Отиди на
Форум "Наука"

Повратната точка


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

😀

Аз нямам отношение, към споменатите от теб факти, нито ги коментирам. В случая единствения факт, по който имаме разногласия е фашистката окупация! Дори и да ми носиш други факти от девет реки и десет морета, те не променят по никакъв начин споменатия факт!  Нали така?🙂 

А ако не те интересува, просто си траеш, без да противоречиш или оправдаваш!😉

Факт е, че Балканите е имало фашиска окупация! И да не съм чул гък от незаинтересованите, за тази повратна точка!😀

Фашистка окупация може да провежда фашистки режим. В България такъв няма и съответно няма как България да провежда фашистка окупация. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 553
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 35 минути, Konche said:

Фашистка окупация може да провежда фашистки режим. В България такъв няма и съответно няма как България да провежда фашистка окупация. 

🙂

Айде следващия...

А фашистка окупация имало ли е?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, skiahtro said:

Ей! Браво! Напредваш...😀

Окупация е това, което правят италианците и немците. България анексира, както Русия анексира Крим. Ако искаш му викай незаконно анексиране, но си е анексиране, не окупация. Разбирам, че фактът, че България не е фашистка държава не те вълнува.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Konche said:

Окупация е това, което правят италианците и немците. България анексира, както Русия анексира Крим. Ако искаш му викай незаконно анексиране, но си е анексиране, не окупация. Разбирам, че фактът, че България не е фашистка държава не те вълнува.

Аха, начи викаш това първи и втори български окупационен корпус, го немало никога? Или имало, ама не могат да носят отговорност за действията си, поради физиологични причини?🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, skiahtro said:

Аха, начи викаш това първи и втори български окупационен корпус, го немало никога? Или имало, ама не могат да носят отговорност за действията си, поради физиологични причини?🙂

 Сега за Гърция или Сърбия говорим. Относно втори корпус, той само по име е окупационен, действа в български по закон земи, с изключение на най-западната част на зоната си на действие. 

 Относно първи корпус... Да, брутално е отношението и да, голяма част териториите са окупирани, а не анексирани. Но сърбите си го заслужават и дори им е било малко. Толкова. И пак, окупацията не е фашистка, защото България не е фашистка. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

И за да не продължавам все аз, поразбъбрих се, дай идея за установяване на предложените от теб три етапа. Как ще различиш, по какво, че идеята за българска нация се създава; как, че е в етап на привличане на хора и как, че идеята е обхванала повече от хората по примера за Възраждането? Може да обсъдим и промяната на разказа за Възраждането, как започва алтернативната идея, как тя привлича хора и как накрая разказът за Възраждането е преобърнат. (все пак обсъждаме точка на преобръщане). Най- добре е да започнеш с това, кои са точките и личностите, водещи от Паисий през либерално- демократичните идеи до Освобождението.

Първият етап - избистряне на концепцията, започва с Паисий, но според мен достига зрялост през 20-те години на 19-ти век. През 1924 по време на т.н. врачански събития врачани настояват за български епископ, а през 1829 такова искане поставят гражданите на Скопие. През този период е издаден рибния буквар. Пак в този период българите се представени  по-сериозно на международна сцена. През 1822 Вук Караджич издава във Виена "Додатак к Санктпетербургским сравнитељним рјечницима свују језика и наречија, с особитим огледима бугарског језика", а през 1829 е публикуван трудът на Венелин.

Разбира се през този етап се случват един куп други неща които спомагат за избистрянето на концепцията. Това са историческите трудове на Паисий, Спиридон, Раич и Наскович. Сръбските въстания,  гръцкото национално движение,  гръцката революция и руско-турските войни, във всички които участват значителен брой българи.

Следващия период - агитацията е стимулиран от реформите в ОИ и се проявява в разкриването на български училища, строеж на църкви, появата на първите български вестници и т.н. Според мен обхваща периода от 30-те до 50-те.   Последния период е 60-те и 70-те години. 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 часа, skiahtro said:

😀

Аз нямам отношение, към споменатите от теб факти, нито ги коментирам. В случая единствения факт, по който имаме разногласия е фашистката окупация! Дори и да ми носиш други факти от девет реки и десет морета, те не променят по никакъв начин споменатия факт!  Нали така?🙂 

А ако не те интересува, просто си траеш, без да противоречиш или оправдаваш!😉

Факт е, че Балканите е имало фашиска окупация! И да не съм чул гък от незаинтересованите, за тази повратна точка!😀

Ти си този който не си траеш, когато трябва да си траеш. Пак ти обяснявам  - в тази тема не те интересува имало ли е на Балканите фашистка окупация   или не.
Ако си ербап и си заинтересуван,  пускай   темата  където трябва, ако преценя  ще се включа!.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Konche said:

 Сега за Гърция или Сърбия говорим. Относно втори корпус, той само по име е окупационен, действа в български по закон земи, с изключение на най-западната част на зоната си на действие. 

