Отиди на
Форум "Наука"

Събитията в село Бойник и участието на 13 пех. полк


borkoto

Recommended Posts

  • Потребител
On 8.01.2021 г. at 7:25, borkoto said:

Еми, той отдавна се напъва да брои костите на жертвите...

Според мен, това е по-подходящо за "стената на афоризмите".

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 785
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
On 8.01.2021 г. at 19:54, borkoto said:

Така че каквото мисля си е чисто моя позиция, и не съм длъжен да давам на някой доказателства за нейната правота.

А за какво сте тук тогава,да ни убедите нас?  Да приемем сръбските претенции и да се извиняваме? Да признаем ,че са имали право да избиват стотици хиляди хора,(не само българи) ,че са имали право да окупират по силата на обстоятелствата територия населена с други народи и да вършат геноцид срещу тях,да признаем,че имат право да създават с помоща на Русия нови нации за сметка на българите,да прикриете с нещо кръвта върху ръцете им,и намерихте за нещо да се хванете ( и то е доста съмнително) и сега ще правим конференции по темата? Идете с тия ваши тези в Хърватия или Черна Гора или при албанците и им разкажете,да видим какво ще ви кажат? Колкото и да се крие всичко се знае,колкото и да се измислят престъпления, ние никога не можем да ги стигнем,никога. Но вие си вземете 30-те сребърника.

 

On 8.01.2021 г. at 20:03, Atom said:

Югославските власти осъждат някакви хора за престъпления по време на войната и въпросът приключва.

Не, това с присъдите е после,първо избиват противниците си,до крак с жените и децата. Само в района на Белград сърбите съвместно със СССР успяват за 3 месеца да избият 100 000 души. Така за местен пример.

On 8.01.2021 г. at 20:03, Atom said:

Пито - платено.

Няма такова нещо.Отварят концлагерите,само българите там са 150 000 души, а има още 8 народа в Югославия, и всички са там.

 

On 8.01.2021 г. at 20:03, Atom said:

От там нататък Тито и обкръжението му започват да строят "нов живот и нова система".

Така де приватизират каквото могат.

 

On 8.01.2021 г. at 20:03, Atom said:

На централно ниво не се допускат независими проучвания, изследвания и т.н.

И има защо. Така е до днес. Отрицанието е единственото което знаят.

 

On 8.01.2021 г. at 20:03, Atom said:

През 1975 излиза книгата на Никола Илич. Това не е изследване на професионален историк, а на местен човек - бивш партизанин който се интересува от местната регионална история.  На централно ниво  все още никой не се интересува от тези събития.

И като  е местен защо пише измислици? Не това е пропаганда, нищо повече.

 

Преди 23 часа, borkoto said:

Моля, който има желание да участва в неделната среща от 18.00, нека ми потвърди в лични съобщения тук.

Защо нали всеки които иска защо са тия записвания и т.н?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, bulgaroid said:

Борисе аз съм на този форум от много време, и хората ме знаят. Ти откога си? Досега никой не ме е обвинявал в лъжа.

Според мен въобще не изглежда да търсиш истината. Аз никой не обвинявам, просто се опитвам да бъда обективен. Нещо което не мога да кажа за теб. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, bulgaroid said:

Защо нали всеки които иска защо са тия записвания и т.н?

Защото чуствам нужда като автор на темата да бъда нещо като съорганизатор, макар че не съм аз водещ на тая среща, а по-скоро слушател. Записвания няма - вход свободен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, bulgaroid said:

А за какво сте тук тогава

Аз лично съм тук защото това е обществен форум, макар че някои хора го превръщат в "своя територия". Защо точно Бойник, а не примерно сръбските убийства на български македонци по време на Албанската Голготата през 1915? Еми, защото съм чел достатъчно за това и имам ясно мнение по въпроса  - За Бойник нямам и това е причината да открия темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, bulgaroid said:

Защото за техните зверства си има документи и даже снимки, ама не теб не те вълнува, вие русофилите сте много объркани хора. Е ти тука доказателство, такова нещо представлява

Тея снимки, които пускаш постоянно на клани-недоклани само затвърждават твойто намерние постоянно да отклонявяш и съботираш темата с оффтопик трибунни изказвания - @Warlord ще бъдете ли така добър да отстраните офтопика в последните няколко страници, по ваше модераторско осмотрение, също така и мои коментари, ако са извън линия на темата?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, borkoto said:
Преди 5 часа, bulgaroid said:

Борисе аз съм на този форум от много време, и хората ме знаят. Ти откога си? Досега никой не ме е обвинявал в лъжа.

