Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 27 минути, Frujin Assen said:

Просто твърденията за американски точкови удари са лъжа! Те също разрушават градовете не по малко от руснаците. Французите са казали "на война, като на война"- няма как да водиш война със силен и добре мотивиран противник без да има невинни жертви и разрушения. 

Да обвиняваш някого, че убива невинни и разрушава градове при война е все едно да обвиняваш готвача, че коли животното за да ти го сготви. Другия начин е да чакаш животното да умре от старост (а ти да умреш от глад междувременно), или да чакаш врагът доброволно да се предаде. 

Лъжата е, че американците бомбят "хуманно", а че руснаците не убиват и не разрушават.

Чувал съм че руските танкове тъпчат невинни жени , деца , кърмачета и старци , а американските бомби удрят само лошите хора.

Редактирано от Du6ko
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 15 часа, herkules said:

Преди време имаше обвинения, как лошите руснаци с допотопните си бомби унищожават всичко наред и въобще са варвари. А добрите американци с модерните си оръжия удрят точково и не разрушават ненужно градовете.

Заповядайте да видите какво са направили американците с Рака.

 

Преди 3 часа, Frujin Assen said:

Просто твърденията за американски точкови удари са лъжа!.......................Французите са казали  ......

Просто твърденията ти са Whataboutism!

По тоя начин изразяваш подкрепа към престъпната дейност на руснаците и насърчаваш насилието.Чрез тия заблуди, насаждаш организирана омраза към нашите партньори от НАТО и пропагандираш против националните ни интереси.Плашиш колегите с политическа и идеологическа цел.Направо променяш убежденията и ценностите им . Така тормозиш и душиш патриотизма на Херкулес, (който иска да се бие с братушките) и си виновен за кошмарните сънища на Душко, как  "руските танкове тъпчат невинни жени , деца , кърмачета и старци,"....:russian_ru:

....................И хич не ми давай за пример французите, всички знаем, руснаците маршируваха в Париж.

 

п.п. 👍

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 46 минути, vvarbanov said:

 

Просто твърденията ти са Whataboutism!

По тоя начин изразяваш подкрепа към престъпната дейност на руснаците и насърчаваш насилието.Чрез тия заблуди, насаждаш организирана омраза към нашите партньори от НАТО и пропагандираш против националните ни интереси.Плашиш колегите с политическа и идеологическа цел.Направо променяш убежденията и ценностите им . Така тормозиш и душиш патриотизма на Херкулес, (който иска да се бие с братушките) и си виновен за кошмарните сънища на Душко, как  "руските танкове тъпчат невинни жени , деца , кърмачета и старци,"....:russian_ru:

....................И хич не ми давай за пример французите, всички знаем, руснаците маршируваха в Париж.

 

п.п. 👍

Време е да обявим Путин за враг номер 1 на Тутраканската селищна система!

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Кюрдите се хвалят, че в резултат на бомбени атентати в последните дни са убили над 20 опозиционера в афринско.

2 Халифатците криещи се в Хаджин са нападнали кюрдите при Ел Бахра, там е имало бой.

3 Халифатците се хвалят, че при бомбен атентат са убили четирима кюрди в Абу Хамам.

4 Американски самолети са избомбили Хаджин, Абу Хасан и Ал Бахатур.

5 Неизвестни са взривили в Рака автомобил, убити са 4 ма кюрди.

6 В Табка кюрдите масово и насилствено мобилизират младежи.

7 Идлиб. В Тел ал Карма е имало сражение между ХТШ и ДВТ. Убит е бил командир от Фейляк аш Шам. 

8 Халифатците са извършили нападение при Шадади и са убили петима кюрди.

9 Халифатците са нападнали кюрдски отряд охраняващ американската база при Ал Бахса.

10 Руснаците продължават да бомбят Идлиб.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, vvarbanov said:

 

Просто твърденията ти са Whataboutism!

По тоя начин изразяваш подкрепа към престъпната дейност на руснаците и насърчаваш насилието.Чрез тия заблуди, насаждаш организирана омраза към нашите партньори от НАТО и пропагандираш против националните ни интереси.Плашиш колегите с политическа и идеологическа цел.Направо променяш убежденията и ценностите им . Така тормозиш и душиш патриотизма на Херкулес, (който иска да се бие с братушките) и си виновен за кошмарните сънища на Душко, как  "руските танкове тъпчат невинни жени , деца , кърмачета и старци,"....:russian_ru:

....................И хич не ми давай за пример французите, всички знаем, руснаците маршируваха в Париж.

