Отиди на
Форум "Наука"

Обяснителният документ към истанбулската конвенция


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 42 минути, scaner said:

Що за живот е това, ако не можеш да си осигуриш приятните моменти и без такива патерици? :)

Ей тука е проблема , част от който се явява и настоящата тема. В уважението на личността и личното пространство.

И мен примерно пасторално - ,,патриотичните"(Зелениково стайл)  картини на Фружина не ме кефят , но само по естетически причини.Но пък разни хора , разни идеали...

Това обаче никога не би ме накарало , да почна да му давам тон в живота , къде , как и какво да пие.Стига като пие да не досажда на други хора и да не върши простотии - за мен всичко е ок.

Именно поради това и не би ми хрумнало да напиша примерно Конвенцията от Кентъки и да започна да тормозя трезвениците с проповеди как и защо трябва да започнат да пият.

Поради което не ни мислете нас какви патерици ни трябват и защо , не се грижете за смисъла на нашия живот - гледайте си вашия.

Така и с Истанбулската конвенция - никакво насилие над слабите и незабавно наказание на насилниците , да са живи и здрави всякакви там джендъри и джендъроподобни , но ако обичате зачитайте нашето лично пространство.

И най-важното - никакво ,,пипане" и моделиране на мозъците на децата ни с разни транс , крос , мрос , прост идеологии.Не са ни нужни глупостите ни на Маркузе , ни на Куденхоф-Калерги.

Редактирано от ДеДо Либен
  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 450
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 31 минути, ДеДо Либен said:

Ей тука е проблема , част от който се явява и настоящата тема. В уважението на личността и личното пространство.

Неодумявам и питам. Какво лошо има?

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 42 минути, scaner said:

 

Тогава що не гласувате дружно за правата на хомотата? С такива нагласи животът би станал още по-интересен? :D

Един виц по въпроса. Срещат се двама геймъри. Единия обяснява на другия как му е трудно да играе забравих коя игра беше. Много казва ме бият, не знам какво да правя. Другия му обяснява. Има нов герой, много е добър- Азис. Пробвай го. Срещат се след време. Е какво стана, пробва ли Азис? Да, сега е съвсем различно! Какво, не те ли бият вече. А не, пак ме бият, ама ме и чукат.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

само гледам "сеира" колко "вида "нормални блъгари" имало. И всеки напира че 'той е нормалния'.

Старата песен - за 'децата' иначе пак е на мода. Тя излиза на мода отново и отново на всеки пореден гей-парад. Щото всяко нещо, дето е заплаха за охтиките, не че нещо - значи било заплаха за 'децата'... :) Егати лицемерието просто...

Преди 7 минути, scaner said:

С какво той е по-лош от пропагандата за пиене?

ааааа - не така. По-лош е. :) Да пиеш е народняшко - белег за балканска принадлежност и юначество. Особено в надпиването - от мъж, по-мъж. Даже и между краката нищо да не е останало - пак си остава важно да си пият - и по възможност поне като пияч, да си с поведение на кур-ав мачо...

В тая връзка вчера получих възнаграждението от сорос, лично ми го даде човека - благоразположен, хрисим мъж - пич отсякъде. И най-важното - щедър. вика ми - рамусчо - глей там в оня научния форум, да им промиеш мозъците по правилния начин за правилните убеждения, че нещо много надават вой и ми мътят водата само.

Възрастен човек, обаче - вече е разкрит отсякъде. Чуди се как се оказало че той е бил избран за опорна точка от една водеща идеология... и така му направили страшна реклама и му вдигнали рейтинга. Между другото, така си и направил няколко милиарда допълнително - именно с вдигането на рейтинга. Ама те хората искали да го заровят, пък той просто станал по-богат...  Живот - кво да прайш...

Той сподели и страховете си човека - "няколко умни глави имало там - непокорни, балкански, независими - направо юнаци.... Имали нужда от ракия - споко бе - делегирал ми е че ви обещава ракия на калпак - колкото искате. Само да слушкате рамусчо... и - са запишете в списък - кой колко иска - сорос черпи.

--------

В тая връзка как непрекъснато се повтарят едни и същи рефрени, репликиращи се едни други и как въобще пледиращи за сериозни хора могат да паднат толкова ниско... Падат ли ниско... или просто са си там - "в ниското"... трудно е да се каже - но е трудно само в случай че за някого е важно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Върбанов, пие се защото трябва да има и приятни моменти в тоя живот.