Според мен въобще не изглежда да търсиш истината. Аз никой не обвинявам, просто се опитвам да бъда обективен. Нещо което не мога да кажа за теб. 

Българоида е също обективен и спомага за поддържане на обективност.  Вие господин Борисе и вашият приятел г-н Сапунджиев не сте свикнали на критика, на опозиционно мнение.  Трябва да му благодарите на Българоид както и на останалите тук дето все още четат в тая тема, щото съвсем в скоро време сам ще си пишете и сам ще си се четете ако така се отнасяте към чуждите мнения.  Не знам въобще що за план и що за сценарии следвате, ама явно че някой е подходил тука с предварителен замисъл, крайният резултат и изводите са вече едва ли не известни. Вашата мисия е само и единствено да ни доведете до края, а дискусията се получава че е един вид образоване на неинформираната публика... Мерси ! Едно време така ни вербуваха активистите на някакви адвентски църкви и прочие..   Ние не вярваме само на голи думи,  имаме нужда от доказателства, ще оспорваме, ще отстояваме.. Който си търси слепи последователи - да си основе църква и да изнася проповеди...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, borkoto said:

Според мен въобще не изглежда да търсиш истината. Аз никой не обвинявам, просто се опитвам да бъда обективен. Нещо което не мога да кажа за теб. 

И кое ти е обективното ? Броя на жертвите ли или кое? Много обективно приемаш сръбската версия ,просто си еталон за обективност.Явно си сбъркал мястото,

тук се рови до дупка и никой не вярва на голи твърдения. Да беше поне попрочел преди да пишеш, а сега греда и оплаквания.

Преди 7 часа, borkoto said:

Аз лично съм тук защото това е обществен форум, макар че някои хора го превръщат в "своя територия". Защо точно Бойник, а не примерно сръбските убийства на български македонци по време на Албанската Голготата през 1915? Еми, защото съм чел достатъчно за това и имам ясно мнение по въпроса  - За Бойник нямам и това е причината да открия темата.

А връзката не я виждаш? Чел си, знаеш, ама изводи кой знае защо не правиш?

 

Преди 7 часа, borkoto said:

Тея снимки, които пускаш постоянно на клани-недоклани само затвърждават твойто намерние постоянно да отклонявяш и съботираш темата с оффтопик трибунни изказвания - @Warlord ще бъдете ли така добър да отстраните офтопика в последните няколко страници, по ваше модераторско осмотрение, също така и мои коментари, ако са извън линия на темата?

Разбира се, това е отклоняване на темата и няма връзка,ако беше чел внимателно аз просто ти дадох пример какво представлява доказателството, документирано и доказано.Усещаш ли тънката разлика,това снимката е доказателство а твоето са свободни съчинения по темата с претенции за непогрешимост, и защо да няма връзка, има,но не ти се иска да се коментира защото цялата теза отива на кино, престъпленията на сърбите са към човечеството епизода в Бойник е просто една част от тях.Ти да накараш селяните да нападнат армия, и то в селото и да се оплакваш после,че имало много жертви,това ако не е лицемерие незнам кое е? И после били загинали селяни,чак се жалват, абре аланкоолу 8мм куршум минава през стени без да ги забележи, 50-тина загинали както се оказа е направо чудо,толкова малко жертви!? Всички публикувани от мен доказателства имат пряко отношение към темата,защото няма как да разглеждаш случката в Бойник без да знаеш цялата картина,ама ти не желаеш. И разбира се не ти изнася да се видят сръбските престъпления,а трябва дори само за да могат хората да направят сравнение за какво иде реч.Аз предлагам на модераторите да разширим темата, Военните престъпления в Югославия през ВСВ,да можем дда разгледаме и други ,на германците на,комунистите,на албанците,на сърбите и т.н. като сме почнали да идем до край,защо да игнорираме масовите убииства в Босна например,там само за 1942г. има загинали над 100 000,на този фон Бойник е нищо, абсолютно нищо.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, borkoto said:

Защото чуствам нужда като автор на темата да бъда нещо като съорганизатор, макар че не съм аз водещ на тая среща, а по-скоро слушател. Записвания няма - вход свободен.

