Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

Преди 1 час, Atom said:

 

Ти да видиш. И ако всички станат русофили като теб, какво ще стане? От чешмите ще потече мед и масло, а от бензиноколонките безплатно гориво?  
 

 

Аз не съм русофил, единственото, което ме интересува са моите работи. Русофили сте вие, защото всичко което правите до сега е в полза на Путин и пълни руската хазна. Осем години путин се чуди как да се отърве от републиките, там го намразиха, руснаците се чудеха защо го прави, а той молеше Киев да си го прибере, даже преди една седмица, когато Думата се обърна с искане за признаване, Путин пак проплака, че първо трябва да се даде още един шанс на Минск. Пуснал съм статията с какъв присмех му отговориха укрите.

В Швейк има едно пророческо събитие за съдбата на русофобите - Всички марширували около Путин и питали в един глас: Какво направихме?, а после сами си отговаряли: Едно голямо лайно направихме!

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор История
Преди 2 часа, Петър_Пейчев said:

Отидох да напълня резервоарите, миналата година февруари го пълних за 95-96 лв., сега за 156, но не това е интересното, имаше 3-4 служебни буса и баничарки, които пълниха по 4-5 туби. След малко и аз ще отида да купя туби, че без гориво спираме работата.

За годината от 2500 л. дизел съм внесъл в касичката на Кремъл 2500 лв. репарации "русофобия", като сложа и парното и другите стоки, с това дето плащам на Путин за Украйна мога да изплащам ипотека на гарсониера.

Накрая като ще взема едно дърво...

Между другото ревеш за бан /поне временен/.Промени си поведението защото все още съм модератор....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Петър_Пейчев said:

Осем години путин се чуди как да се отърве от републиките,

Ха, ха. Чудел се викаш.  Че те "републиките" да ни би да се появиха от нищото и благодарение на силите на местните?  Путин да си беше блъскал главата когато ги създаваше. Без неговата политика нямаше да има никакви "републики". 

Преди 7 минути, Петър_Пейчев said:

В Швейк има едно пророческо събитие за съдбата на русофобите - Всички марширували около Путин и питали в един глас: Какво направихме?, а после сами си отговаряли: Едно голямо лайно направихме!

Нормално. Всеки привърженик на Путин (такива като теб) на практика е истинския русофоб.  При наличието на такъв гений, русофобите няма смисъл да правят каквото и да е допълнително.  Този индивид ще закопае руснаците и Русия.  Ти уж си против него, но поддържаш безрезервно всичките му политики. Какъв русофил си ти, като презираш обикновените хора - и руснаците и украинците? 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, Петър_Пейчев said:

И смяташ, че точно мен ще ме стресне бан?

Ще поживеем ще видим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-вероятно тази вечер/сутрин ще започне руската операция срещу Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 16 минути, Кухулин said:

Каква демаркационна линия, навсякъде вървят десанти. Харков, Мариопул, Одеса.

Уаууу
https://dariknews.bg/novini/sviat/sled-rechta-na-putin-syobshtava-se-za-ruski-raketni-udari-sreshtu-ukrajna-2301527

 

https://dnes.dir.bg/na-fokus/zapochna-se-raketni-udari-po-ukrayna-s-desant-na-ruskiya-chernomorski-flot-sasht-shte-otgovori-video

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 минути, Skubi said:

Престъпиха ли демаркационната линия руснаците?200px-Minsk_Protocol_II.svg.png Защото в Минск 2 това беше споразумението. https://hu.wikipedia.org/wiki/Minszki_jegyzőkönyv_(2015)

https://dariknews.bg/novini/sviat/sled-rechta-na-putin-syobshtava-se-za-ruski-raketni-udari-sreshtu-ukrajna-2301527

 

https://dnes.dir.bg/na-fokus/zapochna-se-raketni-udari-po-ukrayna-s-desant-na-ruskiya-chernomorski-flot-sasht-shte-otgovori-video

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, nik1 said:

Дотук най-сладкото ракетно видео ми се струва това:

https://t.me/voenacher/9597

:D 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Путин играе ва банк.Сбъдва се най лошия вариант - пълномащабна инвазия от поне две направления - Донбас и Беларус.По всичко личи че първата оперативна цел на руснаците ще бъде Мариупол - стратегически важен град на Азовско море.

