Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

От днес сводката не е интересна.В готовност съм, никой не ме търси.Още няма масов страх, няма паника, но чувствам се набира скорост.Затварят границите, никой не излиза и влиза без основателна причина. В самата държава няма никакви ограничения в пътуранията за сега, няма забрани, само индивидуални за карантинираните индивиди и семейства. Заведения работят, няма хора обаче. Онези за бързо ядене, на един турски приятел не може да смогне, хората поръчват и отиват да си вземат хранатаНякои бизнеси, дребни вече затвориха временно.Частните спортни зали, фитнеси и др. още работят, ходим там.Има решение за облекчения, но няма яснота все оше как и дали ще се помага на работници и дребни бизнес за задълженията им.Примерно дължат ми пари в края на този месец, получих съобщение че се отлагат за <светлото бъдеще>😀

Вероятно забраните за преминаване на държавната граница, ще се удължи с още един месец, но конституционния им съд май така се казва на бг, вероятно ще забранни повече от един път удължяване на мярката.Карантините тук са <доброзорни>, никой не те следи, но стане ли ясно , че си нарошил ще имаш проблем, мисля , че е глоба, но в никакъв случай затвор и пр., не се занимава прокуратурата с това.

Няма за сега никакъв недостик на маски и пр., имам при мен хиляди. Започнали са да подготвят болниците за повече слуяаи , военните докараха много апаратура, мобилизирани са техници и инжинери, инсталират се и стаите и залите се подготвят.Студентите по медицина се готвят за особен режим, ще ги ползват ако се наложи.Канят се да поканят китайски специалисти  лекари , нещо като наблюдатели и да покажат своя опит.Съобщиха , че от няколко седмици финландски военни лекари били в Китай на <специализация>. Забраниха на медиц. сестри и лекарите специалисти да взимат отпуски, всъщност <помолихаги>😀 За нас няма стоматологични сестри , <разболяват се> и нещата стават сложни за нормална работа.Като гледам ако не ме извикат , до 3 седмици , поради лекуване на заразен пациент, ще ме пратят в карантина.Всъщност ние, такива като мен са най лесно заразяеми, по лесно от лекарите в интенз. и инфекц. отделения, ние нямаме никакъв шанс да се спасим незаразени. Маските , дори и най добрите , с които може да се работи не вършат работа, поради това колеги с отпаднал имунитет често се заразяват с хепатит и не доживяват до пенсия, преди това обаче инфаркти и инсулти вземат своето.

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.03.2020 г. at 17:18, tantin said:
  Цитирай

Канцлерът на Германия Ангела Меркел очаква до 70% от населението в Германия да се зарази с коронавирус (населението на германия е 83 700 000 души), съобщава "Билд". 

"Не се нуждаем от класически стимули, а от ликвидност, за да противодействаме на коронавирусното въздействие", заяви Меркел пред депутатите в сряда, предаде "Ройтерс".

Междувременно министърът на здравеопазването Йенс Спан посочи, че 80% от всички заразени хора ще преминат през епидемията без почти никакви симптоми.

Цитирай

Меркел: Германия е изправена пред най-голямото предизвикателство след ВСВ

Само 1 седмица по-късно германците се задействаха, събудиха се!  През това време вирусчето вече е пускало дълбоки корени на тяхната територия (ще се повтяря италианския сценарий). Подобен сценарии вероятно ще се случи и във Великобритания.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Р. Теодосиев said:

Проверявайте си информацията и източниците, смятате ли, че ако има лекарство за коронавируса няма да го обявят в националните медии?

Ще помоля без излишен спам.

Ами, проверявам си източниците, Теодосиев. Или за теб Forbes, Reuters, Guardian и Nikkei не са надеждни източници? Та, потвърждавам новината, че тестове с лекарството Favipiravir, познато и като Avigan, са дали много добри резултати според информация на Zhang Xinmin от китайското Министерство на науката и технологиите, предоставена на пресконференция във вторник. Лекарството е пуснато през 2014 г. от Fujifilm Holdings Corp като противогрипно. Повече на:

https://www.forbes.com/sites/lisettevoytko/2020/03/18/japanese-flu-drug-effective-against-coronavirus-in-clinical-trials-chinese-officials-say/#11d22abc6bad

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-fujifilm/fujifilm-holdings-shares-untraded-on-glut-of-orders-after-china-says-drug-works-against-coronavirus-kyodo-idUSKBN215025

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/18/japanese-flu-drug-clearly-effective-in-treating-coronavirus-says-china

https://asia.nikkei.com/Spotlight/Coronavirus/China-says-Japan-developed-drug-Avigan-works-against-coronavirus

Колкото до отразяването в националните медии ... ами, отразено е, както си видял от линка, който бях дал. И може би и други щяха да го видят ако не беше изтрил поста. Темата беше "Информация и новини за Коронавирус - CoVID 19" нали? От Р.Теодосиев?