А защо имаше и защо при теб,нали нямаш общо с колегата ? Глей кви интересни работи се получават,той ще говори пък ти късаш билетчета! Ама иначе не се познавате!:lol: И изведнъж ги махнахте нещо народа не тича да се записва,с отношението гоните хората. И защо не помолихте модераторите да помогнат защо не използваме форума,правите си тука реклама и после бягате,не е честно спрямо форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, tantin said:

Българоида е също обективен и спомага за поддържане на обективност.  Вие господин Борисе и вашият приятел г-н Сапунджиев не сте свикнали на критика, на опозиционно мнение.  Трябва да му благодарите на Българоид както и на останалите тук дето все още четат в тая тема, щото съвсем в скоро време сам ще си пишете и сам ще си се четете ако така се отнасяте към чуждите мнения.  Не знам въобще що за план и що за сценарии следвате, ама явно че някой е подходил тука с предварителен замисъл, крайният резултат и изводите са вече едва ли не известни. Вашата мисия е само и единствено да ни доведете до края, а дискусията се получава че е един вид образоване на неинформираната публика... Мерси ! Едно време така ни вербуваха активистите на някакви адвентски църкви и прочие..   Ние не вярваме само на голи думи,  имаме нужда от доказателства, ще оспорваме, ще отстояваме.. Който си търси слепи последователи - да си основе църква и да изнася проповеди...

Хе хе хе! Че нали от както дойдох това ви казвам! Вие и булгароида сте демагози - говорите и казвате "какво си мислят другите" БЕЗ ДА СТЕ ЧУЛИ РАБОТНИТЕ ХИПОТЕЗИ И ДОКАЗАТЕЛСТВАТА 🙂 Чувствате се заплашени 🙂  ... 

Това или е от простотия на някои пишеши или от обучение 🙂 по времето на комунистическото робство!  🙂

Снимката е много хубава и представителна за случващото се по това време на територията на река Българска Морава и Сърбия като цяло!

Не е от най-шокиращите !

...но коментарите ще се правят след разговора!

Наистина е свободна електронната стая за всеки който има камера!  https://meet.google.com/rxs-brsf-bdz

Анонимни агенти на ДС и КГБ  🙂 НЕ!  

Конспектите и ректално туше ... казва един мой приятел волнодумец 🙂 

Пожелавам на всички здраве и до довечера! 

Редактирано от ivansapunjiev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, bulgaroid said:

.Аз предлагам на модераторите да разширим темата, Военните престъпления в Югославия през ВСВ,да можем дда разгледаме и други ,на германците на,комунистите,на албанците,на сърбите и т.н. като сме почнали да идем до край,защо да игнорираме масовите убииства в Босна например,там само за 1942г. има загинали над 100 000,на този фон Бойник е нищо, абсолютно нищо.

БРОВОООООО! Защо не започнахте с това !!!! А само бълвате и заливате хората със собствените си мисловни проблеми!
Веднага ви ставам партньор за организиране на такава международна научна конференция !!!

Гарантирам присъствие на учени от засегнатите балкански страни !!!

Включете се в разговора ни довечера и после може направо да определиме дата ... ако искате!

Защото на конференцията ще трябва да застанеме очи в очи с хората! Мене не ме е страх! Предполагам, че щом го предлагате и Вие сте готов!

Желая здраве и позитивизъм!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, bulgaroid said:

А защо имаше и защо при теб,нали нямаш общо с колегата ? Глей кви интересни работи се получават,той ще говори пък ти късаш билетчета! Ама иначе не се познавате!:lol: И изведнъж ги махнахте нещо народа не тича да се записва,с отношението гоните хората. И защо не помолихте модераторите да помогнат защо не използваме форума,правите си тука реклама и после бягате,не е честно спрямо форума.

Пак помия пак биологични отпадъци се леят БЕЗ ДА СЕ ПОПИТА ТЕ ТАКА ОТ ЕЛЕМЕНТАРНА КУМОВА СРАМА !!! 

