Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 40 минути, Sekynda_69 said:

Да бе да, ще отворят въглищните централи ама нанаец със тази зелена зделка, смях в залата 🤣

Вече някой ги отвориха не ги мисли.

 

Преди 41 минути, Sekynda_69 said:

Украинците са злото, конфликтизират нарочно за да се получат раздорите, това са като семейните кавги, понякога намазва и съседът. А и не си никой за да ми приписваш медия.

Злото е нискто ниво на образование и масовото говорене на глупости . Визирам и теб.

 

Преди 37 минути, Sekynda_69 said:

Какво го е изиграл, нищо съществено не казваш само тролене.

Искаш да ти разяснявам всичко отначало ли? Нали имаш мнение въз основа на какво е? Поне знаеш ли какво е Минско съглашение и Будапещенски меморандум?

 

Преди 35 минути, Sekynda_69 said:

Да така е, кажи го на булгаристанчо.😀

Като няма газ има мазут,въглияа АЕЦ, и др. Не го мислете. Но аз не вярвам,че Путин ще посмее да направи каквото и да е. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 6 минути, bulgaroid said:

Мислиш ли я послушай 

 

По време на соца изнасяха газ и нефт.Хайде да ги знаем тия работи. Понеже сте разбирачи я ми разяснете това https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russia_Export_Treemap.png#file

Ти вярвай на разни видеа които обслужват нечии руски корпоративни организации. Русия никога не е изнасяла толкова газ по времето на соца, колкото сега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

Ти вярвай на разни видеа които обслужват нечии руски корпоративни организации. Русия никога не е изнасяла толкова газ по времето на соца, колкото сега.

Разбира се, изобщо не мисля да споря с такива като теб живеи си в своя свят.:ag: Виждам руски не понимаеш.:ag:

Link to comment
Share on other sites

Just now, bulgaroid said:

Вече някой ги отвориха не ги мисли.

кои са те.

 

Преди 1 минута, bulgaroid said:

Злото е нискто ниво на образование и масовото говорене на глупости . Визирам и теб.

Аз пък казвам че това важи за теб

 

Преди 2 минути, bulgaroid said:

Искаш да ти разяснявам всичко отначало ли? Нали имаш мнение въз основа на какво е? Поне знаеш ли какво е Минско съглашение и Будапещенски меморандум?

С общи наукоподобни приказки не става пич.

 

Преди 3 минути, bulgaroid said:

Като няма газ има мазут,въглияа АЕЦ, и др. Не го мислете. Но аз не вярвам,че Путин ще посмее да направи каквото и да е. 

Остави ги тези приказки, дай да се върнем в каменната ера.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, bulgaroid said:

Разбира се, изобщо не мисля да споря с такива като теб живеи си в своя свят.:ag: Виждам руски не понимаеш.

Всезнайко, ти спориш като ученичка и се мислиш за много умен. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Давам ти може би най-големия експерт в Русия по нефтопродуктите, име със световна известност , и ти ми ообесняваш,как не било така, а как е? Какво повече да ти обеснявам?Русия не може да продава газ никъде в света в такива количества както в Европа,същото важи за нефта, а тези пера са 70% от БВП, при каквито и да е проблеми с доставките всичко свършва в рамките на седмици. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, bulgaroid said:

Мда точно Зоран е главното препятсвие!:ag: 

Казах само, че който не е готов да носи пушка на рамо няма защо да вдига врява. Не знам кои телевизии гледаш, но май си станал неволна жертва в случая.   🧐

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Tomata said:

Казах само, че който не е готов да носи пушка на рамо няма защо да вдига врява. Не знам кои телевизии гледаш, но май си станал неволна жертва в случая.   🧐

 

Даже не знаеш за кой говоря! И телевизия не гледам.

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 часа, bulgaroid said:

Ами Байден използва тъпотиите на Путин и го изиграа. Това е факт но на руснаците никой не им е виновен,сами се натресоха ,за какво им беше ултиматума и трупането на войски? А гледам рублата галопира.

Гладна кокошка....

