал или беше спретвана някаква криза и "протести"(БСП през 97-ма и 2013-та например), което доведе до резултати да има огромна пропаст между исканията на хората и действията на политиците, така че в момента НЯМА партия в България, която наистина да говори с гласа на народа. За това и избирателната активност е толкова ниска. За това и ще има бунтове, може би дори и кървави! Скоро може и да видим политици висящи над жълтите павета. От всички партии... А ти през това време продължавай с фантазиите, че избираш и че партиите са твои представители. Явно живееш в някакъв паралелен свят.

А ако не си забравил известно време съветския съюз се управляваше от една западна подлога, а след това Русия от друга такава. Над десетилетие руснаците не бяха фактор в производството на модерни самолети. А това изоставане оставя празнина, която трудно се наваксва. Но работят по въпроса.

Аз нямам предвид купения вот, но самия факт, че има купен вот показва, че вота е важен. Също така е ясно кои партии пазаруват. Трите най-големи + на евроизборите една нова формация ;). Тази нова формация се изхитри и внесе нещо ново, спонсориране на партията, чрез подставени лица, които си нямаха и понятие, че са дарители. После се оказа, че тъй като били бедни, някой друг е дарил от тяхно име ;). И това моля ви се мина!

Дай ги тез партии, ти поне си в БГ, лесно мога да се свържа с теб и ти да ме свържея с тези хора, сериозно казвам до изборите не, но след това мога да осигоря ефир на тези партии или партия, а също среща с две пишещи журналистки (верно те са за външна политика) и верно те или там редакторите ще решат материала дали ще се публикува. Ако не ми дадеш имена и насока, ще трябва да заявя, че нямаш нищо конкретно.

Избирателната активност никак не е ниска, е освен ако не я сравняваш с тая по татово време. Кризата през '97-ма беше спретната от самата БСП и малко от Русия. По това време СДС имаше управление от година през което нищо не можеше съществено да се промени.

Очевидно имаш достъп до някакви тайни социологически изследвания, които не искаш да споделиш, щото публикуваните данни друго показват. Да се върнем на ниската избирателна активност. Списъците не са прочистени от хора заминали. А заминалите са поне 1 000 000, а според други данни веюе близо два със семействата си. Огромна част от тях са в ЕС, около 150 до 300 хил. в САЩ. Само в Чикаго данните са за 75 до 150 хил. Не знам дали тези хора имат възможност или искат да гласувам, но знам за един приятел един от много младите професори в Охайо The Ohio State University, който направи и невъзможното да се отвори секция близо до него, но знам, че ако се направи референдум за членството на БГ в ЕС, тези хора ще направят всичко възможно да гласуват и за какво ще гласуват е ясно.

Таз ли подлога избра Путин за цар? Интересно е тогаз, каква подлога на таз подлога е бил Путин? Поживем увидим ;), казват братушките. Кога очакваш първия руски авиолайнер да стъпи (не завладее ;)) на пазара? 5 години, 10, 20? Приемам облози до толкоз, после не мога ;).

.

Наборе, не мога, това звучи като продължение на Швейк и Илф и Петров едновременно:

"Познавах един полицай... казваше се Небаба.... сега е музикален критик". :):) :):) :mrgreen:

Что верно - то верно...

Да така е! И не беше обикновен полицай а шеф на полицейско на малко градче (редови полицай в Чехия получава 36 000 крони или 1 500 евро ;)). Той беше пич де, с колегата ти правник )т.е. адвокат) не успях да се опозная по-добре. Беше за месец и не беше комуникативен много, от Острава беше, а аз съм роден на 20 км. от Острава, но това не помогна в установяването на контакт :(. Пиеше доста и наблягаше на рома, не на бирата или на комбинацията любима за чесите бира с ром, но пиян не съм го виждал ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кризата през '97-ма беше спретната от самата БСП и малко от Русия. По това време СДС имаше управление от година през което нищо не можеше съществено да се промени.

Очевидно имаш достъп до някакви тайни социологически изследвания, които не искаш да споделиш, щото публикуваните данни друго показват.

Публикуваните данни винаги показват друго митак. Те винаги са за публиката. Без значение от политическото устройство.