Ето какво сме разменили ОЩЕ ПЪРВИЯ ДЕН С Варлорда:

  • Глобален Модератор
  •  

Привет. Имате ли желание, ние от сп. Българска наука, да направим нещо като интервю с вас, което може да е част от по-голям документален филм за събитията в с. Бойник?
Може и онлайн да го направим ако така ви е по-удобно.

Моят отговор веднага:

 

С удоволствие!

Но нека утре да се уговорим щот днес съм претоварен от събития покрай иванов ден 🙂

звъннете на 0888-505094

когато ви е удобно

 

иван

новото ми хоби е кино и с интерес ще обсъдим идеята за визуализиране на темата ... утре 🙂

 

уговорката от Варлорда:

Warlord  5444

Replied: Четвъртък в 11:35

  • Глобален Модератор
  •  

Да, да - нема никакъв зор ;) когато - тогава. Ние също се концентрираме напоследък да правим  документални или научно популярни филми от по ок. 25 мин. Така че може и да не е само интервю, ами цял филм да сглобим, особено ако и някакви документи и предмети предоставите да ги покажем и някой да говори за фон. Ще го измислим.

Поздрави и честит имен ден.

край на разменените лични съобщения.

-

Любезний клеветнико и набедителю,

РАЗБИРАШ ЛИ ПРОСТОТИЯТА НА ТВЪРДЕНИЯТА ОТПРАВЕНИ КЪМ БОРИС И МЕНЕ 🙂  ЗА ТОВА НЕ ЦЕПЯ БАСМА НИКОМУ!

Дедо ми Герасим казваше: На крива ракета - космоса и пречи! 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ок, няма да трия отклоненията от темата дотук, но това вече наистина е последното предупреждение. Занапред всичко, което не е конкретно по темата ще се трие, включително и демагогиите и философиите - поствайте само инфо и документи за събитията в с. Бойник и нищо друго. Който иска да обсъжда цялостната ситуация в Югославия по това време е свободен да си отвори отделна тема.

Иначе @ivansapunjiev - направете и запис на онлайн конференцията, ако се проведжда такава довечера, за тези които няма да са на линия точно тогава. И предложението още важи да направим една такава и в студиото на БгНаука, има техника и условия, както и възможност да върви онлайн във фейсбук групата, откъдето да се включват зрители с въпроси, аудиторията е голяма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Warlord said:

Иначе @ivansapunjiev - направете и запис на онлайн конференцията, ако се проведжда такава довечера, за тези които няма да са на линия точно тогава. И предложението още важи да направим една такава и в студиото на БгНаука, има техника и условия, както и възможност да върви онлайн във фейсбук групата, откъдето да се включват зрители с въпроси, аудиторията е голяма.

Както съм Ви написал веднага: Обадете се когато пожелаете!

Редактирано от ivansapunjiev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, bulgaroid said:

Аз предлагам на модераторите да разширим темата, Военните престъпления в Югославия през ВСВ,да можем дда разгледаме и други ,на германците на,комунистите,на албанците,на сърбите и т.н.

Направи си отделна тема за това, аз с удоволствие ще участвам - тук моята тема е по-тясна и държа да остане в този си вид.

Редактирано от borkoto
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Срещата беше проведена - благодаря на всички за участието @ivansapunjiev, @bulgaroid, @Skubi, @dora

Утре ще направя кратко обобщение от моя страна.

Редактирано от borkoto
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво се случи на срещата? Никой от участниците не е написал нищо. Интересно е за всички, участвали в темата до момента.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Димитър Йорданов said:

Какво се случи на срещата? Никой от участниците не е написал нищо. Интересно е за всички, участвали в темата до момента.

Не пиша, защото не съм си водила записки, водех се от това, което ми е интересно на мен и съм запомнила него, тоест не искам да подвеждам никого, представяйки частична информация. Срещата продължи няколко часа - не останах до самия й край, защото трябваше да се връщам на работа, така че може след като съм излязла от нея, да е казано нещо важно. От моя гледна точка най-ценното бяха записите с участници в събитията, първоизворът, както и представените документи. Както и пояснението, че частите там са били в движение, тоест нападнатата част е продължила, на тяхно място са дошли други (нещо, което се загатваше в документите от Народния съд, но не беше експлицитно ясно), тоест отмъщението върху цивилното население два дни по-късно не е извършено пряко от оцелелите нападнати. Защо ми е интересно последното - защото отложеният афект отпада като мотив. Интересно ми бе да науча и повече подробности за офицера. Част от това, което беше отбелязано на срещата, може да бъде видяно и в първоначалното видео, срещата даде повече информация.

