Отиди на
Форум "Наука"

Бежанската криза в граничните на Украйна страни и в България


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 1 час, nik1 said:

Изглежда ще се прочуем и   като единствената страна в Европа (не ЕС), която е настанила украйнците... в лагери
 

285385990_7670248899682322_198817004369776603_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=BlrdLgx2KoMAX-aPi8i&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT_JHAaVmBk4c-_xD4P0bq_k8SrBbknxNK9CStltyWJzZw&oe=629BE593

 

281952257_7670248283015717_5145976130162511147_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=GGkyzmutFZMAX8MuZR9&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT-KUYBj2ZyfPVuqj4oCDwjjw9W8STN4paIBnkvwgfXi8g&oe=629C276D

 

И ето какво представлява лагерът (видео):, Всъщност прилича на затвор с максимална сигурност 

 

https://www.facebook.com/100000918630170/videos/pcb.405536768252200/310838867919674

 

В който са настанени деца, и възрастни със специлани потребности.

 

285526436_7670249053015640_6380017219791186601_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=Pz3v2ECwvLQAX_ebr9I&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT9GTBpYbH0Q3s54QifPvtXi03pbUXzF6K_yfKisZ4uDWQ&oe=629C3A00

 

 

ПС

Лагерите са място за пребиваване на хора без статус, за периода в който тече производството. Така е по принцип и така е в нашия закон.. За хора вече притежаващи статута на закрила, и имащи и право на социална и друга помощ (както средностатистическите българи), лагерите от този тип според мен са възможно най-неподходящото място за заселване.
Апропо, лагерите в Елхово и Сарафово са обявени от правителството за места за временно (транзитно) заселване за 72 часа (следствие от принципните неща за който пиша по-горе) , Надявам се час по-скоро на тези нещастни деца и възрастни да им намерят по-добри условия в някоя държавна или ведомствена почивна станция.
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 206
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

На зло куче зъл прът.

Хич не ги съжалявам вече (до преди месец все още ги подкрепях). Арогантни са почти колкото руснаците. Вчера даже се скарах жестоко с някакви украинци в Берьозката - пак разиграваха цирка колко лошо е качеството (сякаш на сила ги карат да купуват), как цените нарочно били високи и магазина живеел върху гърба на украинците (това, при положение че в Берьозка има 20% намаление само за украинците!!!). Отделно, че постоянно натякват как никой в администрацията не говорил руски, как всички документи били на български и т.н, сякаш скапаният им руски е държавен език и трябва да им се правят метани като на полу-богове. Същите наглеци са като североизточните си братчета.

Просто с претенциите и надменността си озлобиха всички във Варна. Колкото по-бързо се разкарат, толкова по-добре. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
 
Държава, която не даде нито лев на бежанците, за да си купят бельо, превръзки и сапун поне, и не направи нищо да ги интегрира на работния пазар, държава, която разчиташе на волонтьори и организации без пари да организират огромна група от хора, държава, която не осигури детски градини и уроци по български цели 2 месеца, а просто използва едни 100 000 човека, които бягат от война с дребни деца, за да захрани туристическия си бранш, който знаем чий е, държава, която не комуникира на тези хора, огромната част от които са високообразовани, рационални хора, къде какво ще се случи, какво ще бъде осигурено на новото място, за колко време, и т.н., тази държава, извинете, не бива да се свързва с американско образование. Това е държавност на Изтока - казах, отсякох, равнис, беж и т.н. Тази държава не се усети каква пропаганда се води по медиите вече 3 месеца. Тази държавност е неумела, глупава и груба. Вместо да показва украинците, които стягат багажи и си отиват вкъщи, където падат руските бомби, показва няколко украинци, които от страх не искат да се местят. Не ги пита защо, а като ги пита, не се вслушва. Аз съм живяла сама, далече от свои, с малки деца, в емиграция в силно несоциална държава. Ужасът от неизвестното е огромен. Майчинският инстинкт те приковава към мястото, на което си, ако вече имаш някаква социална система на взаимопомощ като други майки, с които си помагате, познати места за игра, предпочитан педиатър и т.н. Когато се наложи да се преместим в друг град, където съпругът ми получи по-добро работно предложение, изпаднах в ужас и депресия. Тези неща няма как да се знаят от уседнали хора, но е задължително да се комуникират от специалисти, и ако продуцентите в телевизиите може да са случайни хора без необходимите познания и усет, то държавата е длъжна да има съветници и ресурси, и процес, който да управлява наратива и да работи с украинските майки. Срамно е, че и хора като Белобрадова, се оказаха фалшиви авторитети. За останалите отдавна бия камбаната.
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, nik1 said:

