Отиди на
Форум "Наука"

Обяснителният документ към истанбулската конвенция


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
On 4.02.2018 г. at 21:13, ДеДо Либен said:

 

Поради което не ни мислете нас какви патерици ни трябват и защо , не се грижете за смисъла на нашия живот - гледайте си вашия.

Така и с Истанбулската конвенция - никакво насилие над слабите и незабавно наказание на насилниците , да са живи и здрави всякакви там джендъри и джендъроподобни , но ако обичате зачитайте нашето лично пространство.

И най-важното - никакво ,,пипане" и моделиране на мозъците на децата ни с разни транс , крос , мрос , прост идеологии.Не са ни нужни глупостите ни на Маркузе , ни на Куденхоф-Калерги.

!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 450
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 35 минути, КГ125 said:

- пропагандират това пред малки деца; 

Кое точно се пропагандира пред малки деца? Цитирам конвенцията:

1 Страните предприемат, където е подходящо, необходимите стъпки за включване на
съобразен с развиващите се възможности на учащите
се учебен материал по въпроси
като равнопоставеност между жените и мъжете, нестереотипни роли на пола, взаимно
уважение, ненасилствено разрешаване на конфликти в междуличностните отношения,
насилие над жените, основано на пола, и право на лична неприкосновеност, в
официалните учебни програми и на всички образователни равнища.

Подчертал съм важната част на текста. Къде видяхте малки деца, и какво точно ще им се преподава ("пропагандира") спред вас? И от къде имате тази информация (какво щяло да се пропагандира)?

Преди 35 минути, КГ125 said:

да създават ОГРАНИЧИТЕЛНИ НОРМИ в обществото по този повод, с неясен до немай къде, но задължителен характер - и НПО-тата ще решават кое как е, а те са

Добре, прочетохте ли по-горе за какво е цялата борба? Защо в главата ви е най-екстремистската форма на джендър-идеологията, която няма нищо общо с конвенцията?

Ще ви дам една аналогия. Когато се определят наказанията за престъпленията, има различни степени. Може да е глоба, може да е затвор. Но може да е и газова камера, може да е варене на сапун, както се е практикувало. Правите ли разлика между нормално правораздаване и неговите крайни форми? Защо по отношение на конвенцията залитате само в най-крайните форми? Ако направя паралела с правораздаването, според вас "циг@ните на сапун" е единственото възможно решение, а не нормалният прочит на престъпленията?

Преди 35 минути, КГ125 said:

да ПРИЕМАТ ВСЕКИ БЕЖАНЕЦ, който заяви, че се чувства различно в разглеждания аспект.

Прочетете най-сетне конвенцията. Става дума за жени, заплашени с насилие, и конвенцията препоръчва разглеждане на техните документи с предимство. Насилието над жените, основано на пола (изнасилвания, домашно насилие, сексуален тормоз), може да бъде признато за форма на преследване по смисъла на Конвенцията за статута на бежанците. Ако властите преценят, те могат да дадат статут на бежанец на лице на това основание. Член 60, 1, 2, 3, член 61, 1, 2. И забележете духът на конвенцията: страните предприемат необходимите законодателни или други мерки, или  страните осигуряват тълкуване - пълна свобода на нашето законодателство да запълни нужната рамка, дето протестирахте против неясноти. Какво по-добро нещо за нас, да формулираме сами как да решим проблема? Къде видяхте приемане на всеки бежанец?

Много опорни точки имате...

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Въпросът е много по-сложен. Gender identity включва отношението между твоите полови белези и психическата ти нагласа. Ако ти си с пишка, и вътрешно се усещаш като мъж по светоглед, нямаш проблем. Ако си с вагина и имаш светоусещане на жена, също няма проблем. Проблем има ако си  транссексуален. Това да си с мъжки полови белези, но да имаш светоусещането на жена, или обратното, е болестно състояние. Сред психиатрите и лекарите има консенс, че най-доброто решение в слуая е операция за смяна на пола, това не е прищявка а лечение. Няма точни изследвания каква част от населението страда от това заболяване по причина, че хората се крият, защото обществото е зле настроено срещу тях. Изследванията, доколкото намерих информация, показват големи разлики, между 0.05% до 1.5% от населението, като срещнах оценки че може да са над 5%. Тази група е до 8 пъти по-заплашена от насилие за разлика от нормалните половоопределени хора - именно поради обществените предразсъдъци. И няма абсолютно нищо общо с джендър-идеологията.

Прекалено прибързано ви е заключението, основано на предположения.

