Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 4 минути, Capitainofmarine said:

Че той не е тръгвал за да го спрат! Все още го септифицират!

Спряха изграждането. Германците са си опекли вече питката, не разчитат на Путинивия газ, но останалите. Сега ще видим европейците и по специално тези с развита икономика, колко ще са солидарни спрямо нас.

Редактирано от Sekynda_69
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Какво точно очакваш? Не следиш ли целия театър който се разигра през последните месеци? Путин постави вето: приемате условията ми или война.  Не приеха условията и последва войната.  Какво ти дава основания да приемеш, че в момента европейците ще си променят мнението и ще приемат условията му.  Той друго не иска, а ако в Европа не са готови да приемат условията му няма за какво да преговарят. 

Виждам че много хора не са дораснали до сериозни въпроси които наистина могат да разрешават подобни конфликти.  Войната ще свърши там и тогава когато ще седнат сериозните хора да решават сериозните проблеми. Едностранния поглед че виновен в ситуацията само Путин е много грешна позиция. Сериозните аналитици това много добре го разбират. С някои хора тука това явно не може да се обсъжда.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100069092624537/posts/260651962914556/ унищожена  танкова руска рота край Прилукиhttps://www.facebook.com/100001813520333/posts/7008875982516116/ Суми Т80 изоставени от руснаците.

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Putin orders Russian nuclear deterrent forces on alert

Update 8:11 a.m. EST Feb. 27: Russian President Vladimir Putin has ordered Russian nuclear deterrent forces on high alert, The Associated Press reported.

Putin said during a meeting with his top officials that NATO powers had made “aggressive statements” along with the West imposing financial sanctions against Russia.

The alert means Putin has ordered Russia’s nuclear weapons prepared for increased readiness to launch, the AP reported. He told the Russian defense minister and the chief of the military’s General Staff to put the nuclear deterrent forces in a “special regime of combat duty.”

“Western countries are not only taking unfriendly actions against our country in the economic sphere, but top officials from leading NATO members made aggressive statements regarding our country,” Putin said in televised comments.

 

 

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Sekynda_69 said:

Спряха изграждането. Германците са си опекли вече питката, не разчитат на Путинивия газ, но останалите. Сега ще видим европейците и по специално тези с развита икономика, колко ще са солидарни спрямо нас.

Питката ще я пекат тепърва и то на електроенергия от вятъра. Рланират два завода и две пристанища за течен газ от америка а северен поток два е готов, просто не е получил сертификация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Capitainofmarine said:

Питката ще я пекат тепърва и то на електроенергия от вятъра. Рланират два завода и две пристанища за течен газ от америка а северен поток два е готов, просто не е получил сертификация.

Русия не е изключена напълно от СУИФТ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Orbit said:

Виждам че много хора не са дораснали до сериозни въпроси които наистина могат да разрешават подобни конфликти.  Войната ще свърши там и тогава когато ще седнат сериозните хора да решават сериозните проблеми. Едностранния поглед че виновен в ситуацията само Путин е много грешна позиция. Сериозните аналитици това много добре го разбират. С някои хора тука това явно не може да се обсъжда.

Виж, това което пиша тук  за Путин, руските институции и т.н. съм го писал в този форум много преди настоящата война.  Досега не съм видял нещо което да обори мнението ми, включително и от "сериозните" хора.  За една война винаги има много причини, но в случая агресорът е Путин и това не виждам как може да се замаже.  Той и Хитлер не е  единственият виновник за ВСВ, но това не отменя факта, че е агресор.

  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Виж, това което пиша тук  за Путин, руските институции и т.н. съм го писал в този форум много преди настоящата война.  Досега не съм видял нещо което да обори мнението ми, включително и от "сериозните" хора.  За една война винаги има много причини, но в случая агресорът е Путин и това не виждам как може да се замаже.  Той и Хитлер не е  единственият виновник за ВСВ, но това не отменя факта, че е агресор.

Ок. Разбрах позицията ти.

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Atom said:

За една война винаги има много причини, но в случая агресорът е Путин

За едни агресорът е добрият, а за други, лошият чичко. Относителна работа. Ако убият сина ти, и ти отмъстиш, защото според теб са оправдали убиецът на сина ти, поради някакви причини, и той няма да излежи наказанието си, ще те сметнат ли за агресор ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, bulgaroid said:

просто слушайте косите да ти се изправят

 

Интересна комбинация - джихадисти и русофили - вечна дружба. Това заслужава анализ.

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Их там нет

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Кухулин said:

Въпросът е може ли всичко това да свърши с ограничен ядрен удар по Хага. Или да започне. На мен ми се струва, че западните политици пак нещо не схващат ситуацията.

Каква е според теб ситуацията? Мисля че атом счупи клавиатурата да обяснява каква е причината за руската инвазия. Западът, част от който сме и ние, няма как да ходят по акъла на rocket boy 2.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Atom said:

Путин сам се позиционира в тази роля. Сам си избра "врагът" в лицето на запада.

Не можеш да претендираш за смислена оценка на ситуацията ако не разбираш факта, че
студената война между Запада и Русия никога не е свършвала и датира поне от 19-ти век.