 

Редактирано от boyko
  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

A generation has died': Italian province struggles to bury its coronavirus dead

На фона на безумни предложения населението да си изградяло имунитет, подобни новини ясно показват последствията, ако се оставят нещата да излязат извън контрол.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 часа, tantin said:

Само 1 седмица по-късно германците се задействаха, събудиха се!  През това време вирусчето вече е пускало дълбоки корени на тяхната територия (ще се повтяря италианския сценарий). Подобен сценарии вероятно ще се случи и във Великобритания.

Не бързайте със заключенията за Германия, смъртността там е под 0.3 процента, колкото е при сезонния грип:

установени заразени към днешна дата: 12327  починали: 28 излекувани: 105

https://www.rferl.org/a/30490414.html

Това са цифри като показатели за смъртност над 25 пъти по-ниски от тези в Италия и над 12 пъти по-ниски от тези в Китай; мислите ли, че са случайни

Освен това, Германия официално обяви, че е възможно да произведе масово ваксина срещу болестта тази есен, тоест преди САЩ и Китай:

2020-03-19_085304.jpg.245ae54aaa86886bc75c6979aa18989d.jpg

https://metro.co.uk/2020/03/17/coronavirus-vaccine-ready-autumn-says-european-commission-chief-12414537/

ЕС не е безпомощен, напротив.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, новорегистриран2 said:

A generation has died': Italian province struggles to bury its coronavirus dead

На фона на безумни предложения населението да си изградяло имунитет, подобни новини ясно показват последствията, ако се оставят нещата да излязат извън контрол.

Изобщо не са безумни. Колко процентно и от какво починали, както в китай, при всеки случай на бронхопневмония директно те пишат с корона и в изолатора, в италия е по зле ,за да оправдаят грабежа и пълния си крах <изписват > с корона, както и ние правихме в армията, всички смъртни случаи трябваше да се изпишат подходящо.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, Б. Киров said:

над 25 пъти по-ниски от тези в Италия и над 12 пъти по-ниски от тези в Китай; мислите ли, че са случайни .. ::

 

Казвам същото и аз, за да отпаднат обвинения към управлението и <системата> , а в италия и прикриване на милиарден грабеж, се фалшифицира статистиката, и китайци и италианци са висша класа майстори в грабежа, корупция и измамата.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, laplandetza said:

Казвам същото и аз, за да отпаднат обвинения към управлението и <системата> , а в италия и прикриване на милиарден грабеж, се фалшифицира статистиката, и китайци и италианци са висша класа майстори в грабежа, корупция и измамата.

Преди няколко дни слушах разговор с български лекар в Италия по една от нашите тв; човекът започна да говори, че според него цифрите за броя на заболелите е поне 3 пъти по-голям от официално съобщения, но нашият водещ го прекъсна набързо и смени темата. Според мен, това твърдение отговаря на действителността, защото процента на смъртност в Италия иначе няма друго обяснение, той е феноменално висок и не кореспондира с нищо от статистиката за другите държави.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

March 18 (GMT)

  • alert 4207 new cases and 475 new deaths in Italy. 1084 new recoveries were also reported today [source] [video]

    • COVID-19 has infected 2,629 health workers, or 8.3% of the total (more than twice the percentage in China), as of yesterday March 17 [source]
    • In Bergamo (Lombardy region), 118 out of about 600 family doctors (20%) have been infected, and a 65-year-old doctor has died [source]
    • Today, a 57-year-old doctor has died: he was the secretary of the Federation of General Practitioners of Lodi [source]
    • A week ago, a 67-year-old family doctor, president of the Varese Medical Association, had died
  • https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според статистиката (по-горе) 8.3% от заразените в Италия са медицински персонал. Потвърдена е смъртта на 3 лекари, предимно възрастни, най-младият от които е бил на 57.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • The population density in Italy is 206 per Km2 (532 people per mi2).
  • The total land area is 294,140 Km2 (113,568 sq. miles)
  • 69.5 % of the population is urban (42,006,701 people in 2020)
  • The median age in Italy is 47.3 years.

https://www.worldometers.info/world-population/italy-population/

Средната възраст на населението в Италия е 47 години. 

Италия е изключително застаряваща страна. При средна възраст от почти 50, можем да си представим какъв проценто от хората са над 50, над 60 и над 70..  Тоест над половината от Италия е в рисковата им група да пострада сериозно от коронавируса. 

Въпреки че населението на България застарява, средната възраст на българите е 44.6 години при 6.9 милиона българи.