Точно така. Това е болестно състояние. И такава трактовка, разбира се, няма нищо общо с джендър идеологията, където след подобно мнение вече си трансфоб или нещо подобно.

Бих повярвал моментално в тази трактовка на нещата, ако въпросните хора с психически проблеми просто бяха групирани към всички останали хора с психически проблеми. Дискриминационният маркер "disability" е посочен и в конвенцията, и в обяснителния доклад, и в другия документ, който тука май не се е обсъждал особено (резолюцията на ЕП по въпроса). Даже обяснителният доклад изрично посочва, че към "disability" се включват и лица с психически и когнитивни проблеми, да не би някой да не е разбрал, че и те влизат там. Да, ама не. Трансджендърите и подобните им са в съвсем самостоятелна група. Няма лошо, ама що тогава няма отделни групи и за други - примерно хора със синдрома на Даун или шизофреници и т.н. Тия групи са също толкова заплашени, ако не и повече от трансджендърите или кросдресърите, които се радват на завидно внимание. Казваш, трансджендърите са 8 пъти по-заплашени от насилие. Не ми се рови сега, затова ще ти повярвам. В статистиката, която пък аз изрових, се твърди, че мъжете (!) с т.нар. PTSD са над 7 пъти по-заплашени от домашно насилие. Данните са от британското министерство на здравеопазването от 2015-та. В същия тоя документ пише, че мъжете с увреждания като цяло са жертви на "подобни" нива на домашно насилие като тези на здравите жените (по-надолу се вижда, че всъщност са по-големи, с изключение на сексуалното насилие; при жените с увреждания, разбира се, нивата са още по-големи). Та, що за тия хора няма поне един ред по подобие на трансджендърите и кросдресърите? Нали уж са от една група - хора с увреждания? Или май не са? Те в крайна сметка са рискова група, понеже имат увреждания или понеже не са "половоопределени"? Що ми се чини, че са подведени под маркера "gender identity", а не "disability"? Ами много просто - щото самите автори на конвенцията са го написали черно на бяло в обяснителния си доклад. Сиреч, навлизаме си в дебрите точно на джендър идеологията. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, sir said:

Няма лошо, ама що тогава няма отделни групи и за други - примерно хора със синдрома на Даун или шизофреници и т.н. Тия групи са също толкова заплашени, ако не и повече от трансджендърите или кросдресърите, които се радват на завидно внимание.

Жените със синдрома на Даун са жени, жените със шизофрения също са жени, като такива попадат директно под действието на конвенцията, не е нужно да се групират изрично.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, scaner said:

Жените със синдрома на Даун са жени, жените със шизофрения също са жени, като такива попадат директно под действието на конвенцията, не е нужно да се групират изрично.

А жените с полова дисфория (или както там е в момента терминът) какви са и защо тогава те са посочени изрично?

И защо са включени очевидно и мъже с това заболяване (transgender male to female), а не са включени мъже и с други психически разстройства?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, sir said:

А жените с полова дисфория (или както там е в момента терминът) какви са и защо тогава те са посочени изрично?

Всички жени попадат под действието на конвенцията. Транссексуалните са на практика едновременно мъже и жени, по психика или по полови белези, затова са посочени изрично.

Преди 4 минути, sir said:

И защо са включени очевидно и мъже с това заболяване (transgender male to female),

В конвенцията терминът transgender не се среща. Среща се в пояснителният доклад, и то в пример, че И такива групи са уязвими от насилие поради тяхната gender identity (53,87,313) . Но не става дума за защита от конвенцията. Навсякъде се повтаря, че тя е за защита на жени.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма как това да са "едновременно мъже и жени по психика", както няма как аз да съм "едновременно Иван и Наполеон Бонапарт". Т.е. за първото има как - в джендър идеологията.

За половите белези си има медицинско понятие и то не е "транссексуален". Ще оставя на завършилите медицина да изяснят въпроса по-добре от мен.

Що касае къде се срещало трансджендър. Да, среща се в обяснителния доклад, което на всички ни е известно. Освен това, ако не си забелязал, тука пишем именно в темата за доклада.

По отношение на това къде какво се повтаря. Може би е редно все пак да вземете най-после всички да прочетете отново името на тая конвенция. Ама и добре да го осмислите. 

