Отиди на
Форум "Наука"

Обяснителният документ към истанбулската конвенция


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 6 минути, КГ125 said:

Там има норми, които ще доведат до големи бели и спорове и натиск. Върху нашата, както знаете, изключително устойчива на външен натиск политическа върхушка..

Зависи как си ги направим. Натискът е да ги правим.

Колкото до политическата ни върхушка, какво общо има нейната "устойчивост" и конвенцията? Тя може да се продаде и без конвенция, така че не е тук мястото да я обсъждаме. Тук обсъждаме ползите и (евентуално) вредите от конвенцията като такава.

Преди 8 минути, КГ125 said:

Има норми, които нямат ясно съдържание

Те са зададени като рамка - трябва да ее постигне това, или да се направи онова. Тя се изпълва с конктретно съдържание от изпълняващият. Повтарям се вече.

Ако беше зададено съдържанието, щеше да се налага като закон, на който да се козирува и който само да се гласува. Но доколкото разбрахм вие се плашите точно от такива снесени положения. Докато свободата която дава конвенцията е за адмирации.

Преди 12 минути, КГ125 said:

Има задължение за БЕЗУСЛОВНО приемане на бежанци и даване на статут.

Цитирах в предният пост. Става дума за жени при определени условия.

Преди 13 минути, КГ125 said:

Има задължение да се подчиним на външните разпоредби по един крайно НЕЯСЕН въпрос. 

За какво става дума пак?

Преди 14 минути, КГ125 said:

Затова тези норми трябва да се махнат. Ама то пък не може, защото има още една норма, която забранява резервите. 

Ако рамките, които задава конвенцията, се махнат, тя се изпразва от съдържание - не се указва какво трябва да се постигне в борбата с насилието над жени. Забраната на резервите е свързана със забрана да се променят указаните рамки, а не с конкретиката която законодателят ще внесе, променяйки законодателството.

Резерва, която попада под забраната за промяна например е, ако някой поиска (преди ратификацията) в пасажа за изкореняване на предразсъдъците да направи промяна, даваща възможност на конкретната държава да си остави боят с пръчки като възпитатена цел, като изключение от определението за насилие, поради някакъв социален предразсъдък, всичко друго нека си е по конвенцията :) .

Ако сте ратифицирал конвенцията, законодателят е длъжен да запише мерки за изкореняване и на социалният предразсъдък, водещ до този бой..

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 450
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 37 минути, scaner said:

Зависи как си ги направим. Натискът е да ги правим.

Колкото до политическата ни върхушка, какво общо има нейната "устойчивост" и конвенцията? Тя може да се продаде и без конвенция, така че не е тук мястото да я обсъждаме. Тук обсъждаме ползите и (евентуално) вредите от конвенцията като такава.

Те са зададени като рамка - трябва да ее постигне това, или да се направи онова. Тя се изпълва с конктретно съдържание от изпълняващият. Повтарям се вече.

Ако беше зададено съдържанието, щеше да се налага като закон, на който да се козирува и който само да се гласува. Но доколкото разбрахм вие се плашите точно от такива снесени положения. Докато свободата която дава конвенцията е за адмирации.

Цитирах в предният пост. Става дума за жени при определени условия.

За какво става дума пак?

Ако рамките, които задава конвенцията, се махнат, тя се изпразва от съдържание - не се указва какво трябва да се постигне в борбата с насилието над жени. Забраната на резервите е свързана със забрана да се променят указаните рамки, а не с конкретиката която законодателят ще внесе, променяйки законодателството.

Резерва, която попада под забраната за промяна например е, ако някой поиска (преди ратификацията) в пасажа за изкореняване на предразсъдъците да направи промяна, даваща възможност на конкретната държава да си остави боят с пръчки като възпитатена цел, като изключение от определението за насилие, поради някакъв социален предразсъдък, всичко друго нека си е по конвенцията :) .

Ако сте ратифицирал конвенцията, законодателят е длъжен да запише мерки за изкореняване и на социалният предразсъдък, водещ до този бой..

Обяснявам ти за пореден път. Няма никаква РАМКА. Ако имаше, трябваше това да се каже ясно.

Тези норми имат пряко действие, според Българската Конституция, а са направени некадърно. На България не е позволено да ги тълкува, защото няма възможност за резреви. 