 Относно първи корпус... Да, брутално е отношението и да, голяма част териториите са окупирани, а не анексирани. Но сърбите си го заслужават и дори им е било малко. Толкова. И пак, окупацията не е фашистка, защото България не е фашистка. 

Аха! Значи имаме окупационен корпус дето прави окупация, но не е окупационен, а някакъв незаконноанексационен! Имаме окупация, която не е окупация, но в някои случаи се пада окупация, в други анексация! Окупацията е фашистка, но не съвсем фашистка, защото във фашистката окупация участват нефашисти, които само действат по фашистки...

...Ясно!😨

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, nik1 said:

Ти си този който не си траеш, когато трябва да си траеш. Пак ти обяснявам  - в тази тема не те интересува имало ли е на Балканите фашистка окупация   или не.
Ако си ербап и си заинтересуван,  пускай   темата  където трябва, ако преценя  ще се включа!.

 

Много ти харесва да запушваш усти, но има и повратни точки които могат и да не ти харесват и не можеш да ги прикриеш...😊

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, skiahtro said:

Аха! Значи имаме окупационен корпус дето не е окупационен, а някакъв незаконноанексационен! Имаме окупация, която не е окупация, но в някои случаи се пада окупация, в други анексация! Окупацията е фашистка, но не съвсем фашистка, защото във фашистката окупация участват нефашисти, които само действат по фашистки...

...Ясно!😨

Ти пак запя старата коминтернова песен - всеки който  преследва въоръжени  комунистически  бандити и терористи е "фашист".
Що да не е военнопрестъпник, когато го прави  е нарушение на закона, ами да е "фашист"?
Нали има осъдени военни за потушаване на въстанието  в Сърбия 

Апропо, Чувал ли си за "Закона  за изтребление  на разбойниците"? Не е приет по "фашистко", а в края на 19 век, и е актуализиран в 1922 година..Действа в старите предели и в новоосвободените  земи

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, skiahtro said:

Аха! Значи имаме окупационен корпус дето прави окупация, но не е окупационен, а някакъв незаконноанексационен! Имаме окупация, която не е окупация, но в някои случаи се пада окупация, в други анексация! Окупацията е фашистка, но не съвсем фашистка, защото във фашистката окупация участват нефашисти, които само действат по фашистки...

...Ясно!😨

А Прикриващия Фронт, като не прикрива нищо и няма фронт срещу никого, какъв е? Обикновено военно формирование с шантаво име. Също като Втори окупационен корпус.

 Колко е сложно да разбереш разликата между окупация и анексация? Ето ти един пример. Крим е анексиран, част от РФ по закон, Херсон е окупиран, не фигурира по никакъв начин в държавната уредба на РФ. Македония, Западните Покрайнини и Беломорска Тракия са анексирани. Останалото в Сърбия е окупирано. Не е много сложно. 

 И не всяка окупация е фашистка, Турция, като окупира части от северна Сирия, да не е фашистки окупатор? Финландия, като окупира части от Карелия и тя ли е фашистки окупатор?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 24.07.2022 г. at 21:50, skiahtro said:

Средата която описваш, не ме интересува и нямам отношение! Аз съм перфекциониист и телиоман и въобше не искам да си представям ареала който обитаваш...🤮

Ти си  staff, нищо повече,не се надскачай. Много мраза като некой парцал ми се прави на хавлия.

On 24.07.2022 г. at 21:50, skiahtro said:

Пу! Имай в предвид, че съм и доста гнуслив, задръж си пожеланията, че пак ми се догади...

От там където идваш ! Едва ли, превземаш се, като девица, съмняваш ме.