 

п.п. 👍

Сега се обърках напълно! Върбанов, казваш, че руската дейност е престъпна, а, американската е винаги благородна?!? Значи, .....Либия и Ирак бяха благородно променени съм "по-добро", защото престъпните руснаци не се намесиха, и мантрата с хим. оръжия продължава и в Сирия?!? До скоро партньори ни бяха страните от Варшавския договор, днес партньори са ни НАТО. Ако и НАТО се разпадне (по екстраполация), кои ли ще са ни тогава партньори? И що за национални интереси имаме, след като от санкциите на ЕС срещу Русия руснаците не са засегнати, а наказаните сме ние, защото загубихме огромния си пазар? Ей на това му се казва национални интереси, когато си послушен и изпълняваш стриктно нарежданията от Брюксел! 😧

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Frujin Assen said:

Време е да обявим Путин за враг номер 1 на Тутраканската селищна система!

Не може Фружине! Путин е герой в очите на жителите от Тутраканската селищна система. Още работи видео-връзката Тутракан - Каменец Подолск, изградена от време оно, преди ерата на компютрите. Лично аз съм им я изградил! Нищо, че американците купиха Украйна за жълти стотинки. Не се знае-знае ли се, какво ще стане утре!? 😁

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Много интересно.

Русия е обявила, че е готова да удари терористите в Ат Танф и не гарантира за живота на американските военни там. Американците са отговорили, че не си струва да правят това, тъй като може да има последствия.

Счита се, че това е предупреждение от страна на Русия към САЩ да не удрят по руснаците в Идлиб.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Frujin Assen said:

Много интересно.

Русия е обявила, че е готова да удари терористите в Ат Танф и не гарантира за живота на американските военни там. Американците са отговорили, че не си струва да правят това, тъй като може да има последствия.

Счита се, че това е предупреждение от страна на Русия към САЩ да не удрят по руснаците в Идлиб.

Крайно време беше някой да предупреди хегемона, че ще му счупи краката, ако продължи да тъпче готова продукция там, където не я е сял!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фружине, видя ли какво си направил, обърка напълно човека!

Преди 8 минути, herkules said:

Сега се обърках напълно! Върбанов, казваш, че руската дейност е престъпна, а, американската е винаги благородна?!?

Не винаги американската дейност е благородна.Къде съм казал такова нещо?По начало никой не действа от благородни подбуди.Нормално е всеки да гледа собствения си интерес.Като спазва обаче международните договори и конвенции.

 

Преди 16 минути, herkules said:

Либия и Ирак бяха благородно променени съм "по-добро", защото престъпните руснаци не се намесиха, и мантрата с хим. оръжия продължава и в Сирия?!?

В Либия и Ирак бяха свалени диктаторите!След това всеки сам избира пътя който да поеме.Никой не е длъжен да ги окупира и да им нарежда какво да правят.Така както нас ни окупира СССР и ни постави марионетно правителство.И не само у нас, а в целия соц. лагер.И когато някоя държава се опитваше да се освободи от руския гнет,братушките пращаха войски за да смажат протестите.

 

Преди 24 минути, herkules said:

До скоро партньори ни бяха страните от Варшавския договор, днес партньори са ни НАТО. Ако и НАТО се разпадне (по екстраполация), кои ли ще са ни тогава партньори?

Няма вечни приятели ,има вечни интереси.Така постъпват всички държави.По същия начин и България в миналото е водила войни или е сключвала съюзи с едни и същи държави в зависимост от ползата която има в момента.Например СССР и  Германия бяха съюзници, но сетне се сбиха.САЩ и братушките също бяха от един отбор, пък после водиха студена война, че и още се дърлят.Ама то със всички държави е така.

 

Преди 32 минути, herkules said:

И що за национални интереси имаме, след като от санкциите на ЕС срещу Русия руснаците не са засегнати, а наказаните сме ние, защото загубихме огромния си пазар?

Не е вярно, руснаците търпят загуби от санкциите.А нашата търговия с Русия беше слаба след 1990г.

 

Преди 34 минути, herkules said:

Ей на това му се казва национални интереси, когато си послушен и изпълняваш стриктно нарежданията от Брюксел!

Ние не изпълняваме нареждания от Брюксел.Сами изкахме да ни приемат в ЕС.За това сме подписали договори и конвенции, които всички държави в евросъюза спазват.

Въобще всичко това което казваш е резултат от руската пропаганда(на Фружин).Виждаш ли колко ви е объркал реалноста.И Душко дълбоко страда от руските заблуди.

Препоръчвам ти да мислиш критично и логично!   

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Критично и логично нас българите за нищо не ни питаха. Обещаха на нашите политици едни пари и те ни нахакаха в ЕС и НАТО. 