Ето Полша вече я дърварят - не й признават резервите  - и правилно, защото като я ратифицираш, там си пише, че не може резерви да има. И разни идиоти от Европа й диктуват как да я прилага. 

Е в това е целия проблем. 

В България няма неправилни стереотипи, жените са на почит от времето на народната песен насам, да не говорим па за сега!  Следователно тия работи са ненужни. 

Друго щеше да е, ако ясно и точно се установи какво се има предвид. Ама тогава ЛГБТ няма да може да се набута у нас.. 

 

Редактирано от КГ125
  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, КГ125 said:

Обяснявам ти за пореден път. Няма никаква РАМКА. Ако имаше, трябваше това да се каже ясно.

Е какво се получава сега, моята дума срещу вашата?

Да се огледаме тогава. Подписана е конвенцията от 44 държави, което означава принципно съгласие с формулировката и целите. Ратифицирана е от 28 държави, което означава пълно приемане на формулировките в нея. Дали всичките юристи от тези държави са били по-глупави и заслепени от вас, за да не видят колко куха и безсмислена е формулировката на конвенцията? Или все пак вие пропускате нещо? Аз мисля че е ясно какво пропускате - не искате да видите рамката, която бие на очи, и свободата за запълването и. Иначе позицията ви ще рухне. Разбираемо.

Преди 31 минути, КГ125 said:

Тези норми имат пряко действие, според Българската Конституция, а са направени некадърно. На България не е позволено да ги тълкува, защото няма възможност за резреви

По-горе.

Преди 31 минути, КГ125 said:

Ето Полша вече я дърварят - не й признават резервите  - и правилно, защото като я ратифицираш, там си пише, че не може резерви да има. И разни идиоти от Европа й диктуват как да я прилага.

Полша все пак я ратифицира. Което означава, че липсата на рамка някак не е забелязана в този процес. Защото ако липсваше рамка, Полша нямаше какво да подписва изобщо. Резервите и са за друго.

Преди 33 минути, КГ125 said:

В България няма неправилни стереотипи, жените са на почит от времето на народната песен насам, да не говорим па за сега!  Следователно тия работи са ненужни. 

Възможно е, но нека и законодателят погледне. Тогава в тази насока няма какво да се променя. Защо тогава е целият този цирк?

Преди 33 минути, КГ125 said:

Друго щеше да е, ако ясно и точно се установи какво се има предвид. Ама тогава ЛГБТ няма да може да се набута у нас.

Спокойно, ЛГБТ гледат да се бутат навсякъде, за тях това е и реклама. Но какво лошо има, ако спазват помоща с "джендър"-а както е ограничен в конвенцията? Лошото тук е друго - че държавата е опряла до помощ от такива организации за да излезе от дупката, в която е изпаднало правоприлагането и по отношение на насилието.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Сканер

 

„„......Полша все пак я ратифицира. Което означава, че липсата на рамка някак не е забелязана в този процес. Защото ако липсваше рамка, Полша нямаше какво да подписва изобщо. Резервите и са за друго. ... ““

 

Виж кои „джендъри„ са били на власт тогава, кои са упражнили натиска имах в предвид.....

За Полша имам специални чувства, а мога да черпя инфо и директно от представители на техните най осведомени..............

Link to comment
Share on other sites

Сканер

 

„„„....... Дали всичките юристи от тези държави са били по-глупави и заслепени от вас, за да не видят колко куха и безсмислена е формулировката на конвенцията?  ......  „„

Не по глупави, при тях е „долнище„ глава затрива, алчност и слабост.........., типично за йурист от системата..............

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Frujin Assen said:

За вас не знам, но аз мисля да се пиша репресирана лесбийка- белким изкопча някой лев.

Лев не знам, ма един Балкански бой в кърпа ти е вързан!:ag:

Чудя се, вече ми е трудно да ги различа, „защитниците„ не са от един отбор, кой, кой е, едните са леконеориентирани и пробват се нагласят, разправят били от едно Отровено общество:ag:, пък другите , през решетник преминали и захлебникОВ:ag:, подкрепят „конвенцията, но тъй , че да наливат още и още ракия в полупразните народни чаши !:ag: Примерно, Сканера от кои е !:117:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 часа, КГ125 said:

А, не в битка на идеологии го превърнаха авторите на конвенцията! 

