Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

 

Преди 1 минута, tantin said:

Прилика има, възможно е да е нейна роднина.  Възможно е да е случайна прилика.  Ако погледнеш каква е Вита Заверюха, всичко си идва на мястото. Възможно е да са искали да повдигнат духа на обкръжените, все пак това са последните им дни преди да ги убият.  Тези едва ли ще се дадат в плен.  Дори си мисля че другото семейство , майката с деца са децата на командира Денис Прокопенко, понеже момчето много прилича на него.  В по-следващи видеота гледам че са замазали лицата на децата за да не бъдат разпознати. 

От няколко седмици са все последните им дни.. Омразата не е добър съветник. Губи се обективност.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Руската страна съобщава, че част от гражданските лица, блокирани в "Азовстал", са се предали:

https://t.me/wargonzo/6658

Эксклюзив⚡Более 120 гражданских вышли из «Азовстали»⚡

Воспользовавшись не продолжительным затишьем, мирные жители Мариуполя, ставшие заложниками боевиков-неонацистов наконец-то смогли выйти из подвалов домов, которые стоят непосредственно у главного КПП «Азовстали».

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Doris said:

 

От няколко седмици са все последните им дни.. Омразата не е добър съветник. Губи се обективност.

Къде виждаш омраза? Нали искаме да се максимално обективни.  Ти можеш ли да дадеш някаква информация за това кои са хората от подземието на Азовсал?  Не се дават имена, показват се някакви жени и деца.  Аз поне ти давам някаква сламка.. Дай си ти версията кои са тези хора и наистина ли са в Азовстал, или гледаме поредната постановка? 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, tantin said:

Ти можеш ли да дадеш някаква информация за това кои са хората от подземието на Азовсал?  Не се дават имена, показват се някакви жени и деца.  Аз поне ти давам някаква сламка.. Дай си ти версията кои са тези хора и наистина ли са в Азовстал, или гледаме поредната постановка? 

Обективността не се постига, като бълваш всякакви версии. Напротив.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 56 минути, laplandetza said:

РАЗГЕЛЕ! ТРИМА ОТ МОРЯЦИТЕ ПРОГОВОРИХА! ЗА СТРЕЛБАТА, БОМБИТЕ ВЪРХУ КОРАБА! ВСИЧКИ ДРУГИ ЕКИПАЖИ СЛЯЗОХА И ГИ ЕВАУКИРАХА, САМО НИЕ ОСТАНАХМЕ ТАМ! И НИ ПРЕКИПЯ ТОГАВА! ИСКАХМЕ ДА ЗНАЕМ ОТ КАПИТАНА ЗАЩО ДРУГИТЕ МОГАТ, А НИЕ – НЕ, ПОЛУЧИХМЕ – ОБЩИ ПРИКАЗКИ! ОПИТВАШЕ СЕ ДА НИ РАЗУБЕДИ, ДА СИ СТОИМ ТАМ! ТРЪГНАХМЕ САМИ И НИ ПОЕХА РУСНАЦИТЕ! БЛАГОДАРИМ ОТ СЪРЦЕ НА РУСНАЦИТЕ И ДНР! ДАДОХА СИ ХОРАТА ХРАНАТА ЗА НАС!

Гледайте разказа на трима от моряците от кораба „Царевна“! Разгеле, намериха се трима мъже да разкажат какво се е случило.

След пресконференцията, дадена от жените ни, прекратиха и да ни дават комуникация и по телефона, прекратиха ни и това!

След пресконференцията, дадена от жените ни, прекратиха и да ни дават комуникация и по телефона, прекратиха ни и това!

В самолета премиера ни каза, че са работили за нашето спасяване – усмихва се иронично морякът – НО накрая тръгнахме ние сами!

Благодаря на ДНР и Русия за всичко, дадоха си хората всичко, храната, водата за нас!

