Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Модератор История
Преди 28 минути, Sekynda_69 said:

На Путин не му трябва внос от ЕС, произвеждат си всичко, нито пък износ освен газта.

 

 

Какво по точно си произвежда  Путин?Телефони,телевизори, автомобили????

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 21 минути, Tomata said:

Пс. Хиперзвукът нулира американското превъзходство по море.

Това не е вярно, руска пропаганда. Американците заговориха за хиперзвуково оръжие във връзка с борбата срещу тероризма. За да ликвидират някой чаршафляк те изстрелваха крилата ракета, но тя лети бавно и при голямо разстояние пристига след няколко часа, когато джамбурето е закрито. Затова решиха да правят хиперзвуково оръжие, които да стигне до Афганистан или из Африка за 15-20 минути, но нуждата от него отпадна заради дроновете.

Руснаците мислят, че с хиперзвукова ракето могат да уцелят кораб, но не могат да уцелят движещ се кораб, особено самолетоносач. Самолетоносача го вардят кораби, самолети, спътници, никой не може да се доближи до него на по-малко от 2000 километра без да го стигнат ракетите на самолетите, а ще го открият на още по-далече. това означава поне 12-15 минути полет на хиперзвуковата ракета, а самолетоносача маа гащи с 60-70 км. в час, т.е. за това време ще е минал 12-18 километра, ходи го гони из океана.

Русия няма проблем със самолетоносачите, защото няма как да я атакуват, ако самолетоносачна група приближи от западните й граници ще я разстрелят преди Ленинград да влезе в обсега на самолетите. Ако САЩ атакуват през Тихия океан Русия няма смисъл и да се брани, там няма нищо, а и за да направят нещо самолетоносачите трябва да дойдат в обхвата на руската авиация и противокорабни ракети и там Русия ще ги смели със стотици самолети и ракети. Американците никога няма да се вкарат в това приключение, но над Китай и останалия свят имат пълно превъзходство.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, resavsky said:

Какво по точно си произвежда  Путин?Телефони,телевизори, автомобили????

Тях ги произвежда Китай, въпросът е кой ще издържи войната, а не кой ще си прави кефа с Английската лига пред плазмата. Проблемът на Русия при война не са ламборджинитата, а това, че тя не произвежда голям набор лекарства, отделни материали и много други неща, но пък ЕС ще остане без много по-важни, когато танкери и контейнеровози спрат, а сондите в Северно море отидат за скрап. Ние не можем да воюваме с Русия и по друга причина, никой няма да тръгне да го прави, не може да ги замеряме виртуално с оръжия, трябват войници, а такива няма. Европа може без проблеми да се защити, ако Русия я нападне, тогава нещата ще са обърнати, европейците ще вояват за семействата си, а руснаците ще се чудят какво правят на фронта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Украинската армия е много по различна от тази през 2014 година. Въобще не я подценявай.Бърз разгром трудно ще се получи. 

Няма място за подценяване на никоя от враждуващите страни, но в кое отношение е по-различна? ВВС са си все същите, ПВО и Ракетните войски също. Това че са ремонтирали няколко стотин танка, бмп-та и бтр-и не ги прави равностойни на редовната руска армия.

Половината украински сухопътни войски (и то най-боеспособните) са съсредоточени в Донбас. Един удар в гръб от Харков и украинците са до там.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 минути, новорегистриран2 said:

 

Половината украински сухопътни войски (и то най-боеспособните) са съсредоточени в Донбас. Един удар в гръб от Харков и украинците са до там.

Пак ще говорим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, resavsky said:

Аз поне не виждам вариант да бъде избягната войната.Единственото за което се моля е локалния конфликт да не прерасне в глобален.

Няма как да стане,Китай вече каза не участва.

 

Преди 9 часа, Б. Киров said:

Според мен се отива в тази посока. Зеленски каза "Не даваме нищо свое на никой", но и декларира въздържане от военна ескалация. Значи се върви към икономически санкции, най-реалната от които е спиране на Северен поток-2. Това означава перманентна енергийна криза в Европа и покачване на енергията, примерно нефт от порядъка на 200 долара за барел, съответно цени на газ, съответно цени на метали, които се добиват с много енергия, съответно много по-голяма и ускорена инфлация от тази в момента. Американските борси реагираха веднага, акциите надолу, златото нагоре, крипто надолу.