Това, че защитниците на истанбулската конвенция са си надвили на масрафа защото са добре платени от Сорос не е повод за гордост. И ДА, за обикновения човек убит от грижи и работа е гордост, че може със свои пари изкарани с честен труд, да седне на маса и да се повесели е нещо позитивно и хубаво.

Пак ужким не разбираш какво казвам и правиш сламен човек.

Не става въпрос да не пият и ядат, а че с  това се гордеят. Ако това ги издига в собствените им очи значи са много  нищожни.

  Хората за които самата консумация е повод за гордост са жалки.

Значи за някои индивиди масата с ядене и пиене е върхът който са постигнали в еволюцията.Това постижение непременно трябва да са увековечи със снимки.Тия нещастници няма с какво друго да се гордеят

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте! Не можах да прочета много коментари но общо взето ми е ясно кои са против конвенцията, а аз съм най-против нея по мои си причини. Признавам си, че съм си много гнуслив и ме е гнус от педерастите (хомосексуалистите), но при досегашните закони педераст не ме е предизвиквал, а и едва ли ще посмее, защото ще му се случи "случка" и тогава ще се оплаква на арменския поп, дето подписал конвенцията! Друго ме притеснява обаче! Ако не дай Боже ненормалниците ратифицират тази простотия, няма ли тя да се превърне в доходен бизнес за женските НПО-та и всеки мъж на висок пост, който те си набележат да бъде изнудван и да им играе по свирката, за да не го осъдят за насилие над жените-сексуално или физичаско? Романе, за мен твоето мнение, на Фружин и КГ125 са най обективни, и другите не ме интересуват. Обяснете ми тогава кое ще е секс и кое домашно насилие за едно семейство, ако някой страничен наблюдател реши, че обикновен спор между съпрузите е домашно насилие и уведоми феминистична НПО, която започва да съди мъжа, при положение, че жената няма претенции за насилие над нея? След като в конвенцията няма точна дефиниция за границата между флирт и сексуален тормоз, няма ли всеки мъж, който е неудобен за някого, да бъде съден за сексуално насилие, ако е поздравил колежка или позната само с кимане на глава? Много са въпросите ми, но тези са най- актуални за хората сред моето обкръжение. И как ще могат да се вкарат в затвора за насилие на жени над милион мъже само за България, ако омерзени от дискриминационната за тях конвенция, решат наистина да пребият от бой всяка жена, която им се озъби за нещо в спор? И до сега действащите закони не можаха да спрат насилието, а вместо да намалява то се увеличава и няма тенденция да спре. Аз знам защо мъжете бият жените, и всички го знаят, но това е положението. Имаме си българска поговорка - "Каквото повикало, такова се обадило", отнасяща се за насилието над жените!  Ако някой се е почувствал засегнат от коментара ми, моля за извинение. Нямам намерение да обиждам никого!

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

В духа на конвенцията много неудобни хора го отнесоха, имаме уволнени или понижени при оплаквания, набедявания и открити обвинения. Аз самият съм имал случаи с 2 педер........, хомосексуални и с други психични проблеми. Първият , имах проблем, беше нагъл, подадох неофициално информиране до ръководството за да бъде отстранен от моето полезрения. Втория , на базата от опита с първия случай , помолих ръководителите друг да се занимае с него,нея:ag:

Сега вече в ръководни и бйурократични кадри ги правят фифти,фифти, НО не, от едното мъжкото фифти , там са и хомота и малцинства, поради това , кадрите западнаха и ни завладя смразяващ тЪпизъм:ag:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, laplandetza said:

В духа на конвенцията много неудобни хора го отнесоха, имаме уволнени или понижени при оплаквания, набедявания и открити обвинения. Аз самият съм имал случаи с 2 педер........, хомосексуални и с други психични проблеми. Първият , имах проблем, беше нагъл, подадох неофициално информиране до ръководството за да бъде отстранен от моето полезрения. Втория , на базата от опита с първия случай , помолих ръководителите друг да се занимае с него,нея:ag:

Сега вече в ръководни и бйурократични кадри ги правят фифти,фифти, НО не, от едното мъжкото фифти , там са и хомота и малцинства, поради това , кадрите западнаха и ни завладя смразяващ тЪпизъм:ag:

Как виждаш изход от тази ситуация? Има ли шанс нещата отново да се нормализират, или педераслъкът е завзел властта и у нас? Аз живея в провинцията и при нас тези извращения още не виреят, но извратеняците са много упорити и не се отказват. С тази конвенция като нищо ще пламне гражданска война, а тези дето искат да я ратифицират може скъпо да платят! Лошото е, че всичко е за сметка на нормалните хора! Лапландец, има ли възможност за денонсиране на документа, ако правителството бъде сменено?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, herkules said:

Лапландец, има ли възможност за денонсиране на документа, ако правителството бъде сменено?