Западът мислеше, че залага на фаворита, а се оказа, че е заложил на куцо магаре. Украйна не е държава и никога няма да бъде. От както съществуват те само са яли останалото от СССР и са търсили начин да смучат пари, като са се спрели на това да попържат Русия за радост на Запада. Напоследък обаче нещата станаха опасти за запада и всички си измиха ръцете, а Украйна и това не разбра. Тя продължава да се изживява като наемника, който пази запада от варварите, обаче големите пари се плащат на нанемник, а не на полковата дама, която не може и не иска да воюва. 

Защото по някакви странни причини си сложел булгар в ника, а не укр или антираш, ще ти кажа какво направиха булгарите в тази ситуация след Априлското въстание и ПСВ. Казаха: "Да се хванем за иглите"! Хванаха се за иглите и спасиха България. Да си чул някой в Украйна да е казал през всички тези години: Да започнем да работим?

Ето поредната им визия за бъдещето

Украина — это ночной дозор цивилизации: что изменилось для Украины после признания Россией ОРДЛО

Украине нужно вводить не военное, а осадное положение. Очевидно, для того, чтобы Украина состоялась, как государство, она должна радикально пересмотреть отношение к безопасности. Украина должна ощетиниться, как ёж.

В кратчайшие сроки должна быть проведена реформа безопасности. Проведена чистка всех правоохранительных органов от российских агентов влияния и резко увеличена их эффективность.

ВПК должен стать становым хребтом экономики. Армия - становым хребтом государства.

Иначе государство рухнет из-за того, что люди будут не верить в его перспективу. Бизнес будет бежать в Польшу и Европу вместе с активной частью населения, понимая, что Украину в любой момент могут порезать, как салями.

У Украины должна появиться злость в хорошем понимании этого слова. Эта злость должна покоиться на нашем абсолютном моральном превосходстве, очевидном для всего мира. Потому что теперь Западу абсолютно ясно, что Украина действительно фронтир. Фронтир между адекватностью и паранойей.

Необходимо провести быстрые консультации со странами Восточной и Центральной Европы по поводу взаимопомощи. Очевидно, что все они находятся под угрозой уничтожения Россией. Особенно страны Балтии. Поэтому необходимо сфокусировать это понимание на ускоренное перевооружение Украины, используя их возможности и мотивации.

Стратегический союз с Польшей и Великобританией должен получить институциональное развитие в кратчайшие сроки. Польша превращается в наш стратегический тыл, потому отношения с ней требуют соответствующих договорённостей.

Надо также дать внятный сигнал Турции, потому что заявления Путина несут угрозу и для неё, поскольку он с таким же энтузиазмом завтра выкатит претензии на Карс, Ардаган и Эрзурум.

Поэтому «Велике будівництво» необходимо радикально переформатировать. Максимально урезать строительство дорог и социальной инфраструктуры и освободившиеся деньги направить на ВПК, сектор безопасности и энергетический сектор. Без хороших дорог и ледовых дворцов мы еще как-то протянем, а без ракет и тепла - нет. Вливание денег в ВПК создаст огромный мультипликационный эффект для экономики. Нам нужен свой аналог DARPA для развития военных технологий. Нужно разворачивать на западной Украине большой кластер производства военной техники, боеприпасов. И переносить туда производство. Весь восток и юг под постоянной угрозой.

Проще говоря, нам нужна экономика военного времени, которое будет теперь постоянным.

Также нужно договариваться о реструктуризации долгов с Запада. В идеале он должен простить их, как Польше в 90-е.

 

И т.н. и т.н. Куцо, кьораво и сакато под значената с едничката цел Централна и Източна Европа да опъват каиша, а Запада да опрости дълговете на Украйна.

Между другото има призив към приятелите, събирайте се сплотената русофобска компания и на фронта, аз ще викам за вас от Слънчев бряг.

 

Link to comment
Share on other sites

Май Централна и Източна Европа чу призивите на укрите и взе мерки:

Венгрия стягивает войска к границе с Украиной

Министр обороны Венгрии объяснил такие действия

Министр обороны Венгрии Тибор Бенко объявил, что в ближайшие дни войска венгерской армии будут перемещены к границе с Украиной.

"На утреннем заседании Кабинета министров Минобороны получило задание премьер-министра Виктора Орбана: не допустить проникновения вооруженных формирований на территорию Венгрии и осуществить маневры на территории страны", - сказал Бенко.

