Отиди на
Форум "Наука"

Истината за прабългарите - тюркско говорящи или индо-европейци - Част 2


Recommended Posts

Преди 14 часа, miroki said:

Ако изкараш сведение как българите са се чифтосали с маймуните и им се родили деца, и са създали нов народ, ще ти повярвам. Понеже точно това пише в другото, за бившите ромейски поданици.

Ами бившите ромейски поданици, може да са били и маймуни.. Поне, със сигурност са били примати! Траките са се мешали поне от половин хилядолетие.. Защо ги определи, като траки, а не като маймуни? Нали това те питах в началото, на какъв принцип ги определи, като траки? Трабва да ти знам принципа, за да ми повярваш и ти, за маймуните..

Нов народ какво? Маймуни, траки, фиромци или българи?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 10 часа, miroki said:

Да, интересен въпрос. За първи път с нов смисъл.

По принцип в апогея си е обединение на племена. А какво са, си проличава най-много след апогея.

Може дори владетелят да е кръстил синът си Хун. Който и да е бил владетелят.

Има много племена от които да е бил този владетел.

Но и други варианти.

Вместо да гадаеш кой как кръстил сина си, сега е момента да представиш хипотезата си за 100% арийската хунска раса, която е само на запад от Каспийско море.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, ДеДо Либен said:

Интересен въпрос , но и интересен изказ , от който за пореден път нищо от написаното не става ясно.

Как да не стана, вече не търсим хуните в централна Азия, това малко ли е?

Цитирай

Тогава какви са хуните по произход и от къде идват? 

За това казах,

Цитирай

Да, интересен въпрос. За първи път с нов смисъл.

Сега може да се твори от къде са хуните. И защо трябва да са отнякъде. Или кое племенно обединение е хуни. Исках за малко да спрем да мислим за Тян Шан, понеже определено пречи.

Само, че е по-интересното насаденото мислене, когато видим, че нещо не е съвсем ок, почваме да търсим по надалече, там да се забатачи още повече.

А реално още не сме си определили, на какво ниво е връзката си с хуните.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, skiahtro said:

Ами бившите ромейски поданици, може да са били и маймуни.. Поне, със сигурност са били примати! Траките са се мешали поне от половин хилядолетие.. Защо ги определи, като траки, а не като маймуни? Нали това те питах в началото, на какъв принцип ги определи, като траки? Трабва да ти знам принципа, за да ми повярваш и ти, за маймуните..

Нов народ какво? Маймуни, траки, фиромци или българи?

Аз адвокат на дявола няма да ставам. Всеки да си чете и да си правиизводи.

Става дума за жителите  на почти целият Илирик ( двете Панонии, двете Дакии, Дардания, Мизия, Превалитана, Родопа), Тракия, земите при дългата стена.

http://macedonia.kroraina.com/gibi/3/gal/3_158.html

Нов смесен народ.

Империята нито яде хората, нито им изтрива самосъзнанието, нито ги кара да забравят да свирят на гайда.

Както и ние българите не ни изяде империята, до като сме били под ромейско.

А тук другото сведение, за асимилацията на Аспарух

http://macedonia.kroraina.com/gibi/3/gal/3_264.html

И всичкото това, защото писах, че имаме нещо общо с Траките.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А относно хуните нещата са забъркани и трябва да се направят много съпоставки, като например:

Скити, които още наричат хуни.

http://macedonia.kroraina.com/gibi/3/gal/3_231.html

А също интересна е и диференциацията на българи и хуни:

http://macedonia.kroraina.com/gibi/3/gal/3_234.html

Поради което по-горе писах, че трябва да се уточнят.

Единствената допирна точка, която се сещам е сведението на Теофан (и преписалите от него) е имената на двете племена, че си приличат, кутригури на хуните и котраги на българите.  И вторите, утигури на хуните и оногундури на българите.

Ако се докаже, че са едно и също, то тогава може да се каже, че сме наследници на хуните.