Интересно, какво общо пък сега има хомосексуализма с тая цялата работа?! А го питам защо "жена" е в кавички, той ми вика хомофоб съм бил?? 

Вий, другари, понятията си не можете да уточните, па от последна инстанция видите ли, говорите. 

Като слагаш "жена"в кавички и имайки предвид горното ти обяснение, значи смяташ, че джендър-идеологията все пак е включена в тая конвенция, май? Или как? 

 

това е 'логиката' на новите джендър-нацисти. Ти им критикуваш конвенцията, те те изкарват женомразец и хомофоб. Всъщност женомразци са точно рамуса и клакьорчетата му, и не защото слагат кавички на жената, а защото отричат нейното право на полова идентичност, размивайки го и принизавяйки го до 'правата' на разни индивиди с генетични и психични увреждания /които се изживяват като жени/. :)

Разбира се мнението на такива маргинали въобще не трябва да те интересува, защото епитетите, които използват са безсъдържателни :)

 

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Полша освен обичайните резерви (с каквито са я ратифицирали още един куп държави) е добавила и една кратка декларация - че конвенцията ще се прилага в съответствие с постановките на полската конституция. Срещу тази декларация са ревът и възраженята на джендърите. Същото са направили Литва и Латвия в момента на подписването, те засега не са я ратифицирали.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, самотния вълк said:

Едва ли някой очаква, че за жена е подходящо да стоварва чували с цимент, примерно

Очаква, очаква. Със същото заплащане, само че с други стандарти. Примерно мъжете трябва да мъкнат 50 кила чували, а жените - 45. За справка: физическите стандарти в американската армия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все още не видях никъде "наздравицата"...

Хайде де, още не е ли дошло времето. Мегдана се оформи и коравите мъжаги освен че се разпознаха по "това между краката" се събраха на моабета, време е за едно споходно "наздраве"! Едно мъжко 'оро така - национално, семействено.

Тоя тестостерон, дето вече не е останал, остана да се компенсира с "мъжки приказки" и типичното ритуално мъжкарско наддумване и мерене, което стигна дори защитаването на "истинските жени" . Вие знаете за последните кое е доброто, правилното, кое въпросните "искат"... Чудя се още какви народни глупости ще се родят в същата посока. Че колеги - вие още на "жени и мъже" се делите бре... И то - по това между краката. Как сте ходили на образователни занимания цял живот и защо въобще сте "пораснали" като онова там между краката продължава да е основния белег за разпознаване?

Тва стана подигравка отсякъде, но за моабета и моабетчиите това явно си е норма. ЪЪЪ - като маргинал - да питам и за още нещо - абе... кво стана с тая "наука", че нещо зачезна по коментарите на 'мъжагите'... Жалко, като маргинал и с незнам колко още подходящи етикети (като от корави мъжкари)

Изглежда че научното остана някъде забравено между повторенията и съчиненията на сценарии. А други това го припознават като дебат, пък то си типично пиянски моабет - дето се чуват само тия, дето си говорят едно и също, главно щот са на общата маса. В общ смисъл - все закоравяли пичове, балканци, народолюбци, семейници, пазители на ценности, доброто, вярата, традициите, народа, историята, биологията - като какви още, че да не се усети някой обиден че не е написано в поредицата...

Хубаво, ма дано остане новите дето сега растат... някой ден да прочетат "дядовците" кви сте ги рисували... То това сега е навсякъде - плакането и реването "кви били младите" - от тва че "не четат", не пишат, не знаят, не мислят... Мале кво хубаво беше "в наше време"... - само дето времето (ни) мина. Времето НИ мина, колеги - някои опитват това да го заместят с приказки, но светът вече отлетя в посока, в която вас ви няма. И не за друго - вие сами решихте да слезнете на вашата си гара и влака си продължи, а вие си останахте в нея. И сега се клюкари влака, в който за някакво време вие сте били с идеята че дори сте някъде в локомотива... даже - че сте редили посоката на релсите. Ама вече не сте - сега вече други ги редят, влака е в тяхната посока, а вие вече не сте на него. Празните фантазии и надутите балони сега се пукат и текат разочарованията... и утешенията с приказки и съпричастността на 'своите' - по мъжки, по другарски, някак близки и съратници. 

