Отиди на
Форум "Наука"

Истинската история на Македония


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 59 минути, Atom said:

Ние не искаме просто някаква "северна". Ние искаме те да станат българи. Реалистично ли е според теб? Те могат да станат българи, но по собствено желание и убеждение. Могат да станат и насила с кютек и репресии, но  това хич не е сигурно. Виждаш ли някаква реална перспектива за реализацията на едното или другото?  

 

Говори само за себе си. Това което искам е в един момент да не се окаже че аз съм "Македонец". Защото натам вървят нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,7k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 33 минути, bulgaroid said:

От тяхната  идентичност. Те тия неща ги приемат за тяхни и искат ние да ги признаем за техни. Ти представяш ли си какво ще се учи след това в европейските учебници,а ние няма да имаме право да ги споменаваме? Ще се чества деня на македонската азбука например и ние ще трябва също да ги поздравяваме, и да им благодарим. Това е реалността който е наследник на нещо ползва привилегийте. И не се шегувам

Това откъде следва?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, dora said:

И това не  е вярно. В 20 век се развиват съвсем различни технологии на войната.

Сравнете окопната война през първата световна война и първата война в залива, примерно. Сравнете войната през прокси по време на студената война.

Технологиите днес позволяват войната да се води хибридно. И то доста успешно. Вкл. като се атакува стратегическа инфраструра, разположена изцяло онлайн. Масиви данни.

Как я виждате тази хибридна война преди 200 години?

Темата обаче започва да навлиза все повече в иррационалните страхове с конспиративен уклон - кражба на индентичност, унищожаване на българщината и т.н., а това не е особено интересно.

Естествено че не е интересно за теб.. Но пък от друга страна се възхищавам на умението ти да отговаряш само на тези въпроси, на които ти е изгодно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Янков said:

Естествено че не е интересно за теб.. Но пък от друга страна се възхищавам на умението ти да отговаряш само на тези въпроси, на които ти е изгодно.

Пиша само там, където има смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Atom said:

Юго-македонизмът се крепи изцяло на анти-бълзгаризъм,

Дали е анти-българизъм,обаче? Когато някой плагиат открадне чужда творба,това не означава че мрази този чужд творец. Когато македонците плагиатстват нашата история,не означава (може би),че ни мразят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 43 минути, Atom said:

Тогава за какво е цялата пара?  Знаем предварително, че няма да постигнем това което уж искаме.  Т.е. ползи няма. Знаем, че рано или късно преговорите ще започнат. Има инструменти и методи да стане така, че на поредното заседание да "забравим" за поредното вето. Но пък вреди няма да има. Сигурен ли си?

Честно казано, не знам "историята" на договора  нито на предишния му вариант. Помнян чв ВМРО бяха в управлението тогава и мога да допусна  (при липса на други факти) че на някой ентусиаст му хрумнала идеята за ребългаризацията. 
 

Вредите мигат да се минимизират, но аз мисля че Радев е минал към твоя Вариант 1

Всъщност май нищо не се казва от "кухнята"  - администрацията на Радев, но Андрей Ковачев при Милотинова изпусна едно изречение - а именно че в ЕП са гласували и приели някаква  точка предложена от словашки (май)  представител, в която е написано че историческите различия и спорове не могат да бъдат пречка за пускането на Македония по "пистата".

Което  връзва промяната  към 1 - администрацията на Радев се запознала с текста и и е изготвила плана 5+1. Радев го представя официално на срещата през декември..

От този план май връщане назад, и пасирания няма да могат да се правят..

 

(Всички това  е хипотеза де)

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, dora said:

Пиша само там, където има смисъл.

Пишеш само там, където ти е изгодно. На няколко пъти ти казвам че подписът е важен. Ти го игнорираш.

Затова те предизвиквам да дадеш директен отговор. Ти лично смяташ ли, че документирано и подписано съгласие със Северно-Македонската доктрина за идентичност и тълкуване на културното и историческото ни наследство, по никакъв начин не ни обвързва и не може да има последствия за нашата страна?

Очаквам отговор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

От този план май връщане назад, и пасирания  няма да могат да се правят..

Ако няма връщане, значи вредите вече са нанесени. Ползи нула, а това което ще остане е, че ще се изпокараме помежду си. Кой предател, кой родоотстъпник, кой руска, американска, сръбска или друга (по-желание) подлога.  Малко други проблеми имаме, че и това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Янков said:

Пишеш само там, където ти е изгодно. На няколко пъти ти казвам че подписът е важен. Ти го игнорираш.