Западът неистово мрази Русия до мозъка на костите си и ако това не го разбираш, няма
как да правилно да тълкуваш ходовете на Путин в текущата война.

Замисли се за следното:

Хитлер е пряко следствие от непосилните репарации и международната изолация, на които
е подложена Германия след ПСВ.

Западняците разбират грешката си и след ВСВ не подлагат Германия на нов рунд репарации
и изолация, а веместо това инвестират в плана Маршал за нейното съживяване.

В момента Западът най-умишлено и съзнателно подлага Русия на драконовскии санкции и
международна изолация. Също така Западаът нито за момент не помисли да удовлетвори
поне част от исканията на Русия спрямо Украйна.

Ако човек има дори малко акъл в главата си би трябвало да разбере, че Западът не просто
не иска да избегне Хитлер в Русия (Путлер) ... а старателно се стреми да изгради. Западът не
иска да разреши противопоставянето си Русия ... а съзнателно търси това противопоставяне.
Западът иска в Русия да властва Путлер ... когото те да мразят и да чакат удобен момент да
съкрушат.

Погледни ситуацията в тази светлина и много бързо ще ти се изясни какво прави Путин.

Защо пак се стига до размахване на червения бутон с ядрения арсенал на Русия?
Защото Западът няма как да спечели тази война (по простата причина, че в нея няма да има
победители) ... и това е единствената заплаха, на която Западът реагира.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 56 минути, Sekynda_69 said:

Е това стана след инвазията на Путин. Преди само се канеха нещо.

Не. Стана след обявяването на двете републики.  А тогава и Украйна струпа 150 000 на границата им. А Русия каза, че ще влиза като миротворци в двете републики. И беше редно да влезе там. Но и след тези събития влезе в Украйна. И двете страни са виновни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, gmladenov said:

Не можеш да претендираш за смислена оценка на ситуацията ако не разбираш факта, че
студената война между Запада и Русия никога не е свършвала и датира поне от 19-ти век.

Западът неистово мрази Русия до мозъка на костите си и ако това не го разбираш, няма
как да правилно да тълкуваш ходовете на Путин в текущата война.

Замисли се за следното:

Хитлер е пряко следствие от непосилните репарации и международната изолация, на които
е подложена Германия след ПСВ.

Западняците разбират грешката си и след ВСВ не подлагат Германия на нов рунд репарации
и изолация, а веместо това инвестират в плана Маршал за нейното съживяване.

В момента Западът най-умишлено и съзнателно подлага Русия на драконовскии санкции и
международна изолация. Също така Западаът нито за момент не помисли да удовлетвори
поне част от исканията на Русия спрямо Украйна.

Ако човек има дори малко акъл в главата си би трябвало да разбере, че Западът не просто
не иска да избегне Хитлер в Русия (Путлер) ... а старателно се стреми да изгради. Западът не
иска да разреши противопоставянето си Русия ... а съзнателно търси това противопоставяне.
Западът иска в Русия да властва Путлер ... когото те да мразят и да чакат удобен момент да
съкрушат.

Погледни ситуацията в тази светлина и много бързо ще ти се изясни какво прави Путин.

Защо пак се стига до размахване на червения бутон с ядрения арсенал на Русия?
Защото Западът няма как да спечели тази война (по простата причина, че в нея няма да има
победители) ... и това е единствената заплаха, на която Западът реагира.

Само че никой досега в тази студена война не е поставял  пръста си над ядрения бутон. Ако на Запада им трябва противник - то не е този.. Време е да за смяна..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, nik1 said:

Само че никой досега в тази студена война не е поставял  пръста си над ядрения бутон. Ако на Запада им трябва противник - то не е този.. Време е да за смяна..

Ти за Кубинската криза не си ли чувал??

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

, просто не е получил сертификация.

Точно сертифицирането спряха, преди нападението.

https://www.google.bg/amp/s/nova.bg/amp/news/view/2022/02/22/358086/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA-2

Редактирано от miroki
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, miroki said:

Не. Стана след обявяването на двете републики.  А тогава и Украйна струпа 150 000 на границата им. А Русия каза, че ще влиза като миротворци в двете републики. И беше редно да влезе там. Но и след тези събития влезе в Украйна. И двете страни са виновни.

Бяха струпани оръжията вече, то ясно че ще има инвазия на Русия. Затова спряха строежът на северен 2 германците.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, gmladenov said:

Ти за Кубинската криза не си ли чувал??

Чувал съм, но там такова нещо като заплаха а изполване на ядрено оръжие срещу конвенционална заплаха..Изобщо ,тази концепция непознатата за СССР/Русия vs САЩ/Запада  до днес

Може  да видиш и каква е ядрената доктрина на СССР и РФ

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Sekynda_69 said:

Бяха струпани оръжията вече, то ясно че ще има инвазия на Русия. Затова спряха строежът на северен 2 германците.

Да. Въпросът бе кога е станало. 

За това уточних, че е преди инвазията.

А интересното е, че Русия предната година изобрети новите хиперзвукови ракети. И побърза да ги изпробва в реални ситуация, веднага след тестването. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...