Кризата е спретната отвън, но не от русия щото и тя бе на същия хал.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми отваряй, ако ти позволят админите, аз съм за! Долара никога не се е обменял за 0.98 ст. Имам предвид, че държавата плащаше толкоз, но само когато купуваше долари тук от чужденци. Иначе го продаваше за 2.40 (да сблъсках се този парадокс на 16 години, когато се наложи да пътувам за Алжир и д-вата отпусна благосклонно 40 долара за трима души). На черно беше 3 лв., а на работещите и носещите долари се даваха т.нар. бонове с които се пазаруваше в Кореком. Ми дай да видим колко от тези 6 млрд. са от калашници, муниции, каптагон и колко от високи технологии. Урана няма отношение към ВПК

Нищо не преписвам! Няма от кого ;). Сам си го творя.

Не се отварям като познавач, просто казвам, че нямам никакво желание. И в Куба не съм бил. Няма и да отида. Не съм привърженик на секса за 5 долара ;). А и скоро Куба ще дойде в САЩ.

Определено сме от двете страни на барикадата ;). А където съм бил е било винаги на мои разноски, а в Париж два пъти (както и дъщеря ми, която сега е в Измир да подкрепи родните грации, и добре ги подкрепи, че донесоха злато. На собствени разноски, работи през лятото вместо да отиде на море с класа си или с нас).

За доносите нещо не разбрах!? Донос през живота си не съм правил. Не са се опитали да ме вербуват, опитаха се да ме направят член на БКП, ама не рачих, през '85-та. А сега се сещам, че можех да направя един донос и да загробя един приятел ;) и може би да си 'оправя' живота, ...за малко. През 87-ма или 88-а, се движех с една компания математици. На една бригада се засекохме. Наближаваше 100 годишнината от СУ, където имаше среща с Т. Живков, та тоз приятел дойде в къщи с гаджето си да гледаме видео. И изведнъж ми заяви, че главното зло е Т. Живков и ще се опита да го убие на срещата. Направо изтръпнах (не знаех дали не се подслушва стаята, и за миг не си помислих, че е провокатор). Не бяхме пили нищо, беше на обяд. Разубедих го, но на самата среща гледах да съм с него и направих така, че въобще не влязохме в зала едно. Така, че не чухме култовото обръщение на генералния 'Драги студенти, честит 8-ми март' ;).

Откровени лъжи. Официалният курс на долара беше 0,98лв. без значение купува/продава!!! Купил си за 2,40лв от някой познат тираджия. Никакви бонове не са давани! За времето за което говориш, се даваха долари от банката и се описваха в т.н. "бордеро" което служеше да докаже че доларите са ти законни и на гърба му се вписваше стойността на покупките ти от продавачките в Кореком или Трансимпекс.

86-та като студент, само си си мечтал да имаш видео, просто не си могъл да си го позволиш. Цените на видеотата бяха следните: Фунай -1900лв, Телефункен-3000 лв и Акай- 5000 лв. Та как, ти студенте имаше видео?

Не ме интересува дали ти си доносник или си имал възможност да станеш. Обяснявах ти процеса на етатизъм, на който ти твърдиш че си враг, а всъщност не можеш да надскочиш височината на тухлата и си оставаш слепец. Ама то толкова можеш и затова си от другата страна на барикадата. Само ще те помоля това последното да не те провокира да ми обясняваш какви възможности си имал да стартираш свой бизнес или как си се провалил като си опитал, не ме интересува.

Що се отнася за секса за 5 долара, да те светна че в Ангола е за парче сирене, а може и на спомени да караш и да си пееш песничката "слънце, въздух, онанизъм-здрав и бодър, организъм"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Учудвам се как се интерпретират някои факти, които се случиха едва "вчера".

- законът за БНБ си е наше, вътрешно изобретение. Ограниченията на валутния борд си ги приехме сами и по тях имаше консенсус в цялото общество. ЕС няма отношение по въпроса или доколкото има изискването им е точно обратното - ако искаме да влезем в еврозоната БНБ трябва да стане "нормална" централна банка.