Баси чак се стреснах. Искаш да кажеш Русия повече не продава нефт и газ? :ag:

Преди 9 часа, Петър_Пейчев said:

Донбас и Луганск никога не са били техни. Екатерина е прогонила от там татарите, заселила е основно бежанци от Балканите, сърби и българи, после, по съветско време и индустриализацията там отидоха много руснаци от вътрешността, а представители на племената, които сега наричаме сборно украинци никога не са били повече от 15-20% и то при много фантазия. Нещо повече, днес пишат, че те са започнали да напускат и украински Донбас, явно не очакват местните да им благодарят за управлението.

И сега да признаем какво? Русия дупе да и е яко,борсите и рублата се сринаха,чакат апокалипсис, а ти ми разкажи пак кое на кой е?

Преди 9 часа, новорегистриран2 said:

През 2014 имаше абсолютно същите победоносни фанфари, морски парад в Севастопол с участието на Путин, големи приказки за възстановяването на СССР/Руската империя, помпане пред огледалото и накрая се получи така, че руснаците се сдобиха с 1/3 от луганска и донецка област...

Тогава Путин си вдигаше рейтинга,сега няма да стане.

Преди 9 часа, Петър_Пейчев said:

Утром 22 февраля цена на нефть Brent достигла 97,35 долларов за баррель. Рост цены произошел из-за напряженной ситуации на границе с Украиной.

Об этом сообщает Reuters.

Викаш ЕС и САЩ виновни в случая?:ag:

 

Преди 8 часа, Б. Киров said:

Така е, но на практика Зеленски и украинското правителство нямат друг полезен ход, освен заявеното от него. Руските "миротворци" вече са в ДНР ЛНР, украинските сили могат да ги обстрелват, но тръгнат ли срещу тях масирано, рискуват да загубят Източна Украйна. Единственият полезен ход на Зеленски е да се опре на санкциите на Запада и да представи пред публиката в Украйна и навън Русия като агресор. Надявайки се Путин и неговото управление да рухне под тежестта на тези санкции преди управлението на Зеленски да рухне от недоволството на самите украинци от пасивната му съпротива. Ситуацията е патова, но не за много дълго.

А защо да правят каквото и да е? Путин сам се натресе. Тепърва ще има санкции за всичко което се сетят,народа ще го отнесе.

Преди 8 часа, deaf said:

Но има един много интересен въпрос. Откъде и как разузнаването на САЩ и Запада узна,че Путин се кани да нападне Украйна? Машина четяща мислите на хората не е изобретена. Следователно или ЦРУ е успяло да инсталира по някакъв начин "бръмбари" в Кремъл и то дори в спалнята на Путин,или някой от най-най-близките хора на Путин е двоен агент. 🙂

Дали ще да е защото струпа войски и даде ултиматум на НАТО? Просто предполагам:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Втори след княза said:

Т.е. за Русия беше по- достойно да разположи войски в Донбас още преди 8 г., да предизвика незабавни санкции и да не може да се подготви военно? Мисля, че сте краен. Русия си опече питката и е фактор. Ние да му мислим, дето без ембарго сме платили за самолети, които не получаваме.

Нищо не е опекла,това което направи е огромна глупост.

 

Преди 8 часа, resavsky said:

Донбаска и Луганска област са достатъчно богати за да могат да се самоиздържат.Предполагам че си чувал за донабски въгрища.

ТЕ отдавна свършиха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, bulgaroid said:

Дали ще да е защото струпа войски и даде ултиматум на НАТО? Просто предполагам:ag:

Путин струпа войски до Украйна и през 2019г.,но тогава Запада не реагира... А и доколкото си спомня още преди ултиматума Запада предупреди светът,че Путин се кани да нападне Украйна по някакъв начин...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, resavsky said:

Пак ще говорим.