То и да не бъде сменено, ще бъде „отложен„ 

Не , няма да има вълнения, и кървава разправа.

Не, не може да бъде спряно средносрочно.

Не , няма да се нормализират нещата.

Може да се забавят  Промените.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, vvarbanov said:

Пак ужким не разбираш какво казвам и правиш сламен човек.

Не става въпрос да не пият и ядат, а че с  това се гордеят. Ако това ги издига в собствените им очи значи са много  нищожни.

  Хората за които самата консумация е повод за гордост са жалки.

Значи за някои индивиди масата с ядене и пиене е върхът който са постигнали в еволюцията.Това постижение непременно трябва да са увековечи със снимки.Тия нещастници няма с какво друго да се гордеят

Те се гордеят с това, че са щастливи. А щастие им носят дребните житейски удоволствия, да пийнат, да хапнат.

От гледната точка на богатия и надменен соросоид, който искрено ненавижда сънародниците си, затова, че са прости, необразовани ретроградни тъмни балкански субекти всичко което те ценят е гнусно и предизвикващо отвращение. Забележи Върбанов, че нито ти, нито Рамус, нито другите никога не казвате "ние българите". Защото за вас е обида да ви свързват по какъвто и да било начин с тия бедни, прости примитивни нещастници. На вас ви е по близък един европейски соросоид, отколкото някой беден човечец от провинцията.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, herkules said:

Здравейте! Не можах да прочета много коментари но общо взето ми е ясно кои са против конвенцията, а аз съм най-против нея по мои си причини. Признавам си, че съм си много гнуслив и ме е гнус от педерастите (хомосексуалистите), но при досегашните закони педераст не ме е предизвиквал, а и едва ли ще посмее, защото ще му се случи "случка" и тогава ще се оплаква на арменския поп, дето подписал конвенцията! Друго ме притеснява обаче! Ако не дай Боже ненормалниците ратифицират тази простотия, няма ли тя да се превърне в доходен бизнес за женските НПО-та и всеки мъж на висок пост, който те си набележат да бъде изнудван и да им играе по свирката, за да не го осъдят за насилие над жените-сексуално или физичаско? Романе, за мен твоето мнение, на Фружин и КГ125 са най обективни, и другите не ме интересуват. Обяснете ми тогава кое ще е секс и кое домашно насилие за едно семейство, ако някой страничен наблюдател реши, че обикновен спор между съпрузите е домашно насилие и уведоми феминистична НПО, която започва да съди мъжа, при положение, че жената няма претенции за насилие над нея? След като в конвенцията няма точна дефиниция за границата между флирт и сексуален тормоз, няма ли всеки мъж, който е неудобен за някого, да бъде съден за сексуално насилие, ако е поздравил колежка или позната само с кимане на глава? Много са въпросите ми, но тези са най- актуални за хората сред моето обкръжение. И как ще могат да се вкарат в затвора за насилие на жени над милион мъже само за България, ако омерзени от дискриминационната за тях конвенция, решат наистина да пребият от бой всяка жена, която им се озъби за нещо в спор? И до сега действащите закони не можаха да спрат насилието, а вместо да намалява то се увеличава и няма тенденция да спре. Аз знам защо мъжете бият жените, и всички го знаят, но това е положението. Имаме си българска поговорка - "Каквото повикало, такова се обадило", отнасяща се за насилието над жените!  Ако някой се е почувствал засегнат от коментара ми, моля за извинение. Нямам намерение да обиждам никого!

Добре дошъл при нас.

Както казва един политически анализатор "Тази конвенция ще бъде приета, даже ако се наложи правителството да изкара танкове по улиците, да фалшифицира мнението на хората, да лъже и мами най безогледно". Така че, тя ще бъде приета. Друг е въпроса доколко ще бъде изпълнявана. Както знаем закона е врата в полето, ако искаш минаваш, ако искаш не минаваш. За насилието над жените нищо няма да се промени, всичко ще остане същото.