- ЕС не само не ни забранява да извършваме научноизследователска и развойна дейност, а напротив - имаме задължение за това. При това, ако целта средно за ЕС е да се инвестират 3% от БВП в подобни дейности, ние сами искахме преференциално отношение и успяхме да "извоюваме" едно по-приемливо (за нашите управляващи, не за ЕС) число - 1,5%

Колкото до това, каква процъфтяваща икономика има България до 1989г. и как лошият запад е унищожил всичко ето един цитат от 94-та, който илюстрира безизходицата пред българската икономика:

"Националното производство в по-голямата си част е с ниска конкурентоспособност и може да реализира своята продукция само в условията на силно защитен вътрешен и външен пазар. С разпадането на международната стопанска система, в която беше изградена и функционираше нашата икономика, страната загуби пазари за над 80 на сто от произвежданата продукция. Едностранчивата и недостатъчно гъвкава външноикономическа политика не предлага приемлива алтернатива на изгубените пазари."

Редактирано от Atom
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
аз ли се бъркам или милиардите от ВПК "идваха" от братски революционно-социалистически африкански, латиноамерикански и арабски държави, на които НРБ е отпускала експортни кредити... като се почне от Никарагуа и се стигне до Ангола. и които никога не са върнати... това е класическа схема.
от статистиката на БНБ се вижда ясно как външният дълг скача почти 3 пъти от 1985 до 1989 г. (увеличение от 3000% за 4 години!). е как няма да скочи при хала на който е търговията:
  • 70% от търговския обмен е с една единствена държава - СССР
  • по 5% с ГДР и Чехословакия
  • по 3% с Ирак и Либия
  • 1% западни страни (ФРГ, Италия), само оттук могат да идват свежи долари и марки
има ли друга държава в света, където цифрите са подобни?!
дори в ГДР не е бил такъв огромен дисбалансът!
за това е виновно изцяло ръководството на БКП.
Редактирано от Perkūnas
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз нямам предвид купения вот, но самия факт, че има купен вот показва, че вота е важен. Също така е ясно кои партии пазаруват. Трите най-големи + на евроизборите една нова формация ;). Тази нова формация се изхитри и внесе нещо ново, спонсориране на партията, чрез подставени лица, които си нямаха и понятие, че са дарители. После се оказа, че тъй като били бедни, някой друг е дарил от тяхно име ;). И това моля ви се мина!

Избирателната активност никак не е ниска, е освен ако не я сравняваш с тая по татово време. Кризата през '97-ма беше спретната от самата БСП и малко от Русия. По това време СДС имаше управление от година през което нищо не можеше съществено да се промени.

Очевидно имаш достъп до някакви тайни социологически изследвания, които не искаш да споделиш, щото публикуваните данни друго показват. Да се върнем на ниската избирателна активност. Списъците не са прочистени от хора заминали. А заминалите са поне 1 000 000, а според други данни веюе близо два със семействата си. Огромна част от тях са в ЕС, около 150 до 300 хил. в САЩ. Само в Чикаго данните са за 75 до 150 хил. Не знам дали тези хора имат възможност или искат да гласувам, но знам за един приятел един от много младите професори в Охайо The Ohio State University, който направи и невъзможното да се отвори секция близо до него, но знам, че ако се направи референдум за членството на БГ в ЕС, тези хора ще направят всичко възможно да гласуват и за какво ще гласуват е ясно.

Извинявай, много написа, но малко по същността на въпроса. А същността на въпроса е, че ако и да се появи партия изразяваща волята на мислещата част от народа (знам една такава, за нея и ще гласувам, но няма да я кажа публично, за да не правя пропаганда), то дейността на тази партия веднага започва да се осмива от някои анализатори а медиите по правило мълчат като пънове за нейните предложения. И като следствие хората много трудно получават достъп до информация за дейността и. Това е в предизборна ситуация, нямам достъп до информация от кухнята, за да кажа по какъв точно начин олигархичните кръгове и външните (както задокеански, така и руски) агенции въздействат на вече представените в парламента партии. И за малките деца обаче е ясно, че такова въздействие има. А родните политици са послушни като пионерчета. В резултат на което няма парламентарно представена партия, която да изразява волята на народа. А при настоящата избирателна система, при която рекламата и директното пазаруване на гласове са най-важното нещо, няма как и да се появи такава. Ето защо ще последват протести или дори бунтове.

