Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Модератор История

Само да ти кажа че със самолет да минеш си личи къде е била Австро-Унгария и къде Руската империя.Така че хич и не подценявай бившето кралство Галиция и Лодомерия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Ето до какво водят приказките за санкции:

 

22 фев, 12:48 Обновлено 14:08

Песков: РФ признает ДНР и ЛНР в тех границах, в которых они себя провозглашали

По словам представителя Кремля, реакция Запада на признание ЛНР и ДНР "предсказуема и прогнозируема"
 
Границите в които републиките се провъзгласиха са границите на Донбаска и Луганска области, а не границите, които заемат в момента републиките.
Ако Путин потвърди това ще означава, че Русия е избрала пътя на постоянна конфрантация - вие действате срещу нас, ние прибираме остатъка от Донецк и Луганск, продължавате да действате, Мариопол до Крим, после Балтика и Полша. Един анализатор предвиди преди два дни, че републиките ще бъдат признати от Путин, в което аз лично не вярвах, от казаното от него: "Те така или иначе ще въведат санкции"! 
Сега сме на Угра, може да нападне Русия, запада или само да стоим, проблема е, че стоенете пак ще е в полза на Русия и ако се следва историята, ще е краят на съобразяването й със запада.
 
И накрая: Да си поискаме Малорусия и Крим, както казваше един продавач на лотарийни билети в детството ми: купете си,случи се и някой да спечели!
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, resavsky said:

Само да ти кажа че със самолет да минеш си личи къде е била Австро-Унгария и къде Руската империя.Така че хич и не подценявай бившето кралство Галиция и Лодомерия.

Къде е била Австрия, не Галичина. Между другото знаете ли как свършва Галиция? Тиквениците отиват да помагат на Полша срещу монголите, поляците обаче духват от полесражението(монголите викат на полски: Бягайте, спасявайте се) и цялата галицийска войска загива в сражението, от 15-16 мъже от управляващото семейство загиват 12-13, така е с всичките им родове. След като монголите си тръгват, поляците завладяват обезлюдената Галичина. Очевидно е, че там винаги е било сборище на титани на мисълта.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 19 минути, Петър_Пейчев said:

Къде е била Австрия, не Галичина. Между другото знаете ли как свършва Галиция? Тиквениците отиват да помагат на Полша срещу монголите, поляците обаче духват от полесражението(монголите викат на полски: Бягайте, спасявайте се) и цялата галицийска войска загива в сражението, от 15-16 мъже от управляващото семейство загиват 12-13, така е с всичките им родове. След като монголите си тръгват, поляците завладяват обезлюдената Галичина. Очевидно е, че там винаги е било сборище на титани на мисълта.

надявам се че се шегуваш.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, Петър_Пейчев said:

Писано е преди 8 години. Не Русия е виновна, а маргиналите, които се почустваха шляхтичи, за които трябваше да работят руските крепостни. Те да хвърлят капа, че това е Русия, а не някоя балканска или друга цивилизована държава, че какво чудо ги чакаше...

Абе, да не би на младини да си ял бой от някакви украинци, че ги мразиш толкова? Какво толкова са ти направили хорицата?

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 14 минути, Atom said:

Абе, да не би на младини да си ял бой от някакви украинци, че ги мразиш толкова? Какво толкова са ти направили хорицата?

Май е било бой и още нещо....

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 34 минути, Atom said:

Абе, да не би на младини да си ял бой от някакви украинци, че ги мразиш толкова? Какво толкова са ти направили хорицата?

Аз даже не ги различавам от руснаците. Не съм казал, че някое унгарско село е мое и не съм отишъл на 1000 км. да убивам тези дето живеят на "моята" земя., моя земя е тази, за която имам нотариален акт. Аз съм спокоен човек, истам да си пия на спокойствие коняка, а не да следя новините кога ще обявят мобилизация за да хуквам към сборния пункт, защото някой от Галичина решил да дивее в Новорусия. Нито аз, нито българите правим конфликти, а и да ги направим нито един украинец няма да си го премести, а ще ни остави сами да се оправяме, затова и те нямат право да ни замесват в техните идиотщини. Предполагам имат карти, ако няма да кандидатстват по САПАРД и да си купят, да намерят къде е Русия и да тръгват да воюват с нея, не да трепят жени и деца, че и да искат ние да ги пазим докато ги убиват.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 48 минути, resavsky said:

надявам се че се шегуваш.....