 

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://moslenta.ru/news/v-moskve-nachalis-ezhednevnye-krestnye-khody-protiv-koronavirusa-19-03-2020.htm

Руската православна църква организира кръстни походи за избавяне от коронавируса.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 52 минути, tantin said:

Средната възраст на населението в Италия е 47 години. 

Средната възраст в Германия е 47.1 години

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_median_age

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Б. Киров said:

Преди няколко дни слушах разговор с български лекар в Италия по една от нашите тв; човекът започна да говори, че според него цифрите за броя на заболелите е поне 3 пъти по-голям от официално съобщения, но нашият водещ го прекъсна набързо и смени темата. Според мен, това твърдение отговаря на действителността, защото процента на смъртност в Италия иначе няма друго обяснение, той е феноменално висок и не кореспондира с нищо от статистиката за другите държави.

Или пък другите държави не подават точна информация. Очевидно се ползват и различни методики. Примерно човек със съществуващо заболяване, примерно пневмония, се заразява от китайския вирус и умира от усложнения в пневмонията. Една държава го пише починал от китайски вирус, друга - от пневмония. Германия например със сигурност прави нещо подобно, тяхната статистика също е твърде странна - 13 хиляди случая, 30-тина жертви.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 57 минути, sir said:

тяхната статистика също е твърде странна - 13 хиляди случая, 30-тина жертви.

Съгласен съм, странна е тази статистика, на още няколко държави е подобно, мисля че някои скандинавски.

Но самите германци, а и други, го обясняват с извънредно високата степен на предварителни тестове, които засичат отрано болестта и по този начин спасяват животи. За разлика от повечето европейски страни, тестването не се извършва централизирано само от специално оторизирани държавни лаборатории, а е децентрализирано.

Italy has the most cases in Europe and has so far carried out more than 148,000 tests. The president of the German Robert Koch Institute said Germany had carried out 160,000 tests. Wieler said they would work to increase their capacity for testing.Spain did not provide the number of tests carried out, but newspaper El Pais said it was around 30,000 since the beginning of the crisis. The Ministry of Health announced on Wednesday that they would work on carrying out more rapid tests on anyone who has symptoms, following guidance from WHO.France listed the number of tests through March 10 before its public health body stopped releasing the data. Public Health France told Euronews that the country carries out at least 1,200 tests a day out of a capacity of 2,500 a day.That would mean, based on the data available since February 24, there have been between 24,600 and 35,000 tests carried out in France. The first data point in late February states that just 24 people were tested.The French public health authorities said that in an epidemic situation, the policy is to focus only on testing serious cases.NHS England said that more than 50,000 people have been tested and the country plans to do more testing soon. Austria, which has more than 1,400 confirmed cases has tested just under 12,000 people.Many of these numbers are still significantly lower than the hundreds of thousands of tests carried out in South Korea and China. South Korea has carried out 286,716 tests to date and has the capacity to carry out more than 10,000 tests per day. China said back in February that it had carried out over 300,000 tests. In Germany, there are drive-in coronavirus testing stations. If your doctor says you need the test you can drive there, get the swab and talk to the staff through your car window, like in South Korea.Testing is not recommended for asymptomatic individuals in Germany, the Robert-Koch-Institute said. People who have symptoms and have been in contact with a confirmed case or who have symptoms and have travelled to a risk area or affected area of Germany are tested.Patients who have viral pneumonia without another diagnosis are also tested for coronavirus, the institute said.

https://www.euronews.com/2020/03/18/coronavirus-are-undetected-cases-helping-rapid-spread-of-covid-19-in-europe

С една дума - германците са направили най-много предварителни тестове в ЕС и имат най-голям капацитет за това - по 12 000 дневно. В сайта на здравното им министерство прочетох, че правят и ваксини срещу пневмония на лица над 70 години. Действали са превантивно.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Или пък другите държави не подават точна информация. Очевидно се ползват и различни методики. Примерно човек със съществуващо заболяване, примерно пневмония, се заразява от китайския вирус и умира от усложнения в пневмонията. Една държава го пише починал от китайски вирус, друга - от пневмония. Германия например със сигурност прави нещо подобно, тяхната статистика също е твърде странна - 13 хиляди случая, 30-тина жертви.

Немците имат далеч по-добре осигурена здравна система от италианците и, нека не забравяме, че вируса се разпространи при германците едва преди седмица.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Is Coronavirus just like a flu?

Италианците какво казват за вируса.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Б. Киров said:

Съгласен съм, странна е тази статистика, на още няколко държави е подобно, мисля че някои скандинавски.

Но самите германци, а и други, го обясняват с извънредно високата степен на предварителни тестове, които засичат отрано болестта и по този начин спасяват животи. За разлика от повечето европейски страни, тестването не се извършва централизирано само от специално оторизирани държавни лаборатории, а е децентрализирано.