За богатите хора няма да говоря. Те ако се скарат просто се разделят и кой откъде е. При нормалните хора е по друго. Реален случай от преди няколко години. Мой приятел, бивш затворник (за дребни неща, но все пак) си хвана любовница. Скандали с жена му, разправии. На няколко пъти би жена си, че и майка и. Тя обаче също има дух и наби и то здраво любовницата- цирк. Разделиха се. Обаче! Мъжът си тръгна, защото няма как да изгони жена си-той не може да се грижи за децата. Къде обаче да иде, като има куп кредити и няма къде да спи? Отделно трябва да издържа и любовницата си. Жена му също изпадна в сложна ситуация, кредити има и на нейно име, заплатата малка, с какви пари да отглежда децата? Накрая се заговори за развод. Парите за издръжката на мъжът вече му идваха в повече, трябваше да спи в някой коптор и да яде камъни. А жената тези пари не я оправяха. Накрая въпреки че никой от двамата не го искаше бяха принудени да се помирят.

Как точно би бил решен този проблем от истанбулската конвенция? Като вкарат мъжът в затвора. ЯКО! Всички кредити лягат на жената, направо чудесно. Държавата да помогне? Демек отново раздаване на пари. Ако са малко кел файда, ако са повече ще излезе солено... Ако остане на джендърите те ще направят точно това! Е, в допълнение ще вземат децата и ще ги дадат за осиновяване на някое семейство гей педофили. Такава постановка на въпроса (като те бие мъжът ти-отива в затвора, а като не можеш да си гледаш децата ти ги взимаме) естествено не устройва никого и те ще се оправят помежду си, без да намесват държавата.

Нищо няма да се промени и по отношение на джендърите. В детската градина ще обясняват що е то педерас. Чудо голямо, то и сега по телевизиите гейщината се пропагандира постоянно. Пък и като знам нашето образование на какво ниво е... определено няма да успеят да убедят младите, че да си педерас е нормално и готино. Щели да въведат гей браковете. И? Това с какво ще промени отношението на хората към тях?

Както казваше баща ми "Това което го пише по книгите не расте по нивите"- демек в конвенциите ще пише много работи, но на терен никой няма да ги спазва. Единствения резултат ще е, че хората ще се озлобят още повече към джендърите.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Те се гордеят с това, че са щастливи. А щастие им носят дребните житейски удоволствия, да пийнат, да хапнат.

Те се гордеят че ядат и пият за това си правят снимки на маса.Да ядеш и пиеш не е повод за щастие.Тия на които им трябва алкохол за да са щастливи са нещастници.Алкохолиците са щастливи като пият ,но това не е повод за гордост.

Преди 2 часа, Frujin Assen said:

От гледната точка на богатия и надменен соросоид, който искрено ненавижда сънародниците си, затова, че са прости, необразовани ретроградни тъмни балкански субекти всичко което те ценят е гнусно и предизвикващо отвращение.

Значи простите ядат и пият, а това предизвиква отвращение в богатите и те ги ненавиждат.

Пак се правиш , че не разбираш за какво става въпрос и правиш сламен човек. 

Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Забележи Върбанов, че нито ти, нито Рамус, нито другите никога не казвате "ние българите". Защото за вас е обида да ви свързват по какъвто и да било начин с тия бедни, прости примитивни нещастници. На вас ви е по близък един европейски соросоид, отколкото някой беден човечец от провинцията.

Защото говоря от свое име за това не казвам "ние българите".

Забележи че за тебе всичко е черно и бяло.Светът се дели на бедни,примитивни, нещастници,русофили и богати соросоиди .  Тия богатите загниват и завиждат на бедните за пиенето и потентноста.  Ненавиждат ги за православните ценности за това  искат да им забранят ракията и да ги направят гейове като тях.Богатия запад ще спечели много като спрем ракията и станем ЛГБТ.Направо БВП ще им се вдигне двойно.:ag: 

Ти постоянно се опитваш да преиначаваш това което казвам и заблуждаваш.Къде говоря за прости,умни или богати българи?

Става въпрос за хора с ниско самочувствие ,които избиват комплекса си за малоценност на масата с ядене и пиене.

То не че не разбираш, но не ти отърва. 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Frujin Assen said:

Как точно би бил решен този проблем от истанбулската конвенция? Като вкарат мъжът в затвора. ЯКО! Всички кредити лягат на жената, направо чудесно. Държавата да помогне? Демек отново раздаване на пари.