А имаше тема на ИСТОРИК - за европейците. Вие, колеги последното, което може да се каже за вас, е, че нямате шанс да сте европейци. Още в кръвта са ви едни отминали времена, в които сега някакви си европейски залитания... са ви само проблем. Иначе езици, интернет, добре че е академичното образование, нищо че не е по специалностите които всеки си има за 'хоби' - ама онова отвътре, в сърчицето, е останало в миналото, с отминалите времена и нрави и сугестията на възпитанието - там му е останало ядрото...

Имаше една стара книга - която касаеше поредната промяна някъде по глобуса - дето е само в едната посока. Тя се казваше "Последният мохикан". Тя е от вашето време и в нея се разказва за "последните, дето остават и с които умира нещо, дето не е могло да премине през посоките на "времето"... Сигурно мохиканите са си мислили че живота не може да продължи без тях... че ще са вечни, че знаят и познават правилното, силното и истинското... Че са носители само на доброто, пък - какво стана... времето ги остави в миналото. И същото се повтаря и ще се повтаря много пъти още. Вероятно е тъжно... щото всеки човек отвътре му напира да вярва че е добър, че е смислен, че е живял правилно ...

Сигурно, аз съм маргинал и аутсайдер и не ги разбирам тия другарските и мъжки работи, не се научих да пия и моабетясвам, мъжките ролеви нещица така и не ги припознах. Но ги чета от истинските познавачи, ценители, пазители и защитници на истината и доброто - истинските българи - всички юнаци и мъдреци, политолози, психолози, социолози, визионери и задължително сред всичко това са експерти... С радост чета "истинските мъже" какви ги раждат...

На думи поне - в бара на гарата, за утеха че влака си пое в посоката на времето... И клюките и одумването по адрес на тия, дето остават във влака и ще продължат натам, накъдето линиите ще са не както дядовците и мъдреците... а където реалната територия и особеностите й, ще е най-добре влака да мине. И остава одумката на отпадналите - тия с ъкъла ли са си, та тва е посока дето води в ада, само мъки, само разруха, само хаос... Това остава само да е утехата. Дано да ви свърши работа... ама надали, макар че... ваша си работа.

 

Редактирано от ramus
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, ramus said:

Хайде де, още не е ли дошло времето. Мегдана се оформи и коравите мъжаги освен че се разпознаха по "това между краката" се събраха на моабета, време е за едно споходно "наздраве"! Едно мъжко 'оро така - национално, семействено.

.......

Обрисувал си го както Пелевин в "Жълтата стрела" :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми, Г-н Рамус, обикновения блъгарин все още не мои вдене, кому е нужна тая солунска конвенция. Защо трябва да се осигурява защитата на хомосексуалистите и педофилите от битови заплахи. Нима това не е дискриминация на жендър принцип. Защо се говори за закрила от домашно насилие само за гейовете. Траверсите не са ли и те човек? Ами жените или монасите от троянския манастир по-малко хора ли са от хомосексуалистите, че сте тръгнали да закриляте само третополовите и дури безполовите?

Пак ще го кажа, веднъж отхвърлена истанбулската конвергенция гейзерите ненадейно и моменталически ще изчезнат, Гейропа ще се разпадне(няма да има хомосексуалисти, които да я управляват), корупционните практики ще бъдат прекършени и изкоренени на момента, ще бъде преборен световния глад и ще се спре глобалното затопляне, БВП на глава ще задмине и този в Лапландия и всеки бг мачо мен ще може, без притеснения, да понаплясква жена си, без опасения , че ще го подведат под наказателна отговорност , евентуално. Не на последно място притесненията на президента, че ако държавата абдикира от своите задължения за опазване на жените от домашно насилие, че ще бъде съдена, ще отпаднат безвъзвратно. И президента ще може да спи спокойно спестил сумати пари от неосъществени дела..

 

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, БатеВаньо said:

Ми, Г-н Рамус, обикновения блъгарин все още не мои вдене, кому е нужна тая солунска конвенция. Защо трябва да се осигурява защитата на хомосексуалистите и педофилите от битови заплахи. Нима това не е дискриминация на жендър принцип. Защо се говори за закрила от домашно насилие само за гейовете. Траверсите не са ли и те човек? Ами жените или монасите от троянския манастир по-малко хора ли са от хомосексуалистите, че сте тръгнали да закриляте само третополовите и дури безполовите?