"Задача Вооруженных сил Венгрии двойная: одна – оказывать и помогать в решении гуманитарных задач, а другая – закрывать границу с Венгрией и гарантировать, что ни одна вооруженная группировка не может войти в Венгрию. С этой целью я приказал развернуть достаточное количество хорошо оснащенных военных сил в восточной части Венгрии. То есть границу нужно усиливать" – заявил министр обороны Венгрии.

---------------------------------------------

Обевидно Унгария няма вяра, че въоръжените украински банди са оглупели до степен да тръгнат срещу Русия, а и не ги иска на своя територия като бежанци.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Украинските банди са въоръжените сили на една независима държава.Така че по кротко с риториката.

Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, resavsky said:

Украинските банди са въоръжените сили на една независима държава.Така че по кротко с риториката.

Въоръжените сили на Украйна категорично отказват даже да ги свързват с войната, те си правят паради и получават заплати. В АТО участваше, и сега е около републиките, въоръжен башибозук от Западна Украйна, членове на Десен сектор и Свобода, агитки на футболни отбори, наемници на олигарси, въоръжени и командвани лично от тях. Те затова не могат да направят нищо, нямат общо командване, нито са минали военна служба за да могат да си взаимодействат при големи операции. Погромът в Донбас започна защото собственика на един от батальоните, не помня дали Азов или Донбас, си би камшика, остави хората си без командване и те хукнаха да бягат, увлякоха другите и опълченците ги избиха. Същото беше и при кланетата на Саур могила и Иловайск. След пиянски запои билюкбашиите решили да хвърлят ордите където не им е мястото, те тръгнали с викове сърдити, но служилите в армията, добре боравещи с оръжие и дисциплинирани опълченци ги изтребиха с хиляди.

От украинците войници не става, прочетете историята. Да се хващат и да работят за да си направят държава, но това е толкова малко вероятно, че е по-добре ООН да ги закрие за да не мъчат и себе си и света.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 6 минути, Петър_Пейчев said:

 

От украинците войници не става, прочетете историята. Да се хващат и да работят за да си направят държава, но това е толкова малко вероятно, че е по-добре ООН да ги закрие за да не мъчат и себе си и света.

Честно казано не знам докога ще те изтърпя.Откровено расистки изказвания да не говорим че са много далеч от историческата истина.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 часа, bulgaroid said:

Давам ти може би най-големия експерт в Русия по нефтопродуктите, име със световна известност , и ти ми ообесняваш,как не било така, а как е? Какво повече да ти обеснявам?Русия не може да продава газ никъде в света в такива количества както в Европа,същото важи за нефта, а тези пера са 70% от БВП, при каквито и да е проблеми с доставките всичко свършва в рамките на седмици. 

Този "специалист " е със сигурност лаладжия като теб. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, resavsky said:

Честно казано не знам докога ще те изтърпя.Откровено расистки изказвания да не говорим че са много далеч от историческата истина.

Какво расистко има в това да кажеш, че държава се прави от труда на гражданите? Цялата история на Украйна е казана в един американски филм, Тарас Булба, срещнаха се двама украинци и взеха да се питат за общи познати - един убит при грабеж в Турция, друг обесен за изнасилване в Полша, трети се удавил докато превземали на абордаж търговска гемия. Така държава не се прави, както правилно са забелязали в Холивуд.

Такива като вас са душманите на Украйна. Ако тя беше станала федерация или конфедераия и там по изключение бяха започнали да работят, сега щеше да е една от успешните европейски държави. Вие не искате това, вие искате украинците да измрат във война с Русия, но на Русия това й е работата и няма война, която особено да я впечатли, нито жертви, които да я стреснат, а като претръпне от Украйна ще се насочи към Балтика и полша. Това е резултата от глупостите ви, пробивате лодката и започвате да крещите "Спасявайте ни"!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Петър_Пейчев said:

Какво расистко има в това да кажеш, че държава се прави от труда на гражданите? Цялата история на Украйна е казана в един американски филм, Тарас Булба, срещнаха се двама украинци и взеха да се питат за общи познати - един убит при грабеж в Турция, друг обесен за изнасилване в Полша, трети се удавил докато превземали на абордаж търговска гемия. Така държава не се прави, както правилно са забелязали в Холивуд.