 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Какви са тези глупости "хем жена, хем мъж" по полови белези? От психологична гледна точка човек може да се счита и за розов еднорог, това не е проблем. Но от медицинска гледна точка това е осакатен мъж. Операциите наречени помпозно "смяна на пола" са всъщност пластични операции за външен вид. Когато започнат да разширяват таз, намалят кръст и рамене, поставят яйчници и матка, също и гърди с млечни жлези, така че сменилия пола да стане биологически еднакъв с родената жена, едва тогава може да говорим за "смяна на пола".

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, sir said:

Няма как това да са "едновременно мъже и жени по психика", както няма как аз да съм "едновременно Иван и Наполеон Бонапарт". Т.е. за първото има как - в джендър идеологията.

Вадите ми думите от контекста  както дявола евангелието. Казал съм: "едновременно мъже или жени, по психика или полови белези" - или е жена по полови белези, или е жена по психика, мъж по другите характеристики.  Не бъркайте науката с джендър-идеологията.

Преди 6 часа, sir said:

По отношение на това къде какво се повтаря. Може би е редно все пак да вземете най-после всички да прочетете отново името на тая конвенция. Ама и добре да го осмислите.

Мисля че точно това е водещият момент, който изключва всякакви намеци за джендър-идеологии в конвенцията :D

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

Какви са тези глупости "хем жена, хем мъж" по полови белези? От психологична гледна точка човек може да се счита и за розов еднорог, това не е проблем.

Говорим за болестно състояние, което е проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

сексуалните отклонения са болестни състояния, за което си има международна класификация.

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Last roman said:

сексуалните отклонения са болестни състояния, за което си има международна класификация.

И конвенцият това казва, че е недопустима дискриминация за подпомагане срещу насилието над жени и по такава причина:

The implementation of the provisions of this Convention by the Parties, in particular measures
to protect the rights of victims, shall be secured without discrimination on any ground such as
sex, gender, race, colour, language, religion, political or other opinion, national or social
origin, association with a national minority, property, birth, sexual orientation, gender identity,
age, state of health, disability, marital status, migrant or refugee status, or other status.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Опасенията са най-вероятно в това, че ако един ден се върне наборнат военна служба, така жадувана от "патриотите", БГ ще се напълни, мигом, с транс-джендъри и проекта би се обезсмислил, защото ще е нужна употреба на насилствено убеждаване на младежта, а от друга страна, конвенцията съвсем ясно не го позволява.....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
1 hour ago, scaner said:

И конвенцият това казва, че е недопустима дискриминация за подпомагане срещу насилието над жени и по такава причина:

The implementation of the provisions of this Convention by the Parties, in particular measures
to protect the rights of victims, shall be secured without discrimination on any ground such as
sex, gender, race, colour, language, religion, political or other opinion, national or social
origin, association with a national minority, property, birth, sexual orientation, gender identity,
age, state of health, disability, marital status, migrant or refugee status, or other status.

дреме й на медицината за гледната точка на една измислена конвенция. :)

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Last roman said:

дреме й на медицината за гледната точка на една измислена конвенция.

Конвенцията реферира медицината. И и дреме, че на някой му се привижда в това джендър-идеологии :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Last roman said:

глупости пишеш, драги ми спамъре

Някои виждат, други не виждат, хората сме различни, драги ми римлянино.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
 
 
 
 

„Истанбулски“ статистики и насилие над цял един народ
Александър Урумов

Ако наистина допуснем, че всяка четвърта жена в България е жертва на домашно насилие, то значи, че 950 хиляди жени у нас са пребивани, измъчвани, тормозени физически и/или психически. Значи у нас има 950 хиляди престъпници-мъже!

Тези дни една чужда компания за дамски козметични продукти призова
своите служители, дистрибутори и клиенти у нас да подкрепят
въвеждането на Истанбулската конвенция. У нас, не у тях.

В този козметичен призив се споменава между другото, че в България
всеки четвърти мъж в България е престъпник. Неизбежно следствие – има ли жертва, има и престъпник.
От парламентарната трибуна по време на „истанбулските“ напъни се чуха още по-смели статистически полети на изящната словесност – „1 милион жени в България са жертва на домашно насилие“. (За какъв период от време – 1 година или 1 век, това изящната словесност не го каза.Но нека не издребняваме, все пак има хора с мащабно виждане за собствената си некомпетентност).

В този случай дори бе споменат и източник на тази информация – „по
данни на неправителствени организации“. Разбира се, това е толкова
конкретен източник, колкото е конкретно и следното пространствено-
темпорално упътване – „много отдавна, в една отдалечена галактика“.
Знаете ли коя е тая отдалечена галактика? Не? Е, когато узнаете, тогава ще узнаете и кои са тези НПО, подали статистическата информация на
козметичната загриженост и на изящната словесност.