Точно така е станало, в тази битка загива почти цялата аристокрация на Галичина, ако местните пастири могат да се назоват така. Между другото това винаги е била и политиката на Полша, затова и Чърчил я нарича "Хиената на Европа", прави белите, а след това изяжда мършата.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 9 минути, Петър_Пейчев said:

Точно така е станало, в тази битка загива почти цялата аристокрация на Галичина, ако местните пастири могат да се назоват така. Между другото това винаги е била и политиката на Полша, затова и Чърчил я нарича "Хиената на Европа", прави белите, а след това изяжда мършата.

Между татарската инвазия и превземането на Галичкото княжество от поляците има повече от 100 години....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, Петър_Пейчев said:

Точно така е станало, в тази битка загива почти цялата аристокрация на Галичина, ако местните пастири могат да се назоват така. Между другото това винаги е била и политиката на Полша, затова и Чърчил я нарича "Хиената на Европа", прави белите, а след това изяжда мършата.

Все пак можеш да кажеш и името на битката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако до няколко дни не се укротят нещата в Донбас, ще сме свидетели на разгрома на украинската армия и смяна на режима в Киев. Днес проруските сили продължават с обстрелването на украинците.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, новорегистриран2 said:

Ако до няколко дни не се укротят нещата в Донбас, ще сме свидетели на разгрома на украинската армия и смяна на режима в Киев. Днес проруските сили продължават с обстрелването на украинците.

Украинската армия е много по различна от тази през 2014 година. Въобще не я подценявай.Бърз разгром трудно ще се получи. 

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля, че Путин се споразумял вече с китайците. Те също ще признаят новите републики, имат и повод- Киев им национализира вложенията по американска заръка. В замяна Русия ще признае анексията на Тайван като му дойде времето. Тука се играят големи игри, много се задълбавате в детайлите..   :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomata said:

Мисля, че Путин се споразумял вече с китайците. Те също ще признаят новите републики, имат и повод- Киев им национализира вложенията по американска заръка. В замяна Русия ще признае анексията на Тайван като му дойде времето. Тука се играят големи игри, много се задълбавате в детайлите..   :)

Напълно си прав, Путин отдавна е планувал това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Tomata said:

Мисля, че Путин се споразумял вече с китайците.

Това ще е фатална грешка за Путин. Преди ВСВ САЩ и Англия се съюзиха със СССР,само защото за тях нацистка Германия беше голяма заплаха. Сега ако Путин твърдо се съюзи с Китай,как мислите че ще реагират Америка и Англия,за които Китай е таралеж в гащите? Те досега се отнасяха към Путин по-меко,именно за да го откъснат от Китай...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 минути, Sekynda_69 said:

Напълно си прав, Путин отдавна е планувал това.

Путин все повече ми прилича на комарджия който непрекъснато дига мизата.Със сляпата надежда другите играчи на масата да се откажат.Проблема е че тази стратегия при комарджиите рядко е печеливша.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 43 минути, resavsky said:

Все пак можеш да кажеш и името на битката.

Какво значение има името на битката, ще си прочете историята на Галиция и Полша и ще я разберете. Единият поход на монголите е 1240-42 г., втория около 1285, неуспешен, а и множество битки след това. По скоро ще я намерите ако напишете в търсачкатау че татарите са викали на полски "Бягайте". Аз говоря за националния характер на поляци и галичани, не мога да ви кажа и имената на битките при Потопа от Швеция, когато Русия спасява Полша от пълно изтребление, но бесни, че са спасени от дивите схизматици поляците ги нападат в гръб докато руснаците воюват с шведите. Има и още една показателна - татари и казаци воюват срещу Полша, в битката татарите обкръжават полския крал, но атаманите на казаците казват: "Не можем да позволим поганците да заловят християнски крал" и спират битката. Кралят се спасява, но не може да приеме унижението, че е спасен от бившите си роби и изпраща пратеници с огромни подаръци при татарите с които се съюзява срещу спасилите го казаци, които са принудени на мир при тежки условия. Мога да ви разкажа и за ВСВ, там битката се сещам коя е - Варшавското въстание с което поляците искаха да спрат съветската армия и да чакат кротко съюзниците да победят Германия, за да завладеят всичко до Берлин.