Затова те предизвиквам да дадеш директен отговор. Ти лично смяташ ли, че документирано и подписано съгласие със Северно-Македонската доктрина за идентичност и тълкуване на културното и историческото ни наследство, по никакъв начин не ни обвързва и не може да има последствия за нашата страна?

Очаквам отговор.

Не ме предизвиквате, искате да ви психотерапевтирам иррационалните страхове.

Това обаче не ми е работа.

Предизвикайте ме, като пуснете нешо интересно за четене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, dora said:

Това откъде следва?

Как откъде? Има официална история на ЕС например, и учебниците се пишат по нея,ако не знаеш,за това са се споразумели още 1958г. Ако ние дадем историята на Македония и те влязат в ЕС, всичко отива на официално ниво,всички ще го учат. Включително и ние, и не можем да мърдаме.Всички световни университети ще съобразят програмите си с това,може да не е веднага но до няколко години. Ти си мислиш това е нещо незначително, но това има големи последици,прекалено големи. Да не казвам,че нашето общество така ще се дестбилизира ,че не изключвам и най-лошите сценарий, това не е шега работа. Вие си мислите това е нищо работа но я виж какво става между Русия и Украйна, там също се борят за историята,предимно за нея. И в момента нещата са на кантар. Как мислиш дали няма значение историята след като искат да воюват и двете страни? Историята създава народа които я няма, не съществува,

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Atom said:

Не може. Юго-македонизмът се крепи изцяло на анти-българизъм, заложен в националния им разказ. Това е тяхната идентичност. Не може да ги оставиш без такава, а трябва да се замени с нещо друго. С друг разказ, където няма антибългаризъм.  Това може да е например българския разказ, т.е. да станат българи. Може и да не е изцяло нашия разказ, а т.н. пробългарски македонизъм.   Те не искат да са българи, ние не искаме никакъв македонизъм. Нито анти, нито пробългарски. 

С други думи положението си остава такова каквото е. Възможна е само лека корекция. Т.е. югомакедонизъм-лайт. Малко по-лека версия, която да не е толкова дразнеща за нас, но само толкова.

Те искат това което им кажат ,как не го разбра? Ако рухне антибългаризма рухва всичко. Но ние не можем да отстъпим, вече обясних това ще съсипе нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, dora said:

Не ме предизвиквате, искате да ви психотерапевтирам иррационалните страхове.

Това обаче не ми е работа.

Предизвикайте ме, като пуснете нешо интересно за четене.

Отново няма отговор. Можете да ме "психотерапевтирам иррационалните страхове" колкото си искате. Но кога ще ще се престрашите да отговорите на въпрос? Или вашите страхове са по-големи от моите?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, dora said:

На нищо не ни научи Сребреница, за съжаление. Не виждам обаче каква е връзката със Сребреница? В Сребреница Младич използва слабостта - липсата на мандат-  на ООН да пази цивилното население и ликвидира мъжете и момчетата - мюсюлмани (етническо прочистване), след като многократно бе тероризирал холандската база, ограничавал й доставките, атакувал я, дължал я отговорна за това, че се отбранява, обвинявал я, че взема страна, чак пленници си беше взимал. Провал на концепцията за мироопазване. Това какво общо има със спора ни с Македония?

dora, идеята е следната: ако настъпят времена без концепция за мироопазване, без мандати на ООН, да не се изколим като свинки с македонците. Понеже някой някога имал силна вяра в 21-ви век и не бил наясно каква е връзката със Сребреница. Затова трябва много да внимаваме какво се пише в учебниците по история.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, dora said:

И това не  е вярно. В 20 век се развиват съвсем различни технологии на войната.

Сравнете окопната война през първата световна война и първата война в залива, примерно. Сравнете войната през прокси по време на студената война.

Ох, жена да ми разказва за война и да спори с мен на такава тема,впечатлен съм, честно.:ag: Трябва да си направим тема съвременната война и разликите с предишните.  Но все пак браво ,това ми хареса.

Войната си е война без значение как се води, дали е окопна или блитцкриг няма значение ,хората умират. Това малко ми прилича на спора в РККА през 20 те години "Дали принципите на войната са вечни и неизменни или революцията е променила войната по един блестящ и неповторим начин"

Преди 44 минути, dora said:

Технологиите днес позволяват войната да се води хибридно. И то доста успешно. Вкл. като се атакува стратегическа инфраструра, разположена изцяло онлайн. Масиви данни.