Междувременно можем да поразсъждаваме малко, докато все още няма
някоя конвенция в защита на задължителното умствено бездействие.

В България, според преброяването от 2011 г, има 3 777 999 жени, или
51.3% от населението на страната.
Мъжете на свой ред са 3 586 571 души, или 48,7 % от общ брой на
населението – 7 364 570 души.
Не се отчайвате от числата, (почти) свършихме. И ето какво се получава.

Ако наистина допуснем, че всяка четвърта жена в България е жертва на
домашно насилие, то значи, че 950 хиляди жени у нас са пребивани,
измъчвани, тормозени физически и/или психически.

950 хиляди жертви-жени!
Съответно у нас има 950 хиляди престъпници-мъже!
И това се случва в домашни условия, пред очите и на други членове на
семейството!
Логично е тогава този тормоз да се случва пред очите на поне около 950
хиляди деца и/или възрастни хора, които са членове на тези семейства и
са безпомощни свидетели на случващото се!
Сумарно това означава, че 2 850 000 /два милиона осемстотин и петдесет хиляди/ български граждани са в ролята на жертва, престъпник или свидетел на домашно насилие.

Това са 35% от населението!
35% от населението на страната е въвлечено в домашно насилие!
Разбирате ли каква чудовищна вина се опитват да ни вменят
„истанбулците“?!

Да вменят чудовищна вина на народа на цяла една страна само и само да го накарат да се чувства виновен и да се подчини на зловещия им социален джендъризъм!

Може би някой ще каже, че нещата стоят точно така и че това е
положението, и че наистина е баш такава „истанбулската“ истина за
клетата ни страна.

Но понеже няма реална статистика и… Стоп! Стоп да
попитаме?! Защо няма реална статистика?! Защо в Германия има реална
статистика, а в България няма реална статистика?!
Ще се върнем на България отново в друга статия по този въпрос, но сега
ще продължим с реалната немска статистика.

Според нея, в Германия случаите на домашно насилие са около 100
хиляди. Впечатляващо число, наистина. Но не и на фона на (поне) 80
милиона население на Федералната Република. Вероятно е около 85
заедно с последната емигрантска вълна, но нека се види, че и ние също
сме ларж в сметките, затова ще ги закръглим на 80, та по-лесно да
смятаме.
И знаете ли какво се получава, като разделим 100 000 случая на 80
милиона души?
Получава се, че жертва на домашно насилие в Германия са…0.125% от
населението на страната.

Не, няма грешка – 0.125% или 1/8 от 1% от населението на Германия.
А в България – ако наистина има 950 хиляди насилени жени според НПО – тогава у нас са цели 13% от населението на страната!
Извинявайте! Баба ми, която редовно упражняваше домашно насилие
върху скромната ми непослушна персона като малък – та баба ми казваше:
Бива, бива, ама бивол за курбан не бива!
Перифразирано – Бива, бива, ама цял един народ за подигравка не бива!
Сериозно изречено, всеки сам може да си направи изводите.
В заключение трябва ясно да бъде казано едно:
Насилието над ВСЯКО човешко същество е престъпление!
(Освен в случаите на изпълнение на предвидено в закона наказание за
престъпление).
Насилието над жени, над деца, над беззащитни възрастни хора, над мъже – ВСЯКО насилие е отвратително и заслужава наказание!
Но жалко за горките насилени жени – защото такива реално има и със
сигурност някои от тях дори и не смеят да се оплачат – жалко за всички тях с такива повърхностни, некомпетентни или дори – злонамерени
„защитници“.

Лъжата, истерията, изнудването чрез вменяване на вина на цял един
народ – това е подигравка с жертвите на насилие, нуждаещи се от реална подкрепа и реална грижа!
Това е подигравка и с необходимостта от превенция на насилието във
всичките му форми в нашето общество.

Защото прословутата вече Истанбулска конвенция и нечуваният натиск за нейното приемане сами по себе си се превърнаха в пример за насилие над цял народ.