Изглежда ще се прочуем и   като единствената страна в Европа (не ЕС), която е настанила украйнците... в лагери
 

285385990_7670248899682322_198817004369776603_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=BlrdLgx2KoMAX-aPi8i&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT_JHAaVmBk4c-_xD4P0bq_k8SrBbknxNK9CStltyWJzZw&oe=629BE593

 

281952257_7670248283015717_5145976130162511147_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=GGkyzmutFZMAX8MuZR9&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT-KUYBj2ZyfPVuqj4oCDwjjw9W8STN4paIBnkvwgfXi8g&oe=629C276D

 

И ето какво представлява лагерът (видео):, Всъщност прилича на затвор с максимална сигурност 

 

https://www.facebook.com/100000918630170/videos/pcb.405536768252200/310838867919674

 

В който са настанени деца, и възрастни със специлани потребности.

 

285526436_7670249053015640_6380017219791186601_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=Pz3v2ECwvLQAX_ebr9I&_nc_ht=scontent-sof1-2.xx&oh=00_AT9GTBpYbH0Q3s54QifPvtXi03pbUXzF6K_yfKisZ4uDWQ&oe=629C3A00

 

 

 Това ако е в Елхово да са благодарни за бодливата тел, защото лагера е точно до циганската махала.

 Иначе има осигурени държавни бази, организиран беше транспорт, имаше графици, идва транспорта.... хората се пекат на плажа.... То няма как да превозиш 10-15хил души за един ден, поне не и с нашия държавен ресурс, просто всички решиха да чакат последния момент и накрая увиснаха по лагери.  Да не каже някой, че няма интеграция, за 3 месеца станаха бетер българи.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Konche said:

 Иначе има осигурени държавни бази, организиран беше транспорт, имаше графици, идва транспорта.... хората се пекат на плажа.... То няма как да превозиш 10-15хил души, поне не и с нашия държавен ресурс, просто всички решиха да чакат последния момент и накрая увиснаха по лагери.  Да не каже някой, че няма интеграция, за 3 месеца станаха бетер българи.

Аха..
Графиците, които не са били оповестявани..Демек - идва автобуса пред хотела, казва се "Имате 15 минути да си стегнете багажа и заминавате за някъде си".. 

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31875588.html?fbclid=IwAR1-N9Ol9G2c7za4Y7kHgWUpUEynUTM-AutaGWFBRNWb26tQQVrdPBb1o8I

98 процента от тях нищо не знаят за България, не знаят български, уплашени и стресирани са за този преход (и вече са създали си някаква среда) . 
Та точно до "пекане" ще да им е било..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Konche said:

 Това ако е в Елхово да са благодарни за бодливата тел, защото лагера е точно до циганската махала.

 Иначе има осигурени държавни бази, организиран беше транспорт, имаше графици, идва транспорта.... хората се пекат на плажа.... То няма как да превозиш 10-15хил души за един ден, поне не и с нашия държавен ресурс, просто всички решиха да чакат последния момент и накрая увиснаха по лагери.  Да не каже някой, че няма интеграция, за 3 месеца станаха бетер българи.

Милите украинки, които за три месеца не са направили и грам усилие да опознаят страната, в която са дошли. Или поне да имат някакъв резервен план.

Още през април им се каза, че в края на май ще ги местят... Обаче си помислиха, че могат да организират маймунджълъци и да принудят държавата да ги остави по хотелите на морето...

Приютихме ги, гледахме ги, търпяхме ги... и накрая се отнасят с нас, все едно сме им роби.

Както една от украинките-координаторки се изрази "помощ трябва за истинските бежанки, а не за туристки".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Аха..
Графиците, които не са били оповестявани..Демек - идва автобуса пред хотела, казва се "Имате 15 минути да си стегнете багажа и заминавате за някъде си".. 

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31875588.html?fbclid=IwAR1-N9Ol9G2c7za4Y7kHgWUpUEynUTM-AutaGWFBRNWb26tQQVrdPBb1o8I

98 процента от тях нищо не знаят за България, не знаят български, уплашени и стресирани са за този преход (и вече са създали си някаква среда) . 
Та точно до "пекане" ще да им е било..