Дай ги тез партии, ти поне си в БГ, лесно мога да се свържа с теб и ти да ме свържея с тези хора, сериозно казвам до изборите не, но след това мога да осигоря ефир на тези партии или партия, а също среща с две пишещи журналистки (верно те са за външна политика) и верно те или там редакторите ще решат материала дали ще се публикува. Ако не ми дадеш имена и насока, ще трябва да заявя, че нямаш нищо конкретно.

Извинявай, тук не те разбрах. Какви партии да ти дам? Такива които говорят с гласа на народа ли? Ами че нали обяснявах, че няма и не може да има такива, които на 100% да отговарят на това условие. Може да има малки партии, които частично да отговарят, но няма как да сме сигурни че ако вкарат депутати няма да станат поредните представители на едрия бизнес от каквито си имаме достатъчно. Това от което имаме нужда не са нови партии, които на избори да спечелят властта с кухи обещания, а промяна на системата, премахваща достъпа на едрия бизнес до политиката (което е и една от основните дефиниции за мафия). Според голяма част от хората, самата административна структура на партията е в основата на всичките ни проблеми. Докато имаме партийни организации управляващи парични потоци, ще ги имаме и проблемите с търговията с влияние. Партиите трябва да бъдат идеологически течения, а не административни и финансови субекти. Но това доброволно не виждам как ще стане.

- ЕС не само не ни забранява да извършваме научноизследователска и развойна дейност, а напротив - имаме задължение за това. При това, ако целта средно за ЕС е да се инвестират 3% от БВП в подобни дейности, ние сами искахме преференциално отношение и успяхме да "извоюваме" едно по-приемливо (за нашите управляващи, не за ЕС) число - 1,5%

В грешка си, една любима на всички еврокомисарка, по времето си като преговарящ, успя да извоюва още по-преференциалната стойност от 0% за периода 2007-2014-та. Става дума конкретно за изследователска и развойна дейност, финансирана от европейски програми и изискваща държавно съфинансиране. А парите отпускани за изследователска дейност чрез фонда за научни изследвания на годишна база едва ли надвишават 0.1% от бвп (не съм смятал признавам, може и да е с един два порядъка по-малко). Та ако ЕС наистина искаха тук да се развива наука, нямаше да се съгласят с тези условия за членство. Защото те са нелепи до малоумие.

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В грешка си..............

Грешно или безгрешно е точно толкова, колкото и изискването за перките и слънчевите панели (% eнергия от възобновяеми източници). И двете "изисквания" произлизат от един и същ документ - стратегията Европа 2020, която стартира през 2010.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колкото до това, каква процъфтяваща икономика има България до 1989г. и как лошият запад е унищожил всичко ето един цитат от 94-та, който илюстрира безизходицата пред българската икономика:

"Националното производство в по-голямата си част е с ниска конкурентоспособност и може да реализира своята продукция само в условията на силно защитен вътрешен и външен пазар. С разпадането на международната стопанска система, в която беше изградена и функционираше нашата икономика, страната загуби пазари за над 80 на сто от произвежданата продукция. Едностранчивата и недостатъчно гъвкава външноикономическа политика не предлага приемлива алтернатива на изгубените пазари."

От къде е този цитат, че не съм съгласен с последното изречение - но зависи какво представлява целия анализ или каквото и да е.

А запада предлага след 1990 невероятни възможности и необятен пазар, но пустата зависимост на елита е също толкова невероятна спирачка.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Откровени лъжи. Официалният курс на долара беше 0,98лв. без значение купува/продава!!! Купил си за 2,40лв от някой познат тираджия. Никакви бонове не са давани! За времето за което говориш, се даваха долари от банката и се описваха в т.н. "бордеро" което служеше да докаже че доларите са ти законни и на гърба му се вписваше стойността на покупките ти от продавачките в Кореком или Трансимпекс.

86-та като студент, само си си мечтал да имаш видео, просто не си могъл да си го позволиш. Цените на видеотата бяха следните: Фунай -1900лв, Телефункен-3000 лв и Акай- 5000 лв. Та как, ти студенте имаше видео?