Помагайте със следващи допирни точки, аз се сещам само за тази.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

До сега разглеждах карти в Eupedia и нещо ми направи впечатление в две от картите. В района, където е била Волжка България и днешните Чувашия и Татарстан има по-големи проценти на E1b и J2b в сравнение с околността. Не съм много запознат с цялостната история на района и не правя заключения. Просто споделям какво забелязах.

nv5Dk32.jpg

Ig3gBPq.gif

yAX5OJz.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, miroki said:

Аз адвокат на дявола няма да ставам. Всеки да си чете и да си правиизводи.

Това е ясно! И аз оперен певец няма, да ставам, но съм се опитвал...

Преди 3 часа, miroki said:

Става дума за жителите  на почти целият Илирик ( двете Панонии, двете Дакии, Дардания, Мизия, Превалитана, Родопа), Тракия, земите при дългата стена.

И аз за това говоря! От същите земи, ако е имало избягали маймуни от някой цирк, е възможно да дадат поколение, ако са имали подходящото генетично сходсво! Получава се нов смесен народ!

Преди 3 часа, miroki said:

Империята нито яде хората, нито им изтрива самосъзнанието, нито ги кара да забравят да свирят на гайда.

И тук имаме консенсус! Въпреки, че империята не яде и не изтрива съзнанието на хората, няма как, да се характеризира, населението като тракско!

Ако го правим само на териториален принцип, надявам се, нямаш нищо против, че вкл. и избягалите маймуни от цирка... Те дефакто са си траки, на териториален принцип!

Със същия успех може, да предположим, че цирковия номер на маймуните е бил, да свирят на гайда.. Че ги характеризираме, като траки на териториален принцип, няма как да промени маймунската им същност съществено, дори да свирят на саксофон, кларинет и третата маймуна на барабаните...

Преди 3 часа, miroki said:

Както и ние българите не ни изяде империята, до като сме били под ромейско.

Тогава може.. Но напоследък наблюдавам, че много българи не искат да са българи и стават траки, като онея същите маймуни избягали от цирка....

Преди 3 часа, miroki said:

И всичкото това, защото писах, че имаме нещо общо с Траките.

Просто забрави, да споменеш, за маймуните! "Всичкото това" е само едно малко уточнение, но съществено, за истинските българи, които нямат маймунско самосъзнание!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, skiahtro said:

Но напоследък наблюдавам, че много българи не искат да са българи и стават траки

Ми по-добре траки отколкото турко-монголци или прадчеди на циганите.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Скептикът said:

Ми по-добре траки отколкото турко-монголци или прадчеди на циганите.

Ми може, да отидеш у някоя сладкарница и да си поръчаш, ако смяташ, че е въпрос на лични предпочитания...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, skiahtro said:

Ми може, да отидеш у някоя сладкарница и да си поръчаш, ако смяташ, че е въпрос на лични предпочитания...

Разбира се, че мога, ама не искам да нося маска, а и не ми се заразява с КОВИД-19😉. Колкото до въпроса, с траките бихме имали повече общо отколкото с тюрко-монголите и иранците. Нали все пак славяните и траките живеят в съседство.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Скептикът said:

Разбира се, че мога, ама не искам да нося маска, а и не ми се заразява с КОВИД-19😉. Колкото до въпроса, с траките бихме имали повече общо отколкото с тюрко-монголите и иранците. Нали все пак славяните и траките живеят в съседство.

Деливери нямат ли?

Въпроса със сходството, го решаваш най-бързо и лесно, ако отчиташ, че всички гореспоменати са примати! Но няма никакъв проблем, на същия принцип, да се върнем назад и стигнем, до кръгли и плоски червеи...

....И така, всеки според предпочитанията си и съседите си...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, skiahtro said:

Ми може, да отидеш у някоя сладкарница и да си поръчаш, ако смяташ, че е въпрос на лични предпочитания...