Виж сега,когато умират хора е без значение как, и как му викат. Ако започне голяма война в момента, всички умни бомби и ракети и хакерски атаки ще свръшат доста бързо, и за нула време ще преминем на танкови сражения и окопни войни, цените са такива на оръжието ,че никой не може да води продължителна война с скъпите съвременни средства.Например самолет струва в момента 100 милиона, колко ще построиш? Не много . Това с хибридите приключва когато почнат да стрелят оръдията, няма да има особена разлика с ВСВ, а ако продължи дълго и с ПСВ.

Преди 49 минути, dora said:

Как я виждате тази хибридна война преди 200 години?

Отвори тема щом те интересува но ако си мислиш,че преди 200г е нямало хибридни войни дълбоко грешиш,нищо ново  няма под слънцето.

Преди 51 минути, dora said:

Макар че едва ли има смисъл да го пускам изобщо.

Едва ли , ние тука не сме на висотата да разберем, кво да правиш прости хора.:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, nik1 said:

Честно казано, не знам "историята" на договора  нито на предишния му вариант. Помнян чв ВМРО бяха в управлението тогава и мога да допусна  (при липса на други факти) че на някой ентусиаст му хрумнала идеята за ребългаризацията. 
 

Вредите мигат да се минимизират, но аз мисля че Радев е минал към твоя Вариант 1

Всъщност май нищо не се казва от "кухнята"  - администрацията на Радев, но Андрей Ковачев при Милотинова изпусна едно изречение - а именно че в ЕП са гласували и приели някаква  точка предложена от словашки (май)  представител, в която е написано че историческите различия и спорове не могат да бъдат пречка за пускането на Македония по "пистата".

Което  връзва промяната  към 1 - администрацията на Радев се запознала с текста и и е изготвила плана 5+1. Радев го представя официално на срещата през декември..

От този план май връщане назад, и пасирания няма да могат да се правят..

 

(Всички това  е хипотеза де)

И как точно ще ни принудят ако не искаме? Много ми е интересно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, Atom said:

Ако няма връщане, значи вредите вече са нанесени. Ползи нула, а това което ще остане е, че ще се изпокараме помежду си. Кой предател, кой родоотстъпник, кой руска, американска, сръбска или друга (по-желание) подлога.  Малко други проблеми имаме, че и това.

Какво връщане от къде,може да стане само ако Радев и Кирето ни предадът но трябва и решение на парламента,ти представяш ли си какво ще стане,ще ги изметът всичките?

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, bulgaroid said:

Те искат това което им кажат ,как не го разбра? Ако рухне антибългариза рухва всичко. Но ние не можем да отстъпим, вече обясних това ще съсипе нас.

Кое не разбра пак. Има три опции. 

 1. Македонците правят някакви леки корекции в учебниците си. Антибългаризмът си остава, но не толкова дразнещ и една идея по-завоалиран. Или югомакедонизъм-лайт
2. Македонците променят изцяло своя национален разказ и го базират на пробългарски македонизъм, вместо досегашната юго-версия базирана на антибългаризма
3. Македонците се отказват от свой собствен разказ и приемат българския.

Ние искаме 3, а ако не може 1.  Не искаме обаче 2.  Македонците не искат 3.  Според Ник, ние вече сме приели 1. При това положение, македонците най-вероятно също ще се навият  и нещата ще вървят на там. 

Дали има отстъпление или не, не знам. Кой, както го разбира.  Аз писах вече, че въобще не ми е ясно защо е цялата гюрултия.  Най-вероятно в началото идеята е била да се ходи към втората опция, но в някакъв момент  сме се отказали. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Atom said:

Чети, гледай. Сигналите се четат между редовете. Както нашите, така и техните.  Иначе повечето от плявата от разни изказвания e за вътрешна употреба (за пред електората), а не за това какво става реално в преговорния процес. 

Да кажем, че сме го пропуснали или не може да го разберем от пръв път. Не се заяждам, но без някакъв конкретен пример е просто едно разсъждение.
А може наистина да е било истина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Soki said:

Да кажем, че сме го пропуснали или не може да го разберем от пръв път. Не се заяждам, но без някакъв конкретен пример е просто едно разсъждение.
А може наистина да е било истина

Бучковски и Георгиевски няколко пъти идваха в България за разговори с нашите политици. Първият като официален пратеник, а вторият като неофициален на тяхното правителство. В интервюта за македонските медии и двамата намекнаха за тази опция. Докато Бучковски, като официално лице е по-обран, Георгиевски като неофициално си позволява по-свободен език. Ето един клип. На 23:35 става въпрос за визията на тази опция за формиране на македонската нация. В 11:05 за АСНОМ и основаването на  Македония като република в рамките на Югославия. Всъщност цялото интервю е в духа на пробългарския македонизъм.

