Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, Кимон Георгиев said:

Питам, кво стана с контраофанзивата ? Зеленски го говори това нещо още от февруари ?

Пропада. Руснаците печелят войната и си заживяват. Нал тъй. 🤣

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 7 часа, laplandeca said:

Кои?!, тези са ми през меча! 😀 Моят Хляб и Моята сол са много далеч от Финландия и местните феодали, просто пребивавам тук, аз съм Призрак.....и те са наясно с моето положение.

Laplandec, Laplandec, знаех си аз, че си 5. колона пратен още преди години от военното разузнаване....Но времената се промениха, а Ти се задоми....Не ти се връща в Розовата Долина....Па кой знае, кат си толкова за братушките, може сега на тях да работиш за добри пари....👍👍👍

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Костянтин Машовець 

Съдейки по всичко, през изминалото денонощие противникът със силите на тактическата група от пехотната бойна част "Вагнер", подкрепена от части на 1-ви АК, успя да напредне до 1 км в района на Опитни, както и приблизително на същото разстояние... южно от Марьинка, в посока Новомихайловка... и това всъщност са всичките му "успехи" през последните 3 дни в това оперативно направление. 

1. Командването на войските на противника продължава активните действия за укрепване на групировката им на плацдарма Херсон-Берислав. По-специално, в района на Високе - Матросівка - Вірівкаса съсредоточени не по-малко от 2 мотострелкови части на противника (вероятно от 5-та ЗВА на противника). Общо около 72-75 ОВТ - до 20-22 танка, 45-46 единици други ББМ.  В района на н.п. Розлив заема скрити позиции  "свежа" вражеска танкова рота (до 10 танка), мотострелков взвод (4 БМП) + арт група (1 гсабтр - 4 единици 152-мм САУ 2С19 "Мста-С"” и 3 огневи взвода – единият – 2 броя 203-мм ПГ 2С7 „Пион”, вторият – 3 броя 152-мм гаубични оръдия Д-20 и третият – 2 броя 122-мм гаубични оръдия Д-30. ). Най-вероятно това е укрепването на точките, които са най-близо до ключовите райони на отбраната на противника - Берислав и самият Херсон. Поне напредването на тези вражески части беше възможно най-прикрито.

Така например от  Наурска (Чеченска република), започвайки от 13 август, врагът прехвърли най-малко 2 артилерийски дивизиона от 140-ти артилерийски полк на 46-и Ороп на Федералната служба на Националната гвардия на Руската федерация в района на Новоолександровка (Херсонска област, Украйна). .

2. Преди два дни руското командване беше принудено да констатира „срив на наборния процес“ в Нижегородска област на Руската федерация, така наречения „доброволчески танков батальон на името на Кузма Минин“. От необходимите 160 души за окомплектоване на звеното реално успяха да бъдат привлечени само 30 души. За да повиши нивото на "мотивация" на потенциалните кандидати за "бронираните денацификатори", местната власт, под прикритието на областното ръководство, обещава да изплаща от 1 септември месечно парично възнаграждение от 10 хил. Руски рубли на децата на "опълченците - изпълнители".които учат в 10-11 клас на гимназията.

3. За огнева поддръжка на своите предни части, които се опитват да водят настъпателни действия в Сиверско и Бахмутско направление, противникът разположи достатъчно мощна артилерийска група в позиционния район (северозападните покрайнини на Лисичанск - югоизточно Спирне - източен Берестов - Рай-Олександровка) - общо до 4 дивизиона цевна и ракетна артилерия + още една огнева батарея, по-специално:

 - гадн и гсадн 120 абр 41 ЗВА
 - гадн и реадн 30 мсбр 2 ЗВА
 - гсабтр 55 мсбр 41 ЗВА

Присъствието на подразделения от 305-а и 30-а абр в това направление не е потвърдено. Най-вероятно те са в процес на придвижване към Южния оперативен район. По-специално, частите на 305-та абр в зоната на оперативно разполагане на войските на 5-та ЗВА на левия бряг на Днепър в района на Херсон и части на 30-а абр в посока Запорожие (вероятно в района на Мелитопол). ).

4. .... две ракети Х-59 "Овод" удариха завчера военното летище в Озерной (Житомирска област) от самолети, базирани на  АБ Барановичі (Республіка Білорусь) (вероятно Су-34),  Като цяло този обект е напълно подходящ за "нерегламентирано пушене" - на около 125 км от границата с Украйна. .. с 40 единици руско-беларуска авиация - 11 единици. МиГ-29, 16 бр. Су-27/30, 4 бр. Су-34 (да, същите, които изстреляха ракети по Житомир), 5 бр. Су-35 и 2 бр. други самолети. Освен това там бяха „удобно“ разположени 41 бр. различна автомобилна и специална военна техника, 6 бр. РЛС/РЕБ и 2 склада от БК (предимно въздушни боеприпаси, включително вероятно и такива, които се използват от артилерията за нападение на нашата територия и обекти върху нея)...