 

https://afera.bg/разгеле-трима-от-моряците-проговорих/

278566195_521434049535842_3339692079927096636_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-5&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=YZ9g3FG1NI0AX-0Fk3j&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=00_AT9qHSG0AWYaQvNv1vz5QB3IxkUc_iOUaySGKxWZn2Y-FA&oe=6263D14F

  • ХаХа 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, tantin said:

Къде виждаш омраза?

Омразата ти към Зеленски и украинците е повече от очевидна. Според теб всички те са
азовци, воюващи срещу Русия и руската култура. 🙄

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 17 минути, tantin said:

Къде виждаш омраза? Нали искаме да се максимално обективни.  Ти можеш ли да дадеш някаква информация за това кои са хората от подземието на Азовсал?  Не се дават имена, показват се някакви жени и деца.  Аз поне ти давам някаква сламка.. Дай си ти версията кои са тези хора и наистина ли са в Азовстал, или гледаме поредната постановка? 

Виждаш, че чест от тях са се предали. Може да има още, но да се страхуват от руските войници.

"Когда вы не понимаете военной обстановки - у вас есть Арестович, которы вам во-перьвых официальный источник, а во-вторых все вам раскажет что - почему" 🙃

 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днес имаше някъв зелен коридор от руснаците даден на защитниците на Мариупол в АзовСтал. Явно има резултат, поне според руски източник 120 цивилни са излязли от подземията + ранени:

https://t.me/wargonzo/6658

Това е добре, повече спасени човешки животи.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100001002462409/posts/5226075327435831/

Тежка военна техника от Холандия за Украйна 

https://www.facebook.com/100002003280271/posts/5071139902962736/ 

https://www.facebook.com/696055307082865/posts/5178965632125121/

ЗСУ са разбили руски войски 

https://www.facebook.com/groups/775008330136750/permalink/809459616691621/

Завода в Мариопул 

https://www.facebook.com/696055307082865/posts/5178667765488241/

Румъния 

https://www.facebook.com/696055307082865/posts/5178983145456703/

Убит е ЛНР командир

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Не е добре замислена тая опция. Не скрива цитираните от друг мнения на игнорирания например.

Но по-важният въпрос е - защо изобщо трябва да търпим такъв тролинг, по принцип? Не всеки игнорира а напротив, и шумът нараства експоненциално.

Директно ги слагам в игнора и въобще не ги мисля, който иска да ги чете, нека го прави. Време и нерви за тролещи нямам.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Към края на деня може да се каже че единствения успех на руснаците си остава превземането на градчето Кремина

и три села около него! Недей игнорира огромните успехи на путинската армия!

-----

Както е тръгнало и тази офанзива отива към провал. Следващата стъпка е масова мобилизация на пушечно месо и отправянето му към фронта. И понеже новото въоръжение вече е на изчерпване мобилизираните ще бъдат въоръжени с кандидат музейни експонати...

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, scaner said:

Обективността не се постига, като бълваш всякакви версии. Напротив.

На кадрите които са уж от подземието на Азовстал се появява за кратко един мъж,  после тази младата мацка си дава бебето в ръцете на тоя мъж.  Разликата в годините между мъжа и момичето са доста, не прилича да и е съпруг. Но мъжът се отнася с повече внимание към бебето отколкото тази девойка дето уж я показват за майката. Възможно е тази девойка да е сестра на бебето.. 

image.thumb.png.615e10aac6835016dfdfa2884c69c4a2.png

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Doris said:
Преди 35 минути, tantin said:

Къде виждаш омраза? Нали искаме да се максимално обективни.  Ти можеш ли да дадеш някаква информация за това кои са хората от подземието на Азовсал?  Не се дават имена, показват се някакви жени и деца.  Аз поне ти давам някаква сламка.. Дай си ти версията кои са тези хора и наистина ли са в Азовстал, или гледаме поредната постановка? 

Виждаш, че чест от тях са се предали. Може да има още, но да се страхуват от руските войници.