Пак ще го кажа, веднъж отхвърлена истанбулската конвергенция гейзерите ненадейно и моменталически ще изчезнат, Гейропа ще се разпадне(няма да има хомосексуалисти, които да я управляват), корупционните практики ще бъдат прекършени и изкоренени на момента, ще бъде преборен световния глад и ще се спре глобалното затопляне, БВП на глава ще задмине и този в Лапландия и всеки бг мачо мен ще може, без притеснения, да понаплясква жена си, без опасения , че ще го подведат под наказателна отговорност , евентуално. Не на последно място притесненията на президента, че ако държавата абдикира от своите задължения за опазване на жените от домашно насилие, че ще бъде съдена, ще отпаднат безвъзвратно. И президента ще може да спи спокойно спестил сумати пари от неосъществени дела..

 

Хау !:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 9 часа, sir said:

Очаква, очаква. Със същото заплащане, само че с други стандарти. Примерно мъжете трябва да мъкнат 50 кила чували, а жените - 45. За справка: физическите стандарти в американската армия.

Чакай сега малко. Обясни ми, аз като работодател защо трябва да плащам еднакво на хора които ми вършат различна работа?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждам, че във фейса и другите форуми бясно се отхвърля конвенцията.Против нея са антиваксерите, конспиратолозите(Ротшилд ; 11 септември ; кацането на луната ; антисемитите) .

Общо взето това е кръстоносния поход на русофилския отбор в нета,Строен под знамената на Волен,Каракачанов и Нинова.

 

 

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, БатеВаньо said:

Ми, Г-н Рамус, обикновения блъгарин все още не мои вдене, кому е нужна тая солунска конвенция.

несериозно и някак "блъгарско" е да се пише кое 'вдева' и кое не може някакъв обобщен образ, наречен "обикновен блъгарин".

Под тия обобщения се крият няколко простички нещица.

1. е че Обобщаващ с това понятие има предвид съвсем характерен тесен кръг, в сравнение с общия брой индивидуалности

2. Този тесен кръг се оформя заради личната версия на принадлежност на автора на горните думи.

3. според същата своя лична версия, той се припознава чрез сходни на него социални образи, с които той намира своето сходство и социално резонират помежду си

4. след като е налице подобна система от съвсем инстинктивни групови взаимодействия вече става налице всеки един в тях да се пързаля по схемата че той може да е говорител "на всички" (като него). И всеки от тях ползва тия прости пързалки, на които се пързаля той самия.

По същата пързалка, всеки от тях решава че те са мнозинство, те са "цялата група", те са основни, те са важните, те самите са лицето на всичко това...

С голяма досада чета за тази уникална народняшка фантазност и мъжкарски моабетни сбирки, защото ако много ми беше нужно щях да го видя навсякъде другаде по нета, както и сред всяка кръчма или бар. Особено е характерен точно определен стил  - разочарованите и позастаряващите вече народняци, които твърде сходно помежду си настояват да се утешават от бързите темпове на движение на социума около тях. Нещо, с което те самите никак не са свикнали и в самите тях липсва каквато и да е нагласа към адаптация и изменчивост. В психологията тази тенденция сред психичните типологии се обобщава като "РИГИДНА".

Когато четох форума, преди да се присъединя, според мен видях тук пишещи, които заявиха отношение и сериозност, които рядко се срещат. И не се срещат никъде сред народняшките пърсосигнални общувания. Именно това ми допада и ме мотивира да пиша тук. Изглежда обаче - народната 'трева' е и упорит бурен, защото с огромно налагяне се стреми да изпълва всяко човешко същество и да го заклещи в матричните си инстинктивни положения. Освен запълването и обсебването на всяка личност, по същия канал това се опитва и да запълва всяко социално пространство... и да се промъква дори там, където е налице опит да се страни от него.

Отправих по-горе апел и предложение - но то беше само към интелигентните хора с уклон към интелигентността в себе си, а не народняшките образи с типичните си ригидни уклони. Естествено че последните няма как да контролират импулсите си и това съвсем ясно личи. да не говорим твърде общите им характеристики и типологии, които допълват условните обобщения и правят съвсем предсказуемо поведението на изразяващите ги.