 

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Кимон Георгиев said:

Особено ти...

Хехе, аз само констатирах безсилието. Но само аз да ти бях проблема... При такъв поток празни приказки, трябва ли и аз да се намесвам? Тогава не само с Ирак и Югославия, сигурно и със Занзибар щеше да се оправдаваш. И без мене се справяш :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Кимон Георгиев said:

Ми именно, че водя последователна дискусия. Нали затова ти казвам, че може да настъпват бавно, ама дават много по-малко жертви от тия на Украйна. Нещо, което изобщо не кореспондира с писаното в нашите медии.
И на никакви цели на Путин не си отговорил. Ти няма как да знаеш, какви са целите на Владимир Путин, това е абсурдно... Бил отговорил, вика.
В тоя форум, 80% от писачите сте за психодиспансера.

Да, отговорих ти.целите  самият Путин ги каза и бяха потвърдени от самите военни действия. Което вече е проблем и за него, защото мурзилажът беше надъхан с присъединяване на Украйна към руския мир и съдене на нацистите. А към този момент това вече видимо е невъзможно. А хората в Русия видно от форумите доста се ядосват ,затова ли бе всичко!

На това ти ми отговаряш с всички сте за психиатър. В нито една вселена това не е аргумент. 

В същото време за жертвите, за което дори самите страни нямат точни данни ми излизаш с някакви твърдения взети от руските медии. И само напомням, украинските изявления за големите им жертви първо, че впоследствие бяха коригирани, след получаването на нови оръжия и второ трябва ли да им вярваме,.при положение, че целта им да се покажат като по-нуждаещи се. трето, че още има едни принципи, които никой не е отменил,че нападащите дават повече жертви. Със същото се сблъскавст украинците в Херсон, където те са нападащи. И четвърто при всичките огромни загуби на украинците УЖ по-големи от руските, последните с наличните сили могат да поддържат настъпление само в рамките на десетки километра фронт. В същото време трескаво се търсят нови доброволци, релокират се части от вътршността и се разконсервира старо желязо 

п.п. не е ли време администрацията да се намеси. Тук има хора, които достатъчно добре следят събитията, в дълбочина. Те трябва да бъдат четени,а не подобни "дискусии, без никаква информационна стойност, подходящи за вестникарски форум.

 

 

 

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, laplandeca said:

Дай Дарвин да се случи. Да доживеем ядрена локална <бомбандировка> на западна украйна и Полша  примерно, изравнени и оплевени. Нищо , че са в НАТО. Никой, абсолютно никой американобритански трансформерс няма да рискува Положението си за тъпаците поляци и украинци, ще има вой и перчене но НИКОГА , Глобална ядрена война САЩ - Русия. Това е ясно за военните във Финландия и не само тук.

За да си позволят такъв ход, вероятно финландските отговорни фактори и звена от армейските служби са информирали и съгласували с Русия. Така са правели през годините, едва ли за един ден ще рискуват Всичко !

 

photo_2022-08-17_12-55-15.jpg

photo_2022-08-17_12-55-17.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Россия концентрирует у границ с Украиной и на оккупированных территориях большое количество ТПК с ЗУР к ЗРК С-300.

Так, в начале августа из Улан-Удэ вышли эшелоны с боеприпасами в составе 28 вагонов, с ракетами для ЗРК С-300 в количестве 32 ЗУР. К границе с Украиной эшелон ориентировочно прибудет в 20-х числах.

К середине августа с арсенала комплексного хранения ракет, боеприпасов и взрывчатых материалов в Котово было изъято более 120 контейнеров с ракетами к ЗРК С-300.

Известно, что в районе Джанкоя было складировано около 440 ТПК к ЗРК С-300. После инцидента в Джанкое пока сложно сказать, были ли эти ТПК уничтожены полностью, частично или вообще – нет.

В Зябровке (Беларусь) в 22 км от границы с Украиной так же идёт концентрация ракет к С-300 и общее количество ТПК превышает 60 ед.

Угроза массированного обстрела территории Украины как минимум ракетами С-300 очевидна. С учётом прибытия ряда эшелонов к 20-м числа, очевидно и то, что они концентрируются к 24 августа.
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное из утренней сводки Генштаба:

1. Южнее Северска была атака на село Выемка, ВСУ ее отбили.