      

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Atom said:

Кое не разбра пак. Има три опции. 

 1. Македонците правят някакви леки корекции в учебниците си. Антибългаризмът си остава, но не толкова дразнещ и една идея по-завоалиран. Или югомакедонизъм-лайт
2. Македонците променят изцяло своя национален разказ и го базират на пробългарски македонизъм, вместо досегашната юго-версия базирана на антибългаризма
3. Македонците се отказват от свой собствен разказ и приемат българския.

Ние искаме 3, а ако не може 1.  Не искаме обаче 2.  Македонците не искат 3.  Според Ник, ние вече сме приели 1. При това положение, македонците най-вероятно също ще се навият  и нещата ще вървят на там. 

Дали има отстъпление или не, не знам. Кой, както го разбира.  Аз писах вече, че въобще не ми е ясно защо е цялата гюрултия.  Най-вероятно в началото идеята е била да се ходи към втората опция, но в някакъв момент  сме се отказали. 

Има и четвърта опция.Ние се отказваме от нашия собствен разказ и приемаме този на РСМ. Познай коя опция  искат те.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Янков said:

 Има и четвърта опция.Ние се отказваме от нашия собствен разказ и приемаме този на РСМ. Познай коя опция  искат те.

Те може да искат каквото си искат. Има ли отношение по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Те може да искат каквото си искат. Има ли отношение по въпроса?

Да. Като сме тръгнали да изброяваме всички опции, нека бъдем коректни. Или според теб трябва да игнорираме тяхната гледна точка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Янков said:

Да. Като сме тръгнали да изброяваме всички опции, нека бъдем коректни. Или според теб трябва да игнорираме тяхната гледна точка?

Нищо не може да се игнорира, но аз не съм видял някой да поставя подобен въпрос на масата да преговори или пък да прави намек за подобна опция.  Ако имаш някакво инфо, дай да видим кой какво е искал, къде го е казал и да коментираме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, Soki said:

Да кажем, че сме го пропуснали или не може да го разберем от пръв път. Не се заяждам, но без някакъв конкретен пример е просто едно разсъждение.
А може наистина да е било истина.

Ето и Бучковски. в 15:25. Споменава и концепцията  на Георгиевски (естествено, като официално лице се застрахова)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Atom said:

Кое не разбра пак. Има три опции. 

 1. Македонците правят някакви леки корекции в учебниците си. Антибългаризмът си остава, но не толкова дразнещ и една идея по-завоалиран. Или югомакедонизъм-лайт
2. Македонците променят изцяло своя национален разказ и го базират на пробългарски македонизъм, вместо досегашната юго-версия базирана на антибългаризма
3. Македонците се отказват от свой собствен разказ и приемат българския.

Ние искаме 3, а ако не може 1.  Не искаме обаче 2.  Македонците не искат 3.  Според Ник, ние вече сме приели 1. При това положение, македонците най-вероятно също ще се навият  и нещата ще вървят на там. 

Дали има отстъпление или не, не знам. Кой, както го разбира.  Аз писах вече, че въобще не ми е ясно защо е цялата гюрултия.  Най-вероятно в началото идеята е била да се ходи към втората опция, но в някакъв момент  сме се отказали. 

Реално от самите македонци нищо не зависи,за тях решават други  в други столици. И не е важно какво искат те ами на какво ще се съгласим ние. 

 

Преди 6 часа, Atom said:

Бучковски и Георгиевски няколко пъти идваха в България за разговори с нашите политици. Първият като официален пратеник, а вторият като неофициален на тяхното правителство. В интервюта за македонските медии и двамата намекнаха за тази опция. Докато Бучковски, като официално лице е по-обран, Георгиевски като неофициално си позволява по-свободен език. Ето един клип. На 23:35 става въпрос за визията на тази опция за формиране на македонската нация. В 11:05 за АСНОМ и основаването на  Македония като република в рамките на Югославия. Всъщност цялото интервю е в духа на пробългарския македонизъм.

Нас това идеално ни устроива,тезата на Георгиевски застъпва българската теза по елегантен начин всичките му реверанси към македонизма са за тяхна употреба. Има и опция ние да втърдим позицията и да се оставят така нещата докато те не изпълнят ред условия предварително определени. Например докато не започне да функционира коридор номер 8 и да се изменят учебниците.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...