 Еми да се поинтересуват. Как 98% не знаят нищо за България, а дойдоха точно тук, нито сме най-близо, нито сме най-богати, нито нищо. За да дойде някой точно тук си има причина. Не им вярвам на тези хора, защото виждам доста други украински бежанци, които работят и се оправят сами, включително майки с деца. Други бежанци пък отидоха в държавните почивни бази, как само една част нищо не направи и накрая се оказа в лагер? Има ли желание има и начин. Евентуално някоя баба или болен човек може наистина да нямат възможност да си помогнат и там вече държавата трябва да им поеме издръжката/лечението.

 Изобщо голяма драма, че една малка част от бежанците спали във фургон, по-голямата част или се е интегрирала и работи, или се е възползвала от подслона, който държавата предлага.

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Konche said:

 Еми да се поинтересуват. Как 98% не знаят нищо за България, а дойдоха точно тук, нито сме най-близо, нито сме най-богати, нито нищо. За да дойде някой точно тук си има причина. Не им вярвам на тези хора, защото виждам доста други украински бежанци, които работят и се оправят сами, включително майки с деца. Други бежанци пък отидоха в държавните почивни бази, как само една част нищо не направи и накрая се оказа в лагер? Има ли желание има и начин. Евентуално някоя баба или болен човек може наистина да нямат възможност да си помогнат и там вече държавата трябва да им поеме издръжката/лечението.

 Изобщо голяма драма, че една малка част от бежанците спали във фургон, по-голямата част или се е интегрирала и работи, или се е възползвала от подслона, който държавата предлага.

На много от тях мъжете са моряци и им пращат добри пари всеки месец, в следствие на което са свикнали да живеят в удобства, без да са се сблъсквали с трудности. При тях липсва житейския опит, който да ги научи как да действат в такива ситуации, затова действат толкова тъпо и самонадеяно, като стадо овци.

Става въпрос за градски принцеси - докато са били по-млади родителите им са се грижели да не срещат трудности, после са си намерили мъже с някакви възможности, на които да родят деца. Морякът като ѝ изпрати за месеца 1500-2000 долара и принцесата си наема детегледачка за 300-400-500 долара, а останалите пари харчи за себе си.

Това са няколкото хиляди овци, които се опитаха да се правят на интересни. А другите украинки са се сблъсквали с действителността и са достатъчно оправни, за да се ориентират сами къде, какво и защо има в България! Даже някои от неомъжените си намериха българи да ги издържат, поне докато са млади и хубави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, новорегистриран2 said:

На много от тях мъжете са моряци и им пращат добри пари всеки месец, в следствие на което са свикнали да живеят в удобства, без да са се сблъсквали с трудности. При тях липсва житейския опит, който да ги научи как да действат в такива ситуации, затова действат толкова тъпо и самонадеяно, като стадо овци.

Става въпрос за градски принцеси - докато са били по-млади родителите им са се грижели да не срещат трудности, после са си намерили мъже с някакви възможности, на които да родят деца. Морякът като ѝ изпрати за месеца 1500-2000 долара и принцесата си наема детегледачка за 300-400-500 долара, а останалите пари харчи за себе си.

Това са няколкото хиляди овци, които се опитаха да се правят на интересни. А другите украинки са се сблъсквали с действителността и са достатъчно оправни, за да се ориентират сами къде, какво и защо има в България! Даже някои от неомъжените си намериха българи да ги издържат, поне докато са млади и хубави.

 Именно това ме дразни, преекспонира се "страданието" на една малка част, която просто не става в чисто личностен план, а не се споменава, как мнозинството се справя добре, кадърни хора са, намират си работа. Така се настройва българското общество срещу "капризните бежанци", а те изобщо не са капризни, просто има една малка гласовита част, която и тя не знае какво иска.

 Тъпо е, защото имах негативно отношение към украинците като народ, а тези бежанци ми го промениха. Сега заради "медиите" и малцинство украинци, много хора започват да имат негативно отношение към тези хора, а те са много борбени и самостоятелни в голямата си част.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Konche said:

 Именно това ме дразни, преекспонира се "страданието" на една малка част, която просто не става в чисто личностен план, а не се споменава, как мнозинството се справя добре, кадърни хора са, намират си работа. Така се настройва българското общество срещу "капризните бежанци", а те изобщо не са капризни, просто има една малка гласовита част, която и тя не знае какво иска.