2. На Бахмут наступали от Покровского (с востока) и от Клинового на юге. Также были атаки на соседние Соледар, Бахмутское и Зайцево.

Со стороны Горловки атаковали ещё одно Зайцево, а также Кодему. Все атаки, сообщает Генштаб, успеха не имели.

3. Под Авдеевкой отбита попытка наступления на Первомайское. Под Угледаром - атака от Егоровки на Шевченко.

-----

Оперативная информация по состоянию на 06.00 18.08.2022 по российскому вторжению.

Продолжаются авиационные и ракетные удары по военным и гражданским объектам на территории Украины.

Сохраняется угроза нанесения противником ракетных и авиационных ударов с территории и воздушного пространства республики Беларусь.

Враг совершил обстрелы из ствольной артиллерии в районах населенных пунктов Волковка, Яструбино и Поповка Сумской области.

На Харьковском направлении враг осуществил дистанционное минирование местности недалеко от Лебяжьего.

На Краматорском направлении враг вел наступление в направлении Николаевка - Выемка, успеха не имел, отошел.

На Авдеевском направлении враг вел наступление на направлении Лозовое – Первомайское, успеха не имел, отошел.

На Новопавловском и Запорожском направлениях противник пытался вести штурмовые действия в направлении Егоровка - Шевченко, успеха не имел, отошел.

----

ISW, 17 августа

Власти РФ ложно утверждают, что недавние нападения на российские военные объекты в Крыму являются терактами, чтобы предотвратить объявление РФ государством-спонсором терроризма.
Войска РФ предприняли несколько безуспешных атак у границы Харьковской и Донецкой областей.
Войска РФ продолжали безуспешно атаковать населенные пункты юго-восточнее Северска.
Силы РФ предприняли несколько атак к северо-востоку и югу от Бахмута и возле Горловки.
Силы РФ добились ограниченных успехов к северо-западу от Донецка и вблизи границы Запорожской и Донецкой областей.
Силы РФ готовятся, вероятно, защищать свои коммуникации в треугольнике Мелитополь-Токмак-Бердянск, минируя там населенные пункты.
Субъекты РФ продолжают формировать новые добровольческие отряды и рекламировать службу по контракту, сталкиваясь с проблемами найма.
Оккупационные власти пытаются усилить меры контроля на оккупированных территориях.

----

Сводка МО Великобритании:

Большие потери российских танков в Украине частично связаны с тем, что РФ не смогла должным образом использовать адекватную динамическую защиту (ДЗ). При правильном использовании ДЗ снижает эффективность приближающихся снарядов до того, как они попадут в танк. Это говорит о том, что в РФ не решили проблему с ДЗ, которая восходит к 1-й чеченской войне 1994 года.

Вероятно, многим российским танкистам не хватает подготовки для техобслуживания ДЗ, что приводит либо к плохой подгонке её элементов, либо к их полному отсутствию. Эти недостатки способствуют широко распространенным случаям катапультирования башни, которые хорошо задокументированы на видео.

Война была свидетелем многих неудач российских командиров в обеспечении соблюдения боевой дисциплины на нижнем уровне - включая использование ДЗ. Совокупный эффект этих неудач, вероятно, является важным фактором низкой эффективности вооруженных сил РФ.
 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хроника разведки США: как мир узнал о планах Путина | Сводки с фронта: наступление под Славянском

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:30 ВОЙНА БЫЛА НЕИЗБЕЖНА

01:15 ЧАСТЬ 1. ПЕРВЫЕ ВЕСТИ

02:37 Ч2. ПОВЕРИТЬ В БЕЗУМИЕ

05:24 Ч3. ДОГОВОРИТЬСЯ С ПУТИНЫМ

06:22 Ч4. ПРЕДУПРЕДИТЬ УКРАИНУ

07:29 Ч5. СОЮЗНИКИ И ДИПЛОМАТИЯ

09:40 Ч6. КОНЕЦ ДИПЛОМАТИИ

11:04 Ч7. США ПУБЛИКУЕТ СЕКРЕТНЫЕ ДАННЫЕ

12:17 Ч8. ЗЕЛЕНСКИЙ ОСТАЕТСЯ В КИЕВЕ

13:27 Ч9. ЧТО СЧИТАТЬ ВТОРЖЕНИЕМ?