Ами ти сега ли забелязваш, че за много хора е въпрос на лични предпочитания и пристрастия. Едни искат да са хуни, други - траки, трети - бактрийци и не знам още какви. Славни предци си търсят хората.

Преди 14 часа, ДеДо Либен said:

Интересен въпрос , но и интересен изказ , от който за пореден път нищо от написаното не става ясно.

п.с.важен е въпросът за какъв точно субклад на  Q става въпрос, защото от разделянето им с R преди 30000 години има източен и западен субклад на Q , като западния в далечни времена в малки количества си циркулира из Европа.

В две от пробите от онова изследване е източен субклад, в третата - не.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4.07.2020 г. at 19:12, Exhemus said:

За тази ХГ може малко да се поспори. Така наречената от римляните област Германия, няма сведения да се е говорило на немски. Римляните биха обърнали внимание на немския пантеон, начело с Один. Няма такива сведения.  Но келти има и техен неоспорим белег е Hg R1b1  !

 

Грешиш като мислиш , че култът към Один е бил винаги и сред всички германци еднакъв , оригинален и вечен . Напротив ,  римляните са забелязали разликите в пантеона им от келтския - той е доста ...различен и изменчив -  в зоната с досег до келтите , римляните откриват сходство  с Меркурий (и сред двата народа) но Цезар е категоричен , че келтското друидство не е познато (практикувано) сред германците .  Различва ги категорично и в бит , поминък и качества. По късно Тацит който подробно пише за тях , забелязва че сред германците които са в контактната римска зона е навлязъл култът към Херкулес . 

Като цяло германците нямат абсолютно никакво самосъзнание за единство , влизат в различни съюзи и коалиции - битката при Каталаунските поля е един от безбройните примери ,  салически срещу рипуарски франки , ост срещу вест готи ,  лангобарди , бургундиди по късните англи  сакси и юти ,  които ни най-малко не са ...припознати (за свои хора) от викингските набези на датчани и норвежци.  Отделно всички германци при първи контакти с Римския свят зарязват с най-голямо удоволствие ...Пантеона си с все ...Валхалата

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, sir said:

Ами ти сега ли забелязваш, че за много хора е въпрос на лични предпочитания и пристрастия. Едни искат да са хуни, други - траки, трети - бактрийци и не знам още какви. Славни предци си търсят хората.

Не съм го забелязал сега, просто предложих някакъв вариант на човека, да не се чувства в безизходица и пренебрегнат...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, skiahtro said:

Въпроса със сходството, го решаваш най-бързо и лесно

Ми ето ти сравнение между тракийски, български, персийски и старотюркски:

Дракон:

zum–змей–aždahâ–lu

Чудовище:

zéri–звяр–hayulâ–madar/mumus

Земя:

semela–земя(земля)–zami/zavi–yẹr

Източник на тракийските думи

Сам си направи заключение, кой от следните езици е по-сходен с българския и останалите славянски езици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, skiahtro said:

просто предложих някакъв вариант на човека, да не се чувства в безизходица и пренебрегнат

Споко, не съм в безизходица или пренебрегнат. Просто ми е забавно как темата от "Истината за прабългарите - тюркско говорящи или индо-европейци - Част 2", стана "избягалите маймуни от цирка, кои са тези маймуни и от кой цирк са избягали".

Link to comment
Share on other sites

Преди 39 минути, Скептикът said:

Споко, не съм в безизходица или пренебрегнат. Просто ми е забавно как темата от "Истината за прабългарите - тюркско говорящи или индо-европейци - Част 2", стана "избягалите маймуни от цирка, кои са тези маймуни и от кой цирк са избягали".

И аз това се чудех, когато стана въпрос, за траките... Кои са тия траки и от кой цирк са избягали....

И както виждаш всеки дава предположения, кой как може...