I...

 

С една дума - германците са направили най-много предварителни тестове в ЕС и имат най-голям капацитет за това - по 12 000 дневно. В сайта на здравното им министерство прочетох, че правят и ваксини срещу пневмония на лица над 70 години. Действали са превантивно.

Специално скандинавските не изкривяват статистиката, това е основното, не прехвърлят проблемите си с мащабна корупция, финансови престъплениям измами и слабост в управлението , не прехвърлят краха си на коронавируса.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Б. Киров said:

Съгласен съм, странна е тази статистика, на още няколко държави е подобно, мисля че някои скандинавски.

Но самите германци, а и други, го обясняват с извънредно високата степен на предварителни тестове, които засичат отрано болестта и по този начин спасяват животи. За разлика от повечето европейски страни, тестването не се извършва централизирано само от специално оторизирани държавни лаборатории, а е децентрализирано.

Възможно е, но ме съмнява да е само това. Италианците, поне доколкото успявам да се ориентирам, пишат всички жертви в графа "коронавирус". Т.е. възможно е и тяхната статистика на жертвите да е всъщност завишена. Малко ми прилича на нашата женица, която почина - на 80 години с инсулт и не знам още какво. Обективно погледнато каква жертва на коронавирус е тя? Нея и най-обикновена настинка вероятно би я довършила...

Преди 1 час, новорегистриран2 said:

Немците имат далеч по-добре осигурена здравна система от италианците и, нека не забравяме, че вируса се разпространи при германците едва преди седмица.

То и при нас официално се разпространи преди седмица. Според мен вирусът се разпространи в Западна Европа минимум покрай разпращането на онези самолети да прибират хора от Китай, а най-вероятно и по-рано с безпрепятствените щъкания на китайци, за които стана въпрос по-нагоре.

Както и да е, явно ще чакаме и ще видим какво и що.

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, sir said:

Възможно е, но ме съмнява да е само това. Италианците, поне доколкото успявам да се ориентирам, пишат всички жертви в графа "коронавирус". Т.е. възможно е и тяхната статистика на жертвите да е всъщност завишена. Малко ми прилича на нашата женица, която почина - на 80 години с инсулт и не знам още какво. Обективно погледнато каква жертва на коронавирус е тя? Нея и най-обикновена настинка вероятно би я довършила...

То и при нас официално се разпространи преди седмица. Според мен вирусът се разпространи в Западна Европа минимум покрай разпращането на онези самолети да прибират хора от Китай, а най-вероятно и по-рано с безпрепятствените щъкания на китайци, за които стана въпрос по-нагоре.

Както и да е, явно ще чакаме и ще видим какво и що.

Така за италианците, те имат буквално стъкмистика!

 Специално в скандинавските според мен вируса е доста, доста преди да обявят първия заразен.

  Като нищо може и да сме го преминали, аз и семейството, примерно в края на февруари бях 3/4 дни с 39 гр. температура, 5 /6 дни бях зле, сравнително сериозно,3 дни болничен, другите събота и неделя, по това време и децата бяха с някакви настинки. При мен имаше бронхит, затруднено дишане, необичайното с коремни болки , ако съм имал късмет съм го преминал вече, но ще видим😀

Редактирано от laplandetza
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И в моето семейство картината е сходна. Стана един месец се влачим с нещо. След първата седмица се оправих за 2 дена и пак. Изписват ни някакви за гърло и антибиотик, ако се влошим. На детето си го изписаха да го почва де. Нещо като бронхит е неговото. Но тестове никой не прави.

Явно симптомите са различни. Или разчитат да се излекуваме у дома, щом не сме тежък случай. Но не мога да ида да помогна на родителите. А ако знам, че съм здрав щях да го направя. Което е идиотско.

Така или иначе нямам болничен, но поне от 2 дена ми разрешиха да работя от вкъщи, ако не е вече късно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересна научна статия засягаща темата за конспиративността около вируса::

Covid-19 – в лаборатория ли е създаден? 

Поразтърсих се, оригиналната статия май е тази:

The proximal origin of SARS-CoV-2 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

В Германия: Блокада и полицейски час в Бавария заради коронавируса  (news.bg)

Колкото по-късно се вземат предпазни мерки - толкова по-драстични са мерките, дето се налага да бъдат предприети.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно за мен поне видео 

https://www.youtube.com/watch?v=NKMHhm2Zbkw

   Очаква се коефициента на предаване на заразата от един болен  (basic reproductive ratio) да е между 3 и 4. Миналата седмица бях попаднал на статия ,която твърдеше,че един болен заразява средно по трима души дневно,което е много по-апокалиптично.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...