П.П. Къде са сега другарите русофили които   твърдят че руската армия е била концентрирана за безобидни военни учения / и то посред зима/.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

братушките покрай ученията почнаха и миротворческа мисия, за да спасят населението на Луганската и Донецката републики от издевателствата на украинската армия ;)

Демек ако се задовол;ят само със сухопътна връзка до Крим, пак ще е добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Last roman said:

братушките покрай ученията почнаха и миротворческа мисия, за да спасят населението на Луганската и Донецката републики от издевателствата на украинската армия ;)

Демек ако се задовол;ят само със сухопътна връзка до Крим, пак ще е добре.

Официално заявената цел е денацификация на Украйна. Публикуван е списък на военнопрестъпници, които следва да бъдат заловени. Разправят, че на спецназа са раздавали пакети със снимки. ЛНР и ДНР вече не са много актуални цели.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Официално заявената цел е денацификация на Украйна. Публикуван е списък на военнопрестъпници, които следва да бъдат заловени. Разправят, че на спецназа са раздавали пакети със снимки. ЛНР и ДНР вече не са много актуални цели.

Следственный комитет РФ объявил о привлечении к уголовной ответственности следующих лиц:

- бывший Министр внутренних дел Украины Аваков;
- губернатор Днепропетровской области Украины Коломойский;
- председатель Верховной Рады Турчинов;
- бывший Министр обороны Украины Валерий Гелетей;
- бывший начальник Генштаба Виктор Муженко;
- заместитель министра внутренних дел Антон Геращенко;
- бывший Министра обороны Украины Анатолия Гриценко;
- командир 14-йотдельной механизированной бригады ВСУ Александр Жакун;
- командир 19-й отдельной ракетной бригады Вооруженных сил Украины Федор Ярошевич;
- командиры 1-го гаубичного артиллерийского дивизиона Виктор Юшко и 55-й
отдельной артиллерийской бригады Сергей Брусов;
- командир 10-й отдельной горно штурмовой бригады механизированных войск Вооружённых сил Украины Василий Зубанич.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, Last roman said:

братушките покрай ученията почнаха и миротворческа мисия, за да спасят населението на Луганската и Донецката републики от издевателствата на украинската армия ;)

Демек ако се задовол;ят само със сухопътна връзка до Крим, пак ще е добре.

Според СНН имало руски десант в Одеса  а оттам не минава пътя за Крим.Аз лично смятам че Путин ще се спре чак в Киев.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, resavsky said:

Според СНН имало руски десант в Одеса  а оттам не минава пътя за Крим.Аз лично смятам че Путин ще се спре чак в Киев.

Да видим. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Last roman said:

братушките покрай ученията почнаха и миротворческа мисия, за да спасят населението на Луганската и Донецката републики от издевателствата на украинската армия ;)

Демек ако се задовол;ят само със сухопътна връзка до Крим, пак ще е добре.

Не виждам в никакъв смисъл за това, при условие, че украинска армия вече почти няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-вероятно. За да избегне продължителна голяма война, ще комбинира ограничено наземно настъпление със локални удари срещу ключови обекти, както и хора. Целта е да парализира украинската съпротива възможно най-бързо. Същевременно ще внесе разкол, и ще предизвика разпад на армията, тъй като е обявил че воюва само срещу режима в Украйна и срещу отделни негови представители..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Призива на Путин към украинската армия да дезертира засега няма особен отклик.По непълните данни до настоящия момент се водят тежки боеве по цялата фронтова линия в Донбас.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...