Такива като вас са душманите на Украйна. Ако тя беше станала федерация или конфедераия и там по изключение бяха започнали да работят, сега щеше да е една от успешните европейски държави. Вие не искате това, вие искате украинците да измрат във война с Русия, но на Русия това й е работата и няма война, която особено да я впечатли, нито жертви, които да я стреснат, а като претръпне от Украйна ще се насочи към Балтика и полша. Това е резултата от глупостите ви, пробивате лодката и започвате да крещите "Спасявайте ни"!

Напълно си прав 👍 А наш всезнайко булгаристанчо, си мисли горкият, че Путин е зависим от ЕС, смях в залата 🤣 и нямало къде да си продава газта освен в страните от ЕС. Егати плиткоумието.

Редактирано от Sekynda_69
Link to comment
Share on other sites

За да натрия носа на булгаристанчо, ето какъв е брутният вътрешен продукт на Русия от петрол и газ за миналата година.

B ĸpaя нa минaлaтa гoдинa дялът нa пeтpoлнaтa и гaзoвaтa индycтpия в бpyтния вътpeшeн пpoдyĸт нa Pycия възлизaшe нa 15,2%, cъoбщиxa pycĸитe влacти, цитиpaни oт PИA Hoвocти. Oбeмът нa БBΠ зa 2020-a гoдинa e пoчти 107 тpилиoнa pyбли, oт ĸoитo нa пeтpoлния и гaзoв ceĸтop ce пaдaт oĸoлo 16,3 тpилиoнa pyбли.

Къде са неговите 70% продукт , а , булгаристанчо Булгаристанчооооо, вного си зле а си тръгнал акъли да ръсиш бе пич 🤣.

Источник - https://money.bg/economics/rusiya-za-parvi-pat-izchisli-kakav-dyal-zaemat-petrolat-i-gazat-v-bvp-na-stranata.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Отидох да напълня резервоарите, миналата година февруари го пълних за 95-96 лв., сега за 156, но не това е интересното, имаше 3-4 служебни буса и баничарки, които пълниха по 4-5 туби. След малко и аз ще отида да купя туби, че без гориво спираме работата.

За годината от 2500 л. дизел съм внесъл в касичката на Кремъл 2500 лв. репарации "русофобия", като сложа и парното и другите стоки, с това дето плащам на Путин за Украйна мога да изплащам ипотека на гарсониера.

Накрая като ще взема едно дърво...

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Петър_Пейчев said:

Отидох да напълня резервоарите, миналата година февруари го пълних за 95-96 лв., сега за 156, но не това е интересното, имаше 3-4 служебни буса и баничарки, които пълниха по 4-5 туби. След малко и аз ще отида да купя туби, че без гориво спираме работата.

За годината от 2500 л. дизел съм внесъл в касичката на Кремъл 2500 лв. репарации "русофобия", като сложа и парното и другите стоки, с това дето плащам на Путин за Украйна мога да изплащам ипотека на гарсониера.

Накрая като ще взема едно дърво...

Нещата може да станат още по лоши с цената на горивата, и то не само у нас.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Петър_Пейчев said:

За годината от 2500 л. дизел съм внесъл в касичката на Кремъл 2500 лв. репарации "русофобия", като сложа и парното и другите стоки, с това дето плащам на Путин за Украйна мога да изплащам ипотека на гарсониера.

Накрая като ще взема едно дърво...

 

Ти да видиш. И ако всички станат русофили като теб, какво ще стане? От чешмите ще потече мед и масло, а от бензиноколонките безплатно гориво?  
 

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Петър_Пейчев said:

Обевидно Унгария няма вяра, че въоръжените украински банди са оглупели до степен да тръгнат срещу Русия, а и не ги иска на своя територия като бежанци.

Кой стоеше на трибуната до Ксито, когато закриваха олимпиадата? Сещам се и за друг един комшия дето много топло се прегръщаше с китаеца.. Умните политици са се ориентирали откъде духа вятъра. Русия ще поеме май плавно по китайският модел, за радост на Зюганов    :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...