 Тъпо е, защото имах негативно отношение към украинците като народ, а тези бежанци ми го промениха. Сега заради "медиите" и малцинство украинци, много хора започват да имат негативно отношение към тези хора, а те са много борбени и самостоятелни в голямата си част.

В България една част от журналиститутките са патки с много първичен и профанен начин на мислене и изказ. От там идва желанието да търсят постоянни сензации и олигофренщини, с които да привлекат вниманието на най-кухата част от племето и обществото ни. А като добавим ревнивостта им от украинките (не без основание) и изкуствено налаганата русофилия по медиите ни, и се получава перфектното нищо наречено български медии...

Лично предпочитам да се абстрахирам от подобни медиини сензации-еднодневки и да бъда максимално обективен. В мнозинството си са, както ти ги описваш и те заслужават да ги приемем като част от нашето общество и да се погрижим за тях.

-----

Честно казано трудно различавам украинците от българите и едва като почнат да говорят ги хващам от къде са.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, новорегистриран2 said:

На много от тях мъжете са моряци и им пращат добри пари всеки месец, в следствие на което са свикнали да живеят в удобства, без да са се сблъсквали с трудности. При тях липсва житейския опит, който да ги научи как да действат в такива ситуации, затова действат толкова тъпо и самонадеяно, като стадо овци.

Става въпрос за градски принцеси - докато са били по-млади родителите им са се грижели да не срещат трудности, после са си намерили мъже с някакви възможности, на които да родят деца. Морякът като ѝ изпрати за месеца 1500-2000 долара и принцесата си наема детегледачка за 300-400-500 долара, а останалите пари харчи за себе си.

Това са няколкото хиляди овци, които се опитаха да се правят на интересни. А другите украинки са се сблъсквали с действителността и са достатъчно оправни, за да се ориентират сами къде, какво и защо има в България! Даже някои от неомъжените си намериха българи да ги издържат, поне докато са млади и хубави.

Не мисля
" Одеските /мариуполските принцеси"  се справят  добре с интернет и нямат проблем с доплащането (а много от тях изобщо не разчитат на помощта, а са си устроили сами "беженството" на свои разноски). Няма да ги намерите в Елхово - вижда се какъв е типа на хората там, от снимките

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Konche said:

 Еми да се поинтересуват. Как 98% не знаят нищо за България, а дойдоха точно тук, нито сме най-близо, нито сме най-богати, нито нищо. За да дойде някой точно тук си има причина.

Причините са повече от една..

Цитирай

Не им вярвам на тези хора, защото виждам доста други украински бежанци, които работят и се оправят сами, включително майки с деца. 

Според мен омесвате бежанците с украинската диаспора.. Изключения са децата на бежанците ,които са приети  в детска  градина, или ходят на училище..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 33 минути, новорегистриран2 said:

Лично предпочитам да се абстрахирам от подобни медиини сензации-еднодневки и да бъда максимално обективен. В мнозинството си са, както ти ги описваш и те заслужават да ги приемем като част от нашето общество и да се погрижим за тях.

 

Преди 55 минути, Konche said:

 Именно това ме дразни, преекспонира се "страданието" на една малка част, която просто не става в чисто личностен план,

Те и инвалидите  в България са малка част...
Проблемът ни е ясен за мен - бездушието ни към "малкото"  различни и други.. Демонстрирано и от  новите Калини

Цитирай

а не се споменава, как мнозинството се справя добре, кадърни хора са, намират си работа. 

Това е същия феномен.. Безразличие  (най малкото) към 'другите" и "различните" - украинците в България

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, nik1 said:

Причините са повече от една..

Според мен омесвате бежанците с украинската диаспора.. Изключения са децата на бежанците ,които са приети  в детска  градина, или ходят на училище..

 Е диаспората помага на бежанците, те често бежанците идват тук именно, защото имат роднина/приятел тук. В Пловдив имаше няколко стотин души украинци, основно млади хора работещи в аутсорсинга. Сега виждам как тези помагат на дошлите от Украйна, помагат им да си намират работа, включително и към мен лично са се обръщали през общи приятели и на две жени им намерихме работа, като готвачки. Намират им квартири, гледат си едни на други децата, препоръчват им частни ясли и градини, ако не могат да се уредят в общинските. Младите българи също имат желание да помагат, по-трудно става заради езика, но пак става. 