 

Точно обратното.. Днес никой от обкръжените в Азовстал не се е предал, въпреки че имаше отворен хуманитарен коридор, спиране на огъня и червени знамена за обозначение на коридорите..

Предават се в други участъци, където ги натегнаха много здраво и където също няма вече на къде да бягат.. Предаването обаче става не заради Киев а обратно, противно на заповедта от Киев.   

 

Цитирай

В ДНР оценили работу гумкоридора возле «Азовстали»

Алексей Никоноров заявил, что никто не воспользовался гумкоридором возле «Азовстали»
owl_detail_240_b9f3950ba3d51f22bca9280de39ee16d.jpg

Фото: Илья Питалев / РИА Новости

Руководитель администрации главы Донецкой народной республики (ДНР) Алексей Никоноров в эфире Первого канала оценил работу гуманитарного коридора для гражданских лиц возле завода «Азовсталь» в Мариуполе.

По его словам, организованным гумкоридором никто не воспользовался. «Нет, никто не вышел... Уже предоставлялись [гуманитарные] коридоры. Но те [люди], которые могли выбраться и хотели выбраться, уже это сделали», — заявил Никоноров.

Ранее глава ДНР Денис Пушилин сообщил, что украинские военные из батальона «Азов», окруженные на «Азовстали» Вооруженными силами (ВС) России и Народной милицией (НМ) республики, находятся в патовой ситуации. Он заявил, что в Киеве оставшимся на заводе военнослужащим приказали «не сдаваться ни в коем случае» и пригрозили им «определенными репрессиями», а при сдаче в плен их ждут «суды и трибуналы».

В първите дни на операцията имаше случаи когато немотивирани руснаци се дадоха в плен на украинците.. Обаче след кадрите какво им се случва на предалите се, вече едва ли руски войници ще се дават в плен.. Украинците направиха така че руснаците да трябва да се бият до последно.  Руското отношение към пленниците е съвсем хуманно. хранят ги .  Но не могат да им осигурят хотел . Имаше видео с пленените украинци - спях в някакъв хангар, на дървени палета,  на студено..Почти на гола земя при нулеви температури.  

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изненадите продължават:

МАРИУПОЛЬ, ПЛЕННЫЙ МАРОККАНЕЦ. ЭТО УЖЕ ВТОРОЙ ПЛЕННЫЙ ИЗ КАСАБЛАНКИ В МОЕЙ РЕПОРТЕРСКОЙ ПРАКТИКЕ.

https://t.me/Sladkov_plus/5287

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Absurde said:

 

Разбрахте ли сега какво им било предложено на нашите? Когато Мариупол вече беше обкръжен и завладян на 90% - предложили на нашите да ги евакуират към Украйна....

Тоест искали са да ги пратят при азовците, тоест в Азовстал.. Понжеже това бяха единствените територии на Мариупол останали и контролирани от ВСУ.

Нашите обаче отказали под предлог че вече се е стреляло около кораба и било опасно.. Иначе замисъла е бил повече от ясен:  да има повече цивилни с Азовците.. Да бъдат ползвани за жив щит....

Много патриотично от страна на нашето външно министерество.  / Налага се сега моряците да се оправдават защо в разгара на бойните действия когато се е стреляло отвсякъде са отказали да идат в подземието на Азовстал.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, tantin said:

Разбрахте ли сега какво им било предложено на нашите? Когато Мариупол вече беше обкръжен и завладян на 90% - предложили на нашите да ги евакуират към Украйна....

Тоест искали са да ги пратят при азовците, тоест в Азовстал.. Понжеже това бяха единствените територии на Мариупол останали и контролирани от ВСУ.

Нашите обаче отказали под предлог че вече се е стреляло около кораба и било опасно.. Иначе замисъла е бил повече от ясен:  да има повече цивилни с Азовците.. Да бъдат ползвани за жив щит....