За съжаление нещата няма да останат на сегашното си положение.

Владимир Путин рекомендовал Киеву добровольно отказаться от вступления в НАТО и придерживаться нейтралитета.

Россия выступает за демилитаризацию сегодняшней Украины.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, bulgaroid said:

И сега да признаем какво? Русия дупе да и е яко,борсите и рублата се сринаха,чакат апокалипсис, а ти ми разкажи пак кое на кой е?

А това защо трябва да ме интересува? Украинците сами избраха модел за поведение който даде резултати, руснаците направиха същото, това са си техни неща, мен ме интересува какво става около мен.

 

Преди 7 минути, bulgaroid said:

Викаш ЕС и САЩ виновни в случая?:ag:

Къде съм казал това? Интересите на САЩ и ЕС са разнопосочни, ЕС губи, САЩ и Русия печелят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Sekynda_69 said:

Въпреки заплахата от тотални санкции Путин не си седна на задника, а дали ще се спре и износът на газ за страните от ЕС, ще видим. 

Путин призна Донбаските републики

Кой да го спре Путин ли? Ти сериозно ли?

Link to comment
Share on other sites

Преди 26 минути, resavsky said:

Какво по точно си произвежда  Путин?Телефони,телевизори, автомобили????

Точно това не произвежда, с изключение на автомобилите, но го внася от Китай или Корея, а те не са в ЕС.

Редактирано от Sekynda_69
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Петър_Пейчев said:

Самолетоносача го вардят кораби, самолети, спътници, никой не може да се доближи до него на по-малко от 2000 километра

Какви са тези заключения? Ми те преди 20г. Разработиха с (за) индийците "Брахмос" по съветска технология. И заряд не и трябва- кинетичната енергия разрушава голям кораб. Със съвременните приликата е напр. като между прашка и калашников. Не съществува защита срещу "циркон".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Петър_Пейчев said:

Кога е края? Защото сега ЕС е в реанимацията. Какво разбираме под това да победиш Русия? Тя досега изнасяше по 70-80 милиарда долара в западните икономики, санкциите искат да спрат този поток, за кого ще е победата? Въобще някой в Европа знае ли какво искаме?

Корупционните долари няма да спрат,не ги мисли. А сега Путин се моли да не му спрат износа.Стане ли,е пътник за нула време.

Преди 1 час, Tomata said:

Ми аз мисля, че само си показват зъбите. На дали някому дотолкова е дотегнал животът.
Пс. Хиперзвукът нулира американското превъзходство по море.

Такова животно няма.Не го мисли.

 

Преди 57 минути, Sekynda_69 said:

Путин използва болното място на ЕС и удря на точното място в точният час. Германската енергетика е в колапс и разчита само на руски газ и ВЕИ централи. На Путин не му трябва внос от ЕС, произвеждат си всичко, нито пък износ освен газта.

Ами ще те разочаровам,точно Германия е инициатора да не се купува газ от Русия извън договорите, и затова идва СПГ. Какво болно място на кой? 

 

Преди 30 минути, resavsky said:

Какво по точно си произвежда  Путин?Телефони,телевизори, автомобили????

Валежник. Как какво?

 

Преди 7 минути, deaf said:

Путин струпа войски до Украйна и през 2019г.,но тогава Запада не реагира... А и доколкото си спомня още преди ултиматума Запада предупреди светът,че Путин се кани да нападне Украйна по някакъв начин...

Тогава ултиматум нямаше,сега има.

 

Преди 8 минути, новорегистриран2 said:

За съжаление нещата няма да останат на сегашното си положение.

Владимир Путин рекомендовал Киеву добровольно отказаться от вступления в НАТО и придерживаться нейтралитета.

Россия выступает за демилитаризацию сегодняшней Украины.

И какво ще направи? Като гледам нищо.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Tomata said:

Какви са тези заключения? Ми те преди 20г. Разработиха с (за) индийците "Брахмос" по съветска технология. И заряд не и трябва- кинетичната енергия разрушава голям кораб. Със съвременните приликата е напр. като между прашка и калашников. Не съществува защита срещу "циркон".