 Става въпрос, че има начин, просто трябва да се проявява самоинициатива и да се търси помощ. Доста хора вече разбират до някъде български, макар че не го говорят. Сигурно им е трудно да избягат от война и да се окажат на чуждо място, но и на два милиона българи ни беше трудно да обикаляме Европа с фалшиви визи, защото в България магазините бяха празни, но повечето се оправихме. 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, nik1 said:

 

Те и инвалидите  в България са малка част...
Проблемът ни е ясен за мен - бездушието ни към "малкото"  различни и други.. Демонстрирано и от  новите Калини

Това е същия феномен.. Безразличие  (най малкото) към 'другите" и "различните" - украинците в България

За инвалидите, а и за повечето пенсионери си прав, в нормалната част на Европа тези хора получават грижи, защото съдбата е била несправедлива към тях.

 Но хора, които просто не могат да се справят със живота почти никъде не получават нормални условия за живот. Няма да ги оставят да умрат от глад, но максимум могат да получа някой фургон/да си наемат гараж и да кретат там. Едно време при бай Тошо, ако беше лоялен към партията ти даваха службичка, някакво апартаментче и човека си живееше що годе нормално за сметка на обществото. Сега живеем в капиталистически свят, който не може да се оправя сам мизерства, такова е. Не само в България, навсякъде е такова. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Konche said:

За инвалидите, а и за повечето пенсионери си прав, в нормалната част на Европа тези хора получават грижи, защото съдбата е била несправедлива към тях.

 Но хора, които просто не могат да се справят със живота почти никъде не получават нормални условия за живот. Няма да ги оставят да умрат от глад, но максимум могат да получа някой фургон/да си наемат гараж и да кретат там. Едно време при бай Тошо, ако беше лоялен към партията ти даваха службичка, някакво апартаментче и човека си живееше що годе нормално за сметка на обществото. Сега живеем в капиталистически свят, който не може да се оправя сам мизерства, такова е. Не само в България, навсякъде е такова. 

Капитализъм без спазване на законите, и общество без  етика и хуманност- кучетата ги яли

Никъде  няма такива изпълнения - ако не се оправяш   заселваме те в лагер с телена бодлива  ограда. 
Лагерите от този тип са предназначени за заселване на кандидатите за статут, на които им  тече процедурата, за времето в което им се гледа делото. Това и по принцип и  по закон..(нашия). 
А ние заселваме там обаче хора със статут и социални  и здравно -осигурителни права като на средностатистическия  български гражданин

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, nik1 said:

Капитализъм без спазване на законите, и общество без  етика и хуманност- кучетата ги яли

Никъде  няма такива изпълнения - ако не се оправяш   заселваме те в лагер с телена бодлива  ограда. 
Лагерите от този тип са предназначени за заселване на кандидатите за статут, на които им  тече процедурата, за времето в което им се гледа делото. Това и по принцип и  по закон..(нашия). 
А ние заселваме там обаче хора със статут и социални  и здравно -осигурителни права като на средностатистическия  български гражданин

 Не ги заселват, оставят ги там за 1-2 дни докато се организира транспорт до държавните бази. И то защото тези хора не се организираха навреме да се преместят в същите тези бази. И не ги виня, че са неоправни, виня тези, които са неоправни и нагли. Имаше интервюта днес с хора, които казват, че за един два дена няма проблем и сякаш те бяха повечето, една жена се радваше, че има бодлива тел, защото нейна приятелка в Германия била ограбена и беше много благодарна на държавата. Но имаше и такива, които едва ли не изпадат в истерия, викат, псуват. Това си е жива наглост. Държавата ще се погрижи за тях, до колкото разбрах вината е тяхна, че не са се организирали да бъдат извозени, но дори и да е на държавата, че не ги е информирала не е болка за умиране.  Такива истерични хора има и в българското общество и отново им се дава твърде голяма гласност от медиите.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 51 минути, Konche said:

 Не ги заселват, оставят ги там за 1-2 дни докато се организира транспорт до държавните бази. 

За това говоря. Един или  два дни в такъв лагер е същия цинизъм, като н на брой  дни, или дори по-голям (ще еи прецакаме , ама   ще е за малко, вие ще го изтърпите)

Ше ви прецакаме , ама   ще е за малко, вие ще го изтърпите.....защото ние не искахме да харчим повече пари и време за вас за да ви купим (от даваните ни щедро от ЕС пари), и  поставим аклиматизирани палатки.  Не сте пълноценни хора..