14:18 Ч10. ПОСЛЕДНИЕ ПЕРЕГОВОРЫ

16:05 Ч11. НАТО В ЗАМЕШАТЕЛЬСТВЕ

16:52 Ч12. НАЧАЛО ВОЙНЫ

17:53 СВОДКИ С ФРОНТА

19:48 КАРТА БОЕВЫХ ДЕЙСТВИЙ

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, scaner said:

А ти имш ли представа за съотношението на жертвите? И от кой пръст си я изсмукал?

Само прзни приазки и пропаганда... Като ви притисне човек с факти, веднага бягате да разводнявате темата, ама те американците в Афганистан, в Югославия и Ирак таковата... Така става като липсват аргументи, схващаш ли? Мъкаааа  :D 

Питам отново , Какви са сметките на Жертвите, Колко?, Кръв вода не става!  Живота на хора с украински паспорти тежи Еднакво с живота на който и да е тъмен афгаснистански субект ! или на някой тъмен либиец, на забулен муджахидин, на иракско дете и пр.

КОЛКО?

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, resavsky said:

Ако трябва да говорим за бити в Афганистан това е прочутата Червена армия и 80те години на 20 век.Това беше истинска катастрофа която повлече в пропастта уж могъщия Съветски съюз.А да дадем коридор да бият сърбите /а не Югославия разликата е огромна/  е едно от малкото умни неща които сме направили.Те са наши исторически врагове заграбили с коварство много български земи.

Оп са ! Вие още сте в някаква ера отпреди ВСВ. Какви Врагове,бе ! Комплексари, исторически комплексари ! 

Все си мислех , че българите са в мир с миналото си, но НЕ , имали врагове и ще мъстят ! На кого бе, на обикновенния Сърбин ! , на обикновен Грък !? на Международното Положение!? , Съвземете се !,  политика и национална стратегия - ДА, но  Отмъщение..... НЕ !

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 9 минути, laplandeca said:

Оп са ! Вие още сте в някаква ера отпреди ВСВ. Какви Врагове,бе ! Комплексари, исторически комплексари ! 

Все си мислех , че българите са в мир с миналото си, но НЕ , имали врагове и ще мъстят ! На кого бе, на обикновенния Сърбин ! , на обикновен Грък !? на Международното Положение!? , Съвземете се !,  политика и национална стратегия - ДА, но  Отмъщение..... НЕ !

Внимавай с квалификациите.Никой не говори за мъст но и никой не е забравил миналото.Сърбите имат достатъчно грехове спрямо нас.

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, resavsky said:

Внимавай с квалификациите.Никой не говори за мъст но и никой не е забравил миналото.Сърбите имат достатъчно грехове спрямо нас.

 

Прости ги тези грехове ! Какво , дълг ли чакаш? Давай да върви , разкарай американските кретени от главата си ! :D

 

 Гледай тука какви <неща> правят демократите в България:D

 

<<<<<

Набират се средства за Квадрокоптер DJI Mavic 3 Cine Premium Combo за Украйна!

Инициативата е на Евроатлантическо бъдеще за България и Украйна

Още новини от Украйна

 

 

 

Можете да помогнете на кампанията финансово чрез следните варианти:

Банка Моно: ТУК

ПриватБанк:

4731185603739902

 

 

 

Wise:

4596610001887510

Revolut:

http://revolut.me/pkam

Или:

IBAN: LT92 3250 0669 3018 8242

BIC: REVOLT21

Beneficiary: Pavlo Kamyshov

Beneficiary address: Blvrd Yanko Sakazov 40, apt 19, 1504, Sofia, BG

 

 
 
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandeca said:

 

Прости ги тези грехове ! Какво , дълг ли чакаш? Давай да върви , разкарай американските кретени от главата си ! :D

 

 Гледай тука какви <неща> правят демократите в България:D

 

<<<<<

Набират се средства за Квадрокоптер DJI Mavic 3 Cine Premium Combo за Украйна!

Инициативата е на Евроатлантическо бъдеще за България и Украйна

Още новини от Украйна

 

 

 

Можете да помогнете на кампанията финансово чрез следните варианти:

Банка Моно: ТУК

ПриватБанк:

4731185603739902

 

 

 

Wise:

4596610001887510

Revolut:

http://revolut.me/pkam

Или:

IBAN: LT92 3250 0669 3018 8242

BIC: REVOLT21

Beneficiary: Pavlo Kamyshov

Beneficiary address: Blvrd Yanko Sakazov 40, apt 19, 1504, Sofia, BG

 

 
 

Остава сега да споменеш и новият проект на "Холмарк ТВ", за реализирането на който чакат да свърши конфликта.    ...за чернокожият украински войник, който се залюбва по време на войната с руска трансджендър девойка, бивш руски войник...