Хора, които още не са се научили на съвсем простичките умения да владеят емоционалните си реакции и импулси, с цел да не позволяват това да пречи на когнитивните им умения, все още не са дорасли за сериозно рационално общуване. Тия липсващи умения са израз до голяма степен именно на условия в народняшка среда, със съответното на същото възпитание, водещи роли на идеологични внушения и силен приоритет на първични основни житейски константи, тъй характеризиращи образът на типичния психичен образ на РИГИДА. Изразът на ригидност в социума, най-популярно се нарича общо "консервативен уклон". А представителите им - консерватори.

За да опримеря значението на написаното, ще напомня и простичката очевидна етимология на думичката КОНСЕРВА-тор, за да се направи достатъчен аналог на основните вътрешни импулси, посоките им и целите към които е устремено тяхното поведение. В психичен смисъл това е дълбоко и широко застъпено защитно поведение, което се отключва при всички животни, когато около тях започнат да се изменят условията до степен до която техните основни връзки със реала около тях, стават неадекватни и напълно импулсивно биологичната единица стартира 'стопиращо' поведение, дълбоко обвързано със естественото нарастване на фоновите нива на безпокойство и тревожноист. Зад всички тях стои стартиране на страхуването, като тук е мястото да се добави, че именно този процес е в основата на масовите социални изблици на паранои и мании, като един съвсем характерен и очевиден пример за тях е популярните народни конспиративни теории.

Отгоре на всичкото когнитивната слепота е толкова стартирана сред някои хора от тези типове, че самите те не разбраха как по един съвсем инстинктивен начин те раздвоено хулиха в темите за плоската земя и конспиративните безкрайни измишльотини, докато изведнъж в няколкото народни теми, за народните им проблеми, с лекота се превърнаха именно в конспиратори и автоматично текнаха потоците на нужните стъкмистики и конструкции.

Това е проблема на когнитивния народняшкия обобщен образ - неговата склонност народняшкото си ниво да прикрива умело зад приучването на имитация и подражание на интелигентно поведение, в което дори се улавя че може и да му върши работа... Така народняшкото му основно лице се прикрива... но само докато нещо не влезе в пряк дисонанс с него - веднага се отключват нужните тренирани защитни реакции и поведения, които също се шлайфат през годините... По този начин в основата на личностите от видимо-интелигентен тип, с чудесно широко поле на виждане, особено тия с паметови възможности... защото все пак интелекта до голяма степен се заучава чрез готови модели, но целта на това е само да го пробуди... да му даде крака и крила... за да се приучи после сам да сработва и да бъде приоритетен.

Това няма как да се случи когато народняшкото обаче лице под интелекта е в криза. То обсебва веднага всякаква версия на когнитивни висши процеси и ги доминира. Всичко след това следва прости стагниращи и изключващи психични процеси, докато сработват приоритетите на защитите в комбинация с емоционалните вериги и зони.

======

Така, че колеги - няма по-добър портрет от личния написан... Разбираемо е, че не ви харесва, но характерната арогантност, която по принцип вие я развивате за движенията помежду вас си, твърде често се разкрива и нямате дори идея колко примитивно започва да звучи и да се пише... особено в частните случаи на заливането на народните популистки и идеологични движения от общата народна маса, веднага с лекота я прехвърляте и сред място... което иначе е заявило претенция да не е като "другаде". От друга страна - вие ставате проводник на всичко това - чрез себе си, чрез това, което по принцип сте отвътре. И нямате контрол, нито осъзнаване за да го владеете и ограничавате.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, laplandetza said:

спре глобалното затопляне, БВП на глава ще задмине и този в Лапландия и всеки бг мачо мен ще може, без притеснения, да понаплясква жена си, без опасения , че ще го подведат под наказателна отговорност , евентуално.

Много точно е описанието... Ей това е народняшния образ - на "мачото", който фантазира волно как ще спре измененията за да може той свободно да си пак това, което си е...

За мен, лично - това е трагичен образ - твърде изгубен някъде сред пластовете на алкохола и обърканото си ежедневие, сред което той си търси характерния си прост заучен "ред" с който си функционира.

за мен е трагичен образът на пиещия битозивъм, живеещ в когнитивна сфера, голяма колкото е обема на електрона. В която освен примитивност няма какво друго да съществува. Всичките други глупости в темата са обикновени лицемерия - тук става въпрос за една типична и опростена човешка душичка, която отправя фантастичния си зов, нещо да спира да се променя - щото нея това не и е удобно и я хвърля в обърквация.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...