On 24.07.2022 г. at 22:08, Кимон Георгиев said:

Брато, ти имам чувството, че си се друсал с халюционегенни гъби ?! Ако имаш, поне дай насам... Имам чувството, че и за ЦСКА и Лудогорец да говоря, пак ще изместиш темата за някакви комунисти, за Сталин и т.н. Имаш някаква изключително болна фиксация по Русия, по комунисти и т.н. Б*хти изкривеното мислене !? Имам чувстовото, че си пиша с оня малоумник Георги Жеков. Къде видя, да съм твърдял, че "искам да съм с Русия" или тем-подобни !? Б*хти болният тип... Това не е сериозно, честно ! Чак в глупостите си намеси Варшавски договор и СИВ...

Ъхъ, за казуса Македония отново "братушките". Каква изненада... ;ддд

Викаш не си за рашките ама за Македония веднага подскачаш. За руските золуми не си чувал,то що ли питам!? До ден днешен им ринем навоза, това не мога да им простя,никога. Ама за теб не е проблем.

On 24.07.2022 г. at 22:08, Кимон Георгиев said:

Естествено как ?! Америка посипваха с демокрация в Афганистан ! Нищо общо нямат случаите... ;дддд

Вие що биете негрите? А? :ag:

On 24.07.2022 г. at 22:08, Кимон Георгиев said:

И баща ми е "ясен" !? ;) Момчето е мега запознато с политиката на фирмата на баща ми. :)

Естествено, че комунистите са виновни, няма кой да е. И за ретроградния Меркурий пак те, нали ?

Типичен представител на системата, на такива като тебе се крепи всичко. Пълно е с такива в провинцията, навсякъде наши хора, всичко поделено, корупция, никой не може да пробие, и мачкане на народа. Ниските заплати и липсата на переспектива сред хората е повсеместна, и много удобна. И в същото време се чудим защо затъва държавата, и България обезлюдява. Виждал съм как се случват нещата, как нашите делят постовете и кой какво ще вземе. Затриха всичко, караш по провинцията и гледаш изоставени лозя с изтръгнати колове и тел,а лозите по земята, изсечените плодови дръвчета, обраната реколта на хората, и ако изкараш нещо няма какво да го правиш,защото местните величия купуват на смешни цени и няма смисъл да се занимаваш. И всичките са комунета и върли русофили,ама викаш не са виновни. Така ще е.

On 24.07.2022 г. at 22:08, Кимон Георгиев said:

Аз му говоря, че Филип Димитров дори сам си признава, че е поел отговорността за селското стопанство, той пак тръгва за БКП да говори... АХАХАХАХАХАХАХ!

Филю е виновен прав си, нека да е той, се ми е тая,само дето Бай Тошо в биографията си пише,че лично той ги е избирал и назначавал всичките СДС и били все" наши хора" подробности, а? 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 24.07.2022 г. at 22:26, skiahtro said:

Извинявам се, прав си, но бях отвратен и афектиран от описанията на живота който води и какво му се налага да прави.. Реакцията ми бе спонтанна...

Ти бре джипси? Я да бягаш откъдето изпълзя.:ag:

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 24.07.2022 г. at 23:44, Кимон Георгиев said:

Не знам, дали си наясно, но когато Симеон Радев отпечатва двете издания на "Строителите" търпи доста критики... относно достоверността. Един от тия критици е например Димитър Благоев.

Кой викаш на Цанков Рубличката зетя ли? Еее щом той казва, единствения дезертирал от опълчението. Просто феномен е бил. Отрекъл се от всичко което е казал на смъртния си одър ,съвестта го е яла. 

За кое Симеон Радев не е прав,при положение,че има потвърждение при Стамболов,Странски, Захари Стоянов и други,кой точно и за какво го отрича, освен БКП,ама за тях е ясно, такъв резил няма как да не коментираш!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 25.07.2022 г. at 7:17, skiahtro said:

В случая, отговарянето на въпрос с въпрос, показва страха ви от истинския смисъл на думите! В съзнанието си сте им изкривили смисъла, за да бягате от отговорност!

От толкова контравъпроси, естествено предполагам въпроса ми ще си остане без отговор и ще бъдат пускани само миризми....😀

Благодаря все пак, за приемането ти на "факта", дори и неволно...😀

Ти да четеш не можеш, бре ? Едно и също мелиш и не четеш какво ти отговарят хората, смисъла ли не разбираш? Колко пъти вече? Какъв страх от какво, ние грешките сме си ги признали, вие не сте, нито една. Това ще ви яде.