Не ме интересува дали ти си доносник или си имал възможност да станеш. Обяснявах ти процеса на етатизъм, на който ти твърдиш че си враг, а всъщност не можеш да надскочиш височината на тухлата и си оставаш слепец. Ама то толкова можеш и затова си от другата страна на барикадата. Само ще те помоля това последното да не те провокира да ми обясняваш какви възможности си имал да стартираш свой бизнес или как си се провалил като си опитал, не ме интересува.

Що се отнася за секса за 5 долара, да те светна че в Ангола е за парче сирене, а може и на спомени да караш и да си пееш песничката "слънце, въздух, онанизъм-здрав и бодър, организъм"

По полека с класификациите, освен ако не го докажеш. Е сега аз ще докажа...нещо ;). Твърдиш, че всеки БГ гражданин е могъл да купи за 98 ст. един долар!? В чейндж бюрата? Такива нямаше! В БНБ? Тя не продаваше! Аз не говоря за 86-та, а за 80-та-82-ра. Тогава имаше бонове, а доларите 'купихме' от едно гише в сградата на МВР на сег. "Мария Луиза". 20$ за мен, че ще пребивавам 3 месеца в Алжир и по 10 за майка ми и сестра ми щото ще са по-дълго (има логика те остават на издръжка на баща ми), но не за 98 ст. разбира се! Сега не си спомням дали тогава бяха по 2.40 или по 1.80 но имаше надценка, сега не си спомням, но ще пиша как бе формулирана. С бонове пък ми купиха първите дънки, от Кореком-а на "Жданов", пардон "Пиротска", през '80-та, защото влязах навсякъде където кандидатствах (Електроника, НМГ - математика, НМГ-химия). После аз с бонове купувах и през '83-та, а през '85-та, когато бях пуснат отпуска за записване в СУ, купих парфюм за гаджето и уиски компанията и в казармата занесох едно Джони ;). Аз не пиша за официален, а за реален курс, т.е. курс за редовите граждани на БГ. Всъщност, редовите БГ граждани нямаха право да имат долари или чувда валута, даже рублите бяха преводни и за тях имаше бонове. БНБ може и да е изкупувало долари на курс 98ст. но само от чужденци, а може и от българи получили наследство. На такъв курс никога не е продавала, освен може би за избрани другари.

Та кой лъже!?

Първото видео беше Фунай, още '85-та, но нещо не ни хареса, 87-ма купихме полупрофесионално Хитачи, Фуная продадохме, Хитачито е още в нашите, искаш ли да го видиш? Аз нямах видео, нашите имаха. Заплатата на баща ми в Алжир беше кръгло 7 000$. На месец. Той взимаше 1 000 там, 500 в $ на влог и 500 в бонове (ако иска да ги харчи на момента в Кореком). Или нещо такова. Къде отиваха останалите 5 000? Е ясно къде ;). Та така имахме видео и нямахме нужда от тираджии!

Процеса на етатизъм е доста по-различен. То ти обясняваш нещо дето и ти не го знаеш какво е.

Не няма да ти обяснявам, аз си знам 'тухлата' ;) и знам, че или не мога или не желая да я надскоча. Наистина имах една две възможности, но не бяха никак чисти, но тогава нямаше чисти, по-важното е че аз знам, че не ставам за собствен бизнес, просто защото съм човек на правилата, а тогаз (няма да те питам ти как си станал ;)), това беше невъзможно. Т.е. да стартираш успешен бизнес и да спазваш правилата, разпоредбите и законите. Освен това не обичам да взимам заеми. Не пиша за малките, всеки е закъсвал и е заемал от приятел, но с ясна визия за връщане. Е аз съм такъв, не взимам заеми от банки, а без да си част от дадена среда и без заем от банки няма как да имаш капитал за собствен бизнес. Може би за съвсем дребен, но пак има възможност за набутване, което не ме плаши, но не бих набутал други хора. Затова и съм наемен работник ;). Но съм добър наемен работник!

Мерси за светването, ако реша да отида в Ангола за секс туризъм ще се запася със сирене ;). Ма надали.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...