Ама едва ли във филма ще заживеят на фона на афганистанските полета от опиумен мак, дето ни едно не е унищожено, ни от руснаците през 80-те, ни от американците през 2000-те.  

Редактирано от kipen
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Русия не иска да губи военни лидери

Бочкала добави още: руските нашественици осъзнават, че за тях е по-добре да се оттеглят от Херсон. По този начин те ще могат да изравнят фронтовата линия, което ще им позволи да се защитават по-добре. Освен това руснаците не искат да загубят следващото си военно ръководство. Те вече загубиха много генерали и лидери, така че мисля, че това е абсолютно планирано, координирано, Москва знае за това и  са готови да напуснат Херсон в един момент, - каза военният наблюдател.

Също така, според военния наблюдател, движението на вражеските войски по линията Херсон-Берислав има отбранителен характер. Ако наскоро те се надяваха да разположат силите си, за да атакуват Николаев, сега това не е така.

https://24tv.ua/ru/otstuplenie-rossijan-iz-hersona-jeto-koordiniruetsja-moskvoj_n2135705

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, sir said:

Много хубаво, но това, което този велик ум Борката не казва на читателите си, е, че тези позиции около Владимировка не са никаква "передовая линия укреплений". А са позиции, от които ВСУ изгони руснаците някъде примерно около месец и половина назад.

Сиреч, върнали са си (малка) част от изгубените в последните месеци позиции. 

Не беше ли Павловка, което загубиха? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, новорегистриран3 said:

Не беше ли Павловка, което загубиха? 

Не само. Павловка, Шевченко, части от Микилске и Владимировка, за кратко бяха изгонени и от района на Солодке.

В Солодке се върнаха. Явно са си върнали и позициите около Владимировка. За Микилске не знам каква е ситуацията в момента. Шевченко може би е сива зона.

p.s. Ето такава карта рисува един друг анализатор:

FaZbXL5XkAELcwk?format=jpg

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

16.08.2022
Лисичанск, Луганская Народная Республика.

Удар ВС Украины по зданию СБУ.

https://t.me/romanov_92/24697

Това, което руснаците премълчават е, че:

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, sir said:

Не само. Павловка, Шевченко, части от Микилске и Владимировка, за кратко бяха изгонени и от района на Солодке.

В Солодке се върнаха. Явно са си върнали и позициите около Владимировка. За Микилске не знам каква е ситуацията в момента. Шевченко може би е сива зона.

Вероятно си прав. Признавам, че не следя чак в такива детайли боевете. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един от големите украински дарителски фондове е купил спътник за ВСУ. 😮

Една от много причини, поради които нямам съмнение, че Украйна ще спечели тази война и то нееднозначно. Докато едната страна едва-едва събира дарения за едно мижаво дронче, другата мъкне бронирани машини, камиони, байрактари, а вече и спътници към фронта.

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, sir said:

Една от много причини, поради които нямам съмнение, че Украйна ще спечели тази война и то нееднозначно. Докато едната страна едва-едва събира дарения за едно мижаво дронче, другата мъкне бронирани машини, камиони, байрактари, а вече и спътници към фронта.

На россии признали, что проиграли войну волонтеров

В рф пылают пятые точки по поводу того, что фонд Сергея Притулы купил (взял в бессрочную аренду) космический спутник для ВСУ. Деньги (600 млн грн) собраны украинцами в рамках акции «Народный Байрактар». Турецкая компания Baykar предоставила беспилотник бесплатно, что позволило расширить технические и разведывательные возможности украинских защитников.

Теперь «бавовны» и курения в запрещенных местах будет еще больше!

Тем временем, жалкие волонтеры рашистов ноют, что проиграли войну И НА ЭТОМ фронте. И не могут собрать даже на саперные лопатки для оккупантов.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Konche said:

Deepstatemap дадоха 4 села северно от Балаклея на руснаците, предполагам е било някаква неточност, която са оправили.

Да, някаква грешка е било, дори и не дадоха обяснение. Сиреч, някой е объркал и е сложил сива зона не там, където е трябвало.

Последните им два ъпдейта включват уточнения по ситуацията около Вугледар: https://t.me/DeepStateUA/13814. Нищо особено, но не бива да се подценява.

А също и по Пески, което - каква изненада - очевидно не е напълно превзето въпреки десетината заявления дотук: https://t.me/DeepStateUA/13813

Тук също се потвърждава, че ВСУ продължава да държи някакви позиции в Пески: https://twitter.com/small10space/status/1560263374990356483

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...