 

On 25.07.2022 г. at 7:55, Кимон Георгиев said:

Оф, аман с тая окупация на 9-ти септември. България участва с войски във Втората световна война и преди 9-ти септември 1944-та. Има изпратени окупационни корпуси в Беломорска Тракия, в Македония и в Сърбия.

България не воюва с СССР, не ми разказвай небивалици. България е посредник между Германия и СССР. Рашките нападат България без никой да ги кара, даже против мнението на съюзниците. СССР настоява най-много България да велезе в Тристранния пакт,а после лицемерно се отмята. Какво повече да говорим?! 

 

On 25.07.2022 г. at 7:56, Кимон Георгиев said:

Кво значение има мнението му !? Дори и да е бил влюбен в него, слабо ме вълнува...

Пък на предната страница се позоваваш на него! Интересно! Или кога как ти изнася?

 

On 25.07.2022 г. at 12:09, Втори след княза said:

Мисля, че това обяснение е неудовлетворително. Мога да кажа, "Да, Стамболов е изпитвал едикакво си", но това са лични преживявания и като така могат да се извлекат, проектират само чрез думите и делата. Излишно е да философстваме дали той отвътре бил такъв, обаче го покривал с инакво поведение. Да приемем приоритет на постъпките/думите пред чувствата.

Кога Стамболов става русофоб?

 

On 25.07.2022 г. at 12:09, Втори след княза said:

Другото- Не един мислител се е спъвал и пред въпроса за сумиране на проявите- ако през живота си извършиш сто неправди и една праведна постъпка, ще ти прости ли човеколюбивия бог? И ХристОвият отговор е Да. Хората не сме толкова категорични и този, който е извършил само няколко престъпления наричаме престъпник. В този смисъл, ако някой е изказал 5 изпълнени с омраза съждения към Руся и 2 със симпатия, нека го наречем русофоб. Ако е изказал повече със симпатия- русофил. Намирам това за подходящо, защото отказът от наименуване (хорски работи, ние ли да ги съдим?) е нормален за бита, но не е сериозен. 

Не така. Русофоб е човек който не иска да живее с руско влияние в страната му. 

On 25.07.2022 г. at 12:19, Atom said:

Като 'отявлен русофил' се чудих към коя категория да се причисля. По метода на изключването, единственото което остава е природната ми простотия. Смятам го за правдоподобно и горе-долу смислено обяснение за русофилството ми.   Ето една по-подробна и по-задълбочена класификация на различните видове русофили:  Осем вида неприятни русофили у нас.

Като най умния на форума. Русофилите рядко знаят нещо за Русия. Това е най-смешното.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 25.07.2022 г. at 12:35, Кимон Георгиев said:

Филип Димитров дори сам си признава, че по време на мандата си е поел пълната отговорност за селското стопанство, ама оня все към БКП го тегне.

Къде я да видя? И какво правиха после Беров,Виденов,Орешарски,Бойко,Станишев,Царя? Или на кой му пука, свирено.

 

On 25.07.2022 г. at 13:25, Кимон Георгиев said:

Ние сме победена държава след Втората световна война и най-нормалното е да си понесем последствията.

Последствия? С концлагерите и десетки хиляди убити,стотици хиляди емигрирали ? Избиването на целия елит ? Това ли са последствията, страна концлагер? 

 

On 25.07.2022 г. at 15:19, Кимон Георгиев said:

Освен икономическата причина (да цоцаме ресурси от СССР), другата причина бай Тошо, да блъфира Хрушчов за прословутата 16-та република са опитите на Йосип Броз Тито отново да предави претенции към Пиринска Македония. Ако не се лъжа една от първите посещения на Хрушчов е в Белград, понеже търси начини да се стоплят отношенията между двете държави. Така, че реална опасност за разпарчетосване е имало. Поне от Югославска страна.

Сериозно? С Варшавския договор зад гърба и опастност от разпарчетосване? Сериозно? По скоро Югославия щеше да се разпадне за четвърти път.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, gmladenov said:

Той много хуаво го е мислел, но историята показва, че малките държави неизбежно
се намират в орбитата на големите.

Е не си прав. Тая мантра точно от рашка идва, според тях всеки лежал под някой, ама ние не сме мужици. Чудесно ще се оправим и без братя. Имаме си съюзници за това.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Кимон Георгиев said:

Не се безпокой, разбрах. Нямам твоята глава. Ти не си разбрал, тоталното ми безразличие към теб... Не желая дискусия с хора, дето не виждат по-далеко и от козирката на шапката си. Не случайно не влизам в особени дискусии и с другия мега капацитет - bulgaroid.