Ето това нека си спомним, когато следващият път чуем от телевизора:
„1 милион души по данни на НПО“.
А за козметичната компания и нейната социална безотговорност тепърва
ще си говорим – как така една световна мега-корпорация се включва в
чудовищния натиск срещу децата на този народ, който все още купува
нейните продукти.
Но какво пък – „много отдавна, в една отдалечена галактика“ може би
вече зрее бунт срещу чудовищния натиск на Канцлера. Защото вече се
усеща, че и в нашия филм Канцлерът се превръща в Император.
По данни на НПО, разбира се.

http://epicenter.bg/article/Aleksandar-Urumov---Istanbulski--statistiki-i-nasilie-nad-tsyal-edin-narod-/146728/11/0

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, scaner said:

Вадите ми думите от контекста  както дявола евангелието. Казал съм: "едновременно мъже или жени, по психика или полови белези" - или е жена по полови белези, или е жена по психика, мъж по другите характеристики.  Не бъркайте науката с джендър-идеологията.

Тука нещо не сме се разбрали наистина. Да го наречем грешка в превода, сега е модерно. :) Все пак и една корекция - написано е "едновременно мъже и жени", а не "мъже или жени".

Както и да е, това не променя смисъла на забележката ми. Ако лицето Х е мъж по полови белези и жена по психика, то това не е "едновременно мъж и/или жена". Х е чисто и просто мъж с психическо отклонение. Това е науката. Всякакво друго тълкуване е "наука", пропита от идеология. Помним го тоя феномен с великата съветска наука.

И тук стигаме отново до следните въпроси:

1) Щом твърдиш, че конвенцията навсякъде повтаряла, че е за защита на жени, то защо авторите й дават в обяснителния си доклад примери с мъже? 

2) Ако пък верно най-после някой е обърнал внимание на факта, че конвенцията според заглавието си се занимава с две отделни (макар и припокриващи се до определена степен) неща, то защо това внимание върху трансджендърите и подобните им? Къде са примерите от други рискови групи? Посочете ми други примери с мъже, освен от лгбт групичката.

За десерт, ето къде са изтипосали лгбти-тата нашите приятелчета от ЕП:

I.  whereas measures must be taken to address the emerging phenomenon of gender-based violence online, including bullying, harassment and intimidation, particularly of young women and girls and of LGBTI people;

До младите жени и малките момиченца. Явно са им много важни тия трансджендъри.

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 4 часа, sir said:

Както и да е, това не променя смисъла на забележката ми. Ако лицето Х е мъж по полови белези и жена по психика, то това не е "едновременно мъж и/или жена". Х е чисто и просто мъж с психическо отклонение. Това е науката. Всякакво друго тълкуване е "наука", пропита от идеология. Помним го тоя феномен с великата съветска наука.

Транссексуална жена, която е с мъжко самосъзнание, попада ли под защитата на конвенцията? Попада. Защото според някои култури може да не попада, и за това е изброена в смисъка "независимо от раса, цвят на кожа и т.н.".

Преди 4 часа, sir said:

1) Щом твърдиш, че конвенцията навсякъде повтаряла, че е за защита на жени, то защо авторите й дават в обяснителния си доклад примери с мъже? 

В какъв контекст е примерът? И дава ли се защита на този мъж? Къде в конвенцията се дава защита на мъже?

Преди 4 часа, sir said:

2) Ако пък верно най-после някой е обърнал внимание на факта, че конвенцията според заглавието си се занимава с две отделни (макар и припокриващи се до определена степен) неща, то защо това внимание върху трансджендърите и подобните им? Къде са примерите от други рискови групи? Посочете ми други примери с мъже, освен от лгбт групичката.

Защо решихте, че в ЛГБТ групичката защита ще се оказва и на мъже?

Преди 4 часа, sir said:

За десерт, ето къде са изтипосали лгбти-тата нашите приятелчета от ЕП:

I.  whereas measures must be taken to address the emerging phenomenon of gender-based violence online, including bullying, harassment and intimidation, particularly of young women and girls and of LGBTI people;

До младите жени и малките момиченца

Защото те, както и младите жени и момичета са с най-висок риск. Старите баби са с доста по-нисък риск от сексуални насилия например   Според вас, допустимо ли е оказване на насилие над ЛГБТ жени само защото са такива? Питам, за да разбера, трябва ли да ги изключваме само за това от конвенцията, и защо задавате такъв въпрос.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, sir said:

Ако лицето Х е мъж по полови белези и жена по психика, то това не е "едновременно мъж и/или жена". Х е чисто и просто мъж с психическо отклонение. Това е науката. Всякакво друго тълкуване е "наука", пропита от идеология.

Така е. Психически отклонение, политика, бизнес, индустрия. Конвенцията е грозен опит да легитимираш повсеместно покрай групата на жените ЛГБТ. И никой не може да се съмнява кой пръв ще се възползва на всяка крачка от всичко казано и неказано в конвенцията.