Четете, лошо няма. Може да прочетете и коя е била голямата сила, Полша или Литва и как за много къс перод от време малките и слабите отнемат държавата на силните и големите и като прочетете всичко дано разберете защо има народи от които трябва да седим много далеч и да са най-отгоре в списъка с враговете ни..

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, deaf said:

Това ще е фатална грешка за Путин.

Това е груба грешка на САЩ, тласнаха ги в братска прегръдка. Русия вече подели върхови военни технологии с Китай. В момента се кове новият световен ред.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, resavsky said:

Путин все повече ми прилича на комарджия който непрекъснато дига мизата.Със сляпата надежда другите играчи на масата да се откажат.Проблема е че тази стратегия при комарджиите рядко е печеливша.

Ми няма да се откажат другите играчи, https://news.bg/int-politics/es-reshava-oshte-dnes-za-sanktsiite-sreshtu-rusiya.html Важно е кой ще излезе победител в играта, и кой ще плаче накрая.

Link to comment
Share on other sites

Преди 15 минути, Tomata said:

Мисля, че Путин се споразумял вече с китайците. Те също ще признаят новите републики, имат и повод- Киев им национализира вложенията по американска заръка. В замяна Русия ще признае анексията на Тайван като му дойде времето. Тука се играят големи игри, много се задълбавате в детайлите..   :)

А защо му е да се споразумява с тях? На война разчиташ само на себе си, всеки съюзник е потенциален предател. Китай няма военно значение за Русия, това е съсредоточена в себе си страна, която няма да воюва за никой друг, а и да иска не може. Врагът на Русия е САЩ, но за Разлика от Русия Китай е тежко уязвим, неговите големи градове са крайбрежни, там е съсредоточена и промишлеността му. Докато Китай не направи флот от мащабите на американския той ще е слаба ракия и почти нулев фактор при световна война.

При Русия не е така, тя е абсолютно неуязвима от морските империи, на нея даже флот не й трябва, той е само финансово бреме. Военна опастност за Русия са азиатските държави, които могат да хвърлят срещу нея десетки милиони чергари. Може да звучи невероятно, но Русия може да бъде победена от държава с 10 милиона кавалерийски коне, останалите ще победи на своя територия и с колкото по-модерно оръжие са - толкова по-лесно. Това, че не бъде продадена от сатрапа си или той не подпише такъв мир, че да е било по-добре да е победена.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, Sekynda_69 said:

Ми няма да се откажат другите играчи, https://news.bg/int-politics/es-reshava-oshte-dnes-za-sanktsiite-sreshtu-rusiya.html Важно е кой ще излезе победител в играта, и кой ще плаче накрая.

Кога е края? Защото сега ЕС е в реанимацията. Какво разбираме под това да победиш Русия? Тя досега изнасяше по 70-80 милиарда долара в западните икономики, санкциите искат да спрат този поток, за кого ще е победата? Въобще някой в Европа знае ли какво искаме?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Петър_Пейчев said:

Докато Китай не направи флот от мащабите на американския той ще е слаба ракия и почти нулев фактор при световна война.

 

Ми аз мисля, че само си показват зъбите. На дали някому дотолкова е дотегнал животът.
Пс. Хиперзвукът нулира американското превъзходство по море.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Петър_Пейчев said:

Кога е края? Защото сега ЕС е в реанимацията. Какво разбираме под това да победиш Русия? Тя досега изнасяше по 70-80 милиарда долара в западните икономики, санкциите искат да спрат този поток, за кого ще е победата? Въобще някой в Европа знае ли какво искаме?

Путин използва болното място на ЕС и удря на точното място в точният час. Германската енергетика е в колапс и разчита само на руски газ и ВЕИ централи. На Путин не му трябва внос от ЕС, произвеждат си всичко, нито пък износ освен газта.

 

Преди 3 минути, Петър_Пейчев said:

Кога е края? Защото сега ЕС е в реанимацията. Какво разбираме под това да победиш Русия? Тя досега изнасяше по 70-80 милиарда долара в западните икономики, санкциите искат да спрат този поток, за кого ще е победата? Въобще някой в Европа знае ли какво искаме?

ЕС е в тежка енергийна криза, въпреки това се спира северен поток 2, германия ще разчита на внос на газ от други страни, но на по скъпа цена, това ще удари германската икономика. А ние кво прайм, мислиш ли че цените на газа ще скочат, за путин обаче те няма да скочат.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...