@Б. Киров, вашата хипотеза за мотивацията на офицера получи потвърждение като много вероятна.

Пo горните причини - неоставане докрая, фокусиране върху дадени аспекти, приемам, че моята версия е частична и търпя всякакви поправки. Представен бе и историческият контекст на събитията, в по-широки рамки (вкл. някои аспекти от начина на управление в Отоманската империя). Изчакайте по-подробна версия, преди да си правите изводи.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Димитър Йорданов said:

Какво се случи на срещата? Никой от участниците не е написал нищо. Интересно е за всички, участвали в темата до момента.

Чакам автора да се изкаже по темата. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кога са правени записите с участници в събитията и могат ли да бъдат споделени тук? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Кога са правени записите с участници в събитията и могат ли да бъдат споделени тук? 

Гледам са взели отношение та и аз. Записите са правени сравнително скоро,хората са около 90 г. За публикация към Г, Сапунджиев. Така,фактите, няма нито един свидетел на случката,всичко е втора ръка,единствено един сърбин твърди,че е бил сред разстреляните и даже ги псувал но според Сапунджиев лъже,тогава е бил на 10 г. Няма никакви описания или документи,нито сръбски, нито български,единствено споменаване от единия интервюиран,другия е участвал в сражението. Няма разследване,няма свидетели,няма документи, и никой не е проявил никакъв интерес,сръбските напъни са в сферата на пропагандата и нищо повече. Според Нюрберг ако е имало нещо това не е престъпление,и не може да се търси отговорност за случая, оправдани са репресии в такива  случаи. Това не го знаех. Българите са били там в нещо като ролята на сини каски и са помагали за запазване на реда,това също не го знаех.Изпълнявали са нареждания и са взаимодействали с германците и местните власт. Изпълнявали са полицейски функции. Нападението е в самото село и около него като са ги нападнали от самите къщи през ноща докато спят. Участвали са цялото население и партизани,който войник е заловен е заклан и кормен рязани са органи и т.н. Българските жертви са 14 души, сръбските, никой си няма никаква идея колко са, но са много,след сражението заловените и ранените са разстреляни на място. Колко са убити никой не знае,твърди се,че след 2 дни е пристигнала българска част и е разстреляла жителите. Това е. Гробището не е само на убити при разстрела ами има всякакви, и тия плочи който се виждат са просто поставени, не са гробове,колко са убити?Според Сапунджиев между 50- 100 са погребани,общо в няколко гробища, но това са преброени за 1942г. Кой е убит в сражението и след него и кой после никой няма идея,убитите са над 100. Всички са записани разстреляни ама не е така.Какво точно е станало не се знае.Самото село е около 450-500 души. След войната са докарани още хора и са заселени. Общо погребенията са по-малко от 50, с надпис от 1942г. Извода е нееднозначен, какво са е случило са догатки.На българите не може да се търси вина оправдани са от съда това е,не подлежи на извинения.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпросът за мен бе и извършено ли е военно престъпление. Доколкото Хагските конвеции забраняват избиването на цивилни, особено не в бой (това е избиването на някакъв брой цивилни без съд и присъда два дни след атаката), това е военно престъпление.

Доколкото военно престъпление е извършено от българска армия (бройката е без значение, това да се избият тридесет не е по-малко престъпление от това да се избият триста хиляди), то подлежи на извинение от държавата (защото армията е на държавно подчинение), ако тя иска добри отношения със съседите си, по същия начин, по който извинение бе дадено от Германия (забележка, не извинение от индивидуалните граждани, защото никой, който не е отговорен за вземането на решение да отмъщава на цивилни, не е виновен за случилото се).

Защо даването на извинения е добър външнополитически ход:

- Защото показва държавна и политическа зрялост, цивилизованост, отговорно държавно поведение днес. Когато сме сгрешили, извиняваме се. Да не забравяме, България е член на ЕС, което означава, че от нея се очаква по-отговорно и зряло поведение от това на съседите й. Това ще доведе до намаляване на щетите по международната ни репутация от външнополитическото фиаско, което си спретнахме преди месец.