Кога со кротце, со благо, а кога и со малко кютек, важното е кредитът да бъде погасен и да не се харчат държавни пари.:bg:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 17 часа, Incorrectus said:

Хе-хе, умря ли циганката, дето те хвалеше? 

Не бери грижа, че си неразбран, само защото не всеки се наема да поправя глупостите, които ръсиш, като например това:

Ако те няма в познатата вселена, то тогава ти си върхът на неспецифичността и е върховна глупост да вопиеш за комуникация, основана на общото. Не разбираш какво пишеш, не знаеш какво искаш.

Със сигурност обаче схващаш собствената си познавателна безпомощност в класическото знание. Затова във всяка тема пишеш за себе си, а не по темата, защото нямаш какво друго да кажеш. И отговаряш с кога прикрита, кога неприкрита дива омраза към всяка форма на ученост.

то и кой ли му чете спама изобщо.

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 18 часа, Incorrectus said:

Едно мнение, на вниманието на Върбанов* и Рамус. Върбанов ще разбере какво имам предвид, Рамус няма да разбере. Затова пояснявам за него. Създателите на конвенцията не са новатори, а противниците не са мухлясали консервативни дядковци. Точно обратното. Противниците са реалисти, а създателите са социални екстремисти имагинеристи.:bigwink:

 

 

Дам, трогателно е да видиш как поборник за демокрация защитава социалистическа идеология, само защото е западен продукт. Ама то и марксизмът е. Ама че дуализъм  :)))

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

и малко за разтуха;

Във връзка с актуализането на коректното название на половете и други подобни субекти, се въвежда следната разпоредба:
Считано от 1.03.2018 думата съпруг се замества с мъж в неравностойно положение.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Last roman said:

и малко за разтуха;

Също. Предлагам за обсъждане този прелюбопитен член (4/3). В помощ давам преводи, които досега не сме обсъждали. Заедно с нашия, дето го наричат сбъркан. Та, дами и господа, колко са джендърите?

Гледам, руснаците най-добре превеждат, просто изпускат да преведат единия джендър.

А македонците, завалиите, и те като нас не вдяват такива модерни работи, превеждат като род - било маж, било жена, било фамилија .:ag:

Цитирай

Article 4 – Fundamental rights, equality and non-discrimination
3The implementation of the provisions of this Convention by the Parties, in particular measures to protect the rights of victims, shall be secured without discrimination on any ground such as sex, gender, race, colour, language, religion, political or other opinion, national or social origin, association with a national minority, property, birth, sexual orientation, gender identity, age, state of health, disability, marital status, migrant or refugee status, or other status.
https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list/-/conventions/rms/090000168008482e

3  Соблюдение  положений  настоящей  Конвенции  Сторонами,  в  частности  путем 
принятия  мер  по  защите  прав  жертв,  должно  быть  обеспечено  без  какой  бы  то  ни 
было  дискриминации  по  признаку  пола,  расы,  цвета  кожи,  языка,  религии, 
политических или иных убеждений, национального или социального происхождения, 
принадлежности  к  национальным  меньшинствам,  имущественного  положения, 
рождения,  сексуальной  ориентации,  гендерной  идентичности,  возраста,  состояния 
здоровья, инвалидности, семейного положения, статуса мигранта или беженца или по 
иным признакам.

https://rm.coe.int/168046253f

3. Страните обезбедуваат спроведување на одредбите на оваа Конвенција, особено на мерките
за заштита на правата на жртвите, без дискриминација врз кој било основ како што е, пол,
род, раса, боја, јазик, вера, политичко или друго мислење, национално или социјално
потекло, поврзаност со национално малцинство, имот, раѓање, сексуална ориентација, родов
идентитет, здравствена состојба, инвалидност, брачен статус, статус на мигрант или бегалец,
возраст, или друг статус.

https://rm.coe.int/168046253a

 3  Прилагането  на  разпоредбите  на  настоящата  Конвенция  от  страните,  по-специално 
мерките  за  защита  на  правата  на  жертвите,  трябва  да  бъде  осигурено  без  всякаква 
дискриминация, основана на пол, социален пол, раса, цвят на кожата, език, религия, 
политически  или  други  убеждения,  национален  или  социален  произход, 
принадлежност  към  национално  малцинство,  имуществено  състояние,  рождение, 
сексуална  ориентация,  идентичност,  основана  на  пола,  възраст,  здравословно 
състояние, увреждания, семейно положение, статут на мигрант или на бежанец, или 
друг статут. 