Цитирай

Но имаше и такива, които едва ли не изпадат в истерия, викат, псуват. 

Я си представете вие лично как бихте реагирали ако ви заселят  в нещо подобно на лагера в Елхово (вие естествено  не  знаете за колко време, и  никой не знае),при над 40 градусова температура (толкова  е вън и вътре в кутийките),  в чужда страна и (за която ме владеете езика)
Хората не само са изпадали в истерия, ...ами са колабирали от жегата.

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Konche said:

Как 98% не знаят нищо за България, а дойдоха точно тук, нито сме най-близо, нито сме най-богати, нито нищо.

Да де..
Да си стоят в къщи, тук приемаме само добре подготвени кандидат-емигранти..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, nik1 said:

За това говоря. Един или  два дни в такъв лагер е същия цинизъм, като н на брой  дни, или дори по-голям (ще еи прецакаме , ама   ще е за малко, вие ще го изтърпите)

Ше ви прецакаме , ама   ще е за малко, вие ще го изтърпите.....защото ние не искахме да харчим повече пари и време за вас за да ви купим (от даваните ни щедро от ЕС пари), и  поставим аклиматизирани палатки.  Не сте пълноценни хора..

Я си представете вие лично как бихте реагирали ако ви заселят  в нещо подобно на лагера в Елхово (вие естествено  не  знаете за колко време, и  никой не знае),при над 40 градусова температура (толкова  е вън и вътре в кутийките),  в чужда страна и (за която ме владеете езика)
Хората не само са изпадали в истерия, ...ами са колабирали от жегата.

 

Всичко това е наистина унизително, грозно - безобразно! - от наша страна. Но не се дължи на някакъв умисъл, не е тенденциозно отношение към тези хора. Просто управниците ни са крайно некадърни, недалновидни, безотговорни. И нагли.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Шпага said:

Всичко това е наистина унизително, грозно - безобразно! - от наша страна. Но не се дължи на някакъв умисъл, не е тенденциозно отношение към тези хора. Просто управниците ни са крайно некадърни, недалновидни, безотговорни. И нагли.

Това отразява отношението ни към "другите"  и към по-слабите..
Политиците ни са със същата ни култура и ценности, защото са възпитани като българи както всички нас (с  изключения, които обаче не могат  да преплуват напряко, срещу "течението")

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, nik1 said:

Я си представете вие лично как бихте реагирали ако ви заселят  в нещо подобно на лагера в Елхово (вие естествено  не  знаете за колко време, и  никой не знае),при над 40 градусова температура (толкова  е вън и вътре в кутийките),  в чужда страна и (за която ме владеете езика)
Хората не само са изпадали в истерия, ...ами са колабирали от жегата.

 

На сила ли ги карат там?

Всеки от тях има възможността да откаже и да се оправя като свободен човек - да се издържа от спестявания, да научи български и да започне работа, да отиде в друга държава, да се върне в Украйна.

На харизано магаре зъбите не се броят. Украинците обаче се самозабравиха с претенциите си, сякаш са някакви господари които България е длъжна да дундурка. Колкото по-скоро се върнат в реалността (че са бегълци, разчитащи на милостиня от ЕС и България в частност) толкова по-добре.

Имат право на престой, имат право на работа, имат покрив над главите и някаква храна, имат 3 месеца здравеопазване (за деца и пенсионери е за целия престой) без да са платили и стотинка. Повече от достатъчно им е. Ако искат екстри да си плащат. Ако искат да се информирани да учат български и да следят българските новини - в България официалният език е само и единствено българския.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Преди 27 минути, Dobri_I said:

На сила ли ги карат там?

Излъгали са ги, или са нямали избор..  Трябва  да го приемат казвате.. Аз не бих приел ако бях на тяхното място, за вас не знам..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има една съществена подробност, украинските бежанци са в огромната си част майки с малки деца. Това до голяма степен оправдава за мен тяхната претенциозност по отношение на условията. Едно е да мислиш само за себе си, друго и за детето. Това също повишава и отговорността и сложността на задачата за държавата и българското общество изобщо.

Настаняването в хотели, почивни бази, лагери става за кратко време, но за дълъг период, както се очертава най-доброто по отношение на спокойствие, удобство и икономичност е квартири и интегриране.

Няма как да живеем като че войната не ни засяга. Засяга ни по много начини и чрез бежанците също.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...