- Защото адресатът на това извинение не е политическата класа на съседната държава, а нейното население - хората, които са загубили близки. Да им се признае правото на лично страдание, като се потвърди, че това, което се е случило, наистина се е случило, е път към помирението, това те да престанат да гледат на българската държава като на враг, каквото и да се опитват да им обяснят политиците им. Всички знаем, че политическата класа така или иначе не се ползва с голямо доверие в нашата част на Европа. Ако ние знаем, че нашите политици ни лъжат, нямаме причини да смятаме,че населението на съседните ни държави не е значително по-мъдро от политиците си и не го разбира. Рано или късно политическата класа ще трябва да се научи да се съобразява с народите си, не обратното - тоталитарното наследство ще бъде надживяно.

- Политическата класа се сменя, хората остават. Наш приятел дълготрайно следва да са народите на съседите ни, не политическа им класа (вж. предишната точка). Всеки, които е имал контакт с граждани на бивша Югославия отлично знае, че на чисто човешко ниво нищо не може да помрачи чувството ни за близост. Това, с което трябва да се справим, е държавната политика. Тя не е нещо непроменливо. "Съюзниците" ни - хората на балканските народи, нямат нужда от много, евентуално само от недвусмислен знак, някой категорично да им покаже, че никакви вражески чувства между държавите ни не може да има. Българската държава, като държава в ЕС, има златна възможност да е първата, която да го направи. Мека и умна външна политика - протегната ръка. За целта обачаче тя трябва да се откаже да служи на партизантските вътрешнополитически интереси на една шепа ултраси, използващи антагонизма към съседите като пропаганда, която възможно най-дълго да ги остави с достъп до властта. Всеки, който е чел текстове относно прийомите на популизма, знае за какво става дума, сега няма да цитирам източници, по-добре е при необходимост да се отвори друга тема.

- Няма по-ефективен начин с едно-единствено добре изчислено и навременно външнополитическо действие като извинението (гарантирам, че ще изненадаме всички) в такава голяма степен да сложим прът в колелото на десетилетните идеологически, инспирирани от външни сили, опити да се създава антагонизъм между балканските държави. Както и да покажем на съседните си народи (че напук на интересите на политическата им класа), че врагът не сме ние. Врагът са тези, които се опитват да ги индоктринират в омраза.

- Ако искаме по-добро бъдеще, трябва да започнем с това колкото се може по-скоро. Сега имаме повод, какъвто историята рядко предлага. Не е ясно кога ще бъде следващият. Докато чакаме, губим повече - и като време, и като възможност да пооправим международната си репутация. Това, че в момента сега имаме ръководен политически елит, на който не само външната политика и дипломацията не му е сила, но и обикновеното възпитание често не му е, не значи, че трябва да оставим той да завлече държавата ни на дъното току-така.

 

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, dora said:

Въпросът за мен бе и извършено ли е военно престъпление. Доколкото Хагските конвеции забраняват избиването на цивилни, особено не в бой (това е избиването на някакъв брой цивилни без съд и присъда два дни след атаката), това е военно престъпление.

Ами според съда не е, каквото и да е станало, не е престъпление,нещо друго? :D Сапунджиев беше изричен, или това сте го пропуснали? Оттам нататък са ваши лични драми и разсъждения. Още повече няма никакви факти по-случая,единствено разкази на странични хора,нека сме точни и това няма, само се споменава разстрел. Не ме карайте да започвам отново с догатките! 

Другите ви разсъждения на тема междудържавни отношения нямат отношение. И нямат връзка с реалността,нека сме честни,нищо общо.Всичките хубави думи са само за вестниците и учебниците. Всичките тия поводи и надежди са чиста риторика без реално покритие. След като сте учили политология трябва да са ви казали,ако не са, значи са били лоши преподаватели.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, dora said:

Наш приятел дълготрайно следва да са народите на съседите ни

Само да попитам а сърбите ще се извинят ли за непровокирано нападение, а за убийството на пленниците,а за убийството по особенно жесток начин, и рязане на части от телата им? Просто за информация питам,и да,те са започнали, значи са първи в извиненията,чакаме?!

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...