Не ми е ясно що сте толко негативни спрямо маймуните само? Виж аз как приемам твърденията ви за траките безрезервно и само правя уточнения и допълнения...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

И аз за това говоря! От същите земи, ако е имало избягали маймуни от някой цирк, е възможно да дадат поколение, ако са имали подходящото генетично сходсво! Получава се нов смесен народ!

До колкото те разбирам (поправи ме ако греша), според теб в империята няма тракийци, а само жители на Тракия. И по-точно само жители на Римската империя. И никой от всички споменати граждани от не е от тракийски (племенен) произход. Като при това няма възможност да предаде примерно ДНК то си или обичаите си, на поколението?

Споменатите граждани са от почти целият Илирик (двете Панонии, двете Дакии, Дардания, Мизия, Превалитана, Родопа), Тракия, земите при дългата стена.

Link to comment
Share on other sites

Първо да уточним, че фиромската доктрина ми е известна, за поробените и отвлечени от бугаротатари, македонци.. Ти само съвсем малко си я променил...

Колкото е имало архаични македонци, толкова е имало и архаични траки!

Веднага те поправям.. Вероятно не усещаш, но не отричам, никакви траки и ничий произход! Ако някой тук отрича нещо, това си ти, като отричаш маймунския произход и възможността на маймуната, да предаде ДНК-то в поколението, както и възможността да усвои чужди обичаи.. Поправи ме ако греша!

Аз приемам траките, ти приемаш ли маймуните?.

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

Аз приемам траките, ти приемаш ли маймуните?.

Говорим за по-ново време, средновековието, не за зараждането на човека според Дарвин. Да, при доказана теория приемам маймуните.

Мен не ме вълнуват доктрините, аз търся възможно най-правилното или логичното за произходът си.

И виждам, че това не е племето сюнну.

Сега се надявам да разбера, дали е племето хуни или не е и то.

А се увлякохме по траките поради текстът, че имаме нещо общо с тях. Което си е факт. Но засега да го наречем последствие от идването на Аспарух.

Сега търсим подобно с хуните. Ако имаше един подобен текст за тях, нямаше да има коментари изобщо.

А по повод какви са хуните, за сега имам, масагетите, които наричат сега хуни. Очаквам нещо и от Вас.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, miroki said:

Говорим за по-ново време, средновековието, не за зараждането на човека според Дарвин. Да, при доказана теория приемам маймуните.

Аз също съм наясно, че изказаните от теб и мен хипотези издишат.. Да речем, ти си закъснял с половин хилядолетие, а аз съм подранил с 2 млн. години. Затова когато, вкарах в моята хипотеза "цирка", се изравнихме времево... Представи си масово, целенасочено, внушително и организирано бягство на маймуни от циркове "на почти целият Илирик (двете Панонии, двете Дакии, Дардания, Мизия, Превалитана, Родопа), Тракия, земите при дългата стена." !!!

...Но не можеш, да отречеш, че както ти, така и аз, използваме само теорията на Дарвин, за процесите протичащи при народообразуването на този "нов смесен народ"! Поне така се разбра... Никакви културни взаимотношения, просто една дива, първична, неконтролируема, спонтанна размяна на гени, при която важат единствено неумолимите закони на Мендел...

Преди 2 часа, miroki said:

А се увлякохме по траките поради текстът, че имаме нещо общо с тях. Което си е факт. Но засега да го наречем последствие от идването на Аспарух.

Не се самообвинявай и аз така се увлякох по маймуните, поради факта, че имаме нещо общо с тях... Дефакто, ако не бяха първо маймуните, Аспарух никога нямаше да дойде, според теорията на Дарвин и законите на Мендел...

 

Преди 2 часа, miroki said:

Очаквам нещо и от Вас.

Каквото мога, ще помагам, не липсва желание от моя страна...