Че мен ме нямаше 2 дни, какви дискусии ? С кой?:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Кимон Георгиев said:

Бе, кво ти пука, бе, играч, нали вече си пълниш резервоара с "демократичен" газ ! Е, стана ти вече близо 4 лева, ама то антикомунизма и антирусизма си иска своите жертви. И 10 да стане, мамата ше им е*ем на Русия ! Дано да фалират ! Това за "козируването" на Путин също беше "право в целта" ! ;)
Иначе руснаците са основният виновник и за това, че им дадохме Нефтохим на безценица. Не Костов, а руснаците ! Вероятно са подписали договора, посредством АК 47... Поне според титана на мисълта, вездесъщия Горо Петков ! (имаше един от Мортал Комбат, дето се казваше "Горо")


П.С.
Кога ще ходиш на пе*ерасткият прайд !? Нали трябва да следваме "съответните ценности" ?

Ти кажи кога е? А Нефтохима им го подариха назначените от тях демократи, дето и сега им слугуват. Нищо де малко им остана.

 

Преди 13 часа, skiahtro said:

Никога не съм отричал мнението на по старите ти колеги за мен, но изглежда ти не си наясно със себе си...

Пропуснал си второто и третото ми изречение, които са показателни за теб! ...Накратко, въздух под налягане, излизащ громко, с характерен звук и с характерна миризма..🙂

Аз като говоря не приказвам:ag: 

 

Преди 12 часа, skiahtro said:

Виж ти! Това трябва да е първото в човешката история "въстание на поробителите, над поробените"...🙂

Кой вдига Драмското въстание? Прост въпрос. Виждам идея нямаш.

 

Преди 12 часа, Кимон Георгиев said:

Сиреч, СССР е основният виновник за гражданската война у нас ? Те свалиха Стамболийски, сложиха една марионетка в лицето на Цанков и т.н. ? Така ли да го разбирам ?
И какви по-точно цели е постигнал толкова царя ?

Да, а царя ни изкарва в челната десетка на икономиките в Европа по стандарт. Комунистите само фалити организират, 5 ли бяха ?

 

Преди 12 часа, Кимон Георгиев said:

Как Стамболийски и БЗНС, да не са част "от това уравнение", при положение, че гражданската война започва след свалянето на министър-председателя !? При 80% селско население в този период, Стамболийски макар и не "върл демократ", макар и служещ с разни интересни методи е законно избран министър-председател, който е свален чрез преврат и населението съвсем логично негодува.

Защото са пионки на СССР и Сърбия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, skiahtro said:

Зависи от теб! Тези които участват във фашистката окупация, как ги определяш? Фашисти или българи?

Например, в съвремието германците не се определят като фашисти и всички ги разграничават...

Последно фашисти ли са или не? Знаеш ли? И правилно са постъпили.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, skiahtro said:

Виж какво, участника/съучастника в престъпление може да се оправдава, колкото си иска. Факт е, че има престъпление и този който не си поема вината, продължава да я носи, независимо дали му е приятно или не.

Кое престъпление бре,аланкооглу? Всичко си е напълно правилно. Престъпление е вашето поведение, престъпление било. Целувайте краката на руснаците ,че ви подариха толкова много. Ако не бяха те и това нямаше да имате. 

 

Преди 7 часа, skiahtro said:

А има ли фашистка окупация на Балканите?🙂

Има, Гърция, дори по-лошо.  Италианците може да са всякакви ама строят и развиват, за разлика от вас. И освен тях други фашисти няма ама аз на кой обсенявам, той идея си няма. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, skiahtro said:

Аз нямам отношение, към споменатите от теб факти, нито ги коментирам. В случая единствения факт, по който имаме разногласия е фашистката окупация! Дори и да ми носиш други факти от девет реки и десет морета, те не променят по никакъв начин споменатия факт!  Нали така?🙂 

А ако не те интересува, просто си траеш, без да противоречиш или оправдаваш!😉

Факт е, че Балканите е имало фашиска окупация! И да не съм чул гък от незаинтересованите, за тази повратна точка!😀

Кой факт? Я да чуем? Кой е фашист? Поименно? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...