Проблемът е, че за да се задейства кинетичната енергия ракетата трябва да уцели кораба. Иначе и един контейнер с тротил може да потопи самолетоносач, ако Еконт му го достави.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, bulgaroid said:

Ами ще те разочаровам,точно Германия е инициатора да не се купува газ от Русия извън договорите, и затова идва СПГ. Какво болно място на кой? 

Защо си измисляш, само защото си отявлен русофоб така ли. Аз не съм нито руски фил или фоб, но виждам нещата такива каквито са.

 

Преди 2 минути, bulgaroid said:

Такова животно няма.Не го мисли.

Ти откъде знаеш че няма, или ти го нашепва спящата красавица.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Петър_Пейчев said:

А това защо трябва да ме интересува? Украинците сами избраха модел за поведение който даде резултати, руснаците направиха същото, това са си техни неща, мен ме интересува какво става около мен.

Викаш украйнците виновни? ДА се бяха признали за руснци и всичко е наред,нали?

Преди 9 минути, Петър_Пейчев said:

Къде съм казал това? Интересите на САЩ и ЕС са разнопосочни, ЕС губи, САЩ и Русия печелят.

Русия какво точно спечели?

 

Преди 6 минути, Sekynda_69 said:

Ако екскалацията на положението стане много сериозна, не е изключено и това да стане.

И какво ще ядат? 

 

Преди 4 минути, Sekynda_69 said:

Как ще са се свършили бе, не говори глупости.

Ами да, колкото и да е неприятно повечето шахти са изчерпани. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Петър_Пейчев said:

Проблемът е, че за да се задейства кинетичната енергия ракетата трябва да уцели кораба. Иначе и един контейнер с тротил може да потопи самолетоносач, ако Еконт му го достави.

Кинетичната енергия не се задейства, ракетата като удари предизвиква ефект на таран, чупи и троши все едно. Не и трябва ядрен заряд който действа в периметър, зависи колко е точна такава ракета, може да премине и през черчевето на прозорец в белият дом ако е достатъчно точна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

Защо си измисляш, само защото си отявлен русофоб така ли. Аз не съм нито руски фил или фоб, но виждам нещата такива каквито са

Ами не просто гледам кой какво говори и не чета наши източници.Затова толкова ни се различават данните. Тука така ги поднасят,че понякога се чудя дали е за едно и също събитие.

 

Преди 3 минути, Sekynda_69 said:

Ти откъде знаеш че няма, или ти го нашепва спящата красавица.

Ами няма,технологиите не позволяват още.само филми снимат по темата.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, bulgaroid said:

Викаш украйнците виновни? ДА се бяха признали за руснци и всичко е наред,нали?

Не съм написал, че са виновни, а че са избрали поведение, което е дало резултат. Този резултат не е в тяхна полза, но те са го целили и няма защо да се сърдят на никой. Същото е и с Русия, направили са нещо защото са го решили, няма виновни. Виновен щеше да е Макрон ако беше подучил укрите да дивеят или Ердоган, ако беше прилъгал Путин да направи нещо, в случая всеки решава за себе си.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, bulgaroid said:
Преди 11 минути, Sekynda_69 said:

Ако екскалацията на положението стане много сериозна, не е изключено и това да стане.

И какво ще ядат? 

Те като продават газта, с парите не купуват храна от други държави, всички приходи отиват за въоръжение, само малка част за нещо друго. Едно време ние ги хранихме, сега не знам да внасят от ЕС месо или зеленчуци.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Sekynda_69 said:

Кинетичната енергия не се задейства, ракетата като удари предизвиква ефект на таран, чупи и троши все едно. Не и трябва ядрен заряд който действа в периметър, зависи колко е точна такава ракета, може да премине и през черчевето на прозорец в белият дом ако е достатъчно точна.

Хубаво, но ми се струва невероятно ракетата да удари средата на морето, а Попското на площад Баба Неделя да падне. По-скоро ракетата би трябвало да удари кораба, в случая самолетоносача, а това е много, много малко вероятно. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...