Иначе имам още няколко хипотези, за траките, но не знам, ако ги споделя всичките, дали няма да ме изгонят....🥴

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По времето на Тервел стават много интересни събития. Покрай вътрешните проблеми на Византия и няколкото преврати 

Цитирай

През 688 – 690 г. Византия води два кратки конфликта с България, нарушавайки мирното споразумение от 681 г. Византийците успяват да пленят значителен брой славяни от Македония. Юстиниан II преселва пленените от него славяни в Мала Азия и образува от тях отряд от 30 хиляди души.

Това славянско отрядче от 30 000 човека си е бая значителна войска за онова време. Начело на тая войска застава някакъв си Небул, който според В.Златарски е от прабългарски произход според етимологията на името му.

В началото войната с арабите се води успешно, но отпосле същия тоя главнокомандващ на славянаската войска предава византийците иминава на страната на арабите с 20 000 армия.

Последствията са катастрофални.  

image.png.b118f7de72ebf7ed87902d6e3b922349.png

Обаче жестокото отмъщение на импратора Юстиниан 2 спрамо славяните никак не му помогнало.Напротив, той бил свален с преврат и заточен в Херсонес ( на Крим ).

За наказание дори му отрязали носа и от там нататък го наричат с прозвището Ринотмет (на гръцки ὁ Ῥινότμητος – носоотрязания).

Но историята никак не свършвадо тук.  Същият този носеотрязан имератор в следващите години ще стане най-голям приятел на българите.

image.png.32cfdd0c32b04436925a4c0969d14951.png

image.png.cd5ad97804082ef02cddbf85c8a850e2.png

 

image.png.384d163176e91b8d128f8fd4d9f3e0f7.png

За младата Българска Държава този политически съюз с Юстиниан 2 е сериона намеса във вътешните дела на Византия. Благодарение на българите тоя император се качил на власт , а българите получили много почести и символите на царската власт. С името на тоя император се свърсва и включването на северна Тракия към пределите на Българската Държава.  Дали той е преотстъпил Тракия и Тракийците в знак на благодарност към помощниците или съюзниците си - българите или пък българите взели  Tракия след битката при Анхиало ?  

Няма да е лошо да му се въздигне един паметник на тоя носоотрязан император. Той е много противоречива личност.  Убиец на славяни, приятел на българите, после пак напада българите и накрая май пак те го довършват. 

А какво станало с тракийците или ромеите, дето българите  завладели по тракойските земи? Това се случва някъде около 700-та година. Допреди тоя император българите се крият някъде до Балкана и из проходите. Но след тоя император Тракия става на практика българска.

 

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мен ме притеснява фактът, че българи и хуни се бият рамо до рамо на помощ на Виталиан 514 година, в бунтът срещу империята.

http://macedonia.kroraina.com/gibi/3/gal/3_234.html

При положение, че сме заедно на политическата сцена, няма как едните да произлизат от другите.

Има вероятност и хуните да излязат недостоверен първоизточник. А по-скоро съюзник.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, skiahtro said:

Колкото е имало архаични македонци, толкова е имало и архаични траки!

Имало си ги е и едните и другите. При това траките изглежда да са били около10-пъти повече от македонците. Но в годините на експанзия на Македонското царство македонските поданици нарастват за сметка на добавянето на всякакви - пеонци, илири, дардани, ауториати, елини..И траки включително.  Обаче траките не са се долюбвали много с македоните, още по-малко пък трибалите..

След разгрома на Македонското царство от Рим  македонците изведнъж се изпаряват.. В интерес на истината не вярвам те да са изчезнали, а по-скоро са продължили да се наричат с местните си названия: пеони, дардани, илири и др. Античното царство Македония е колкото 1-2 административни единици на траките, а при траките има около 50-тина такива погледнато откъм списъка с имената им. Тоест македонците са някакви си 20-тина племенни династии с вероятно гръцки корени, докато де що македонски поданици (антични македонци) са смес карашик от пеонци , траки илири и други местни балканци. Античните македонци са в по-голяма степен политическа формация отколкото етническа балканска общност.  Докато архаични траки си има колкото искате по Балканите че и на север и по други територии.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...