Много патриотично от страна на нашето външно министерество.  / Налага се сега моряците да се оправдават защо в разгара на бойните действия когато се е стреляло отвсякъде са отказали да идат в подземието на Азовстал.

Това е фантастичен екшън. Много се преиграва покрай тия моряци. Като че са единствените в такава ситуация. 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Doris said:

Това е фантастичен екшън. Много се преиграва покрай тия моряци. Като че са единствените в такава ситуация. 

Накрая бяха единствените останали на кораба. Всичките други екипажи били вече евакуирани.  Накрая екипажа сам взел решение да се евакуира.  А капитана както знаеш остана.  Ако бяха слушали капитана си все още щяха да са на кораба...  Това което никой не иска да каже на глас е че е имало бунт и неподчинение на екипажа. 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

ВСУ на донбаският фронт започват массово да дезертират и да се договарят за предаване в плен:

 

 

Гладна кокошка просто сънува.

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, tantin said:

Изненадите продължават:

МАРИУПОЛЬ, ПЛЕННЫЙ МАРОККАНЕЦ. ЭТО УЖЕ ВТОРОЙ ПЛЕННЫЙ ИЗ КАСАБЛАНКИ В МОЕЙ РЕПОРТЕРСКОЙ ПРАКТИКЕ.

https://t.me/Sladkov_plus/5287

Арабчето - мароканче дето го арестували се оказва че е полиглот.

НОВЫЙ НЕОБЫЧНЫЙ ПЛЕННЫЙ. ОКАЗЫВАЕТСЯ И НА УКРАИНЕ НАШИ КАНАЛЫ СМОТРЯТ, ДАЖЕ ПОДПИСЫВАЮТСЯ. Знаете, я привык к критике в свой адрес, что разговариваю с пленными на равных. Так разговаривают те, кто берет их в плен. Потом построже. Но не пытки. Этого араба привели в наручниках и с мешком на голове. Ну отвесил бы я ему леща, ну орал бы на него: «Говори гад»!!! Сильно бы я вырос в чьих-то глазах? Кстати, в разговоре этот пленный оказался довольно сложным собеседником, то чего-то не понимает, то уводит мысль в сторону. Мягко не подпускает к себе. Операм пленные рассказывают гораздо больше. Но моё дело, чтоб он рассказал то, что людям знать полезно и интересно. Это к сюжету «Вестей недели» на это воскресение («Россия-1», 20:00).

 

Но най-голямата изненада за Сладков - оказва се че арабчето е дори абонат на Сладков, негов зрител ! Я знаю - Сладков Плюс ... Класно !

Оказва се че Сладков ще разпитва негов фен ! Това ако не е майтап.  Видеоматериалите на Сладков са гледани в Украйна..  Не всичко руско е пропаганда,  има такива кореспонденти, които предават истината директно от мястото на събитието...  (Не че Сладков не е пропагандист,  и той е от пропагандистите, но той е от най-висока класа, затова и арабчето каза че е класно, тоест супер  ).

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, Doris said:

Много се преиграва покрай тия моряци.

Всъщност преиграха тези, които положиха многословни усилия да се представят за техни спасители.

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Шпага said:

Всъщност преиграха тези, които положиха многословни усилия да се представят за техни спасители.

Проблема покрай наще моряци са изявленията на нашия премиер, то не бяха специални части на БА, генерали от разузнаването украйнците да ги деблокират и накрая сами са се спасили като са поискали помощ от руснаците, ДНР в частност... Просто нащо правителство говореше приказки от 1001 нощ, но реално нищо не свърши, което пък доведе до какви ли не басни за това как украйнците са ги грабили стреляли и секви подобни... Имало е боеве до кораба и са били уцелени няколко пъти но не са били целта на нито една от двете страни да ги обстрелва или държи за заложници. Просто нашия премиер говореше глупости без дори да се опитват да им помогнат... Каква изненада в България са ни некадърни управляващите....

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...