https://rm.coe.int/168046246f

 

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на мен ми стига факта, че във ВКС са пуснали подписка срещу конвенцията. Което автоматично затваря устата на всякакви философстващи дерибеи и псевдоюристи, разписали се тук. :)

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм чувал да има закони които да поощряват насилието. Закони които да поощряват расово, полово, национално, умственно, физическо  или на основата на някакви различия насилие. Но щом умните хора казват че трябва да подпишем ще подпишем. Няма къде да се денем. Макар че това донякъде е насилие и извиване на ръце на несъгласните. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 58 минути, Last roman said:

на мен ми стига факта, че във ВКС са пуснали подписка срещу конвенцията. Което автоматично затваря устата на всякакви философстващи дерибеи и псевдоюристи, разписали се тук. :)

Да, ВКС е истината по въпроса.

На мен ми е интересно някой защитник да изтълкува двете понятия за джендър в 4/3: "gender", "gender identity". При положение, че в чл. 3 има определение за едно понятие.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, Incorrectus said:

На мен ми е интересно някой защитник да изтълкува двете понятия за джендър в 4/3: "gender", "gender identity". При положение, че в чл. 3 има определение за едно понятие

gender - преввдено е в конвенцията на български за целите на конвенцията, на английски може повече тук.

gender identity - на български може да се почне от тук, може да се види и английската версия на Викито, по-подробна е.

За какво са ви защитници, като може да се справите и сам?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Джендър е социалната роля, която ти възлага като очакване обществото. Понеже обществото е по-силно от индивида, има смисъл да се предвиди защита на индивида. Gender identity трябва да е полово детерминираната роля, която си решил да си възложиш сам. Което не предполага защита, защото обществото не те е принудило да си смениш пола. Това отговаря на въпроса има ли, няма ли джендър идеология в конвенцията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Incorrectus said:

Gender identity трябва да е полово детерминираната роля, която си решил да си възложиш сам. Което не предполага защита, защото обществото не те е принудило да си смениш пола. Това отговаря на въпроса има ли, няма ли джендър идеология в конвенцията.

Въпросът е много по-сложен. Gender identity включва отношението между твоите полови белези и психическата ти нагласа. Ако ти си с пишка, и вътрешно се усещаш като мъж по светоглед, нямаш проблем. Ако си с вагина и имаш светоусещане на жена, също няма проблем. Проблем има ако си  транссексуален. Това да си с мъжки полови белези, но да имаш светоусещането на жена, или обратното, е болестно състояние. Сред психиатрите и лекарите има консенс, че най-доброто решение в слуая е операция за смяна на пола, това не е прищявка а лечение. Няма точни изследвания каква част от населението страда от това заболяване по причина, че хората се крият, защото обществото е зле настроено срещу тях. Изследванията, доколкото намерих информация, показват големи разлики, между 0.05% до 1.5% от населението, като срещнах оценки че може да са над 5%. Тази група е до 8 пъти по-заплашена от насилие за разлика от нормалните половоопределени хора - именно поради обществените предразсъдъци. И няма абсолютно нищо общо с джендър-идеологията.

Прекалено прибързано ви е заключението, основано на предположения.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ОК, ОК, ОК. Лично за индивидуалните различия в психологията и защитата на такива идивиди проблем няма никакъв. Но работата е там, че Конвенцията задължава държавите да: 

 - пропагандират това пред малки деца; 

- да създават ОГРАНИЧИТЕЛНИ НОРМИ в обществото по този повод, с неясен до немай къде, но задължителен характер - и НПО-тата ще решават кое как е, а те са .... 

- да ПРИЕМАТ ВСЕКИ БЕЖАНЕЦ, който заяви, че се чувства различно в разглеждания аспект. 

Изобщо сещате ли се КАКВО ЗНАЧИ това... 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, Du6ko said:

Не съм чувал да има закони които да поощряват насилието. Закони които да поощряват расово, полово, национално, умственно, физическо  или на основата на някакви различия насилие. Но щом умните хора казват че трябва да подпишем ще подпишем. Няма къде да се денем. Макар че това донякъде е насилие и извиване на ръце на несъгласните. 

Няма да подпишем. :animatedwink: По нашите въпроси умните сме ние. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...