Още една новина от света на политиката. Американците и техните съюзници пак са обвинили руснаците на новичока. Тоест хегемона продължава да използва "силата на думите"- щом те казват нещо, значи е така. Естествено руснаците отричат, но това е без значение. Важен е самият назидателен тон на САЩ. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Яков Кедми по въпроса за напрежението в Сирия.

 

Играта на нерви продължава. Силен е Путин като стратег, а и има досатъчна военна мощ за да побърка янките. Така мисля аз! Само че лудницата в Румъния ще им е доста далеч! Хареса ми клипа Фружине, аз отдавна предполагах, че на Хегемона освен кьор фишеци с томаховките, друго не му остава, ако иска военните му за се завърнат живи! Новичока и той вече си изпя песента. Една дума на хегемона, срещу друга дума на исполина! Да видим кой е по-луд и му се умира заради ината си? До тук се вижда, че хегемонът вече не е хегемон и фасонът му е смачкан! Защо по българските медии ги няма тези новини? Сигурно Върбанов знае и ще ми каже!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 17 минути, herkules said:

Играта на нерви продължава. Силен е Путин като стратег, а и има досатъчна военна мощ за да побърка янките. Така мисля аз! Само че лудницата в Румъния ще им е доста далеч! Хареса ми клипа Фружине, аз отдавна предполагах, че на Хегемона освен кьор фишеци с томаховките, друго не му остава, ако иска военните му за се завърнат живи! Новичока и той вече си изпя песента. Една дума на хегемона, срещу друга дума на исполина! Да видим кой е по-луд и му се умира заради ината си? До тук се вижда, че хегемонът вече не е хегемон и фасонът му е смачкан! Защо по българските медии ги няма тези новини? Сигурно Върбанов знае и ще ми каже!

Не е така за съжаление. Историята с новичока показа, че САЩ все още са хегемон. Те държаха назидателен тон, а руснаците отговориха "не е вярно". Правилният отговор би бил "а у вас защо бият негрите", тоест никакви оправдания, никакви обсъждания по същество а ответни обвинения. Или когато САЩ кажат "в Иран няма демокрация и това е лошо", иранците не да се оправдават, че има, а да отговорят "при вас пък няма шериат, и това е още по лошо".

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Frujin Assen said:

Не е така за съжаление. Историята с новичока показа, че САЩ все още са хегемон. Те държаха назидателен тон, а руснаците отговориха "не е вярно". Правилният отговор би бил "а у вас защо бият негрите", тоест никакви оправдания, никакви обсъждания по същество а ответни обвинения. Или когато САЩ кажат "в Иран няма демокрация и това е лошо", иранците не да се оправдават, че има, а да отговорят "при вас пък няма шериат, и това е още по лошо".

 

И татко когато мъмри синът да се държи прилично на масата....."ти пък пърдиш в асенсьора".....🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Странно съобщение от вестник Сега.

През миналата година Турция е приела 466 333 имигранти, сочат още официалните данни. Най-много иракчани са се заселили в Турция през 2017 г. и те са 26.6% от всички имигранти, пристигнали в страната. Иракчаните са следвани от афганистанците -10.4%. Сирийците са сравнително малко - 7.7%.

 

Защо така ? От Демократичен Ирак и Демократичен Афганистан където нашите демократични войски раздават ядене, пиене на хората и курабийки и бонбонки на децата бягат повече хора отколкото от ужасната тоталитарна Сирия ?!? Аз нямам обяснение на този факт ? Кой би могъл да ми обясни ? 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Боевете в Ас Сафа продължават. Сирийската армия продължава своето настъпление.

2 В Африн е въведен комендантски час. След 8 се стреля на месо. Кюрдите са направили засада на пикап с опозиционери. Има убити и ранени. 

3 Американците прехвърлят бойци от Джейш Магавир Ат Таура от района на Ат Танф в районите на нефтените полета Коноко и Ал Омар. Те трябва да заменят кюрдските гарнизони, които да се включат в боевете при Хаджин.

4 Халифатците се хвалят, че са извършили две нападения при Синджар и Ал Бусейн. Числото убити кюрди не се уточнява. 

5 В Табка е въведен комендантски час, след масово сбиване между протестиращи араби и кюрди.

6 В Шадади е избухнала бомба, убити са 4 ма кюрди. Те от своя страна са предприели масови арести.

7 В боевете при Ас Сафа е убит сирийския генерал Имад Мохамад Хурия

Северна Хама, Идлибския котел

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Висш командир от ХТШ е избягал в Турция. Там той е разказал, че е отговарял за химическото оръжие и е готвена провокация.