В специализираната литература сексуалната ориентация се определя от три фактора:

Цитирай

сексуално привличане, поведение и самоидентификация на личността.. 

Забележете, че и трите не подлежат на доказване, с други думи може да се ползват манипулативно. Ако един мъж по полови белези пледира пред съда, че се чувства жена, то е равносилно един доказан убиец да пледира, че се чувства невинен. 

Да не говорим, че лесбийката д-р Лиза Даймънд призна, че:

Цитирай

Битката за оспорване на твърдението: “роден по този начин и не може да се промени” вече свърши и тя призовава ЛГБТ активистите да спрат да промотират този мит. Обществото трябва да чуе това.

Тя казва, че отлични и богати изследвания вече са установили, че сексуалната ориентация – всичките три фактора: привличането, поведението и самоопределянето на личността - варира както за юноши, така и за възрастни и от двата пола и изключенията за лицата от ЛГБ са малцинство.

Независимо от изследванията политическите активисти продължават да популяризират мита за сексуалната ориентация, който казва, че “се раждаш по този начин и не можеш се промениш”. Центърът Southern Poverty Law (SPLC) публикува материал през май 2016г., в който се казва, че "Националната гей и лесбийска целева група реагираха с тревога" и "предупредиха, че бившата гей индустрия подценява битката за правата на ЛГБТ като казва, че хомосексуалността е избор, а не непроменима даденост, каквато е цвета на кожата"(стр. 9). Всъщност самата Американска психологическа асоциация и д-р Даймънд, която е и ЛГБТ активист, са тези, които подкопават лъжата, че сексуалната ориентация е като расата.

Д-р Даймънд казва на ЛГБТ активистите в края на лекцията си в YouTube: "Смятам, че хомосексуалните трябва да спрат да повтарят: "Моля, помогнете ни. Ние сме родени по този начин и не можем да се променим" като аргумент за правна промяна. Не мисля, че се нуждаем от този аргумент, а и той ще се обърне срещу нас, защото сега знаем, че има достатъчно данни в общественото пространство и че другата страна е наясно с това толкова, колкото и ние.” С други думи д-р Даймънд казва: "Спрете да казвате ‘родени сме по този начин и не можем да се променим’ за политически цели, защото другата страна знае, че това не е вярно, както и ние го знаем.”

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2/6/2018 at 23:44, КГ125 said:

ОК, ОК, ОК. Лично за индивидуалните различия в психологията и защитата на такива идивиди проблем няма никакъв. Но работата е там, че Конвенцията задължава държавите да: 

 - пропагандират това пред малки деца; 

- да създават ОГРАНИЧИТЕЛНИ НОРМИ в обществото по този повод, с неясен до немай къде, но задължителен характер - и НПО-тата ще решават кое как е, а те са .... 

- да ПРИЕМАТ ВСЕКИ БЕЖАНЕЦ, който заяви, че се чувства различно в разглеждания аспект. 

Изобщо сещате ли се КАКВО ЗНАЧИ това... 

КГ125, аз като доста невеж по политически теми се ужасих от това!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Интересно ми е, защо смятате творците на конвенцията за идиоти? Нямало било точни формулировки. Ами те нарочно са направени такива. Утре ще започнат да ги тълкуват както на тях им текне и ще има гей педофили в детската градина и началното училище обясняващи как секса и нещо много хубаво, а гейовете и травеститите са готини хора. Ще се разрешат бракове между педераси, осиновявания на деца. За насилие на полова основа (всеки ударил педерас) ще се налагат несъръзмерно тежки наказания. А когато има протестиращи ще се казва "Ама в конвенцията така е написано!" "Ама там е неясно". И тук идва коронното и любимото ми "Кой си ти бе хомофоб, че да тълкуваш конвенцията, като ти казвам, че е така значи е така!"

Бавно и постепенно сваряват жабата. Във Франция имаше многомилионни митинги по цялата страна против гей браковете- но ги приеха. Днес е същото в България. Очеизвадно е, че против конвенцията има силна обществена съпротива- но ще я въведат.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 3.02.2018 г. at 20:00, ramus said:

Вие няколко човека затова не ви е възможно да схванете разликата между джендър ролята и пола... 

В болница са регистрирани раждания за деня, записани по статистическите признаци 'пол' и 'тегло'. В таблицата е нанесена моментната съвкупност. Определете каква ще е джендър ролята на всяко едно от бебетата, когато поотрасне.

080218.png.35de78c24cf0df2b3ad787969ac9c90f.png

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...