2 В провинция Алепо са избухнали боеве между сирийци и кюрди

3 Американски самолети са бомбили Хаджин с бял фосфор

 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Между другото операцията в Идлиб се очертава като по скоро политически проблем отколкото военен.Твърде много интереси са намесени там.Иначе вероятно операцията щеше да е в ход.Опозицията се перчи че ако ги ударят ще контраатакуват към Алепо но това е безкрайно малко вероятно.Дори опозицията да има достатъчно сили  за това / аз поне имам сериозни съмнения/. е безумие да напуснат укрепените си позиции в Идлиб и да се изложат на ударите на руската авиация.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

В качеството на модератор призовавам всички да пишат по темата за войната в Сирия.Темата се разводни безкрайно много и нямам желание да трия мнения.Не е проблем да се пуснат отделни теми /като състоянието на армиите на държавите от Източна Европа/.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Съобщава се, че Ал Ислами ат Туркестани (ислямска партия на Туркестан) са изселили насилствено жителите на Аджлас и Захабия, очевидно готвейки се за сблъсък със сирийската армия. Освен това са предприели масови арести на хора заподозрени в желание да капитулират. 

2 Халифатци са се опитали да преминат Ефрат, но са били отбити от сирийците.

3 В бой при нефтения извор Сайджан е имало бой, убити са няколко кюрди. Имало е бой и до град Ас Шаафа. В Хасака халифатците са устроили засада на кюрдски патрул, убити са 6 кюрди.

4 В село Хинезат (до Рака) кюрдите са арестували много хора по неясна причина. Има съобщение, че само днес кюрдите са изгубили 10 души в престрелки в Рака.

5 Сирийската армия е започнала нова операция против Халифата в пустинята на Деир Зор. Имало е тежки боеве, сирийците са се придвижили на 30 км в пустинята. 

деир зор.jpg

6 Кюрдите съобщават, че са извършили нападение в Афринско и са убили двама опозиционери от Фейляк аш Шам.

6 Избухнали са престрелки между опозиционерите. Съобщава се, че в тях са участвали Лива ал Хаза, Лива султан Мурад, Лива, Ахрар аш Шаркия. Убити са най малко 6 души и са ранени над 10.

7 Руснаците продължават да бомбят Идлиб и по точно Джангараз, Хайш, Ал Таман, Ал Тах на юг.

8 Сирийската артилерия обстрелва Калаат ал Мадик, Джабал Шашабо, Ал Латамина и Кафр Зита.

9 По време на спец операция сирийците са убили висшия командир на Ахрар аш Шам - Абу Валид Карназ. Неговит джип е бил ударен с противотанкова ракета. Освен него за загинали още трима опозиционери пътуващи с него.

10 В село Атман сирийците са арестували 15 души в подозрения, че помагат на халифатците, един от тях е командващия бившата опозиционна група Таджиму ал Виаат ал Омари, който се предаде преди време.

11 От последната минута!

Кюрдите щурмуват Хаджин.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, insighting said:

Бях на 6-годишна възраст и разбирах руски, без да съм го учила.

Всеки българин разбира руски без да го е учил, защото руснаците на практика говорят старобългарски. И поради това само ние и руснаци се разбираме чудесно от всичките славяни, останалите от групата ни разбират трудно както и ние тях. Наскоро си говорих с приятели руснаци по този повод, казах им че за повечето българи руския е като българския, само слагаме -ы накрая на думата, те ми казаха, и ние мислехме така за полския, само слагаме пшым накрая но се оказа че много сме грешили.

Полски, украински, чешки и дори сръбски са много по различни от български и руски, аз ги разбирам защото съм учил дефакто повече руски от български, но особено за по новото поколение славянските езици са трудни.

Имах предвид че от културна гледна точка с руснаците сме много различни, познавам добре и хората и културата и тн. Имаме общ исторически момент преди 140 години, имаме много сходен език и горе долу дотам.

Руският манталитет е по сходен с германския или скандинавския отколкото с южноевропейския и балканския, руската кухня няма нищо, ама нищо общо с нашата и е почти еднаква със северноевропейските, руският фолклор е различен, изобщо начинът на мислене на руснаците е типично северен и доста по различен от нашият балканско ориенталски.

Все пак са симпатяги според мен, /стига да не откачат на тема рашизъм и великоруски империализъм както напоследък/ с рашките се разбирам отлично за разлика от западняците, но това е типично за моето поколение, ние сме израснали с Чебурашка а не с Мики Маус.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

темата е разчистена от спам. На Фружин - забележка, да си чисти сам кочинката занапред.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Днес е първия ден в който нямамаше бомбене по Идлиб, но артирерията обстрелва Ал Латаминия и Морек

2 По всичко изглежда, че в Техеран договорка не е достигната. Сега престои Хуаскар Али да замине за Москва където преговорите ще продължат.

3 Опозицията заявява, че Турция ще ги защити и чакат навлизане на турски войски които да воюват с ХТШ.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...